İkizler Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu

İkizler Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu
9 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.959 kez okundu.

İki burcun uyumundan bahsedecek olursak ikili bir araya geldiğinde açıkçası çok da düzenli bir ilişki yürütemezler. Çünkü karakteristik özelliklerinde büyük zıtlıklar vardır. Ancak dengesizlik ikisinin de ortak özelliğidir. Bildiğiniz üzere ikizler burcu kadını çift karakterlidir. Bunu iki yüzlülük algılamak yanlış olacaktır. Birçok insan bu çift karakteri o şekilde düşünse de aslına bakarsanız çift karakter on dakika önce farklı bir insanken on dakika sonra tamamen farklı birine dönüşmeyi sembolize eder.

İkizler burcu genel olarak çabuk sıkılır, çabuk değişir ve sizinle çok iyiyken aniden aklına bir şey gelip de size düşman gibi davranabilir. Aslan burcu erkeği de dengesizdir. Akıllarından ne geçtiğini asla anlayamazsınız. Bugün sizi çok sevdiğini söylerken gece kafasında engeller kurup yarın sizden vazgeçebilir.

İki burcunda ortak olduğu bu dengesizlik ilişki için güzel bir özellik değildir. Çünkü iki burcunda daha düzenli ilişkiler yaşayabilmesi için partnerlerinin birçok durumdan alttan alacak bir karakterde olması gerekir. Ancak bu ikilinin birlikteliğinde iki tarafta alttan almaz ve iki tarafta kafasına göre ilişkiyi bitirebilir. Hal böyle olunca da ikilinin ilişkisi çok sağlıklı olmaz.

Zıt yönlerinden bahsedecek olursak aslan erkeği güvenmek ister. Buna çok önem verir. Onlar için bir ilişkinin temelini güven oluşturur. Ancak ikizler burcu için aynı şey geçerli değildir. Onlar güven problemi yaşamazlar ve karşı tarafa da güven vermek için çabalamazlar. Belki de bu yüzden onlar için güvenilmez derler ancak asıl sebebi birilerinin güvenini kazanma çabası içerisinde olmamalarıdır.

Bu özellik göz önünde bulundurulacak olursa aslan burcu erkeği güvenmediği bir kadınla düzgün bir ilişki yürütemez. İlişkilerinde sürekli kavgalar, iniş çıkışlar olur. Birçok kez ayrılık noktasına gelirler hatta belki ayrılırlar. Bu ikilinin ilişkisinde bir hafta barışık bir hafta küs olduklarına sık sık şahit olabilirsiniz. Sonuç olarak şunu söylemeliyim ki karakterleri ve sahip oldukları burçların genel özellikleri bakımından pek de uyumlu bir çift değildir.

Ormanların kralı olduğu gibi, insanlar arasında da aslan burcunun karakteristik özellikleri içinde en çok liderlik vasıfları, ilk planda olma dürtüsü, güçlü ve mağrur duşu ile yüzündeki ifade ve bakışlarında ki derinlik nedeni ile insanları etkilemekten büyük keyif alan kişilerdir. Asla ikinci planda olmak istemez. Sevgi ve şefkat konusunda da her zaman ön planda olmayı ve bu ihtiyacını fazlası ile karşılanmasını ister. Bakımlı ve alımlı kadınlardan hoşlanır. Kendine olan güveni nedeni ile ona karşı kıskançlık yapmanız sadece onun egosunu tatmin edip ona karşı kozları vermenize neden olur.

Çok becerikli olan aslan burcu erkeği bir o kadarda itici yanı vardır. Bu aşırı özgüven ihtiyacı onun ukalalaşmasına neden olacağından bu duruma katlanırsanız eğer onu devamlı olarak güven konusunda onu güçlendirmeniz ve pohpohlamanız gerekecektir.

