Aslan Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

  06.02.2016
  Aslan Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

  Her burcun kendine has özellikleri vardır. Bu özelliklere bağlı olarak da diğer burçlar ile uyum sağlayıp sağlayamayacağı anlaşılır. Genelde elementleri aynı olan burçlar daha rahat anlaşır. Aralarında uyum ve çekim olursa güzel bir beraberlik geçirebilirler ve bu beraberliklerini evlilik ile taçlandırabilirler. Özellikle burçlara inanmayan kişiler bunun ne kadar doğru olduğundan her zaman şüphe duyar. Bu yüzden yine burçlarla örneklendirmek en doğrusu olacaktır.

  Aslan burcu insanı otoriter, sezgileri kuvvetli, sevecen, dost canlısı, girdikleri ortamda sevilen, kendine olan güvenleri oldukça yüksek, cömert, yaratıcı, sabit fikirli, doğası gereği fedakar ve itaatkar bir karaktere sahiptirler. Dost çevrelerinde kendilerine olan güvenleri ile dikkat çekerler; fakat uzun vadeli dostluklarda bu sorun olabilir. Ben bilirim tavrı ve otoriter yapısı onlar için birer şikayet nedeni olur ve bu özellikler kadın ve erkekte farklılıklar göstermektedir.

  Aslan kadını, evine ve eşine düşkün, sadakate önem veren, ince düşünceli, cesur, otoriter, sözünü sakınmayan, yalanla karşılaştığı zaman sessizce karşısındaki kişiden uzaklaşan, dürüstlüğe önem veren, eşine karşı dişiliğini, dostlarına karşı hoş sohbetini kullanan bir karaktere sahiptir. Asla yalana ve emrivaki sohbete tahammül edemezler. Emir almaktansa emir vermekten daha çok hoşlanırlar. Bu nedenle kendi işlerinde daha başarılı olurlar.

  Diğer burcumuz olan oğlak burcu ise, karamsar düşünceleri olan, evhamlı, şüpheci, ihtirasları olan, tutkulu, plan yapmaktan hoşlanan, geleceğe dair düşünceleri olan, sevdikleri insanı fazlasıyla sevip sahip çıkan, kıskançlıkları olan, ilişkiyi iltifatlar ve övgü dolu sözler ile başlatan fakat kendine aşık ettikten sonra ilgiyi bekleyen taraf olan, kurnaz, sevdiklerine ve değerlerine düşkün, geleneksel yapısı ile dikkatleri üzerine çeken farklı bir karaktere sahiptirler.

  Aslan Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

  Ateş elementine dahil olan aslan burcu ile toprak elementine dahil olan oğlak burcunun aşk uyumu ne çok iyi ne de çok kötüdür; çünkü kadını lider ruhludur, erkeği de bu durumu kabullenemez. Sakin bir yapısı olmayan oğlak erkeği, lafını esirgemez. İkisi de fedakarlık yaptığı ölçüde mutlu ve huzurlu olabilirler. Bu iki burç insanının anlaşması da birbirlerini vazgeçemeyecek kadar çok sevmelerine bağlıdır. Ara ara tartışmalar yaşarlar fakat beraber vakit geçirmeyi seven bir çift olurlar.

  Oğlak kadını zor bir yapıya sahiptir

  Eğer taraflar aslan kadını ile oğlak erkeği ise, aslan kadınının açılması ve çabası ile ilişki başlar. Partneri yapısı gereği zor güvenen bir yapıya sahiptir; eğer onu etkilemek istiyorsanız, gerçekten sevdiğinizi ona göstermeniz gerekir. Sadece bu da yetmez üstelik, kendisi geleceğini düşünen, ailesini, yaşam şeklini düşünen bir yapısı olduğundan her anlamda kusursuz olmanız gerekmektedir. Sevgilisi ise, hayranlık duyduğu zeki kadınlara aşık olurlar, oğlak erkeğinin bu zor tavrı, partneri için kamçılayıcı olur.

  Onu elde edene kadar çabalar. Bir araya gelmeleri çaba gerektirdiği için, eğer sevgili olurlar ise birbirine saygılı ve uyum gösteren bir çift olurlar. Aslan zor elde ettiğini kaybetmemek için çabalar. Sevgilisi ise bir kere güvendi mi, ömür boyunca ona inanmak ister ve tüm sadakati ile karşısındakine sevgisini sunar.

