Yengeç Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

15.03.2017
Yengeç Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Su elementine dahil olan Yengeç burcunu tanımlayan en önemli özellik duygusallıktır. Küçük yaşlardan itibaren yetişkin yengeçlerin özelliklerini taşırlar. Yengeç çocukları gün içinde birden fazla duyguyu bir arada yaşayabilirler. Duygusal, naif, içine kapanık ve duyarlı çocuklardır. Evlerine ve annelerine çok düşkün olan yengeç çocukları kelimenin tam anlamıyla ana kuzusu olurlar. Değer verdikleri her şeyi sahiplenirler ve onlara derin anlamlar yüklerler. Sevgi, bağlılık ve güven duygularını küçük yaştan itibaren hissederler ve bu duygulara önem verirler. Sevdikleri ortamlarda ve sevdikleri kişilerle bol bol zaman geçirmekten çok hoşlanırlar. Ailesi ile de bağları kopmadan uzun yıllar devam eder. Duyguları ile hareket eden, duyarlı çocuklardır. Bu nedende çok kırılgan olabilirler.

Genellikle kızları güzel erkekleri de sevimli ve sempatik olur. Yaz burcu olarak bilinen yengeç burcu çocukları son derece sıcakkanlı yapıdadırlar. Ancak ilk aşamada sıcakkanlı bir izlenim vermeyebilirler. Bu noktada her ne kadar soğukkanlı olduklarını düşünülse de tanıdığınız da sıcakkanlı olduklarını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Yengeç Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Aşırı Duygusal Olabilirler

Yengeç çocuklarının karakteri tamamen duygusallık üzerine kurulmuştur. Bu nedenle hayata kendi pencerelerinden baktıkları zaman son derece sıradan bir olay onlar için sıra dışı görünebilir. Küçük olayları abarttıkları görülebilir. Bu durum duygusal yapıları nedeni ile böyledir, doğal karşılamalısınız. Doğasal ve öznel zekaya sahip olan yengeç çocukları, canlılar arasında ayrım yapmaz. Saksıdaki bir çiçekle, bahçedeki bir köpeğe aynı sevgi ile yaklaşır. Bir şeylerle ilgilenmek ve ona sevgi göstermek ruhsal açıdan onları dinlendirir.

İlgi Beklerler

Yengeç çocuğunun iç dünyası hassastır ve hayal güçleri gelişmiştir. Bu nedenle başka insanların iç dünyalarının da farkında oldukları söylenebilir. Samimi, yumuşak huylu, uysal, hassas çocuklar olan yengeçler, sevgiye ve ilgiye açtır. Bu nedenle onunla sık sık ilgilenmeli ve sevgi göstermelisiniz. Yengeç çocuğu ile yakın ilişki kurmalı, eğitimine önem vermeli ve onunla bir yetişkin gibi sohbet etmelisiniz. Yeterince ilgi gösterilmeyen yengeç çocuğu sorunlarını kendine saklayarak iyice içine kapanmayı tercih edecektir.

Sevgiye İhtiyaç Duyarlar

Yengeç çocukları annelerine düşkün olabilirler. Bağımsız bir kişilik geliştirmeleri için ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için uzun zaman uğraş vermeniz gerekebilir. Çevrelerindeki her insana yardım etmek istemeleri ve çevrelerine duyarlı oluşları yengeç çocuklarının olumlu özellikleri arasındadır. Kendilerine ihtiyaç duyulması hoşlarına gidecektir ve onlarda manevi bir mutluluk yaratacaktır. İlgisiz bir ailede büyüyen yengeç çocukları zamanla içlerindeki sevgi boşluğunu başka bir insanla doldurmaya çalışacaktır. Bu kişi de bakıcısı, anneannesi ya da kreş öğretmeni olabilir. Belki de kendilerinden yaşça daha büyük ve olgun bir arkadaşları ile bu sevgi eksikliğini tamamlamaya çalışabilirler.

Eğitimlerine Özen Gösterilmelidir

Eğer yengeç çocuklarına fazla ilgi ve sevgi gösterilmezse dış dünyaya iyice kapanıp herkesten şüphe duymaya başlayabilirler. İlgi ve sevgi ile büyütülen yengeç çocukları ise yaratıcı kişilikleri sayesinde resim ve müzik ile kendilerini ifade etmek isteyebilirler. Gürültülü ve stresli ortamlar yengeç çocukları için adeta ruhsal işkencedir. Fakat okul ortamı onların sosyalleşmesi için faydalı olacaktır. Yengeç çocukları gerçek hayatla değil kendi hayalleri ve sezgileri ile kurdukları bir dünyada yaşamaya daha yatkındır. Renkli dünyaları ve hayal güçleri vardır. İyi bir eğitim verildiği takdirde içlerindeki sanatçı ruhu kolayca ortaya çıkacaktır.


