Yay Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

15.03.2017
Yay Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Yay burcu çocukları doğuştan yaramaz ve istediğini yaptırmayı beceren, hayal dünyası geniş, maceraperest ve hayata dair felsefesi olan, patavatsız ve afacan olarak adlandırdığımız o meşhur sınıfta yer alan çocuklardır. Acayip derecede hiperaktif olan bu burç çocukları zaman zaman ailelerine çok büyük zorluklar yaşatmaktadırlar. Onları çileden çıkartacak bütün hareketler bu çocuklarda bulunur desek tam üzerine basmış oluruz. Ailelerine büyüme döneminde Allah kolaylık versin demek yanlış olmayacaktır.

Yay Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Rahat, Neşeli ve Sevimli Karakter

Yay çocuğuna göre hayat; gülmek, neşelenmek ve çılgın oyunlar oynamak demektir. Oldukça neşeli çocuklardır ve bunu hemen fark edersiniz. Bu tavrıyla küçükten büyüğe yaş fark etmeksizin herkesle çok kolay bir şekilde iletişim kurabilir. Sıcak kanlılıkları sayesinde aynı zamanda karşılarındaki kişinin de rahat olmasını sağlarlar.  Genellikle akranları tarafından sevilir ve oyunlara dahil edilirler. Bu çocukların pozitif enerjisi ve neşesi ebeveynlerine geçebilir. Onlarla oyun oynamaktan ve şakalaşmaktan zevk duyabilirsiniz.

İnanılmaz Derecede Zekilerdir

Bu burca mensup çocuklar kıvrak bir zekaya sahiptir. Küçük yaşlardan itibaren her şeyi çok çabuk öğrenirler. Genellikle bu burca sahip bebeklerin çok hızlı konuşmaya başladığı görülmüştür. Okul çağındaki yay çocukları alfabe ve sayıları hızlıca öğrenebilir. Çeşitli zeka oyunlarını ona bir kere göstermeniz yeterli olacaktır.

Bu burcun çocuğu öylesine özgüvenli ve akıllıdır ki, siz ne sorarsanız sorun size ustalıkla cevap verecektir. Bu burca sahip çocuklar “bilmiş” veya “büyümüş de küçülmüş” şeklinde tasvir edilebilir. Sorduğunuz sorulara verdiği cevaplar ile sizi adeta şaşkına çevirebilir.

Çevresine karşı daima bir merakı bulunan Yay çocukları, girdiği her ortamda çevresini analiz etmeyi sever. Bir ortamda konuşulan bir konuyu diyaloglarına kadar hatırlayıp size söyleyebilir. Bu gözlemci yeteneği okul çağında dinlediklerini ve öğrendiklerini unutmaması ile harmanlanır. O gün okulda öğrendiklerini eve gelip size anlatmaktan müthiş derecede zevk alır. Onu onaylamanız ve tebrik etmeniz kendisini onure etmesini sağlayacak, onu daha fazla cesaretlendirecektir.

Meraklı yapıları onları sürekli soru sormaya yönlendirecektir. Size sorduğu sorular sizi bir süreden sonra usandırarak ” yeter artık” denecek seviyeye getirebilir. Ancak gelişime oldukça açık olan Yay çocukları, onlara verdiğiniz akılcı cevapları asla unutmayacaktır.

Ders Çalışmakta Sıkıntı Çekerler

Yay burcuna mensup çocukların genelde ders çalışmakta zorlandığı gözlenmiştir. Bu tip çocukları ders çalışmaya zorlamanız çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Yay burcu çocuğuna, okul başarısının bir oyun veya yarış gibi aksettirilmesi onda kazanma hırsını perçinleyecektir. Okuldaki başarı durumunun iyileşmesi sürecinde ara ara ders çalışma sorumluluğunu görmezden gelebilir. Ona sorumluluklarını tatlı bir dille hatırlatmalısınız, bu çocuklar kolay sorumluluk alabilen çocuklar değildir.

