İkizler Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
İkizler Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

Bu iki burcun anlaşması mümkün. Her iki burç da eğlenceyi ve hareketliliği sever. İkisininde karşı taraftan beklentisi benzer özellikler taşımaktadır. Bu yüzden çılgın, tutkulu ve tartışması bile zevkli olan münakaşalı bir ilişki ortaya çıkabilir. Mutsuz olmak istemiyorlarsa geçmişi bir kenara bırakıp anı yaşamalılar. İki burcun da temelinde benzerlik olduğundan sorgulanmaya değil anın tadını çıkarmaya gidilmelidir.

İkizler Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerine Benzerler

İkizler kadını ile yay erkeği partner olurlarsa, aşk uyumları söz konusu olabilir. Her iki burç da özü itibariyle birbirine benzemektedir. Bu erkekler kültürlü, cömert ve düşünceli yapısı bu kadın için bir avantaj anlamına gelir. Fakat her iki tarafında aşkının ciddiye dönmesi için, bu kadınının özgür ruhunu ve büyük çaplı isteklerini törpülemesi gerekir iken, partnerinin de çekinmeden eleştiri yapma huyunu, zor beğenen tavrını, inatçı tutumunu, kaprislerini ve kavgada haklı çıkma çabalarını biraz törpülemesi gerekir. Eğer bu sağlanır ise, uzun soluklu bir aşk olabilir.

Gerçekten Aşık Oldukların Vazgeçmek Çok Zordur

Tek bir soru sorulmalıdır? İkizler kadını yay erkeğine aşık mı? Eğer özü itibariyle hayır ise, ilişki kısa sürer. Sadece vakit geçirmek veya eğlenmek için seçilen kısa dönem bir ilişki olur. Eğer cevap evet ise, yay erkeği kovsa bile partneri gitmez. Zor seven, fakat sevdiği zaman sonuna kadar giden inatçı bir aşık olur. Tüm kalbiyle duygusunu tutkuları ile yaşar ve bunu aynı tutku ile hissettirir. Bu konuda müthiş bir partnerdir, tabi seviyor ise! Çünkü bunu anlamak çok ama çok zordur. Ancak sarhoşken sorduğunuz sorunun cevabından emin olabilirsiniz. İkizler kadını işine gelmeyen hiçbir şeyi yapmaz ve kendisine çok kolay inandırır. Doğru söylediğini ancak sezgileriniz kuvvetli ise anlayabilirsiniz.

İkizler kadını sadece sevdiği zaman sadık olabilen, çok iyi rol yapabilen, yalandan seviyorum diyebilen, çok çabuk güveninizi kazanan, inatçı, dediğim dedik, başına buyruk yaşayan, hırslı, kindar, kendisine yapılan en ufak şeyi unutmayan, konuşkan, şöhreti seven, adının anılmasından hoşlanan, çapkın, hayalleri olan, aklına koyduğunu mutlaka yapan, tutkulu bir karaktere sahip olup, ilk intiba olarak egoist bir çizgi bıraksalar dahi, uzunca bir zamandan sonra her huyuna rağmen sevilen bireylerdir.

Tek kusurları başkalarını kırmak olacak olan bu ikilimizin kavga edememesi, sürekli daha büyük bir aşkla birbirlerine bağlanması olayından dolayı ayrılık ihtimalleri yok da şayet başka güçlerin etkisinde kalmak zorunda olur da ayrılacak olurlarsa yaşayamaz, ölürler. Yaşayan birer ölüye çevirmek istemiyorsanız onları lütfen önlerinden çekilin! Onlar tüm dünyaya sadece ve sadece sevgi getirmek için varlar. Hayatlarının en ufak bir dilimlerinde dahi nefrete yer yok! Onlar sizi elliyor mu da siz de onların sevdalarına çomak sokacaksınız?

Aşklarını Yalnızken Yaşarlar

Gökteki yıldızların güneş olmadığı zamanlarda ortaya çıkması gibi bu ikilinin de sadece baş başa kaldıklarında en duygusal anlarını yaşadıklarını söyleyebiliriz. Her ne kadar dışa dönük olsalar da başkalarının yanında aşklarını rahat dile getiremezler. Bu da onların ne kadar içten sevdiklerini gösteriyor. Hani aşk hiç beklemediği bir anda kapısını çalar ya insanın bu ikili için de hiç beklemedikleri bir anda başlarına gelen bu güzel şey için ilkte biraz bocalayacak olmalarını anlayışla karşılamamız gerek!

Büyük Bir Aşk Yaşarlar

O kadar da herkese öğütler vermeye benzemiyor dimi akıllım! Bu kadın şu ana kadar karşısına ne kadar çok erkek çıktıysa hepsine bir şans verdi. Sadece bir şans dahasını değil. Ama yay erkeği için verebileceği on binlerce şans varmış gibi duruyor! Kadın ve erkek ilişkisi hakkında her zaman gerçekçi bir yol izleyen ikizler, bu defa sert bir şekilde söylediği bütün o sözleri geri yutmak zorunda kalacak olmanın acısı görünür. Yine de o halinden fazlasıyla memnundur. İlk defa aldığı yenilgi karşısında gerçek bir yenilgi olmadığını görmüştür çünkü. Anlayanlar için bunun harika bir kazanç olacağını kırk yıl düşünse o da aklına getiremezdi evet ama oldu işte! İlk defa bir konuyu daha fazla kurcalamak istemiyordu.

