Başak Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

12.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

Bu iki burcun birlikteliği biraz zorlu bir süreçtir. Bu süreci atlatmak da oldukça çetin bir yol olacaktır. Başak kadını özellikleri bakımından biraz zor bir kadındır. İlişkiye kendini hemen teslim etmez ve uğraştırmayı sever. Çok çabuk güvenmez, ilişkiye hemen başlamaz. Alıngan kişiliği ve hemen affedemeyişi ile biraz zor ilişkiye başlar.

Erkeği ise kadını gibi tam bir işkoliktir. Çalışma aşkı ile doğan bu burçlar için ilişkiden bile önce iş gelir. Çünkü doğum tarihleri hasat zamanına denk düşer. Çalışmayı hayatın amacı olarak görebilirler. Bir ilişkide eksik olanı tamamlamak ve motive etmek gerekir. Aynı karaktere sahip olmak, leb demeden leblebiyi anlamak gibidir ama iş ilişkiye gelince kazın ayağı hiçte öyle olmuyor. Biz uyumlarını ve ne yapmaları gerektiği konusunda üstümüze düşeni yapalım sizde ona göre bir yol haritası çizersiniz artık.

Başak Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Ailelerine düşkünlerdir

Aşk hayatlarında başak burcuna ait bu iki insan çekingen bir yapıya sahiptir. Onlar her zaman aile yapısına önem verir, geleneklerine bağlıdır. Her ikisi de ailesine düşkündür. Ancak zamanla birbirlerinin ortak özellikleri kendilerini itici gelebilir ve ilişkiyi sonlandırabilirler. Aslında ortak özellikleri çok olan ikilinin daha iyi anlaşması beklenirken, bu ilişki onlara çekici gelmeyebilir.

Ortak özelliklerinin çok olması zamanla birbirlerini iter ve büyük kavgalara neden olabilir. Bu yüzden bu iki insanın ilişkiye başlarken bu özelliklerini göz önünde bulundurmaları ve dikkatli davranmaları gerekir. Birbirlerini iyi anlarlarsa ve bazı problemleri beraber açabilirler ise aşk hayatlarında oldukça mutlu olurlar. Başak burcu her zaman idealist olan ve mükemmeli arayan bir burçtur. Bu özelliği ona zaman zaman sıkıntı verebilir. Her şeyi detaylı düşünmek onu yorabilir.

Benzer özellikleri sayesinde anlaşmaları kolay olur

Her ikisi de yardımseverdir. Aralarında yarış yapmadan destek olurlar. Eleştiri açısından oldukça iyisiniz. Keskin analiz özelliğinizi duygusal hayatınızdan oldukça uzak tutmalısınız. Aranızda geçen tartışmalarda, acımasız ve soğuk tavırlar sergilemekten çekinmezsiniz. Keskin sözleriniz yüzünden birbirinizi perişan edersiniz. Kavgalarınız sırasında ağzınızdan çıkan kelimelere dikkat etmelisiniz.

Tam anlamıyla iş kolik yapınız var ve geç saatlere kadar çalışmaktan zevk alırsınız. Yapılarınız aynı olduğu için bu durumdan şikayetçi olmazsınız. Üretken olmak ve zamanı boşa geçirmemek sizin için önemlidir. Bu işkolik durumunuz yüzünden içe kapanıksınız, hayat sadece iş değil dış dünyaya açılmazsanız birbirinizden uzaklaşırsınız. Sizin için şefkat duygusu her şeyden daha önemlidir. Ne kadar çok seviyorsanız o kadar tutkulu olursunuz.

Kötü tarafları söz konusu olduğunda dikkatli olmaları gerekir

Bu ikili sessiz ve sakin görünümlerinin altında bütün gemileri alabora edebilecek kadar haşin de olabilirler an gelir bunu yapabilirler! Ayrı ayrı bakıldığında harika karakterlerde olmaları dikkatlerimizi çekerken yan yana düşündüğümüzde akan suların bulanıklaşacağı ihtimali kalplerimize korku salıyor aniden!

Başak burcunun aşırı bencil oluşu, özellikle onları sevmeyen yada tam tanımayan insanlar için ilk takılacakları nokta olacaktır. Yan yana geldiklerinde ise bu iki insanda birinin daha yumuşak kalpli, daha affedebilir olmasını bekleyeceğiz. Ama evet, çok bekleriz! Ancak rüyamızda falan. Belki rüyada bile değil…

Kendileri ile yüzleşmekten korkarlar

Bir başkası için her ikisi de en yakınları farkında olmadan üzecek potansiyelde olmaları onlar için bir üzücü haber daha! Ne yazık ki birbirlerine aşırı benzemek demek iyi yönlerin artıp çoğalması kötü özelliklerin de yok olması anlamına gelmiyor. Aksine hep daha kötü özellikler artmaya başlıyor.

