Aslan Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2016
Aslan Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Aslan burcu ateş grubundandır. Dolayısıyla erkeği de kadını da sıcakkanlı, dışa dönük, gururlu ve cesur olurlar. Yalnız ilişki söz konusu olunca ise ego savaşları yüzünden çalkantılı bir iletişim doğabilir; çünkü her ikisi de dikkat çekmek ve göz önünde olmak isterler. Mesela sosyal bir ortamda birbirlerinden rol çalıp, rekabet edebilirler. Çevreden takdir görmek ve onaylanmak isterler, ancak genel olarak bunu alenen göstermek istemezler; çünkü her ikisi de inatçı bir burçtur ve gururları ön plana çıkar. İkisi de lider ruhludur ve ilişkide kimin lider olacağına dair tartışmalar yaşarlar. Yine de her burcun, karşıtının özelliklerini sergilemek gibi bir özelliği vardır.

İlişkide içlerinden biri beklenmeyen bir şekilde boyun eğen tarafı oynayabilir yada boyun eğiyormuş gibi görünerek günün birinde ve hiç olmayacak bir yerde patlayabilir, ancak aslan kadını ve erkeği de sıcakkanlı, sevgi dolu ve çocuk ruhlu oldukları için neşeli ve keyifli bir birliktelik yaşamaları da mümkündür.

Aslan Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

Bu gruba ait burcun bireyleri; kendi içinde değerlendirildiğinde hareketli, neşeli, kıpır kıpır, konuşmayı, coşmayı, gezmeyi seven bir burç olarak değerlendirilir. Bu yönleriyle bakıldığında aslında çoğu burç ile anlaşabilen aslan burcu, konu uzun ilişkilere geldiğinde daha farklı sonuçlar oluşabilir; özellikle söz konusu olan bir aslan ile bir başka aslanın beraberliği olduğunda.

Aslında temelde farklı burçlarla birlikteliklerinde daha fazla sonuç oluşabilse de, çiftin birlikteliğinde temelde iki sonuç oluşur. Bunlardan ilki, her şey yolunda gider ve çok mutlu bir beraberlik olur yada ikinci sonuç gerçekleşir ve hayatı birbirlerine zehir ederler. Bunun nedeni de; hareketli olan burcun, çevresindeki diğer fazla hareketlenmelere karşı cephe almasıdır.

Liderlik sorun olabilir

Yetişme şartlarına bağlı olarak, farklı şekillerde liderliği ele geçirmeye çalışır. İyi bir eğitimden geçmemiş aslan (bu her anlamda; eğitim, okul, aile) liderliği elde etmek için normal sayılabilecek yolların dışına çıkabilir. Bu tek taraflı olsa da iki aslanın ilişkisinde sorunlar oluşturur. Üstelik ikisinin de aynı şekilde davranması ilişkinin oldukça zorlayıcı olacağını gösterir; ancak aralarındaki sevginin derecesine göre değerlendirildiğinde, bu sorunları aşabilirler. Çok konuşmak isteyen bir aslan aynı zamanda çok iyi bir dinleyici de olabilir. Eğer bu ikili ilişkiyi yakalayabilirse birbirleriyle çok iyi anlaşır.

Ego savaşı yaşayabilirler

Dikkat etmeleri gereken nokta; bu birliktelik için birbirlerine rakip olmamalı yada birbirlerinin egolarını zedelememelidirler. Ateş grubunun bu iki mensubunun ilişki sırasındaki en büyük sorunu; egolarından kaynaklanan büyüklük hırsı olacaktır. Her ikisi de popülarite ve takdir delisi olduğundan dolayı kendilerini göstermek için gerekirse birbirlerini ezerler ve aslında bu huyları ikisi için de zedeleyici olur. Bu burçlar sağlıklı bir birliktelik yaşayabilmeleri için birinin söz konusu egolarından vazgeçmesi gerekir.

Para harcamayı sever

Özellikle gezmeyi, eğlenmeyi, para harcamayı yeni yerler keşfetmeyi oldukça seven bu burç, aynı zamanda yalnız kalmayı da pek sevmediği için bütün bu aktiviteleri kendisi gibi sevecek birini bulduğundan dolayı oldukça mutlu olur. Tabii bunun sonucunda batma ihtimalleri de var. Eğer kişilerin her ikisi de gerçek anlamda savurganlığa yatkınlık derecesinde burcun özelliğini taşıyorsa bu sonuç kaçınılmazdır; çünkü onun için lüks, olağan bir şeydir. Öyle ki daha azına katlanamaz.

Bu durum onu rahatsız eder. Böyle bir evlilik yapıldığında ise evi döşerken veya diğer alışverişlerde sık sık ‘en iyisi olsun, bir kere alınıyor sonuçta’ sözünün çokça geçtiğini duyar gibiyim; ancak böyle bir evlilikte maalesef bir kere alınmaz o eşyalar. Taraflardan biri makulse de büyük tartışmaların çıkması yüksek olasılıktır; çünkü lüksten vazgeçmek aslan için yeme içmeyi kesmek gibi bir şeydir.

Birbirlerini yine en iyi birbirleri anlar

Sonuç olarak bir aslanın sahip olduğu sevgini sınırı yoktur ve eğer bunu hak etmeyen birine verirse mutsuz olur; ama bu sevgiyi en iyi anlayıp taşıyabilecek ve karşılığında nasıl davranması gerektiğini de en iyi bilen yine kendisidir; çünkü verilen bu sevginin gerçek olup olmadığını o da bilir. Kalpten sevmenin ne kadar önemli olduğunu bilir ve ona göre davranır. Bütün bu özelliklere dayanarak söylenebilir ki; bir aslan burcu en ideal ilişkiye bir başka aslan burcu ile sahip olabilir.