Dişiliğini ön plana çıkartan ikizler burcu kadını, aslan erkeğini önce görüntüsü ile elinde tutacaktır. Ama ona asla meydan okumaya kalkmayın, her şeyi bir anda sorgulamaya kalkar ve gününüzün içine edebilir. Özgürlüğünüz ve kendinize ait dünyanız konusunda onunla tartışmaya kalkmayın iyi bir eş iyi bir baba olabilecek biri olsa da o sahiplenici yönü nedeni ile sizin özgürlüğünüzü önemsemez. Fazla kalabalıktan hoşlanmaz. Bu aile içinde de böyledir. Dürüst ve yüce gönüllü kişilerdir, asil bir duruşları vardır. Bu nedenle çapkın değil sadık bir eş olurlar. Fakat iyi bir aile babası olsa da kendini her şeyden daha çok sevecektir. Uyumlu ve dengeli bir yapısı olan aslan erkeği parası olmasa da lüksten hoşlanır ve bu yüzden özel mekanları tercih eder. Eşi ile birlikte olmak ve herkese sizi tanıştırırken gurur duymak ister. O yüzden de görüntünüz onun için önemlidir.

Burada tam olarak yaptığımız şey siz değerli okuyucularımız için kısa soluklu bir yeni bakış açısı sağlayabilmekten ibarettir. Bizlerin ve sizlerin de bildiği gibi duyguların olduğu yerde kesinlik diye bir şey olamaz! Bu kadın ve erkeğin arasındaki uyumu limona benzeteceğiz. Bakalım aranızdan kimler bize hak verebilecek?

Limon, metaforunu bilerek kullanıyoruz. Nasıl limon tek başına ekşi ve keskin bir tat bırakıyorsa insanın ağzında, bu ikizler kadını ve aslan erkeği birbirlerinden ayrı oldukları zamanlarda tıpkı bunun gibidir. Ne zamanki yan yana gelirler yine bu keskin tat dillerinde yer etmiş olmasına rağmen, limon salataya sıkıldığı zaman nasıl güzel bir lezzet haline dönüşüyorsa bu ikili de yan yana geldiklerinde tıpkı öyle bir bırakacaklar. Buradan da ne onlarsız ne de onlar ile sonucuna götürür bizi. Eh! Biraz garip bir ilişki gibi oldu ya neyse.

Hayatın sürekli olarak tesadüflerden ve tezatlıklardan beslendiğini söylersek bilemiyoruz ne kadar doğru bir tespit yapmış oluruz. Birbirlerinin olumsuz yanları karşısında sabır gösterebilme erdemine ulaşabilirler ise çok güzel birlikteliklere yelken açarlar ama yok sürekli eleştiren taraf olurlarsa çok zorlu bir ilişki ikizler kadını ve aslan erkeği için bekleyecek demektir! Her iki tarafın da oldukça agresif ve sert yapıda olduklarını göz önünde bulunduracak olursak, susup alttan almalarını bekleyemeyiz! Şu ana kadar her ne istediler ise onu elde etmekten çekinmediler ve bunun için inanılmaz mücadeleler verdiler. Hayatın elinden isteklerini zorla çekip aldılar, kimsenin kahrını çekecek gibi değiller! Aşık olmak ikisinin de korktuğu bir olay.

Her duyguyu uçlarda yaşadıkları için nasıl bir şeye rast geleceklerini zaman zaman merak edip, kara kara düşünürler. İnsan evladı olsun da neye benzer ise benzesin dedikleri duyulmuş olsa da onlara aldanmayın! İkisi de güzellik ve yakışıklı olma olayını biraz fazla takıntı haline getirmiş durumdalar. Bu da onların beraber olmasını sağlayacak bir etken. Biz aynı ortama girdiklerinde mutlaka birbirlerinden hoşlanıp, birbirlerine aşık olacaklar demiyoruz ama muhakkak akıllarının bir köşelerinde yer edinecekler. Ve duygularınız karşılıksız değil!

