Yengeç Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

09.03.2016
Yengeç Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

Su elementine dahil olan yengeç burcu ile toprak elementine dahil olan başak burcu her ne kadar su ve toprak bileşimi gibi uyumlu görünseler de aralarında bazı tezatlıklar da mevcuttur. Yengeç kadını olaylar karşısında duygusal kararlar verirken partneri aklın ve mantığın yolundan gidecektir. Bu yüzden siz duygularınızın sizi yönetmesine izin verirken onun bu denli soğuk, net ve kesin kararlar vermesi sizi şaşırtacaktır.

Yengeç burcu kadını çok hassas ve duygusaldır. Anaç ruha sahiptir, her şeyden önce ev hayatına önem verir. Yalandan, inatçılıktan hoşlanmaz, iyi niyetlilerdir. Derin duygulara sahiptir, özellikle kendisinin övülmesinden hoşlanmaz, karşı cins tarafından kısıtlanmak istemez, onunla ilgilenen erkeklerden hoşlanır. Partneri ise dediğim dedik inatçı bir tiptir.

Başak burcu erkeği, bakımlı dış görünüşü, kararlı oluşu ve görgü kurallarına uygun davranışlarıyla kadınlar üzerinde çekici bir etki yaratır. Ayrıca ne kadar kabul etmek istemese hassas ve kırılgandır. Hatta kırılgan yapısı onun en büyük özelliğidir. Bu nedenle yengeç kadını ve başak erkeği uyumu oldukça dengeli olacaktır. Çekiciliği ile partnerini etkilemek için sınırsız sayıda olanak yaratabilir. Fakat mantıklı dünya görüşü ve düzenli hayat tarzlarının bozulabileceğinden korktukları için bu olanağı kullanamaz. Partneri ise onun soğuk, mantık delisi ve uzak olduğunu düşündüğünden onu çekici bulsa bile fazla yakın ilişki kurmak istemez.

Yengeç kadını evcimen yapısının altında huzur, güven ve sessizlik aramaktadır. Bu yönleri iki burcu yakınlaştırabilir. İki burç da çocukları sever ve mutlu bir aile ortamı ister, bu noktada uyum oldukça yüksektir. Partneri huzurun kaynağını sessizlik olarak gördüğünden daha çok yalnız yaşamayı sever. Eğer sağlam bir ilişki kurmak istiyorsanız ilişkiye başlamadan önce her iki tarafın da açık olması gerektiğini unutmamalısınız.

Yengeç Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerine sadıktırlar

Yengeç burcu birlikte olduğu kişiyi asla terk etmeyecektir, bu yüzden başak ona güvenmekte asla sorun yaşamaz. Başak erkeği ısrarcı bir karaktere sahip olmayan yönüyle partnerini çok etkileyen bir tiptir. Yengeç burcunun lüks hayatıyla partnerinin dengeli tavırları bir araya geldiğinde çok mutlu bir aşk hayatları olacaktır. Ancak bu ikili bir sorun yaşadıklarında, birbirlerini ayak uydurmaya çalışmalı ve sorunlara çözüm aramalıdır. Bu noktada anlaşabilirlerse uzun bir birliktelik yaşar ve ilişkilerini sonunda evliliğe taşıyabilirler. Başak erkeği her zaman sadık ve güvenilirdir, partnerinin aradığı sadakat ve aşkı ona verecektir. Daha rahat ve kaliteli bir yaşam yaşamak için sürekli çalışan yengeç burcu iş hayatında hiçbir zaman yorulmaz. Partneri de bu düşüncede olduğunda gerçek mutluluğu onda bulacaktır.

Hemen her konuda uyumludurlar

İkisi de birbirleriyle oldukça uyumlu olan burçlardır. Başak burcu aşka ve duyguya olan açlığını, partnerinde giderebilir. Her ne kadar birbirlerine zıt karakterleri olsa da problemlerini kolayca aşabilirlerse daha uzun bir birliktelik yaşayabilirler. Başak erkeği bu ilişkide sadece aşka değil arkadaşlarına da oldukça önem verir. Hatta onun bu özelliği ilişkide zaman zaman krizler çıkarabilir ancak aynı zamanda partnerine karşı hem iyi bir eş hem de çok iyi bir arkadaş olabilir.

