Aslan Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2016
Aslan Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Ateş elementine dahil olan aslan burcu ile hava elementine dahil olan terazi burcu birlikteliği dikkat çekici, ömür boyu sürdürebilir bir ilişkidir. Her iki burç da dikkat çeken, kendine güvenen burçlardır. Bu yüzden hangisinin baskın olacağı belirsizdir. Terazi erkeği analitik düşünebilen, güçlü bir kişiliğe sahiptir, bu sağlam kişilikten de her kadın etkilenebilir.

Aslan Kadını ile Terazi Erkeği Aşk Uyumu

Hayata bakış açıları farklıdır

Aslan burcu kadını gösterişli ve marka düşkünü olmayı sever. Hatta kaliteli bir yaşam sürmek için gece gündüz çalışır. Tam bir işkoliktir. Karşı taraf ise mutluluğu eğlenceli vakit geçirerek ve arkadaşlarıyla beraberken yakalamak ister. Bu ikilinin ortak noktaları her zaman aşktır. İçinde aşkı yaşamak çok önemlidir ve gerekli özeni sonuna kadar gösterirler. Terazi burcu sosyal hayatı içine aldığı partilerini kendisine kısa sürede bağlar hatta aşk hayatları için temelleri beraber oluştururlar. Aslan burcu da aşk hayatında her zaman sadık bir burçtur. Sosyal yaşantıda ise partnerini asla yalnız bırakmaz.

Aslan bencilce davranabilir

Birlikteliklerinden iki taraf da sonsuz mutlu olacağına emin olmalıdır. Aslan burcu ilişkide biraz bencildir ve sorumluluk alma konusunda bazı zorluklarla karşılaşabilir. Çalışkandır; ancak aşk ilişkilerinde fazla sorumluluk almayı sevmez. Mesela ilgi göstermekten daha çok ilgi görmeyi bekler; ama partnerinden beklediği ilgiyi her zaman görmeyebilir.Bu ikili ilişkinin başında çok güzel bir başlangıç yapacaklardır. Birbirlerini tanıdıkça farklı yönlerini keşfederek ilişkiyi daha farklı boyutlara taşıyabilirler. Bu yaptıklarını ve duygularını dengeleyebilirler ise oldukça mutlu bir çift olacaklardır. Aralarındaki aşkı ve heyecanı daha canlı tutacaklardır.

Terazi fazla ilgi bekler

Terazi burcu her zaman sevgilisinden daha fazla ilgi bekliyordur. Bu yüzden aslan burcunun her zaman partnerine göre daha fazla ilgi göstermesi gerekir. Ona sürprizler yaparak mutlu edebilir, mutsuz olduğu zaman ise onu hiç görmediği farklı mekanlara götürüp mutlu edebilirsiniz. Bu minik mutluluklarla onu tekrardan canlandırabilirsiniz.

Aşkta uyumu yakalarlar

İki burcun da ayakları yere sağlam basar. Bu yüzden, fazla ortak noktaları vardır. Terazi burcu gerek çevresine, gerek sevgilisine karşı her zaman iyi düşüncelidir. Bu yüzden aşk hayatında her zaman kendisi kadar iyimser olan aslan burcundan etkilenecektir. Çok canlı bir ilişkinin temellerini atacaktır. Birlikte yapacakları işler, sohbetleri, paylaşımları ve kalabalık arkadaş grupları ile dopdolu bir ilişki onları bekliyor olacaktır. Bu ikili mükemmel bir uyumu da beraberinde getirecektir.

Terazi tartışmada bile kibardır

Terazi burçlar tartışmacı bir kişiliğe sahiptir ve mutlaka sevgilisine muhalif bir tavır sergileyecektir; ancak tartışma durumunda bile nezaketi elden bırakmaz. Hava grubu burcu olarak her konuyu kendi kafasında analiz etmeye çalışacaktır. Adalet ve dengeyi temsil eder, her zaman doğru olan kararı vermeye odaklanır. Zihin kapasitesi her farklı durumu analiz edebilecek şekilde programlanmıştır. Onun sayesinde partnerinin karar vermesi de zorlaşır.