  Zıt yönleri de mevcuttur

  Aslan kadını hayatı ciddiye alır ve tedbirlidir, kadını daha çok hayatın aydınlık ve güzel yönlerini görür. Eğer gururlu davranır da onun size yardım etmesini reddederseniz, başarıyı reddetmiş olursunuz. İkisi için uyumdan bahsetmek pek doğru olmayabilir. İki burç insanı da liderlik ruhu taşıyan, biraz diktatör, inatçı ve farklı karakterlere sahip insanlardır. Oldukça hareketli, sevilmeyi ve pohpohlanmayı dileyen, lüksü ve para harcamaktan hoşlanan bir yapıda iken buna karşılık olarak partneri de bir o kadar lider ruhlu ve inatçı fakat gerçekçi, tutumlu, hesabını bilen, doğru yatırımlar yapmayı tercih eden bir karakterdir. İlgilenilmek ve şımartılmak isteyecektir; fakat karşı tarafın taşmaya meyilli sabrı bu nazı çok fazla tolere etmeyecektir.

  Benzer özellikleri fazladır

  Oğlak burcu erkeği hayatı boyunca doğru insanı ve gerçek aşkı arayacaktır. Hayatta en değer verdiği şeylerin başında aşk gelir. Tutkulu ve romantik olan partneri mutluluğu ve aşkı onda bulabilir. İkisi de şık davetlerden ve sosyal hayattan hoşlanan bu iki burç birlikte birçok etkinliğe katılabilirler. Sosyal çevreleri çok geniştir ve birlikte daha da çok arkadaş edineceklerdir. İkisi de restoranlara, pahalı alışveriş merkezlerine ve giyimine çok para harcar fakat birikim yapmayı da bilir; ancak bunun yanı sıra birikimden çok tüketim de yapabilirler.

  Her ikisi de baskın karakterli ve çabuk parlayan yapıdadır. Eğer aralarındaki ilişki gerçek ve sağlam ise birbirlerinden kolayca vazgeçmezler ve çabuk sinirlenen bir yapıya sahip olduklarının farkına varırlar. Ayrıca lüks yaşamayı seven kadınlar birçok kişi tarafından anlaşılmasa da oğlak burcu erkeği de en onun kadar lükse düşkündür. Bu benzerlik onları yakınlaştırabilir. Oğlağın cimri olduğu düşünülse de görüntüsü ve giyim tarzı için bir servet harcayabilir. Partneri da süsü ve giyimi için para harcamayı, lüks yerlerde şık bir akşam yemeği yemeyi çok sever. Bu gibi özellikler iki burcu yakınlaştırabilir.

  Oğlak erkeği, ilişkinin başlaması için elinden geleni yapar

  Eşine uygun, uyumlu ve düşünceli bir partner olur. Köprüyü geçene kadar dersek yalan olmaz; çünkü aslanın tüm ilgisini, sevgisini kazanır; fakat sonrası için kılını kıpırdatmaz. Hep ilgi, sevgi bekleyen taraf olur. Kendi yaptıklarını unuturcasına, sanki siz bu ilişki için çabalamamışsınız gibi davranır. Sevgilisi bunları fark ettiği zaman rol yaparak onu etkiler. Rol yapmaktan, farklı kişiliklere bürünmekten hoşlanan aslan kadını için, bu bir oyun gibi gelir. Her şeyden haberi olup, hiçbir şey anlamamış gibi davranır. Özet olarak birbiriyle iyi anlaşan uyumlu birer çift olurlar.

  Gezgin aslan, evcimen oğlaktır

  Aslan kadını hareketli ve gezmeye düşkün yapısı, evcimen ve ağır kanlı oğlak burcunun hoşuna gitmeyecektir. Maddi konularda da anlaşmazlıklara düşülecektir. Her iki tarafın inatçı davranması da düşülen ayrılıkların orta yolunun bulunmasında sıkıntı doğuracaktır; çünkü eşlerin ikisi de inat konusunda elini pek de taşın altına koymak istemeyecektir.

