Başak Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Başak Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.245 kez okundu.

Bu iki burcun uyumu ise neredeyse hiç yoktur. Hiç bir şekilde anlaşmaları mümkün değildir. İki zıt kutup ve hatta birbirlerinden nefret bile edebilirler. bu iki burcun anlaşabilmesi için kesinlikle bir burcun kendinden taviz vermesi gerekir. Aslan erkeği konuşmayı çok sevmez, davranışları ile karşısındakini etkilemeyi ister. Başak burcu kadını ise tam tersi yönde konuşmak ve iletişim kurmak için yaratılmıştır adeta.. Başak kadını alınganlık yaptığı zamanlarda aslan burcu erkeğinin çok umurunda olmaz. Çünkü o her zaman övülmek ister. Bu ilişkinin oluru sadece aslan burcunun ilişkiye hükmetmesi ve bu durumda başak burcu kadının da bu hükümlere ses çıkarmadan uyması ile olur. Başka türlüsü mümkün değildir.

Başak burcu yardımsever olduğu için bir noktaya kadar bu duruma katlanacaktır. Fakat ilerleyen zamanlarda artık içinde biriken ne varsa kusacak ve ilişki çıkmaza sürüklenecektir, yardım etmeyi sever ama emredilerek bir işi yaptığında ise bu hiç hoşuna gitmez. Yani bu ilişki çok zor bir ilişkidir. Uyumlu olduğu söylenemez. Ancak başak burcu kadını çok fazla sabır gösterir ve ne olursa olsun aslan burcu erkeği olsun derse belki o zaman olabilir.

İkilinin ilişkisinin uzun vade de yürüyebilmesi zordur fakat emek harcanırsa durumlar değişebilir. Genellikle ilişkiler alma verme üzerine kuruludur. Bu ikilinin arasında ki en büyük sorun aslan erkeğinin emir vermesi ve başak kadınının da uyması gerektiğidir. Başak kadını çok yardımsever ve iyi niyetlidir bu sebepten dolayı hayır demeyi bir türlü beceremez. Aslan erkeği sadece emir verir üstünlük taslar. Başak kadını bu durumu içinde biriktirerek bu duruma bozulacaktır.

Başak burcu kadını nezakete önem verdiği için bu duruma bir süre katlansa da sonunda patlar. Aslan erkeği ise bu durumun farkında bile değildir. Aslan erkeğinin bu tavırlarına karşı başak kadını sivri ve eleştiri dolu dilini tutmalıdır. Aslan erkeğinin kendini beğenmişliği başak kadınını nasıl sinir ediyor ise aslan erkeğini de başak kadınının eleştirileri sinir eder. Başak kadını detaycıdır ve her şey de kusur arar, ve bu kusurları herkesin gördüğünü zanneder. Fakat aslan erkeği detaylara takılmaz sadece bakmak için bakar. Aslan erkeği aklı, zekası ile değil egosu ve gururuyla da hareket eder. Saygıya çok önem verir. Başak burcu zor durumlar da oldukça beceriklidir bu becerikli yapısı sayesin de aslan erkeğini kendisine hayran bırakır.

Başak Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Başak burcu ve aslan burcu, burç haritasında birbirine ne kadar yakın olsalar da karakter olarak birbirlerinden o denli uzak olan burçlardır. Ancak bu iki burç arasındaki ilişki yürümez denemez. Eğer her iki tarafta kuvvetli şekilde ilişkileri için emek sarf ederlerse ilişki gayet uzun süreli olacaktır. Bu noktada bahsedilen emek her iki tarafında karakterlerinden ödün vermeden bir birleri için alıp vermeleridir. Tıpkı her ilişkide olduğu gibi. Fakat aslan burcu erkeklerinde genel olarak görülen herkesin ona biat etmesi ve isteklerini emir şeklinde vermesi, başak burcu kadınlarının da daha çok zarif ve anlayışlı olması bu ilişkideki anlaşmazlıkların temeldeki özetidir. Bundan dolayı her iki tarafında bilhassa erkeğin bu özelliklerini yumuşatması gerekmektedir.

“Bana su ver” ifadesinin yerine “zamanın varsa bana su verebilir misin” şeklinde ifadelerin kullanılması ilişkiyi temelinden kuvvetlendirecektir. Öteki taraftan başak burcu kadınlarında sıklıkla görülen sivri dillilik ve aşırı olumsuz eleştiri erkek tarafının her şeyi iyi yaptığı düşüncesine ters düşeceği için öfkeli bir aslan partnerinin karşısında beliriverir. Dolayısıyla bayan tarafının küçük kusurların üzerini örtmeyi ve büyük hataları uyumlu bir dille uyarmayı başarabilmesi gerekmektedir. Bu şekilde bu iki burç arasındaki uyum arttırılabilir.