Aslan paraya, terazi eğlenceye önem verir

Aslan burcu lükse ve pahalı şeylere bayılır. Kılık kıyafetine, girdiği ortamlara, bindiği arabalara ve oturduğu evlere harcadığı para umurunda bile değildir; çünkü böyle bir hayata sahip olmak için elinden geleni yapar, çok çalışır. Partneri ise iş hayatından çok eğlence hayatı ile hayatındaki mutluluğu kazanmak ister. Bu yüzden bu ikili zor da olsa mutlu vakit geçirebilirler. Lüksü, rahat yaşamı seven aslan kadınları da bu uğurda çalışarak ona en iyi hayatı yaşatmaya çalışan sevgilisi ilaç gibi gelecektir. Bu çift birbirlerini dengeledikleri ve ilişkilerini ayakta tutmaya çalıştıkları sürece çok mutlu ve uyumlu olacaklardır.

İlişkide denge

Aslan burcu her ne kadar lider yönü baskın bir burç ve ulaşılması zor görünen birisi olsa da yalnızlıktan asla hoşlanmaz. Kendini aşk hayatında salıvermesi sevgilisinin ona vereceği aşkla ilgilidir. Bu ikili aynı zamanda sosyal hayatta birlikte olmaktan oldukça zevk alacaklardır. Terazi burcu insanları analitik düşünen, güçlü kişilerdir. Onların bu özelliği partnerinin oldukça ilgisini çeker. Bu ikili zorlu günlerde geçirebilir; ancak karşılıklı olarak anlayışlı ve sabırlı olmak oldukça önem arz eder. Aslan burcu çok gururlu bir burçtur ve asla geri adım atmaz. Bu yüzden ilişkide bir problem yaşandığında mutlaka partnerinin daha fedakar olması gerekir. Terazi burcu dengeli ve gerçekçi yapısı ile karşı tarafı dizginleyebilir ise, birlikte mutlu bir beraberlik yaşayabilirler.

Sabırlı ve anlayışlı oldukları sürece uyum sağlamamaları için bir neden olamaz. Mutlu, uzun süreli bir ilişkileri yada evlilikleri olabilir. Aslan kadını gururlu yapısından dolayı geri atmak istemez. Bir sorun çıktığı zaman bunu düzeltmek karşı tarafa düşer. Dengeli ve gerçekçi yapıları ile iki taraf uyum sağlayabilirse mutlu bir birliktelik yaşayabilirler.

Aslan kadınından çok terazi burcu erkeği ona ayak uydurmalıdır

Onun dışa dönük yapısına ters olarak, duygusallığa da büyük önem verir. Karşısındaki erkekten romantik sözler duymak ister, bu sebeple karşı taraf romantik ve uyumlu olursa aralarında güzel bir denge sağlanabilir. Terazi erkeği sadık ve güvenilir bir yapıya sahiptir. Partnerinin aradığı aşkı ve sadakati onda bulması muhtemeldir. Güvenilir ve sırdaş olmayı seven aslan kadını, sevdiğinin en büyük destekçisi ve sırdaşı olacaktır.

İki iyi arkadaş

Aslan kadını partnerinin illa ki kendisi ile hemfikir olmasını bekleyemez. Kesinlikle pes etmeyecek ve sizinle aynı fikirde olduğunu söylemeyecektir. Onun hayattaki görevi bir konuyu her açıdan analiz ederek, doğru kararı vermek olacaktır. Yine de iki taraf da hem sevgili hem arkadaş olabildikleri için aşkları ömür boyunca sürebilecek cinstendir.

