Boğa Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2017
Boğa Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Her iki burç da lider ve gururludur, bu yüzden anlaşır veya anlaşamaz şeklinde yorum yapmak oldukça zordur. Beraberken çok iyi anlaşabildikleri gibi karakterlerin çatışması ile çok kötü de bir ilişki tecrübesi de yaşayabilirler. Ancak bu iki burcun ilişkisinden kötü bahsetmek olmaz. Aslan burcu hareketli, neşeli ve girişken yapıdadır. Bu yüzden boğa kadınını kolay tavlayabilir. Ancak her zaman ilişkide zincirleri elinde tutmak ister. Çünkü kendisini ancak bu şartlar olduğunda güvende hisseder. Bu onun için çok önemlidir. Aynı şekilde boğa da böyle hisseder. Bu ilişkinin tutkulu düzeyli ve neşeli bir ilişki olacağı apaçık bellidir. Fakat ilişkinin seyrini ancak tutumları belirler.

Boğa Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

Gençlik Hatası Diyecekleri Eğlenceli Bir Aşk Yaşarlar

Bazen de aralarında istedikleri mutluluğu ve uyumu yakalayamazlar. Aslan burcu liderlik iç güdüsüyle ilişkisini yönetmeye çalışır. Boğa burcu ise bundan asla hoşlanmaz. Dolayısıyla aralarında sorunlar yaşanmasına neden olur. Ancak kısa süreli bir ilişki yaşadıkları zaman nadiren de olsa mutluluğu bulabilirler. Uzun süren bir ilişkide iki tarafında çok yıpranmasından dolayı ilişkiden ikisi de soğumaya başlar ve birbirlerini çok üzebilirler. Ancak uzun süreli bir ilişki düşüncesinde olmazlarsa ilişkiye başlamaları ile sonlandırmaları uzun sürmeyecektir. Fakat kısa süreli heyecanlı ve eğlenceli bir ilişki yaşamış olacaklardır.

Hayatlarında Üçüncü Kişilere İhtiyaç Duymazlar

Aslan ile boğa aslında birbirine çok benzer, ikisi de lükse düşkün partiler, lokantalar, aktiviteler, güzel evler, güzel elbiseler, güzel ayakkabılar almak ister. Güzel ve lüks olan her şeyden zevk alırlar. İlişkilerinde de bir üçüncüye asla yer yoktur. Hatta bu iki burç çok farklı şeyler düşünebilir, birbirine sık sık sevgi gösterileri yapabilir, dolayısıyla birbirlerine git gide alışabilirler. Bu sayede sonsuz güven duygusu da yaşayabilirler.

Övgü ile Beslenir, İlgi İle Yaşarlar

Boğa kadını sevgisinde bile saygıdan hoşlanır. Aslan erkeği ise abartmalardan hoşlanır, asla sevgi anlamında ihmal edilmeye gelemez. Çünkü o onu artık sevmediğinizi ondan nefret ettiğinizi kolayca düşünebilir. Bu nedenle ona sevgi gösterin ve asla onu terk etmeyin. Uzun süreli aşk yaşamak istiyorsanız, sizi yanlış anlamamasına özen gösterin. Boğa burcu genellikle duyarlı bir aşıktır. Karşısındaki insanı da düşünür ve onun mutluluğu için elinden geleni yapar. Aslan erkeği sürpriz parti yapabilir ve sanat ile uğraştığını kanıtlamak isteyebilir. Her zaman övülmek ve ilgi görmeyi bekler. Hayatlarında en çok emekli olup tembellik yaparak, rahat etmeyi ister.

Devlerin Aşkı Büyük Olur

Dışarıdan bakıldığında boğa kadınları çok güçlü bir karakter olarak bilinse de onlarda kırılgan bir yapıya sahiptirler. Dostluğa ve arkadaşlığa oldukça önem verirler. İstediklerini elinde sonunda alırlar. İkilinin uyumuna bakıldığında anlaşabilir bir burç uyumu sergilerler. Ama boğa kadınının dik kafalılığı ve kararından hiçbir şekilde dönmemesi ilişkide sorun yaratabilir. İki burç da yönetilmekten nefret ederler.