  Güzel bir aşk başlamış olsa bile uzun süreli ve huzurlu bir evlilik açısından bu iki burç insanının çok uyumlu olduğu düşünülmemektedir; fakat zıtlıklardan doğan aşkı ve uyumu da göz ardı etmemek gerekir. Bazen aynı kutuplar birbirini itebilirken, bazen de zıt kutuplara sahip karakterler haşin; fakat vazgeçilmez aşklar yaşayabilmektedirler. Öyle ki aşka düşmek, birini gönülden sevmek burç uyumuna bakmıyor elbette. Kimi zaman hiç uyum sağlamasak bile sevgimizin büyüklüğünden karşımızdakinin kusurlarını görmezden gelebiliriz. O zaman farklılıkların tadına da varmış olabiliriz, kim bilir…

  Beraber çok eğlenirler

  Her ikisinin de mizah duygusu gelişmiştir. Hatta komedyen dahi olabilirler. Birlikte çok eğlenip gülebilirsiniz, gülmeyi ve güldürmeyi çok severler. Beraberken espriler havada uçuşur, durmadan gülerler. Birlikteyken sıkılmalarının imkanı yoktur. En ince espriyi bile anlama yeteneğine sahiplerdir. Bazen kalabalık bir ortamda sadece ikisinin anlayacağı şeylere gülüp, harika bir iletişim uyum sergilerler. Sadece beraber değil başkalarıyla beraberken de çok eğlenceli davranırlar, çevrelerindeki insanlara keyifli vakitler sunarlar. Bu ikilinin ilişkisinin sıkıcı geçmesine imkan yok.

  Oğlak erkeği içe dönük, aslan kadını dışa dönük

  Oğlak erkeği oldukça içine kapanık, duygularını söylemekten çekinen bir yapıya sahiptir. Zaman zaman üzüntülerini içine atıp karamsar bir yapıya bürünebilir. Bu durum biraz da temkinli ve şüpheci yapısından kaynaklanır. Her şeye ilk başta ön yargıyla yaklaşır ve en kötüyü düşünür, bu da karamsar bir yapıya bürünmesine neden olur. Aslan kadını ise bu konuda partnerinin tam tersi bir tutum sergiler. Daha rahattır ve pozitif bir yapıya sahiptir.

  Dışa dönüktür; yani düşüncelerini, üzüntülerini karşısındaki kişiye daha rahat bir şekilde söyleyebilir, çekinmez ve içine kapanmaz. Bu konuda partnerine çok yardımcı olabilir. Onun içe kapanık halini açabilir ve duygularını daha rahat dile getiren biri olmasını sağlayabilir. Bu konuda yakaladıkları uyum kişilikleri için de çok faydalı olacaktır. İlişkileri bu konuda çok iyi ilerleyebilir.

  İki burç da sadakate ve güven duygusuna çok önem verir

  Güvenmedikleri kişi ile beraber olmak istemezler. Bu onların kırmızı çizgisidir. Birbirlerini gerçekten severlerse asla aldatmazlar ve her ne olursa olsun sadakatlerinden ödün vermezler. Gün bittikten sonra eve gelmeleri gerektiğini küs olsalar dahi bilirler; ancak bu ikilinin evliliklerinde sadakatsizlikten dolayı kavga çıkması çok nadir bir durumdur. İkisi de itaatkardır ve birbirlerine sadık bir evlilik, ilişki sürdürürler.

  Aslan Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

  Aslan kadını ateş elementine, oğlak erkeği de toprak elementine mensuptur. İkisi çok farklı elementler değildir; ancak uyumları ile alakalı ne çok iyi diyebiliriz ne de çok kötü. Benzer özelliklere sahip olmaları evlilikte sıkıntı yaşamalarına neden olabilir. Genelde ruh eşi anlamına da gelse de benzer özelliklerin evliliklerde sıkıntı yarattığı aşikar bir durumdur. Özellikle ikisinin de baskın karakter olmaya çalışması anlaşmazlığa neden olabilir.

