Başak Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

12.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

İkilinin uyumu pek çok yönden incelenebilir fakat önce iki taraf arasındaki ilişkinin ne tür bir ilişki olduğu bilinmeli ve incelemeler buna göre yapılmalıdır. Aralarında bir arkadaşlık mı var? Yoksa bu ilişki bir aşk mı ya da sadece bir iş ilişkisi mi? İlk önce bunu belirlemek ve ilişkilerindeki uyumu bu yolla değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Ancak şunu da söylemek isteriz ki aralarındaki ilişki ne tür olursa olsun haritaları güzel bir uyum yakalayacaklarına dair ip uçları vermektedir. Çünkü başak kadını toprak grubundan, akrep erkeği ise su grubundandır ve bu iki grup arasında doğal bir çekim vardır. Bu çekim onların ilişkilerini de olumlu etkileyecektir.

Başak Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

Toprağın suya olan aşkı gibi olabilirler

Toprak ve su grubunun arasında bir çekim oluşması son derece doğaldır. Başak kadını ön planda olmaktan çok hoşlanmayan, sade bir güzelliğe sahip, kendi halinde bir kadındır. Onun bu özellikleri risk sevmeyen bu tutkulu partnerin dikkatini çekecektir ve onu tanımak isteyecektir. Çünkü bu kadınlar attıkları her adımda mantıklarını konuşturan ve ayakları yere son derece sağlam basan bir kadınlardır.

Bunu gören akrep erkeği ondan bir hayli etkilenecek ve aralarında güzel bir aşk ilişkisi olacaktır ancak partneri ilişkisinde huzur ve güven ister. Kadınlar Merkür yönetiminde oldukları için onların meraklı, sorgulayıcı ve eleştirel yanları vardır. Bu erkekler ise tam aksine sorgulanmaktan pek fazla hoşlanmaz, kendisi karşı tarafa soru sormayı çok sever ancak ona soru sorulması hoşuna gitmez. Bu yüzden ilişki yaşarken biraz zorlanabilirler.

Doğasında intikam almak ve üzmek var

Akrep erkeği her zaman sert duyguları olan birisi olarak bilinir ve karşısındakini hemen üzmek ister. Özellikle üzüldükleri ve aldatıldıkları zaman bunu asla unutmaz ve mutlaka en kısa zamanda intikamını alır. Başak kadınının aşk hayatında duygusal olması nedeniyle her zaman detaylardan kendine pay çıkarır, bu şekilde ince düşünceli olmasıyla beraber partnerini üzmeden ilişkiye yönetecek taraftır.

İlk görüşte aşık olurlar

Akrep erkeğiyle ilişki kurması zor olan partnerleri için ilişkinin kurulmasından sonra kopmak da oldukça zor olacaktır. Başak kadınları duygusaldır, herhangi bir konuda izlediği filmde bile hüngür hüngür ağlayabilirler ki bu durum partnerine saçma gelebilir. Ayrıca oldukça detaycı erkek ise daima sonuçlara bakar. İlk görüşte aşk ile birbirine tutulan bu ikilinin ilişkisi evlilik ile sonuçlanabilir. Çoğu zaman nefretle başlayan bu aşk ilerde kendisini aşk ve tutkuya bırakacaktır.

Aralarındaki dengeyi iyi kurmaları gerekir

Başak kadınının sorgulayıcı tarafı sevgilisini yorabilir. Aradaki dengeyi iyi kurmak çok önemlidir. Birbirlerini tanıyıp daha temkinli adımlar atarlarsa bu ilişki ikisi için de çok hoş tecrübelere neden olacaktır. Ancak şunu da unutmayınız, akrep erkeğinin herkese göstermediği kapalı yönleri vardır. Yani bir nevi girilmesini istemediği özel alanları mevcuttur. Bu kadınının onu açması için biraz fedakarlıkta bulunması gerekecektir. İstediğini elde ettiğinde yani aralarındaki iletişim arttığında, yoğun tutkuları olan bu adam sevdiği ağır başlı kadına hayatının aşkını yaşatabilir. Her adımını hesaplayarak ve aklını kullanarak atan kadın önce biraz şaşırsa da onun ona katacağı yeni ve heyecan dolu tecrübelere hayır diyemeyecektir.

Benzer özellikleriyle uyumu yakalarlar

Aralarında inanılmaz derecede bir çekim vardır ve bu çekim ikilinin gözünden kaçmaz. Başaklar kadınları işkoliktir, partnerini ilk defa gördüğünde oldukça nefret edebilir ancak bu nefret daha sonra aşka dönüşecektir. Yani bu ilişki ya olur ya da olmaz. Bu çekimden sonra kadınlar partnerlerine karşı koşar adım atmalı ve onunla unutulmaz bir aşk yaşamalıdır.

