Kahve Falında Bıçak Görmek

25.09.2015
Kahve Falında Bıçak Görmek

Kahve falında bıçak görmek, fal sahibinin yanıldığı bir konuda doğruyu göreceği ve hata yapmayacağı anlamına gelir. Kişinin hayatında taşların yerine oturacağına, tuttuğu dileklerin kabul olacağına ve hayatının düzeleceğine işarettir. Sevgi ve saygı dolu mutlu bir ilişki yaşayarak huzur bulmak demektir.

Aşk Yorumu

Hayatınızı etkileyen bir olay için karar verme aşamasında olduğunuz için kendinizi biraz gergin ve tedirgin hissedebilirsiniz. En doğru kararı vermek isterken yanlış bir karar vermekten korkmanız ikileme düşmenize ve kendinizi zorlamanıza neden olacak. En doğru kararı vermek için aceleci davranmayın. Ne duygularınıza yenik düşün nede her şeyi mantığınıza oturtmaya çalışmayın. Hiç bir şey göründüğü gibi olmayabilir. Bu açıdan karar vermeden muhatabı dinlemek ona da söz hakkı tanımak karar vermenizde etkili olabilir. Ayrıca başkasına yanlış olan size göre yanlış olmayabilir bunu da göz önüne alarak geleceğiniz için en sağlıklı kararı vermeye çalışın. İkilemde kalmak veya kararsız olmak yanlış karar vermekten bile daha zor bir süreçtir. O yüzden kararınız ne olursa olsun bir kararınız olsun ve aldığınız karara göre yolunuza devam edin.

Daha yeni tanımaya çalıştığınız kişi ile aceleci davranıp bir an önce evlenmek istemeniz aileniz tarafından tasvip edilmeyebilir. Onlara da tecrübeli olmalarından ve sizin göremediğinizi görebilecekleri konusunda kulak vererek haklı olabileceklerini düşünmek doğru ve sağlıklı bir ilişki yaşamanız için yerinde bir karar olacaktır. Sonra pişman olmak için geç kalmakta var. En azından ailenizin dediği gibi bir kere tartışın tepkilerinizi tartın, gerçek yüzlerinizi görün sonra büyükler zaten sizin isteğinize saygı göstererek üstlerine düşeni yapacaktır.

Çok iyi anlaştığımız ve birçok sorununuzu anlatarak derlediğiniz kişi aslında size sırılsıklam aşık ve sizi kaybetmekten korktuğu için duygularını dile getirmekten çekiniyor. Sizse her ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olan ve sizi motive ederek hayata küsmenizi engelleyen bu kişiye can dostum diyorsunuz. Yakınlığınız ve birlikte yaşadığınız dostluk kısa sürede yerini aşka bırakarak hayallerinizdeki gibi bir evliliğin müjdecisi olacak.

Aile ve Yaşam Yorumu

Kahve falı yorumcularına göre aile içinde yaşanan bir tartışma gergin anlar yaşanmasına ve kırgınlıkların oluşmasına neden olacak. Hatta aile fertlerinden biri evden ayrılma kararı vererek bir arkadaşının yanına gidecek. Bu durum aile içinde bazı şeyleri tekrar gözden geçirmenize ve ufak bir olayın büyütülerek nelere sebep olduğunu daha iyi anlamanıza neden olacak. Yaşanan olayın biraz soğuması ve sinirlerin yatışması için birbirinize zaman tanımanız açısından iyi bir davranış olacaktır. Giden aile ferdi de yaptığının yanlış bir davranış olduğunun farkına vardığında zaten eve geri dönerek kendi adına özrünü dileyecek.

Aile içinde bazı dedikodular ile yaşanan olaylar canınızın sıkılmasına ve tepki vermenize neden olacak. Sanki dedikodu eden kişiler sizden daha iyi yaşıyor ve sizden daha doğru hareket ediyor da konuşuyorlar ayrıca bu dedikodular yüzünden nefes alamadığınızı ve birileri ne der diye yaşamınızı kısıtlamak istemediğiniz için herkes kendi kapısının önünü temizlesin sonra bizi dillerine dolasın diyerek son noktayı koysanız bile aile büyükleri kulaklarını tıkamak ve konuşan kişilerin ağızlarının payını vermek yerine lafın peşine düşmekten kendilerini alamıyorlar. Amaçları kendilerini bir şekilde aklamak ve dedikodunun doğru olmadığını göstermek kadar bu dedikodunun kimden çıktığını bulmak. Fakat onlar ne yaparlarsa yapsınlar bu şekilde konuşmaların önünü kesemeyeceklerini bilmiyor yeni dedikodularında oluşmasına çanak tutuyorlar. O yüzden ailenize dedikodu yapılmasına fırsat vermemeleri ve yapmak isteyeni susturmaları onları dinlemeyerek hatta lafı ağızlarına tıkarak ancak bu durumu bitirebileceklerini göstermeniz gerekebilir.

