Koç Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu
10 Mart 2016 tarihinde eklendi, 3.958 kez okundu.

Koç kadını oldukça çalışkan tutkulu, biraz dağınık, hırslı, iyi niyetli, sevecen, sıcakkanlı her daim amaç peşinde koşan iddialı bir burçtur. İstenildiğini beğenildiğini bilmek ona oldukça zevk verir, hoşuna gider. Çevresinde ne kadar beğenilirse istenirse o denli hoşuna gider. Oldukça idealisttir. Bir şeyi kafasına koyduysa onu yapar. Her ne kadar kendisini beğense de her daim kendisinde bir eksik, kusur bulur. Sürekli kendini geliştirmek için uğraşır, kendisi için emek harcar. Gerek görsel olarak gerekse bilgi anlamında her daim kendisinde ilerleme kaydettiğini fark etmek ister. Kör kütük aşık olmayana dek aile kurmak, çocuk doğurmak yerine kariyer yapmayı, kendini kendisine kanıtlamayı tercih eder. Fakat hayalindeki kişiyi bulduğunda her şeyi de bir yana bırakabilir.

Çevresindeki çoğu kişiden koç burcu kadınına yetişilememesinin şikayetini duyarlar. Oldukça sosyal, hareketli bir hayat sürerler. Bir an bile boş kalmak onları kendilerini kötü hissetmelerine sebep olabilir. Çocuk koç burcu kadını için çok mühimdir. Onlara kendi kendilerine yetebilmeyi, güçlü olmayı öğretmek temel prensibidir. Çocuklar ile arası gayet iyidir, çokça hayal dünyası odaklı bir alan yaratırlar. Koç kadını erkeğinin kendisinden daha zeki, daha güçlü olmasını ister. Baskıcı ve kıskanç bir erkekle uzun bir zaman birlikte olamazlar. En iyi anlaştığı burç, Akrep, Aslan, Yay erkekleri ile daha iyi anlaşırlar.

İnsanlar, başak burcu erkeğini oldukça soğuk bulurlar fakat onun amacı sadece mantıklı akla uygun davranmaktır. Aksi taktirde yaptığı davranış mantığı almaz, o fikir doğru olsa bile. Duygularıyla hareket eden bir yapıya sahip değildir. Zeka düzeyi ortalamanın oldukça üzerindedir ve düzen konusu onun hayatının anlamı bile denilebilir. Bir başak erkeğini kendisi yapan düzendir. Hayatının her alanında düzen vardır. Kimse onun kadar düzenli olamaz. Her şeyi fazla ayrıntılı düşünür, zekidir de ama birçok kişiden her anlamda daha iyi olsa da istediği mertebeye gelemez. Bunun en büyük etkeni çok detaycı olmasıdır.

Fazlasıyla güvenilir, ağzı sıkı bir dosttur, çoğu kişi onun pek fazla konuşmamasından soğuk davranmasından yakınır. Başak erkeklerinin birçoğu bekardır çünkü çok seçicidir. Bir defa sevdiyse ve olmadıysa bir daha kolayca başkasıyla birlikte olamaz. Her kadında onu arar .Bu yüzden başkasıyla olsa bile çok ateşli bir sevgili olamaz. İlişki süresinin çok uzun olmamasına dikkat eder, evlilik hayatı içinde düzen ve mantık olduğu için başak erkeğine göredir. Evleneceği kadında aradığı ilk özellik karakterinin sağlam olmasıdır. Çok iyi bir sevgili değildir, ama severse sabırla bekler. Seks mevzu edilmez, asıl önem verdiği husus birlikte ev kurulmasıdır.

İlişkileri zor geçer fakat karşılıklı şekilde hayatlarına saygı duyarlarsa anlaşabilirler.

Bu ilişki koç burcu kadınını aşırı zorlayabilir. Çoğu zaman problemler başına üşüşür. Başak burcu erkeği her şeyin yerli yerinde olmasını ister olmadığını fark etmeye başlarsa bu sizin için sorun haline gelebilir. Ayrıca inatçılığı yüzünden ne yaparsanız yapın onun fikrini değiştiremezsiniz. İlgi alanı oldukça geniş olduğundan sizin için önemli şeyleri çoğunlukla unutabilir hatta farkına bile varmaz çoğu zaman, bu yüzden sizin ipleri bazı konularda elinize almanız onun hoşuna gidecektir. Bunun karşılığı olarak sadık ve sevgi dolu bir eş olarak sizi şaşırtabilir.

