Çörek Otu Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır ?

03.09.2017
Çörek Otu Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır ?

Çörek otu yağı bir çok şeye faydası var. Benim ilk ilgimi çeken faydalarından biri ise zayıflatma özelliği olmuştur. Her derde etkisi olması ile birlikte kilo verme konusunda da oldukça etkili olmaktadır. Bunun ana nedenlerden bir tanesi de içerisinde yağ yakmak için etkili olan enzimlerin yer alması olmaktadır. Bunun kullanımı düzgün bir şekilde yapılır ve sürekli zamanı takip edilerek yapılır ise gerçekten de oldukça etkisi olmaktadır.

Çörek otu yağı, zayıflamak isteyenlerin yardımına koşuyor. Çörek otunun zayıflatıcı etkisi olduğu pek çok uzman tarafından dile getiriliyor. Çörek otunu yemeklerinizde kullandığınızda ya da ağız yolu ile direkt olarak tükettiğiniz zaman daha çabuk zayıflamanıza yardımcı oluyor. Özellikle de sporcular çabuk kilo vermek amacı ile çörek otu yağını sıkça kullanılıyor. Çörek otu yağı ile zayıflamak için yemeklerden en az 1 saat önce büyük bir bardağa az bir çay kaşığı kadar çörek otu yağı koyarak zayıflama sürecini hızlandırabilirsiniz. Çörek oyu yağı, özellikle de sabah kahvaltıdan önce tüketildiği zaman iştah kesici ve tokluk verici bir özelliğe sahip olur. Aynı zamanda bu yağ, gün içinde ihtiyacınız olacak tüm enerjiyi depolamanıza yardımcı olur.

Kilo verme konusunda etkili olması için tabi ki düzenli bir kullanım şart olmaktadır. Bunu her sabah uyanır uyanmaz aç karnına bir yemek kaşığı içerseniz sizlerin metabolizma konusunda oldukça hızlanmasını sağlar. Tabi ki sindirim konusunda bu kadar etki etmek ile de kalmaz sizlerin kısa süre içerisinde iştahınızın kesilmesi üzerinde de etki eder. Bunun gibi birçok faydasının sürekli dikkatleri çekmesinden dolayı kilo verme isteyen kişilerin kesinlik ile dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi olmaktadır. Daha fit ve şık bir görünüme sahip olmak sağlıklı bir hayat isteyenlerin her ne olur ise olsun denemesi gereken önemli etkenlerden bir tanesi olmaktadır.

Bakıldığı zaman birçok diyetisyen tarafından çörek otunun zayıflamaya yardımcı bir etken olmuş olduğu söylenilmektedir. Özellikle çörek otu bitkisi ister normal olarak tükettiğimizde istersek de yemeklerin içine atarak tükettiğimizde zayıflama konusunda bize çok yardımcı olmuş olduğunu görmekteyiz. Eğer ki çörek otu yağı ile zayıflamak istiyorsak bunu da yaklaşık 1 çay bardağı su ile güzelce karıştırdıktan sonra (yemeklerden 1 yada 1 buçuk saat önce tüketmek koşulu ile) tüketmek zayıflamanıza fazlasıyla yardımcı olmuş olacaktır (bunun için 1 çay bardağı olacak şekilde alınan suyun içerisine yaklaşık 1 çay kaşığı çörek otunun eklenmesi son derece yeterli olacaktır).

Çörek otu yağı içerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde iştah kesmeye yardımcı bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Hal böyle olunca kişiler gün boyu kendisini tok hissetmiş olacaktır. Aynı zamanda bu yağı düzenli olarak tükettiğinizde bütün gün elde etmeniz gereken enerjiyi kazanmış olursunuz. Aynı zamanda bu yağ karaciğerin temiz bir hal almasını sağladığı için sindirim sistemin daha hızlı bir şekilde çalışmasını da yardımcı olarak daha hızlı zayıflamayı sağlamaktadır.