Bilindiği üzere boğanın boynuzları ve aslanın da pençesi vardır. Bu yüzden ani yükselmeler ve kalp kırıklığı olabilir. İki burç da kıskançtır ama aslan erkeği daha kıskançtır. Boğa burcu kadını baskıya gelemez çünkü oda çok güçlü bir yapıya sahiptir. İkisi de aradıklarını buldularsa ve gerçek sevgi varsa birbirine sadık olurlar ve karşılıkla güven aşılayarak sağlıklı bir ilişki ortaya çıkabilir. İlişkide bu iki burç da bazı şeylerden taviz vermeli.

Standart ve Sabit Karakterlerin Buluşması

Boğa hayatta her şeyin üstünden sabırla gelebilir. Ama siz karşınıza çıkan en ufak engelde yardım isterseniz bütün karakterinizi silebilir. Boğa çok sabırlıdır ne yaparsanız yapın onun sabrını asla kıramazsınız. Ancak boğa için elinizden geleni yaparsanız, bunu ömrü boyunca unutmaz ve karşılığını güzel verir. Siz en iyisini yapın ki boğa da size karşı elinden gelenin en iyisini yapsın. Aslında birbirine çok benzer iki burçtur ve maddeye verdikleri önem sadece iyi yaşamak içindir. Çoğu zaman etrafta gösterişli eşyalar ile zevklerini tatmin etmek isterler. Aslan ilişkide standart olmayı sever. Partneri de sabit olmayı sevdiğinden bu noktada iki burç iyi anlaşacaktır.

İlişkide Sinirli Olan Taraf Aslan Erkeği Olacaktır

Aralarında herhangi bir tartışma yaşandığında aslan erkeği hemen sinirlenip, agresifleşebilir. Bu durum oldukça hassas ve kırılgan bir kalbi olan partnerini ilişki sürecinde çok fazla yıpratacaktır. Israrla üzerindeki bu agresifliği devam ettirir ise partneri onun bu davranışlarına çok fazla katlanamayacaktır. Boğa kadını daha sakin yapılı olduğundan dolayı bir tartışma esnasında dahi sakin kalabilmeyi başarır ve karşısındaki kişiden de aynı davranışı bekler. Bu nedenle aslan erkeğinin duygularını kontrol altına alarak, partnerini kırmaması gerekmektedir.

Aşkını Sözle Değil Özde İspat İster

Bu çift, zıt karakter yapılarına sahiptir. Dolayısıyla evlilik sürecine adım atmaları hiç de kolay olmayacaktır. İlk süreçte aslan erkeği aşkını ispatlayabilir ve güvenini kazanabilir ise partneri onun için her türlü fedakarlığa katlanacak ve evlilik için bir adım atmayı kabul edecektir. Onlar için bundan sonraki süreç daha kolay ilerleyecektir. Bu ikili birbirlerinin görüşlerine ve düşüncelerine saygı duyarlar ise iyi bir uyum yakalayabilirler.

Hayatları Güven Üzerine Kuruludur

Boğa burcu kadını oldukça dikkat çeken kadınlardır. Dış görünüşleri çok güzeldir. Hayatta ne istediklerini bilir mantıklı kişilerdir. O an hissettikleri önemlidir. Ama boş havuza da olta atmazlar. Çok güvenilir bir burçtur. Hayatlarının her alanında da güven isterler.