Mizaçları birbirinden oldukça farklıdır bu yüzden buna katlanmayı öğrenmeniz gerekir. Ama uzlaşmaya hazır bu çift birbirlerine karşı sevgiyle doludur. Sizin harekete, canlılığa, değişime ihtiyacınız olacaktır ama o ise alışkanlıklarında sabittir. Ve bu sabitliğini her şeyden çok sever. Siz doğal hareket ederken içinizden gelen neyse onu yaparken o bunun tam tersini yapar. Her şey bir mantık yönetimidir. Bu yüzden zamanı ve olayları bir mantık çerçevesinde incelemeye bakar. Siz bir şeyi geçiştirip göz ardı ederken o bu konuda elbette o kadar anlayışlı olmayabilir. Tabi bu durumları pozitife çevirmek sizin elinizde iki tarafında sevdiği, hoşlandığı, birlikte keyif aldığı uğraşları bulması ilişkinizi iyi bir yere taşıyabilir. İş yine sizde burada çünkü başak erkeğinin ilgi duyacağı onu harekete geçireceği işi bulmanız gerekir. Başak erkeği bunu kendiliğinden yapmayacaktır sizin itici gücünüze ihtiyacı vardır. Bu ilişkiden olumlu tarafı alanın tek başak erkeği olduğunu düşebilirsiniz ama bu yanlış. Sizde aynı ölçüde olumlu kazançlar sağlayabilirsiniz. Çoğu kişi başak erkeğinin zevksiz olduğunu söylese de bu yanlıştır. Çünkü başak erkeğini yakından tanıyan bunun yanlış olduğunu görür. O herkese hakkettiği değeri verir. Çabalamaya devam edin başak erkeği size istediğinizi verecektir.

Başak burcu erkeği oldukça çalışkan halleri ile dikkatimizi çekmeyi başaran bir erkek tipidir. Fakat koç burcu kadınına baktığımız zaman oldukça rahat hareketleriyle geniş oluşları dikkatimizi çekmektedir. İşte birbirinden çok farklı olan bu iki kişinin bir araya gelip uzun bir ilişkiye sahip olması için her ikisinin de büyük fedakarlıklarda bulunması gerekmektedir. Fedakarlıklarda bulundukları takdirde ilişkileri uzun vadeli olmuş olacaktır. Fakat gerekli fedakarlığı yapmak istemeyenler için bu ilişkinin daha yolun en başında hemen biteceğini ne yazık ki söylemek zorundayız.

Gerek başak burcu erkeği gerek de koç burcu kadını her zaman sözü geçen taraf olmak isterler. Hal böyle olunca bu ikisinin de bu konuda zıtlaşması biraz uzun sürer. Böyle bir durumda bu burç erkeği kendini bir adım geri çeker ve üstünlüğü bu kadına teslim ederse ilişkileri çok güzel bir şekilde ilerler. Her ne olursa olsun koç burcu kadını her zaman üste çıkmayı başaracaktır. Başak burcu erkeğin her daim sevdiği kadına sağdık olarak ilişkisine devam eder. Konu sadakat olunca bu erkek her zaman bu durumu karşı taraftan da beklemektedir. Fakat koç kadını sadakat konusunda pek başarılı değildir. Hal böyle olunca ikisi arasında anlaşılamayacak bir uyumsuzluk meydana gelmiş olur. Bu kadının sadakatsiz halleri erkeği her zaman rahatsız edecektir ve bu da bir süre sonra sürekli kavgaların oluşmasına ve hatta ilişkisinin bitmesine neden olmuş olacaktır.

