Cilt Kuruluğuna İyi Gelen Nemlendirici Kremler

20.07.2017
Cilt Kuruluğuna İyi Gelen Nemlendirici Kremler

Cilt kuruluğundan yakınanların bu sorunlarından kurtulabilmeleri için çoğu kez nemlendirici krem kullanmaları gerekmektedir. Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için nemlendirici krem kullanmak bir ihtiyaç olmasının yanında bir zorunluluk halidir. Kuruyan ve çatlaklar oluşan ciltler kötü bir görüntü sergilemesinin yanında insanın gerçekte olduğundan daha yaşlı görünmesine de neden olmaktadır. Yazımızda kuru cilt sorunu yaşayanların kullanabilecekleri bazı cilt nemlendirici kremler hakkında bilgilere yer verilmiştir.

Nuxe Aroma Vaillance Nemlendirici Krem

Kuru ve çok kuru ciltler için kullanılması uygundur. Bu krem, derin kırışıklıklar için besleyici, nemlendirici ve pürüzsüzleştirici özelliğe sahip olup krem sayesinde cildinizde meydana gelen derin kırışıklıkların ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

Krem, vücutta glikosaminoglikan ve kolajen üretimini arttırıcı formülü ile ciltte meydana gelmiş derin kırışıklıkları içten dışa doğru olacak şekilde doldurur ve kırışıklığın kapanmasını sağlar. Kremin içeriğinde bulunan hibiscus tohumu, dereotu tohumu, calendula ve kakao özlerinden oluşan doğal içeriği ile ciltte oluşan derin kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olma ve cildin rahatsızlık öncesi sıkılığını yeniden kazanmasına katkıda bulunma özelliği bulunmaktadır.

İçerdiği meşe kabuğu ekstresi ile vücut dokularının gerginleşmesini sağlayarak cildi yumuşatıyor ve hyaluronik asit kürecikleri ile ciltteki kırışıklıkları doldurarak yorgunluk etkilerinin de giderilmesine yardımcı oluyor.

İçeriğinde bulunan düzeltici optik pigmentler sayesinde cilde ışıltı veriyor ve içerdiği gülhatmi tohumu, ayni sefa özü, dereotu tohumu, kakao özleri, hodan yağı ile de cildin gerginleşmesini sağlayarak önceki görünümüne dönmesine yardımcı oluyor.

Kullanılmasına başlanmasından hemen sonra oldukça hızlı bir şekilde cilt üzerindeki kırışıklıkları fark edilir şekilde azaltır, cildi yumuşamasını sağlar, cilde elastikiyet kazandırır ve yeniden sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Krem, kuru ve çok kuru ciltler için kullanıma uygundur.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bepanthol Krem

Günümüzün mevcut şehir hayatı koşulları nedeniyle cilt kuruluğu ve buna bağlı olarak deride pul pul dökülmeler ve kızarmalar yaşanması giderek artan bir durum halini almıştır. Bepanthol cilt bakım kremi, dış etkenler nedeniyle meydana gelen cilt kuruluğundan kaynaklanan deri dökülmelerinde, çatlaklar oluşan ve gerginleşen cildin nemlendirilerek cildin sağlıklı haline dönmesine yardımcı olur. Krem, içerdiği ProVitamin B5 sayesinde cildi nemlendirmesinin yanında cilt bariyerini dış etkenlere karşı koruma özelliğine de sahiptir. Krem, yumuşak ve hafif bir yapıya sahip olduğundan cilt tarafından hızlıca emilen bir yapıya sahip olup günlük kullanım için de uygundur.

Sebamed Visio Nemlendirici Krem

Kuruya meyilli olan olgun ciltler için geliştirilmiş dengeleyici özelliği bulunan bir kremdir. Kremin, cildi hem nemlendirici hem de besleyici özelliği bulunmaktadır. Kremin %50 nemlendirici, %50 besleyici özelliğe sahip oluğunun söylenmesi mümkündür.

Sebamed Visio Day Cream, özellikle hassas ve kuru ciltler için geliştirilmiş olan bir cilt bakım üründür. Hassas formülü ile cilt tarafından kolayca emilir ve cilde hızlıca nüfuz eder. Kremin içeriğinde bulunan E vitamini, vücutta serbest radikal oluşmasına engel olarak cildin erken yaşlanma belirtileri göstermesini önler. Kremin pH 5.5 olan değeri sayesinde, cildin doğal koruyucu asit örtüsünü muhafaza etmesini sağlar. Sebamed krem, ciltte oluşabilecek tahrişleri önleme özelliğinin yanı sıra cildin nem tutma kapasitesini de arttırmaktadır.