Yengeç Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

21 Haziran- 22 Temmuz arasında doğan çocuklar Yengeç burcunun uysal çocuklarıdır. Her anne babanın hayran olduğu keşke bizim çocukta biraz çekseydi dediği burç grubu olan yengeç çocukları son derece sakin ve usludur. Yaz çocuğu olmasından ötürü son derece sıcakkanlı olan bu çocuklar ile başa çıkmak oldukça kolaydır. Eğer yengeç burcu çocuğunuz var ise şans size gülmüş demektir. Hem sakin hem uysal hem de kendi dünyasında olan bu burç çocuklarını anne babalar kimi zaman anlamak da güçlük yaşayabilir. Şöyle ki bu burç çocuklarının kendi içerisinde bir dünyası vardır ve bunu en yakını olan anne babasına dahi açmaz. Hal böyle olunca da bu apayrı çocukları anlamak biraz zor olabilir. Genel olarak yengeç çocuğu hakkında bilgi verdikten sonra yengeç çocuğunun okul hayatı hakkında bilgilendirme yapabiliriz. Eğer sizde yengeç çocuklarının okul hayatını merak ediyor iseniz bu yazımızdan tüm ayrıntılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Öğrenmeye Hevesliler

Yengeç çocuklarının okul hayatı zorlu bir süreci kapsamaz. Okulun ilk günü okuldan kaçan çocuktan ziyade, hevesle çantasını sırtına takan çocuklardır yengeç burcu çocukları. Okul içinde kavga, uyumsuzluk yahut yaramazlık gibi kavramlar bu uysal çocuklara göre değildir. Genellikle öğretmenin örnek gösterdiği, ‘çiçek olun’ kavramının baş öncüleridir. Sakin ve sessizlikleri arkadaşları tarafından da ilgi ile izlenir.

Görsel Yetenekleri Gelişmiş Başarılı Çocuklardır

Bu çocukların genel olarak görsel yönleri gelişmiştir. Sürekli gözlem yaparlar ve bu aşamada onlara dahi demek tam yeridir. Genellikle okul dereceleri bu çocuklardan çıkar. Uyum içinde bir okul hayatları vardır. Tek sıkıntı bazı dönemler içe kapanık davranış sergilemeleridir. Bir proje yahut bir ödevde öne çıkmak yerine arka tarafta kalarak daha büyük görevler almayı yeğlerler. Bu durum son derece normaldir bu burç çocukları için. Unutmayın onların iç dünyası çok geniş, dış dünyada ön planda olmak pek de matah bir şey değil onlar için.

Bu burç çocuklarının okul hayatına baktığımız da başarılı bir süreç görürüz. Bu çocuklar genellikle öğretmenin gözdesi konumunda olurlar. Sınıfta ve okulda büyük başarılar alabilirler. Yengeç burcu çocuklarının görsel hafızası oldukça kuvvetlidir ve sürekli gözlem yapmak tam olarak onların işidir. Okul hayatında anne ve babaya bir problem çıkarmazlar.

Okula Gitmeyi Severler

Tatil günlerinin keyfini doyasıya çıkarsalar da okul günü sabahları mızmızlık yapmak onların tarzı değildir. Okula gitmeyi ayrı tatil yapmayı da ayrı severler. Eğer yengeç burcu çocuğunuz var ise okul yönünden çok fazla bir problem yaşamazsınız.

İçlerine Kapanıklar

Genel olarak tek problem içe kapanık bir yapıda olmalarıdır. Bildikleri soruya dahi cevap verme eğilimi göstermezler, proje yahut bir ödev dahilinde grup içinde verilen görevi harfi ile yerine getirseler de öne çıkmak onların tarzı değildir. Genellikle arka planda işi yüklenmeyi tercih ederler. Bu durum anne babaları endişelendirebilir. İlk gözlemde bir öz güven eksikliği gibi görülse de aslında bu tam tersine apayrı bir durumdur. Yengeç burcu çocuğu, genel olarak kendi iç dünyalarında bir yaşam belirledikleri için dış dünyada öne çıkmak onlar için çok önem arz eden bir durum değildir. Kendi dünyalarında kendilerini ispatladıkları için bu düzende çok fazla çaba sarf etmezler. Bu burç çocukları ödevlerini düzenli yapar, el işi resim tarzı uğraş gerektiren işlere hevesle kollarını sıvarlar.


Yengeç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Bu burca genel olarak baktığımızda kendi halinde bir kişilik görürüz. Bu aşamada yengeç burcu çocuğu da aynı şekildedir. Yaz insanı olan bu burçlar genellikle sıcak kanlıdır. Yengeç çocukları ortalığı dağıtmaktan ziyade kendi halinde oyunlar oynamayı tercih eder. Bir ortamda en sessiz olan tiptir yengeç çocukları. Peki yengeç burcu çocuğuna nasıl davranılmalı?