Ders çalışmakta sıkıntı çekmelerinin yanında, yetkinliği olan alanlara yönlendirilmesi halinde çok başarılı olabilir. Spor ve okul aktivitelerinde oldukça başarılı olabilen bu çocuklar, küçük yaşlardan itibaren hayal güçlerini serbest bırakmaya yönlendirilmelidir. Yeteneklerini özgürce sergileyebilecekleri bir hobiye yönlendirmeleri onların sanat alanında gelişmesine ve ileride başarılı bir bireye dönüşmesini sağlayacaktır. Bu nedenle ders çalışmayı sevmeyen bir Yay burcu çocuğu, aynı zamanda başka bir alana yatkın olabilir, gelişmesine fırsat tanımalısınız. Ayrıca bu çocuklar, başarısızlıkla damgalanmaktan hoşlanmazlar ve böyle bir durum karşısında içine kapanırlar.

Alışverişten Müthiş Derecede Keyif Alırlar

Yay burcu çocukları gezmeye ve alışverişe meraklı çocuklardır. Çok nadir sebepler dışında kolay kolay eve gitmek istemez. Alışveriş yaparken çeşitli aktivitelerde bulunmaktan müthiş derecede keyif alır. Ancak ebeveyninin saatlerce aynı yerde alışveriş yapmasından sıkılır ve huysuzluk çıkarabilir.

Eğer çocuğunuz Yay burcuysa, ona okul alışverişi yaparken,, her eşyayı takım yapma isteğine şahit olabilirseniz. Çocuğunuz o dönem hangi çizgi film karakterini takip ediyor ve beğeniyorsa tüm eşyalarını o baskıda almak isteyebilir. Aynı zamanda istediklerini aldırmak konusunda oldukça başarılıdır. Ona “hayır” demenin pek bir anlamı yoktur çünkü kafalarına koyduklarını yaptırırlar. Yine de yay kızınıza veya oğlunuza mali olarak nasıl davranması gerektiğini öğretmeniz iyi olacaktır. Küçük yaşlardan itibaren tasarruf ve yatırımın akıllıca bir davranış olduğunu öğretirseniz bunu kolay benimseyecek potansiyele sahiplerdir.

Bir Yay burcu çocuğunun annesiyseniz, iyi bir alışveriş arkadaşına sahipsiniz demektir. Küçük yaşlardan itibaren özgüveni olan bu çocuklar, kendi tarzlarına güvenir ve size arkadaşlık ederler. Kendi fikirlerine ve tarzlarına güvenmelerinin yanında ebeveynlerinin onu desteklemesini beklerler. Fikirlerine önem gösterilmezse üzülüp surat asabilirler. Onunla alışveriş yaparken size uygun olmayan bir ürünü beğendiğinde onu kırmayacak şekilde konuşursanız ikna edebilmeniz mümkün. Aksi taktirde umursanmadığını düşünecek ve içine kapanacaktır.

Yaratıcı Özellikleriyle Dikkat Çekerler

Yay çocukları kuvvetli bir hayal gücüne sahiptir. Onlarla sohbet ettikçe neler düşündüğüne şaşırabilirsiniz. Arkadaş gruplarında en yaratıcı ve etkileyici fikirler bu çocuklardan çıkar. Çoğunlukla küçük yaşlardan itibaren hayali arkadaşlar geliştirdiklerine şahit olabilirsiniz. Okul çağına geldiklerinde hikayeler yazmaya başlarlar; abartılı senaryolar düşündüklerini görebilirsiniz. Bu miniklerin yaratıcı yönü ebeveynleri tarafından fark edilip yönlendirildiğinde gelecekte çok iyi yerlere gelebilirler.

Resme ilgisi olan bir Yay çocuğuna sahipseniz bunu küçük yaşlardan itibaren çizdiği resimlerden  görebilirsiniz. Akranlarına göre daha farklı cisimler, evrenler çizecek ve sorduğunuzda size bunu akılcı bir biçimde açıklayacaktır. Yay kızınız ya da oğlunuzun bu yönünü fark ettiğinizde geliştirmesine destek olun ve neler yapacağını görün.

