Aslan Burcu Kadını ile Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Aslan Burcu Kadını ile Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
6 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.508 kez okundu.

Ateş elementine dahil olan aslan burcu ile toprak elementine dahil olan oğlak burcunun uyumu ne çok iyi ne de çok kötüdür. Çünkü kadını lider ruhludur, erkeği de bu durumu kabullenemez. Sakin bir yapısı olmayan oğlak erkeği, lafını esirgemez. İkisi de fedakarlık yaptığı ölçüde mutlu ve huzurlu olabilirler. Bu iki burç insanının anlaşması da birbirlerini vazgeçemeyecek kadar çok sevmelerine bağlıdır.

Her ikisi de baskın karakterli ve çabuk parlayan yapıdadır. Eğer aralarındaki ilişki gerçek ve sağlam ise birbirlerinden kolayca vazgeçmezler ve çabuk sinirlenen bir yapıya sahip olduklarının farkına varırlar. Ayrıca lüks yaşamayı seven kadınlar lükse tutkusu birçok kişi tarafından anlaşılmasa da oğlak burcu erkeği de en onun kadar lükse düşkündür. Bu benzerlik onları yakınlaştırabilir. Erkeğin cimri olduğu düşünülse de görüntüsü ve giyim tarzı için bir servet harcayabilir. Aslan kadını da süsü ve giyimi için para harcamayı, lüks yerlerde şık bir akşam yemeği yemeyi çok sever. Bu gibi özellikler iki burcu yakınlaştırabilir.

Oğlak burcu erkeği hayatı boyunca doğru insanı ve gerçek aşkı arayacaktır. Hayatta en değer verdiği şeylerin başında aşk gelir. Tutkulu ve romantik olan aslan burcu kadını, mutluluğu ve aşkı onda bulabilir. İkisi de şık davetlerden ve sosyal hayattan hoşlanan bu iki burç birlikte birçok etkinliğe katılabilirler. Sosyal çevreleri çok geniştir ve birlikte daha da çok arkadaş edineceklerdir.

Bu burcun erkeği hayatı ciddiye alır ve tedbirlidir. Aslan kadını daha çok hayatın aydınlık ve güzel yönlerini görür. İkisi de birbirinin eksik yönlerini tamamlar. Eğer gururlu davranır da onun size yardım etmesini reddederseniz, başarıyı reddetmiş olursunuz.

Her ikisininde mizah duygusu gelişmiştir. Hatta komedyen dahi olabilirler. Birlikte çok eğlenip gülebilirsiniz. Sizin de eğlenceli yapınıza iyi gelecektir. İkisi de restoranlara, pahalı alışveriş merkezlerine ve giyimine çok para harcar fakat birikim yapmayı da bilir ancak bunun yanı sıra birikimden çok tüketim de yapabilirler. Cinsel hayatlarında da aslan kadını daha baskın olmalıdır. Ona olan ilginiz ve hayranlığınız onu sakinleştirecektir ve dinlendirecektir.

İkisi için uyumdan bahsetmek pek doğru olmayabilir. İki burç insanı da liderlik ruhu taşıyan, biraz diktatör, inatçı ve farklı karakterlere sahip insanlardır. Aslan kadını, oldukça hareketli, sevilmeyi ve pohpohlanmayı dileyen, lüksü ve para harcamaktan hoşlanan bir yapıda iken buna karşılık olarak oğlak burcu erkeği de bir o kadar lider ruhlu ve inatçı fakat gerçekçi, tutumlu, hesabını bilen, doğru yatırımlar yapmayı tercih eden bir karakterdir. İlgilenilmek ve şımartılmak isteyecektir fakat karşı tarafın taşmaya meyilli sabrı bu nazı çok fazla tolere etmeyecektir.

