Sinoz Leke Kremi Nedir, Kullanımı ve Faydaları

Sinoz Leke Kremi Nedir, Kullanımı ve Faydaları
27 Ocak 2020 tarihinde eklendi, 129 kez okundu.

Sinoz Krem Nedir?

Ciltte oluşmuş olan her türlü lekeyi, sivilce izine gideren bir kremdir. Yaşın ilerlemesiyle meydana gelen lekeler, güneş lekeleri, sivilceler ve sivilce izleri oluşmaktadır. Bu lekelerin oluşmasına bazen yanlış beslenme, genetik yapı, kirli hava, kullanılan kozmetik ürünler neden olabilir. İçerisine bol miktarda C vitamini bulunan Sinoz krem, dış etmenler sebebiyle oluşan lekelerin giderilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda da cildin beyazlamasına yardımcı olur. Cildin pürüzsüz ve parlak görünmesine yardımcı olur. Özellikle ergenlik çağına giren gençlerde görülen sivilce ve lekelere iyi gelmektedir. Eğer ciltte aşırı miktarda sivilce ve akne bulunuyorsa öncelikle dermatoloğa başvurulmalıdır. Sonrasında onun verdiği tedavi yöntemi izlenmelidir.

Sinoz krem doğal içerikli olduğu için fazlasıyla tercih edilen bir kremdir. Birçok farklı üründen oluşmaktadır ve en çok tercih edilenleri, mavi anemon çiçeği kremi, yüz bakım kremi, cilt kremi, göz çevresi kremi ve son olarak yüz bakım jelidir. Tercih edilen cilt bakım ürünleri arasında olan bu ürünleri içeriğinde ortak olarak, kollajen, kinetin, pantenol, C vitamini, aleovera bulunmaktadır. Temiz cilde, ince bir tabaka halinde uygulanması gereken bu krem, eczanelerde ve internette dermo kozmetik marketlerden temin edilebilir. Fakat internetten alırken mutlaka güvenilir sitelerden alınmasına çok dikkat edilmelidir.

Sinoz Krem İçeriği

Kreminin içeriğinde, kollajen, kinetin, pantenol, C vitamini, aleoveranın yanı sıra meyan kökü, papatya ekstraktı, çinko, Pentavitin, Sodyum PCA, jojoba yağı ve aynısefa yağı bulunur.

Kolajen, insan vücudunda çok sayıda bulunan bir proteindir. Vücutta deri, bağ dokusu, tendon, eklem, tırnak, diş, saç ve kemikleri yapısında bulunan kolajen, dokulara destek sağlar ve doku ya da organların canlı ve esnek kalmasına yardımcı olur. İnsan vücudunda en çok bulunan proteindir. Kolajen yıpranan dokuların onarım ve yenilenmesinde görev alır.

Pentavitin, cildin nemini korumak amacıyla nemlendirici birçok cilt kreminin içine konulan bir maddedir. Buğdaydan elde edilen saccharide isomerate bir tür şeker benzeri bir madde olan pentavitinin, saç ve cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Birçok güneş koruyucunun içerisinde bulunmaktadır. Maliyeti fazla olduğundan her cilt ve saç ürününün içerisinde bulunmamaktadır.

Sodyum PCA, Pyrrolidone Carboxylic Acid olarak bilinir ve cildin daha fazla fizyolojik nem tutmasını sağlar. Bu madde cildin ihtiyaçları ve dahili su kaynağı arasındaki devamlı dengenin sağlanmasına yardım eder. Ayrıca senkronize şekilde çalışan damarlar, ter ve yağ bezleri ile su tutucu özellik sağlar.

Kinetin, hücre bölünmesini destekleyen bir bitki hormonu çeşididir. Hücre bölünmesini teşvik eder. Bitkilerde ürün kalitesini yükseltirken, bitkileri hastalık ve zararlılara karşı direncini artırmak için kullanılan bir hammadde olarak kullanılmaktadır. Bu madde biyoteknoloji alanında, tarım sektöründe ve kozmetik sektöründe fazlasıyla kullanılmaktadır. Düşük konsantrasyonda kullanıldığında bile etkisi oldukça fazla olan bir organik maddedir.

Pantaneol, pantotenik asidin alkol analogu olan bu madde, bu nedenle B₅’nin provitaminidir. yapışkan, şeffaf bir sıvı olan Pantenol, nemlendirici olarak ve farmasötik ve kozmetik ürünlerde sıkça kullanılır. Hücre bölünmesini arttırıcı özelliği olan pantenol, yaraların çabuk iyileşmesini sağladığından, yara iyileştirmek için kullanılır. Aynı zamanda meydana gelen kızarıklıkların ve tahrişlerin giderilmesine de yardımcı olur.

