Yay Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Yay Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.058 kez okundu.

Yay burcu çocukları doğuştan yaramaz ve istediğini yaptırmayı beceren, hayal dünyası geniş, maceraperest ve hayata dair felsefesi olan, patavatsız ve afacan olarak adlandırdığımız o meşhur sınıfta yer alan çocuklardır. Acayip derecede hiperaktif olan bu burç çocukları zaman zaman ailelerine çok büyük zorluklar yaşatmaktadırlar. Onları çileden çıkartacak bütün hareketler bu çocuklarda bulunur desek tam üzerine basmış oluruz. Ailelerine büyüme döneminde Allah kolaylık versin demek yanlış olmayacaktır.

Nasıl Davranılmalı ?

Eleştirel yaklaşım dinlememesine neden olacaktır

Yay burcu çocuğu, maceraları ve gezip tozmaları çok sever. Onları yazın yaz aktivitelerine veya kışın kış aktivilerine kayıt yaptırarak çok mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda bu burçtan bir çocuğunuz var ise onları pek eleştirmeye kalkışmamanızı tavsiye ederiz. Onları eleştirdiğiniz taktirde sizden uzaklaşmasını sağlayacaksınız ve sizi dinlememesine sebep olacaksınız. Onlar hangi yaşta olursa olsun patavatsız bir yapıya sahip oldukları için herkesi eleştirmeyi çok severler ve bunu büyük bir zevkle yaparlar. Fakat konu kendilerine geldiği zaman hiçbir şekilde eleştiriye açık olmadıklarını yüz ifadeleriyle ifade ederler.

İlgiyi hissettiklerinde gülücükler saçar

Bu çocuklar her zaman dikkatleri üzerilerinde toplayan çocuklar olmayı başarırlar. Hayat dolu yapıları vardır ve bu hayat enerjilerini karşı tarafa da çok iyi yansıtmayı başarırlar. Özellikle yay bebekleri ara sıra bir şeyler yemek ister ve yedikçe de etrafına gülücükler saçar. Aynı zamanda uykudan uyandıkları zaman, gözlerini açtıklarında karşılarında birilerini görmek isterler. Gördükleri vakit ilginin kendi üzerinde olduğunu düşünerek daha da mutlu olurlar.

İsteklerini yaptırmakta üstlerine yoktur

Hareketli bir yapıları olan bu çocuklar, büyüdükçe dahada hareketli bir hale gelirler ve onların hareketine erişmek neredeyse zordur ve bu yüzden yaramaz bir çocukluk dönemi geçirir demek çok doğru olacaktır. Sizden bir şey istedikleri zaman hemen yapılmasını beklerler. Fakat siz onların düşüncesine ters çıkıp istediklerini yapmazsanız etrafı deli gibi bağırıp rahatsız etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu sebepten de ne isteseler herkese çok rahat yaptırırlar. Yoksa onun çenesinden kurtulmak çok zordur.

Her zaman enerjik ve patavatsız olurlar

Yay burcu çocukları, genellikle hareketli bir yapısı olduğu için evde hiç boş durmaz ve sürekli bir ses oluşturur. Fakat bazı zamanlar nedense eve bir sessizlik düşer. Aslında bu durum pek mutlu edici değildir. Çünkü onlar şuan bir yerlerde sinsice bir şeyler karıştırıyordur. Bu burç çocuklarının en kötü özelliği ise patavatsız olmalarıdır. Özellikle küçük yaşlarda etraftan duyduğu muhabbetleri, gelen misafirlere veya anne babalarına anında yetiştirme özelliğine sahiptirler.

Kendilerini sevdirmeyi becerirler

Yay burcu çocuğu, nedense çok sıcakkanlı ve tatlı olurlar. Onları gören herkes onları sevmek ister. Yada onlar birisini gördüklerinde hemen boynuna atlayıp kendilerini de sevdire bilirler. Hatta tanıdık veya tanımadık kim olursa olsun ona cana yakın hareketler sağlayan çocuklardır.

Her şeyi sorarak keşfetmeye, öğrenmeye çalışırlar 

Konuşmayı zamanında öğrenebilen bu çocuklar, konuşmayı öğrenmekle beraber anne babalarına da bir o kadar zorluk getirirler. Onlara sürekli sorular sorarak çıldırtmayı başarırlar. Zeki olan bu çocuklar okul çağlarında da zekalarıyla daima dikkat çekmeyi başarırlar ve eğitim döneminde bir o kadar sosyal toplu alanlara katılmaktan zevk alırlar. Fakat çok zeki olmalarına rağmen nedense ders çalışmak deyince onlara bir ürperti gelir.

