Oğlak Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

15.03.2017
Oğlak Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Bu burç çocukları sakin tavırlarıyla her zaman dikkat çekerler. Gerek kızı gerekse erkeğiyle çok yavaş bir yapıya sahip oğlak çocukları ebeveynlerini her zaman mutlu etmeyi başarır. Anne ve babasını yoran çocuk değillerdir. Her zaman söz dinleyen ve aile fertlerinin dediği doğruları kendine doğru bulan çocuklardır. Bu yavaşlıkları sadece çocukluk dönemiyle kalmaz ve bütün bir ömür devam eder. Sessiz yapılarının yanında aynı zamanda akıllı ve zeki olmalarıyla da bilinirler. En zeki kişiler arasında bu burç çocukları en üst seviyelerde yer almaktadır. Tabi ki de her zaman anlayışlı ve sevecen olmazlar. Huysuz oldukları zamanlarına da rastlamak mümkündür. Bu burç çocukları yemek yemeği severler. Azda yese çokta yese ille de yemek yemek isterler. Eğer ki olur da acıktıkları vakit önlerinde yemek olmadığını görürlerse, etrafa alev saçmaya hazırlanırlar. Adeta huysuz dediğimiz bir yapıya bürünerek bağırıp ağlamaya başlarlar. Buda bu çocukların en kötü özelliği diyebiliriz.

Oğlak Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Düzene uyum sağlarlar

Düzen dediğiniz şeyi bu çocuklar üzerinde çok rahat uygulayabilirsiniz. Özellikle uyku düzeni açısından onları belli saatlere alıştırmak isterseniz bu konuda hiç zorlanmadan bu durumu başarabilirsiniz. Aynı zaman bu çocuklar duygularını gözyaşlarıyla dışarıya vurarak belli ederler. Duygusal bir anına onları ağlarken gördüğünüzde şahit olabilirsiniz.

İçlerine kapanık çocuklardır

Çocukların en zor özelliklerinden birisi onları bir oyuncakla kandırmaktır. Fakat oğlak burcu çocukları dikkat çekici (renkli veya resimli) oyuncaklarla saatlerce oynayabilecek özelliktedir. Bu sebepten dolayı ebeveynler çok rahatlık çekmektedir. Bu çocuklar genellikle kendi duygularını kendi iç dünyalarında yaşamaya çalışırlar. Sevdikleri haricinde diğer kişilerle pek iletişime geçmek istemezler ve her zaman yabancılardan uzak dururlar. Bu sebepten dolayıda ilgi ve sevgisini yalnızca sevdiklerine belli ederler.

Zekidirler

Zeki kelimesi adeta bu çocuklar için yaratılmıştır diyebilmek mümkündür. Bu çocuklar yeni şeyler öğrenmeyi ve sürekli bilgi içerisinde yüzmeyi çok ama çok severler. Bu yüzdende öğrendikçe öğrenmek isterler. Okuluna ve derslerine çok düşkün olurlar. Genelde sınıf birinciliği gibi büyük seviyelerde oğlak çocukları yer almaktadır. Bu burç çocuklarının hal ve hareketleri her zaman yaşından büyük gözükür. Olgun yapıda çocuklardır. Her zaman ailesinin sözüne değer verir ve dinlerler. Aynı zamanda olgun yapıda bir çocuk gibi davrandıkları için genelde kendisinden daha büyük yaştaki çocuklarla arkadaşlık kurmak isterler.

Hırslı bir yapıları vardır

Hırslı bir yapıya sahiptirler. Daha küçük yaştan bile gelecek için üst seviyelerin hayalini kurarlar. Yaşları ilerledikçe hayalleri kariyer hayallerine dönüşür. Zirvelere her zaman tırmanıp yalnızca kendileri en üst seviyede olmak ister ve bunu da her zaman başarırlar. Aslında sessiz gibi gözükseler de konuşmayı çok seven bir yapıları vardır. Çekingenliklerini bir kenara attıkları vakit ne kadar çok konuştuklarına şahit olur ve hayrete düşersiniz. Özellikle bu burcun kızları konuşmayı son derece çok severler.

