Çillere İyi Gelen Kremler

19.07.2017
Çillere İyi Gelen Kremler

Cilt üzerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen leke ve çillerin giderilmesi amacıyla kullanılması mümkün olan farklı kremler bulunmaktadır. Kremlerin içerdikleri etken maddelerine göre cilt üzerindeki etkileri de farklı olmaktadır. Kremlerin kullanılmasından önce bir doktor ile görüşülmesi ve doktor tarafından reçete edilen kremin önerilen şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Expigment Krem

Expigment Krem

Genel olarak ciltte oluşan çiller ve güneş lekelerinin giderilmesi amacıyla kullanılan bir krem olarak bilinmektedir. Cildin soyularak cilt üzerindeki lekelerin dökülmesini ve bu şekilde lekelerin ortadan kaldırılmasını sağladığı için ciltte yanma şikayetine neden olduğu belirtilmektedir. Bu bakımdan kremin hassas cilt yapısına sahip olanlarda daha fazla miktarda dökülme yapması olasılığı bulunmaktadır. Kremin dökülmesini sağladığı lekeli deri bölgesinin altından leke içermeyen yeni deri tabakası oluşmakta ve bu şekilde leke ve çil şikayetinden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Expigment krem, özellikle çil şikayeti için kullanılmasında oldukça etkili sonuçlar verdiği bildirilmiştir. Bu kremin kullanılmasından önce mutlaka bir doktor ile görüşülmesi tavsiye edilmektedir. Kremin içerdiği etken maddelerin uzun süreli kullanılması ciddi yan etkilere neden olabilmektedir. Ayrıca hassas cilt yapısına sahip olanlarda da dikkatli kullanılmalıdır.

Arap Kızı Kremi

Arap Kızı Kremi

Cilt lekelerinin giderilmesi ve cildin beyazlatılması amacıyla kullanılmakta olan bir kremdir. Kremi uzun süre kullananlar, cildi pürüzsüzleştirme etkisinin olduğunu da ifade etmektedirler. Arap kızı kremi özellikle güneş lekelerinden ve ciltteki çillerden şikayet edenler tarafından kullanılan bir kremdir. Kremin düzenli olarak kullanılması şikayetlerin azalmasında etkili sonuçlar göstermektedir. Kremin kullanılmasında satın alınan ürünün orijinal olup olmadığına dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır. Orijinal olmayan ürünün kullanılması şikayetlerin giderilmesini sağlaması bir yana ciltte mikropların oluşmasına ve üremesine sebebiyet vermektedir.

Tretin Kremi

Tretin krem, gün aşırı olarak kullanılması gereken bir kremdir. Krem, şikayet edilen cilt bölgesine az miktarda uygulanmak suretiyle kullanılmalıdır. Bu şekilde düzenli kullanılması cilt lekelerinin giderilmesi için oldukça faydalı olmaktadır. Kremin kullanılmasından sonra güneşe çıkılmaması gerekmektedir. Kremin özellikle cilt yüzeyinde bulunan sivilce lekelerinin giderilmesi için kullanılmasında 2-3 ay içerisinde oldukça etkili neticeler alındığı belirtilmiştir. Bu krem de cildin üst yüzeyini soyulup dökülmesi ve altından temiz deri tabakasının oluşmasını sağlama yoluyla etkisini göstermektedir. Bu nedenle doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilmektedir. Krem cilt yüzeyinde aşırı kurumaya neden olabildiğinden bir nemlendirici krem ile birlikte kullanılması tavsiye edilebilir. Krem her ne kadar cildin kurumasına ve dökülmesine neden olmakta ise de bu etkisini gösterirken çok fazla yanma hissine neden olmamaktadır.

Sinoz Leke Kremi

Sinoz Krem

Ciltte meydana gelen güneş lekelerinin giderilmesinde oldukça etkili bir leke giderici kremdir. Sinoz leke kremi, güneş lekelerinin yanında akne lekeleri, siyah noktalar, çil izleri, epilasyon ve hamilelik lekelerinin de giderilmesi maksadıyla kullanılmaktadır. Kremin oldukça etkili bir yapısı bulunmakta olup kullanıldığı cilt bölgesinde kısa süre içerisinde etkisini göstermekte ve lekelerin açılmasını sağlamaktadır. Krem lekeleri gidermek için derinin dökülmesi yöntemini değil lekeleri parçalayarak azaltma ve yok etme yöntemini kullanmaktadır. Bu özelliği kremin hassas ciltler için kullanımını da daha rahat bir hale getirmekte olup özellikle hassas ciltler için oldukça etkili bir leke giderici krem olduğu ifade edilmektedir. Diğer cilt tipleri içinde rahatlıkla kullanılabilir bir yapıya sahip olup etkili sonuçlar vermektedir.

Madecassol Krem

Madecassol Krem

Daha çok sivilce ve ciltte oluşan çatlakların giderilmesi için kullanılan bir krem olarak bilinmesine rağmen cilt üzerindeki iyileştirici ve cildi yenileyici etkileri de bulunduğu için cilt lekelerinin giderilmesinde de endikedir. Madecassol krem, hasarlı cilt bölgeleri için kullanıldığında hızlı bir iyileşme sağlamaktadır. Ayrıca darbeye ve çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelmiş olan cilt lekelerinin giderilmesinde de etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayan bir kremdir. Kremin farklı cilt tiplerinde farklı yan etkileri olabileceği göz önüne alınarak öncelikle küçük bir bölgede deneme amaçlı olarak kullanılması tavsiye edilir.

Bepanthol Krem

Bepanthol Krem

İçerdiği etken maddeleri ile cilde güzellik kazandıran ve düzenli olarak kullanıldığı zaman da sivilce oluşmasını engelleyen bir kremdir. Bepanthol krem aynı zamanda cilt lekelerinin giderilmesi için de kullanılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise cilt lekeleri için ilacın merhem olanının değil krem olanının alınarak kullanılması gerektiğidir.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.