Cilt Nemlendirici Krem: En İyi 9 Nem Bombası

Cilt Nemlendirici Krem: En İyi 9 Nem Bombası
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 847 kez okundu.

Cilt kuruluğundan yakınanların bu sorunlarından kurtulabilmeleri için çoğu kez nemlendirici krem kullanmaları gerekmektedir. Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için nemlendirici krem kullanmak bir ihtiyaç olmasının yanında bir zorunluluk halidir. Kuruyan ve çatlaklar oluşan ciltler kötü bir görüntü sergilemesinin yanında insanın gerçekte olduğundan daha yaşlı görünmesine de neden olmaktadır. Yazımızda kuru cilt sorunu yaşayanların kullanabilecekleri bazı cilt nemlendirici kremler hakkında bilgilere yer verilmiştir.

Nuxe Aroma Vaillance Nemlendirici Krem

Kuru ve çok kuru ciltler için kullanılması uygundur. Bu krem, derin kırışıklıklar için besleyici, nemlendirici ve pürüzsüzleştirici özelliğe sahip olup krem sayesinde cildinizde meydana gelen derin kırışıklıkların ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

Krem, vücutta glikosaminoglikan ve kolajen üretimini arttırıcı formülü ile ciltte meydana gelmiş derin kırışıklıkları içten dışa doğru olacak şekilde doldurur ve kırışıklığın kapanmasını sağlar. Kremin içeriğinde bulunan hibiscus tohumu, dereotu tohumu, calendula ve kakao özlerinden oluşan doğal içeriği ile ciltte oluşan derin kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olma ve cildin rahatsızlık öncesi sıkılığını yeniden kazanmasına katkıda bulunma özelliği bulunmaktadır.

Krem, içerdiği meşe kabuğu ekstresi ile vücut dokularının gerginleşmesini sağlayarak cildi yumuşatıyor ve hyaluronik asit kürecikleri ile ciltteki kırışıklıkları doldurarak yorgunluk etkilerinin de giderilmesine yardımcı oluyor.

Krem, içeriğinde bulunan düzeltici optik pigmentler sayesinde cilde ışıltı veriyor ve içerdiği gülhatmi tohumu, ayni sefa özü, dereotu tohumu, kakao özleri, hodan yağı ile de cildin gerginleşmesini sağlayarak önceki görünümüne dönmesine yardımcı oluyor.

Krem, kullanılmasına başlanmasından hemen sonra oldukça hızlı bir şekilde cilt üzerindeki kırışıklıkları fark edilir şekilde azaltır, cildi yumuşamasını sağlar, cilde elastikiyet kazandırır ve yeniden sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Krem, kuru ve çok kuru ciltler için kullanıma uygundur.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Günümüzün mevcut şehir hayatı koşulları nedeniyle cilt kuruluğu ve buna bağlı olarak deride pul pul dökülmeler ve kızarmalar yaşanması giderek artan bir durum halini almıştır. Bepanthol Cilt Bakım Kremi, dış etkenler nedeniyle meydana gelen cilt kuruluğundan kaynaklanan deri dökülmelerinde, çatlaklar oluşan ve gerginleşen cildin nemlendirilerek cildin sağlıklı haline dönmesine yardımcı olur. Krem, içerdiği ProVitamin B5 sayesinde cildi nemlendirmesinin yanında cilt bariyerini dış etkenlere karşı koruma özelliğine de sahiptir. Krem, yumuşak ve hafif bir yapıya sahip olduğundan cilt tarafından hızlıca emilen bir yapıya sahip olup günlük kullanım için de uygundur.

Sebamed Visio Nemlendirici Krem

Kuruya meyilli olan olgun ciltler için geliştirilmiş dengeleyici özelliği bulunan bir kremdir. Kremin, cildi hem nemlendirici hem de besleyici özelliği bulunmaktadır. Kremin %50 nemlendirici, %50 besleyici özelliğe sahip oluğunun söylenmesi mümkündür.

Sebamed Visio Day Cream, özellikle hassas ve kuru ciltler için geliştirilmiş olan bir cilt bakım üründür. Hassas formülü ile cilt tarafından kolayca emilir ve cilde hızlıca nüfuz eder. Kremin içeriğinde bulunan E vitamini, vücutta serbest radikal oluşmasına engel olarak cildin erken yaşlanma belirtileri göstermesini önler. Kremin pH 5.5 olan değeri sayesinde, cildin doğal koruyucu asit örtüsünü muhafaza etmesini sağlar. Sebamed krem, ciltte oluşabilecek tahrişleri önleme özelliğinin yanı sıra cildin nem tutma kapasitesini de arttırmaktadır.

La Roche Posay Hydraphase Nemlendirici Krem

Cilde yoğun nem kazandırması özelliği ile cildin olumsuz etkilere karşı korunmasını sağlar. Krem, Hyaluronik asit parçalarıyla güçlendirilmiş formülü ile çift etkili bir özelliktedir. Ciltteki suyu tutma özelliğinden dolayı cildin yoğun bir şekilde nemlenmesini sağlamak amacı ile kullanılan bir kremdir.

Cilde esneklik kazandırır, cildin gün boyunca nemli, yumuşak ve pürüzsüz bir görünümde olmasını sağlar. Cilt bariyerini güçlendirdiğinden cildin dış etkenler sebebiyle oluşacak hasarlara karşı korunması için de kullanılabilir. Krem, karma ve yağlı ciltlerde sebum üretimi sonucunda meydana gelen sivilcelere, akne ve siyah noktaların oluşumlarına karşı da kullanılabilir.