Karalı ve iradelidirler ve aynı davranışı karşı taraftan beklerler

Oğlak burcunda doğan meleğiniz son derece kararlı ve iradeli bir bebektir. O kadar ciddi bir ifadesi vardır ki, ona zaman zaman sadece minik bir bebek olduğunu hatırlatmanız gerekebilir. “Ben her şeyi gördüm ve hepsini biliyorum.” der gibi bakan bilge ve yaşlı ruhlardır, onlara ait bir zamansızlık teması vardır ve adeta dünyaya gelmeden önce ne olacaklarını biliyor ve bunun ağırlığını taşıyor gibidirler.

Bu onlar için harika olsa da sizin için aynı şey söylenemez. Kedinizi veterinere götürürken bile ne yapmanız gerektiğini size anlatmaya çalışan miniğiniz, kendinizi beceriksiz hissetmenize neden olabilir. Kararlı ve ne istediğini bilen yapısı daha küçücükken bile sizi şaşırtır. Bir şeyi yapmaya kalkıştığında ona “Hayır” demeden önce gözlerine bakın ve kararlılığını ölçün. O koltuğa çıkmayı kafasına koyduysa er ya da geç çıkacaktır. En iyisi bu alıştırmaları sizin gözetiminiz altında yapmasına izin verin. Yoksa meşhur inatçılığı baskın çıkacak ve istediğini alana kadar denemeye devam edecektir. Ancak aşırı durumlarda siz onun gözlerinin içine bakmalı ve net bir şekilde hayır diyebilmelisiniz.

Bu sizin saygınlığınızın başladığı yer olacaktır. Yoksa hükmetmeyi seven bir küçük patronun gönüllü işçisi olabilirsiniz. Daha da büyüyüp anaokuluna başladığında, ona bebek gibi davrandığınızda, “Ben artık büyüdüm.” diye isyan edecektir. Gerçekten de büyümek için acelesi var gibidir. Bu kararlı melekle baş etmenin en iyi yolu, onunla aynı takımda olduğunuzu hissettirmektir. Yani rakip değil, ekip olmalısınız. Oğlak burcu bebeği meydan okumayı sevdiği için ona sık sık başa çıkabileceği türden küçük şeyler yaratın ve kendini güçlü hissetmesini sağlayın. Bu küçük yaştan öz güven sağlamasının en kısa yolu olacaktır. Ona küçük bir ev hayvanı alarak sorumluluğunu verin.

Kontrolü severler

Ne kadar kontrol delisi olacağına şaşırabilirsiniz. Ancak bu küçük ruha fazla da yüklenmeyin, yoksa başa çıkamayacağı durumlar onu bunalıma sürükleyebilir. Küçük yaşlarından itibaren eski ve tarihsel şeyleri sevdiğini fark edebilirsiniz. O nedenle sık sık tarihi mekanlara gezmeye götürebilirsiniz. Parayla ilişkisi de iyidir. Ona küçük bir kumbara alarak maddeyle ilişkisini güçlendirebilirsiniz.

Oğlak burcu bebekleri, disiplin ve form gezegeni olan Satürn tarafından yönetildiğinden disiplindir. En sevdiği renkler bebeklerin sevdiği cinsten pembeler, maviler olmazsa şaşırmayın. O daha çok kurşuni gibi koyu renklere yönelebilir. Giysilerde de abartıdan hoşlanmaz. Buna saygı duyun ve tarzını belirlemesine izin verin. Ona iyi bir alt yapı sağladığınızda geleceğin liderleri, tarihçileri, bankacıları, diş doktorları, mimarları arasında yer alacağından emin olabilirsiniz.


Oğlak Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Israr edilmemelidir

Bu burç çocuğu, yapısı gereği inatçı bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle yapma dediğiniz ve ısrar ettiğiniz her konuda tam tersini yapmaya meyillidir. Sırf siz istediğiniz için bile yapacaksa da inada bindirdiği şeyi yapmayabilir. Bu nedenle oğlak çocuğunu kendi haline bırakmak ve boş yere hiçbir şey için ısrar etmemek en doğru davranış olur. Oğlak çocuğu, kendi kendine yetebilen ve tek başına da mutlu olabilen nadir çocuklardandır. İnatçı kişiliğinin arkasından kocaman bir duygusallık yatar. Duygusal yönü ise, her zaman değil fakat, duygulanabileceği yerlerde, özel bir anda, sevdiği birinin canı acıdığında ve gerçekten üzüldüğünde meydana çıkar. Bu çocuklar sakin bir yapıya sahip olsa bile sinirlendiği zaman gözü dünyayı görmez, karşısındaki insanları kırmaktan da hiç çekinmez.