Temkinli Yaklaşılmalı

Yengeç burcu çocuğuna davranışlarımız oldukça sakin ve dengeli bir tutum içerisinde olmalı. Adeta bir cam gibi olan kalbi bir sözünüz ile tuzla buz olabilir. Böyle bir durum yaşamamak için dikkatli davranmanız ve sözlerine dikkat etmeniz son derece önemlidir. Kızarken bir kez daha düşünmeli sözlerinizi adeta cımbız ile seçmelisiniz. Eğer bir yengeç burcu çocuğunuz var ise diğer burç çocuklarına göre son derece dikkatli olmalısınız.

Kin Tutmamalı, Ona Karşı Sesinizi Yükseltmemelisiniz

Yengeç burcu çocuğu kin tutmaz, ona karşı sizde kin taşımamalısınız. Sesinizi yükseltmek yerine son derece sakin tavırlarla çocuğunuza yaklaşmalısınız. Bu şekilde bir tutum çocuğunuzu üzmez ve kalbini kırmaz. Yengeç çocuğuna büyük kısıtlama koymak son derece yanlıştır. Bunun yerine küçük uyarılar yapmanız yeterli olacaktır. Eğer bu çocuğu kısıtlarsanız geri dönüş tepkileri daha büyük olacaktır. Bu tepkiler sonucunda da çocuğunuz sizden uzaklaşarak kendi iç dünyasına kapanacaktır. Genellikle yengeç burcu çocukları kendi iç dünyasında yaşar. Kendi içlerinde yaşadıkları bu dünyaya kimseyi sokmak istemezler. Eğer siz son derece sakin ve naif bir şekilde çocuğa yaklaşır bir anne baba figüründen ziyade küçük bir dost gibi uzanırsanız bu iç dünyasını size açacak ve sizle bir yakınlık kuracaktır. Bu şekilde bir yakınlık hem onun için hem de sizin çocuğunuzu tanımanız için oldukça iyi bir yöntem olacaktır. Bu nedenle yengeç çocuğuna sakin, sessiz ve dengeli yaklaşmanız önemlidir.

Zorla Bir Şey Yaptırmaya Çalışmayın

Yengeç burcu çocuğu, oldukça yaramazdır ve onu zapt etmek çok zordur. Sırf istediği olmadığı için sizi canınızdan bezdirebilir. Her zaman istediği olsun ister, inatçıdır ve naz yapmaya bayılır. Bu nedenle de sizi çoğu zaman istekleri ile boğabilir ve sizin zor durumda kalmanıza neden olabilir. Aynı zamanda derslerinde de bir o kadar başarılıdır. Fakat bazı zamanlarda canı eğer ders çalışmak istemezse çalışmayı bırakır ve siz ne derseniz deyin dinlemeyecektir. Yengeç çocuğuna zorla bir şey yaptırmayı hiç dememelisiniz. Hem yemek yemek hem de ders yapmak için dizinle inatlaşıyorsa canı gerçekten o anda onu yapmak istemiyor olabilir. Ona bir süre zaman vermeli ve üzerine gitmemelisiniz.

Onu Doğruya Yönlendirmelisiniz

Yengeç çocuğu, sorumluluk bilinci yerinde olan ve çok zeki bir çocuktur. Fakat zekasını kimi zaman başka şeyler için ve yaramazlık yapmak için de kullanabilir. Bu nedenle öncelikle onu iyi şeyler yapmaya yönlendirmeli ve fazla enerjisini bu alanlarda harcamasını sağlamalısınız. Bu çocuğun dikkati çok çabuk dağılabilir ve istediği kaçabilir. Bu nedenle özellikle o ders çalışırken ortamda dikkatini dağıtacak bir şeyler var ise toplamalısınız.

İyi Bir Kalbi Olduğunu Bilmelisiniz

Bu burç insanı genellikle sıcak kanlıdır ve çok çabuk arkadaş edinebilir. Fakat çocuğunuz utangaç ise, onu birdenbire başkalarının ortasında yapayalnız bırakmak yerine o yeni arkadaşlar edinirken yanında bulunmaya özen göstermelisiniz. Çoğu zaman sakin yapıda ve uyumludur. Onu kızdırmak için gerçekten damarına basmanız gerekir. Kızdığı zaman da ya sadece kendisine zarar verir ya da sessizce bir kenara çekip sakinleşmeyi bekler. Bu nedenle büyük tartışmalar içine girmez ve sonra da pişman olacağı sözler söylemekten çekinir. İnsan ilişkileri bu nedenle çok kuvvetlidir. İnsan kaybetmek istemez ve her zaman az ile yetinmeyi bilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.