İletişim kurmakta zorlanırlar

Burcun özelliği olarak; kendi söylediklerini en doğru kabul etmelerinden dolayı karşıdakini dinlemezler. Dinliyorum deseler de aslında dinliyormuş gibi görünüyorlardır, kendilerini tam anlamıyla vermezler. Bir nevi karşıdakini daha aşağıda görür ve söylediklerini değer verilecek şeyler olarak görmezler; ama bu yaptıklarının genelde çok bilincinde değildirler. Özellikle güzel sözler duymaya alıştıkları için, bir şekilde kendi düşüncelerine aykırı cümlelere karşı kulaklarını kapatırlar.

Karşılıklı övgü beklerler

Karşılıklı aslanlar birbirlerini övdükleri, güzel sözler söyledikleri, birbirlerine sahip oldukları için şanslı hissettiklerini sık sık belirtirlerse her şey güzeldir. Ancak bir şekilde birisi kıyaslandığını, sevilmediğini hissederse veya güzel sözleri çok sık duyamıyorsa, memnuniyetsizliğini bir şekilde gösterir ve bu pek hoş bir şekilde olmaz; ancak kendisi de aynı şekilde güzel sözlerden, övülmekten hoşlanan aslan burcu, ilişkilerinde karşıdakinin böyle bir eksiklik duymasını da daha kolay anlayabilir. Yani en başta da söylediğimiz gibi bu çiftin ilişkisi ya göklerdedir yada yerin en diplerinde.

Aslan Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

Mükemmel bir ebeveyn olan aslan çiftinin birlikteliği, her zaman olmasa bile çoğunlukla mutlu ilişkilerin oluştuğu birlikteliklerdir. Bunun için eşlerin büyük çabalar harcaması veya kendilerinden çok büyük özverilerde bulunmaları gerekmez. En başından beri zaten sevgi ile oluşturulmuş bir ilişki varsa taraflar büyük oranda karşılıklı birbirlerini idare edebilirler. İki yönden de sevgisini sınırsızca yaşayabilen aslan, ilişkilerinde sevgi açısından sıkıntı yaşamaz. Fazlasıyla seven ve sevilmek isteyen çiftin birlikteliği, bir nevi iki tarafı da farklı burçların sevgisizliğinden kurtarır.

Aile onlar için her şeydir

Aile ilişkilerinde ise çiftin birlikteliği aileleri daha da birbirine yaklaştırabilir. Onlar için ailesi çok önemlidir. Kendisi bir lider olduğu için çevresindeki insanları iyi yerlere getirmeyi, onların hiç bir eksiğinin olmadığından emin olmayı kendisine bir görev bilir. Bu yüzden kendi ailesiyle ilgilendiği gibi ilişkisindeki kişinin ailesiyle de yakından ilgilenir. Sorunları çözmeyi kendisine bir görev edinir ve ailedeki insanlarla yakından ilgilenir.

Karşılıklı ilginin olduğunu gören aslan burcu bireylerinin birbirlerine olan sevgisi artar ve zaten her an artmakta olan mutlulukları katlanır. Mutlu olurken mutlu ederler, aslında mutlu ettikçe mutlu olurlar, çevresindekilerin sevinciyle daha da katlanan bir mutluluğa sahiptirler. Bu yüzden ilişkilerinde en önemli konulardan biri; eşlerinin, ailelerine ve sevdiklerine karşı tutumudur.

Gözlerine bakarak anlaşırlar

Bütün bunlarla bağlantılı olarak denilebilir ki, iyi eğitimden geçmiş olan iki aslanın ilişkisi, büyük bir olasılıkla asilzadelerin yaşadığı şekilde bir ilişki olmaz; çünkü resmiliği çok fazla barındırmaz. Tabii ki eşler birbirlerine karşı oldukça saygılı olurlar; ancak birbirlerini öyle bir içselleştirirler ki sanki birlikte tek bir kişilermiş gibi davranabilirler. İnsanların gözlerine bakarak birbirlerini anlayabildiği, karşılıklı kaş, göz hareketlerinden ne yapmak istediğini, sıkılıp sıkılmadığını, mutluluk düzeyini anlayabildikleri bir ilişkileri olur.

Öyle bir anlaşma ki bu arada resmiyet kalmaz ve oldukça samimi, bireylerin birbirini anladığı, dinlediği, sevgi dolu bir ilişki olur. Bunun olmasında yardımcı bir etken de kişilerin kendilerini törpüleyebilmesidir. Çıkıntı yerlerini durdurması ve bir şekilde kendi fikirlerinden başka fikirlerinde olabileceğini kabul etmesi gerekir.

Mükemmellik onlar için olması gerekendir

Çiftin çocukları açısından düşünüldüğünde ise hayat oldukça zorludur. Mükemmelliği hedef değil, olması gereken bir şey olarak düşündüğü için, doğal olarak çocuğundan da en iyisini bekleyecektir. Tabii ki bunun için öncelikle en iyi okullar, en güzel elbiseler, gerektiğinde arabası ve diğer bütün ihtiyaç duyabileceği her şeyi çocuğa vermekten çekinmezler.

Bu yönleriyle her ne kadar çocuklarını bunaltsalar da, gerçek anlamda yaşam amacını bulmuş iki aslanla vakit geçirmek dünyadaki en eğlenceli iştir. Bu, çocuk için de geçerli olur ve inanılmaz eğlenceli bir çocukluk hayatı geçirir. Önemli olan nokta ise bu çiftin bir şekilde anlaşmazlığa düşmemesidir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.