La Roche Posay Hydraphase Nemlendirici Krem

Cilde yoğun nem kazandırması özelliği ile cildin olumsuz etkilere karşı korunmasını sağlar. Krem, Hyaluronik asit parçalarıyla güçlendirilmiş formülü ile çift etkili bir özelliktedir. Ciltteki suyu tutma özelliğinden dolayı cildin yoğun bir şekilde nemlenmesini sağlamak amacı ile kullanılan bir kremdir.

Cilde esneklik kazandırır, cildin gün boyunca nemli, yumuşak ve pürüzsüz bir görünümde olmasını sağlar. Cilt bariyerini güçlendirdiğinden cildin dış etkenler sebebiyle oluşacak hasarlara karşı korunması için de kullanılabilir. Krem, karma ve yağlı ciltlerde sebum üretimi sonucunda meydana gelen sivilcelere, akne ve siyah noktaların oluşumlarına karşı da kullanılabilir.

Kremin hasarlı cilt bölgesine hızlı bir şekilde etki edebilmesi için önce uygulanacak yüzeyin temizlenmesi ve kurulanması tavsiye edilir. Cilde hafifçe masaj yaparak uygulanır. Krem, günlük kullanım için uygundur.

Neutrogena Nemlendirici Krem

Norveç formüllü krem, yoğun besleyici içeriği ile çok kuru ciltler için anında rahatlama sağlar. Cildin 24 saat boyunca nemli kalmasını sağladığından cildin gerginliğini alarak rahatlamasını sağlamaktadır. Kremin bu özelliği klinik olarak da kanıtlanmıştır. Kremin özel formülü, E vitamini bakımından oldukça zengindir. Cilt bariyerinin güçlenmesini sağlayarak cildi dış etkenlerden korur. Kremin yüz dahil tüm vücut için günlük olarak kullanılması mümkündür.

Ferahlatıcı kokusu ile günlük yüz nemlendiricisi olarak kullanılabilir ve cildinizin güzel görünmesine yardımcı olur. Krem, yağsız olan hafif formülü ile ciltteki gözeneklerin tıkamasına neden olmadan 24 saat süresince etkili bir nemlendirme sağlar. Krem, cilde uygulandıktan sonra kolayca emilir, cildin yumuşak ve pürüzsüz olarak hissedilmesini ve görünmesini sağlar.

Kremin günlük olarak kullanılması halinde zenginleştirilmiş MicroClear Teknolojisi sayesinde sivilce ve lekelerin azalmasına ve yeniden oluşmasına engelleme özelliği de bulunmaktadır. Kremin kullanılmaya başlanmasından sonra, cildiniz gözle görünür bir şekilde etkisini hissettirir. Cildiniz daha homojen ve pürüzsüz bir görünüm almaya başlar.

Garnier Kuru Ciltler İçin Krem

Gerek normal gerekse kuru ciltler için kullanılabilen bir kremdir. İçerdiği limon ve bitki özleri ile cildi hem koruyan hem de cilde ışıltı veren bir yapıya sahiptir. Krem yoğun bitki özlerinden oluşturulmuş içeriği ile besleyiciler açısından oldukça zengin bir nemlendiricidir. Cildin gün içerisinde kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur ve 24 saat etkili bir nemlilik sağlar. UV koruması içeren losyon sürekli ve dengeli kullanımda cildin ihtiyacı olan neme kavuşmasını sağlar. Krem, limon özleri ile zenginleştirilmiş içeriği ve barındırdığı pigmentler sayesinde cildin ışığı yansıtmasını ve bu etkisi ide de cildin daha parlak görünmesini sağlar.

Hyaluronik Asit Nemlendirici Krem

Çeşitli nedenlere ve dış etkenlere bağlı olarak nemini kaybetmiş olan normal ve karma cilt türleri için özel olarak geliştirilmiştir Krem, içeriğinde bulunan Akçaağaç ve Mavi Agav Özsularının aktif moleküllerini, cildin çeşitli nedenlerle kaybettiği nemin geri kazanmasında nem dengesinin korunmasında kullanır.