Aralarındaki bazı sorunları aşmayı başarabilirlerse çok mutlu ve uyumlu bir çift olacaklardır. Çünkü yengeç kadını, partnerinin aradığı ve her zaman görmek istediği aşkın ve sıcaklığın tam merkezidir. İkili en zor zamanlarında bile birbirlerini nasıl destek olacağını bilir ve asla birbirlerini zor durumda bırakmazlar. Hayatın zor günlerine karşı asla pes etmezler. Özellikle sevdiklerine karşı her şeyi yapmayı göze alabilirler. Bu sayede birbirlerine olan aşkları pekişecek ve birbirlerine daha da aşık olacaklardır.

Birbirlerini tamamlarlar

Toprak burcu olan başak ve su burcu olan yengeç ikilisinin aşk hayatları çok uyumludur. Birlikte oldukça güzel bir aşk ilişkileri olan bu çift için söylenecek fazla bir şey yoktur. Bir başak erkeği, yengeç kadınına ilgi duyuyorsa kendisi için doğru kişiyi bulmuş olabilir. Çünkü bu kadın, partnerini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Başak burcu çalışkan ve azimlidir, bu yüzden partneri tarafından sürekli takdir edilir ve hatta ona bu özelliğinden dolayı ona hayranlık duyar. Her ikisi de aileye, eve ve rahatına oldukça düşkündür. Bu yüzden ikisinin aşk hayatındaki uyumu evliliğe de taşınabilir. Yengeç kadını romantik sözler söyleyerek ve davranışlarla sevgilisini etkileyerek onu evliliğe götürebilir.

Duygusal ve romantiktir

Yengeç kadını, partnerine etkilemeyi çok iyi bilir. İstediği zaman dilediğine yaptırabilir. Başak erkeği, onun romantik ve aşk dolu tavırları karşısında oldukça etkilenecek ve ona hayran kalacaktır. Bu yüzden hem aşk hem de evlilik ilişkileri oldukça uyumludur. Astroloji dünyasında en uyumlu çiftlerden birisidir. Çünkü bu ilişkide bir taraf anlatmayı bir taraf da dinlemeyi çok sever. Her ikisi de aşkla bağlı insanlardır. Başak erkeği çok çalışkandır ve partnerini her zaman destekler, arkasında durur. Yengeç kadını ise duygusal ve romantik tavırları ile onu kısa sürede etkileyecek, ilişkinin en başından onu kendisine aşık edecektir. Bu ilişkide baskın o başak erkeğidir ancak ilişkide mutlu olmak istiyorlarsa her dikkatli olması ve dilini biraz tutması gerekiyor.

Arada iletişim problemi yaşayabilirler

Aşırı derece de titiz olan başak erkeği, tabiri caizse hazır cevaptır. Aşık olmaktan korkarlar ve sevgilerini belli etmemeye çalışırlar. Duygusallıktan ve romantizmden tamamen uzak olan bu erkekler ile yengeç kadınının uyumu çok zor, neredeyse kimi zaman imkansız bir hal alır. Çünkü yengeç kadını, sevildiğini görmek ister, küçük sürprizlerden hoşlanır. Partneriyle aralarında sıkı bir bağ varsa, değişken ruh halleriyle bunu önemsemeyebilir ancak sürekli iletişim problemi yaşayacaklardır.

Birbirlerini anlamaya çalışmalıdırlar

Yengeç kadını çok sıcakkanlı bir yapıya sahipken, başak erkeği ise soğukkanlı ve ketumdur. Genel olarak duyguları ile hareket ederken, başak burcu her konuda aklını kullanmayı ve akılcı davranmayı seçer. Dediğim dedik olduğundan çok yüksek ihtimalle de onun sözü geçecek ve partneri bu durumda üzülecektir. Aileye, aile olmaya özellikle de çocuklara düşkünlüğü ile bilinir. Fakat başak erkeği sorumluluk almaktan korkarak huzurunun bozulmasını istemez. Aralarında büyük iletişim sorunları doğabilir. Birbirlerini anlamaları uzunca vakit alabilir.

