Koç Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

09.03.2016
Koç Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Koç burcu ateş, terazi burcu hava elementidir. Çiftin arasında inanılmaz bir çekim gücü vardır. İki zıt kutuplardır; ancak birbirleri olmadan yaşam güçtür. Eğer alışkanlık söz konusuysa hayat daha zor bir hal alabilir. Terazi dengeseldir, gidip gelişlerini karşı tarafın anlamasını bekler. Partneri ise inatçıdır ve ‘dediğim dedik’tir, bu konuda anlaşmaları oldukça güçtür; ancak birbirlerinin etki alanına girmeyi başarırlar ve birbirlerini iyi tanırlarsa aralarındaki bağ gittikçe kuvvetlenir. Hayatlarının merkezi artık kendileridir.

Koç Kadını ile Terazi Erkeği Aşk Uyumu

Karakterleri farklılık gösterebilir

Çiftin uyumlarının nasıl olacağını tam olarak ifade edebilmek için her iki burcun da ait olduğu burçları ayrı ayrı ele alınarak araştırılması gerekir. Öncelik olarak koçu tanımlamak gerekirse, insiyatifleri yüksek, kendine özgüveni olan, tolerans sahibi; fakat sabırsız, mükemmeliyetçi, detaycı, ince esprileri olan, çevresindekiler ile yakın ilişkiler kuran, sevecen, üzüntüsünü yıkıcı yaşayan, zor güvenen, zor seven, kendince testler uygulayan, deli dolu, eğlenmeyi seven, genellikle üç aşamalı bir olgunluk yaşayan, gençlik döneminde ele avuca sığmaz iken, orta yaşlı olunca daha sakin bir hayat tercih eden, hırslı, tutkuları olan, cazibeli bireylerdir.

Koç kadını hareketli, sevecen, dost canlısı, cazibeli, cilveli, ses tonu çekici, kadınsı tavırları olan, kendi rahatını düşünen, tutkulu, düşünceli, sadece sevdiklerini düşünen, annesine düşkün, aşırı kıskanç, sahiplenme iç güdüsü fazla, tartışmacı, sözünü sakınmayan , özgüveni olan, kibirli; fakat sempatik bireyler iken, terazi erkeği detaycı, kusursuzluğu isteyen, her şeyin en iyisini isteyen, hayatındaki her şeyden şikayetçi olan, zeki ve alımlı kadınlardan hoşlanan, tutkulu, iletişim yetenekleri kuvvetli, hoş sohbet, güler yüzlü, şeytan tüyü olan bireylerdir.

Partnerlerine nazaran daha yumuşak huylu ve ağır başlıdır. Ayrıca merhametli, adil, kararsızlığı yüksek, kendine güven konusunda eksiklik yaşayan, zafiyetleri olan, yapıcı, rahatı isteyen, hayatları boyunca daima ikilemde kalan, iradesi zayıf, evine ve rahatına düşkün bir yapıya sahiptirler; ayrıca terazi erkeği, dürüstlüğe, güvene önem veren, titiz, temizliğine ve bakımına dikkat eden, yaşadığı ortamda sevilen, saygı gören, zarafet sahibi, ince ruhlu bireyler iken partnerleri ona göre daha uçuk kaçık hayalleri olan, hareketli ve rahat bir yaşam düşleyen, sıcakkanlı, çok çabuk dost edinebilen, sevdiği erkeğe daima bütün kalbi ile yaklaşan bir yapıdadır. Huzurun ve sakinliğin olduğu yerlerde mutlu iken, partneri popüler ve ilgi gördüğü yerlerde mutlu olmaktadır.

Eğlenceli ve uzun ömürlü bir ilişkidir

Terazi sırcıdır, kendine özgü gerçekleri vardır, kendi içinde yaşadığı yoğun duyguları yansıtmayı çoğu zaman beceremez. Eşleri ise duygularını, gerçeklerini açık bir şekilde paylaşmaktan ve uzlaşmaktan yanadır. Çatışma noktalarının temelini oluşturan neden budur. Bir araya geldiklerinde çok fazla eğlenirler, kahkahalar atarlar, unutulmayacak vakitler geçirirler. Baş başa kaldıklarında ise heyecanlı ve duygusal anlar yaşarlar. Evlilik kurumuna saygı duyan bu çiftin sadık bir evlilik hayatı olur ve çoğu zaman birlikte yaşlanırlar. Uzun süreli ilişkinin ve bir ömür evli kalabilmenin en iyi örnekleridir.

İçe dönük olmaları nedeniyle zorlanabilirler

Bu ikili arasındaki ilişkiye bir göz atıldığı zaman birisi duygularını daha çok iç dünyasında yaşarken bir diğerinin duygularını dış dünyaya rahat bir şekilde yansıttığını görmekteyiz. İşte bu ikili birbirinden farklı bir şekilde duygularını yaşadıklarından dolayı birbirlerini duygu konusunda anlamalarını da oldukça zordur. Olur da güzel gelecekleri olsun isterlerse birbirlerini anlayabilecekleri şekilde orta yolu bulup o şekilde yollarına ilerlemelerini tavsiye ederiz; çünkü bu iki kişi eğer ki birbirlerini sever ve birbirlerini anlamak için çaba sarf ederlerse, ilişkileri olabilecek en güzel ilişki şeklinde yürüyecektir. Ne demişler aşk fedakarlık işidir.