Kolayca Sıkılabilirler

Bu burcun çocukları için hareketsiz oturmak neredeyse imkansızdır. Monotonluktan ve hareketsizlikten haz etmez, hemen hareket etmeye yönelirler. Hareketsiz otursalar bile çevrelerini araştırırlar.

Bebeklik dönemlerinde bebek bezi değişikliği sırasında sabırsız bir şekilde huysuzlanabilirler. Lazımlık eğitimi döneminde bu eylem ona monoton ve sıkıcı gelecektir. Sabırsızlanacak ve kalkmak isteyecektir. Bu gibi durumlarda ilgisini çekecek bir objeyle dikkatini çekmek iyi bir yol olacaktır.

Yay burcu çocuğu uzun süre bir şeye odaklanmakta güçlük çeker ve kolayca sıkılır. Uzun süren ders saatleri, uzun süren nasihatler gibi eylemlerde kolay bir şekilde sıkılır ve odaklanma güçlüğü çekerler. Bu noktada onları anlamak ve kızmamak gerekir. Çünkü onlar sürekli keşfetme isteği olan küçük afacanlardır.

Kuralları Sevmezler

Yay burcuna mensup çocuklar, özgür ruhlu çocuklardır. Bir yerde kural ve düzenlemelere uymayanlar genelde yay çocuklarından çıkar. Katı kurallar onlara kendilerini kısıtlanmış hissettirir ve onları aksileştirir. Yay çocuklarının kurallardan ve düzenlemelerden nefret etmesi bu kurallara ve düzenlemelere uymayacağı anlamına gelmez. Yay çocuklarını eğitmek için cezalandırmaktansa bir mantık çerçevesinde onunla konuşmayı denemek size uzun vadede yarar sağlayacaktır. Onlar çoğunlukla kendi ritimlerinde yürümeyi tercih eder, başkalarının nasihatlerine kulak asmazlar. Bu davranışları, başkalarının düşündüklerine uymak istemediklerinden gelir.

Bağımsız ruha sahip Yay çocukları bazı durumlarda “dik başlı” olarak tanımlanabilir. Burda ebeveynlerin yapması gereken şey ısrar ve cezadansa onu anlamak; öncelikle onun fikirlerini dinlemek, daha sonra ona olan saygınızı göstermektir. Bunu yaptıktan sonra onunla bir yetişkinle konuşuyormuş gibi konuşarak yol göstermelisiniz. Böyle yaptığınızda sizi anlayacak ve doğru yolun sizin bahsettiğiniz yol olduğunu kendi rızasıyla anlayacaktır. Zira bu çocuklar ısrar ve cezalarla sonuna kadar savaşır.

Sosyal Minikler

Yay çocukları her ne kadar başkalarından bağımsız varlıklar olsalar da kalabalık arkadaş gruplarının içine karışmaktan hoşlanırlar. Yalnızca akranlarıyla değil, kendinden büyük insanların olduğu bir kalabalık tarafından kuşatılmaktan da oldukça zevk alır. Bir hafta sonunu akrabanızın evinde geçirdiğiniz vakit, onun için keyifli olacaktır.

Yay çocukları diğer çocuklarla sosyalleşme konusunda sıkıntı çekmez. Kolayca kalabalıkların arasına karışarak onlara adapte olabilirler. Bununla birlikte bu çocuklar her ne kadar sosyallikten hoşlansalar da çok uzun süre kalabalığın içinde kaldıklarında bunalabilirler. Özellikle bebekliklerinde, tanıdık yüz göremediklerinde ağlayabilirler.

Yumuşak Kalplidirler

Yay çocuklarının yumuşak kalpliliğinin daha küçük yaşlarından itibaren farkına varabilirsiniz. Bu minikler  ebeveynlerinin üzüldüğünü hemen anlarlar. Siz üzüldüğünüz zaman onlar da üzülür ve suratlarını asarlar. Bu minikler her zaman insanların yüreğinde ve ruhunda bir iz bırakır; içten içe çok duygusal varlıklardır. Yay çocukları öznel değerlere ve bununla bağlantılı olan düşüncelere yaşıtlarından daha önce sahip olur.

