Yüzdeki Kırışıklıklara İyi Gelen Bitkisel Yağlar

05.12.2017
Yüzdeki Kırışıklıklara İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Zamanla yüzde oluşan kırışıklıklar bir yaşlılık göstergesidir. Kimse yaşlanmak ve yaşlı görünmek istemez ve yüzünde meydana gelen kırışıkları gidermek için uğraşır ve onlardan kurtulmanın bir yolunu arar.

Yaş ilerledikçe yaşa ve kişinin mimik hareketlerine bağlı olarak yüzde bir çok kırışıklık meydana gelir. Fakat bu kırışıklıkların görünümünü azaltmak, yok etmek ve hatta yeni oluşacak olan kırışıklıkları engellemek elbette mümkündür. Bunun için birçok yöntem mevcuttur. Kişi bu yöntemleri kullandığında yüzdeki kırışıklıkların azaldığını ve geçmiş olduğunu görecektir. Cildin kırışmasını engelleyen ve kırışan cildi eski haline çeviren yağlar, içerisinde bulunan özel maddeler sayesinde cildi eski haline kısa bir süre içerisinde çevirir. Cilde elastik bir yapı katar buda ciltteki kırışıklıkları giderir ve sarkmaları önler cildin daha diri kalmasını sağlar. Kişi, günlük hayatta bir çok mimik işareti yapar. Farkında olmadan da olsa kişinin yaptığı bu mimik hareketleri yüzde kırışıkları meydana getirir ve cildin yapısı giderek bozulmaya başlar. Yaş büyüdükçe ve mimik hareketleri yapıldıkça yüzde oluşan kırışıklıklar herkesin başına gelecek doğal bir şeydir. Bu nedenle kırışıklıkları gidermek ve oluşmaması için önlemler alınmalıdır. Bu konuda kırışıklıkları gideren bitkisel yağlar bizlerin imdadına yetişir.

Yüzde meydana gelen kırışıklıklar kişinin yaşının daha büyük görünmesine neden olur. Bitkisel yağların yardımı sayesinde kişinin yüzünde oluşan inatçı kırışıklıklar bile kısa bir süre içerisinde iyileşme gösterir. Suna Dumankaya ve Ahmet Maranki yüzde meydana gelen kırışıklıkları evde çeşitli yağlarla gidermenin mümkün olduğunu dile getirmektedir. Ayrıca Suna Dumankaya ve Ahmet Maranki’ye göre bu yağlar, ileri zamanda oluşacak kırışıklıkları da engellemektedir. Yüzdeki kırışıklıklar için bitkisel çözüm olan yağlar hangileridir ?

Havuç Yağı

Havuç tohumu yağı, cildin nemlenmesini sağlamaktadır. Kişi bu yağı yüzüne sürdüğünde, vücudundaki oksijen miktarı yükselişe geçer. Bu yağ içerisinde antidoksidan özelliğini de barındırır. Kişi bu yağı yüzüne sürdüğünde yüzünde var olan zararlı madde ve kirler antioksidan özelliği sayesinde vücuttan atılır. Havuç yağı yüze sürüldüğünde kısa bir süre içerisinde cildin nemi artar ve nem gerekli seviyeye gelir. Bu sayede ciltte oluşan kırışıklıklar kısa bir süre içerisinde iyileşme gösterir ve hafifler devamlı ve yeteri miktar da kullanıldığında bir süre sonra tamamen kaybolmaya başlar. Fakat bu yağı kullanırken bir kaç maddeye dikkat edilmesi gerekiyor. Bu yağ cilde sürüldüğünde güneşe çıkılmaması gerekir ve uzun süre güneş ışınlarında asla durulmaması gerekir. Aksi halde güneş cildin yapısını bozar ve cilde zarar verir.

Hint Yağı

Herkes tarafından bilinir ki, hint yağı genelde saç için kullanılır. Kuru ve yıpranmış saçlarda nem oranını artırarak saçı onarır ve daha canlı görünmesini sağlar. Hint yağı, saç için kullanıldığı gibi yüz içinde kullanılır ve cilde bir çok faydası vardır. Hint yağı cilde sürüldüğünde ciltteki nem oranı gerekli seviyeye ulaşır ve buda cilt için çok önemlidir. Yapısından kaynaklı olarak bu yağ yüze sürüldüğünde cilt bu yağı kısa bir süre içerisinde emer. Bu yağ düzenli ve devamlı uygulandığında ciltte oluşan kırışıklıklar önce azalmaya başlar daha sonra zamanla kırışıklıklar kaybolur. Cildiniz pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Burada önemli olan Hint yağını düzenli bir şekilde ve yeteri kadar uygulamak.

Hindistan Cevizi Yağı

İçerisinde yer alan E vitamini ise cilt için gerekli ve çok önemlidir. E vitamininin görevi hücrelerin yenilenmesini sağlamaktır. Ayrıca E vitamini yüze elastik bir yapı sağlar. Cilde hindistan cevizi yağı sürüldüğünde cilt yeteri kadar nemlenir ve bu yağ sayesinde yüz daha güzel ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Ciltte zamanla yaşlılık belirtileri ortaya çıkar ve yüz kırışmaya başlar daha sonra yüzde pürüzler ortaya çıkmaya başlar. Hindistan cevizi yağı bu pürüzleri ortadan kaldırır ve kırışıklıkları açarak kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Zeytinyağı

Zeytinyağı çok eski zamanlardan beri kullanılan cilt bakım yağlarından bir tanesidir. Zeytinyağının içerisinde A ve E vitamini fazla miktarda bulunur. A ve E vitamini ise cilde çok fayda sağlayan vitaminlerdendir. Bu vitaminler cilt için mutlaka gereklidir. Zeytinyağı cilde sürüldüğünde cildi kirlerden ve zararlı maddelerden korur. Cildi besler ve nemlendirerek yumuşak bir yapıda olmasını sağlar. Ciltte meydana gelen kırışıklıkları hızlı bir şekilde açar ve cildin toparlanmasını sağlar.

Kabak Çekirdeği Yağı

İçerisinde fazla miktarda E vitamini barındırır. Bu yağ ciltteki hücreleri hızlı bir şekilde yeniler adeta cildin bebeksi ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kabak çekirdeği yağı cildi gerekli nem seviyesine ulaştırır. Güneş lekelerinin önce rengin açar zamanla düzenli bir şekilde kullanıldığında ise yok eder. Özellikle kuru bir cilde sahip olan insanlar bu yağı kullanmalıdır çünkü bu yağ cildi müthiş bir şekilde nemlendirir. Yaşa bağlı olan kırışıklıkların ve mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkları açar ve kaybolmasını sağlar. Yağ düzenli ve yeteri miktarda kullanılmalıdır. Düzensiz ve yeteri miktarda kullanılmayan yağ cilde fayda sağlamaz ve kırışıklıkları geçirmez. Düzenli uygulanan bu bitkisel yöntem kısa bir süre içerisinde kırışıklıkların tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır ve yeni oluşacak olan kırışıklıkları da engelleyecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.