Sevdiğini Kimseyle Paylaşmak İstemez

Aslan burcu erkekleri, çok kıskanç ve baskıcıdırlar. Yönetilmekten nefret ederler. İlişkide hep yöneten taraf olmak isterler. Sevdiğinde sevdiğine sadık olurlar. Sevdiğini kimseyle paylaşmaz. Çok gururlu bir yapıya sahiptir. Kindar bir insan değildir ama kızdırırsanız pençesini çıkartabilir ve size o sinir anında zarar verebilir. Bu yüzden sinirliyken olabildiğince uzak durmaya çalışın. Çok hareketli bir yapıları var. Zeki insanlardır ve sorun çözmede üstlerine yoktur, pratik çözümler üretir.

Düşüncelerine Saygı Duyulmasını İsterler

Birbirinin düşüncesine ve görüşüne saygı duyulduğu sürece ikili güzel bir uyum yakalayabilir. Aslan burcu erkeği yüksek öz güveni nedeniyle her şeyin merkezine kendilerini koymaya bayılırlar. Senaryoyu kendileri yazar ve o senaryoda kendileri oynayan kişilerdir. Sahnede olmayı severler. Her hikayenin baş kahramanı olmak isterler.

Dostluğa ve arkadaşlığa oldukça önem verirler. Bazen abartıp onları bile hayatının merkezine alabilirler. Dış görünüşleri itibariyle orta boylu erkeklerdir. Sıcakkanlı ve sevecen insanlardır. Kral kavramını sevdikleri için her şeyi yönetmeyi severler. Bir daldan diğer dala atlarlar bu yönleri yaşamının her alanında geçerlidir. Hayatlarına çok kişi girer çıkar. Partnerini her şekilde sahiplenmek isterler.

Sosyal Hayatları Farklıdır

Aslan erkeği daha çok evcimen bir yapıya sahiptir. Evde ailesi ve çocukları ile birlikte vakit geçirmekten hoşlanır. Eşi ile birlikte arkadaş ortamlarına girmekten hoşlanmaz. Gece hayatı onun için yoktur diyebiliriz. Her şeyi partneri ile birlikte baş başa yapmak ister. Fakat partneri onun tam tersidir. Gece hayatından, arkadaşları ile vakit geçirmekten ve gezmekten çok hoşlanır. Bu durumda baskın olan taraf aslan erkeği olacaktır. Partneri onun baş başa kalma isteğine kaşılık verecek ve tüm planlarını onun isteklerine göre ayarlayacaktır.

Baş başa Zaman Geçirmekten Keyif Alırlar

Her iki burç da güzel giyinmekten ve hoş mekanlarda yemek yemekten hoşlanırlar. Yaşama sevinçleri vardır ve hayattan çok zevk alırlar. Bu yüzden birlikte çok iyi vakit geçirecekler. Aslan burcu her zaman ilgi bekler ve ilginin merkezinde olmaktan hoşlanır. Bu yüzden boğa burcu ona karşı ilgi göstermeyi asla ihmal etmemelidir. Aslan burcu partneri gibi sosyal bir burç değildir. Bu yüzden boğa burcu onunla baş başa vakit geçirmeyi her zaman hazır olmalıdır. Partneri sıkıcı bir tip olmadığı için onunla baş başa vakit geçirmekten çok hoşlanacaktır.

Boğa Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

Lüks Yaşam Beklentilerine Karşılık Verebilirler

Bu ikili birbirlerine anlamaya çalışırlarsa evlilikleri uzun süreli olacaktır. Birbirlerine benzerlikleri çoktur. İkisi de lüks ortamlardan hoşlanır bu yüzden baş başa lüks bir restoranda şık bir yemek yemeleri gayet doğaldır. Ancak aslan burcu her burç tarafından müsrif olarak görülebilir. Ancak partneri de lüksüne düşkün olduğu için onu anlamakta zorlanmayacaktır. Aslan burcu sıra dışı ve pahalı hediyelerden hoşlanır, ayrıca lüks ortamlarda eğlenmeye bayılırlar. Bu yüzden boğa burçları onunla vakit geçirmekten oldukça keyif alacaktır. Kendilerine uyumlu ve düzenli bir birliktelik yaratabilir ve mutlu olabilirler.

