Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

15.03.2017
Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Akrep Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Kıskançtırlar

Akrep burcu su grubuna dahildir ve çocuklarda genel olarak şu özellikler göze çarpmaktadır; kıskanç bir yapıları vardır, özellikle küçük yaşlardan itibaren kardeş kıskançlığı sık olarak yaşanmaktadır.

Fevri çıkışları vardır

Dik başlı ve sinirli çıkışlarını sık gözlemlediğimiz burç grubundadırlar. Otoriteye bağlı kalmaktan hoşlanmazlar. Emir almayı sevmezler ve kendi işlerini kendileri kurmak ve tek patron olmak isterler. Emir cümleleri yerine tatlı bir dille uygun şekilde yapması gerekenleri söylerseniz olumlu dönütler alırsınız. Genellikle okulda sorun yaşayabildikleri görülmüştür. Otoriteyi sevmedikleri için öğretmenleriyle sık sık sorun yaşayabilirler. Okul aile iş birliği bu noktada çok önemlidir.

Arkadaşlarına ve ailelerine çok değer verirler

Dostluk ilişkilerine ve arkadaşlarına önem verirler. Sosyal ortamlarda ve sosyal faaliyetlerde hep bir adım önde olarak göze çarparlar. Aile ortamında espri ve rahatlıktan yanadırlar. Gülmeyi ve sohbet etmeyi severler. İhmal edilen, ailesi tarafından dışlanan ve sevgisiz bırakılan akrep grubu çocuklarda, sert yapılarından dolayı aşırı derecede hırçınlık, evden kaçma, dışarıdan gelen arkadaşlarına aşırı bağlanma, onları ailesinin yerine koyma gibi problem davranışlar sık görülmektedir. Bu nedenle çocuğunuzu hiçbir zaman ikinci plana itmemeli ve ona sizin için değerli olduğunu hissettirmelisiniz.

Gururludurlar

Gururlu bir yapıları vardır kesinlikle hakarete ve aşağılanmaya, küçümsenmeye tahammül edemezler. Bu nedenle çocuğunuzla iletişim kurarken kelimelerinizi onu kırmayacak ve alınmayacağı şekilde seçmeye özen göstermelisiniz. Ona emir cümleleri kurmaktan kaçınmalısınız.

İyi sır tutarlar

Çok iyi bir sırdaş olduklarını söyleyebiliriz. Gönül rahatlığıyla arkadaş çevresi onunla sırlarını paylaşır ve tutacağından şüphe duymazlar. Kendi sırlarını ise sadece güvendiği ve değer verdiği dostlarına söylemeyi tercih ederler. Güvenilir bir yapıları vardır.

Müzik alanında yeteneklidirler

Enstrüman çalma konusunda hevesli ve yeteneklidirler. Halk eğitim kurslarında yaygın olarak onu çocuklarını görebilirsiniz. Çok çeşitli yetenek alanlarında faaliyet gösterebilirler.

Alışverişi severler

Akrep burcu çocukları alış verişi severler. Giyimlerine özen gösterirler. Anne ve babasıyla veya dostlarıyla alışverişe çıkmak onu çok mutlu eder. Bu nedenle çocuğunuzla birlikte zaman geçirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Duygularını yansıtmazlar

Çocuğunuz çok iyi bir şekilde duygularını saklayabilme özelliğine sahip. Bu nedenle siz onu ihmal ettiğinizde ilk başta tepki göstermese bile bu durum zamanla onun içinde birikecek ve birden çok kötü şekilde patlayacaktır. Çocuğunuzu anlamak ve birlikte güzel anılar biriktirmek için zaman oluşturmayı ihmal etmeyiniz.

Yaratıcıdırlar ve çevreleriyle iletişimleri kuvvetlidir

Oyun kurma, hayal gücü gerektiren oyunlarda rol alma konularında da yetenek sahibidir diyebiliriz. Arkadaş ortamında etkili iletişim kurma ve sosyalleşme noktasında genellikle zorluk yaşamazlar. Arkadaşları ve ailesiyle etkili iletişim kurabilirler. Karşısındaki kişinin onun üzerinde otorite kurmaya çalıştığını hissetmediği sürece iletişim sürecinde sorun çıkaran taraf olmayacaktır. Otoriteyi zorlayıcı şekilde, emir cümleleri ile değil , daha ılımlı bir yaklaşımla ve tatlı bir dille kurmaya çalışmanız çocuğunuzla ilişkilerinizin daha sağlıklı bir şekil almasında etkili olacaktır.


Akrep Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Özgür bırakılmalıdır

Akrep burcu çocuğuna, ideallerini gerçekleştirebileceği ve istediği hayalleri kurabileceği bir gelecek inşa etmek için gözünüz üzerinde olsa da onu özgür bıraktığınıza ikna etmelisiniz. Özgür hissetmek, onun için çok önemlidir. Baskı altında hisseden akrep, depresyona girmeye ve kötü alışkanlıklara yönelmeye meyillidir. Bu nedenle onu hayalleri ile baş başa bırakmalı ve uzaktan takip etmelisiniz.

