Başak Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu

Başak Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 672 kez okundu.

Başak burcu kadını ile başak burcu erkeği uyumu nedir? Başak burcu kadını ve erkeği birlikteliği biraz zorlu bir süreçtir. Bu süreci atlatmak da oldukça çetin bir yol olacaktır. Öncelikle başak burcu kadını özellikleri ile ele alalım, özellikleri bakımından biraz zor bir kadındır. İlişkiye kendini hemen teslim etmez ve uğraştırmayı sever. Çok çabuk güvenmez, ilişkiye hemen başlamaz. Alıngan kişiliği ve hemen affedemeyişi ile biraz zor ilişkiye başlar. Başak burcu erkeği ise kadını gibi tam bir işkoliktir. Çalışma aşkı ile doğan bu burçlar için ilişkiden bile önce iş gelir. Çalışmayı hayatın amacı olarak görebilirler. Çünkü doğum tarihleri hasat zamanına denk düşer.

Başak burcu erkeği de kadını kadar olmasa da alıngan özelliğe sahiptir. Kişiliği ve karakteri ile pratik zekaya sahip olan bu iki burç, konuşmaya oldukça önem verir. Bu iki burcun anlaşabilmesi için ise çok emek gerekir. Birbirlerini dinlemeli ve sorunları birbirlerini kırmadan ve sinirlenmeden çözmeleri gerekir. Çünkü birbirlerini kırdıkları zaman ikisi de barışmaya yanaşmayacak ve alınganlıklarını sürdüreceklerdir. Bunun yanı sıra paraya önem vermemeleri tam olarak parasız kalmak değildir onlar için. Genel itibari ile paraya sahip olmak değil güce sahip olmak isterler. Bu nedenle de tutumlu olduklarını hatta aşırıya kaçtıklarını bile görebilirsiniz.

Şuana kadar başak kadını başak erkeği burç uyumu hakkında biraz bilgi verdik şimdi ise başak kadını başak erkeği uyumu hakkında konumuza devam edelim.

Başak burcu kadını ve erkeği tam olarak uyumsuz değil. Fakat uyumlu olabilmeniz için ise çok fazla anlayışlı olmanız gerekir. Hem başak burcu kadını hem de başak burcu erkeği, anlayış bakımından oldukça cömert olmalı. Konuşkan özelliklerinizi dışa vurduğunuz zaman iyi anlaşma ihtimaliniz de vardır. Yardımseverlik konusunda da oldukça iyidir. İkiniz başak burcu olduğunuz için yardımseverlik konusu hakkında çok iyi anlaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra yatakta ikiniz de önce çekingen olabilirsiniz ancak daha sonra yani açıldığınız zaman tutkularınızın önüne hiç bir şey geçemez.

Başak kadını ve erkeği haksızlığa gelemez ve aldatılmayı asla kabul edemediği için ikiniz de sadakat düşkünü olabilirsiniz. Böylelikle ilişkiniz de yalana yer olmaz ve birbirinize de sadık kalabilirsiniz. Bu ikili uyum için sadece biraz anlayış ve sabır gerekir. Daha sonrası için ise konuşmak ve konuşarak sorunları çözmek yetecektir. Dikkat edeceğiniz tek nokta ise sinirli anlarınız olmalı. İki burçta da sinir anında söyledikleri oldukça önemli olmalı ve kalp kırmamalısınız.

Başak Kadını Başak Erkeği Uyumu

Başak burcu kadını ve başak erkeği bazı sorunları aşabilirlerse  bir arada mutlu olabilirler. Başak burçlarının genel özellikleri gerçekçi ve pratiktir. Her şeyi mükemmelleştirmeye çalışan idealist yapıya sahiplerdir. Sağlıklı olmak çok önemlidir. Başak kadını ve başak erkeği, vitamin almaya özen gösterirler, spor yapmaktan, sağlıklı  yemek yemekten hoşlanırlar. Bu ikili fazla para harcamaktan ve pahalı mekanlara gitmekten hoşlanmazlar. Aralarında ki iletişim çok iyidir hatta yazar ve editör olma olasılığı yüksektir. Başak Zodyak’ın iyi yazarlarından biridir.

Başak Kadını ile Başak Erkeği Burç Uyumu

basak-burcu-kadini-basak-burcu-erkegi-uyumu

Başak burcu kadını da erkeği de yardımseverdir. Aralarında yarış yapmadan destek olurlar. Eleştiri açısından oldukça iyisiniz. Keskin analiz özelliğinizi duygusal hayatınızdan oldukça uzak tutmalısınız. Aranızda geçen tartışmalarda, acımasız ve soğuk tavırlar sergilemekten çekinmezsiniz. Keskin sözleriniz yüzünden birbirinizi perişan edersiniz. Kavgalarınız sırasında ağzınızdan çıkan kelimelere dikkat etmelisiniz. Tam anlamıyla iş kolik yapınız var ve geç saatlere kadar çalışmaktan zevk alırsınız. Yapılarınız aynı olduğu için bu durumdan şikayetçi olmazsınız. Üretken olmak ve zamanı boşa geçirmemek sizin için önemlidir. Bu iş kolik durumunuz yüzünden içe kapanıksınız, hayat sadece iş değil dış dünyaya açılmazsanız birbirinizden uzaklaşırsınız. Yatak ilişkiniz de tutkularınız şiddetlenmeden önce çekingen olursunuz. Sizin için şefkat duygusu cinsellikten daha önemlidir. Ne kadar çok seviyorsanız o kadar tutkulu olursunuz.