Maceracı Minikler

Bu çocuklar dünyaya, istediği gibi hareket etmek, atlamak, zıplamak, koşmak ve takla atmak için gelmiş gibidir. Bebeklik dönemlerinde etrafı dağıtmak, karıştırmak onlar için bir serüven gibidir. Büyüdükçe daha da çılgınlaşır, etraftakileri güldüren sevimli, komik minikler haline gelirler. Yay burcu ile sıkıcı ve donuk bir gün geçirmek neredeyse imkansızdır. Genellikle aile ziyaretlerinde ortamı yumuşatan, büyükleri güldüren sevimli çocuklar genelde bu burcun çocuğundan çıkar.

Astrolojinin Düşünür ve Bilgi İnsanı

Adalet ve adil düşünce konularına küçük yaşlardan itibaren saygı duyan bu çocukları eğitmek kolaydır. Bu düşünceleriyle bağlantılı olarak ebeveynlerinin bazı durumlarda koyduğu kurallara ilk etapta “neden?” sorusunu sorarlar. Eğer bu soruya akılcı bir cevap alamazlarsa kurala uymak istemezler; bu noktada ebeveynlerin “ben istediğim için bu kuralı koydum” cevabını vermeleri durumu kızıştırabilir. Zaten bu burcun çocuğu, cezalar ile düzelmekten çok hata yapa yapa doğru yolu bulur. Genellikle kendi içlerinde muhakeme yaparlar, bu yüzden hata yapmalarına izin verin. Kısaca bu çocukların iyi bir şekilde disipline edilebilmesi, kendi serüvenleri ile gerçekleşir; onlara zaman tanımak en iyisidir.


Yay Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Eleştirel yaklaşım dinlememesine neden olacaktır

Yay burcu çocuğu, maceraları ve gezip tozmaları çok sever. Onları yazın yaz aktivitelerine veya kışın kış aktivilerine kayıt yaptırarak çok mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda bu burçtan bir çocuğunuz var ise onları pek eleştirmeye kalkışmamanızı tavsiye ederiz. Onları eleştirdiğiniz taktirde sizden uzaklaşmasını sağlayacaksınız ve sizi dinlememesine sebep olacaksınız. Onlar hangi yaşta olursa olsun patavatsız bir yapıya sahip oldukları için herkesi eleştirmeyi çok severler ve bunu büyük bir zevkle yaparlar. Fakat konu kendilerine geldiği zaman hiçbir şekilde eleştiriye açık olmadıklarını yüz ifadeleriyle ifade ederler.

İlgiyi hissettiklerinde gülücükler saçar

Bu çocuklar her zaman dikkatleri üzerilerinde toplayan çocuklar olmayı başarırlar. Hayat dolu yapıları vardır ve bu hayat enerjilerini karşı tarafa da çok iyi yansıtmayı başarırlar. Özellikle yay bebekleri ara sıra bir şeyler yemek ister ve yedikçe de etrafına gülücükler saçar. Aynı zamanda uykudan uyandıkları zaman, gözlerini açtıklarında karşılarında birilerini görmek isterler. Gördükleri vakit ilginin kendi üzerinde olduğunu düşünerek daha da mutlu olurlar.

İsteklerini yaptırmakta üstlerine yoktur

Hareketli bir yapıları olan bu çocuklar, büyüdükçe dahada hareketli bir hale gelirler ve onların hareketine erişmek neredeyse zordur ve bu yüzden yaramaz bir çocukluk dönemi geçirir demek çok doğru olacaktır. Sizden bir şey istedikleri zaman hemen yapılmasını beklerler. Fakat siz onların düşüncesine ters çıkıp istediklerini yapmazsanız etrafı deli gibi bağırıp rahatsız etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu sebepten de ne isteseler herkese çok rahat yaptırırlar. Yoksa onun çenesinden kurtulmak çok zordur.