Tutkulu, Düzeyli ve Neşeli Bir Evlilik Süreci Yaşarlar

Bu evlilik sürecinde özellikle aslan erkeği partnerine enerji verecek ve onu mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Boğa kadını da düzeyli bir evlilik süreci yürütme isteğini partneri ile başarabilecektir. Bu nedenle genel olarak uyumlu ve güzel bir evlilikleri olur.

Lüks Bir Hayatın Peşindedirler

Her iki burç da lüks ve konforlu bir yaşam sürmek ister. Bu nedenle de birbirlerine çok benzerler. Aslan erkeği konfora bir tık daha fazla düşkün olsa da partneri onu anlamakta güçlük çekmeyecektir. Evlilikleri sürecinde lüks restoranlarda yemek yiyecekler, lüks eşyalar ile evlerini döşeyecekler ve birbirlerini pahalı hediyeler ile mutlu edeceklerdir.

Evlilikleri Sevgi ve Saygı Çerçevesinde Yürüyecektir

Her iki burç da evlilik süreçlerinde birbirlerinin fikir ve düşüncelerine saygı duyacak ve asla birbirlerini eleştirmeyeceklerdir. Sevgi ve saygı çerçevesinde yürüyen bu ilişki uzun ömürlü olacak ve ev içerisinde de huzurlu olacaklardır. Birbirlerine sık sık sevgi gösterileri yapmayı ihmal etmeyeceklerdir. Özellikle boğa kadını, sevilmek ve ilgi görmek ister. Partnerinden sürekli güzel sözler duymak ister. Eğer beklentileri karşılanmaz ise karşısındaki kişiden anında soğur. Bu nedenle aslan erkeğinin bu duruma dikkat etmesinde fayda vardır.

İlişkilerinde Duyarlı Davranmak Önemlidir

Bu çift evliliklerinin bir ömür boyu devam etmesini istiyor ise kesinlikle duyarlı davranmalıdır. Boğa kadını çok duyarlı bir eştir. Partnerini mutlu etmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Karşısındakinden de aynı davranışı ve duyarlılığı bekler. Eğer göremez ise bu durum evliliklerinde çok büyük sıkıntılara neden olur. Aslan erkeği eşinin bu hassasiyetini görmezden gelmeyecek ve ona aynı duyarlılık ile karşılık verecektir. Bu noktada da uyumlu olduklarını söyleyebiliriz.

İlişkide Lider Olan Taraf Aslan Erkeği Olacaktır

Evlilik sürecinde alınan tüm kararlarda son sözü söylemek isteyen, düşüncelerini partnerine her zaman kabul ettirmeye çalışan ve partnerinin sözünden çıkmamasını isteyen taraf aslan erkeğidir. Fakat boğa kadını bu durumdan asla hoşlanmaz. Onun özgürlükçü bir ruhu vardır. Kısıtlanmaktan hoşlanmadığı gibi, aldığı kararlara da saygı duyulmasını ister. Bu noktada evlilik süreçlerinde bir çatışma yaşayabilirler. Bu nedenle aslan erkeği liderlik duygusunu biraz daha kendi içinde yaşamalı ve partnerini kısıtlamaktan kaçınmalıdır.

Birbirlerine Ayak Uydurmakta Zorlanırlar

Aslan erkeği hareketli ve enerjik bir yapıya sahip iken partneri tam tersi hayatı sakin yaşamayı isteyebilir. Hareketlilikten çok fazla haz etmez. Sürekli sessiz sakin mekanlarda oturmaktan, sakin aktiviteler yapmaktan hoşlanır. Bu açıdan birbirlerinin tam zıttı olan bu ikili aralarında bir ortak nokta bularak, evlilik süreçlerindeki planlamalarında ortak kararlar almalıdır. Bu şekilde davranırlar ise kısa sürede birbirlerinin yaşam tarzlarına ayak uydurmayı ve keyifli zaman geçirmeyi başarırlar.