Güzel bir gülüşe sahip olan aslan erkeği için yüzü gözü düzgün bakımlı kadınlar her zaman avantajlıdır onlara göre. Aksini düşünemiyor olmamız da hep gösteriş meraklısı olmalarından kaynaklanır, erkek oldukları haliyle pek bir süslüdürler zira. Kendine güvenen kadın ararlar sonra. Tıpkı bu kadınının taşıdığı özellikler gibi… Korkusuz bir kadın olması karşısına çıkacak bu gururlu erkeği oldukça etkileyecektir. İlk tanıştıkları zaman aşırı derece de birbirlerine sataşacak da olsalar bu en büyük aşklar nefret ile başların minik bir özeti olacak cinstendir. Sürekli bir laf dalaşı ya da hemen hemen her konuda bir yarış halinde olmaları birbirlerine kayıtsız kalamayacak olmalarının işareti durumda. Eninde sonunda içinde bulundukları o hal onları aşkın sonsuz gizemli maceralarına sürükleyecek. Zavallıların daha haberi olmayacak tabii.

Tam olarak kusursuz olmaya önem vermeleri onları yakınlaştıran bir sebep daha olarak karşımıza çıkıyor. Hayvanları ve doğayı seviyor oluşları küçük bir park gezisinde ya da sokak hayvanlarını koruma derneğinde ya da herhangi bir yardım kuruluşunda tanışmaları çok olası! Hayvanlara, insanlara kısaca evrendeki tüm canlılara karşı şefkatli olma onlar için kaçınılmaz kabul edilen insanlık görevleri arasında geliyor. Kültürel alanda da oldukça iddialı olabilecek ikizler kadını ve aslan erkeği, adeta şu ana kadar katıldıkları konserler, konferanslar ve diğer pek çok sanat sergilerinde nasıl rast gelemediklerine hayret edecekler. Çünkü; aynı şehirde aynı amaçlar için hep aynı mekanlarda birbirlerinden habersiz vakit geçirmişlikleri çok olmuş da!

Her ikisinin de aşırı kıskanç yanları olduğuna değinmeden edemeyeceğiz. Normalde modern olduklarını iddia etseler de aşk laftan anlamazmış! Yani; kıskanmanın öyle modernlik ile ilkel oluş ile barbarlık ile pek alakası olmadığını ancak aşık olduklarında anlayabilmişler. Zaten birey olmanın önemine fazlasıyla dikkat eden ikili sevginin daha çok yolunda ilerleyen iki ayrı insanın yollarının kesişmesi gibi değerlendirmeleri durumlarını özetler nitelikte. İkizler kadını ile aslan erkeği hayatı içerisinde olan insanlar ile hayatlarına veda insanlara pek kızamayacak oluşları hem ilişkilerine derin bir anlayış getiriyor hem de ayrılıkları da daha yaşanabilir bir hale getirebiliyorlar! Ayrılmayı kimse gibi onlar da istemez tabii ki!

İkizler Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Son derece şansı açık olan aslan burçları aynı zamanda oldukça da güçlü olan yapısı ile adeta ikizler burcuna benzemektedir. Aslan burcunun en güzel özelliklerinden bir tanesi karşılarına çıkan engeller ile dibine kadar savaşıp kazanmayı elde etmelidir. Bu sebepten dolayı her zaman dik durmasını çok iyi bilirler ve etrafta en çok dikkatleri üzerilerinde toplayan kişi olmayı başarırlar. İkizler burcu ise yanar döner olan ikili karakteri ile dikkatleri üzerilerinde toparla maktadırlar.

Fakat bu burca sahip olan kişiler ne kadar değişken bir özellikte olursa olsun her zaman ilgi odağı olmayı da mükemmel bir şekilde yakalamayı başarırlar. Oldukça akıllı bir yapıya sahip olan ikizler insanı aynı zamanda macera neredeyse o orada bir hareket sergilemektedir. Kısaca bu iki farklı burcu karşılaştırdığımız vakit oldukça güzel bir uyum elde etmek mümkündür. Fakat bu uyumlar da dibe indiğimizde değişmeler tabi ki de yakalamaktayız. Şimdi bunları hep beraber dikkatli bir şekilde inceleyelim.

