Başak Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Başak Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.108 kez okundu.

Başak burcu kadını ile aslan burcu erkeği uyumu nedir? Başak burcu kadını oldukça titiz ve ev hayatını seven özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra oldukça dikkat çekici ve yalana asla tahammül edemeyen bir burçtur, asla aldatılmayı affetmez ve haklı olduğu için de asla ayrıldığı için pişman olmaz, daha çok ev hayatını sevdiği için eşinin de gece hayatı olsun istemez. Çapkın ve gösterişli erkekler hiç ona göre değildir.

Aslan burcu erkeği ise daha çok gözü dışarıda olan ve gece hayatı olmadan yaşayamayan bir burçtur. Özellikle dikkat çekici ve etkileyici fiziği ile tüm kadınlar tarafından saatlerce izlenebilir. Bir ortama girdiğinde onu fark etmemek mümkün değildir. O ne yapıp ne edip dikkatleri üstünde toplayacaktır, harcama yapmayı da çok sever ve müsriflik onun neredeyse ikinci adıdır. Sevdiği zaman ise gözü hiç bir şeyi görmez. Fakat otoriter kişiliği nedeniyle sürekli övgü duymak ister. Sürekli övülmek ve metedilmek ister. Tıpkı orman kralı aslan gibi hissetmek ister.

Şuana kadar başak kadını aslan erkeği burç uyumu hakkında biraz bilgi verdik şimdi ise başak kadını aslan erkeği uyumu hakkında konumuza devam edelim.

Bu iki burcun uyumu ise neredeyse hiç yoktur. Hiç bir şekilde anlaşmaları mümkün değildir. İki zıt kutup ve hatta birbirlerinden nefret bile edebilirler. bu iki burcun anlaşabilmesi için kesinlikle bir burcun kendinden taviz vermesi gerekir. Aslan erkeği konuşmayı çok sevmez, davranışları ile karşısındakini etkilemeyi ister. Başak burcu kadını ise tam tersi yönde konuşmak ve iletişim kurmak için yaratılmıştır adeta.. Başak kadını alınganlık yaptığı zamanlarda aslan burcu erkeğinin çok umurunda olmaz. Çünkü o her zaman övülmek ister. Bu ilişkinin oluru sadece aslan burcunun ilişkiye hükmetmesi ve bu durumda başak burcu kadının da bu hükümlere ses çıkarmadan uyması ile olur. Başka türlüsü mümkün değildir.

Başak burcu yardımsever olduğu için bir noktaya kadar bu duruma katlanacaktır. Fakat ilerleyen zamanlarda artık içinde biriken ne varsa kusacak ve ilişki çıkmaza sürüklenecektir, yardım etmeyi sever ama emredilerek bir işi yaptığında ise bu hiç hoşuna gitmez. Yani bu ilişki çok zor bir ilişkidir. Uyumlu olduğu söylenemez. Ancak başak burcu kadını çok fazla sabır gösterir ve ne olursa olsun aslan burcu erkeği olsun derse belki o zaman olabilir.

Başak Kadını Aslan Erkeği Uyumu

İkilinin ilişkisinin uzun vade de yürüyebilmesi zordur fakat emek harcanırsa durumlar değişebilir. Genellikle ilişkiler alma verme üzerine kuruludur. Bu ikilinin arasında ki en büyük sorun aslan erkeğinin emir vermesi ve başak kadınının da uyması gerektiğidir. Başak kadını çok yardımsever ve iyi niyetlidir bu sebepten dolayı hayır demeyi bir türlü beceremez. Aslan erkeği sadece emir verir üstünlük taslar. Başak kadını bu durumu içinde biriktirerek bu duruma bozulacaktır.

Başak Kadını ile Aslan Erkeği Burç Uyumu

basak-burcu-kadini-aslan-burcu-erkegi

Başak burcu kadını nezakete önem verdiği için bu duruma bir süre katlansa da sonunda patlar. Aslan erkeği ise bu durumun farkında bile değildir. Aslan erkeğinin bu tavırlarına karşı başak kadını sivri ve eleştiri dolu dilini tutmalıdır. Aslan erkeğinin kendini beğenmişliği başak kadınını nasıl sinir ediyor ise aslan erkeğini de başak kadınının eleştirileri sinir eder. Başak kadını detaycıdır ve her şey de kusur arar, ve bu kusurları herkesin gördüğünü zanneder. Fakat aslan erkeği detaylara takılmaz sadece bakmak için bakar. Aslan erkeği aklı, zekası ile değil egosu ve gururuyla da hareket eder. Saygıya çok önem verir. Başak burcu zor durumlar da oldukça beceriklidir bu becerikli yapısı sayesin de aslan erkeğini kendisine hayran bırakır.