  Söz sahibi olmak isterler

  Aslan kadını başlı başına lider bir kişiliğe sahiptir. Her yerde kendi sözünün dinlenmesini ister. İş yerindeki patron havalarını eve de taşır. Bu durum eşini rahatsız edebilir. Ne durumda olursa olsun söz hakkına sahip olmak ister. Bu durum partnerini rahatsız edebilir ve kabullenemez. Uyum sağlanmaması bu noktada başlayabilir. Söz geçirmek isteyen bir aslan kadını ve söz dinlemek istemeyen, kendi sözünün geçmesini isteyen bir oğlak erkeği, ortaya sıkıntılı bir uyum çıkabilir. Evlilikte her iki tarafında baskın olması anlaşmazlıklara yol açar. Bir tarafın daha alttan alan ve söz dinleyen olması uyumu daha çabuk yakalamalarına yardımcı olur; ancak bu ikilide her ikisi de baskın karakterdir.

  Sakin değildirler

  Bu çift sakin bir yapıya sahip değildir. İkisi de hareketlidir ve boş oturmaktan hoşlanmazlar. Bu durum evliliklerinde hem sıkıntıya neden olur hem de evliliklerinin güzel geçmesini sağlar. Bir anda parlayarak kavga çıkmasına neden olabilirler ve ikisi de ilk susmak isteyen taraf olmayacaktır. Sakin olmama konusunda uyumu ise eğlence yönüne yakalarlar. Hareketli yapıları, evliliklerinin ne kadar zaman geçerse geçsin asla sıkıcı olmayacağına işaret eder.

  Laflarını esirgemezler

  Bu noktada sıkıntı yaşayabilirler; çünkü ikisi de konu ne olursa olsun son sözün kendilerinde kalmasını isterler. Özellikle kavga anında konu uzar da uzar. İkisi de susmak istemez ve hep kendilerinin haklı olduğunu düşünürler. Bir anda sinirlenip, bir anda sakinleşebilirler; ancak o sinirli halleriyle ne söylediklerini bilmezler bu da istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Özellikle oğlak erkeği patavatsızdır. Bir anda aklındaki söyleyebilir ve çabuk sinirlendiği için bu iki özelliği bir araya gelebilir. İşte o zaman kavga kaçınılmaz bir son olacaktır.

  Evlilikte bir tarafın sinirlenen kişiyi sakinleştirmesi gerekir ki konu uzamasın ancak bu ilişkide bu zor gibi görünüyor. Özellikle aslan kadını bu konuda daha baskın karaktere sahiptir. Sözünü geçirene ve karşı tarafa haksız olduğunu kabul ettirene kadar konuşmaya devam edecektir; ancak sevgilisi de lafını esirgemez, sakin kalamayan yapısını burada da ortaya çıkartır ve aklına geleni direk söyleyebilir. Bu özellikleri evlilikte uyum yakalamalarına ve uzun süreli bir evliliğe sahip olmalarına mani olabilir.

  Çabuk parlarlar

  Konu ne olursa olsun, onları rahatsız eden bir durum varsa karşılarındaki kişiye bakmadan parlayabilirler ve kavga çıkartabilirler. Bu durum ikisinin baskın, söz geçirmeyi seven tipler olmasından kaynaklanır. Bir anda sinirlenip, bir anda sakinleşebilirler; ancak o sinirli halleriyle ne söylediklerini bilmezler bu da istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Özellikle oğlak erkeği patavatsızdır. Bir anda aklındaki söyleyebilir ve çabuk sinirlendiği için bu iki özelliği bir araya gelebilir. İşte o zaman kavga kaçınılmaz bir son olacaktır. Özellikle evlilikte bir tarafın sinirlenen kişiyi sakinleştirmesi gerekir ki konu uzamasın ancak bu ilişkide bu zor gibi görünüyor.

  Birbirlerini sevmeleri çok önemli

  Bu ikilinin uyum yakalayabilmesi için birbirlerini gerçekten sevmeleri gerekmektedir. Eğer gerçekten birbirlerine aşık olurlarsa tüm uyumsuzluğa neden olacak özelliklerini bir kenara atabilirler ve sadece ilişkilerini, evliliklerini düşünebilirler. Fedakarlık yapmaları gerekebilir. Bazen aşkları ve yuvaları için bazı özelliklerinden, alışkanlıklarından ve sevdikleri şeylerden ödün vermeleri gerekebilir. İkisi de inatçı tavırlarını sürdürmeye devam ederlerse ve bencilce davranırlarsa evlilikte problem çıkabilir.