Tutkulu olduğundan dolayı, istediği bir şeyi elde edemeyince çok fazla sinirlenir ve hırsına yenik düşebilir. İstediği bir şeyi elde etmeden peşini kolay kolay bırakmaz. Bu nedenle özellikle de sınavlara hazırlanan çocukları kazanacağına yönelik motive etmeli ve onu yüreklendirmelisiniz.

Yaptıklarını gösterme imkanı tanınmalıdır

Bu burç, her zaman inatçı, duygusal, mantıklı, hırslı ve tutkulu bir burçtur. Yaptığı her işte kendisini göstermeyi sever ve yaptığı her işin en iyisi olması onun için çok önemlidir. Akrepler, hırslıdır ve bu hırsı sayesinde başkalarının yapamazsın dediği şeyleri bile rahatlıkla yapar. Yaptıktan sonra da bunu diyen insanların tepkisini izleyerek keyiflenmeye bayılır. Bu nedenle ona yaklaşırken daha dikkatli davranmalı ve konuşurken sözlerinize dikkat etmelisiniz. Akrep insanı, kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de hiçbir zaman unutmaz.

İstemediği şeyleri yapmaya zorlanmamalıdır

Akrep burcu çocuğu, inatçı bir ruha sahip olduğu için istemediği bir şeyi ona zorla yaptırmaya çalışmak yerine onu kendi haline bırakmalısınız. Kendine güvenen bu  çocukların  yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu çocuklar, çok bilinmese de çok inatçı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle onu bir şey yapması için zorlamamalısınız. Zorladığınız taktirde kendi halinde bıraksanız onu yapacak da olsa yapmaz.

Net ve dürüst olmak gerekir

Akrep burçları ile net ve dürüst konuşmaya dikkat etmelisiniz. Bu burçtaki insanlar, yalandan ve saygısız insanlardan nefret ederler. Aynı zamanda akrep, tutkuları olan ve hırsları ile kimi zaman hareket eden bir burçtur. Bunun yanında kindar yapısı nedeni ile kendisine bir yanlış yapıldığı zaman onu affetmez ve asla unutmaz. Ancak unutmuş gibi davranarak hiç beklemediğiniz bir anda o yanlışınızın karşılığını misli ile almanıza neden olur. Bu nedenle olabildiğince dürüst davranmalısınız. Kendisine birinin yalan söylediğini hissettiği an o kişiden uzaklaşır ve akrep insanı bir insandan soğuduğu zaman bir daha ondan eskisi gibi olmasını kimse bekleyemez.

Güveni kazanılmalıdır

Çevresinde olup biten her şeyden haberdar olmak ister ve güvenmediği kimseyle özel hayatı ile ilgili bir bilgi paylaşmaz. Bir insana güvenmek akrep burcu için çok kolay değildir. Güvendiği kişilere sadece içini açar ve özel hayatına girmesine izin verir. Bu nedenle akrep burcu çocukları dışarıdan soğuk ve havalı gözükse de aslında gerçek hiç de öyle değildir. Çok sevecen ve iyi niyetli oldukları için çok kabuk kırılırlar. Bu nedenle de herkese temkinli yaklaşmaya özen gösterirler. İnsanlara kolay kolay güvenmez fakat güvendiği zaman da o kişiden kolay vazgeçmez. Güveninin boşa çıktığını görmek en korktuğu ve en üzüldüğü durumdur.

Sevgi ve saygıyı hissettirmek gerekir

Akrep burcu çocuğu, burç özelliklerinin çoğunu ya da tamamını taşıyor ise, ileride çevresi tarafından çok sevilen bir birey haline gelecek demektir. Bu burç, her ne kadar inatçı olsa da ona mantıklı gerekçelerle gelirseniz anlatmaya ve kabul ettirmeye çalıştığınız şeyi kabullenir. Akrep çocuğu, kendisini seven ve sevmeyen insanları rahatlıkla ayırt edebilir. Ona her zaman olabildiğince her zaman ilgi göstermeli ve onu önemsediğinizi hissettirmelisiniz. Aksi taktirde kendisini ilgisiz ve sevgisiz hissederek bunalıma girebilir.


Akrep Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Meraklı yapıları sayesinde her şeyi çok çabuk öğrenirler

Bu burç çocukları minik dedektif olarak adlandırılan çocuklardır. Onlara bir şey söylememek veya onlardan bir şeyler saklamak gibi bir lüksünüz yoktur. O sakladığınız şey neyse dahada merak eder ve hırs yapıp onu en yakın zamanda öğrenir. Her şeyi çok çabuk öğrendiği gibi de konuşmayı da çok kısa sürede söker demek mümkündür. Hisseleri çok ama çok kuvvetlidir. İnsanların duygularını ve düşüncelerini rahatlıkla hissedebilen çocuklardır. Bunlar daha küçük yaştan onlarda oluşmaya başlar.