Terazi aslana ayak uydurmalı

Bu ilişkide iki tarafta uzun süre birlikte olmak istiyorlarsa, terazi burcunun sevgilisine ayak uydurması gerekmektedir. Aslan burcu her zaman dışa dönük bile olsa duygusallığa önem verir. Yani karşı taraftan duyacağı romantik sözler onu aşık etmek için yeterli ve önemli bir adımdır. Bu ikilinin birlikteliği her zaman çok dikkat çekici ve ömür boyu sürdürülebilir bir ilişki olarak görülmektedir.

Aslan burcu kadınının hayatı, sevgilisi orada oldukça her an meşguliyet ve koşuşturma içinde geçecektir. Politika, iş, kültür ve dedikodu haberleri her zaman bu çiftin hayatının bir parçası olacaktır. İlişkideki heyecan bitse bile bağlılıkları her zaman devam edecektir. Terazi erkeği, ilişki ne kadar zaman geçirirse geçirsin partnerinin ona kur yapmasına bayılacaktır. Her zaman anın tadını çıkarmayı sever, aceleci değildir ve kişisel bakımına çok önem verir. Partneri her zaman yanında onu tamamlayacak şık ve bakımlı bir erkekle dolaşacaktır.

Aşk ilişkisinde sürekli bir yarış halinde olabilirler

İkilinin yaşayacağı aşk her zaman sıra dışıdır. Yani kimin daha baskın olacağı belli olmaz; çünkü ikisi de oldukça dikkat çeken ve kendine güvenen kişilerdir. Bu yüzden iplerin kimin elinde olacağı asla belli olmaz. Yarışı kimin daha ilişkide baskın olacağı ile ilgilidir. Aslan burcu her zaman güvenilirdir. Sevgilisinin de daima dert ortağı olur. Aslında partnerini etkileyen bir yön de budur. Bu ikilinin seviyeli bir birliktelik yaşayacaklarından emin olabilirsiniz.

Güvene çok önem verirler

Bu ikilinin ilişkilerinin oldukça güvenilir bir şekilde devam edeceğinden söylemekte fayda vardır. Her ikisi de güvenmeye çok önem verir. Bir ilişki içindeyken mutlaka karşı tarafa güven duymak isterler. Bu durum, ilişkide kendilerini daha rahat hissetmelerine neden olur. İkisi de bu konuda hem fikir olduğu için, empati kurabilirler ve güven duygusunu zedeleyecek bir şey yapmamaya çalışırlar. Güvensizlik yaşayabilecekleri her konudan uzak dururlar. Bu da mutlu bir evlilik geçirmelerini sağlar.

Güven duygusuna sahip oldukları için, birbirlerine sadık bir ilişki sürdürürler. İkisi de eğer gerçekten birbirini seviyorsa başka kimseye ihtiyaç duymazlar, kafalarını bile çevirip bakmazlar. İkisi de sevdiği kişi ile her şeyini paylaşmaktan, sırdaş olmaktan, çekinmeden beraber rahat hareket etmekten çok hoşlanır. Hem eş hem de arkadaş olmak isterler. Bu durum, ilişkilerinin birbirlerine sadık bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Aslan Kadını ile Terazi Erkeği Evlilik Uyumu

Evlilikte ilk anlardan itibaren tarifsiz bir uyum yakalarlar ve birbirlerini tamamlarlar. Dolayısıyla evlilik hayatında herkes tarafından beğenilen ve imrenilen bir çift olurlar. İlişkileri kendi aralarında oldukça tutkulu olacaktır. Her ilişkide olduğu gibi bazen sorunlar yaşasalar da çabuk çözüm bulma yetenekleri ile bu sorunların üstesinden gelebilirler. Bu çift evlilik kararı aldıklarında evlerine ve birbirlerine bağlı bir aile olurlar. Çocuklarıyla mutlu mesut bir ömür sorunsuz yaşayabilirler. Bu hem kendileri için hem de aileleri için çok güzel bir durum olacaktır.