Duygularını aşırıya kaçırmamalıdırlar

Başak burcu eleştirmeyi çok sever ve bazen gereksiz eleştirileriyle karşısındaki partnerinin kalbini kırabilir. İnce düşünceli olan yengeç burcunun kalbini kazanmak sandığınızdan daha zor olabilmektedir. Bu yüzden oldukça dikkatli olması gerekiyor. Yengeç kadını kıskanç iken partneri kısıtlanmaya hiç gelemez, kısıtlandığı zaman ilişkiden çabukça sıkılır. Bu yüzden duygularını kontrol altına alması ve güvenmeyi öğrenmesi gerekir. Aynı zamanda evine düşkün olduğu gibi annesine de oldukça düşkündür. Hatta o kadar düşkündür ki bu durum başak erkeğini ilerleyen dönemlerde oldukça kızdırabilir. Bu durumda her iki tarafın da birbirine karşı daha dikkatli davranması gerekiyor. Yengeç kadını duygusallığı bırakıp mantıklı ve romantik bir ilişki yaşamayı başarabilirse bu ikili bütün problemlerini kolayca aşacaktır.

Yengeç Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

Zıt yönleri arada tartışmalara neden olabilir

Her ne kadar uyumlu bir çift olacaklarmış gibi görünseler de aralarında tezatlıklar mutlaka olacaktır. Bu farklılıklar daha iyi anlaşmalarına da neden olabilir, kavga etmelerine de. Ancak birbirlerine karşı anlayışlı bir tavır sergilemeyi başarabilirlerse mutlu ve uzun ömürlü bir evlilikleri olabilir. Evlilikleri boyunca kişiliklerinin getirdiği farklılıklara boyun eğmek zorunda kalabilirler ancak bu durum onları birbirlerine daha fazla bağlayacaktır.

Birbirlerini anlamaları gerekir

Su ve toprak birleşimi, genel olarak uyumu ortaya çıkartır ancak bu ikili arasında zıtlıklar da olacaktır. Genelde hayata bakış açıları farklılık gösterecektir. Eğer gerçek burç uyumu yakalayabilirlerse evlilikleri bir ömür devam eder. İki burç da sonradan çok daha iyi anlaşılırlar, ilk başlarda zor görünebilirler fakat zaman geçtikçe kendilerini daha iyi tanıtabilirler. Aralarındaki evlilik için hem sağlıklı hem de riskli diyebiliriz. Emek ve gerçek aşk isteyecektir, çaba sarf edilirse istediklerine ulaşmaları çok fazla zor olamayacaktır. Aşkta aradıkları şeyleri ilk başta birbirlerinde bulamayabilirler fakat zamanla, birbirlerini tanıdıkça doğru kişiyle birlikte olduklarını anlayabileceklerdir.

Birbirlerini sahiplenirler

Aşklarını sahiplenme konusunda çok başarılılardır. Eğer gerçekten seviyorlarsa sonuna kadar bağlanırlar ve sahiplenirler. Yengeç kadınının aşkı için yapamayacağı hiçbir şey yoktur, tam bir aşk kadınıdır ve sevdiğinde her şeyinden vazgeçebilecek kadar fedakar olabilir. Bu durum başak erkeğinin çok hoşuna gidecektir çünkü o da sevilmekten, değer görmekten çok hoşlanır. Gerçekten sevildiğini hissederse o kişiyi mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar.

Başak erkeği genel olarak kendisine bağlı olan, sevgisini gösteren kadınlarla birlikte olmak ister. Birbirlerini aradıkları sevgili listesine ekleyebilirler. Aradığı çoğu şeyi partnerinde bulur, özellikle saf aşkı. Birbirlerine karşı çok derin duygular besleyebilirler ve tüm engelleri birlikte aşabilirler. Önlerine çıkan tüm zorluklara birlikte, el ele göğüs gerebilirler, birbirlerini sahiplenip zarar gelmesini engellerler. Aralarındaki bu güçlü bağ kolay kolay kopmaz, sahiplenici yanları ikisinin de çok hoşuna gider. Birine bağlı olmayı seven yapıları vardır, özgür olmak yerine sevdiklerine bağlı kalmayı yeğlerler.

