Başak Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

12.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

Ah, ne denir ki? Neden ikiniz de bu kadar tatlı ve bu kadar cana yakınsınız? Tabi bu son söylediğim cana yakınlık mevzunu boğa erkekleri için tereddütle karşılamakta fayda var zira her insana karşı isteseler de öyle olamıyorlar. Aşık olacakları başak kadınının herkese karşı samimimi davranışlarını aşırı derece kıskançlık ile karşılayacaklardır. Yer yer onu engelleyeceğinden de hiç şüpheniz olmasın. ”Erkek adam sevdiğini kıskanır” mantığında hareket eder birçoğu. Dostluk ve sadakat onların işi, hiç kimseyi yarı yolda bırakmamak her düşene el uzatmak da iyi özellikleri arasındadır. Bir de bir kadını gerçekten sevdikleri zaman onun için nelerden vazgeçebileceklerini tahmin etmek hiç de zor değil. Bir defa kolay kolay aşık olmazlar. Çok özel bir zamanda çok özel biri ile olmalı onlar için. Bu sebeple aradığı kadını bulamamaktan da gizli bir korku duyarlar. Yani Sıla’nın da dediği gibi ;”Çok sevmediğimden değil zor sevdiğimden…”

Başak Kadını ile Boğa Erkeği Aşk Uyumu

Aşkların en şahanesi

Beraberlik yaşadıkları zaman bu çift arasında büyük bir aşk yaşanır. Taraflar birbirine aşk ve romantizm anlamında büyük önem verir bu yüzden her ikisi de hayatları boyunca üçüncü bir kişiye ihtiyaç duymazlar. Başak burcu genel olarak çalışkan ve hırslıdır.

Çalışmayı ve hızlı olmayı seven boğa erkeğini partneri çok etkileyecektir. Hatta onlar için burçlar dünyasında en iyi aşk yaşayacaklar denir. Başak kadını aşk hayatındaki tutkusu ile karşındaki kişiyi etkilemekte zorlanmayacaktır. İnatçı yapılarından dolayı ilişkiye başladıklarında ilk zamanlar problemler yaşayacaklardır ancak bu sorunları atlatmak onlar için hiç de zor değildir.

Bir boğa erkeğine aşık olduysanız ona sımsıkı sarılın. Bu ikili muhteşem bir birlikteliğe sahip olacaktır. Birbirlerine karşı tam güven verirler. Her ikisi de topraktır. Yapı olarak gerçekçidirler, birbirlerine destek olmak ve güven duymak onlar için önemlidir.

Birbirlerini anlamaları gerekir

Toprak grubu olmaları ister istemez aralarındaki çekimi hissetmelerine neden olur. Ayrıca bu ikili birkaç zorluğun üstesinden beraber gelirlerse mutlaka erkek kadını mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır.

Ancak unutmamamız gereken bir şey, boğa erkeği her zaman uçarı ve özgürlüğüne düşkündür ayrıca macera arayışındadır. Bu yüzden her ikisine de büyük bir görev düşüyor çünkü bu ikili belirli bir zaman sonra ilişkiye monotonlaştırabilir ve birbirlerinden sıkılabilir. İlişkilerinde başak kadını huzur doludur, sadakatlidir ve güvenilirdir. Eğer birbirlerine güvenirlerse karşılıklı güven ortamı oluşur. Kadın zeki ve akıllıdır bu yüzden partnerini kolay etkileyebilir. Birbirlerine karşı sabırlı ve anlayışlı olurlarsa uyumlu ve uzun süreli bir aşk hayatları olacaktır.