Evliliğe önem verirler

Aslan burcu güçlü yönleri ağır basan ve analitik bir zekaya sahip olan partneri ile uzun süreli bir uyum içerisinde birliktelik yaşayabilirler. Çoğu zaman lider bir burçtur ve asla yalnız kalmaktan hoşlanmaz. İlişkiye büyük önem verir ve evlilik onun için çok önemli bir şeydir. Aynı zamanda terazi için de aile ve ev çok önemlidir. Onun evcimen olması ve aile hayatına düşkün olması karşı tarafın da ilgisini çekecektir. Eğer bu ikili uzun soluklu bir ilişki yaşamak istiyorsa, terazi burcunun sevildiğini hissetmesi gerekmektedir.

Tarifsiz bir uyum yakalayan ve birbirlerini tamamlayan bu ikili, herkes tarafından imrenilen ve beğenilen bir çift olurlar. Zaman zaman sorunlar yaşasalar bile birbirlerine olan bağlılıkları ve güvenleri sayesinde sorunların üstesinden birlikte gelirler. Uzun süreli ilişkilerinde çok mutlu olan bu çift, evlilik kararı aldıklarında da evlerine bağlı ve huzurlu bir hayat yaşarlar. Ailesine ve evine düşkün olan aslan burcu kadını, partnerinin sadakatine ve uyumuna hayran kalır.

Mükemmel uyumu yakalarlar

Çok uyumlu bir birliktelik yaşayabileceklerini söylemekte fayda vardır. Aslan kadını ateş grubu, terazi erkeği de hava grubu elementidir. Astrolojide de güzel bir uyum yakaladıkları için evlilik hayatları da oldukça mutlu ve uyumlu bir şekilde ilerleyecektir ve uzun seneler boyunca beraber yaşayabileceklerdir. Bu ikili, benzer kişisel ve davranışsal özelliklere sahip oldukları için aynı ev içinde uyumlu bir şekilde yaşayabilirler. Çok sık kavga etmezler; çünkü birbirlerini anlayabilirler. Aşkları bir ömür boyu devam eder. Her iki burç da dikkat çekici olduğu için evlilikleri de dikkat çekici olur. Her evlilikte olduğu gibi bu çiftin evliliğinde de elbette sorunlar yaşanabilir; fakat bu ikilinin şansı, tartışmalarının uzun süreli olmayacağıdır. İşte bu yüzden bir ömür mutlu bir evlilik geçirirler.

Baskın ve güçlü karaktere sahiplerdir

Her ikisi de oldukça güçlü bir karaktere sahiptir. Dışarıda, insanların yanında ağladıklarını görmek neredeyse imkansızdır. İkisi de analitik düşünce yapısına sahiptir. Bu da evliliklerinde uyum içinde mantıklı kararlar verebilmelerini sağlar. Biri düşerse diğeri onu kaldırabilir, birbirlerini yeniden toplama konusunda çok iyilerdir. Baskın karakterleri, evde hangisinin sözünün geçeceğinin bilinmemesine yol açabilir. İkisi de evde otoriteye ve söz sahipliğine sahip olmak ister. Bu durum tartışmalara yol açacakmış gibi gözükse de mantıklı düşünme ve karar verme yetileri sayesinde orta yolu bulabilirler. Bu da evliliklerinde ikisininde sözünün geçtiğini gösterir.

Gerçekçi ve yapıcıdır

İkisi de mantıklı düşünebilen insanlar olmanın dışında, gerçekler ile yüzleşebilme özelliğine de sahiplerdir. Evlilik çok önemli bir konu olduğu için her şeyi ile dikkate alınmalıdır ve denge sağlanmalıdır. Bu ikili gerçeklerin gayet farkında oldukları ve hayal dünyasını ayırt edebildikleri için yaşadıkları problemler ile daha rahat yüzleşebilirler. Evliliklerinde yaşadıkları herhangi tatsız bir olay karşısında birlik olup, atlatabilirler. Bu uyumları evliliklerinin bir ömür devam etmesine neden olur.