Samimi bir evlilik olabilir

Özellikle yengeç kadını oldukça samimi ve sıcakkanlı bir yapıya sahiptir. Bu özelliğini aşk hayatında da açık bir şekilde ortaya koyar. Sevdiği kişiye olan samimiyeti ve sıcak davranışları, ilişkiyi daha canlı ve ayakta tutmaya yardımcı olur. Özellikle güvendiği erkekle birlikte olmak ister ve bunu hissederse ona karşı daha samimi davranır. Başak erkeği ise ona göre daha serttir, içe kapanıktır ve soğuktur. Onu açmak için partnerinin uğraşması gerekebilir. Ancak yengeç kadını bundan hoşlanacaktır.

Evliliklerinde yavaş yavaş birbirlerine benzeyebilirler, hareketleri ve düşünceleri daha uyumlu olur. Eğer benzemezlerse ilişki boyunca oldukça yorulabilirler. Bu samimiyet ilk başta çok zor kurulur çünkü yengeç burcu eşinin soğuk ve gizemli hallerini çekici bulsa da yanına yaklaşmakta zorluk çekebilir, çekinebilir ancak eşi ilk adımı atarsa ortam daha hızlı bir şekilde yumuşayabilir. Bu çift sağlam bir ilişki kurmak istiyorsa her iki tarafın da gerçekçi ve açık olması gerekir, kimin ne istediğini ve nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını belirtmesi çok önemlidir.

Romantik bir evlilik olmaz

Romantiklik konusunda oldukça zıt fikirlere sahiplerdir. Yengeç kadını için romantiklik, küçük hediyeler ve jestler olmazsa olmazdır, ilişkiyi ayakta tutar ancak başak erkeği için durum böyle değildir. Romantiklik yapmayı asla beceremez hatta aklına bile gelmez. Genelde aşık olmaktan korkar çünkü hayatını hep bir düzen üzerinde yürütür ve bu düzen birinin etkisiyle bozulursa ne yapacağını şaşırır. Kendi rahat alanından dışarıya çıkmaz istemez, maceracı bir ruh hali yoktur ve sevmek ona macera gibi gelir. Eğer birine karşı bir şey hissetmeye başlarlarsa bunu çok zor belli ederler. Duygusallıktan tamamen uzaklardır, evlilik teklifi bile etmeyebilirler. Evlenince de eşinin romantik beklentilerine yanıt veremezler çünkü asla bunu beceremezler. Belli bir zaman sonra dahi bu konuda değişmez, yengeç kadını özellikle özel günlerin hatırlanmasını ister ve ona değer verildiğini hissetmek ister. Fakat o bunu asla anlamaz, özel günleri genel olarak hatırlamaz çünkü önemsemez. Aralarında sıkı bir bağ ve aşk varsa eşi bunu alttan alabilir ancak bu durum ruh haline göre değişebilir ve iletişim problemleri çıkabilir. Başak erkeğinin bu konuda biraz daha düşünceli davranması gerekmektedir çünkü partneri, sevdiği kişiden en çok sevgisini belli etmesini ister, bir erkekten en büyük beklentisi budur ve emek görmek ister. Ancak karşı taraf bu konuda başarısız olacaktır çünkü sevgisini göstermeyi asla beceremez.

Eve bağlıdırlar

Bu ikiliyle alakalı en uyumlu özellik kesinlikle eve olan bağlılıklarıdır. İkisi de mutlu bir yuva kurmak, evlenmek ve huzur dolu bir yaşam geçirmek isterler. Gece hayatı onlara göre değildir, evde sevdikleri ile beraber huzur, güven ve sessizlik isterler. Bu yönleri ile çok güzel bir uyum yakalarlar. Evliliğe uzak değillerdir, gerçek aşklarını ve güvendikleri kişiyi bulduktan sonra evliliği düşünmeye başlayabilirler ancak önce güven duymaları gerekir. Aile hayatına çok önem verirler, aile onlar için her şeyden daha çok önemlidir. Evlendikten sonra dışarıda fazla vakit geçirmez, daha çok kendi hallerinde takılmak isterler. Tatil günlerinde daha çok evde huzur dolu vakit geçirmek isterler.