Krem, aynı zamanda ihtiva ettiği Organik Hamamelis Suyunun yatıştırıcı etkisi ile de nemini kaybederek kuruyan ciltlerde meydana gelen gerginlik ve rahatsızlık hislerinin de ortadan kaldırılmasını sağlar. Etkili içeriği ile cilt üzerindeki tüm dış etkenlerin varlığına rağmen cildin nem oranının 24 saat süresince korunmasına yardımcı olur. Krem, jel dokusu sayesinde cildin kolayca ve derinlemesine bir şekilde nemlenmesini sağlar. Cildinizin canlı, ışıltılı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Krem, günlük kullanım için de uygundun olup dermatologlar tarafından da test edilmiştir.

Nivea BB Cream Hepsi Bir Arada Nemlendirici Krem

İçerdiği, mineraller ve Provitamin B5 etkisi ile cildi nemlendirir, cildin doğal renk tonunu geri kazanmasına yardımcı olur, cildin aydınlanmasını sağlar ve cildi dış etkenlerin meydana getirdiği zararlara karşı korur.

Kremin cilt tarafından hızlıca emilen bir yapısı vardır ve cilt tonunu eşitlenmesinde ve ciltteki gözeneklerin görünümlerinin azaltılmasını sağlar. Kremin, ciltteki pürüz ve lekelerin ortadan kaldırılmasında, ciltteki yorgunluk belirtilerinin giderilmesinde, gözaltı morlukları giderilmesinde, cilt üzerinde görülen renk farklılıklarının giderilmesinde, ciltte yaşanan kırmızılık görünümü ile ince çizgiler oluşması gibi cilt kusurlarının kapatılmasında da kullanılır. Kremin aynı zamanda güneşin neden olduğu zararlı etkilere ve erken cilt yaşlanmasına karşı da koruyucu bir etkisi bulunmaktadır.

Kremin, temizlenmiş yüze, yukarı doğru olacak şekilde küçük dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapılarak uygulanması tavsiye edilmektedir. Kremin cilde uyumlu yapısı yapılan testler sonucunda dermatolojik olarak da onaylanmıştır.

Dermo Expertise Hydrafresh Nemlendirici Krem

Kreminin içeriği E vitamini, B5 vitamini ve diğer temel minerallerden meydana getirilmiştir. Krem, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildin yeniden canlandırılarak eski görünümünü kazanmasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlamaya yönelik bir üründür. Krem, jel formülü sayesinde uygulandığı cilt yüzeyince hızlıca emilen bir özelliğe sahiptir. Cildin doğal bir şekilde nemlenmesini sağlayan krem aynı zamanda cildi besleyen bir özelliğe de sahiptir. Kremin normal ve kuru cilt tiplerinde kullanılması mümkündür.

Bioderma Atoderm Krem

Krem, formülünde bulunan Skin Barrier Therapy patentinin etkisi ile yoğun bir cilt kuruluğu yaşanmasına neden olan dış etkenlerin ciltte tutunarak çoğalmalarının engellenmesine yardımcı olmaktadır. Yoğun cilt kuruluğuna bağlı olarak ciltte meydana gelen kızarıklıkların, cilt gerginliğinin ve kaşıntı hissinin önlenmesine yardımcı olur. Bioderma krem, cildin derinlemesine bir şekilde nemlendirilmesini sağlar. Kremin içeriğinde bulunan kanola yağı ile ay çiçek yağları, cildi besler, cildin kuruluğunu giderir ve cildin nemlendirilmesini sağlar.

Avene Trixera Krem

Krem içeriğinde bulunan zengin bileşimi ile cildin maksimum düzeyde nemlendirilmesini sağlar. Ayrıca cildi besleyici bir etkisi de bulunmaktadır. Cilde önceki sıkılığını geri kazandırır. Çok kuru cilt yapılarında yaşanılan gerginlik hissinin azaltılmasını sağlamaya yönelik olarak da kullanılan bir üründür.

Bioderma Atoderm Intensive Balm Kremi

Ciltte yaşanan kuruma, cildin neminin ve elastikiyetin kaybolmasına nedenl olan önemli bir problemdir. Bu durum ciltte kızarma, kaşıntı ve çatlama meydana gelmesi gibi çeşitli problemlerin görülmesine yol açabilir. Cilt nemsiz kaldığında kurur ve hassas bir hal almaya başlar. Bu sorunların yaşandığı ciltler için Bioderma Atoderm Intensive Balm kullanılarak cilde ekstra bir bakım uygulaması tavsiye edilir. Atoderm Balm krem, zengin bir nemlendirici özelliğine sahiptir.