Akrep erkekleri sevgililerinin hayatlarında her zaman unutulmaz bir iz bırakır. İlişkinize böyle iz bıraktığı gibi ona yanlış yaptığınız zaman da asla bu yanlışı unutmaz, bu yüzden ona asla yanlış yapmayın. Çünkü üzüldüklerinde karşısındakini üzmeyi de çok iyi bilir. Partnerlerinin çalışkan ve ayakları yere sağlam basması ile onları kısa sürede etkileyecektir. Onların her zaman bakımlı ve dikkat çekici kadınlar olması bu erkeklerin aşık olmasını sağlar. Yani bir ortama girdiğinde erkeğin ilk ilgisini çeken bu kadındır.

İlişkileri hep canlı kalır

Başak kadını müsriflikten hoşlanmadığı için bu özellik partnerinin hoşuna gidecektir. Partnerinin sürekli başka özellikleri ile karşılaşmak bu kadını da heyecanlandıracak ve bu da ilişkiyi oldukça canlı tutacaktır. Böylelikle birbirinizden sıkılma oranınız da oldukça azalacak, uyumlu bir çift olacaksınız.

Herkes hayatı boyunca sevdiğinden bir şeyler öğrenir. Akrep erkeğinin başak kadınına öğretecek çok şeyi vardır. Bu ikilinin birlikteliği çok gizemli olabilir, bu erkekleri tanıdıkça hepsinin birbirinden farklı olduğunu ve farklı şeyler vereceklerini görürsünüz. Plüton tarafından yönetilen erkek kendisini çözmenize asla izin vermez, tamam çözdüm dediğiniz anda hemen kendini değiştirir ve sizi şaşırtır.

Aşk için önceliklerini değiştirmeli

Başak kadını sevgilisinin aklını başından alacaktır. Kıvrak ve pratik zekâsıyla bu erkeği etkileyen kadınlar onunla sohbet etmekten ve birlikte vakit geçirmekten oldukça hoşlanacaktır. Ancak başarılı olması için iş hayatını biraz arka planı atması ve partnerine zaman ayrılması gerekir. Aynı zamanda bu kadınlar çekingenlikleri ile de bilinmektedir.

Akrep erkeğinin en temel ve en aktif olduğu konulardan biri ikili ilişkilerdir. Bu yüzden eğer onunla yeni tanıştıysanız hemen evlenmeyi düşünmemelisiniz. İlk önce partnerinin ona dair bazı şeylerden emin olması ve ona göre adım atması daha mantıklı olacaktır.

Zıt özellikleri zamanla aralarında çekim yaratır

Başak kadınını hiçbir zaman tam anlamıyla anlayamazsınız, duygularını gizler ve ne kadar uğraşsanız da onu çözmenize izin vermez. Akrep erkeğini de çekici yapan özelliği sonsuz öz güvenidir, kendilerini çok iyi tanırlar limitlerini ve güçlerini bilirler. Yavaş akan su çok derin olur tabiri tam olarak bu erkeği anlatır, sakin görüntüsü sayesinde duygularını su yüzüne çıkartmazlar.

Başak kadınını partnerinin kıskanç ve sahiplenici yapısı sinir edebilir. İlişkiniz ilerledikçe onların yoğun sevgisi, cömertliği ve bağlılığı hoşunuza gidecektir. Birbirlerine uzak olsalar da çok uygundur. Bu kadın kuvvetli ve güçlü partnerinin yanında kendini sakin hissedecektir. Bu erkekler huzursuz yapıda değildir, gelecek için yatırım yapmayı sever. Onlar da para biriktirmeyi sevdiği için maddi konularda ikiliyi birbirlerine daha çok bağlayacaktır.

Gelecek kaygısı kadar başarılı olma ve güç isteği ön plandadır

Başak kadını iş hayatına verdiği önem ile bilinir, iş hayatı onun için neredeyse her şeyi ifade eder. Alıngan yapısı ve kendine olan güveni de oldukça bilinen özellikleri arasındadır. Bu özellikleri dışında ise zeki ve konuşma yeteneğine oldukça hakim bir yapısı da vardır. Konuşmayı ve konuşarak sorunlarını çözmeyi tercih eder, kavga etmek ona göre değildir. Bunun yerine konuşarak anlaşmayı daha çok tercih eder. Bu kadınlar spor yapmayı da çok severler, kendilerine olan güvenleri de bir nevi buradan gelir. İş hayatındaki başarıları da onu hayata bağlamaktadır.

İyi bir iş ortaklığı yürütürler

Başak kadını ile akrep erkeği arasında uyumlu bir iş ilişkisi olacaktır çünkü iki taraf da hayatları boyunca güven ister. Bu benzerlik çifti birbirine yaklaştırır, birlikte uzun vadeli iş ortaklığı yapabilirler. Bunun yanı sıra ikisi de para biriktirmeyi sever, müsriflikten çok fazla hoşlanmaz. Bu tutumlu yapıları onların savurganca işler yapmasını engeller ve iş ilişkileri çok daha sağlam adımlarla ilerler.