Benzer yönleri bazı zamanlarda anlaşmazlıklara yol açabilir

Oldu bir şekilde yalnızlıktan canınıza tak dediği bir dönemde teklif ettiniz ve yan yana geldiniz diyelim. Yani üzülerek bu çiftimizi de pek bir araya gelemeyen kategoriye yerleştirmek durumundayız. İmkansız olduğundan ya da anlaşamadıklarından da değil, sadece ikisinin de aşırı ön yargılı olmasından kaynaklı bir durum. İnsanları hep kendi gibi bilip ona göre değerlendirerek puan veren başak kadını içi dışı fesat ve havalı insanları bir bakışta anlar ve yersiz gurura, havaya, cıvaya kapılanlara haddini bildirmek için dünyaya gönderildiği izlenimine kapılır çoğu zaman. Burnundan kıl aldırmayan duruşlarıyla ve tavırlarıyla ilk bakışta soğuk duran boğa erkeklerinden cin görmüş gibi kaçarlar. Eh, bu da papatya prensesin tek kusuru olsun. Ön yargı ya da ilk izlenim, siz ne derseniz deyin işte canım.

Birbirlerini tamamlarlar

Gayet uyumlu oldukları gibi birbirlerine güven duygusu besledikleri andan itibaren önlerinde hiçbir sorun kalmaz. Maddi yönden de oldukça sorumluluklarını bilen biridir boğa erkeği, böylelikle boşa para da harcamaz. Romantiklik konusunda oldukça iyidir ve partnerini tanımak için elinden gelen her şeyi yapacaktır, özellikle evlilik konusunda çok meraklıdır.

Erkek evlenmeyi, aile kurmayı çok ister. Bunu sevgilisine çok hissettiremez ama oldukça fazla ister. İlişkide öncelikle saygı ve dürüstlüğe çok önem verir. Bu özellikleri bulduğu kadını asla bırakmayacaktır, onun için en önemli özellikler saygı ve dürüstlüktür. Sahiplenmeyi çok sever, özellikle de sevdiği kadını sahiplenmek ve sadece kendisinin olsun ister. Bu konuda başak kadını da karşısındaki partnerini sahiplenmeyi sevdiğinden oldukça uyumlu oldukları gözden kaçmaz.

Yanında onu her konuda taşıyacak bir erkek ister

Başak kadını hayatında olan kişinin başarısız olmasını kesinlikle istemez ve bu durum karşısında çıldırır. Fakat partneri son derece başarılıdır, kolay kolay sinirlenmez ama gerçek anlamda bir şeye kızarsa hayatta unutmaz. Bu erkeğin öfke nöbetleri bu kadınlara zarar vermez, onlar bu tarz durumlarda sakinliklerini korur ve zamana bırakırlar. Ayrıca bu erkeği dokumaktan ve dokunulmaktan hoşlanırlar.

Kadın partnerinin her zaman kendisini sevmesini ister. Fazla konuşkan değildir fakat aşkını çok fazla hissettirir. Boğa erkeği kur yapmaya bayılır ve romantizmden hoşlanır, güzel yemekler yapar, iyi şaraplar seçer bu da kadınları baştan çıkarmaya yeter. Bu erkeklerle yediğiniz yemekler ilişkinizin sağlam olmasını sağlayacaktır.

Standart ve üstünde bir hayat yaşamak isterler

Başak kadını özellikleri bakımından oldukça dikkat çekici ve hırslıdır. Yaptığı bir işte asla pes etmeyi bilmez ve güven bakımından da oldukça iddialıdır. Kendine olan güveni sayesinde başaramayacağı iş neredeyse yoktur. Bunun yanı sıra oldukça zeki ve olaylar karşısında oldukça mantıklı hareket edebilen özelliklere sahiptir ki bu yönüyle oldukça dikkat çeker ve arkadaşları tarafından da sevilir.

Üretken olmak, maddi birikimler oluşturmak ve standart bir hayat yaşamak ikisinin de temel özellikleridir. Bu yüzden mutluluk ve huzur kendiliğinden oluşur. Ancak boğa erkeğinin eşlerinin mükemmeliyetçi yapıya verdiği önemle, başak kadınlarının da eşlerinin lüks tutkusuna saygı ve anlayış göstermeleri bu ilişkinin temelidir. Aşk hayatlarını duygusal yönden tam anlamıyla yaşarken bir yandan da aşklarını maddi güvenceye almak zorunda hissederler, adeta birbirleri için yaratılmış iki aşıktırlar.