Destekleyicilerdir

Evliliklerinde birbirlerini oldukça desteklerler. Ne konu olursa olsun olgun bir şekilde dinleyip, olayların üzerinde düşünebilirler. Empati kurma özellikleri oldukça gelişmiş olduğu için yaşadıkları farklı olaylara karşı anlayışlı bir tutum sergileyebilirler. Eğer aralarında anlaşma olmazsa kavgalar meydana gelebilir. İkisinin de otoriter olması bu durum da etkendir; fakat bu ikili, evliliklerinde çoğunlukça birbirlerine destek olmayı tercih ederler. Yaşadıkları sorunların altından birlikte kalkarlar. Birlik olmak, evliliğin yapı taşlarından biridir.

Evlilikleri bir ömür devam eder

Bu ikili mutlu ve huzurlu bir evlilik devam ettirebilirler. Anlayışlı ve sabırlı oldukları sürece kavga edip ayrılmaları için fazla sebep olmaz. Beraber güzel bir uyum yakaladıkları için çok sık kavga etmezler. Kavga ettiklerinde de aslan kadını asla ilk adımı atmayacaktır. Oldukça gururlu bir yapıya sahiptir. Bu noktada da terazi erkeğine iş düşmektedir. Partnerinin gönlünü almalıdır. Kendisi aslan kadını kadar gururlu bir yapıya sahip değildir. Eğer bu denge sağlanabilirse, evlilikleri çok güzel geçecektir.

Sabırlı olmaları gerekir

Bu ikilinin ilişkisinde sabır mutlaka olmalıdır. İkisi de dediğim dedik, inatçı bir yapıya sahiptir. Bu yapıları bazı durumlarda kavga etmelerine, kendilerini haklı çıkarmak için çaba sarf etmelerine neden olabilir; fakat evlilikte kimin haklı olduğunun bir önemi yoktur. Önemli olan orta yolu bulabilmektedir. Birbirlerine karşı daha anlayışlı ve duyarlı olabilirlerse bu evlilik bir ömür boyu devam edebilir. Sabırlı olmaları onları kavgadan uzaklaştıracaktır.

Daha anlayışlı olup, empati kurabilme özelliği kazandıracaktır. Özellikle aslan kadını, gururlu bir yapıya sahiptir. Kızdığı zaman bunu karşısındakinin anlamasını ister ve özür dilenmesini bekler. Bu durumda, evliliğinin zedelenmesini istemeyecek bir terazi erkeği, alttan almayı tercih etmelidir. Sabırla partnerinin düzelmesine yardımcı olmalı ve gönlünü almalıdır; eğer bu denge sağlanabilirse mutlu ve huzurlu bir evlilik geçirebilirler.

Dengeli bir çift olacaklardır

Bu ikili için oldukça dengeli bir çift olacaklardır. Evlilik beraber bir bütün olabilmektir. Bu bütünlük dengeyi sağlamak ile elde edilir. Her ne kadar aşk olsa da uyum yoksa, evliliğin huzurlu ve uzun bir şekilde devam etmesi oldukça zor olacaktır. Uyum sağlanmazsa, bir süre sonra anlaşmazlıklar meydana gelmeye başlar ve kavgalar da beraberinde gelir. Bu yüzden evlilik adımını atmadan önce, çiftlerin birbirleri ile uyum sağlayıp sağlamadıklarını bilmeleri, ileri ki zamanlar için çok önemlidir. Oldukça uyumlu bir çift olacaktır ve çok güzel bir denge sağlarlar. İkisi de birbirinin ne istediğini, ne düşündüğünü çok iyi bilir.

Bu sayede birbirlerini her zaman, her yerde destekleyebilirler. Evlilikte, yanında olmak, ihtiyacı olduğunda hemen yardımına koşmak eşlerin birbirine karşı olan görevlerinden biridir ve bu ikili bu görevi çok güzel bir şekilde yerine getirir. Aslan kadını, lüks yaşamı çok sever ve bunu elde etmek adına da oldukça emek harcar. Terazi erkeği, bu konuda ona çok yardım edecektir. Her zaman arkasında olacak ve ne iş yaparsa yapsın onu destekleyecektir. Bu da sevgilerinin daha da büyümesini sağlayacaktır.