Ortak paylaşımlar yakınlaştırır

Bu iki kişi aralarında güçlü bir bağ oluşsun istiyorsa bunun için beraber ortak noktalar bulup bunu keşfetmelerini sağlamaları gerekmektedir. Mesela birçok sosyal faaliyeti beraber katılmalarını şiddetle tavsiye edilir; çünkü katıldıkları bu sosyal faaliyetler onların aralarındaki bağın daha da kuvvetli olmasını sağlayacaktır. Bu faaliyetler ne kadar çok olursa onların arasındaki bağ o kadar kuvvetli bir hal alır.

Kısaca; ilişkinin ilerlemesi için her şeyin ellerinin içinde olduğunu bilmeleri gerektiğini bilmeleri gerekir. Tıpkı birçok ilişkide olduğu gibi bu ilişkide de mutluluk değerleri onlara bağlıdır. Mutlu olmak istiyorlarsa bunun için kendilerinden ödün vermeleri gerekmektedir. Emin olun ki sonucu beklediğiniz gibi çok güzel olacaktır.

Anlaşabilmeleri için ortak nokta bulmalılar

Çiftin aşk uyumları mümkün; fakat tarafların kim olduğuna bağlıdır. Bir araya gelmeleriyle oluşan beraberliklerde aşk uyumları yer yer mümkündür. Genel itibariyle kısa süren eğlenceli ilişkilere imza atarlar. Uzun süren aşklar için en büyük pay, tarafların yükselenlerine ve anlayış katsayılarına aittir. Koç burcu eğlenmeyi, gezmeyi sever; fakat aynı şeyi karşıdan beklemez. Aksine ağır başlı, nazik, zarif ve çekici olmasını ister. Ondan tek beklentisi sadakat ve zekadır.

Sohbet edemeyeceği, espri yapamayacağı, aynı çizgide olmadığı biriyle asla aşk yaşamazlar. Boş sohbetler yerine, anlam ifade eden sohbetler etmek, beraber kaliteli vakit geçirmek onlar için daha önemlidir ve en büyük özellikleri de samimiyeti hemen algılayabilir olmaları. Onlara yalan söylemek veya farklı görünmek hiç kolay değildir bu yüzden. Kişileri kafasında belli bir yere oturtur. Onun için herkesin kendisine yaklaşım biçimine göre belirli bir yeri vardır ve o kimseler o sınırı asla geçemezler.

Terazi burcu ise daima ilgi bekleyen, sorumsuzluğa tahammülü olmayan karşı taraftan sadakat bekleyen bir yapıdadır. Bu nedenle ikisinin beraberliğinde, partnerinin ilgisiz ve geleceğini düşünmeden hazır yaşam odaklı hayatını devam ettirmesi, sürekli olarak tartışmalara neden olabilmektedir. Oysa sevgilileri için daima her şeyin bir nedeni vardır; fakat konuşup, bunu söylemektense anlaşılmasını beklerler. Bu da onlar için eksikliğe neden olabilir.

İlişkide iletişim kurmak, ilişkinin kalitesini arttırır. Koç tüm nedenlerini açıkça ifade edebilirse, mükemmeliyetçi tavrını burada sergilemese ve eleştirel yönünü biraz törpüler ise mutlaka partneri ile bir uyum yakalayabilir. Tabi partnerinin de söylenmeleri bırakıp anlayışlı davranması gerekir.

Koç kadını konuşmayı seven, yerine göre davranan, çekici, akılcı tavırları olan, eğlenceli, kendine ait bir eğlence anlayışı olan, kıskanılmaktan hoşlanan ince bir yapısı vardır. Sevgilisi ise anlayışlı, merhametli, sevecen, sadık, arzulu, sürprizler ile dolu, romantik bir yapıya sahiptir ve bu ikisinin beraberliğinde nadiren sorun yaşanacak kadar hoş bir aşk uyumu gözlenir. Karşılıklı anlayışın ve sohbetin olduğu dostça bir ilişki olur ve her iki tarafın da saygılı olduğu, çizgileri belli olan bir ilişki!