Astrolojik olarak en uyumlu burçlar

Boğa erkeği gezmeyi ve aşkı oldukça sever, otoriter fakat bir o kadar da romantik bir yapıya sahiptir. Kötü bir özelliği var ise o da siniridir fakat bu siniri hiçbir zaman sevdiklerine değildir. Daha çok başkalarına sinirlenirler. Başak kadını bu sinir krizlerine şahit olabilir ve korkabilir. İkili uyum bakımından oldukça şanslıdır. Çok uyumlu olan bu burçlar, aşkları ile her şeye bir çözüm bulacak ve birbirinizi hiç bırakmak istemeyeceksiniz ki bırakmamalısınız da.

Kadının hem güzel hem de akıllı olmasını ister

Zekalarına fazlasıyla güvenen boğa erkekleri akıllı bir kadınla beraber olmayı hayal ederler. Bir defa da ne söylediğini hemen anlayacak! Kızların aşırı şımarık ve yapmacık bulduğu tavırlarına da hiç gelemez çünkü bunu zekaya bağlarlar. Sonra güzel bir akıl ancak güzel bir vücutta olabilir yani fiziki görünüşü tercih ederken ilk ve son dikkat edeceği bir husus da bu olacaktır. Ama bunu telafi edebilecek bir kadın tanırsa işler tersine dönebilir tabii.

Doğallığından taviz vermeyen nadir kadınlardır

Başak kadınları ellerinde sadece doğuştan getirdikleri doğal ve saf güzellikleri olan, fiziki anlamda da hiç yabana atılamayacak biri olarak tarif edebileceğimiz kadınları ilk gördüğünüzde kardeş yerine koyabilecek adamlar olabilirsiniz. Bu da aşırı süslenmeye, püslenmeye özen göstermemesinden kaynaklanıyor beyler! Böyle güzellik karşısında etkilenmiyor olmanıza bir anlam verememekle birlikte zevkler ve renkler tartışılmaz diyoruz. Doğal olanın ötesini keşfetmek istemenizi herkes anlayabilir.

Peki yan yana Gelemezler mi?

Diğer bütün uyumlu çift olabilme ihtimaline sahip çiftlere oranla iki kat daha fazla şansa ihtiyaçları var. İlk bakışta fiziksel güzelliğe göre karar veren boğa erkeği ile yine ilk bakışta aşırı hava-cıva yaptığını düşündüğü kişiden kaçan başak kadınından bahsediyoruz. Öyle bir şey olmalı ki birlikte bir proje üzerinde çalışmak ya da yine başka bir sebeple küçük bir iş seyahatine çıkmak gibi sebepler ile birlikte vakit geçirebilseler her şeyin o zaman çok eğlenceli hale geldiğini fark edecekler. Ama ”Bir ışık yakmaz hayat, mecbur ayrılığımız, aşka küstürmüştür” gibi bir şarkı seçecek olursa hayat, onlar adına gerçekten üzülürüz. Çünkü bizce yan yana gelmesi gereken bir çift.

Onu olduğu gibi kabullenecek koca yürekli adam

Diyelim ki kader onları bir araya getirdi, onları ilk karşılayacak olan şey şaşkınlıkları olacak. Nasıl olur da senin hakkında böyle şeyler düşündüm ben demeler, yok efendim aşkından ölüyorum gibi cümlelere kadar birçok şey duyacaklar. Nereden geldiklerini bildikleri için de kolay kolay kırgınlık yaşayamayacak gibiler. Çeşitli yeteneklere sahip olan boğa erkeğinin hava-cıvasını dahi seve seve göğüsleyecek bir hale döndüğüne şaşarken bizim saf güzelliğimiz, bir yandan da onun için kendinde daha ne gibi değişiklikler yapabilir diye çoktan harekete bile geçmiş olacak. Belki de değişimin zamanı gelmiştir. Olmak istemediği hayatın içinde yer almak istemeyen bu koca yürekli adam ise başak kadınına değişmek zorunda olmadığını söyleyecek. İyi ki varsın…

Göbek adı sadakat

Bu aşk ilişkisi asla unutulmaz ve her daim heyecan verici olacaktır çünkü ikisi de birbirine çok sadıktır. Bu yüzden ilişkilerinde asla üçüncü kişinin rolü yoktur, ikisi de karşı tarafın sadakatine sonuna kadar inanmayı isterler. Bu yüzden iki burca da büyük iş düşmektedir. Karşıdaki partnerine karşı bağlılığı, tutkuyu ve sadakati gösterebilirler.