Herkes tarafından beğenilen bir çift

Çiftin bu uyumlu evliliği, herkes tarafından parmakla gösterilecek ve dikkat çekecektir. Evlilikleri bekar çiftlere ve tartışan evli çiftlere örnek olacak niteliktedir. Çok güzel bir uyum ve denge yakaladıkları için evlilikleri örnek niteliği taşır. Aralarında fazla kavga ve tartışma yaşanmaz, olaylara bakış açıları çoğunlukla benzerdir ve anlayışlı oldukları takdirde evlilikleri ömür boyu bu şekilde devam edecektir. İçlerinde yaşadıkları bu güzel duyguları dışarı da vurmuş olurlar. Özellikle aslan kadını gösterişi ve dikkat çekmeyi çok sever. Kıyafetleri ve davranışları ile her zaman dışa dönük bir yapısı vardır.

Kendini göstermeyi ve ortamlar da bulunmayı sever ve oldukça geniş bir çevreye sahiptir. Terazi erkeği ise partneri kadar olmasa da bir arkadaş çevresine sahiptir. Aslan kadını, bekar hayatında dışarıda ve göz önünde olmaktan çok hoşlanan biridir; fakat evlendikten sonra durulur ve yapacağı şeyleri eşi ile birlikte yapmak ister. Gösterişi devam eder fakat bunu evliliğine daha fazla yansıtır. Uyumları ile bu gösteriş birleşince ortaya mükemmel bir evlilik tablosu çıkmaktadır.

Evlerine bağlılardır

Evlilikte en önemli şeylerden biri eve bağlı olmaktır. Evlerine bağlı olmayan çiftler vakitlerinin çoğunu dışarıda başka insanlarla yada beraber de olsa başka insanların yanında geçirirler. Dışarıda vakit geçirmek tabii ki güzeldir, çiftlere değişiklik olur. Her gün beraber olmaları da zamanla uzaklaşmalarına neden olabilir, farklı insanlarla kaynaşmak da gereklidir; fakat fazla dışarıda olmakta birbirlerinden uzaklaşmalarına neden olur. Bu ikili, orta yolu bulmuş ve dengeyi sağlamışlardır.

Beraber gezmeyi de çok severler, evde vakit geçirmeyi de. Özellikle eve bağlılıkları dikkat çekicidir. Sevgi dolu bir evlilikleri olduğu için evde beraber vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar ve  huzurlu anlar yaşarlar. Eve zamanında gelirler ve ne yapacaklarsa haber verirler. Evliliklerinin bu kadar sağlam olmasının nedenlerinden biri, evi sadece yaşadıkları yer olarak görmekten çok yuva olarak görürler. Bu da evliliklerine değer katar.

Kişisel bakıma önem verirler

Çiftimizin bakıma oldukça önem verdiklerini söyleyebiliriz. Özellikle aslan kadını tüm burçlar arasında kendine en çok önem veren, dış görünüşüne ve bakımına özen gösteren kişidir. Nasıl bir durumda olursa olsun bakımını asla ihmal etmez ve gösterişli görünümü elden bırakmaz. Bakıma ve gösterişe sadece kendinde değil, yanındaki kişilerde de ister. Yanında olan kişinin de onu geçmeyecek şekilde dikkat çekici olmasını ister.

Bu kişi eşiyse, en az onun kadar bakımlı gözükmelidir. Terazi erkeği de en az partneri kadar bakımına önem verir. Kıyafetleri ve temizliği her zaman tamdır. Kötü hissettikleri zaman dahi birbirlerini destekleyerek iyi görünmeyi başarırlar. Bu yüzden evlilikleri oldukça gösterişlidir. Dikkat çekici dış görünüşleri, yan yana yürürlerken herkesin onlara dönüp bakmasını sağlar. Her ikisi de buna bayılacaktır.

