Koç Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

10.03.2016
Koç Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

Koç kadını; oldukça çalışkan tutkulu, biraz dağınık, hırslı, iyi niyetli, sevecen, sıcakkanlı her daim amaç peşinde koşan iddialı bir burçtur. İstenildiğini beğenildiğini bilmek ona oldukça zevk verir, hoşuna gider. Çevresinde ne kadar beğenilirse istenirse o denli hoşuna gider. Kör kütük aşık olana dek aile kurmak istemez, çocuk doğurmak yerine kariyer yapmayı, kendini kendisine kanıtlamayı tercih eder; fakat hayalindeki kişiyi bulduğunda her şeyi de bir yana bırakabilir.

Oldukça idealist olan koç, bir şeyi kafasına koyduysa onu yapar. Her ne kadar kendisini beğense de her daim kendisinde bir eksik, kusur bulur. Sürekli kendini geliştirmek için uğraşır, kendisi için emek harcar. Gerek görsel olarak gerekse bilgi anlamında her daim kendisinde ilerleme kaydettiğini fark etmek ister. En iyi anlaştığı burç; akrep, aslan, yay erkekleridir.

İnsanlar, başak burcu erkeğini oldukça soğuk bulurlar; fakat onun amacı sadece mantıklı, akla uygun davranmaktır. Aksi taktirde o fikir doğru olsa bile, yapılan davranışı mantığı almaz. Duygularıyla hareket eden bir yapıya sahip değildir. Zeka düzeyi ortalamanın oldukça üzerindedir ve düzen konusu, onun hayatının anlamı bile denilebilir. Onu kendisi yapan düzendir. Hayatının her alanında düzen vardır. Kimse onun kadar tertipli olamaz. Her şeyi fazla ayrıntılı düşünür, zekidir de; ama birçok kişiden her anlamda daha iyi olsa da istediği mertebeye gelemez. Bunun en büyük etkeni çok detaycı olmasıdır. Fazlasıyla güvenilir, ağzı sıkı bir dosttur, çoğu kişi onun pek fazla konuşmamasından soğuk davranmasından yakınır.

Koç Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Başak burcu toprak, koç burcu ise ateş elementidir. Bu açıdan çok uyumlu görünmeseler de ilk görüşte aşık olabilirler. Birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. Koç burcunun azimli ve tutkulu yapısı, partnerini kolaylıkla etkiler. Zaman zaman gerginlikler yaşasalar da fedakar yapılarıyla bunun üstesinden gelebilirler. Bazı konulardaki bencilliği karşısında başak burcu zorlanabilir; ancak sevdiği insanı nasıl mutlu edeceklerini iyi bilirler.

Koç burcu zorlanabilir

Bu ilişki koç burcu kadınını aşırı zorlayabilir. Çoğu zaman problemler başına üşüşür. Partneri her şeyin yerli yerinde olmasını ister, olmadığını fark etmeye başlarsa bu sizin için sorun haline gelebilir. Ayrıca inatçılığı yüzünden ne yaparsanız yapın onun fikrini değiştiremezsiniz. İlgi alanı oldukça geniş olduğundan sizin için önemli şeyleri çoğunlukla unutabilir, hatta farkına bile varmaz çoğu zaman, bu yüzden sizin ipleri bazı konularda elinize almanız onun hoşuna gidecektir. Bunun karşılığı olarak sadık ve sevgi dolu bir eş olarak sizi şaşırtabilir.

Başakta koçun işkolikliğini çekemez

Koç burcu kadınının ilişkide dominant olma isteği sevgilisini zorlayabilir. İki burcun da iş hayatına düşkün olmaları ve iş dünyasındaki hırslı yapıları birbirlerine zaman ayıramamalarına neden olabilir. Başak burcu erkeği ilgisizliğe tahammül edemediği için bazı sorunlar baş gösterir; ancak birbirlerine uyum sağladıklarında uzun bir ilişki yaşarlar. Koç burcu kadını, inatçı ve güçlü kişiliğinin yanında çok narindir. Eşinin bunun farkında olması gerekir. Başak burcunun eleştirel yapısı karşısındaki partneri kırabilir. Bu yüzden daha hassas davranması gerekir.