Çörek otu tohumunu çiğnemek ve yutmak da zayıflamanızda önemli bir etki yaratır. Bunu yaparken de her zaman en az 150 çörek otunu aynı anda çiğnemelisiniz. Çörek otu, iştahı kapatır ve uzun süre tokluk hissi verir. Bu sayede de daha az yiyecek yiyerek daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Karaciğeri temizler ve sindirim sistemini hızlandırır. Çörek otunun müshil etkisi olduğu için bağırsakların kayganlığını arttırır ve besinlerin bağırsaktan daha kolay geçerek atılımını sağlar. Fakat kronik hastalığı olanların ve düzenli ilaç kullanan kişilerin doktorlarının bilgisi dışında kendi isteklerine göre çörek otu ya da çörek otu yağı tüketmemesi gerekir. Özellikle de hamileler ve loğusa kadınlar çörek otunu fazla tükettiği zaman vücudunda olumsuz etki yaratabilir. Bu nedenle çörek otu yağının kullanımında da aşırıya kaçmamanız önemlidir.

Çörek otu, sindirimi hızlandırır ve daha kolay kilo vermenize yardımcı olur. Bu nedenle de özellikle de sağlıklı kilo vermek isteyenlerin yemeklerinde ve doğrudan çörek otu yemeleri önemlidir. Kahvaltı dahil tüm öğünlerden en az 1 saat önce 1 çay kaşığı kadar öğütülmüş çörek otunu 1 bardak su ile karıştırarak tüketmelisiniz. Çörek otu çayı da kilo vermenizi kolaylaştıracak güce sahiptir. Kahvaltıda ve akşam 5 çayında çörek otu çayı içerek daha zinde kalabilir ve fit bir vücuda kısa bir sürede sahip olabilirsiniz. Özellikle de ne yaparsa yapsın bir türlü zayıflayamamaktan şikayetçi olanların sık sık bu çayı tüketmesi gerekir. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak çörek otu yağı aynı zamanda varsa diğer hastalıklarınızın geçirilmesinde de yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı zamanda kanser hastalığının bile yavaşlatılmasına yardımcı olur. Çörek otu, bunun yanında cildinizin güzelleşmesini de sağlar. Anemi hastaları düzenli olarak çörek otu yediğinde ya da çörek otu yağını düzenli olarak kullandığı zaman kan düzeyinde gözle görülür derecede bir iyileşme meydana gelir. Aynı zamanda uyku düzensizliğini gidererek vücudun direncini arttırır. Vücudun bağışıklık sistemini arttırarak zayıfladığınız zaman da dinç hissetmenize yardımcı olur.

Çörek Otu Yağı Göbeği Eritir Mi ?

Çörek otunun faydalarından birisi de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Çörek otu yağı içeriği, yaklaşık %22 oranında protein, %37 oranında karbonhidrat ve %35 oranında yağ içermektedir. Bu oranlar dengeli beslenmek için yeterlidir. Bunun için çörek otunun veya çörek otu yağını kahvaltı ve yemeklerden bir saat önce bir çay kaşığı miktarında bir su bardağı su ile tüketmelisiniz. Çörek otu yağını tamamı saf ve ilk sıkım ve soğuk sıkım olarak tercih etmelisiniz. Yemekten önce içilen bir bardak suyun da zayıflamaya etkisi vardır.

Çörek otu iştahı kapatır, karaciğeri temizleyerek sindirimi hızlandırır, yağlayıcı özelliği ile bağırsakları kayganlaştırarak, müshil etkisi göstererek, besinlerin daha hızlı geçmesini sağlayarak zayıflamayı sağlıyor. Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce yaklaşık 200 tane tohum (yeni öğütülmüş olacak) veya çiğneyerek 1 bardak su ile beraber yutularak tüketilebilir. Buna ek olarak kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce beş damla çörek otu yağı 1 bardak su ile yutularak göbek bölgesinde erimeye sebep olabiliyor. Çörek otu yağı obezite ve müshil etkisi bilimsel dökümanlarda da belirtilmiştir. Ayrıca göbek bölgesine de sürebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.