Yanlarında hep kendilerini destekleyen birini ararlar

Okul çağında akrep burcu çocukları başarı gösteren kişiler arasında yer alır. Aslında bunu net olarak söylemek pek mümkün değildir. Çünkü bu çocukların başarılı olabilmesi için ailelerinden de destek almaları gerekir. Aileleri eğer ki onları güzel bir dille söz dinletmeye çalışır ve düzenli olarak onlarla ilgilenirlerse bu çocuklardan çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini görebilirler. Zaten zeki bir yapıya sahip bu burçların tek eksik yani bir destekçileridir. O da olduktan sonra birçok başarıya imza atıldığına şahit olunabilir.

Akrep burcu çocuğu için aile faktörünün yanı sıra, ailenin bu çocukları yetiştirme tarzı da büyük önem taşımaktadır. Eğer bu çocuklar ailelerinde paylaşmak kelimesinin önemini öğrenebilirse bunu bütün hayatları boyunca uygulamaya devam ederler. Okul çağlarında arkadaşlarıyla birçok paylaşımda bulunabilirler. Eşyalarını ortak kullanmaktan çekinmeyeceklerdir ve arkadaşlarıyla iyi bir şekilde anlaşabileceklerdir.

Yeri geldiğinde kavgacı olabilirler

Fakat bazı durumlarda akrep burcu çocuğu, arkadaşlarıyla ters düşüncelere düştükleri zaman kavgadan uzak duramayacak ve tartışmalara girecektir. Bu durumda gerekli öğretmeni veya anne babası tarafından güzel bir dille bazı doğrular anlatıldığı taktirde bir daha aynı hatayı yapmayacaktır. Anlatılan sözleri çok iyi dinleyen ve mantığına kavradıysa eğer ki uygulayan çocuklardan birisidir akrep çocukları. Para konusundan bakıldığı zaman ise çok fazla para harcadıkları söylenemez.

Hırslı yapılarından dolayı yalnız hareket ederler

Akrep burcu çocuğu, bu çocuklar hırslı oldukları kadar bir o kadar da çekingen bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden dolayı da genelde bir konuda kenara çekilip olaylara seyirci kalmayı tercih ederler. Yalnız yemek yemeği çok sevdikleri için aç kalmaya asla tahammül etmezler. Aç kaldıkları anda ağlamaya başlarlar.Okul hayatında çok hırslı olurlar.

Sayısal ve yaratıcı zekaları yüksektir

Fazla zeki bir yapıya sahip olan bu çocuklar zekalarını kullandıkları zaman özellikle uygulamalı alanların hepsinde çok büyük başarılar ve yükselmeler gösterirler. Bu çocuklardan çok iyi mühendis, mimar ve psikolog olacaktır. Konuşmayı çok sevdikleri için kelimeleri hızlı bir şekilde çözecek ve her yeni kelimeyi hafızasına kayıt yapacaktır. Kısa süre sonra sizinle güzel konuşmalar yapacak ve tatlı diliyle sizi etkilemeyi başaracaktır. Etkili bir konuşmaya ve ikna etmeye çok meraklı oldukları için psikolojik danışmanlık bu çocuklara çok yakışacaktır.

Çevreleriyle iletişim kurmakta zorlanmazlar

Aynı zamanda arkadaşlarıyla çok iyi anlaşabilen bu çocuklar sevdikleri zaman arkadaşlarına çok sadık kalırlar ve asla ihanet etmezler. Fakat karşısındaki kişi sevmediği bir arkadaşı ise onlara hiç tahammülleri yoktur ve ellerinden geldiğince onları huzursuz etmek için her türlü yapmaya hazırdır. Bu sebepten bu çocukların gerek arkadaşları gerek anne ve babaları olsun yaşını hafife alıp asla onların üzerine gitmemelidir. Yoksa bu melek gibi gözüken tatlı çocukların altındaki canavarı uyandırmış olurlar.

İstediklerini mutlaka elde ederler

Evde de bu hareketlerin aynısını sergilemeye devam ederler. İstedikleri bir şey olduğu zaman size bir melek gibi gülümseyerek yaklaşırlar ve onu yaptırmaya çalışırlar. Fakat yapmadığınız an bütün gün ağlayarak sizi çileden çıkarmayı başarırlar. Bu durumda sizde dayanamayıp onun istediğini yerine getirirsiniz ve hedefine ulaşmasına yardımcı olursunuz. Bu çocuklar bir şeyi kafaya koydukları zaman muhakkak yaparlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.