  Aralarındaki uyum aşkları ile orantılı olarak devam eder. Gerçekten sağlamsa birbirlerinden kolay kolay vazgeçmezler. Özellikle aslan kadını bu konuda daha baskındır. Sevdiği kişiyle ne yaşarsa yaşasın onu affetmek ister. Tabii bunu gerçekten sevdiği kişi için yapar. Zamanla birbirlerinden farklı özelliklerini bu şekilde gözlemleyebilir ve farklılıklar içinde uyumu yakalayabilirler ve mutlu bir evlilik sürebilirler.

  Lükse düşkündürler

  Aslan kadınının lüksü, şatafatı ve gösterişli olan her şeyi ne kadar çok sevdiği bilindik bir şeydir. Bu sevdası her erkek tarafından hoş karşılanmayabilir. Özellikle maddi anlamda aralarında sıkıntı çıkabilir. Onun egosunu ve hep göz önünde olma isteğini bir türlü gizleyemez; ancak oğlak erkeği ile evliliğinde bu konu üzerine bir sıkıntı çıkmayacaktır; çünkü çok bilinmese de o da lüks düşkünüdür. Güzel olan her şeyi sever ve yaşamanın lüks bir şekilde devam etmesini ister.

  Evlilikte sıkmak, birikim yapmak çok önemlidir. Aksi halde harcamalar birikebilir ve maddi anlamda sıkıntı yaşanabilir. Her ikisi de harcama yapmayı, alışverişte lüks şeyler almayı ve pahalı yerlere gitmeyi çok severler. Bu lüks sevdaları onları bir gün çok zorda bırakabilir. Birikim yapmasını becerebilseler dahi her zaman tüketimleri daha fazla olacaktır. İkisinden biri mutlaka yanlış yaptıklarını anlamalı ve durmak için komut vermelidir. Çok para harcayıp, evliliklerini riske atabilirler. Oğlak erkeği partnerine göre daha tutumlu ve hesabını bilen bir kişiliğe sahiptir; ancak eşiyle beraberken bu özelliğini unutabilir.

  Bu konuda uzlaşacaklardır ve beraber lüks bir yaşama sahip olacaklardır. İkisi de başarılı olabilecek kapasiteye sahip olan kişiler oldukları için maddi anlamda sıkıntı çekmeleri çokta olası bir durum değildir. Lüks kıyafetler, lüks bir ev ve lüks bir araba tam da bu ikilinin evliliklerini anlatan şeylerdir. Şık bir restoranda akşam yemeği yemeyi ikisi de çok sever, evlilikleri sürprizlerle dolu olabilir.

  Bakıma önem verirler

  Bir başka uyumu yakalayacakları nokta, bakımdır. Aslan kadınının bakıma ve güzelliğe ne kadar düşkün olduğu bilindik bir durumdur. Aynı şekilde partneri de bakımına ve temizliğine çok önem verir. Bu ikili için en önemli şeyler güzel ve şık bir giyim tarzı, misler gibi kokmak ve aksesuardır. İkisi de lükse önem verdiği için kıyafete, ayakkabıya ve aksesuara para harcamadan çekinmezler. Bu özellikleri sayesinde çok uyumlu bir çifte dönüşebilirler.

  Ayrıca cilt bakımını da asla ihmal etmezler. Duş almadan evden çıkmazlar Bu ikilinin evde yüzlerinde maskeyle dolanıyor olması çok olası bir durumdur. İkisi de pazar günlerini çok sever. O günlerini bakımla, kendilerini mutlu etmekle değerlendirebilirler. Bu sayede mutlu ve bakımlı bir çift olarak yeni haftaya hazır hale gelirler.

  Gerçek aşkı ararlar

  Her iki burç için de gerçek aşk çok önemlidir. Karşılarındaki kişinin gerçekten ruh eşleri olduğuna inanmadan onun için değişmezler ve fedakarlık yapmazlar. Hayatlarını genelde çalışarak, okuyarak ve öğrenerek geçinirler. Anca gerçek aşkı buldukları zaman evliliğe akıllarına getirirler. Özellikle aslan kadınları tam bir işkoliktir. İşleri her zaman her şeyin önünde tutarlar ve evliliği akıllarına getirmezler.