Evlilikte sosyal de olurlar

Çoğu evlilikte çiftler; birbirlerini eve kapatıp, sosyal hayatla bağlantılarını keserler. Bu durum birbirlerini daha çok tanımalarına ve kaynaşmalarına neden olurken, zamanla asosyal olmalarına ve arkadaş çevrelerinden uzaklaşmalarına neden olur. Zamanla kendilerini daha yalnız hissetmeye başlarlar. İkisi de yalnızlıktan nefret eder. Bu yüzden evliliklerinde kendilerini içlerine kapatmazlar. Beraber çok güzel sosyal etkinliklere katılıp, dışarıya açılırlar. Arkadaşlığa çok önem verdikleri için arkadaşlarından kopmazlar. İkisi de misafirliği çok sevdiği için her zaman evlerini arkadaşlarına açarlar. Uzun ve eğlenceli geceler, arkadaşlarla yapılan aktiviteler, evliliklerinde mutlaka vardır ve bu sosyallik evliliklerinin daha eğlenceli geçmesini de sağlar.

Çabuk çözüm bulurlar

Terazi erkeği analitik düşünme yeteneğine sahiptir. Olaylara karşı çabuk çözüm bulur. Bulduğu çözümler de oldukça mantıklı ve işe yarar olur. Çoğunlukla başarıya ulaşır. Partneri de oldukça azimli bir yapıya sahip olduğu için başarısızlığa asla gelemez. Karar verme konusunda terazi erkeği kadar hızlı ve pratik değildir. Hatta beraberken onun hızına yetişemez ve kafası daha çok karışır. Bu durum da çoğu karar verme olayını karşı tarafa bırakır. Evliliklerinde yaşadıkları herhangi bir sıkıntıyı sonuca ulaştırma konusunda oldukça başarılı olurlar. Sakin bir şekilde ve dengeyi sağlayarak karara ulaşırlar. Bu da çoğu konuda anlaşmazlık yaşamalarını engeller.

Çocuk

İkisi de çocuk sever, çocuklarla çok iyi anlaşır ve evlenip, çocuk sahibi olmak için can atarlar; fakat bu konuda terazi erkeği daha ağır basabilir; çünkü partneri kariyerine çok fazla önem verir, işkolik olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum çocuk yapmayı geciktirmesine neden olabilir; fakat kendini hazır hissettiği zaman bu durum da ortadan kalkacaktır. Söz sahibi olmaktan ve emir vermekten çok hoşlanır. Bu da otoriter bir anne olacağının göstergesidir. Terazi erkeği de partneri kadar olmasa da otoritesini çocuklarının üzerinde kurmak ister.

Yalnız ikisi de bunu gayet ılımlı bir şekilde yapmayı başarır. Çocuklarının üzerine fazla düşmezler; ancak rahat da bırakmazlar. Her anından haberdar olmak isterler. Çocuklarını eğitirken oldukça başarılı ve uyumlu davranırlar. İkisi de geleceklerini planlamayı sevdikleri için, çocuklarının geleceğini daha evliliklerinin başında planlarlar ve ona göre hareket ederler. Evliliklerinin bir ömür boyu devam etmesinde çocuklarına duydukları değer ve saygı da yatmaktadır. Onların mutluluğu için her şeyi yapmaya hazır olan bu çift, ne yaşarlarsa yaşasınlar bunu çocuklarına yansıtmamaya çalışırlar. Çocuk sevgisi birbirlerine bağlanmaları da katkıda bulunacaktır.

