Çörek Otu Yağı Adet Söktürücü Nasıl Kullanılır ?

Çörek Otu Yağı Adet Söktürücü Nasıl Kullanılır ?
15 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 491 kez okundu.

Çörek otu yağı adet söktürücü nasıl kullanılır hakkında merak ettiklerinizi yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Çörek Otu Ne İşe Yarar ?

Çörek otu herkesin de bildiği gibi çok şifalı bir bitkidir. Bu bitki özellikle kadınların en büyük dertlerinden bir tanesi olan adet sorununa birebir etki göstermektedir. Bunun için çörek otu yağı ve bal bizlerin adet sorununda söktürücü olarak yardımımıza yetişecek olan ikili haline gelmektedir. Peki bu ikili nasıl kullanırız biliyor musunuz ?

Çörek Otu Yağı Adet Söktürür Mü ?

İlk olarak yaklaşım 6 gram kadar çörek otunu alalım. Ardından bir havan alarak almış olduğumuz çörek otlarını içerisine yerleştirelim ve güzelce ezmeye başlayalım. İyice toz haline geldiği esnada içerisinde var olan şifalı yağlara bu sayede sizde şahit olmuş olacaksınız. Şimdi toz olarak elde etmiş olduğumuz çörek otu üzerine yalnızca 1 çorba kaşığı olacak kadar bal ekleyelim. Son aşama olarak bu ikiliyi güzelce karıştırıp harmanlayalım. Günde sadece bir kez sabahları olmak üzere bu ikiliyi tüketmeniz yeterli olmuş olacaktır. Bu karışım düzenli tüketim sonucunda (yaklaşık 10 gün sonrasında bile) adet söktürücü sonucuna varmanızı sağlamış olacaktır. Bu sebepten dolayı hiçbir şeye para vermeyin ve sadece bu ikiliyi deneyin.

Adet döneminde kadınların yaşadığı çoğu soruna çözüm niteliğinde olan çörek otu ve yağının sayısız faydası bulunur. Bunlardan bir tanesi de dolaşım sistemi üzerinde bulunan olumlu etkisidir. Dolaşım sistemini düzenleyici bir etkiye sahip olan çörek otu yağı tüketildiğinde adet söktürücü bir etkiye sahiptir. Bu sebeple menopoz döneminde veya adet düzenleme amacıyla kullanılması çok yaygındır. Aynı zamanda şişkinliği de hafiflettiği için çörek otu ve yağı adet dönemlerinde tüketilmesi en etkili çözümlerdendir. Çörek otu bu etkiyi sağlamak için bal ile karıştırılarak veya sadece yağ halinde tüketilebilir.

Vücuttan enfeksiyonları temizlemede çok güçlü olan çörek otu, kadınların bu dönemde istedikleri etkiyi sağlayacaktır. Ancak her şeyde olduğu gibi çörek otu yağının kullanımında da dikkat edilmesi gereken düzendir. Eğer gerçek bir etki almak isteniyorsa çörek otu yağını her adet döneminden 1-2 gün önce ve dönem boyunca kullanmak gereklidir. Böylece adetin sökümü daha rahat olmakla birlikte daha az acılı ve psikolojik açıdan da daha rahat bir dönem geçirilmiş olur.

Adet söktürücü özelliğiyle bilinen çörek otu, arka arkaya sürekli sağlıksız devam eden adet dönemlerinde adet getirici ve adet dönemini düzene sokucu olarak kullanılabilir. Sağlıksız adet dönemlerini ve adet seviyesini sağlıklı hale sokmak için birebirdir. Yani evet, çörek otu yağı adet getirir. Ancak zaten sağlıklı devam eden veya henüz vakti gelmemiş adet dönemlerinde durup dururken adet getirmek gibi bir etkisi yoktur. Çörek otu yağı sadece sağlıksız adet dönemlerinde düzenleyici etkiye sahiptir.

Çörek Otu Yağı Adet Getirir Mi ?

Sayısız faydası bulunan çörek otunun yağının kullanımı normal seyrinde devam eden bir adet dönemine ekstra bir fayda sağlamaz. Veya henüz adet dönemi başlamamış, ergenliğe ulaşmamış bir genç kızda adeti getirici etkisi bulunmaz. Ancak adet döneminde sorunlar yaşayan, belli bir adet düzeni bulunmayan kadınlarda ve adeti bir türlü düzgün gelmemiş genç kızlarda çörek otu yağının büyük faydası vardır. Çörek otu yağı dolaşım sistemi üzerinde çok olumlu etkiye sahip bir yağdır. Bu etki çörek otunun tane biçiminde veya değişik kürler halinde tüketilmesiyle de oluşabilir.

Çörek Otu Yağı Adet Sancısına İyi Gelir Mi ?