Her zaman enerjik ve patavatsız olurlar

Yay burcu çocukları, genellikle hareketli bir yapısı olduğu için evde hiç boş durmaz ve sürekli bir ses oluşturur. Fakat bazı zamanlar nedense eve bir sessizlik düşer. Aslında bu durum pek mutlu edici değildir. Çünkü onlar şuan bir yerlerde sinsice bir şeyler karıştırıyordur. Bu burç çocuklarının en kötü özelliği ise patavatsız olmalarıdır. Özellikle küçük yaşlarda etraftan duyduğu muhabbetleri, gelen misafirlere veya anne babalarına anında yetiştirme özelliğine sahiptirler.

Kendilerini sevdirmeyi becerirler

Yay burcu çocuğu, nedense çok sıcakkanlı ve tatlı olurlar. Onları gören herkes onları sevmek ister. Yada onlar birisini gördüklerinde hemen boynuna atlayıp kendilerini de sevdire bilirler. Hatta tanıdık veya tanımadık kim olursa olsun ona cana yakın hareketler sağlayan çocuklardır.

Her şeyi sorarak keşfetmeye, öğrenmeye çalışırlar

Konuşmayı zamanında öğrenebilen bu çocuklar, konuşmayı öğrenmekle beraber anne babalarına da bir o kadar zorluk getirirler. Onlara sürekli sorular sorarak çıldırtmayı başarırlar. Zeki olan bu çocuklar okul çağlarında da zekalarıyla daima dikkat çekmeyi başarırlar ve eğitim döneminde bir o kadar sosyal toplu alanlara katılmaktan zevk alırlar. Fakat çok zeki olmalarına rağmen nedense ders çalışmak deyince onlara bir ürperti gelir.

Zorla bir şey yaptırmak mümkün değildir

Yay burcu çocuğu, ders çalışmaktan son derece nefret eder. Bu sebepten zekaları her ne kadar öğretmenleri tarafından keşif edilse de, kendileri bu alana yoğunlaşmadığı için başarıları da düşük olmaktadır. Daha çok kendileri bir şeyler üretebilecekleri ilgi alanları dikkatlerini çeker veya sporla ilgili alanlar her zaman dikkat kaynakları olmayı başarır. Sürekli meraklı hareketler sergilerler. Yaramaz oldukları içinde nerede ne yapacaklarını kestirmek çok zor olur. Hem yaramaz hemde meraklı halleri bir bütün olduğunda ise anne babalarının kafaları iyice karışır ve deliye dönerler. Aynı zamanda bu çocukları düzgün bir üslupla bir şey anlatılmadığı zaman inat yapıp sizin dediğinizi dinlemez. Fakat onlara tatlı dille yaklaştığınızda ikna edemeyeceğiniz şey yoktur.

Etkili iletişim ile dizginlenebilir

Yay burcu çocukları hiper aktif hareketleriyle bilinirler. O kadar çok enerjiktirler ki bu yüzdende büyüyene kadar anne ve babalarına çok fazla çektirirler. Onların yavaşlamasını sağlamak için onları karşımıza alıp güzelce konuşmamız gerekir. Ne kadar hareketli ve yaramaz olurlarsa olsunlar ailelerine çok fazla değer verirler. Kaç yaş grubunda yer alırlarsa alsınlar daima anne ve baba sözü onlar için çok önem taşımaktadır. Fakat çok fazla özgürlükçü oldukları için üzerilerine fazla gidilmesini istemezler. Eğer ki onlara emir vererek konuşmalar yaparsanız onu hiçbir şekilde ikna edemezsiniz. Ama ona tatlı dille yaklaşan tavırlar sergilerseniz sizi anlamasını ve sizi dinlemesini sağlamış olursunuz.