Zorla bir şey yaptırmak mümkün değildir

Yay burcu çocuğu, ders çalışmaktan son derece nefret eder. Bu sebepten zekaları her ne kadar öğretmenleri tarafından keşif edilse de, kendileri bu alana yoğunlaşmadığı için başarıları da düşük olmaktadır. Daha çok kendileri bir şeyler üretebilecekleri ilgi alanları dikkatlerini çeker veya sporla ilgili alanlar her zaman dikkat kaynakları olmayı başarır. Sürekli meraklı hareketler sergilerler. Yaramaz oldukları içinde nerede ne yapacaklarını kestirmek çok zor olur. Hem yaramaz hemde meraklı halleri bir bütün olduğunda ise anne babalarının kafaları iyice karışır ve deliye dönerler. Aynı zamanda bu çocukları düzgün bir üslupla bir şey anlatılmadığı zaman inat yapıp sizin dediğinizi dinlemez. Fakat onlara tatlı dille yaklaştığınızda ikna edemeyeceğiniz şey yoktur.

Etkili iletişim ile dizginlenebilir

Yay burcu çocukları hiper aktif hareketleriyle bilinirler. O kadar çok enerjiktirler ki bu yüzdende büyüyene kadar anne ve babalarına çok fazla çektirirler. Onların yavaşlamasını sağlamak için onları karşımıza alıp güzelce konuşmamız gerekir. Ne kadar hareketli ve yaramaz olurlarsa olsunlar ailelerine çok fazla değer verirler. Kaç yaş grubunda yer alırlarsa alsınlar daima anne ve baba sözü onlar için çok önem taşımaktadır. Fakat çok fazla özgürlükçü oldukları için üzerilerine fazla gidilmesini istemezler. Eğer ki onlara emir vererek konuşmalar yaparsanız onu hiçbir şekilde ikna edemezsiniz. Ama ona tatlı dille yaklaşan tavırlar sergilerseniz sizi anlamasını ve sizi dinlemesini sağlamış olursunuz.

Açlığa tahammülü yoktur

Yay burcu çocukları, yemek yemeği çok severler. Yemek yemek onlar için dünyanın en önemli şeylerinin baş sıralarında yer alır. Bu sebepten dolayı sizden yemek istediği zaman bu durumu ertelemeden önlerine yemek koymalısınız. Yoksa bütün gün barut gibi gezen bir çocukla karşılaşmak zorunda kalırsınız. Önüne yemek konana kadarda aynı ifadeyle gezmekten pes etmeyecektir. Siz siz olun onun tersine gidip bu tehlikeli çocukları karşınıza almayın. Yoksa korkulacak bağrışmalara şahit olmuş olursunuz. Onun tatlı afacan halleri sinirli hallerinden çok daha iyidir.

Hayal dünyası geniştir, uçarı fikirleri vardır

Yay burcu çocukları adeta fırlatılmaya hazır bir ok gibidirler. Enerji dolu, harekete hazır bir yapıları vardır. Daima iyimser, eğlenceli ve dışa dönük bireylerdir. Seyahat etmeyi çok severler, bu onlar için bambaşka bir hayaldir. Küçük yaşta dünyayı dolaşmak gibi uçarı fikirlere sahiptirler. Felsefeye meraklıdırlar. Hiç olmadığınız fikirleri ortaya atarlar. Mutlu olmayı her zaman tercih ederler. Yaşama sevinçleri yüksektir.

Fikirlerine değer verilmesini ister, bir filozof gibi dinlemek onu değerli kılar

Hiçbir zaman kendi değerlerini olduğundan daha altında görmezler. Kendilerine kıymet verirler. Yay burcu çocuğunuz varsa öncelikli olarak yapmanız gereken onun bu öz güvenli kişiliğini baltalamamak olacaktır. Aksine onu daha da yüreklendirecek şekilde yaklaşmalı, fikirlerini bir çocuğu dinler gibi değil de karşınızda yetişkin bir filozof varmışcasına dinlemelisiniz. Onun düşünce dünyasına saygı duymalı, fikirlerini geliştirmesi için öncü olmalısınız.

Maceracı ruhunu teşfik edecek aktivitelerle desteklenmeli

Bunların yanı sıra onun dünya’ya olan merakını giderecek türden hediyeler, oyuncaklar alarak ilgi alanına destek olabilirsiniz. Belirli bir yaşa geldiğinde bu hayalini gerçekleştirebileceğini söyleyerek motivasyonunu arttırabilirsiniz. Maceracı ruhuna yönelik etkinlikler planlayabilirsiniz. Yaz kampları, balık tutma günleri, doğayı keşfetmesi için geziler düzenleyebilirsiniz. Böylece yay burcu çocuğunun bu keşfetme eğilimini küçük yaşlardan geliştirmiş ve beslemiş olursunuz. Onun hayallerine ilham verecek şekilde yaklaşmalısınız. Bu mantıkla ona yapacağınız küçük sürprizler onu mutlu edecektir. Odasına alacağınız bir dünya haritası, yanında taşıyabileceği bir pusula, yaşına uygun gezi dergileri hediye ederek bu mutluluğa şahit olabilirsiniz.

Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Şikayetlerle geçen bir okul hayatına hazırlıklı olun

Yay burcu çocukları, okul hayatları boyuncada acayip enerjik hareketler sergilerler. Hatta sınıfın en hareketli çocuğu olarak tanımlasak doğru olur diyebiliriz. Bu yüzden anne ve babaları toplantılarına gittiklerinde sürekli bu çocuğun hareketlerinden dolayı şikayet alabilirler. Aynı zamanda çok konuşmayı seven bu çocuklar birileriyle iletişime geçtikleri vakit susmak nedir bilmezler. Bu yüzden gerek okulda gerek de anne babalarının yanında en çok konuşan kişi hep onlar olur.

Ders çalıştırmak bir işkenceye dönüşebilir

Yay burcu çocuğu, okul hayatları boyunca oldukça zeki ve çalışkan olurlar. Fakat rahat hareketler sergiledikleri için genellikle bu zekalarını fazla kullanmak istemezler. Ders çalışmak onları çok sıkmaktadır, onlar özgür takılabilecekleri rahat bir ortam aradıkları için ders çalıştıkları alan onlara çok bunaltıcı gelir ve hemen çalışmayı bırakırlar. Bu sebepten dolayıda derslerinde başarısız olurlar. Oysa ki çok başarılı olabilecekleri muhteşem bir zekaya sahiptirler.

Meraklı yapıları hem onun hemde ailenin başına dert olur

Okul hayatları boyunca arkadaşlarıyla kurdukları iletişimlerde duydukları herhangi bir muhabbeti başka birisine anlatma girişiminde bulunurlar. Hatta bu durumdan oldukça zevk alırlar diyebiliriz. Doğal olarak bunları duyan arkadaşları da onlara ters tepkide bulunur ve yer yer tartışmalar yaşanabilir. Bu sıkıntılardan dolayı anne ve babaları soluğu genelde okulda hocanın yanında alır. Okul zamanları boyuncada sürekli merak ettikleri soruları çok sordukları için bazen can sıkabilirler. Fakat onların hayatlarında merak daha doğdukları günden beri var olduğu için onlardan bir türlü vazgeçemezler. Kaç yaşına gelirse gelsinler sürekli soru sorarak meraklarını bir şekilde gidermeye çalışırlar.

Okul hayatı onun yaşam alanlarının kısıtlanması demektir

Yay burcu çocukları adeta evin enerji kaynaklarıdır diyebiliriz. Sürekli hareket halinde çocukları evin içerisinde takip etmek oldukça zor olmaktadır. Bu durumda bu çocukların büyüyene kadar yetiştirmek anne ve babaları için zorlu bir dönem olacaktır.

Bu burç çocukları çok zekidir ve aynı zamanda özgürlüğe fazla düşkündür. Fakat ne kadar zeki olurlarsa olsunlar okulda pek bir başarı elde edemezler. Çünkü okul onların yaşam alanlarını kısıtlamaktadır ve bu durum onları çok ama çok fazla rahatsız etmektedir. Okulu bu sebepten dolayı çok sevmezler ve okuldan kendilerini soyutlamaya çalışırlar. Buda onların derslerden uzaklaşmasına ve başarısızlıkları peşinden getirmesine neden olmaktadır. Fakat yay burcu çocukları, okulu ne kadar sevmese okulda enerjik kalmaktan yinede uzak durmamaktadır. Enerjisini okulda arkadaşlarıyla birleştirerek daha da büyük bir patlama yaşarlar diyebiliriz. Hatta arkadaşlarıyla genel olarak uyumlu bir şekilde takılırlar.

Dersleri başta severse başarısı ile gurur kaynağınız olur

Fakat okul ortamından ne kadar hoşlanmasa bile eğer ki sevdiği bir ders varsa büyük bir başarı gösterecektir. Hatta bu durum onları sınıfın en başarılı öğrencisi olmasına bile getirebilecektir. Bu durumda çocuğunuzla ne kadar övünseniz o kadar gurur duyarsanız. Ama önemli olan onun bu dersleri sevmesi ve başarı göstermek istemesidir. Çünkü bu çocuklara istemedikleri bir şeyi asla ve asla yaptıramazsınız. Özellikle spor dallarına ait olan derslerde çok fazla başarı gösterebilmektedir.

İnsan içinde patavatsızlıkları ile rezil edebilirler

Tek problemleri patavatsız konuşmalar sergilemesidir ve bu durumda onların arkadaşlar arasında sorunlar oluşmasına neden olmaktadır. Bu çocuklar ne yazı ki sadece arkadaş ortamında değil herhangi bir kişinin yanında dahi bu durumu sergileyerek tepki görebilirler. Bunun dışında arkadaşlarıyla pek fazla sorun yaşadıkları görülmemektedir. Gayet uyumlu arkadaşlıklar kurmaktadırlar. İstedikleri zamanda başarıyı peşlerinden getirmeyi sağlayıp, herkesin gönlünü derinden fethetmeyi başarmaktadırlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git