Başak burcu erkeği oldukça sakin bir karaktere sahip olduğundan dolayı iyi bir kişi olarak bilinmektedir. Bu erkeğin en kötü özelliği bazı zamanlarda sivri diline sahip çıkamaması ayıp olur olmaz cümleler kullanmasıdır. İşte bu cümleleri duyan koç kadını bu adama sinir olmak da haklıdır. Hatta bu cümleler bu ikili arasında mesafeler oluşturmasında bile sebebiyet verebilir. Başak erkeği eleştirilmekten asla ve asla hoşlanmazlar. Fakat kendileri her ne kadar eleştirmek istemese dahi başkalarını eleştirmekten büyük zevk alırlar. Burç kadınlarına baktığımız zaman her ne kadar rahat bir karaktere sahip olsalar bile işlerini her daim tam yaptıkları görülmektedir. Onlar işlerini bu denli düzene yaparken bu erkeklerin onları sivri diliyle geliştirmeleri onları oldukça rahatsız edecektir. İlişkilerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyorlarsa buradaki en büyük görev bu erkeklere düşmüş olacaktır. Tek yapmaları gereken söyledikleri sözlere dikkat edip sivri diline çeki düzen vermektir.

Başak erkekleri ikili ilişkilerinde bakıldığı zaman adeta bir sır küpü olarak kapalı kutu olmayı tercih ederler. Hal böyle olunca burada en büyük görev kadına düşmektedir. Eğer ki bu kadın içerisinde yer alan Tutkuyu bu erkeğe belli eder ve bu erkeği açarsa onun kutusunun içerisinde ki bütün sırlara sahip olmayı başarabilir. Başak erkekleri bazen anlamayacağınız şekilde alınan tavırlar sergileye bilmektedirler. İşte Bunları anlayabilmek için koç burcu kadını boğa erkeğini çok daha önceden keşfedip onun böyle anlarında onu anlaması gerekmektedir. Yoksa bu ikili arasında tahmin edemeyeceğiniz derecede uzun köprüleri oluşur ve bir türlü yol alamazlar.

Bu ikilinin birbirleriyle anlaşması ve uzun vadeli bir ilişki yaşaması için büyük fedakarlıklarda bulunması gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Gerek bu erkek gerekse bu kadın birbirlerini anlamak için bazı fedakarlıklarda bulunur ve birçok şeyi alttan almaya başarırsa bu iki dağ arasındaki ilişki uzun vadeli bir şekilde ve mutlu olacak bir şekilde ilerler. Fakat olur da ikisi işi inada bindirir ve birbirlerini anlamak yerine birbirlerinin tersine giden durumlarda devam etmeye çalışırlarsa ise ne yazık ki daha yolun en başında bütün köprüler kırılır ve ilişkileri başlamadan tuzla buz olur.

Koç Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Başak burcu toprak elementi, koç burcu ise ateş elementidir. Bu açıdan çok uyumlu görünmeseler de ilk görüşte âşık olabilirler. Birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. Koç burcunun azimli ve tutkulu yapısı başak burçlarını kolaylıkla etkiler. Zaman zaman gerginlikler yaşasalar da fedakâr yapılarıyla bunun üstesinden gelebilirler. Koç burcunun bazı konulardaki bencilliği karşısında başak burcu zorlanabilir. Ancak koç burçları sevdiği insanı nasıl mutlu edeceklerini bilirler.

Başak burcu sakin gibi görünse de iş hayatında aktiftir. Bu hareketliliğe koç burcu kolaylıkla uyum sağlayabilir. Başak burcunun eleştirel tavırları koç burcunu rahatsız edebilir. Bu sorunu karşılıklı özveriyle çözebilirler. Aşka önem veren bu iki burç, ilişkilerine de önem verirler. Sahiplenici ve sabırlı özellikleri sayesinde ilişkileri yıpranmayacaktır. Keşfetmeyi seven bu iki burç, birbirlerini yavaş yavaş keşfetmek isterler. Birbirlerini keşfetmeye devam ettikleri sürece ilişkileri güçlenecektir. Daha uyumlu ve birbirine bağlı bir ilişkiye sahip olacaklardır. Kısa sürede evlenmeye karar vermeleri durumunda şaşırmamak gerekir.