Konuşkan tavırları karşısında afallayabilir

Arkadaşlık uyumlarına bakıldığında aşk konusundan daha şanslı oldukları görülmektedir. Çünkü Güneş’in burçlardaki konumu incelendiğinde dostluklarında güzel bir uyumun yakalanacağı anlaşılmaktadır. Ancak aralarındaki bazı farklara dikkat etmekte fayda vardır çünkü akrep erkeği başak kadınlarına göre biraz daha kapalı kalmaktadır. Konuşmaktan hoşlanan ve düşündüğünü söylemekten çekinmeyen bu cesur kadın karşısında daha kapalı bir yapıya sahip olan bu tutkulu adam şaşırıp kalabilir. Şaşkınlığını bir an evvel atıp bu kadının samimiyetine inanırsa ve onunla konuşarak iletişimi ilerletirse aralarında çok güzel bir arkadaşlık ilişkisi oluşması mümkündür.

Kültürlü ve öğrenmeye açık kişilerdir

Akrep erkeği oldukça farklıdır, bir kapsamı yoktur. Gizemli tavırları ve kendine olan güveni ile bilinir. Bunun yanı sıra oldukça da kültürlü insanlar olabilirler, okumayı ve bilgi edinmeyi oldukça severler. Bu özellikleri ile başak kadınını etkileme oranı oldukça artmaktadır. Bunun yanı sıra geleceğe verdiği önem ve yaptığı planlarda da oldukça karşısındaki düşünen bir yapısı vardır.

Gizemli yapısı ile matruşka bebek gibidir

Uyumları biraz farklıdır. Eğer başak kadını değişikliklere açık bir yapıda ise bu ilişki oldukça mutluluk dolu bir ilişki olabilir. Her gün farklı bir özelliğini öğreneceğiniz partnerinizi tamamen tanımanız imkansız olabilir çünkü her zaman başka bir özelliği ortaya çıkacak ve gizemli tavırları ile dikkat çekmeye çalışacaktır. Bunun yanında akrep erkeği ile romantik anlar da yaşama oranı oldukça fazladır. Maddi açıdan da oldukça düşüncelidir ve birikim yapmayı da severler.

Şüpheciliği paranoya boyutunda olabilir

Baharın son günleri ile kışın ilk günlerini temsil ederler. Mevsimlerin de etkisiyle ikisi de mutlu insanlardır ve hayattan zevk almayı bilirler. Akrep erkekleri içe dönük insanlardır, zaman zaman dökülmediği için kendini yiyip bitirebilir. Bu yüzden partnerlerinin onun güvenini kısa sürede kazanması gerekir. Aynı zamanda bu erkekler partnerinin her zaman kendisinin sırdaşı olmasını ister yani bu ikili hem aşk ilişkisinde hem de arkadaş ilişkisinde oldukça mutlu olabilir. Başak kadını onun beklentilerini karşılayabilir ise bu erkek onu oldukça mutlu edecektir. Bu kadınlar her şeyden önce yaşama ve yaşamaya büyük önem verir. Yani hayatında yaşadığı küçük sorunlarla hayatını zehretmeyi sevmezler. Partnerleri ise şüphecidir ve zaman zaman paranoyak düşüncelere kapılabilir onlara partnerlerinin bu davranışları oldukça saçma gelecektir.

Güvensizliği kendine hakaret sayar

Akrep erkeklerini her zaman kıskanç olarak biliriz anca bu ilişkide kıskançlık duygularını biraz saklaması gerekiyor. Çünkü partnerleri kendini koruyup kollayabilen ve ayakları yere sağlam basan kadınlardır. O yüzden erkeklerin bu ilişkide onlara güvenmeyi öğrenmesi gerekiyor. Partnerinin başak kadınına aşk ve tutkuyu tam anlamıyla yaşatabileceğinden emin olabilirsiniz. Toprak grubuna mensup kadınlar ve su grubuna mensup erkekler oldukça aşk dolu ve tutkulu bir ilişki ortaya çıkabilirler. Bu kadınlar öğrenmeye her zaman hevesli ve meraklıdır bu yüzden eşlerinden öğrenecek çok şeyleri vardır. Erkek aşkı öyle derinden yaşar ve yaşatır ki bu kadınların hayatında derin izler bırakır.

Şüphelerinin yersizliğini anlamalı

Akrepler erkekleri ve cazibesi ile başak kadınları ise zekası ve çalışkanlığı ile birbirlerini etkiler. Bu ilişki için zıtlıkların uyumu diyebiliriz. Uzun süreli bir aşk yaşamak istiyorlarsa kadın mutlaka erkeğin güvenini kazanacak bir şeyler yapmalıdır, aksi takdirde kıskançlık krizleri ortaya çıkabilir. Aralarındaki inanılmaz çekimden dolayı birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren birbirlerini etkileyeceklerdir.

Başak Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Zıtlıklarla dolu ama güzel bir hayat

Zıtlıkların uyumu olarak bilinen ikilinin evlilik hayatı sorunları atlatabildikleri takdirde uzun süreli olabilir. Evlilik hayatında akrep erkeğinin kıskançlığını arka planı atması ve başak kadınlarının da iş hayatından çok ev hayatına önem vermesi oldukça iyi olacaktır. Bu çift çocuklarıyla beraber mutlu mesut bir hayat yaşayabilirler. Güzel bir evlilik için kadının dilini biraz tutması, erkeğin de kıskançlığını törpülemesi çok önemlidir. Aksi takdirde ikisi de sıkılabilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.