Başak Kadını ile Aslan Erkeği Uyumu

Başak burcu ve aslan burcu, burç haritasında birbirine ne kadar yakın olsalar da karakter olarak birbirlerinden o denli uzak olan burçlardır. Ancak bu iki burç arasındaki ilişki yürümez denemez. Eğer her iki tarafta kuvvetli şekilde ilişkileri için emek sarf ederlerse ilişki gayet uzun süreli olacaktır. Bu noktada bahsedilen emek her iki tarafında karakterlerinden ödün vermeden bir birleri için alıp vermeleridir. Tıpkı her ilişkide olduğu gibi. Fakat aslan burcu erkeklerinde genel olarak görülen herkesin ona biat etmesi ve isteklerini emir şeklinde vermesi, başak burcu kadınlarının da daha çok zarif ve anlayışlı olması bu ilişkideki anlaşmazlıkların temeldeki özetidir. Bundan dolayı her iki tarafında bilhassa erkeğin bu özelliklerini yumuşatması gerekmektedir.

“Bana su ver” ifadesinin yerine “zamanın varsa bana su verebilir misin” şeklinde ifadelerin kullanılması ilişkiyi temelinden kuvvetlendirecektir. Öteki taraftan başak burcu kadınlarında sıklıkla görülen sivri dillilik ve aşırı olumsuz eleştiri erkek tarafının her şeyi iyi yaptığı düşüncesine ters düşeceği için öfkeli bir aslan partnerinin karşısında beliriverir. Dolayısıyla bayan tarafının küçük kusurların üzerini örtmeyi ve büyük hataları uyumlu bir dille uyarmayı başarabilmesi gerekmektedir. Bu şekilde bu iki burç arasındaki uyum arttırılabilir.

Bunlar dışında aslan burcu erkeği arkasında durabilen ve kriz anlarından başarıyla çıkabilen bayanlardan hoşlandığı için başak burcunun verdiği kriz anlarını başarılı bir şekilde değerlendirme becerisi ve sadakat sayesinde bu iki burç yollarına iyi bir şekilde devam edebilir. Çünkü aslan burçları sabittir, tek hedefe odaklanırlar dolayısıyla karşılarına bir engel çıktığı zaman yalpalayabilirler ama başak burçları öyle değildir, daha esnektirler, değişen durumlara daha kolay ayak uydurabilirler, bu sayede de aslan burcu düştüğü zaman kolaylıkla onu kaldırarak yoluna devam etmesini sağlayabilir. Bunun yanında aslan burçları daha çok kendilerine odaklanmışlardır. Herhangi kötü bir durumda başkalarının üzüntüsünden çok kendi üzüntüleriyle alakadar olurlar ancak başak burçları daha çok dışa dönüktür, çevrelerinin duygularıyla kendi duygularından daha çok meşgul olurlar. Dolayısıyla bu ilişkide başak burcu aslan burcunu teselli edecek ve bu da aslan burcunun egosunu yeterince tatmin edeceğinden partnerine bağlanacaktır.

Öneriler

  • Aslan burçları başak burçlarının aksine sadece aklı ve zekasıyla değil gururu, egosu ve onuruyla da hareket eder. Dolayısıyla aslan burcunun verdiği kararlara saygı gösterin, önem verdiği kişilerin yanında onu aşağılamak gibi onurunu kıracak davranışlardan uzak durun.
  • Hemen hemen her alanda olduğu gibi ilişki esnasında da aslan burçları sıcak, yaratıcı, içten ve heyecanlıdır ve karşısındakinden bu becerilerine övgü bekler. Dolayısıyla ona olan ilginizi hem davranışlarınızla hem de sözlerinizle hissettirin.
  • Başak burçları için zerafet, görgü ve mantık aslan burçlarının sahip olduklarına göre daha ön plandadır. Bu nedenle başak burcuna karşı daha mütevazi olmaya çalışın. Ayrıca ona karşı olan davranışlarınızı emir vermek üzerine değil beraber olmak üzerine yönlendirin ve her daim kibar olun.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Aslan burcu erkekleri sevgilerini olduğu kadar öfkelerini de dışa dönük yaşarlar ve bunu üzerinizde hissetmenizi sağlarlar. Ancak siz bu öfkeye karşılık rencide edici sözcükler kullanırsanız ne kadar sevdiğine bakmaz sizi hayatından silebilir. Dolayısıyla öfke anlarında kontrolü sağlamak önemlidir.
  • Başak burçları için sadakat, güven ve dürüstlük sevgiden de önce gelmektedir. Ancak aslan burcu erkekleri çapkınlıklarıyla bilinmektedirler. Dolayısıyla erkek olarak bu özellikten vazgeçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde partnerinizi sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bu konumuzda başak burcu kadını ile aslan burcu erkeği uyumu hakkında bilgiler verdik. Eğer sizinde başak kadını aslan erkeği uyumu hakkında bir yorumunuz varsa konu altında yer alan yorum bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git