Koç ve Başak Aşk Uyumu

Koç burcu kadınının ilişkide dominant olma isteği başak burcu erkeğini zorlayabilir. İki burcun da iş hayatına düşkün olmaları ve iş dünyasındaki hırslı yapıları birbirlerine zaman ayırmamalarına neden olabilir. Başak burcu erkeği ilgisizliğe tahammül edemediği için bazı sorunlar baş gösterir. Ancak birbirlerine uyum sağladıklarında uzun bir ilişki yaşarlar. Koç burcu kadını, inatçı ve güçlü kişiliğinin yanında çok narindir. Başak burcu erkeğinin bunun farkında olması gerekir. Başak burcu erkeğinin eleştirel yapısı karşısında koç burcu kadını kırılgan davranabilir. Bu yüzden başak burcu erkeğinin daha hassas davranması gerekir.

Bu iki burç bazı yönlerden zıt görünseler de aralarında yoğun bir elektrik vardır. Koç burcu erkeğinin kendine güvenen ve maceraperest yapısı başak burcu kadınını etkiler. Başak burcunun sakin hayatında, koç burcu nefes niteliğindedir. Koç erkeğinin çocuksu davranışları ile başak kadının olgun tavırları birbirini dengeler. Ancak her iki burcun da sözünün geçmesini istemesi nedeniyle bazen fedakarlıklarda bulunmaları gerekebilir. Gereken fedakarlığı gösterdikleri takdirde uzun bir ilişki yaşarlar. Koç burcu erkeğinin kavgacı yapısı karşısında başak burcu kadını akılcı davranır. Bu sayede tartışmaların dozu daha düşük olacaktır.

Koç ve Başak Güven Uyumu

Bu iki burç için, cinsel güçleri eğer birbirini dengeliyorsa güven sorunu pek de önemli değildir. Koç, çoğunlukla, cinsel isteklerini engelleyemediği nadir durumlar hariç, onurlu ve açık olmaya ihtiyaç duyar. Birçok ilişki içinde Başak açıkça sadıktır ve yalan söylenmekten nefret eder. Bu nedenle dürüst olmaya ihtiyaçları vardır ve karşılığında dürüstlük istemektedirler.

Koç ve Başak Anlaşabilirler Mi ?

Bu ikisi birbirlerine çok sinir bozucu olabilirler. Birbirlerinin zihnine meydan okuyacak ve muhtemelen meydana gelebilecek sorunlar için tamamen farklı fakat yapıcı çözümler düşünebilirler. Bu tuhaf bağdan çıkabilecek iyi şey ise ortak çıkarları için hareket edecek ve birbirlerini anlayışla karşılayacaklardır. Başak burcunun genellikle duygu eksikliği belirgindir. Koç ise kaliteli bir duygusal bağlantı elde etmekte oldukça zorlanır. Koç başak aşk uyumu için en iyi şans, başağın uzaktan koçu sessiz bir şekilde gözlemlemesi olacaktır. Eğer birbirlerini daha önceden arkadaş olarak tanıyorlarsa, duygusal deneyimleri daha kuvvetli olacak ve ilişkiye doğru hızlı adımlar atacaklardır. Koç oldukça nazik ve saygılı olduğundan dolayı karşı tarafı dinleyecek ve ilişkinin romantizm seviyesini arttırmaya çalışacaktır. Koç ve başak arasındaki ilişki hiç sıkıcı olmayacak ve birlikte oldukça eğlenceli anlar geçirebilirler.

Her ikiside oldukça dürüsttür. Birbirlerini adeta çekerler fakat ilişkinin ömrü kesin değildir. Koç eleştriyi sindiremez ve dürtüsel davranma eğilimi vardır ve öte yandan başak, herhangi bir karar almadan önce bir konuyu uzunca düşünür. Finansal açıdan koç abartılıdır fakat başak daha fazla bilinçlidir. Aynı zamanda koçun doğası gereği herşeyi kontrol altına almak ister.

Koç ve Başak Evlilik Uyumu

Koç burcunun çocuksu ve saf tavırları ile başak burcunun olgun ve mantıklı tavırları birbirlerini dengeler. Zıt gibi görünseler de aralarındaki çekim çok yoğundur. Evliliklerinde zaman zaman tartışmalar yaşanabilir. Koç burcunun inatçı tavrı tartışmaların şiddetini artırabilir. Bu yüzden iki burcun da ilişkisinde fedakâr davranması gerekir. İlişkilerinde tutkulu olan bu iki burç, fedakâr davrandıkları sürece mutlu ve uzun süren bir evliliğe sahip olurlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git