Bunlar dışında aslan burcu erkeği arkasında durabilen ve kriz anlarından başarıyla çıkabilen bayanlardan hoşlandığı için başak burcunun verdiği kriz anlarını başarılı bir şekilde değerlendirme becerisi ve sadakat sayesinde bu iki burç yollarına iyi bir şekilde devam edebilir. Çünkü aslan burçları sabittir, tek hedefe odaklanırlar dolayısıyla karşılarına bir engel çıktığı zaman yalpalayabilirler ama başak burçları öyle değildir, daha esnektirler, değişen durumlara daha kolay ayak uydurabilirler, bu sayede de aslan burcu düştüğü zaman kolaylıkla onu kaldırarak yoluna devam etmesini sağlayabilir. Bunun yanında aslan burçları daha çok kendilerine odaklanmışlardır. Herhangi kötü bir durumda başkalarının üzüntüsünden çok kendi üzüntüleriyle alakadar olurlar ancak başak burçları daha çok dışa dönüktür, çevrelerinin duygularıyla kendi duygularından daha çok meşgul olurlar. Dolayısıyla bu ilişkide başak burcu aslan burcunu teselli edecek ve bu da aslan burcunun egosunu yeterince tatmin edeceğinden partnerine bağlanacaktır.

Öneriler

  • Aslan burçları başak burçlarının aksine sadece aklı ve zekasıyla değil gururu, egosu ve onuruyla da hareket eder. Dolayısıyla aslan burcunun verdiği kararlara saygı gösterin, önem verdiği kişilerin yanında onu aşağılamak gibi onurunu kıracak davranışlardan uzak durun.
  • Hemen hemen her alanda olduğu gibi ilişki esnasında da aslan burçları sıcak, yaratıcı, içten ve heyecanlıdır ve karşısındakinden bu becerilerine övgü bekler. Dolayısıyla ona olan ilginizi hem davranışlarınızla hem de sözlerinizle hissettirin.
  • Başak burçları için zerafet, görgü ve mantık aslan burçlarının sahip olduklarına göre daha ön plandadır. Bu nedenle başak burcuna karşı daha mütevazi olmaya çalışın. Ayrıca ona karşı olan davranışlarınızı emir vermek üzerine değil beraber olmak üzerine yönlendirin ve her daim kibar olun.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Aslan burcu erkekleri sevgilerini olduğu kadar öfkelerini de dışa dönük yaşarlar ve bunu üzerinizde hissetmenizi sağlarlar. Ancak siz bu öfkeye karşılık rencide edici sözcükler kullanırsanız ne kadar sevdiğine bakmaz sizi hayatından silebilir. Dolayısıyla öfke anlarında kontrolü sağlamak önemlidir.
  • Başak burçları için sadakat, güven ve dürüstlük sevgiden de önce gelmektedir. Ancak aslan burcu erkekleri çapkınlıklarıyla bilinmektedirler. Dolayısıyla erkek olarak bu özellikten vazgeçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde partnerinizi sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Aslan ve Başak Aşk Uyumu

Aslan burcu romantik bir burçtur. Aşkı dolu dolu yaşamak ister. Aslan burcu için aşk her zaman bir adım önde gelir. O aşk için yaşar. Sevdiği kişiye sonsuz bir aşk ve sevgi duyar. Sevdiği insandan da sevgi ve ilgi bekler. Sevgisini saf bir şekilde yaşar ve aynı oranda da sevilmek ister. Küçük sürprizler onu mutlu eder. Bu nedenle her iki tarafta mutlu olur. Aralarında ki aşk zamanla daha güçlü bir hal alabilir. Aslan burcu sevdiği insan için her türlü fedakarlığı yapar. Başak burcu da sonsuz ve sadakat dolu sever. Bu nedenle bu iki burç arasında çok güzel bir aşk yaşanabilir. Başak burcu romantik bir aşk ister. Başak Burcu ise her zaman daha mantıklı olan ve ayakları yere basan taraftır. Bu ikisi arasında ki dengeyi sağlar. Başak burcu ve aslan burcu birbirini dengeler. İkisi arasında çok tutkulu bir aşk yaşanabilir. Aslan burcu tutkulu ve gizemli bir aşıktır. Sevdiği insanı mutlu etmek için elinden geleni yapar. Başak burcu da coşkulu ve tutku dolu bir aşk ister. Bu iki burç aşk konusunda en uyumlu burçtur.

Aslan ve Başak Evlilik Uyumu

Aslan burcu ile başak burcu arasında çok uyumlu bir evlilik hayatı yaşanabilir. Aslan burcu her zaman çok sevilmek ve ilgi görmek ister. Başak burcu ise onu koşulsuz ve çok sever. İstediği ilgiyi fazlasıyla gösterir. Başak burcunun ılımlı ve sevecen yapısı ilişkiyi her zaman ayakta tutar. Aslan burcu ise evlilik hayatında her zaman lider konumda olmak ister. İlişkiyi o yönetmek ister. Başak burçları ise daha çekingen kişilerdir. Temiz ve titiz olmaları da dikkat çeken bir başka özelliktir.

Başak burçları evlerinde her zaman temiz ve düzenli olmak isterler. Aslan burcu da bu konuda hassastır ve o da her daim tertip ve düzen ister. İkisinin de evliliklerinde belli bir tertip düzen her zaman olacaktır. Başak burçları çok sadıktır. Sonsuz bir aşk ile severler. Başak burçları da çok sadıktır ve sevdiği insanı her şeyden çok severler. Onu her zaman el üstünde tutarlar. Çok romantik ve duygusal bir ilişki yaşarlar. Aslan burcu ile başak burcu evlilik hayatında uyumlu bir birlikteliği yakalayacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git