Özellikle başak erkeği, huzurun kaynağının sessizlik olduğunu düşünür ve gürültülü burçlarla kesinlikle yapamaz. Yengeç burcu kadınıyla bu konuda uzlaşır çünkü fazla gürültülü bir yapıya sahip değildir. Evde birbirlerini anlayarak verimli vakitler geçirebilirler. Özellikle başak erkeği eve giriş ve yemek saatlerinin belli olmasını, ev halkınınsa bu saatlere uymasını ister. Planlı bir hayat sürmek ister, gezme günlerini bile eşiyle ve çocuklarıyla planlayarak geçirir. Önceden planlamadan, kafasında oturtmadan yaptığı bir şey neredeyse hiç yoktur. Ev hayatına çok önem verirler, evlerinin düzenli ve temiz olmasına çok dikkat ederler. Bu ikilinin evlerine gittiğiniz zaman, ortamı dağınık görme ihtimaliniz neredeyse sıfırdır. Her zaman temiz bir evleri olur. Özellikle başak erkeği titizliğini her anlamda konuşturur, çoğu zaman eşinin temizlik ve yemek yapmasını beklemeyerek kendi yapar.

Çocukları severler

Bu çiftin en iyi anlaştığı noktalardan birisi de çocukları çok seviyor olmalarıdır. İkisi de çocuk sahibi olmak için can atarlar. Evlendikten kısa bir süre sonra çocuklarının olacağını söyleyebiliriz. Çocuklu bir evin daha bereketli ve huzurlu olacağına inanırlar. Eve bağlı ve geleneksel bir aile yapısı anlayışları vardır, çocuklarını da bu mantıkta büyütürler ve fazla rahat bırakmazlar. Özellikle başak erkeği çocuklarının nerede ne yaptığını bilmek ister, her şeyden haberinin olmasını bekler. Yengeç kadını da oldukça anaç bir ruha ve yapıya sahiptir. Çocuklarının en iyi şekilde eğitilmesini isterler ve bunun için çok çaba sarf ederler.

Maddi durumları genelde iyi olur ve kazandıkları paranın neredeyse tamamını çocuklarının geleceği için biriktirirler, harcarlar. Çocuklarının mutluluğu için her şeyi yapabilirler. Başak erkeği eşine göre daha sert bir ebeveyn olacaktır, çocuklarını çok sever ancak sevgisini fazla belli edemez. Daha çok kurallar koyarak ve kendi yöntemleriyle onları koruyarak sevgisini ortaya koyar. Bu durumu bazen çocuklar anlamayabilir ve babalarının çok sert olduğunu düşünebilirler. Ancak tek derdi çocuklarını korumaktır ve onların iyi bir insan olmasını sağlamaktır. Yengeç kadını ise eşine göre daha yumuşak ve kuralsız olacaktır, çocuklarını babalarının sert kurallarından korumak isteyebilir ve bu durumda ikili arasına sıkıntılar yaşanabilir.

İletişim sıkıntısı yaşanabilir

Bu ikili arasında iletişim problemleri yaşanabilir. Uyumlu oldukları konular dışında uyumsuz oldukları konular da vardır ve bu konular üzerinde fazla dururlarsa kavga edebilirler. Daha az tartışma yaşamak istiyorlarsa alttan almayı ve gönül almayı bilmeleri gerekir, anlayışlı olmalılardır ve farklılıkları kabullenmelilerdir. Yengeç kadını çok hassastır ve söylenen herhangi bir söze çok fazla alınabilir, günlerce düşünebilir, kafasına takıp büyütebilir. Ufak bir söz bile onun canını çok fazla yakabilir. Partneri özellikle ilk zamanlar bu duruma alışmakta zorluk çekebilir çünkü kendisi tam aksine oldukça vurdumduymaz, soğukkanlı bir yapıya sahiptir. Söylenen bir sözü takmaz hatta üzerinde düşünmez bile.

