Mantara İyi Gelen Kremler

20.07.2017
Mantara İyi Gelen Kremler

Bulaşıcı olan ciltte meydana gelen ve kaşıntı yapan kızartılar, kabarıklık, lekeler, döküntüler gibi durumda bulunan hastalıklara mantar adı verilir. Mantar cildin her bölgesinde ve tırnaklarda görülebilmektedir. Saç derisinde meydana geldiği takdirde, o bölgede saçların dökülmesine neden olmaktadır. Tırnaklarda görüldüğü durumlarda tırnağın yapısını olumsuz etkilemektedir.

Ciltte oluşan mantar hastalıklarının tamamının nedeni aynı olmamaktadır. Cildinizde görülen mantarların birbirinden farklı yapıları bulunmaktadır. Her çeşit mantara yönelik ayrı bir tedavi metodu uygulanmaktadır. Konulan teşhise göre de ilaçlar tavsiye edilmektedir. Kremler, bu ilaçların başında yer almaktadır. Kremler doğruca mantarın üzerine uygulanacağından ötürü tedavi edici özelliği daha hızlıdır. Günümüzde pek çok krem üretilmektedir. Her krem içerdiği özellik bakımından aynı değildir. Mantarın türüne uygun olan kremler hekimler tarafından bireylere tavsiye edilmektedir.

Termobile, Terminus, Tigal Dermal, Termycet ve Erbinol Krem: “Terbinafin Hidroklorür” bu kremin etken maddesidir. Bu kremler mantarların deri yüzeyinde artmasına ve büyümelesine engel olur. Kasık ya da koltuk altlarında görülen mantar rahatsızlıkları, parmak aralarında meydana gelen atlet ayağı mantar rahatsızlığı, saçkıran, derinin üzerinde açık ya da daha koyu yamalar biçiminde görülen mantar rahatsızlığı, derinin kıvrımlı bölgelerinde görülen islik tedavisinde, sık olarak rastlanmayan iç organlarda görülen mantar hastalıklarında ve tırnaklarda kullanılır.

Travogen Krem

Travogen Krem

”İzokonazol nitrat” etken maddesidir. Travogen krem, deride görülen mayalar ya da mayaya benzeyen mantarların, yüzeysel mantarlardan dolayı oluşan enfeksiyonlarda ve küf mantarlarının tedavisini gerçekleştirmek adına kullanılmaktadır. Kahverengi ya da sarımsı-kahve lekelerden meydana gelen cilt döküntüsü, eritrazma, bulaşıcı cilt hastalıkları, genital bölgede oluşan mantarlar, sarımsı kabuk ve içi irinle kaplı kabarcıklarla belirgin olan cilt hastalığı tedavilerinde kullanılır.

Tiozone Krem

“Tiyokonazol hidrokortizon asetat” etken maddesidir. Bu krem genellikle el ve ayak parmaklarının arasında meydana gelen mantar enfeksiyonlarına yönelik savaş verip deri üzerinde mantarların artışını önlemektedir. Kaşıntıyı azaltır ve iltihabı ortadan kaldırır.

Tiocan ve Tioderma Krem

“Tiyokonazol” etken maddesidir. Mantarların cilt üzerindeki artışına engel olur. Mantarların sebebiyet verdiği cilt enfeksiyonlarını iyileştirmede ve komplike çocuk bezi pişiklerini tedavisi ile candida mantarında faydalanılır.

Oceral Krem

“Oksikonazol nitrat” etken maddesidir. Mantarların cilt yüzeyinde çoğalmalarına ve büyümelerine engel olur. Koltuk altı ve kasıklarda meydana gelen mantar hastalıkları, derinin kıvrımlı bölgelerinde, genital bölgelerde, tırnaklarda ve nadiren de olsa iç organlarda meydana gelen bölgelerde, Torbalarda ve uyrukların iç kısımlarında meydana gelen kırmızı kahverengi izlerle belirgin bulaşıcı özelliği olan deri hastalığının tedavisinde bu kremlerden yararlanılır.

Nizoral Krem

“Ketokonazol” etken maddesiyle, mantarların cilt üzerinde büyümesine ve artmasına engel olur.

Nibulen Krem

“Siklopiroks olamin” etken maddesidir. Mantarların cilt üzerinde büyümesine ve artmasına engel olur.

