Başak Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

12.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Bu ikili burç haritasında birbirine yakın olsalar da karakter olarak birbirlerinden o denli uzak olan burçlardır. Ancak bu iki burç için arasındaki ilişki yürümez denemez. Eğer başak kadını da aslan erkeği de kuvvetli şekilde ilişkileri için emek sarf ederse ilişki gayet uzun süreli olacaktır. Bu noktada bahsedilen emek her iki tarafında karakterlerinden ödün vermeden birbirleri için alıp vermeleridir. Aşkın gözü karadır kimse olur veya olmaz diyemez. Sadece olasılıkları ve önerileri sıralar kararı en son size bıkarız “yaşa ve gör diye”.

Başak Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

Tam bir aşk adamıdır

Aslan erkekleri romantiktir, aşkı dolu dolu yaşamak isterler. Onlar için aşk her zaman bir adım önde gelir yani o aşk için yaşar. Sevdiği kişiye sonsuz bir aşk ve sevgi duyar, ondan da sevgi ve ilgi bekler, sevdiği insan için her türlü fedakarlığı yapar. Sevgisini saf bir şekilde yaşar ve aynı oranda da sevilmek ister. Küçük sürprizler onu mutlu eder. Bu nedenle her iki taraf da mutlu olur, aralarındaki aşk zamanla daha güçlü bir hal alabilir.

Başak kadını da sonsuz sadakat ile dolu dolu sever bu sebeple aralarında çok güzel bir aşk yaşanabilir. Romantik bir aşk isterken ayrıca her zaman daha mantıklı olan ve ayakları yere basan taraftır, bu da ikisi arasındaki dengeyi sağlar. Bu burçlar birbirini dengeler, aralarında çok tutkulu bir aşk yaşanabilir. Partnerleri tutkulu ve gizemli bir aşıklardır, sevdiği insanı mutlu etmek için elinden geleni yapar. Bu kadın da coşkulu ve tutku dolu bir aşk ister, çift olarak aşkta en uyumlu ikililerdendir diyebiliriz.

Davranışları ile konuşan adam

Aslan erkeği konuşmayı çok sevmez, davranışları ile karşısındakini etkilemeyi tercih ederken partneri ise tam tersi konuşmak ve iletişim kurmak için yaratılmıştır adeta. Bu kadınlar alınganlık yaptığı zamanlarda onun çok umurunda olmaz çünkü o her zaman övülmek ister. Bu ilişkinin oluru sadece erkeğin ilişkiye hükmetmesi ve bu durumda da başak kadınının bu hükümlere ses çıkarmadan uyması ile olur. Başka türlüsü mümkün değildir. Bu yüzden iki burcun uyumu ise neredeyse hiç yoktur ve hiçbir şekilde anlaşmaları mümkün değildir. İki zıt kutuplardır ve hatta birbirlerinden nefret bile edebilirler.

Sinirlerin gerilmesi an meselesi

Aslan erkeğinin kendini beğenmişliği başak kadınını nasıl sinir ediyor ise partnerini de onun eleştirileri sinir eder. Bu kadınlar detaycıdır, her şeyde kusur arar ve bu kusurları herkesin gördüğünü zannederken partnerleri ise detaylara takılmaz sadece bakmak için bakarlar. Ayrıca aklı ve zekası ile değil egosu ve gururuyla da hareket eder, saygıya çok önem verirler. Bu burcun kadınları zor durumlarda oldukça beceriklidir bu becerikli yapısı sayesinde sevgilisini kendisine hayran bırakır.

Biri emretmeyi diğeri eleştiriyi hak sayar

İlişkilerinin uzun vadede yürüyebilmesi zordur fakat emek harcanırsa durumlar değişebilir. Genellikle ilişkiler alma ve verme üzerine kuruludur. Bu ikilinin arasındaki en büyük sorun partnerinin emir vermesi ve başak kadınının da uyması gerektiğidir. Onlar çok yardımsever ve iyi niyetlidir bu sebepten hayır demeyi bir türlü beceremez. Sevgilileri ise sadece emir verir, üstünlük taslar. İçlerinde biriktirerek bu duruma bozulacaklardır, nezakete önem verdikleri için bir süre katlansalar da sonunda patlarlar. Aslan erkeği ise bu durumun farkında bile değildir bu sebeple onun bu tavırlarına karşı bu kadınlar sivri ve eleştiri dolu dillerini tutmalılar.

Ormanların kralı olması medeniyette sökmez

Aslan erkeklerinin herkesin onlara biat etmesi arzusu ve isteklerini emir şeklinde vermeleri, partnerlerinin ise daha zarif ve anlayışlı olması bu ilişkideki anlaşmazlıkların temelinin özetidir. Bu sebeple her iki tarafın da bilhassa erkeğin bu özelliklerini yumuşatması gerekmektedir. “Bana su ver” ifadesinin yerine “zamanın varsa bana su verebilir misin” şeklinde ifadelerin kullanılması ilişkiyi temelinden kuvvetlendirecektir. Öteki taraftan başak kadınlarında sıklıkla görülen sivri dilleri ve aşırı olumsuz eleştirileri partnerinin her şeyi iyi yaptığı düşüncesine ters düşeceği için öfkeli bir partner karşılarında beliriverir. Dolayısıyla kadının küçük kusurların üzerini örtmeyi ve büyük hataları uygun bir dille uyarmayı başarabilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde bu çift arasındaki uyum arttırılabilir.