Romantik bir evlilik sürerler

Bu ikilinin evlilikleri için oldukça romantik geçeceğini söylemek mümkündür. İkisi de romantik sürprizlere, küçük jestlere çok önem verir. Beklemedikleri bir anda gelen hediye karşısında çok mutlu hissederler. Evliliğin monoton geçmemesi için arada yapılan romantik jestler, heyecanın her zaman devam etmesini sağlayacaktır. Bağlılıkları bu şekilde gün geçtikçe daha da kuvvetlenecektir. Özellikle aslan kadını böyle şeylere bayılır. Sevdiği kişi için özel anlamlara sahip olan romantiklikler yapar. Partneri de bu sayede kendini çok daha özel hissedecek  ve karşılığını verecektir. Aslan kadını da mutlaka kendisine yapılmasını bekler.

Evlilikte yaşayabilecekleri sorunlar

Bu ikili için evlilik hayatlarında çok güzel bir uyum yakalayacaklarını söylemek mümkündür. Birbirlerini çok iyi anlayabilirler ve çok güzel bir denge sağlarlar. Bu denge çoğu zaman bozulmaz. Davranışları ve düşünceleri birbirlerine benzemektedir; ancak her çiftte olduğu gibi onlarda da arada sırada tartışmalar yaşanabilir. Bu tartışmalar özel bir durum olmadıkça genelde belli konular üzerine olmaktadır. Bu konular da kişilikleri ile alakalı olabilir. Her ne kadar uyumlu bir çift olsalar da arada sırada anlaşmazlıklar yaşanabilir; fakat mantıklı kararlar verme konusunda çok başarılı oldukları için, doğru yolu bularak tartışmalarını hızlı bir şekilde sonlandırabilirler. Fazla uzun sürmez, ayrılığa gidecek kadar büyük kavgalar içine girmezler.

İlgisizlik

Her ne kadar birbirlerine çok bağlı olsalar da özellikle aslan kadını yüzünden ilgisizlik problemleri yaşanabilir; çünkü kariyer odaklı bir kişidir. Hayatının büyük bir bölümüne işini koyar. Oldukça azimli ve hırslıdır, başarısızlığa asla gelemez. İşini tamamlayıncaya kadar da kendini rahat hissedemez. Bu durum bazı zamanlar aşırıya kaçmasına ve evliliğini unutmasına neden olabilir. Terazi erkeği, partneri kadar işkolik değildir. Aslan kadınının bazı zamanlar ona karşı çok az ilgili olduğunu düşünüp, tartışma yaşayabilirler; fakat bu tartışmalar ufak tefek olacaktır, ciddi değildir.

Ayak uydurmada zorlanabilirler

Bu durum özellikle evliliğin ilk zamanları olan alışma evresinde yaşanabilir. Her yeni evli çift gibi birbirlerine alışırken zorlanabilirler. Ayak uydurmaları zaman alabilir. Bu normal bir durum olarak gözükse de bu çift için daha uzun süreli olabilir; çünkü aslan kadını dışarıya dönük bir yapıya sahiptir. Gezmeyi, yeni insanlarla tanışmayı çok sever. Evlendiği zaman da eve ve eşine bağlanması zaman alabilir; fakat bu durum geçicidir. Terazi erkeği sabırla uyum sağlamasını beklemelidir ve bu süreçte onun yanında olmalıdır. Partneri alıştığı zaman evine bağlı bir eş olacaktır. Bu süreçte, çiftin birbirine destek olması gerekmektedir.

Yarış içinde olabilirler

Evlilikte rekabet için de olmak hiç iyi bir şey değildir. Evlilik iki kişinin bir bütün olması anlamına gelmektedir. Her konuda birbirlerinin ortağı olmak, en iyi kimin olacağını seçmek yerine beraber en iyi olmaya çalışmaktır. Bu dengeyi kuran çiftler bir ömür boyu mutlu bir birliktelik sürebilirler. Çiftimiz için de bu dengeyi kurduklarını söyleyebiliriz; fakat arada kişisel yapılarından dolayı dengeyi bozabilirler. İkisi de çoğu konuda en iyi olduklarını düşünürler. Bu da bir yarış içine girmelerine neden olabilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.