Bu özelliği ile de kuru ve atopik ciltlerin nem dengelerini yeniden kazanmalarını sağlar. Ciltte yaşanan kuruluğun giderilmesine, cilt kuruluğu nedeniyle meydana gelen kızarma, çatlama, kaşıntı gibi cilt sorunlarının azaltılmasında yardımcı olur. Her yaştaki insanın kullanıma uygun olan bir kremdir. Uygulandığı bölgenin yenilenme sürecini hızlandırarak cildin rahatlamasını sağlar. Krem alerjik reaksiyon göstermemektedir. Kremin uygulanacağı bölgenin önceden temizliğinin yapılması gerekir. Sonra hafifçe bir masaj yaparak kremin uygulaması yapılır. Sürülen krem, cilt tarafından emilinceye dek hafif ovma hareketine devam edilmelidir. Günde iki kez kullanılması önerilir.

Avene Cleanance Hydra Kremi

Kuru ciltlerin zarar görmeden ve nazikçe temizlemesini sağlar. Kremin içeriğinde Paraben bulunmamaktadır. Cildin kurumadan ve zarar görmeden temizlenmesini sağladığı gibi aynı zamanda cildin nemlendirilmesini de sağlar. Cildin koruyucu bariyerlerini yeniden yapılandırarak cildin eski rahatlığına kavuşmasına yardımcı olur. Kremin cildi besleyici özelliği de bulunmaktadır.

Mustela Stelatopia Emollient Krem

Çok kuru ciltlerde yüz ve vücut için kullanımına uygundur. Stelatopia Emolyent cilt bakım kremi, cilde hemen nüfuz eder ve cildin yoğun bir biçimde beslenmesini ve canlanmasını sağlar. Krem, içerdiği etken maddeler sayesinde en kuru cilt tiplerinde dahi oldukça etkilidir. İçeriğinde bulunan avokado persoese maddesi ile cildi nemlendirir ve ay çiçek yağı distillatı ile de cildin rahatlamasına yardımcı olur. Kremin oldukça yumuşak ve akışkan bir dokusu bulunmakta olup çok kuru ciltler üzerinde hızlı bir rahatlama hissi yaşanmasını sağlar. Kremin açık yaraların üzerine sürülmemesi gerekmektedir.

Lavera Ultra Nemlendirici Krem

Ultra nemlendirici özelliğe sahip krem olup kuru ciltlerin derinlemesine bir şekilde nemlendirilmesini ve yeniden elastikiyet kazanmasını sağlamaya yardımcı olur. Krem, cildin kurumasına bağlı olarak meydana gelen cilt yüzeyindeki kırışıklıklar ile ince çizgilerin de azaltılmasına yardımcı olur. Kremin besleyici özelliği, cildin güçlenmesine de yardımcı olur. Krem, özellikle aşırı kuruluk yaşanan ve nemsiz olan ciltler için kullanıma uygundur. Kremin sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılması tavsiye edilmektedir.

Dexeryl Krem

Dexeryl krem, özellikle kuru, çok kuru ve hassas cilt yapıları için kullanılan bir üründür. Cildin nemlendirilmesini sağladığı gibi cildin çevresel etkenlerin neden olacağı zararlardan da korunmasını sağlar. Krem, cilt yüzeyinde meydana gelen kuruluğun giderilmesi için kullanılan bir bakım kremidir. Avene markasının kurmuş olduğu laboratuvar ortamında hazırlanan bir kremdir. Laboratuvar 1951 yılından bu yana faaliyetine devam etmektedir. Dexerly markası, geliştirdiği özel formülü sayesinde, cildin yumuşaklığını korumaya yardımcı olan bir kremdir. Krem, cildin kendini yenilemesi için yardımcı olur.

Cildin nem kaybetmesini önler. Kremin, erken yaşlanma belirtilerini önleme özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliği ile ciltte meydana gelen kırışıklıklar, ince çizgiler, sarkmalar ve mor halkaların düzelmesine ve giderilmesine yardımcı olur. Cildin daha genç ve alımlı görünmesini sağlar. Su kaybı problemi bulunan ciltler için geliştirilmiş olan Dexeryl krem, cilt tonu bozukluklarının giderilmesinde ve çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen deri problemlerinin giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Krem, cildin nem tutma kapasitesinin geliştirilmesini de sağlamaktadır. Dexeryl Krem, uzmanların ve dermatologların gözetimin ve katılımlarıyla üretilmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde kremin alerji riski minimum seviyeye düşürülmüştür. Yine yapılan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde kremin cilt ile uyumluluğu da kanıtlanmış olup bu sayılan özellikleri nedeniyle kullananların büyük beğenisini kazanmış olan bir üründür.