İlişkilerinde İhmalkarlığa Yer Yoktur

Bu ilişkide en önemli etmen her iki tarafın da birbirini ihmal etmemesidir. Çünkü iki taraf da birbirinden farklı isteklere sahiptir. Tek ortak noktaları ikisi de ilgi bekler. Aslan erkeği abartılı kelimelerden, övgülerden, beğenilmekten çok hoşlanırken, partneri abartı yerine sevildiğini hissetmek ister. Bu hissi partnerine bazen sürprizler yaparak verebilecek iken, bazen de tek bir kelime yeterli olacaktır. Aralarındaki bu dengeyi yakalamaları şarttır. Dolayısıyla evlilikleri sürecinde aşklarını her an taze tutmak için ve mutlu bir evlilik yaşamak için birbirlerinin isteklerini karşılamalıdırlar.

Birbirine Sadık Olacaklardır

Evlilik süreçlerindeki en önemli noktalardan bir tanesi de sadık kalabilmektir. Özellikle boğa kadını için bir ilişkinin olmazsa olmazı sadakattir. Bu nedenle daima gözü partnerinin üzerinde olacaktır. Attığı her adımı kontrol altında olacak fakat bunu partnerine hissettirmeyecektir. Bu nedenle aslan erkeği çok hassas ve dikkatli davranmalı, partnerinin güvenini sarsacak bir yaklaşımda bulunmamalıdır. Aksi taktirde evlilikleri bu durumdan dolayı yıkılabilir.

Kıskançlık İlişkilerini Olumsuz Etkileyebilir

Her iki burçta da kıskançlık vardır. Fakat kıskançlığı en uç noktalarda yaşayacak olan taraf boğa kadınıdır. Eşini kimseyle yan yana görmeye dahi dayanamaz. Böyle bir durum söz konusu olduğunda anında problem çıkartır. Bu durum aslan erkeğinin evliliklerinin ilk süreçlerinde hoşuna gitse de sonraki zamanlarda rahatsız olmaya başlayacaktır. Çünkü özgürlükçü bir yapısı bulunmaktadır. Evliliklerinin mutlu bir şekilde ilerlemesi için boğa kadınının kıskançlık duygusunu bastırması ve partnerine belli etmemesi gerekmektedir.

Romantik Bir Evlilik Süreci Yaşarlar

Her iki burç da oldukça romantik ve duygusal bir kişilik yapısına sahiptir. Birbirlerine sürprizler yapmaktan çok hoşlanırlar. Özel günleri asla atlamaz, en güzel şekilde değerlendirirler. Bu nedenle etraftaki insanlar tarafından en çok özenilen çiftler arasında olacaklardır. Evliliklerindeki romantik hava nedeniyle aşkları hep ilk günkü gibi taze kalacaktır.

Oldukça İnatçıdırlar

İki burç da inatçı kişilik özelliğine sahiptir. Aslan erkeği bu inatçı kişiliğini daha çok hükmedici ve baskın olmaya çalışarak ifade etmekte, partneri ise daima kendi fikirlerinin onaylanmasını istemektedir. Bu noktada aralarında bir çatışma durumu söz konusu olabilir. Boğa kadını karşısında ılımlı ve kendisini sürekli onaylayan bir eş görmek ister. Fakat kendisine eş olarak seçtiği aslan erkeği, hiç bir şekilde ılımlı bir kişilik yapısına sahip değildir. Evlilik süreçlerinde her iki taraf da anlayışlı olmaya çalışmalı ve ortak bir noktada buluşmalıdır.

İş Hayatında Evini İhmal Edebilir

İş hayatı söz konusu olduğunda özellikle aslan erkeği için akan sular durur. Kendini işine o kadar verir ki bazen ailesini bile unutabilir. Yönetici olmak için elinden geleni yapar ve sözünü geçiremediği bir iş ortamında asla durmak istemez. Bu nedenle sık sık iş yeri değişikliği yapabilir. İşine kendini bu kadar vermesi, zaman zaman partnerini rahatsız edecektir. Boğa kadını da iş hayatını çok önemser. Yaptığı tüm işlerde başarılı olmayı hedefler. Fakat partneri gibi işi için ailesini asla ihmal etmez. Eşini bu noktada ara sıra uyarma ihtiyacı duyacaktır.