Açlığa tahammülü yoktur

Yay burcu çocukları, yemek yemeği çok severler. Yemek yemek onlar için dünyanın en önemli şeylerinin baş sıralarında yer alır. Bu sebepten dolayı sizden yemek istediği zaman bu durumu ertelemeden önlerine yemek koymalısınız. Yoksa bütün gün barut gibi gezen bir çocukla karşılaşmak zorunda kalırsınız. Önüne yemek konana kadarda aynı ifadeyle gezmekten pes etmeyecektir. Siz siz olun onun tersine gidip bu tehlikeli çocukları karşınıza almayın. Yoksa korkulacak bağrışmalara şahit olmuş olursunuz. Onun tatlı afacan halleri sinirli hallerinden çok daha iyidir.

Hayal dünyası geniştir, uçarı fikirleri vardır

Yay burcu çocukları adeta fırlatılmaya hazır bir ok gibidirler. Enerji dolu, harekete hazır bir yapıları vardır. Daima iyimser, eğlenceli ve dışa dönük bireylerdir. Seyahat etmeyi çok severler, bu onlar için bambaşka bir hayaldir. Küçük yaşta dünyayı dolaşmak gibi uçarı fikirlere sahiptirler. Felsefeye meraklıdırlar. Hiç olmadığınız fikirleri ortaya atarlar. Mutlu olmayı her zaman tercih ederler. Yaşama sevinçleri yüksektir.

Fikirlerine değer verilmesini ister, bir filozof gibi dinlemek onu değerli kılar

Hiçbir zaman kendi değerlerini olduğundan daha altında görmezler. Kendilerine kıymet verirler. Yay burcu çocuğunuz varsa öncelikli olarak yapmanız gereken onun bu öz güvenli kişiliğini baltalamamak olacaktır. Aksine onu daha da yüreklendirecek şekilde yaklaşmalı, fikirlerini bir çocuğu dinler gibi değil de karşınızda yetişkin bir filozof varmışcasına dinlemelisiniz. Onun düşünce dünyasına saygı duymalı, fikirlerini geliştirmesi için öncü olmalısınız.

Maceracı ruhunu teşfik edecek aktivitelerle desteklenmeli

Bunların yanı sıra onun dünya’ya olan merakını giderecek türden hediyeler, oyuncaklar alarak ilgi alanına destek olabilirsiniz. Belirli bir yaşa geldiğinde bu hayalini gerçekleştirebileceğini söyleyerek motivasyonunu arttırabilirsiniz. Maceracı ruhuna yönelik etkinlikler planlayabilirsiniz. Yaz kampları, balık tutma günleri, doğayı keşfetmesi için geziler düzenleyebilirsiniz. Böylece yay burcu çocuğunun bu keşfetme eğilimini küçük yaşlardan geliştirmiş ve beslemiş olursunuz. Onun hayallerine ilham verecek şekilde yaklaşmalısınız. Bu mantıkla ona yapacağınız küçük sürprizler onu mutlu edecektir. Odasına alacağınız bir dünya haritası, yanında taşıyabileceği bir pusula, yaşına uygun gezi dergileri hediye ederek bu mutluluğa şahit olabilirsiniz.


Yay Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Şikayetlerle geçen bir okul hayatına hazırlıklı olun

Yay burcu çocukları, okul hayatları boyuncada acayip enerjik hareketler sergilerler. Hatta sınıfın en hareketli çocuğu olarak tanımlasak doğru olur diyebiliriz. Bu yüzden anne ve babaları toplantılarına gittiklerinde sürekli bu çocuğun hareketlerinden dolayı şikayet alabilirler. Aynı zamanda çok konuşmayı seven bu çocuklar birileriyle iletişime geçtikleri vakit susmak nedir bilmezler. Bu yüzden gerek okulda gerek de anne babalarının yanında en çok konuşan kişi hep onlar olur.

