Boyundaki Morluk Nasıl Geçer?

26.02.2017
Boyundaki Morluk Nasıl Geçer?

Değerli okurlar, boyundaki morarmalar genellikle sevgiliniz veya eşiniz tarafından, ısırılma veya boynunuzun emilmesi sonucu oluşur. Derinin altındaki küçük kılcal damarların patlaması sonucu oluşan bu morarmalar hoşunuza gitmiyor, utanç veriyor olabilir. Özellikle kadınlar bu durumdan çok rahatsız olur ve gizlemek ister. Bu morlukları geçirmenin veya gizlemenin bir çok yolu vardır. Müdahale edilmediği zaman yaklaşık 1 hafta içinde kaybolan morlukların iyileşme sürecini kendiniz 2-3 güne indirebilirsiniz. Morluğu giderici yöntemlerden bazıları şunlardır;

Buz Uygulaması

Bu yöntem oldukça faydalı olacaktır. En etkili sonucu almak için morarmanın hemen ardından uygulanmalıdır. Fakat unutulmamalıdır ki buz derimize 15 dakikadan fazla direkt olarak nüfuz etmemelidir. Buzu bir beze sarıp uygulayabilir veya buz torbalarından faydalanabilirsiniz.

Diş Fırçası ile Masaj

Morluğu geçirmenin diğer yöntemlerinden birisi de diş fırçası ile yapacağınız hafif dairesel masajlar olacaktır. İnce kıllı yumuşak bir diş fırçası ile nazikçe yapacağınız masaj kan dolaşımınızı hızlandıracak ve izin geçme sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Kaşık

Buzlukta biraz beklettiğiniz bir yemek kaşığı da size iyi bir sonuç verecektir. Metal, bu gibi durumlarda tercih edilen bir madde olduğu gibi, soğuk olması da size gözle görülür bir sonuç verecektir. Kaşık ısınmaya başlayınca tekrar dolaba koyup, soğuduktan sonra gün içinde bir kaç kere uygulayabilirsiniz.

Kremler ve Jeller

Eczane de satılan morluk ve şişlik için olan kremlerden veya jeller de tercih edilebilir. Bu yöntem de iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Kıyafetler ve Aksesuarlar

Uygun kıyafetlerle de iyileşme sürecine kadar morlukları kamufle edebilirsiniz. Boğazlı bir kazak, boynunuza takacağınız bir şal veya büyük bir kolyeyle morlukları gizleyebilirsiniz. Saçınız uzunsa morluk geçene kadar salık şekilde kullanın.

Makyaj

Teninize uygun bir fondöten veya kapatıcı ile morlukları kapatabilirsiniz. Bu size acil durumlarda anında sonuç verecektir. Kapatıcınızın rengi teninizin rengine birebir uygun olmalı dikkat çekmemelidir. Fondöteni hafif ve nazik hareketlerle dokundurarak uygulayın.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.