Para Yorumu

Aile hayatınızda yaptığınız yanlış harcamalar her şeyi kendi üstünüze yüklenmeniz nedeni ile hem ödeme güçlüğü çekmenize hem de aile içinde eleştirisel yaklaşımlar ve suçlamalarla karşı karşıya kalmanıza neden olmuş. Kendinizi ne kadar savunmaya çalışsanız da ortada olan borç durumu sizin kendinizi haklı gösterme çabanızın önüne geçecek. Haklı çıkmak veya suçlamalara cevap vermek içinde olduğunuz durumu çözmeyeceği gibi ben demiştimlerle uğraşmak zorunda kalmanıza neden olacak. Bu nedenle konuyu uzatmak yerine çözüm odaklı hareket etmek ve daha sonrasında harcamalarınızı planlı yapmaya çalışmak en doğru yol olacaktır.

Eşinizin aile huzuru için kendi birikimlerinden ve kalan borç kısmını da bankadan çekeceği kredi tüm borçların ödenmesini sağlayarak tek bir yere borç ödeyerek rahatlamanıza sebep olacak. Bu durum aile içinde ortak kararlar vererek harcamalarınızı planlayarak yapmanız konusunda da size iyi bir ders olacak. Bu nedenle eşiniz yaşadığınız sorunu olumlu şekilde çözüme kavuşturduğunuz için mutlu ve size olan tepkisi içinde özür dileyerek gönlünüzü alacak. Ailece çalışma hayatı içinde olmanız ve benim demeden tüm masrafları ortaklaşa karşılamanız kalan kısmı ile birikim yapmanız ihtiyaç anında zorlanmadan hareket etmenizi sağlayacak.

İş ve Kariyer Yorumu

İş yerinde ayağınızı kaydırmak ve size karşı duyduğu düşmanlığı her fırsatta kullanmasına rağmen kazdığı kuyuya kendi düşerek kısa sürede başka bir birime giderek yaptıklarının unutulmasını sağlamaya çalışacak.

Danışmanlık alanında verdiğiniz hizmette kalabalık bir ofis ortamı ve getirisi sizi tatmin etmediği gibi kendi ofisinizi açma isteği ağır bastığından eğitim hayatınıza yeniden dönerek kendinizi daha çok geliştirme eğilimi göstermenize neden olacak. Burada yaptığınız çalışmalarda tecrübe kazanmanız da ve kendinize olan güveni arttırmada etkili olacağı için eğitim süresiniz boyunca çalışmaya devam edeceksiniz. Eğitim hayatınızın bitmesi ve çalışma arkadaşlarınızdan aldığınız destekle kendi uzlaşmacı ofisinizi açarak baro ile çalışmaya başlamanız parlak bir kariyer ve gelir elde etmenizi sağlayacak.

Sağlık Yorumu

Çevrenizde kıskanılan biri olmanız fesat kişilerin gözlerinin üzerinizde olmasına ve nazar etkileri ile devamlı baş ağrısı ve uyku hali yaşamanıza, enerjinizin düşmesine sebep oluyor. Bu durumdan kurtulmak ve kendinizi hem daha zinde hissetmek için hem de nazardan ve kem gözlerden korunmak için güne nazar  için iyi kabul edilen dualardan okumanız gerekir. Ayrıca gece yatarken de bu duaları okumak rahat uyumanıza da yardımcı olacaktır.

Küçükken hasta olduğunuzda ailenizin sizinle daha çok ilgilenmesi bilinçaltınızda yer ettiği için hak ettiğiniz ilgiyi devamlı hasta olduğunuzu ifade ederek karşılama eğilimi göstermenize neden olmuş. Fakat doktorların hiç bir şeyiniz olmadığını yaşadığınız sağlık sorunlarının tamamen psikolojik olmasından kaynaklandığını söylemesi kendinizi daha kötü hissetmenize neden olabilir. Bu durum psikolojik bir muayene ile kısa sürede ilgi ve hastalık ilişkisi çözülerek hem daha sağlıklı bir yaşam, hemde ihtiyaç duyduğunuz ilgi için hasta olmanız gerekmediğini gösterirken kendinizi sevmeyi öğretecektir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.