Evliliklerinde Maddiyat Daima Önemlidir

Evlilik süreçlerinde her iki burç da paraya çok önem verir. Çünkü her ikisi de kişilik yapıları gereği lüks yaşamayı seven burçlardır. İstedikleri konforu elde edemediklerinde bunu ilişkilerine de olumsuz olarak yansıtabilirler. Bu nedenle ikisi de dişini tırnağına takarak çalışmayı tercih eder. Çocuklarını da lüks içinde büyütmek ve onlara en güzel imkanları sağlamak isterler.

İlgili Ebeveyn Olacaklardır

Her iki burç için de çocukları her şeyden önce gelir. Asla onları ihmal etmezler. Fakat çocuklarına yaklaşım tarzlarında aralarında bir uyumsuzluk söz konusu olabilir. Çünkü aslan erkeği çocuklarına karşı daha sert yapılı ve sahiplenici tavırlar sergiler. Kesinlikle otoriter bir yapıları bulunmaktadır. Çocuklarının eğitim hayatından aşk hayatına kadar her şeyi bilmek ve müdahale etmek isterler.

Boğa kadını bu durumdan rahatsızlık duyar. Çünkü o yeterince sakin ve ılımlı bir anne olacaktır. Çocuklarının kendi tercihlerini kendileri yapması taraftarıdır. Müdahale edilmesini kesinlikle istemez. Bu noktada aralarında yaşanacak çatışma çocuklarını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle ortak bir karara varmaları gerekmektedir.

Hayata Bardağın Dolu Tarafından Bakmayı Tercih Ederler

Evlilik süreçleri oldukça eğlenceli ve pozitif geçecektir. Onların hayatında olumsuz düşünceye yer yoktur. İki burç da iyi niyetlidir ve karşılarına çıkan her engeli pozitif bir duruma çevirmeyi başarırlar. Özellikle bir araya geldiklerinde bu özellikleri daha da artar. Çok olumlu bir çift olmaları dolayısı ile aralarındaki sorunlar da da çözüm odaklı davranışlar sergilerler. Pes etmek onlara göre değildir. Her zaman mücadeleci ruhları ile hareket ederek, her sorunun üstesinden beraber geleceklerdir.

Evliliklerinde Savurganlık Sorun Yaratabilir

Bu ilişkide savurgan davranacak olan taraf aslan erkeğidir. Aşırı derecede cömert ve yardımsever bir kişiliğe sahiptir. Gerek ailesine karşı gerekse arkadaşlarına karşı maddi açıdan çok bonkör davranır. Bu durumu bazen abartarak savurgan diyebileceğimiz bir duruma gelebilir. Boğa kadını partnerinin savurgan davranışlarını düşüncesizce bulacak ve onu sürekli uyaracaktır. Onun da cömert bir kişiliği vardır fakat geleceğini de düşünerek daha çok tutumlu olmayı tercih eder ve partnerinden de aynı davranışı bekler. Bu evlilikte aslan erkeğinin para harcama konusunda daha özenli davranmasında fayda vardır.

Stres Evliliklerini Olumsuz Etkileyen Bir Faktördür

Özellikle aslan erkeğinin çok stresli bir kişilik yapısı vardır. Partneri gibi hayatı akışına bırakarak yaşayamaz. Her şeyi kontrol altına almak isterken, kendine ve evliliğine zarar verebilir. Onun stresli yapısı ailesine yansırsa huzursuz bir ortam oluşacaktır. Bu durum karşısında partneri de onun her zaman destekçisi olacak ve onu sakinleştirecektir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.