Sıcakkanlı davranışlar gösterilmelidir

Bu çocuklar, naif yönü ve herkesi mutlu etme çabası sayesinde çevresindekiler tarafından çok sevilir. Sıcakkanlı bir kişiliğe sahiptir. Sevdiklerini yarı yolda bırakmamak için elinden ne geliyorsa fazlasını yapmaya hazırdır. Mutlu olmak için büyük şeyler olmasına ihtiyacı yoktur. Bir çocuğun ona şeker hediye etmesi, oyun oynama teklif etmesi, annesinin sevdiği bir yemeği yapması onu mutlu etmeye yeter.

Baskı kurulmamalıdır

Oğlak burcu çocukları, baskıya gelemez ve siz onun üzerinde baskı kurmaya kalktığınız zaman sizden uzaklaşır. Çevresinde birkaç tane iyi anlaştığı arkadaşı olması onun için yeterlidir. Kalabalıklardan fazla hoşlanmaz ve kalabalık içinde kendisini daha yalnız hisseder. Bu çocuklara herhangi bir konu için ısrar etmek ters tepkiye yol açar. Ona iyi bir gelecek sunmak istiyorsanız onun her dediğini yapmamalı, sadece onun için neler iyiyse onu yaptığınızı bilmesini sağlamalısınız. İstediği her şeyi çocuğa vermek doğru bir davranış değildir.

Emir kipi kullanılmamalıdır

Bu çocukların, burcunun en bilinen özelliği olan inatçılığı ile sizi zor durumda sık sık bırakabilir. Aynı zamanda inatçı olmasının dışında aslında çok uyumludur ve arkadaş edinmekte hiç zorlanmaz. Her girdiği ortamda hemen kendisini sevdirir. Bu nedenle sosyal bir çocuktur ve kolay kolay canı sıkılmaz. Bir insanın ona bir şey yapmasını söylemesinden ve emreder gibi konuşmasından nefret eder. Yalan söyleyen insanları sevmez ve güvendiği kişilerin kendisine yalan söylediğini düşündüğü andan itibaren tüm irtibatını o kişi ile sonlandırır. Bu nedenle de bu çocuklar, kendine göre kuralları ve çizgileri olan kişilik sahibi bir birey olarak yetişir.

Kıyaslanmamalıdır

Oğlak burcu çocukları, çoğu zaman yemek seçer. Kafasına koyduğu şeyi yapmamanın işin peşini bırakmayacak kadar kararlı ve azimli bir burçtur. Bu azmi ve inadı sayesinde pek çok zorluğun üstesinden tek başına gelebilir ve büyük başarılara imza atabilir. Aynı zamanda oldukça zekidir ve derslerine çalıştığı zaman çok başarılı bir öğrencidir.  Kendisinin başka çocuklarla kıyaslamasını hiç sevmez. Onu birileriyle kıyaslamak, ona yapabileceğiniz en büyük hakarettir.

Oğlak insanı, hiç kimseye kolay kolay güvenmez. Fakat güvendiği zaman da o kişinin bir yanlış yapabileceğini aklından geçirmez. Bu burç ile anlaşmak, dürüst bir insansanız aslında çok basittir. Yalandan hiç hoşlanmaz. Oğlak çocuğu, pek çok konuda inanılmaz inatçıdır. Onun bu inadını ortaya çıkartmamak için bir konuyu çok fazla üstelememeli ve bir şey yapması için ona baskı kurmamalısınız. Böylelikle o zaten neyin doğru neyin yanlış olduğuna kendisi karar vererek harekete geçer ve doğru yolu bulur.


Oğlak Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Bu burç çocukları çok zeki çocuklardır. Gerek okulda gerekse herhangi bir yerde daima zekalarıyla dikkat çekmeyi başarırlar. Hem çocukluk zamanlarında hemde yetişkin zamanlarında daima hayallerinde kariyer olma ümitleri yatar. Büyüdükçe en üst zirveye çıkmak isterler. En tepede bir tek kendileri olsun isterler. Bu sebepten şirketlerde çoğu zaman karşılaştığınız müdürler genellikle oğlak burcundan kişilerdir.