İkizler ve Aslan Aşk Uyumu

Bu ikili oldukça neşe dolu bir karaktere sahip olduklarından dolayı beraberken kolay kolay sıkılmayacaklardır. Çünkü her ikisi de hayatın tadını nasıl daha güzel bir şekilde geçirebilir bunun peşindedir. Bu açıdan bakıldığı zaman mükemmel bir uyumu birbirlerinde fark edebileceklerdir. Bu ikili aynı zamanda bakıldığı zaman kendilerinde bazı şeyleri her zaman eksik hisseden bir ikilidir. Bu eksikleri ise her zaman bir yerlerde arama peşindesindir. İşte ikizler burcuna sahip olan bir kişi ve aslan burcuna sahip olan bir kişi birbirini fark ettiği zaman, adeta bünyesinde yer alan eksiklerin tamamlanmış olduğunu fark edecektir. Böylece enerjisi daha da artacaktır. Aynı zaman bu iki farklı burcun bir araya gelmesi onların kısmetinin açılmasını sağlayacaktır.

Birbirlerine şans getiren bir ikili olacaklar dememiz son derece doğru olacaktır. İkizler ve aslan her ilişkide olduğu gibi bu ilişkilerinde de tabi ki ara ara tartışmalara sahip olacaklardır. Fakat ikisi arasındaki çekim o kadar farklı olacaktır ki, her tartışmada karşılıklı oturup sorunu rahatlık ile çözebilmeyi başarabileceklerdir. Zeki olan aslan burcu ve son derece enerjik olan ikizler burcu bir araya geldiği zaman karşılıklı olarak birbirlerini etkilemeyi başaracaklardır. Hal böyle olunca bu ikili birbirini her geçen gün daha da çok çekmeyi başaracaktır. Buda doğal olarak ikizler burcu ve aslan burcu arasındaki aşkın gün geçtikçe alev alması demektir.

Bu ikili bize sorarsanız eğer ki, daha birbirlerini buldukları ilk andan itibaren birbirlerine sıkı sıkı sarıl malıdırlar. Belki şuan ne dediğimizi tam bilmeyeceksiniz ama emin olun ki birbirinizin farkına vardığınız vakit neden bahsetmek istediğimizi ancak o zaman anlayıp bize hak vereceksiniz. Siz sevgili ikizler ve sevgili aslan birlikte olmanız mutluluk, şans ve renkli günler demektir, bunu aklınızdan sakın ama sakın çıkarmayın. Sizin beraber olamamanız için hiçbir engel yoktur. Sizi bozacak bir engelde yoktur. Bu aşk 100 üzerinden dibine kadar 90 puan almayı başarır…

İkizler ve Aslan Evlilik Uyumu

Her zaman güçlü olan ve yıkılmaz olan aslanlar evlerine sonuna kadar bakan ve ailesini aç bırakmayacak olan kişilerdir. İkizler burcu da ne kadar değişik hareketler gösterse dahi onlarda yer alan şeytan tüyü ile her şeyi en güzel şekilde yapmayı başarabilen kişilerdir. Aslında baktığımızda çok detay incelersek ikizler ve aslanın birbirlerine çok ama çok benzediğini görürüz. Bu yüzden dolayı bu ikilinin gerek aşk gerekse evlilikleri mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Her insanın evlilikten beklentileri oldukça farklıdır. Özellikle birbirlerinden beklentisi çok farklı olan kişiler bir evlilik geçirdikleri esnada birbirlerini anlamayarak evliliğe son vermektedir.

Fakat kısaca incelediğimiz zaman ikizler burcuna sahip olan bir kişi ile aslan burcuna sahip olan bir kişi evlilik hakkındaki düşüncelerinin ve evlilikle ilgili beklentilerinin hemen hemen aynı olduğunu görürüz. Buda onların bir evlilik yapmaları sonucu mükemmel bir uyumu elde etmelerini sağlayacaktır. Çok güzel bir yuvayı kurabilecek olan bu ikili, mutluluklarını ilerleyen zamanlarda çocuklarına da yansıtacak ve evlerinde huzuru sağlayabileceklerdir. Evlilik esnasındaki mutluluklarına sadece kendileri değil aynı zamanda çevrelerinde yer alan akraba ve dostları da şahit olarak bu ikilinin uyumuna gıpta bile bakacaktır. Bizden size tavsiye siz kesinlikle bir yuva kurup evlenmelisiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git