Birbirini bile dinleyemez hale geliyorlar. Neden? Çünkü bazı gerçekleri görmek mesela kendi yüzünün en karanlık yönleri keşfetmek insanı korkutur da ondan. Hakikaten de ben bu muyum, diye sora sora bir türlü kabul edemez karşısındakinde sevemediği o yönü. Bilir çünkü aynı özellik kendinde de vardır. İşte bu korkunç bir muamma! İnsanı her gün biraz daha dibe çeken bir bataklık gibi. Kurtulmak istemeye çalışınca daha çok batmak…

Paradan ziyade güç odaklıdırlar

Bu burcun erkeği de kadını kadar olmasa da alıngan özelliğe sahiptir. Kişiliği ve karakteri ile pratik zekaya sahip olan bu iki burç, konuşmaya oldukça önem verir. Anlaşabilmesi için ise çok emek gerekir. Birbirlerini dinlemeli ve sorunları birbirlerini kırmadan ve sinirlenmeden çözmeleri gerekir. Çünkü birbirlerini kırdıkları zaman ikisi de barışmaya yanaşmayacak ve alınganlıklarını sürdüreceklerdir. Bunun yanı sıra paraya önem vermeleri tam olarak parasız kalmaktan korkmak değildir onlar için. Genel itibari ile paraya sahip olmak değil, güce sahip olmak isterler. Bu nedenle de tutumlu olduklarını hatta aşırıya kaçtıklarını bile görebilirsiniz.

Bir derginin editörü veya yazar olabilirler

Başak burçları genel olarak tutumludur ve hayatları boyunca yatırım yapmayı isterler. Aynı zamanda çok yardımseverdir. İkisi de eleştirmeyi sever. İkisi de mükemmeli aradığı için bazen o kadar acımasız eleştiriler yaparlar ki, karşısındaki insanı kırabilirler. Hatta bu kırgınlıkları uzun süre tamir edemezler. İstediklerini elde etmek için çok çalışırlar. Üretken olmayı ve vakitlerini dolu dolu geçirmeyi severler. Hatta bazen kendilerini işi öyle kaptırır ki birbirlerine zaman ayırmayı unuturlar. İlişkinin ilk zamanlarında çekingen tavırları nedeniyle iletişim güçlüğü yaşayabilirler.

Başak burçlarının genel özellikleri gerçekçi ve pratiktir. Her şeyi mükemmelleştirmeye çalışan idealist yapıya sahiplerdir. Sağlıklı olmak çok önemlidir. Her ikisi de vitamin almaya özen gösterirler, spor yapmaktan, sağlıklı yemek yemekten hoşlanırlar. Bu ikili fazla para harcamaktan ve pahalı mekanlara gitmekten hoşlanmazlar. Aralarındaki iletişim çok iyidir, hatta yazar ve editör olma olasılığı yüksektir. Başak Zodyak’ın iyi yazarlarından biridir.

Mükemmeli isterken eleştirileri ile öldürürler

Her ikisi açısından bakacak olursak tuttuklarını koparan ve inatçı oldukları her tavırlarından belli olan bu çocuk ruhluların nasıl geçineceklerini kestirmek hayli güçleşiyor. Kimsenin geri adım atmadığı ve hep karşısındakini suçlu çıkarmaktan zevk alan iki beyin… Hayli de nazlılar! Yani başak burcu erkeği ve kadını, birbirlerinin kahrını çekecek gibi durmuyorlar.

Birinin ak dediğine diğeri bir kere dili sürçüp de beyaz desin aman Allah’ım! Ortalık nasıl toz duman. Nasıl, nasıl! Laf söylemekten diğer bir deyişle eleştirmekten son derece keyif alan bu iki insanın her gün her saat hiç bıkmadan birbirlerini eleştirdiklerini bir düşünün! Sürekli çekişmeler sürekli bağırıp-çağırmalar, gitmeler-gelmeler, ayrılıp-barışmalar… Çekilecek dert değil.

Geri adım nedir bilmezler inat mı inat

Biri bir konuda bir karar verdiyse imkanı yok geri adım atamaz! Atamaz da atamaz. Yer çatlasa, dünya patlasa atamaz! Öleceğini bilse yapamaz! İmkansız… Diğeri de ötekini ikna etmek için emin olun tek kılını bile kıpırdatmayacaktır. Bu da ikiliyi çok büyük savaşlara sürükleyecek demektir. Kalpleri ne kadar acı çekecek olursa olsun, özür dilemeyi bilmeyen bir ikili olacakları kesin. Derin acılara rağmen aptal gururlarına yenik düşecek olmaları bizi şimdiden çok üzüyor.