Bazı yönlerden zıt görünseler de aralarında yoğun bir elektrik vardır

Koç burcu erkeğinin kendine güvenen ve maceraperest yapısı sevgilisini etkiler. Başak burcunun sakin hayatı da, karşı taraf için nefes niteliğindedir. Koç erkeğinin çocuksu davranışları ile partnerinin olgun tavırları birbirini dengeler. Ancak her iki burcun da sözünün geçmesini istemesi nedeniyle bazen fedakarlıklarda bulunmaları gerekebilir. Gereken fedakarlığı gösterdikleri takdirde uzun bir ilişki yaşarlar. Koç burcu erkeğinin kavgacı yapısı karşısında eşi akılcı davranır. Bu sayede tartışmaların dozu daha düşük olacaktır.

Fedakarlık gerekir

Bu ikilinin birbirleriyle anlaşması ve uzun vadeli bir ilişki yaşaması için büyük fedakarlıklarda bulunması gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Her iki burç da birbirlerini anlamak için bazı fedakarlıklarda bulunur ve birçok şeyi alttan almaya başarırsa, bu iki dağ arasındaki ilişki uzun vadeli bir şekilde ve mutlu olacak bir şekilde ilerler; fakat olur da ikisi inat eder ve birbirlerini anlamak yerine, tersine giden durumlarda devam etmeye çalışırlarsa ne yazık ki daha yolun en başında bütün köprüler kırılır ve ilişkileri başlamadan tuzla buz olur.

Mantık ve düzen onun için her şeydir

Mizaçları birbirinden oldukça farklıdır bu yüzden buna katlanmayı öğrenmeniz gerekir; ama uzlaşmaya hazır bu çift birbirlerine karşı sevgiyle doludur. Sizin harekete, canlılığa, değişime ihtiyacınız olacaktır; ama başak ise alışkanlıklarında sabittir ve bu sabitliğini her şeyden çok sever. Siz doğal hareket ederken içinizden gelen neyse onu yaparken, o bunun tam tersini yapar. Her şey bir mantık yönetimidir.

Bu yüzden zamanı ve olayları bir mantık çerçevesinde incelemeye bakar. Siz bir şeyi geçiştirip, göz ardı ederken o bu konuda elbette o kadar anlayışlı olmayabilir. Tabii bu durumları pozitife çevirmek sizin elinizde; iki tarafın da sevdiği, hoşlandığı, birlikte keyif aldığı uğraşları bulması ilişkinizi iyi bir yere taşıyabilir. İş yine koç burcunda burada; çünkü partnerinin ilgi duyacağı, onu harekete geçireceği işi bulmanız gerekir. Başak erkeği bunu kendiliğinden yapmayacaktır, sizin itici gücünüze ihtiyacı vardır.

Dengeyi bulma zorunluluğu

Başak burcu erkeği oldukça çalışkan halleri ile dikkatimizi çekmeyi başaran bir erkek tipidir; fakat partnerine baktığımız zaman oldukça rahat hareketleriyle geniş oluşları dikkatimizi çekmektedir. İşte birbirinden çok farklı olan bu iki kişinin bir araya gelip, uzun bir ilişkiye sahip olması için her ikisinin de büyük fedakarlıklarda bulunması gerekmektedir. Fedakarlıklarda bulundukları takdirde ilişkileri uzun vadeli olacaktır; fakat gerekli fedakarlığı yapmak istemeyenler için, bu ilişkinin daha yolun en başında hemen biteceğini ne yazık ki söylemek zorundayız.

Her iki burç da her zaman sözü geçen taraf olmak ister. Hal böyle olunca ikisinin de bu konuda zıtlaşması biraz uzun sürer. Böyle bir durumda başak burcu erkeği kendini bir adım geri çeker ve üstünlüğü eşine teslim ederse, ilişkileri çok güzel bir şekilde ilerler. Her ne olursa olsun koç burcu kadını her zaman üste çıkmayı başaracaktır.