Yengeç kadını inatçılıktan hiç hoşlanmaz, kendisiyle zıt düşülmesini sevmez hatta kendi savunduğu konunun zıttı bir konu savunulmasını bile istemez. Karşıdaki kişiyle bu konu hakkında tartışmak istemez çünkü tartışmalardan nefret eder. Bu yüzden onunla aynı fikirde olunmasından yana olur fakat bu her zaman mümkün değildir. Başak erkeği sürekli konuşmayan, tartışmaları uzatmayan ve her şeyden şikayetçi olmayan kişilerle birlikte olmak ister, bu konuda uyum yakalayabilirler. Özellikle onun gibi biriyle beraber olmak oldukça zordur çünkü farklı fikirler savunmaktan hoşlanır, mantıklı tartışmalara girmek ve bilgilerine yenilerini eklemek ister, inatçıdır ve kendi bildiğini savunmaktan asla vazgeçmez.

Hayata bakış açıları farklıdır

Uyumlu bir evlilik yaratabilirler ancak bu zaman alabilir çünkü birbirlerini tam anlamıyla anlamaları ve tanımaları gerekir. Genelde fikirleri, hayata bakış açıları ve savundukları şeyler farklıdır. Biri beyaz derken biri siyah der ve özellikle başak erkeği inatçılık konusunda çok başarılıdır. Yengeç kadını ne kadar sıcakkanlı ve samimiyse, o bir o kadar soğuk ve ketumdur. İnsanlarla iletişim kurmakta zorluk çeker ve kendini ifade edemez.

Yengeç burcu duyguları ile hareket etmeyi seçer, kalbinin sesini dinler ancak başak erkeği tamamen beyninin sesini dinler ve mantıklı kararlar vermeye çalışır. Asla duygusal seçimler yapmaz, duygusal seçimlerin onu çok yanlış yöne sürükleyeceğini düşünür. Bu da bir konu hakkında farklı düşüncelere ve seçimlere sahip olmalarına neden olur. Yengeç kadını bir olaya çok üzülürken eşi anında unutabilir. Bu farklılıkları iletişim problemi yaşamalarına neden olur. Birbirleriyle paylaştıkları konular oldukça azdır ancak evliliklerinin üzerinden zaman geçtikçe bunu beraber aşabilirler.

Başak burcunun akılcı davranışları ve her zaman mantıklı olmaya çalışması eşine sıkıcı gelebilir. Dediğim dedik bir yapıya sahiptir ve özellikle sevdiği kişilere sözünü geçirmek, kendi dediği olsun ister; eşi ise bundan rahatsızlık duyar ve aralarında yine sıkıntı çıkar. Yengeç kadını kısıtlanmak istemez ancak sevdiği erkek tarafından ilgi bekler. İlk zamanlar evliliğe karşı bakış açıları da farklılık gösterebilir. Yengeç kadını evliliğe daha sıcak bakar, aileye ve çocuklara daha bağlı olmaları ile bilinirler ancak başak erkeği sorumluluk almaktan korkan bir yapıya sahiptir. Rahat olduğu ortamdan uzaklaşmak istemez ve aile kurma ona ilk başlarda çok zor gelebilir, korkarak başaramayacağını düşünür. Yengeç kadını, partnerini bu konuda cesaretlendirecektir ve evlilikleri boyunca ona hep destek çıkacaktır. Bu özelliği sayesinde aralarında uyum yakalanabilir.

Maddi durumları iyi olur

Bu ikili çalışmayı seven bir çifttir. İkisi de emek harcayıp para kazanmak ister ve para kazanma aşamasına çok önem verirler. Özellikle başak erkeği çalışmaya çok önem verir, sorumluluk almaktan korksa da bir şekilde istediği işe ulaşır ve kendini geliştirmeye bakar. İkisi de oldukça azimli ve hırslıdır, istedikleri şeye ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırlardır. Yengeç burcu özellikle eşini hep takdir eder, yanında olduğunu ona söyler ve düştüğü zaman hemen destek çıkar, başarabilecek güce sahip olduğunu hissettirir. Eşinin çalışkan ve azimli haline hayran olacaktır.