  Partnerleri ise aşka çok önem verir. Hatta hayatta en değer verdiği şeylerin başında aşk gelir. Aşık olduğu zaman gözü başka bir şey görmez. Aslan kadınını gerçekten çok severse onun için yapmayacağı şey yoktur, tüm fedakarlıkları yapabilir. Aşk konusundaki fikirleri ve istekleri benzerdir. Bu konuda çok güzel uyum yakalayabilirler.

  Romantik bir evlilik olur

  Evlilikleri oldukça tutkulu ve romantik geçecektir. Özellikle gerçek aşkı birbirlerinde bulup evlenirlerse romantiklik çok daha fazla olur. Aslan kadını sevdiği kişiden değer görmeye bayılır ve bu değeri maddi bakımdan oldukça lüks, gösterişli ve bir o kadar da manevi anlamı olan hediyeler ile görmeye bayılır. Partneri de sevdiği kadını mutlu etmek için çok çaba sarf edebilir. Onu mutlu etmek için pahalı hediyeler alır ve sürprizler ile evliliklerini durağan olmaktan kurtarır. Bu ikili birbirlerini severse rutin bir ev hayatına sahip olmazlar, tutkulu bir aşkları olur. Aslan kadını da partnerini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

  Sosyal bir evlilik olur

  İkisi de sosyal ortama, arkadaşlığa çok önem verir. Evlendik deyip eve kapanmazlar. Bekarken nasıllarsa evlenince sosyal hayatlarını sürdürmeye devam ederler. Aslan kadını kıskanç olsa da sevgilisine gönülden güvenirse hiçbir sıkıntı çıkmayacaktır. Beraber arkadaşlarıyla vakit geçirir, hoş sohbetlere katılabilirler. Bu ikiliyi şık bir davette görmek çok muhtemeldir. Beraber birçok etkinliğe katılabilirler.

  Hatta evlenip asosyal olmaktan korkarak daha çok etkinliğe gitmeye başlarlar. Sosyal çevreleri ikisinde çok geniştir, arkadaşları ile vakit geçirmekten keyif alırlar ve birlikte oldukları sürece çok daha fazla arkadaş edineceklerdir. Evlerinde misafir ağırlamaktan keyif alırlar. Arkadaşlarıyla dışarıda oturmaktan çok eve davet edip daha rahat hareket etmek isterler. Bu da ne kadar misafirperver bir aile olduklarına isabet eder.

  Birbirlerini tamamlarlar

  Evlilikte uyumun kilit anahtarı birbirlerini tamamlamaktan geçer. Tamamlanamayan çiftler evlilikte sıkıntı yaşayabilir. Bu ikilinin arasında da farklı özelliklerinden ve aynı özelliklerinden dolayı uyumsuzluklar çıkabilir ve tamamlanmakta zorluk çekebilirler. Ancak bazen farklı olan şeyler çiftlerin birbirini tamamlamasına yardımcı olur. Oğlak erkeği hayatı, partnerine göre daha çok ciddiye alır. Daha tedbirlidir ve işini bayağı bir ciddiye alarak yapar. Aslan kadını ise daha çok hayatın aydınlık tarafına kilitlenmiştir.

  Pozitif yönü sayesinde her zaman olumlu düşünmeye çalışır ve hayatın kötü yanlarını çoğu zaman göremez. Bu da düşmesine, yanlış yapmasına neden olur. Birinin ona öğüt vermesi, doğruyu yanlışı ayırabilmesi için akıl vermesi gerekir. Oğlak erkeği bu konuda çok yardımcı olur. İkili birbirlerinin eksik yönlerini tamamlar ve bir bütün haline gelirler. Evlilikte bu çok önemlidir. Gurur yapmadan yardım almayı kabul ederlerse çok mutlu ve başarılı olabilirler. Aslan kadını hayatın gerçek yüzünü görebilir ve eşi de hayatın eğlenceli yanlarını keşfedebilir.