Her ikisinin de aşırı aynı tepkiler ile yan yana koca bir ömrü geçirebilmeleri inanın ki çok sıkıcı. Kaldı ki bu iki insan zaten normal yaşantılarında çok sıkıcı ve monoton bir hale bürünebiliyorlar zaman zaman. Bu halin ikiye katlandığını düşünmek bile insanı çıldırtabilir. Ah be kuzularım, siz aynı kalbi taşıyan ayrı dünyalara yakışacak insanlarsınız. Ayrı kalplerde şahaneler yaratacaksınız. Ama kendi kalbinizin aynından başka bir kalpte olmanızı evren kaldıramaz ki! Biz isterdik inanın, sizden olmasını. Ama zorlamamak en güzeli yoksa kırılırsınız.

Ve bir de birbirlerinden sıkılmaları an meselesi. İster inanın ister inanmayın ama durum bundan ibaret. Aşırı huzursuz oldukları için ikisi de ancak huzursuzluklarına huzursuz ekleyebilirler başka bir şey değil ve ikisinin de sevdiklerini çok ama çok üzmekte üzerilerine yok yani. Maalesef…

Düşüncelerini kendine saklamak yerine konuşmalılar

Bu iki burç tam olarak uyumsuz değil. Fakat uyumlu olabilmek için çok fazla anlayışlı olmanız gerekir. Anlayış bakımından oldukça cömert olmalı. Konuşkan özelliklerinizi dışa vurduğunuz zaman iyi anlaşma ihtimaliniz de var aslında. Mesela yardımseverlik hakkında çok iyi anlaşabilirsiniz.

Aynı özellikler İtici güç oluşturur

Başak burcunun en iyi anlaşabileceği burçlardan birisi yine kendi burcudur. Birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanacak ve birliktelik ikisine de iyi gelecektir. Hem iş hayatında hem de aşk ilişkilerinde oldukça iyi anlaşmaları söz konusu. Ancak her zaman dezavantaj olan şey iki burcunda ortak özelliklere sahip olmasıdır. Bir başak burcu için her zaman kendisi gibi birisiyle birlikte olma çekici gelmeyebilir. Bu yüzden farklı insanlarla birlikte olmak ister ve farklı arayışlar içerisinde olabilir.

Ruh halinde çift karakter sergileyebilir

Başak burcu ilişkisinde dengesiz de davranabilir. Hiç beklemediği bir anda iki ruh hali ile karşımıza çıkabilir. Bu yüzden ikisinden birinin anlayışlı olması ve alttan alması gerekmektedir. İkisi de çalışkan ve titiz insanlardır. Hırslı yapıları vardır. Böylece hırslı yapıları sayesinde hem iş hayatında hem de aşk hayatında elde etmek istedikleri insanı kolayca ele geçirebilirler. Ayrıca kafasına koyduğu işi mutlaka yapar.

Mantıkları ilişkinin sırrını çözmelerinde etkili olur

Yalnızlıktan hoşlanır, zaman zaman kafa dinlemek ister. Aynı zamanda onlar dış görünüşe, bakımlı olmaya, güzel görünmeye ve güzel giyinmeye çok önem verirler. Bu yüzden ikisi de bu konulara dikkat etmelilerdir. Özellikle titiz olma konusunda birbirlerini anlayacaklar ve mutlu ilişkinin sırrını çözeceklerdir.

Bu burç tek başına evde kalıp kafa dinlemeyi sever. Bu iki burç hemen hemen birbirlerine benzer özelliklere sahiptir. Hayatlarının her alanında disiplin seven, titiz olan ve düzeni seven burçlardır. Her zaman mutlu görünür ve mütevazıdırlar. Beraber aşk yaşayacağız insanı çok ararlar ve buldukları zaman onun için elinden geleni yaparlar. Yani ilişkilerinde asla üçüncü kişilere yer yoktur. Aşık olduğu vakit fazla disiplinli olmasından dolayı sevgilisine karşı rahat davranamaz. Yani ilişkisini çok rahat yaşayamazlar. Bu yüzden zaman geçtikçe ilişki daha da rahat olacaktır.