Adamın ise; gözlerinden aşk fışkırıyor adeta! O kadar güvenmem bir daha kimselere diye diye yıllarca uzak durdu herkesten. Ama şimdilerde tanıdığı kadın başka. Bu kadın diğer hiçbir kadına benzemiyor! O kadar farklı ki adamın hayatını değiştirmekle kalmıyor, yüreğini ferahlatıyor! Bu adam için o kadar önemli o kadar güzel bir duygu ki… Ilık bir sonbahar sabahına gözlerini yeni açan bir kuş yavrusu gibi… İlk defa havanın soğuk olması bu adamı korkutmaz oluyor! Çünkü; gözlerine baktıkça ondan hep güç alacak.

Büyük Bir Uyum Yakalarlar

Öyle kenetlenecekler ki birbirlerine bir daha kimseler ayıramayacak bu ikiliyi. Ayrılığın her çeşidine savaş açacaklar! Yakaladıkları huzurun kocaman bir rüya tadında olduğunun farkında oldukları için de kimselere bu mutluluklarından bahsetmek istemiyorlar! Göz var göz var sonuçta. Çok çok haklısınız! O kadar fesat insanlar var ki… Mutluluğu elde etmek için ayrıca bir çaba sarf etmek zorunda kalmamaları onları özel kılan bir başka huy. Onların huylarının rengi kesinlikle mavi…

Tıpkı deniz gibi her şeyi kucaklayacak kadar uçsuz bucaksız… Gökyüzü gibi sığınacak bir liman gibi… Haklarında sürekli dedikodular çıkacak cinsten bir ilişki. Ama onlarda kimsenin diline pabuç bırakacak göz de yok hani! Çok korkusuz olabiliyorlar başkalarına karşı. Yeter ki onlar birbirlerini iyi bilsin. Diğerleri umurlarında değil! Kimse duymasın bu kısmı tabii.

İkizler Karakter Özellikleri

İkizler burcu kadını konuşmayı oldukça seven, içinde hiçbir şey tutamayan bir yapıya sahiptir. Tez canlı ve hareketlidir. Boş boğaz olarak da bilinmektedirler. Düşündüklerini bazen sesli dinle getirebilmektedir. İçten ve samimidirler. Fakat duygusal açıdan en kararsız burçtur. Yeni biriyle karşılaştığında tanışsam mı yoksa tanışmasam mı diye dahi düşünebilmektedirler. Yada şimdilik şöyle konuşayım daha sonra bir çaresine bakarım gibi düşünceler içindedir. Özetle net ilişkiden çok flört sayısı vardır.

Tez canlı, kabına sığmayan, dik kafalı, dediğim dedik, sadece kendi inandıkları gibi yaşayan, kuralsız, kendine ait kuralları olan, hayatı sorgulayan felsefik yapılı, düşünceli fakat bunu pek belli etmeyen, sevecen, sıcakkanlı, girdikleri ortamda hemen sevilen, yaptıklarından nadiren pişmanlık duyan, çılgın, ailesine düşkün fakat bağlı olmayan, iki yüzlü, yalan söyleyebilen, profesyonel bir durum kurtarıcısı olan, tatlı diliyle içinden çıkamayacağı bir iş olmayan , kıpır kıpır ama bir o kadar içine kapanık bir karaktere sahiptirler.

Yay Karakter Özellikleri

Yay erkeği ise ikizler kadınının tersine daha oturaklı bir hayatı vardır. Fakat kafa dengi biri olursanız onun için, ondan eğlencelisi yoktur. Özgür ruhlu ve kısıtlanmayı sevmeyen bir karaktere sahiptirler. Genellikle anneci olarak bilinir ve bunu kesinlikle belli etmezler. Bu burcun erkeklerinde siyasetçi, hukukçu ve gazeteci gibi meslek adamlarının karakteri vardır. Konuşkan, hareketli bir yaşam tarzı ve kendi içinde düzenli.

Fiziksel özellikleri sayesinde bir topluluk arasında rahatça onları keşfedebilirsiniz. Onların gözleri adete bir parıltı içinde parlamaktadır. Son derecede kibar adete bir beyefendi gibidir. Bu kişiliği ile ikizler burcu kadının kalbini kazanmıştır. Ayrıca oldukça enerjiktir. Onlar arkadaşları için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdırlar. Her ortamda aranan bir kişiliği vardır. Aşk hayatında hem eğlenceli hem de romantik biridir. Aşık olduğu kadına karşı saygılı bir partnerdir.