Başak kadın ve boğa erkeği için ömür boyu mutlu bir beraberlik olacaktır. İkisinin de toprak burcu olması mükemmel bir uyum sağlayacaktır. İki toprak grubu burç birlikteliğinden sokağa çıkmayan, cimrilik yapan ve evcimen bir ilişki açığa çıkar. Ancak kadının güvenini bir kez bile kaybederseniz ya da onu bir kez bile kırarsanız bunun geri dönüşü olmayacaktır.

İnisiyatifi kadının eline bırakıp bir ömür rahat ederler

Boğa erkekleri doğaları gereği sadık ve tutkulu bir aşk isterler, bu yüzden partnerlerinin dürüstlüklerinden çok fazla etkilenirler. Genel olarak bakarsak partnerleri çok endişeli bir yapıya sahiptir ancak onun sakin yapısı sayesinde olaylar tatlıya bağlanacaktır. Başak kadınının endişeli yapısı aslında çok sorunlu bir kişi olmasından kaynaklanır. Söz verdiği bir şey yapamadıkları anda fazla endişelenirler bu yüzden ilişkilerinde erkeğin bütün işleri partnerinin eline bırakması faydalı olacaktır. Bu ilişkide kadın daha baskındır, ortak işleri olduğu zaman menfaatlerini korur ve üstesinden gelir.

Çok ciddi bir konu olduğu zaman başak her şeyi bırakır ipleri partnerinin eline verir. Bu şekilde bu iki çift uzun süre uyumlu, saygı ve sevgiye dayanan hep mutlu mesut bir ilişki yaşayacaklardır. Erkek sevecen, uyumlu ve zarif tavırlarıyla, kendini çok güzel ifade ettiğinden eşini kısa süre içerisinde etkisi altına alacaktır, güvende hissedebilecekleri için mükemmel bir ilişki yaşayacaktırlar. Erkek kadına göre duygularını daha derin ve yoğun yaşar.

Başak Kadını ile Boğa Erkeği Evlilik Uyumu

Aşık bile olsa evlenmek için acele etmeyen tek kadındır herhalde

Evlilikte boğa erkeği oldukça kıskanç olabilir. Kıskançlığının yanında oldukça inatçı olan bu erkekler sevdiklerini asla kimseyle paylaşamaz. Başak kadını ise sosyal çevreleri geniş ve oldukça aktif insanlardır, bu yüzden aktifliği partnerini rahatsız edecektir. İlişkinin başlarında bu erkeğin gizemli olması onun ilgisini çekecektir, bu gizemi çözmeye çalışırken birden ona aşık olduğunu görebilir. İkili kısa bir süre sonra uyum ve mutluluğu yakalarken kendilerini evli bir çift olarak bulabilirler. Ancak bu kadınlar için erkeğin aşık olduğunu anlaması biraz zaman alacaktır.

En tehlikeli sorun kıskançlık

İkisi de inatçı olduğundan evliliklerinde zaman zaman sorun yaşasalar da bu sorunları birbirlerini anlayarak aşabildikleri için birbirleri için en uygun çift olacaklardır. Boğa erkeğinin ağırbaşlı yapısı, sakinliği ve kendine her zaman güvenmesi başak kadınının her zaman ilgisini çekecektir. Evlilikte geçinebilir, ev kurabilir ve hatta ortak konularda fikir alışverişi yapabilirsiniz. İkili evliliklerini bu problemleri aşabilirlerse mutlu mesut şekilde sürdürebilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.