  Şımartılmak isterler

  Aslan kadını sevdiği kişi tarafından hep ilgi görmek ister. Ondan başka bir şeyle ilgilenildiği zaman sinirlenir. Aynı şekilde oğlak erkeği de ilgi bekler ve şımartılmak ister. Aslan kadınının ilgisi tatmin edilirken, kendisinin bu isteği karşılayacağı konusunda aynı şeyi söylemek pek mümkün olmayacaktır. Birbirlerinin bu nazlı hareketlerine fazla tahammül edemeyebilir ve aralarında sıkıntı çıkabilir.

  Huzurlu bir evlilik olmayabilir

  Evlilikleri gayet güzel, sakin ve aşk dolu başlasa da sonradan sıkıntılar çıkacaktır ve bu sıkıntılar kolay kolay çözülmeyebilir; çünkü iki tarafta inatçıdır ve sözlerinden geri dönmezler. İlk başta evliliğin büyüsüne kapılıp çok normal ve güzel bir ilişki geçirebilirler. Hoş sürprizler, güzel akşam yemekleri ve hediyeler, romantik sözcükler kesilmez; ancak zamanla gerçek kişisel özellikleri açığa çıkabilir ve yakaladıkları uyum bozulabilir.

  Aslan kadını özgür bir kadındır fazla bağlı kalmak ona göre değildir. Bir süre sonra kendini daha çok gezmeye verebilir ve evin yolunu unutabilir. Oğlak erkeği ise eşinin her akşam aynı saatte evde olmasını ve yemeği hazırlamış halde onu beklemesini ister. Bu konuda aralarında sıkıntı çıkabilir. Maddi anlamda da kötüye gittikçe kavgalar artabilir. İkisinin de lüks merakı zaman içinde anlaşmazlıklara yol açabilir. Aslan kadını savurgandır, partneri birikim yapmak isterse, o bunu bozabilir. Kısaca evlilikleri güzel başlayıp, kötü sonuçlanabilir.

  Çocukları severler

  Evlilikte gerçek bir yuva kurmak demek çocuk sahibi olmak demektir. Çocuk sahibi olunca eve bereket gelir, neşe gelir. Tüm aile mutlulukla dolup taşar ve küslükler son bulur. Bu evlilikte de çocuk sesleri yükselecektir. İkisi de çocukları çok severler, çocuk sahibi olmak için can atarlar. Gezmeyi sevdikleri için evliliğin ilk seneleri çocuk yapmayı düşünmeyebilirler ve çocuk sahibi olmayı erteleyebilirler; ancak sonrasında çoluk çocuğa karışıp mutlu bir aile tablosu çizebilirler.

  Aralarında yaşadıkları sorunlar çocuk sahibi olduktan sonra bitebilir ve yakalayamadıkları uyumu çocuk ile yakalayabilirler. İkisi de çok iyi bir anne-baba olacaktır. Çocuklarına söz geçirmeye çalışma konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Özellikle aslan kadını bu konuda dominant olacaktır. Konu çocukları oldu mu her şeyin en iyisi olsun isterler. Genelde çok çocuk sahibi olmak istemezler; ancak çocuklarını çok güzel eğitirler. Geleceğin başarılı bir o kadar da sempatik kişisini hazırlarlar. Genelde bu görevi aslan kadını üstleneceği için eşi, kendi çocuklarını kıskanabilir; ancak bu kıskançlık tatlı atışmalara dönüşecektir.

  Gelenek önemlidir

  İki burçta geleneklere önem veren kişilerdir. Gelenek göreneklerini gözetirler ve ona göre yaşarlar. Modern hayatı takip etmekten de geri kalmazlar; ancak özellikle özel günlerde daha çok geleneksel hareket etmekten zevk alırlar. Günlük hayatlarında da geleneklere uygun bir evlilikleri olur. Düğünleri geleneksel bir düğün olabilir. Aile kavramına çok önem verirler ve buna uygun bir ev hayatı yaşamak isterler. Bu tutumlarını çocuklarına da öğretmek isterler. Onlar için gelenekleri kendi nesillerine de aktarmak çok önemli bir değerdir.