Kremin hasarlı cilt bölgesine hızlı bir şekilde etki edebilmesi için önce uygulanacak yüzeyin temizlenmesi ve kurulanması tavsiye edilir. Cilde hafifçe masaj yaparak uygulanır. Krem, günlük kullanım için uygundur.

Neutrogena Nemlendirici Krem

Ferahlatıcı kokusu ile günlük yüz nemlendiricisi olarak kullanılabilir ve cildinizin güzel görünmesine yardımcı olur. Krem, yağsız olan hafif formülü ile ciltteki gözeneklerin tıkamasına neden olmadan 24 saat süresince etkili bir nemlendirme sağlar.Krem, cilde uygulandıktan sonra kolayca emilir, cildin yumuşak ve pürüzsüz olarak hissedilmesini ve görünmesini sağlar.

Kremin günlük olarak kullanılması halinde zenginleştirilmiş MicroClear Teknolojisi sayesinde sivilce ve lekelerin azalmasına ve yeniden oluşmasına engelleme özelliği de bulunmaktadır. Kremin kullanılmaya başlanmasından sonra, cildiniz gözle görünür bir şekilde etkisini hissettirir. Cildiniz daha homojen ve pürüzsüz bir görünüm almaya başlar.

Garnier Kuru Ciltler İçin Krem

Gerek normal gerekse kuru ciltler için kullanılabilen bir kremdir. İçerdiği limon ve bitki özleri ile cildi hem koruyan hem de cilde ışıltı veren bir yapıya sahiptir. Krem yoğun bitki özlerinden oluşturulmuş içeriği ile besleyiciler açısından oldukça zengin bir nemlendiricidir. Cildin gün içerisinde kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur ve 24 saat etkili bir nemlilik sağlar. UV koruması içeren losyon sürekli ve dengeli kullanımda cildin ihtiyacı olan neme kavuşmasını sağlar. Krem, limon özleri ile zenginleştirilmiş içeriği ve barındırdığı pigmentler sayesinde cildin ışığı yansıtmasını ve bu etkisi ide de cildin daha parlak görünmesini sağlar.

Hyaluronik Asit Nemlendirici Krem

Çeşitli nedenlere ve dış etkenlere bağlı olarak nemini kaybetmiş olan normal ve karma cilt türleri için özel olarak geliştirilmiştir Krem, içeriğinde bulunan Akçaağaç ve Mavi Agav Özsularının aktif moleküllerini, cildin çeşitli nedenlerle kaybettiği nemin geri kazanmasında nem dengesinin korunmasında kullanır.

Krem, aynı zamanda ihtiva ettiği Organik Hamamelis Suyunun yatıştırıcı etkisi ile de nemini kaybederek kuruyan ciltlerde meydana gelen gerginlik ve rahatsızlık hislerinin de ortadan kaldırılmasını sağlar. Etkili içeriği ile cilt üzerindeki tüm dış etkenlerin varlığına rağmen cildin nem oranının 24 saat süresince korunmasına yardımcı olur. Krem, jel dokusu sayesinde cildin kolayca ve derinlemesine bir şekilde nemlenmesini sağlar. Cildinizin canlı, ışıltılı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Krem, günlük kullanım için de uygundun olup dermatologlar tarafından da test edilmiştir.

Nivea BB Cream Hepsi Bir Arada Nemlendirici Krem

İçerdiği, mineraller ve Provitamin B5 etkisi ile cildi nemlendirir, cildin doğal renk tonunu geri kazanmasına yardımcı olur, cildin aydınlanmasını sağlar ve cildi dış etkenlerin meydana getirdiği zararlara karşı korur.

Kremin cilt tarafından hızlıca emilen bir yapısı vardır ve cilt tonunu eşitlenmesinde ve ciltteki gözeneklerin görünümlerinin azaltılmasını sağlar. Kremin, ciltteki pürüz ve lekelerin ortadan kaldırılmasında, ciltteki yorgunluk belirtilerinin giderilmesinde, gözaltı morlukları giderilmesinde, cilt üzerinde görülen renk farklılıklarının giderilmesinde, ciltte yaşanan kırmızılık görünümü ile ince çizgiler oluşması gibi cilt kusurlarının kapatılmasında da kullanılır. Kremin aynı zamanda güneşin neden olduğu zararlı etkilere ve erken cilt yaşlanmasına karşı da koruyucu bir etkisi bulunmaktadır.

Kremin, temizlenmiş yüze, yukarı doğru olacak şekilde küçük dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapılarak uygulanması tavsiye edilmektedir. Kremin cilde uyumlu yapısı yapılan testler sonucunda dermatolojik olarak da onaylanmıştır.

Dermo Expertise Hydrafresh Nemlendirici Krem

Kreminin içeriği E vitamini, B5 vitamini ve diğer temel minerallerden meydana getirilmiştir. Krem, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildin yeniden canlandırılarak eski görünümünü kazanmasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlamaya yönelik bir üründür. Krem, jel formülü sayesinde uygulandığı cilt yüzeyince hızlıca emilen bir özelliğe sahiptir. Cildin doğal bir şekilde nemlenmesini sağlayan krem aynı zamanda cildi besleyen bir özelliğe de sahiptir. Kremin normal ve kuru cilt tiplerinde kullanılması mümkündür.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git