C Vitamini, Askorbik Palmitat olarak da bilinir. Cilt sağlığı için kusursuz bir vitamin olan C vitamini, cilt için bir antioksidan kaynağıdır ve bu özelliği ile güneşten gelen zararlı ışınların ciltte yarattığı zararı en aza indirger. Yaş ilerlemesiyle birlikte azalan kolajen üretimine yardımcı olurken cildin elastikiyetini korur. Cildin sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Ayrıca ciltte meydana gelen lekelerin renginin açılmasını sağlar.

Aleo vera, sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılır. Cilt hastalıkları başta olmak üzere bağışıklık sorunları, diyabet ve kalp hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. A,C ve E vitaminleri ve mineraller, folik asit, kolin, sakaridler, antrakinonlar ve salisilik asit içeren aleo vera yapraklarının içinde bulunan jel cilde uygulanabilir. Kırışıklıkları önler ve yanıkların iyileşmesini hızlandırır.

Meyan kökü, kozmetik sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Cilde ve saça oldukça faydalı olan meyan kökü, nemlendirici özelliği ile saç derisini nemli tutar ve saçın uzamasını sağlar. Güneşten yıpranan saçlar üzerinde de etkilidir. Kullanılan kremlerin içinde de bulunan meyan kökü, aynı zamanda cildi nemli tutar, yatıştırıcı ve nemlendirir. Egzama, sedef, cilt döküntüleri gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.

Papatya ekstraktı, her tür kozmetik formülde kullanılabilmektedir. Antibakteriyel özellik gösterdiği için saç ve cilt sağlığı üzerinde önemli etkileri vardır. Fakat aşırı alımı toksik etki oluşturabilir. Ateş düşürücü, spazm çözücü, terletici, ağrı kesici ve diş eti, bademcik iltihaplarına karşı oldukça etkilidir.

Jojoba yağı, kozmetik ürünler alanında oldukça fazla kullanılmaktadır. Birçok saç ve cilt bakım ürünün içeriğinde bulunmaktadır. Sivilce ve sivilce izlerinin ve lekelerin tedavisinde kullanılır. Ayrıca içeriğinde bol miktarda E vitamini bulunduğundan çatlak kremleri, losyonları ve yağlarının içinde de sıkça kullanılmaktadır. Kozmetik sektörünün yanı sıra ilaç sanayinde, temizlik malzemelerinin yapımında da sıkça kullanılmaktadır.

Çinko, genellikle porselen, seramik, kauçuk, boya, gübre, lastik, yem katkısı, kozmetik, tekstil, çinko fosfat ve çinko sülfat endüstrisinde ham madde olarak sıkça kullanılmaktadır. Özellikle krem ve losyonların içeriğinde sıkça rastlanmaktadır. Hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Aynısefa yağı, kozmetik sektöründe sıkça kullanılan bir yağdır. Tırnak mantarını geçirici, cilt kuruluğuna iyi gelir ve saçlara canlılık kazandırır. Genellikle turuncu renkte bulunur. Aynı zamanda Gastrit, reflü ve ülser gibi mide rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir.

Sinoz Krem Ne İşe Yarar?

 • Ciltte oluşan sivilce izleri ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
 • Yaşın ilerlemesiyle meydana gelen lekelerin iyileşmesine yardım eder.
 • İçinde bulunan C vitamini cildi besler ve cilde parlaklık verir.
 • Oluşan güneş lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.
 • Cildin pürüzsüz ve parlak görünmesine yardım eder.
 • Cildin beyazlamasına yardım eder.
 • Anti-age özelliği ile yaşlanma belirtilerini geciktirir.
 • Cildin yenilenmesini sağlar.
 • Cildin dış faktörlerden arınmasına, elastan yapısını kazanmasına yardım eder.
 • Cildin yoğun bir şekilde nem kazanmasına yardımcı olur.
 • Ciltteki sebum dengesini korur ve kontrol altına alınmasına yardım eder.
 • Tıkanan gözeneklerin temizlenmesini sağlar.
 • Ölü deri ve kirlerin ciltten uzaklaşmasına yardımcı olur.
 • Cildin UVA/UVB ışınlarına karşı korunmasına yardım eder.

Sinoz Krem Nasıl Kullanılır?

Sinoz kremin kullanımı satın alınan çeşidine göre değişiklik gösterir. Fakat genel olarak hepsinde, uygulama yapıldıktan sonra en az 20 dakika üzerine başka bir uygulama yapılmamalı veya giysi ile temas etmemelidir.

 • Sinoz göz kremi, sabah ve akşam olmak üzere iki defa göz çevresine ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Sinoz cilt kremi, Hasarlı olan bölgeye sabah ve akşam olarak günde 2 kez temiz cilde uygulanmalıdır. Özellikle duş sonrası kullanılabilir.
 • Sinoz yüz bakım kremi, temizlenmiş olan cilde sabah ve akşam olarak günde 2 kez uygulanmalıdır. Parmaklar yardımı ile masaj yaparak uygulanmalıdır.
 • Sinoz yüz bakım jeli, jel formda olan bu kremin kullanımı oldukça kolaydır. Bu jel su yardımı ile köpürtülmeli ve sonra yüz yıkanmalıdır. eğer cildinizde makyaj varsa uygulanamadan önce temizlemelidir. Yatmadan önce kullanılması önerilmektedir.

Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Temiz cilde sabah ve akşam olarak düzenli kullanıldığı zaman etkisi 1-2 ay içerisinde görünmektedir. Bu krem hemen oluşmuş olan lekelere etki etmektedir. Üzerinden zaman geçmiş olan lekeler üzerine etkisi yok denecek kadar azdır.

Nerelerde Kullanılır?

Yüz başta olmak üzere cildin her bölgesine rahatça kullanılabilir. Fakat uygulanırken sadece ilgili bölge üzerinde kullanılmasına özen gösterilmelidir. Yeni oluşmuş olan sivilce lekeleri, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, hamilelik esnasında oluşan lekeler üzerine, cilt tonunun rengini eşitlemek amacıyla kullanılır. Krem ince bir tabaka halinde uygulandıktan sonra en az 20 dakika kesinlikle cilde başka bir şey sürülmemeli, giysi ile temas etmemelidir.

Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cildinize uygun olan kremin seçilmesi önemlidir.
 • Olası bir alerji durumunda bol su ile yıkanmalıdır.
 • Göz ile temas etmemeli, ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır.
 • İçeriğinde güneş koruma faktörü olduğundan ayrıca güneş kremi kullanılmasına gerek yoktur.
 • Kullanıldıktan sonra en az 20-30 dakika üzerine herhangi bir şey sürülmemeli, giysi ile temas etmemelidir.

Sinoz Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Krem tamamen doğal içerikliği olduğundan herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı olası bir alerjik durum için kullanmadan önce mutlaka bileğin iç kısmında test edilmelidir.

Sinoz Krem Fiyatı ve Nerede Satılır?

Eczanelerden ve internette dermokozmetik marketlerden kolayca reçetesiz bir şekilde temin edilebilir. Fiyatı ise satın alınacak olan sinoz kremin türüne göre değişmektedir. Genel olarak eczanelerde de internette de fiyatları 125 ila 140 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Sinoz Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılabilir mi?

Evet kullanılabilir, hamilelik ve emzirme döneminde karın ve göğüste meydana gelen çatlaklara da iyi gelir.

Ne tür cilt lekelerinde net sonuç verir?

Bu krem genellikle doğum lekeleri, hamilelik lekeleri, doğum kontrol haplarının sebep olduğu lekeler, güneşin sebep olduğu lekeler ve çillerde, sivilce lekelerinde ve yaşlılık nedeni ile oluşan lekeler üzerinde etkilidir.

Ciltteki lekelerin geçmesini nasıl destekler?

İçerisinde bulunan su Teresi özü, melanin sentezini inhibe edici depigment etkiye sahiptir. Serbest radikallere karşı savaşan C ve E vitaminleri ve leke üzerine etkili diğer bitki özleri ile beraber melanin hücrelerini harekete geçirir. Cildi eski görüntüsüne dönüştürmeye yardım eder.

Bu kremin içeriği cilde nasıl bir etki sağlar?

Lekeler üzerinde etkili olmakla beraber, cildin uzun süre beslenmesi, sıkılaşmasına yardım eder. Aynı zamanda da cildin nem seviyesinin korunmasına yardımcı olur. Bu krem mineral, protein, amino asit ve porisakkarideler bakımından zengin olduğu için bu maddeler cildi donuk, mat görüntüden kurtarırken, cildin canlı, parlak ve ışıltılı olmasına yardımcı olurlar.

Güneş koruma faktörü var mı ?

Krem içerisinde cildi güneş ışınlarından korumak için 30 faktör güneş filtresi bulunmaktadır. Bu krem sabahları uygulandıktan sonra tekrar güneş kremi uygulanmasına gerek yoktur.

Krem kullanılırken üzerine makyaj yapılabilir mi?

Uygulandıktan sonra yaklaşık olarak 20-30 dakika beklenmelidir. Sonrasında makyaj uygulaması yapılabilir.

Krem kaç yaşından itibaren kullanılabilir ?

27 yaşının üzerinde her kadın ve erkek kullanabilir.

Hassas ciltlerde kullanabilir mi?

Hassas ciltler için de uygundur. Herhangi bir alerjik durum olup olamadığını öğrenmek için öncelikle bilekte test edilmelidir. Sonrasında tüm cilt tipleri için kullanılabilir.

Kremin üretim ve imalat ile ilgili gerekli izinleri var mıdır?

Tüm ürünler bakanlıktan izinli ve ruhsata sahip bir şekilde İSO-9001 – TSE ve Helal Sertifikalı ve kozmetik yönetmeliğine uygun olarak son teknoloji ile üretilmektedirler. Sağlık Bakanlığından onaylı, laboratuvar testlerinden başarı ile geçmiştir. İçerisinde cilde zarar verebilecek kimyasal madde bulunmamaktadır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git