Aslan kadını hareketli ve gezmeye düşkün yapısı, evcimen ve ağır kanlı oğlak burcunun hoşuna gitmeyecektir. Maddi konularda da anlaşmazlıklara düşülecektir. Her iki tarafın inatçı davranması da düşülen ayrılıkların orta yolunun bulunmasında sıkıntı doğuracaktır. Çünkü eşlerin ikisi de inat konusunda elini pek de taşın altına koymak istemeyecektir. Güzel bir aşk başlamış olsa bile uzun süreli ve huzurlu bir evlilik açısından bu iki burç insanının çok uyumlu olduğu düşünülmemektedir. Fakat zıtlıklardan doğan aşkı ve uyumu da göz ardı etmemek gerekir. Bazen aynı kutuplar birbirini itebilirken, bazen de zıt kutuplara sahip karakterler haşin fakat vazgeçilmez aşklar yaşayabilmektedirler. Öyle ki aşka düşmek, birini gönülden sevmek burç uyumuna bakmıyor elbette. Kimi zaman hiç uyum sağlamasak bile sevgimizin büyüklüğünden karşımızdakinin kusurlarını görmezden gelebiliriz. O zaman farklılıkların tadına da varmış olabiliriz, kim bilir…

Aslan Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu

Aslan burcu insanı otoriter, sezgileri kuvvetli, sevecen, dost canlısı, girdikleri ortamda sevilen, kendine olan güvenleri oldukça yüksek, cömert, yaratıcı, sabit fikirli, doğası gereği fedakar ve itaatkar bir karaktere sahiptirler. Dost çevrelerinde kendilerine olan güvenleri ile dikkat çekerler fakat uzun vadeli dostluklarda bu sorun olabilir. Ben bilirim tavrı ve otoriter yapısı onlar için birer şikâyet nedeni olur. Ve bu özellikler kadın ve erkeğinde farklılıklar göstermektedir.

Aslan kadını, evine ve eşine düşkün, sadakate önem veren, ince düşünceli, cesur , otoriter, sözünü sakınmayan, yalanla karşılaştığı zaman sessizce karşısındaki kişiden uzaklaşan, dürüstlüğe önem veren, eşine karşı dişiliğini, dostlarına karşı hoş sohbetini kullanan bir karaktere sahip iken, aslan erkeği, çevresini kolayca etkileyebilen, hoş sohbet, pratik fikirleri olan, Cingöz, kin tutmayan, kızgınlığı ve öfkesi saman alevi gibi olan, uyumlu, sevecen ve merhametli bir karaktere sahiptir. Asla yalana ve emrivaki sohbete tahammül edemezler. Emir almaktansa emir vermekten daha çok hoşlanırlar. Bu nedenle kendi işlerinde daha başarılı olurlar.

Diğer burcumuz olan oğlak burcu ise, karamsar düşünceleri olan, evhamlı, şüpheci, ihtirasları olan, tutkulu, plan yapmaktan hoşlanan, geleceğe dair düşünceleri olan, sevdikleri insanı fazlasıyla sevip sahip çıkan, kıskançlıkları olan, ilişkiyi iltifatlar ve övgü dolu sözler ile başlatan fakat kendine aşık ettikten sonra ilgiyi bekleyen taraf olan, kurnaz, sevdiklerine ve değerlerine düşkün, geleneksel yapısı ile dikkatleri üzerine çeken farklı bir karaktere sahiptirler.

Aslan ve Oğlak Aşk Uyumu

Eğer taraflar aslan erkeği ile oğlak kadını ise, aslan erkeğinin açılması ve çabası ile ilişki başlar. Oğlak kadını yapısı gereği zor güvenen bir yapıya sahiptir. Eğer onu etkilemek istiyorsanız gerçekten sevdiğinizi ona göstermeniz gerekir. Sadece bu da yetmez üstelik, oğlak kadını geleceğini düşünen, ailesini, yaşam şeklini düşünen bir yapısı olduğundan her anlamda kusursuz olmanız gerekmektedir. Aslan erkeği ise, hayranlık duyduğu zeki kadınlara aşık olurlar, oğlak kadının bu zor tavrı, aslan erkeği için kamçılayıcı olur. Onu elde edene kadar çabalar. Bir araya gelmeleri çaba gerektirdiği için, eğer sevgili olurlar ise birbirine saygılı ve uyum gösteren bir çift olurlar. Aslan zor elde ettiğini kaybetmemek için çabalar artık. Oğlak kadını ise bir kere güvendi mi, ömür boyunca ona inanmak ister. Ve tüm sadakati ile aslan erkeğine sevgisini sunar.