Birbirlerini keşfetmeye devam ettikleri sürece ilişkileri güçlenecektir

Başak burcu sakin gibi görünse de iş hayatında aktiftir. Bu hareketliliğe koç burcu kolaylıkla uyum sağlayabilir. Yalnız başağın eleştirel tavırları onu rahatsız edebilir. Bu sorunu karşılıklı özveriyle çözebilirler. Aşka önem veren bu iki burç, ilişkilerine de önem verirler. Sahiplenici ve sabırlı özellikleri sayesinde ilişkileri yıpranmayacaktır. Keşfetmeyi severler ve birbirlerini yavaş yavaş çözmek isterler. Daha uyumlu ve birbirine bağlı bir ilişkiye sahip olacaklardır. Kısa sürede evlenmeye karar vermeleri durumunda şaşırmamak gerekir.

Her ikisi de oldukça dürüsttür. Birbirlerini adeta çekerler; fakat ilişkinin ömrü kesin değildir. Koç, eleştiriyi sindiremez ve dürtüsel davranma eğilimi vardır, öte yandan başak; herhangi bir karar almadan önce bir konuyu uzunca düşünür. Finansal açıdan koç abartılıdır ve doğası gereği her şeyi kontrol altına almak ister; fakat partneri daha fazla bilinçlidir.

Sivri diline sahip olmayı öğrenmeli

Başak burcu erkeği oldukça sakin bir karaktere sahip olduğundan dolayı iyi bir kişi olarak bilinmektedir. Bu erkeğin en kötü özelliği bazı zamanlarda sivri diline sahip çıkamaması, olur olmaz cümleler kullanmasıdır. İşte bu cümleleri duyan sevgilisi bu adama sinir olmakta haklıdır. Hatta bu cümleler, ikili arasında mesafeler oluşturmasına bile sebebiyet verebilir.

Başak erkeği eleştirilmekten asla ve asla hoşlanmazlar; fakat kendileri her ne kadar eleştirmek istemese dahi başkalarını eleştirmekten büyük zevk alırlar. Partnerleri baktığımız zaman her ne kadar rahat bir karaktere sahip olsalar bile, işlerini her daim tam yaptıkları görülmektedir. Onlar işlerini bu denli düzenli yaparken, eşlerinin onları sivri diliyle eleştirmeleri onları oldukça rahatsız edecektir. İlişkilerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyorlarsa, buradaki en büyük görev bu erkeklere düşmüş olacaktır. Tek yapmaları gereken söyledikleri sözlere dikkat edip, sivri diline çeki düzen vermektir.

Sevdiğinin sonuna kadar yanındadır

Başak erkeklerinin birçoğu bekardır; çünkü çok seçicidir. Bir defa sevdiyse ve olmadıysa bir daha kolayca başkasıyla birlikte olamaz. Her kadında onu arar. Bu yüzden başkasıyla olsa bile çok mutlu bir sevgili olamaz. İlişki süresinin çok uzun olmamasına dikkat eder, evlilik hayatı içinde düzen ve mantık olduğu için başak erkeğine göredir. Evleneceği kadında aradığı ilk özellik karakterinin sağlam olmasıdır. Çok iyi bir sevgili değildir; ama severse sabırla bekler. İlişkileri zor geçer; fakat karşılıklı şekilde hayatlarına saygı duyarlarsa anlaşabilirler.

Sadakate önem verirler

Birçok ilişki içinde başak açıkça sadıktır ve yalan söylemekten nefret eder. Bu nedenle dürüst olmaya ihtiyaçları vardır ve karşılığında dürüstlük isterler. Her daim sevdiği kadına sadık olarak ilişkisine devam eder. Konu sadakat olunca her zaman bu durumu karşı taraftan da beklemektedir; fakat partneri sadakat konusunda pek başarılı değildir. Hal böyle olunca ikisi arasında anlaşılamayacak bir uyumsuzluk meydana gelmiş olur. Bu kadının sadakatsiz halleri erkeği her zaman rahatsız edecektir ve bu da bir süre sonra sürekli kavgaların oluşmasına ve hatta ilişkisinin bitmesine neden olacaktır.