Başak erkeği de eşinde aynı özellikleri görmek ister. Yengeç kadını daha çok evde eşini beklemek, çocuklarına bakmak ister ancak evliliğin ilk zamanları o da çalışmak ve eve katkıda bulunmak isteyecektir. Evde olsa dahi boş durmaktan hoşlanmaz ve hep bir şeyler ile ilgilenmek ister. Girişimci bir ruhu vardır, kendi markasını ve işini kurmak ister. Para kazanmak için çeşitli yöntemler arar, ev ortamına ve rahatlığına çok düşkün olduğu için evden yapabileceği işler bakar. Maddi durumları genelde iyidir, para biriktirmeyi becerebilirler ve zor günlerde daha rahat hareket edebilirler. Özellikle çocuklarının geleceğini çok önceden düşünüp ona göre hareket edebilirler. Bu birlikte kurdukları düzenli hayatları sayesinde evlilikte çok güzel bir uyum yakalayabilirler.

Anlayışlı olmaları gerekir

Uzun bir ilişki ve ardından evlilik istiyorlarsa birbirlerine karşı anlayışlı olmaları gerekir. Kişisel özelliklerinden dolayı farklı karakterlere sahip olabilirler. Her burç kendine has özelliklere sahiptir ve farklılıklar kişileri birbirlerinden ayıran en güzel noktalardır. Eğer bu farklılıkları kabullenirlerse ve birbirlerine karşı daha anlayışlı olurlarsa evlilikleri bir ömür devam eder, aralarına girecek bir şey kalmaz. Ancak farklı düşüncelerine karşı daha duyarlı yaklaşmaları gerekecektir. İkisinin de farklı istekleri olabilir ve hayata bakış açıları değişiklik gösterebilir, bunu fazla dikkate almadan sadece ilişkilerine odaklanmaları gerekir. Eğer gerçekten birbirlerini seviyorlarsa ne olursa olsun alttan almayı becerebilirler. Evlilikte ilk başta alışma zorlukları yaşanabilir ancak birbirlerini tanıdıkça daha fazla uyum yakalayabilirler.

Yengeç burcu çok duygusal bir yapıya sahipken başak erkeği oldukça soğukkanlıdır. Bu konuda anlayış sıkıntıları yaşayabilirler. Yengeç kadını eşiğinin daha anlayışlı, düşüncelerine saygılı ve romantik olmasını bekler. Ancak o çoğu zaman bu beklentileri karşılayamaz ve sıkıntılar çıkmaya başlar. Başak erkeği daha patavatsız bir yapıya sahiptir, aklına geleni hemen söyleyebilir, eleştirmeyi seven bir hali vardır ancak partneri, sert eleştirilere asla gelemez. Bu yüzden dilini biraz tutması gerekmektedir. Yengeç kadınının eşinden en büyük isteği eleştirilerini hafifletmesi olacaktır, ters ve sert ifadeleri asla kaldıramaz ve günlerce üzgün bir halde dolaşır. Üzüldüğü zaman bunu çok açık bir şekilde belli edebilir, hemen modu düşer. Başak erkeği gönül almasını ve partnerini alttan almasını bilirse bu evlilik ömür boyu devam edebilir. Bazen duymamazlıktan gelmeyi ve fazla takmamayı öğrenmeleri gerekebilir. Bu ilişkide özellikle başak erkeği anlayış ve sabır bekleyen taraf olacaktır.

Güven problemi yaşamazlar

İlişkilerinde neredeyse hiç güven problemi yaşamazlar çünkü bunu yaşamalarını gerektirecek bir olay meydana gelmez. İkisi de aşkı ciddiye alan tiplerdir ve birini sevdiklerinde tam severler, ondan başkasıyla ilgilenmezler, gözleri sadece sevdikleri kişiyi görür ve en önemlisi onun güvenini sarsacak tek bir harekete bile kalkışmazlar. İlişkide en çok güvene önem verirler. Yalandan nefret etmek ortak özelliklerinden biridir, zorda kalsalar dahi yalan söylemeye başvurmazlar, her zaman doğruluktan yana olurlar ve bu özellikleri sayesinde isteklerine ulaşabilirler. Birbirlerine her zaman sadıktırlar ve güvenirler. Haberleri olduğu sürece hiçbir sıkıntı çıkmaz. Nerede ve kiminle olduklarının bir önemi yoktur çünkü aralarında mükemmel bir güven uyumu vardır. Bu güven uyumu sayesinde evlilikte çok güzel bir enerji yakalayabilirler.