Eğer beraber olan taraflar aslan burcu kadını ile oğlak burcu erkeği ise ara ara tartışmalar yaşayan fakat beraber vakit geçirmeyi seven bir çift olurlar. Oğlak erkeği, ilişkinin başlaması için elinden geleni yapar. Aslan kadınına uygun, uyumlu ve düşünceli bir partner olur. Köprüyü geçene kadar dersek yalan olmaz. Çünkü aslanın tüm ilgisini, sevgisini kazanır fakat sonrası için kılını kıpırdatmaz. Hep ilgi bekleyen, sevgi showları bekleyen taraf olur. Kendi yaptıklarını unuturcasına, sanki siz bu ilişki için çabalamış gibi davranır. Aslan kadını bunları fark ettiği zaman rol yaparak onu etkiler. Rol yapmaktan, farklı kişiliklere bürünmekten hoşlanan aslan kadını için, bu bir oyun gibi gelir. Her şeyden haberi olup, hiçbir şey anlamamış gibi davranır. Özet olarak birbiriyle iyi anlaşan uyumlu birer çift olurlar.

Aslan ve Oğlak Evlilik Uyumu

Evlenen taraflar aslan erkeği ile oğlak kadını ise eğer, aslanın evlenmeden önceki ilişkileri aralarında soruna yol açabilir. Tabi aslan gerçekten sevmemiş ise. Aslan erkeği öylesine bir ilişkiyi yaşayabilirler. Fakat asla aşık olmadan veya gerçekten inanmadan evliliğe adım atmazlar. Yaşadıkları acıları derinden yaşarlar. Bunu anlayabilmek için onları yıllarca tanımanız gerekir. Gözyaşlarını içine akıtıp, sadece yalnız oldukları zaman ağlayabilen güçlü bir yapıları vardır. Ve partnerinin kendilerine sadık ve dürüst olduklarına inanırlar ise evlenirler. Onlar için sevgiden daha önemlidir bu değerler. Evliliklerinde, uyumlu, evine düşkün, gezmeyi seven, kendi arkadaş çevresi olan, düşünceli ve sevecen bir eş olurlar.

Oğlak kadını evliliğinde eşine ve geleneklerine bağlı bir kadın profili oluşturur. Aralarındaki problemler ise aslanın rahatlığı, sorumsuz tavrı ve oğlak kadınının da söylenmeleri olur. Her iki tarafın karşılıklı özverileri ile bu sorun aşılabilir ve uyumlu bir evlilik süreci yakalanabilir. Şayet taraflar aslan kadını ile oğlak erkeği ise daha uyumlu bir evlilik yaşanacağı söylenebilir. Oğlak erkeği her ne kadar karşılık bekleyerek ilgi gösterse de özü itibariyle partnerine düşkün ve tutkulu olur. Bunu pek belli etmez ama narin ve sevecendir. Hele ki bu beraberlik evlilik ise daha uyumlu ve evine düşkün bir erkek olur.

Aslan kadını ise erkeğine karşı tüm dişiliği ile hareket edip, mutfağında harikalar yaratan bir eş olur. Biraz üşengeç olduğu için evin temizliğini ve düzenini aksatabilir fakat karşılıklı anlayış söz konusu olursa bu minik bir sorun olmak dışında bir sorun olmaz. Genellikle az çocuk yaparlar. İyi ve ilgili bir ebeveyn olurlar. Aslan kadını çocuklarıyla ilgilenen, kendini onların eğitimine ve geleceğine adayan bir karaktere sahip olduğundan, oğlak erkeği kendi çocuklarını kıskanabilir. Ama bu sadece tatlı sitemlere dönüşür.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git