Ortak çıkarlar için, ortak hareket edilmeli

Başak burcunun genellikle duygu eksikliği belirgindir. Sevgilisi ise kaliteli bir duygusal bağlantı elde etmekte oldukça zorlanır. İkisinin aşk uyumu için en iyi şans, başağın uzaktan koçu sessiz bir şekilde gözlemlemesi olacaktır. Eğer birbirlerini daha önceden arkadaş olarak tanıyorlarsa, duygusal deneyimleri daha kuvvetli olacak ve ilişkiye doğru hızlı adımlar atacaklardır. Koç oldukça nazik ve saygılı olduğundan dolayı karşı tarafı dinleyecek ve ilişkinin romantizm seviyesini arttırmaya çalışacaktır. Çift arasındaki ilişki hiç sıkıcı olmayacak ve birlikte oldukça eğlenceli anlar geçirebilirler.

Bu ikisi birbirlerine karşı çok sinir bozucu olabilirler. Birbirlerinin zihnine meydan okuyacak ve muhtemelen meydana gelebilecek sorunlar için tamamen farklı; fakat yapıcı çözümler düşünebilirler. Bu tuhaf bağdan çıkabilecek iyi şey ise; ortak çıkarları için hareket edecek ve birbirlerini anlayışla karşılayacaklardır.

Koç Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

Koç burcunun çocuksu ve saf tavırları ile partnerinin olgun ve mantıklı tavırları birbirlerini dengeler. Zıt gibi görünseler de aralarındaki çekim çok yoğundur. Evliliklerinde zaman zaman tartışmalar yaşanabilir. Koç burcunun inatçı tavrı tartışmaların şiddetini artırabilir. Bu yüzden iki burcun da ilişkisinde fedakar davranması gerekir. İlişkilerinde tutkulu olan bu iki burç, fedakar davrandıkları sürece mutlu ve uzun süren bir evliliğe sahip olurlar.

Paylaştıkça “biz” olunur

Başak erkekleri ikili ilişkilerinde bakıldığı zaman adeta bir sır küpü olarak kapalı kutu olmayı tercih ederler. Hal böyle olunca burada en büyük görev kadına düşmektedir. Eğer ki bu kadın içerisinde yer alan tutkuyu partnerine belli eder ve bu erkeği açarsa, onun kutusunun içerisindeki bütün sırlara sahip olmayı başarabilir. Başak erkekleri bazen anlamayacağınız şekilde alınan tavırlar sergileyebilirler. İşte bunları anlayabilmek için koç burcu kadını eşini çok daha önceden keşfedip, onun böyle anlarında onu anlaması gerekmektedir. Yoksa bu ikili arasında tahmin edemeyeceğiniz derecede uzun köprüleri oluşur ve bir türlü yol alamazlar.

Kendileri gibi güçlü çocuklar yetiştirir

Çevresindeki çoğu kişiden koç burcu kadınına yetişilememesinin şikayetini duyarlar. Oldukça sosyal, hareketli bir hayat sürerler. Bir an bile boş kalmak onları kendilerini kötü hissetmelerine sebep olabilir. Çocuk, onun için çok mühimdir. Onlara kendi kendilerine yetebilmeyi, güçlü olmayı öğretmek temel prensibidir. Çocuklarla arası gayet iyidir; onlara hayal dünyası odaklı bir alan yaratırlar. Partnerinin kendisinden daha zeki, daha güçlü olmasını ister. Baskıcı ve kıskanç bir erkekle uzun bir zaman birlikte olamazlar.

Bu ilişkide sürekli olumlu şeyleri alanın sadece başak erkeği olduğunu düşebilirsiniz; ama bu yanlış. Sevgilisi de aynı ölçüde olumlu kazançlar sağlayabilir, çünkü kendisini yakından tanıyan, bunun yanlış olduğunu görür. O herkese hakkettiği değeri verir. Çabalamaya devam edin, size istediğinizi verecektir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.