İlişkinin selameti için anlayış ve fedakarlık şart

Genel olarak bu iki çift birbirleriyle mutlu bir hayat sürecektir. Ancak her ilişkideki gibi birbirlerine karşı anlayışlı ve düşünceli olmaları gerekir. Başak burcu normal yaşantısında oldukça titiz, mükemmeli arayan ve detaylara bağlı düşünen bir burçtur. Bu yüzden karşısındaki de aynı kendisi gibi olunca bu özellikleri ona itici gelebilir. Yani bu ikili birbirlerine anlayarak bu problemleri aşmaya çalışmalıdır.

Başak burcu için sağlıklı yaşamak ve spor yapmak önemlidir. Bu yüzden bu ikili aşk hayatlarında beraber spor yapmaktan, sağlıklı besinlerle beslenmekten ve hayatlarına önem vermekten hoşlanırlar. Bu ortak noktaları birbirlerine daha çok aşık olmalarını sağlayacaktır. Maddi konularda ise ikili pahalı hediyeleri, lüks restoranları, abartılı eşyaları sevmezler. Bunlara para harcamayı gereksiz bulurlar.

Kendinden kaçamadığı gibi yüzleşmeye de gücü yetmez

Aldatılmayı asla kabul edemedikleri için ikiniz de sadakat düşkünü olabilirsiniz. Böylelikle ilişkiniz de yalana yer olmaz ve birbirinize de sadık kalabilirsiniz. Bu ikilinin uyumu için sadece biraz anlayış ve sabır gerekir. Daha sonrası için ise konuşmak ve konuşarak sorunları çözmek yetecektir. Dikkat edeceğiniz tek nokta ise sinirli anlarınız olmalı. İki burçta da sinir anında söyledikleri oldukça önemli olacağından kelimeleri tartmalı ve kalp kırmamalısınız.

Durgun sular belli bir zaman sonra nasıl temiz olma özelliğini yitiriyorsa yavaş yavaş bu ilişki de her geçen gün tükenmeye meyilli gibi gibi. İnsan en çok kendinden yorulur çünkü. Kendinden kaçamaz da sıkışıp kalır kapalı duvarlar arasında. Ne bir adım ileri ne bir adım geri! Yol alamazsa ömrü yavaş yavaş tükenirmiş insanın. Tükenmeye başladıkça mum gibi etrafını aydınlatsa yine iyi. Ama durum mum gibi bile olamayabilir. Çok dikkatli olmak lazım çok.

Her şeye rağmen dünyada sadece sizin ikinizin kalmadığını bilmek çok güzel. En başta siz ikiniz sonra da tabii tüm insanlık için. Ama çok güzel dost olabilirsiniz. Aşırı vefalı oluşunuz bu dostluk ilişkinizi ebedi bile kılabilir. Bir arkadaş ve içten dost olarak birbirinizi gayet iyi anlayabilir, kafalarınız bulandığında birbiriniz için harika çözüm önerileri sunabilirsiniz. Daha ne bekliyordunuz?

Başak Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

Güven ve sadakatten taviz vermezler

Zaten bu aşamaya kadar kendilerini ince bir elekten geçirmiş ve olabilir olduğuna kanaat ederek evlenmeye karar vermişlerdir. Fakat ne kadar sık eleseler de evliliklerinde de her şey süt liman olmayacaktır. Öncelikle iyi haber evlilik hayatında eşine her daim sadık olan bir burçtur. Onun mutluluğu için elinden geleni yapar. Evini ve çocuklarını sahiplenir. Başak burcu yalanı sevmez ve her zaman dürüsttür. Çevresindeki çoğu insanı kaybedeceğini bilse bile dürüstlükten ayrılmaz. Bu yüzden evlilikte gayet güvenilir ve başınızı omzuna yaşayabileceğiniz bir partnerdir. İkisi de konuşmayı sever. Beraber sohbet ettiklerinde, vakit asla onlara yetmez.

Eleştirileri en büyük sorunları olacaktır

Gelelim kötü habere korkmayın canım pekte kötü sayılmaz, genel olarak evlilik hayatları çok uyumlu olacaktır. Ancak başak burcu dilini biraz tutar ve eleştirilerini kendine saklarsa daha iyi olacaktır. Çünkü tartıştığı zaman kendisini tutamaz ve içindeki tüm öfkeyi dışarı çıkarır. Bu ikilinin ortak özellikleri oldukça fazladır. Bu yüzden beraber mutlu olmak için fazla engelleri yoktur. Aşk ve evlilik hayatları ise oldukça tutkuludur ve heyecan vericidir. Bu ikili evlilik hayatlarında birbirlerine bağlı bir çifttir. Ancak tabii ki her ilişkide olduğu gibi uzun vadede birtakım sorunlar ortaya çıkacağını bilmelisiniz.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.