Geçmişten günümüze bir mucize olarak adlandırılan çörek otu, birçok soruna ve derde devadır. İçerisinde bulunan antioksidanlar ve vitaminler sayesinde ruhsal sorunlardan tutun da fiziksel hastalıklara kadar hemen hemen her şeye küçük de olsa bir faydası bulunur. Dolaşım sistemi ve hormonlar için rahatlatıcı ve düzenleyici bir etkisi bulunan çörek otu yağı, bu sayede adet dönemindeki kadınlar için de çok faydalıdır. Çörek otunun taneleri kuru biçimde baharat olarak yenebildiği gibi, soğuk sıkım yağ halinde de kullanılabilir.

Çörek Otu Yağı Adet Sancısına Faydası

Çoğunlukla bölgesel şikayetler için uygulama kolaylığı sağladığından yağ hali kullanılır. Ancak çörek otunun adet dönemi ağrılarında tamamen ağrıyı geçirici bir fayda sağlamayacağı unutulmamalıdır. Çünkü çörek otu vücudun genel düzenini bozmadan, rahatlatıcı bir görev görür. Bu etkiyi sağlamak için çörek otu her şekilde tüketilebilir ancak önemli olan adet dönemi başlamadan 1-2 gün öncesinden çörek otunu veya yağını tüketmeye başlamaktır. Çörek otunu sevmeyenler için istenirse çörek otu taneleri bal ile karıştırılarak tüketilebilir.

Çörek Otu Yağı Adet Söktürücü Nasıl Kullanılır ?

Ancak çörek otunun etki etmesi için düzenli bir kullanım gerekir, bir kez kullanıp mucize beklemek olmaz. Adet döneminden 1-2 gün önce başlanarak 2. gününe kadar günde bir kez tüketmek en uygunu olur. Bu sayede hem ağrılarda azalma hem de psikolojik bir rahatlama hissetmek mümkündür.

Çörek Otu Yağı Adet Kanamasını Arttırır Mı ?

Çörek otu yağının genel olarak adet kanamasını arttırıcı bir etkisi yoktur ancak adet söktürücü özelliği bulunduğu için kanamayı olması gereken seviyeye getirir ve bu da sanki kanama artmış gibi bir etki yaratır.

Yani evet, adet kanaması sağlıksız seviyede olan bir birey için çörek otu yağı kanamayı arttırır. Ama zaten normal olan adet kanaması çörek otu yağı kullanımı sonucunda anormale dönüp, olmaması gereken seviyeye çıkmaz, normal olmayan kan kaybına yol açmaz. Böylece çörek otu yağı adet söktürücü ve adet dönemini düzene sokucu olarak kullanılmaktadır.

Çörek Otu Yağı Adet Düzensizliğine İyi Gelir Mi ?

Sadece dolaşım sistemi üzerindeki düzenleyici etkisi sayesinde çörek otu yağı kullanımı sonucunda adet kanaması düzene girmekle beraber, olması gereken seviyede seyretmeye başlar. Bu da çörek otu yağı kullanımı öncesinde adet kanaması seviyesi sağlıksız olan bir bireye sanki kanaması artmış gibi gelir ve dolayısıyla korkutucu bir sonuç doğurmuş olur. Ancak korkulacak bir şey yoktur. Çörek otu yağı kullanımı sonucunda artan adet kanaması aslında sağlıklı olduğunuzun ve dolaşım sisteminizin düzgün çalıştığının bir göstergesidir. Bu yüzden çörek otu yağı adet kanamasını düzenlemek için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Çörek Otu Yağı Adet Geciktirir Mi ?

Çörek otu yağı adet geciktirmez. Aksine, bu yağın ve çörek otunun adet dönemini rahatlatıcı, adet getirici ve adet söktürücü bir etkisi vardır.

Vücuttaki enfeksiyonları temizleyerek dolaşım sistemini düzenleyen çörek otu, adetin düzgün bir seyirde ilerlemesine yardımcı olur. Bu sayede adet döneminin her ay vaktinde ve sağlıklı bir şekilde olmasını sağlar. Çörek otu yağının adet geciktirme gibi bir etkisi yoktur. Eğer çörek otu kullanımı sonucunda böyle bir etkiyle karşılaşılıyorsa mutlaka bir hekime görünmekte fayda vardır çünkü bunun sebebi büyük ihtimalle farklı bir şeydir.

Çörek otu adet söktürücü etkiye sahiptir ve adeti geciktirmesi anormal bir durumdur. Bu da büyük ihtimalle vücutta sağlıksız çalışan bir dolaşım sistemi veya herhangi başka bir problemin belirtisidir. Çörek otu yağı ancak adet gecikmesi durumunda adet söktürücü ve sistemi düzenleyici olarak kullanılabilir. Böyle bir etkiyle adeti geciktirmesi mümkün değildir. Çörek otu yağı kullanımı sonucunda veya hiçbir şey kullanmadan oluşan ve sürekli seyreden adet gecikmelerinde mutlaka bir uzmana danışılması gereklidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git