Kremin kullanılmasından önce yüz bölgesinin iyice temizlenerek kurulaması gerekmektedir. Daha sonra avuç içerisine konulan az miktarda krem, yüzün tamamına nazikçe ve yavaşça yapılacak dairesel hareketlerle uygulanır. Kremin sabah ve akşam olacak şekilde günde iki kez yüze sürülmesi tavsiye edilmektedir. Krem, paraben maddesi içermemektedir. Krem, harici kullanım için olup göz çevresinde kullanılmaması gerekmektedir. Kremin göz ile temas etmesi halinde gözün bol su ile durulanması önerilmektedir. Kremin kullanılmasından kaynaklanan bir yanma hissinin oluşması halinde bir uzmana başvurulması tavsiye edilir.

Dermalogica Intensive Moisture Balance Kremi

Kuru ciltler için üretilmiş olan besleyici ve nemlendirici bir krem olup çeşitli cilt hasarlarının giderilmesi için de kullanılabilen bir üründür. Krem, yüzde kullanmak içinde uygun bir yapıya sahip olup cildin ihtiyaç duyduğu nemi kazanmasını sağlayarak cildin düzgünleşmesini sağlar. Yetişkinler tarafından kullanılmak üzere geliştirilmiş bir kremdir. Ciltteki kuruluk nedeniyle oluşan ince çizgilerin görünümlerinin en az düzeye indirilmesini sağlar.

Kremin içeriğinde bulunan vitamin kombinleri cildin nemlendirilmesini sağlar ve bu sayede yaşlanma belirtilerinin etkilerini de azaltır. Kremin, erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran etkisi cildin pürüzsüzleşmesini de sağlamaktadır. Suni kokular ve renklendiriciler içermeyen krem, içerdiği antioksidan maddelerin etkileriyle yüzde oluşan hasarların giderilmesi için de kullanılabilen nemlendirici bir kremdir. Krem, temizlenmiş ve hafif nemli olan yüze ve boyuna yukarı doğru olacak şekilde masaj yapılarak uygulanır. Günde iki kez uygulanması tavsiye edilmektedir.

Isis Pharma Sensylia Nemlendirici Kremi

Isis Pharma Sensylia krem, nemsiz kalan kuru, hasarlı ve hassas ciltlerde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir üründür. Krem, yağsız ve hafif dokusu sayesinde ciltte yaşanan hassasiyetin azaltılmasını sağlayan özel bir yüz bakım kremidir. Düzenli olarak kullanılması halinde cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasını sağlar. Cildin su tutma kapasitesini arttırarak nemli kalmasını sağlar. Bu sayede ciltte oluşan kuruluğun, gerginliğin ve hassasiyetin de azaltılmasını sağlar. Kremin içeriğinde Paraben maddesi yoktur. Günde 1 kez ve sabahları olacak şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bioderma Cicabio Pommade Kremi

Kuru ciltlerin nemlendirilmesine yardımcı olan bir bakım kremidir. Cildin doğal yapısının korunmasına yardım eder. Kremin, yüzde, dudaklarda ve rahatsızlık hissedilen diğer vücut bölgelerinde kullanılması mümkündür. Kremin uygulanacağı cilt bölgesinin temizlenmesinden sonra sorunlu bölgeye lokal olarak uygulanır. Yetişkin ve çocuklar için kullanılması uygun olan krem, günlük olarak kullanılabilir. Krem, kuru ve çok kuru cilt tiplerinde kullanılması amacıyla üretilmiştir.

Cliven Hs Yoğun Nemlendirici Krem

Cliven krem, içeriğinde bulunan etken maddeleri ile özel bir nemlendirme etkisi sunan bir üründür. Krem, uygulandığı cilt bölgesini adeta görünmez bir koruyucu ile kaplamaktadır. Cildin doğal dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olur ve ciltte görülen kuruluk izlerini ortadan kaldırmakta etkili bir üründür. Cildin kendi doğal yumuşaklığını yeniden kazanmasını sağlar. Yaşlanma işaretlerinin giderilmesine yardımcı olup dış etkenlere karşı cilt direncini de arttırmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.