Ders çalıştırmak bir işkenceye dönüşebilir

Yay burcu çocuğu, okul hayatları boyunca oldukça zeki ve çalışkan olurlar. Fakat rahat hareketler sergiledikleri için genellikle bu zekalarını fazla kullanmak istemezler. Ders çalışmak onları çok sıkmaktadır, onlar özgür takılabilecekleri rahat bir ortam aradıkları için ders çalıştıkları alan onlara çok bunaltıcı gelir ve hemen çalışmayı bırakırlar. Bu sebepten dolayıda derslerinde başarısız olurlar. Oysa ki çok başarılı olabilecekleri muhteşem bir zekaya sahiptirler.

Meraklı yapıları hem onun hemde ailenin başına dert olur

Okul hayatları boyunca arkadaşlarıyla kurdukları iletişimlerde duydukları herhangi bir muhabbeti başka birisine anlatma girişiminde bulunurlar. Hatta bu durumdan oldukça zevk alırlar diyebiliriz. Doğal olarak bunları duyan arkadaşları da onlara ters tepkide bulunur ve yer yer tartışmalar yaşanabilir. Bu sıkıntılardan dolayı anne ve babaları soluğu genelde okulda hocanın yanında alır. Okul zamanları boyuncada sürekli merak ettikleri soruları çok sordukları için bazen can sıkabilirler. Fakat onların hayatlarında merak daha doğdukları günden beri var olduğu için onlardan bir türlü vazgeçemezler. Kaç yaşına gelirse gelsinler sürekli soru sorarak meraklarını bir şekilde gidermeye çalışırlar.

Okul hayatı onun yaşam alanlarının kısıtlanması demektir

Yay burcu çocukları adeta evin enerji kaynaklarıdır diyebiliriz. Sürekli hareket halinde çocukları evin içerisinde takip etmek oldukça zor olmaktadır. Bu durumda bu çocukların büyüyene kadar yetiştirmek anne ve babaları için zorlu bir dönem olacaktır.

Bu burç çocukları çok zekidir ve aynı zamanda özgürlüğe fazla düşkündür. Fakat ne kadar zeki olurlarsa olsunlar okulda pek bir başarı elde edemezler. Çünkü okul onların yaşam alanlarını kısıtlamaktadır ve bu durum onları çok ama çok fazla rahatsız etmektedir. Okulu bu sebepten dolayı çok sevmezler ve okuldan kendilerini soyutlamaya çalışırlar. Buda onların derslerden uzaklaşmasına ve başarısızlıkları peşinden getirmesine neden olmaktadır. Fakat yay burcu çocukları, okulu ne kadar sevmese okulda enerjik kalmaktan yinede uzak durmamaktadır. Enerjisini okulda arkadaşlarıyla birleştirerek daha da büyük bir patlama yaşarlar diyebiliriz. Hatta arkadaşlarıyla genel olarak uyumlu bir şekilde takılırlar.

Dersleri başta severse başarısı ile gurur kaynağınız olur

Fakat okul ortamından ne kadar hoşlanmasa bile eğer ki sevdiği bir ders varsa büyük bir başarı gösterecektir. Hatta bu durum onları sınıfın en başarılı öğrencisi olmasına bile getirebilecektir. Bu durumda çocuğunuzla ne kadar övünseniz o kadar gurur duyarsanız. Ama önemli olan onun bu dersleri sevmesi ve başarı göstermek istemesidir. Çünkü bu çocuklara istemedikleri bir şeyi asla ve asla yaptıramazsınız. Özellikle spor dallarına ait olan derslerde çok fazla başarı gösterebilmektedir.

İnsan içinde patavatsızlıkları ile rezil edebilirler

Tek problemleri patavatsız konuşmalar sergilemesidir ve bu durumda onların arkadaşlar arasında sorunlar oluşmasına neden olmaktadır. Bu çocuklar ne yazı ki sadece arkadaş ortamında değil herhangi bir kişinin yanında dahi bu durumu sergileyerek tepki görebilirler. Bunun dışında arkadaşlarıyla pek fazla sorun yaşadıkları görülmemektedir. Gayet uyumlu arkadaşlıklar kurmaktadırlar. İstedikleri zamanda başarıyı peşlerinden getirmeyi sağlayıp, herkesin gönlünü derinden fethetmeyi başarmaktadırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.