Sabrının sınırlarını zorlar

Anlaşabilmeleri için kesinlikle bir tarafın kendinden taviz vermesi gerekir. Başak kadını yardımsever olduğu için bir noktaya kadar bu duruma katlanacaktır fakat ilerleyen zamanlarda artık içinde biriken ne varsa kusacak ve ilişki çıkmaza sürüklenecektir. Yardım etmeyi sever ama emredilerek bir iş verildiğinde ise bu hiç hoşuna gitmez. Bu ilişki çok zor bir ilişki olacaktır. Ancak bu kadın çok fazla sabır gösterir ve ne olursa olsun o olsun derse belki o zaman olabilir.

Öneriler

  • Aslan erkekleri partnerlerinin aksine sadece aklı ve zekasıyla değil gururu, egosu ve onuruyla da hareket eder. Dolayısıyla onların verdiği kararlara saygı gösterin, önem verdiği kişilerin yanında onu aşağılamak gibi onurunu kıracak davranışlardan uzak durun.
  • Hemen hemen her alanda olduğu gibi ilişki esnasında da bu erkekler sıcak, yaratıcı, içten ve heyecanlıdır ve karşısındakinden bu becerilerine övgü bekler. Dolayısıyla ona olan ilginizi hem davranışlarınızla hem de sözlerinizle hissettirin.
  • Başak kadınları için zerafet, görgü ve mantık partnerlerine göre daha ön plandadır. Bu nedenle onlara karşı daha mütevazi olmaya çalışın. Ayrıca ona karşı olan davranışlarınızı emir vermek üzerine değil beraber olmak üzerine yönlendirin ve her daim kibar olun.
  • Sadakati ile etkileyecek, esnekliği ile motive edecektir

Aslan erkeği arkasında durabilen ve kriz anlarından başarıyla çıkabilen kadınlardan hoşlandığı için partnerinin kriz anlarını başarılı bir şekilde değerlendirme becerisi ve sadakati sayesinde yollarına iyi bir şekilde devam edebilirler. Çünkü bu erkekler sabittir, hedefe odaklanırlar dolayısıyla karşılarına bir engel çıktığı zaman yalpalayabilirler. Başak kadınları ise öyle değildir, daha esnektirler, değişen durumlara daha kolay ayak uydurabilirler ve bu sayede de düştüğü zaman kolaylıkla onu kaldırarak yoluna devam etmesini sağlayabilir.

Bunun yanında erkekler daha çok kendilerine odaklanmışlardır, herhangi kötü bir durumda başkalarının üzüntüsünden çok kendi üzüntüleriyle alakadar olurlar. Ancak kadınlar daha dışa dönüktür, çevrelerinin duygularıyla kendi duygularından daha çok meşgul olurlar. Dolayısıyla bu ilişkide partnerini teselli edecek ve bu da onların egosunu yeterince tatmin edeceğinden kendine bağlayacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Aslan erkekleri sevgilerini olduğu kadar öfkelerini de dışa dönük yaşarlar ve bunu üzerinizde hissetmenizi sağlarlar. Ancak siz bu öfkeye karşılık rencide edici sözcükler kullanırsanız ne kadar sevdiğine bakmaz sizi hayatından silebilir, öfke anlarında kontrolü sağlamak önemlidir.
  • Başak kadınları için sadakat, güven ve dürüstlük sevgiden de önce gelmektedir. Ancak bu erkekler çapkınlıklarıyla bilinmektedirler. Dolayısıyla erkek olarak bu özellikten vazgeçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde partnerinizi sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Başak Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

El üstünde tutarak her zaman şımartırlar

Çok uyumlu bir evlilik hayatı yaşayabilirler. Aslan erkekleri her zaman çok sevilmek ve ilgi görmek isteri partneri ise onu koşulsuz çok sever ve istediği ilgiyi fazlasıyla gösterir. Eşleri ılımlı ve sevecen yapısı ilişkiyi her zaman ayakta tutarken onlar evlilik hayatında her zaman lider konumda olmak ister. İlişkiyi o yönetmek ister.

Başak kadınları daha çekingen kişilerdir. Temiz ve titiz olmaları da dikkat çeken bir başka özelliktir, evlerinin her zaman temiz ve düzenli olmak isterler. Eşleri de bu konuda hassastır ve onlar da her daim tertip ve düzen ister. İkisinin de evliliklerinde belli bir tertip düzen her zaman olacaktır. Sonsuz bir aşk ile severler. Ayrıca bu kadınlar çok sadıktır ve sevdiği insanı her şeyden çok severler, onu her zaman el üstünde tutarlar. Çok romantik ve duygusal bir ilişki yaşarlar, evlilik hayatında uyumlu bir birlikteliği yakalayacaktırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.