Çalışkan ve başarılı olurlar

Oğlak burcu çocuğu, zeki dediğimize göre okul hayatında da bir o kadar başarılı olduğunu söylememize gerek bile yok aslında. Daha sınıfa girer girmez bakışlarıyla ne kadar zeki olduklarını merak eden çocuklardır bunlar. Genellikle okuldaki başarı yarışmalarını kendileri kazanırlar ve zirvelerini kimselere kaptırmamak için çok çalışırlar. Aileler çoğu zaman çocukları ders çalışsın diye birçok yöntem dener. Fakat bu burç çocuklarının aileleri hiç bir şey yapmazlar. Çünkü çocukları onlar demeden dersini açar ve çalışır. Hem görsel hemde işitsel zekaları çok büyük olduğu için algıladıkları her şeyi akıllarında tutarlar. Aynı zamanda çok hırslı bir yapıya sahip olduklarından dolayı daima bir çalışma içerisinde olurlar. Okulda hiçbir arkadaşına çaktırmadan alttan alttan onları geçip daha üst notlar almayı planlarlar ve öylede olmasını sağlarlar.

Zor uyum sağlarlar

Bu çocuklar, okul hayatında ilk zamanlarda çok fazla yabani hareketler sergilerler. Utangaç olduklarından dolayı toplum arasına ilk girdikleri sırada ne yapacaklarını bilmezler. Fakat ortama alıştıktan sonra onlardan kopmaları çok zordur. Bir bülbül gibi açılır ve herkesi hayrete düşürür. Bunu gören arkadaşları başlarda şaşkınlık yaşasalar da bu neşeli çocuğa kanları zamanla çok kaynar. Aslıda çok eğlenceli çocuklar olduklarını belli ettikten sonra çevresi tarafından da çok sevilmeyi başarırlar. Okul içerisinde evde olan oğlak çocuğundan bambaşka bir çocukla karşılaşma ihtimaliniz yüzde yüzdür. Okulda daha hareketli ve daha konuşkan olurlar.

Hırslı ve zeki olurlar

Oğlak burcu çocukları adeta geleceğin filozofu olarak tanımlanabilir. Çok fazla zekaya sahip olan bu çocuklar aynı zamanda çokta büyük bir hırsa sahiptirler. Hırslara ve zekalara birleştiği zaman adeta zirvelerde gezerler. Genelde şirketlerdeki patron pozisyonunda gördüğünüz kişiler bu burç çocuklarından bu zamanlara gelmiş kişilerdir.

Olgundurlar

Bu çocuklar daha doğdukları andan itibaren olgunluk oluşmaya başlar. Bu çocuklar evin küçük çocuğu değilde sanki evin olgun büyüklerden gibidir. Aynı zamanda çok sakin yapılara sahip olmalarından dolayı anne ve babalarını hiçbir zaman yormazlar. İstedikleri olmadıkları zaman veya damarlarına basılıp sinirlen dirildiği zaman bağıra bağıra ağlayarak etrafı aleve verdikleri de görülür.

Başarıyı paylaşmaktan hoşlanmazlar

Bu çocuklar eğitim hayatında her zaman birinciliği ellerinde tutmaya çalışırlar. Her zaman bir tek kendileri zirvede olsun isterler. Bu hırslı yapıları onların bütün bünyesini kaplar. Hatta eve gittiklerinde anne ve babaları onlara ders çalış gibi bir terim kullanma fırsatı bulmaz. Çünkü kendileri kimse demeden ellerine defter ve kitapları alarak çalışmaya başlarlar. Okul içerisinde arkadaşlarıyla her zaman anlayışlı gruplar oluştururlar. Sessiz ve etliye tuzluya pek karışmayan çocuklar oldukları için arkadaşlarıyla tartıştıkları pek görülmez. Hatta bu çocukların kavga ettiklerine çok nadir rastlanılmaktadır. Bu çocuklar birisine sinirlendikleri zaman inatları dahada artar ve onlarla olan muhabbetlerini keserek tartışmalarında önüne geçerler.

Arkadaşlarına çok değer verirler

Aynı zaman sevdiklerini fazlasıyla sahiplenen bu burç çocukları onlara çok değer verir ve arkalarından iş çevirmekten çok korkar. Onları her zaman sahiplenir ve herkese karşı korur. Gerek ailesi gerek arkadaşları olsun onlardan her zaman ilgi beklerler. İlgisiz kaldıkları anda adeta huysuz bir kişiliğe bürünürler ve bu durumu günlerce bile sürdürebilirler. İstedikleri yerine gelene kadarda bu huysuz tavırlarından pes etmeden vazgeçmezler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.