Başak Kadını ile Başak Erkeği Uyumu

Durgun sular belli bir zaman sonra nasıl temiz olma özelliğini yitiriyorsa yavaş yavaş bu ilişki de her geçen gün tükenmeye meyilli gibi gibi. İnsan en çok kendinden yorulur çünkü. Kendinden kaçamaz da. Sıkışıp kalır kapalı duvarlar arasında. Ne bir adım ileri ne bir adım geri! Yol alamazsa ömrü yavaş yavaş tükenirmiş insanın. Tükenmeye başladıkça mum gibi etrafını aydınlatsa yine iyi! Ama durum mum gibi bile olamayabilir. Çok dikkatli olmak lazım çok!

Başak kadını ve başak erkeği sessiz ve sakin görünümlerinin altında bütün gemileri alabora edebilecek kadar haşin de olabilirler an gelir bunu yapabilirler! Ayrı ayrı bakıldığında harika karakterlerde olmaları dikkatlerimizi çekerken yan yana düşündüğümüzde akan suların bulanıklaşacağı ihtimali kalplerimize korku salıyor aniden! Başak burcunun aşırı bencil oluşu, özellikle onları sevmeyen ya da tam tanımayan insanlar için ilk takılacakları nokta olacaktır. Yan yana geldiklerinde ise bu iki insanda birinin daha yumuşak kalpli, daha affedebilir olmasını bekleyeceğiz. Ama evet, çok bekleriz! Ancak rüyamızda falan. Belki rüyada bile değil…

Her ikisi açısından bakacak olursak tuttuklarını koparan ve inatçı oldukları her tavırlarından belli olan bu çocuk ruhluların nasıl geçineceklerini kestirmek hayli güçleşiyor! Kimsenin geri adım atmadığı, ve hep karşısındakini suçlu çıkarmaktan zevk alan iki beyin… Hayli de nazlılar! Yani; başak burcu erkeği ile kadını, birbirlerinin kahrını çekecek gibi durmuyorlar! Birinin ak dediğine diğeri bir kere dili sürçüp de beyaz desin aman Allah’ım! Ortalık nasıl toz-duman… Nasıl, nasıl! Laf söylemekten yani; diğer bir deyişle eleştirmekten son derece keyif alan bu iki insanın her gün her saat hiç bıkmadan birbirlerini eleştirdiklerini bir düşünün! Sürekli çekişmeler sürekli bağırıp-çağırmalar, gitmeler-gelmeler… Ayrılıp-barışmalar… Çekilecek dert değil!

Biri bir konuda bir karar verdiyse imkanı yok geri adım atamaz! Atamaz da atamaz. Yer çatlasa, dünya patlasa atamaz! Öleceğini bilse yapamaz! İmkansız… Diğeri de ötekini ikna etmek için emin olun tek kılını bile kıpırdatmayacaktır. Bu da ikiliyi çok büyük savaşlara sürükleyecek demektir. Kalpleri ne kadar acı çekecek olursa olsun, özür dilemeyi bilmeyen bir ikili olacakları kesin. Derin acılara rağmen aptal gururlarına yenik düşecek olmaları bizi şimdiden çok üzüyor!

Başak burcu kadını ile başak erkeğinin aşırı aynı tepkiler ile yan yana koca bir ömrü geçirebilmeleri inanın ki çok sıkıcı. Kaldı ki bu iki insan zaten normal yaşantılarında çok sıkıcı ve monoton bir hale bürünebiliyorlar zaman zaman. Bu halin ikiye katlandığını düşünmek bile insanı çıldırtabiliyor! Ah be kuzularım! Siz aynı kalbi taşıyan ayrı dünyalara yakışacak insanlarsınız. Ayrı kalplerde şahaneler yaratacaksınız. Ama kendi kalbinizin aynından başka bir kalpte olmanızı evren kaldıramaz ki! Biz isterdik inanın, sizden olmasını. Ama zorlamamak en güzeli yoksa kırılır!
Ve bir de birbirlerinden sıkılmaları an meselesi. İster inanın ister inanmayın ama durum bundan ibaret! Aşırı huzursuz oldukları için ikisi de ancak huzursuzluklarına huzursuz ekleyebilirler başka bir şey değil! Ve ikisinin de sevdiklerini çok ama çok üzmekte üzerilerine yok yani. Maalesef…

Bir başkası için her ikisi de en yakınları farkında olmadan üzecek potansiyelde olmaları onlar için bir üzücü haber daha! Ne yazık ki birbirlerine aşırı benzemek demek iyi yönlerin artıp çoğalması kötü özelliklerin de yok olması anlamına gelmiyor. Aksine hep daha kötü özellikler artmaya başlıyor. Birbirini bile dinleyemez hale geliyorlar. Neden? Çünkü; bazı gerçekleri görmek mesela kendi yüzünün en karanlık yönleri keşfetmek insanı korkutur da ondan. Hakikaten de ben bu muyum, diye sora sora bir türlü kabul edemez karşısındakinde sevemediği o yönü. Bilir çünkü; aynı özellik kendinde de vardır. İşte bu korkunç bir muamma! İnsanı her gün biraz daha dibe çeken bir bataklık gibi. Kurtulmak istemeye çalışınca daha çok batmak…

Her şeye rağmen dünyada sadece sizin ikinizin kalmadığını bilmek çok güzel. En başta siz ikiniz sonra da tabii tüm insanlık için… Ama çok güzel dost olabilirsiniz. Aşırı vefalı oluşunuz bu dostluk ilişkinizi ebedi bile kılabilir. Bir arkadaş ve içten dost olarak birbirinizi gayet iyi anlayabilir, kafalarınız bulandığında birbiriniz için harika çözüm önerileri sunabilirsiniz. Daha ne bekliyordunuz?

Bu konumuzda başak burcu kadını ile başak burcu erkeği uyumu hakkında bilgiler verdik. Eğer sizinde başak kadını başak erkeği uyumu hakkında bir yorumunuz varsa konu altında yer alan yorum bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git