İkisi de sıkılmaktan ve kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz ve bunu birbirlerine de yaşatmamaya çalışırlar. Zaten aralarındaki güvenden dolayı kısıtlama gereği de duymazlar. Başak burcu inatçıdır ancak ısrarcı değildir, karşısındaki kişi bir şeyi yapmak istemiyorsa onu buna zorlamaz, bu yönüyle eşini oldukça fazla etkiler. İkisi de birbirlerinin arkadaşlarını bilirler hatta arkadaş ortamları aynıdır. Özellikle başak erkeği fazla sosyal bir ortama sahip değildir ancak yengeç kadını ona göre daha sosyal ve arkadaş canlısıdır. Eşini kendi arkadaşlarıyla tanıştırabilir, aynı eğlence mekanlarında vakit geçirebilirler. Başak erkeği arkadaşlığa çok önem verir ve az olsa dahi kardeş gibi gördüğü arkadaşları vardır, onlarla çok fazla vakit geçirmek isteyebilir. Bu özellikle evliliğin ilk zamanlarında sıkıntıya yol açabilir ancak zamanla bunu aşacaklardır. Kıskanç bir yapıya sahiptir ancak partneriyle evliliğinde yakaladıkları güven uyumu bu kıskançlığı kötü kullanmasına neden olmaz. Hatta bu kıskançlıklar hoşuna bile gider.

Evleri

Evlerinin çok güzel, temiz ve düzenli olacağını söyleyebiliriz. Ev hayatına ve aile kavramına çok fazla değer verirler. Özellikle başak erkeği burçlar dünyasındaki en titiz burçtur. Her şeyin temiz, düzenli ve planlı olmasını ister, dağınıklığa ve pisliğe asla gelemez. Pis bir oramda yaşayamaz, çoğu zaman eşinin temizlik yapmasını bekleyemeden kendi işe koyulur. Çok detaycıdır ve her yerin en ince ayrıntısına kadar temiz olmasını ister. Bazıları bu konuda artık hastaymış gibi davranırlar. Yengeç kadını da evine bağlıdır, ev işi yapmaktan hoşlanır ve sorumluluklarını mutlaka yerine getirir. Temizliğini ve yemeğini günü gününe yapar, ev işlerini yaparken kendine bakım yapmaktan da geri kalmaz.

Başak erkeği kadınının her zaman bakımlı olmasını ister, mükemmeliyetçi bir yapısı vardır. Ayrıca çalışıyorsa işine de gider. Bir yengeç kadınının oldukça hamarat olduğunu söyleyebiliriz. Bu ikilinin evleri her zaman temiz ve düzenli olacaktır, çat kapı gelen misafir asla dağınık ve pis bir ortamla karşılaşmaz. Ev düzeni ile alakalı herkesin belli görevleri vardır ve buna uyarlar, çocuklarına da evde nasıl olmaları gerektiğini güzelce aşılarlar. Aile yaşamını çok güzel sürdürürler. Evleri genelde konforlu ve kullanışlı olur. İkisi de fazla abartı ve gösterişten hoşlanmazlar, uzun yıllar boyunca kullanabilecekleri kaliteli eşyalar almak isterler.

Anılara değer veren bir ikili oldukları için aşkları için önemli olan eşyaları, resimleri evin her yerine koyarlar. Özellikle yengeç kadını bu konuda çok titizdir. Yaşayabilecekleri tek sıkıntı başak erkeğinin fazla detaycı ve titiz olmasıdır. Bazen eşinin yaptığı temizlikler ona yeterli gelmeyebilir ve gözüne çarpan bir şey varsa işe kendi koyulabilir. Özellikle bu konuda çok fazla karışır, durmadan nasıl yapması gerektiğini söyler durur, hatta bazen o evde değilken eşyaların yerini bile değiştirebilir. Bu durum aralarında sıkıntı çıkmasına neden olabilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.