  Plan yapmayı severler

  Plan yapmaya ve bu planlara uygun hareket etmeye bayılırlar. Planlı ve programlı bir hayata sahipleridir. Özellikle oğlak erkeği plansız bir işe asla başlayamaz. Partneri özel hayatında daha çok akışına bırakmaktan yanadır. Ancak iş hayatında tam tersidir. Her şeyin kontrolü altında olmasını ister ve planlarını çok önceden başına gelecekleri öngörerek yapar. Oğlak erkeği bu özellikleri günlük hayatı içinde uygular. Bu durum eşini bunaltabilir ve ondan daha rahat olmasını isteyebilir. Bu kadar şüpheci, temkinli ve evhamlı olmasının ona her zaman iyi gelmeyeceğini açıklayabilir. Hayatta bazen rahat kalmak da gerekir, akışına bırakıp neler olacağını izlemek bazen temkinli davranmaktan daha eğlenceli olabilir.

  Eve düşkündürler

  Eve bağlı olmak evliliğin en önemli özelliklerinden biridir. Evlendikten sonra hala kendini bekar sanan, eşini almadan gezmeye giden yada eve çok geç saatte gelen eşler arasında sorunlar yaşanabilir. Çok uyumlu bir evlilik sürmeleri zor olsa da bu ikiliye eve bağlı olma konusunda tam not verilebilir. İkisi de evine bağlı kişilerdir. Gün içindeki işleri biter bitmez evlerine gelirler ve hoş sohbet eşliğinde hasret giderirler. Eve bağlı bir evlilik sürdürmek aralarındaki bağı daha da kuvvetlendirir ve hiçbir şey bu bağı koparamaz. Bağlılık her zaman çok önemlidir. Eve giriş çıkış saati belli olmayan, kafasına göre hareket eden çiftler evliliklerini pek fazla sürdüremezler.

  Çalışkandırlar ve sorumluluklarını bilirler

  Çalışkanlık ve sorumluluklarının bilincinde olmak nerede olursa olsun çok önemlidir. Özellikle iş konusunda oldukça başarılı işlere imza atan bu ikili evlilikte de sorumluluk almasını ve erine getirmesini bilecektir. Evlilikte sorumluluk almak ve bunları yerine getirecek güce sahip olmak çok önemlidir. Bu ikilinin evliliğinde görevler çok güzel dağılır ve herkes görevinin farkında olarak yaşama devam eder. Bu sayede ev içinde kurallar yerine oturmuş olur ve çocuklu olan çiftler için de çok güzel bir ortam hazırlanmış olur.

  Evin bir düzeninin olması eve ve birbirlerine olan bağlarını arttıracaktır. Aslan kadını özellikle başarılarıyla, azmiyle, hırsıyla ve çalışkanlığıyla bilinir. Bu çalışkan tavırlarını evde de sergileyecektir. Hatta bazen eve iş getirebilir ve bu durum eşinin canını sıkabilir. Zaman geçtikçe ve kurallar yerine oturdukça bu konuda da uyum yakalayabilirler. Oğlak erkeği sorumluluk sahibi bir yapıya sahip olduğu için eşine evde bol bol yardım edecektir. Bu sayede güzel bir uyum yakalayabilirler.

  Evleri çok güzel olur

  Her iki burç da lükse, gösterişe ve güzelliğe çok önem verir. Bu özelliklerini ev döşerken de gösterirler. Evleri oldukça şık bir o kadar da kullanışlı bir şekilde döşenir, evdeki tüm eşyalar belli bir amaç doğrultusunda alınır. Bu konuda daha çok oğlak erkeği ağır basar. Partneri daha süslü ve gösterişli süs eşyaları almakla meşgul olur. Onun doğasında gösteriş ve kendini ön plana çıkarma vardır, bunu evinde de yansıtmak ister.

  Oğlak erkeği bu konuda eşine destek olacaktır ve beraber uyum içinde evlerini dekore edeceklerdir. Aslan kadını para harcamayı çok sevdiği için canı sıkıldıkça eşya değişikliği yapmak isteyebilir. Bu tutum eşinin canını sıkabilir ve anlaşmazlık yaşayabilirler. Oğlak erkeği yakın gelecekteki para durumunu bilmek ve ona göre davranmak ister; ancak partneri bu davranışına engel olacak tutumlar sergileyebilir. Özellikle ikisi de sorumluluklarını bilen kişiler oldukları için evde pek fazla görev problemi de yaşamazlar.


  Daha Fazlasını Keşfet:

  YAZAR BİLGİSİ
  Modanium Özel
  Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.