Travazol Krem

Travazol Krem

Özellikle ayak mantarı için, mükemmel sonuç veren travazol krem, deride, beyazlanma, kaşıntı, yanma, gibi sorunlara iyi gelir. İki hafta düzenli olarak uygulayın gün de iki defa uygulayın, mantara bağlı olarak oluşan tüm sorunlara iyi gelir.

Mantar soruna son yıllar da lazer tedavisi de mükemmel sonuç vermektedir lazer ayak mantarı için uygulanmaktadır 15 dakika kadar kısa bir sürede tamamlar, 4-6 seans arası bir zaman da tamamen sorunuz da kurtulacaksınız.

Trosyd Krem

Trosyd Krem

Mantar sorunu olan kişilerin uzmanların önerdiği trosyd krem, mantar sorunu olan kişilerin bu kremi uygulamaları ile mantar sorunun da kurtulacaktır, iki hafta düzenli kullanım ile bu sorunda kurtulacaksınız

Ketoral Krem

Ketoral Krem

Kremin Kullanıldığı Durumlar

 • Egzama
 • Vücut mantarı
 • Kasık mantarı
 • El mantarı
 • Ayak mantarı
 • Deri kandidozu
 • Leke şeklinde cilt mantarı
 • Kepeklenme

Kremin Uygulanma Şekli

Ketoral krem kullanımı için doktorunuza başvurun. Doktorunuz size ne sıklıkla ve ne kadar süre uygulayacağınız ile ilgili bilgi verecektir. Doktorunuzun belirttiği kullanım detaylarına mutlaka uyun.

 • Normalde günde 1-2 defa ve 1-6 hafta süre ile kullanılır.
 • 18 yaş altındaki çocuklar için kullanılması önerilmez. Tereddütünüz varsa doktorunuza veya eczacınıza danışınmalısınız.
 • Uygulayacağınız bölgeyi iyice yıkayın ve kurulayın.
 • Parmak uçlarınızla nazikçe kremi bölgeye ve etrafına uygulayın.
 • Uygulama sonrasında ellerinizi yıkamayı unutmayın.
 • Krem yağlı değildir ve bu nedenle kıyafetlerinizde leke oluşturmaz.
 • Kullandığınız havlu veya benzeri malzemeleri hijyen koşullarına uymak için ayrı tutun. Bu sayede sizinle birlikte yaşan insanlara enfekte etmeyi engelleyebilirsiniz.

Uygulama Süresi

Doktorunuz eğer uygulama süresi belirtmediyse, aşağıda belirtilen sürede kullanabilirsiniz.

Tedavinin tamamlanmasına kadar, tüm belirtilen kaybolduğundan emin olduktan sonrasında birkaç gün içerisinde kullanmayı bırakabilirsiniz. Eğer 4 haftalık süreç içerisinde herhangi bir tedavi olmazsa, konu ile ilgili doktorunuza başvurabilirsiniz. Doktorunuz, yaşadığınız rahatsızlığı yeniden değerlendirecektir ve gerekli yönlendirmeleri sağlayacaktır.

Yan Etkileri

Tüm krem ve ilaçlarda olduğu gibi, içerdiği maddelere karşı hassasiyeti olan kişilerde bazı yan etkileri olabilir. Eğer sizde aşağıda belirttiğimiz herhangi bir yan etki oluşursa kremi kullanmayı bırakın, doktorunuza bu yan etkileri bildirin ve size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurmalısınız.

 • Deri kızarması, kabarması veya soyulması

Bu yan etkiler oldukça ciddidir ve eğer herhangi bir yan etki görürseniz en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

Hamilelik ve Emzirme

Hamile ve emziren kadınlarla ilgili kullanılması konusunda doktorunuza danışınız. Emzirme ile ilgili bilinen herhangi bir risk faktörü tespit edilmemiştir.

Kremin Saklanması

 • 25°C ve altındaki oda sıcaklığında saklayabilirsiniz.
 • Ambalajı içerisinde çocukların erişemeyeceği ve göremeyeceği yerlerde saklayabilirsiniz.
 • Üründe veyahut ambalajında herhangi bir sorun fark ederseniz kesinlikle kullanmayın.
 • Ürünün son kullanma tarihine dikkat ederek kullanmayı unutmayın.
YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.