Yay burcu ikizlere göre daha emin ve kararlıdır. Fakat ikizler gibi hareketli ve dinamik bir yapıları vardır. Bunların dışında yay, kaprisleri olan, çabuk sıkılan, kendine gereksiz bir abartı ile güvenen, içtenlikle gülümseyen, sempatikliği sayesinde çok çabuk dost edinebilen, zeki, işini bilen, iyi bir hakem, olayları doğru yorumlama yeteneği olan, içten içe bir kıskançlığı olan, kurnaz, kendi çıkarlarını önde tutan, deli dolu, eğlenceli, gezmeyi ve eğlenmeyi seven bir yapıdadırlar. Fakat kadını ve erkeği değişkenlik gösterebilir.

Birbirlerini Anlarlar

Birinin tam aklından geçeni diğerinin dile getirmesi, yada biri bir fikir atsın da öteki hemen o fikri gerçekleştirmek için hazırlık yapmamış olsun. Şaşarız! Sizin deli dolu ve bir o kadar içten tavırlarınıza aşık olacak bir içten adam! Çok sevdi yay, çok da güzel sevdi. Ama çok yaralar da aldı. Bu yüzden bazen senin gibi tatlı bir kadının uçarı halleri ona çok fazla gelecek gibi olsa da senin samimiyetini gördükten sonra güvenecek ve sana deliler gibi aşık olabilecek bir adam bu.

Sen de aynı şekilde onun karşısında eriyip biteceksin. Bir adam karşısında ilk defa bacakların titreyecek ilk defa kalp atışlarının sesini duyar gibi olacaksın uzun zamandan sonra yeniden, yine yeniden ve ikinizin de ayakları yere basamayacak bir süre. Epey uzun bir süre. Bu birlikteliği ancak ölüm ayırır gibi duruyor. Allah geçinden versin tabii.

İkizlerin Belirli Sınırları Vardır

Girdikleri ortamda tavırları ve konuşma üslubu ile dikkatleri üzerine çeken, hareketli, lükse meraklı, rahat bir hayatı hedefleyen, yüksek kesimden dostluklar edinen, iletişim yetenekleri oldukça yüksek, inatçı, öz güveni yüksek, tahammülü olmayan, tartışmacı, hakkını çok iyi savunabilen, kısıtlanmaktan ve emir almaktan hiç haz etmeyen, kendi bildiğini okuyan, kararsız ve değişken bir ruh haline sahip olan farklı bireylerdir.

İkizler Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

Sevgi Öncelikleridir

İkizler erkeği sevmeden evlenmez. Tabi mecbur bırakılmadığı sürece ve evlendikleri zaman eşiyle vakit geçirmekten, tatile gitmekten, şakalaşmaktan zevk alır. Aynı şekilde çocukları ile vakit geçirmekten de. Fakat sorumsuz, hatasını kabul etmeyen, özrü karşıdan bekleyen ve vurdumduymaz tavırları evliliklerinde soruna yol açar.

Uyum Sağlarlar

İkizler kadını ile yay erkeğinin evliliği beraber dünya turuna giden, vakitlerinin büyük bir kısmını beraber geçiren, eşten çok dost olan, eğlenmeyi bilen iki iyi çift olurlar. Evlilik uyumları oldukça yüksektir. Her iki tarafın da dikkat etmesi gerekenler aşk uyumları anlatılırken değinilen konular ile birebir aynıdır. Karşılıklı olarak, birbirlerinin karakterlerini anlayıp uyumlu olmaya çalışırlar ise uzun soluklu bir evlilik olmaması için hiçbir neden yoktur. Her iki taraf da çok iyi birer ebeveyn ve sıcakkanlı kişilerdir.

İkizler burcu kadını zekası ve fiziksel çekiciliği ile herkesi kendine hayran bırakır. Bunun yanı sıra farklı olmaktan hoşlanır. Sürekli önemli bilgiler elde eder. Bu bilgileri elde etmesi ile bütün herkesin merak noktası olur, kendisine yakışan erkeği beklerler. Aşk hayatında güzel ve eğlenceli zamanlar geçirmeyi tercih ederler. Yay burcu erkeği partneri gibi romantik değildir. İki burç da özgürlüklerine düşkün olması ile birbirlerine olan uyumları pozitif yöndendir. Evlilik olarak düşünülürse ikisi arasında iyi bir uyum vardır. Bu uyum ile aralarında çok güzel zamanlar geçmektedir.

Kıskançlık Sorun Yaratabilir

Yay erkeği, içten içe farkında olmadan kıskanç bir mizaca sahiptir. Bunu uzun süre onlarla dost olan bireyler anlayabilir ancak. Verdikleri kararlarda mantıkları daima ön planda olan, çılgın, kabına sığmayan, farklı ruh hallerine sahip fakat bunu yansıtmayan, daima güçlü durmaya çalışan, kimseye karşı zayıf durmama gayesi olan, ortam içinde ilgi odağı olmayı isteyen, beğenilme arzusu yüksek ve flörtöz, hareketli, doğayı seven, kapalı alana tahammülü olmayan sevecen, duygusal, merhametli, kendi kuralları ile kafasına göre yaşayan, ona göre sadece doğru ve yanlış kavramları vardır. Buna göre hayatının planını yapan ince ruhlu kültürlü bireylerdir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.