Koç Kadını ile Terazi Erkeği Evlilik Uyumu

Evcimen ve dışa dönüklük çarpışabilir

Terazi burcu erkeği aile kurmak ve çocuk sahibi olmak ister, sevgi dolu yapıdaki bir erkek tipidir. Partnerine baktığımız zaman ise  daha çok hayatı anı anına yaşamak istediği görülmektedir. Sevgilisinin bu aile kurma isteği partnerinin biraz gözünü korkutmuş olur. Bu durum karşısında onu anlamaya çalışıp, hak verirse ikili arasında güzel olabilecek günler görülmektedir. Hatta bu ikili arasında temelleri çok sağlam ve kimsenin tahmin edemeyeceği derecede güçlü bir ilişki ve evlilik meydana gelir. Özellikle terazi erkekleri sevdiklerini mutlu edebilmek için elinden gelenin en fazlasını gerek ilişki esnasında gerekse evlilik sırasında yapmaya çalışacaktır.

Problemleri aralarında halledebilirler

Her iki taraf da evlenince sadık bir eş ve iyi birer ebeveyn olurlar. Koçun rahat ve sorumsuz tavırları sorun olarak gösterilse de, her şeyin farkında olduğu bir tavır, bir söz veya bir sempatik hareketiyle durumu hemen toparlayıp, partnerinin gönlünü alır. Terazi söylenmekten vazgeçer, daha ılımlı yaklaşır ve sevgilisi de ilgiyi eşine daha iyi yansıtabilir ise bu evlikte nadiren sorunlar ile karşılaşılır.

Ortak noktada buluşup anlayışlı oldukları sürece evlilikleri, mutlu kelebeklerin evliliği kadar kusursuz olur. Terazi erkeği tam bir ev erkeğidir. Sorumluluklarının bilincinde, sevecen, anlayışlı, çabuk sinirlenmeyen, sağduyulu, dürüstlüğe önem veren ağır bir yapıdadır. Bu tarz bir erkekle beraber olan eşi istediği ilgiyi, şefkati ve sadakati tam anlamıyla yaşar; fakat koçun aşırı özgüvenli duruşu, kibirli tavrı ve sosyal çevresi ara ara tartışmalara neden olabilir fakat bu uzun sürmez.

Birbirlerinin eksikliklerini tamamlarlar

Her iki burcun da birbirini tamamlamasından dolayı evlilik hayatları da oldukça güzel bir şekilde geçmektedir. Terazi burcu her zaman “fark etmez, sen bilirsin” gibi ifadelerle karşı tarafla oldukça uyumlu tavırlar sergilerken, partneri de “hadi bunu yapalım, hadi buraya gidelim” tavırları bu ilişkide çok güzel bir uyum yakalanmasına neden olacaktır. Her iki burcunda bir araya gelmesinin temel nedeni birbirlerindeki eksiklikleri tamamlamasıdır.

Koç burcu her zaman ben merkezli hareket ettiğinden dolayı, karşısındakinden biz olmayı öğrenir. Aynı şekilde o da terazi burcuna hayatında bireyselliği nasıl daha fazla ortaya koyabileceğini gösterecektir. Son derece uyumlu, yıllarda çok güzel bir evlilik sürebilecek, uyumlu bir birliktelik yaşanacak hayata sahip olabilirler. Her iki burcun da biraz zıt karakteristik yapılarından dolayı zaman zaman ufak tartışmalar yaşanabilir; fakat bu ilişkiye zarar vermek yerine ilişkiye hareket ve keyif kazandıracaktır.

Fazla ilgiden sıkılırlar

Terazi burcu erkeği herkesten oldukça farklı özelliklere sahiptir. Mesela bu erkekler ilişkileri esnasında ilgi görmeyi tabii ki de severler; fakat çok fazla ilgiden hiç hoşlanmazlar. Bu sırada hayatında yer alan eşlerine büyük iş düşmektedir. Bu kadın bilmesi gerekiyor ki bu erkeğe fazla ilgi göstermesi demek partnerinin nefes alamayıp, bundan sıkılması ve hatta gözünün dışarı kayması demektir. Bu sebepten dolayı onunla çıkmak istemiyor ve aynı zamanda elinizde tutmak istiyorsanız ona yeterli derecede ilgi göstermeli ancak asla ve asla üzerine gitmemelisiniz.

Ortak beklentileri vardır

Hayata bakış açıları tarafından neredeyse benzer beklentileri beklediklerinden dolayı anlaşmaları pek zor olmayacak gibi görülmektedir. Simgesinden de yola çıkarak anlayabileceğimiz gibi terazi erkekleri oldukça dengeli bir yapıya sahiptir. Dengeli olan bu erkek bu kadına çok rahat bir şekilde ayak uydurmaya başarabilecektir. Hayatlarında yer alacak kişinin ona karşı her zaman açık ve dürüst olmasını istemektedir.

Kısaca göz atılıp bakıldığı zaman koç kadının oldukça açık-sözlü olduğu ve aklına gelenin direkt olarak karşı tarafa yansıttığı bilinmekte ve görülmektedir. İşte onun açık sözlülüğü ve dobra hareketleri partnerinin çok fazla hoşuna gidecek ve kendisini biraz daha ona çekmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda koç kadını oldukça tutkulu bir aşk olduğundan dolayı partnerini çok daha kolay bir şekilde elde etmeyi başaracaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.