Başak Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

Bu ilişkide daha çok “zıt kutuplar birbirini çeker” sözü kullanılabilir. Bunun yanı sıra balık erkeği hayal dünyasını çok sever, rüya alemi, semboller gibi şeylerden asla vazgeçemez. Başak kadını ise daha çok somut şeylerden ilerler. İkiniz de açık görüşlü ve değişkensiniz. Birbirinize olan saygınız ve birbirinizi tamamlama isteğiniz ile çok güzel bir ilişki ortaya çıkabilir.

Başak Kadını ile Balık Erkeği Aşk Uyumu

Sevgili hanımlar ve beyler, bu iki burcu ayrı ayrı inceledik. Şimdi bu iki burcun birbiri ile olan ilişkisine ve aralarındaki aşk ve evlilik uyumuna bakalım. Başak burcu mantık ile yaşar, mantıklı adımlar atmak onun için çok önemlidir. Balık burcu ise mantıklı düşünmek istemez, o daha çok romantik ve macera ruhlu davranmak ister. Bu nedenle bu iki burç aşk hayatında pek fazla uyum yakalayamaz.

Zıt özellikleri aralarında çekim yaratır

Balık erkeği her zaman ilgi ve alaka ister, duygusal bir ruha sahip olduklarından sevdiği kişiden de bunu bekler. Romantik adımlar ve küçük sürprizler onun için çok önemlidir. Oysa başak kadını her an ayakları yere sağlam bassın ister. Bu burcun kadının mantıklı yanı ile partnerinin romantik yanı her zaman çakışır. Aralarında uyumlu bir aşk ilişkisi yaşanması çok zordur hatta uyumsuzdur demek doğru olur.

Arasında altı ay vardır ve bu iki burç arasındaki zıtlığı doğurmaktadır. Aralarındaki zıtlık ise ya harika bir ilişkinin temellerini oluşturur ya da uyumsuz ve geçinmesi zor bir ilişkinin habercisidir. Yani özetle ikisi için ‘ya hep ya hiç’ durumu söz konusudur. Başak kadını dakikliğin, zekânın ve konuşma kabiliyetinin temsiliyken balık erkeği ise, duygusal ruhu, şairane kişiliği ve hayal gücü ile ideal erkeğin tanımıdır.

Birbirlerinin eksikliklerini tamamlarlar

Balık erkeğinden hayal kurmayı ya da duygularınızla hareket etmeyi öğrenirken o da partnerinden biraz düzenli olmayı öğrenebilir. Başak kadınının alıngan ve kırılgan oluşu bu erkeğin her zaman aklında kalır ve ona göre davranmaya çalışır çünkü bir bu burcun erkeği kimseyi kırmak istemez. Onun dünyasında daha çok duygular olduğu için böyle şeylere olan dikkati ile kimseyi kırmaz. Yardımsever kişiliği ile çoğu zaman kandırılsa da buna çok da takılmaz. O asıl yardım ettiği için mutlu olur. Çift olarak oldukça güzel bir uyumları olacaktır, birbirlerinin dilinden konuşmadan dahi anlayabilirler.

Oldukça uyumlu bir çifttirler. Balık erkeğinin duyguları ve hayalleri varken sevgilisinin ise daha çok gerçek hayata yönelik düşünceleri ve mantığı vardır. Bu iki zıt yön bile birbirini tamamlama özelliğine gidecektir ki bu bile aslında aralarındaki uyumun göstergesidir. İki burç birbirlerinin eksik yanlarını tamamlayabilir. Mesela erkek düzeni sevmez, onun için her şey karışık olabilirken partneri ise düzeni çok sever. Fakat birbirlerinden ilk öğrenecekleri şey bu olabilir. Biraz karmaşıklık herkese iyi gelebilir, az düzen çok hayal.

Birbirlerine karşı anlayışlı olmalıdırlar

Başak kadınları yönetmeyi sevseler de en kötü özelliklerinden bir tanesi söylemek istedikleri şeyi direkt olarak karşı tarafa düşünmeden aktarmak istemeleridir. Onlar yönetmeyi seven ve iplerin her zaman kendi elinde olmasını isteyen açık sözlü ve hükümdar kadınlardır.

Hal böyle olunca diğer kişiler ile olan ilişkilerine bakıldığı zaman bu konudan dolayı birçok zorluklar yaşadıkları görülür. Fakat balık erkeği hayatında yer alan kadının hükmeden tavırlarından oldukça etkilenen bir erkektir. Bu sebeple bu kadının hareketleri onun dikkatini çekecek ve ona daha fazla duygu hissetmesini sağlayacaktır.

Denerlerse, isterlerse, yontarlarsa aşkı yakalarlar

Balık erkeği oldukça duygusal yapısından dolayı hassas bir erkek olduğundan bu kadının ona karşı açık sözlülüğü onun kalbini kırabilir. Fakat birbirlerini anlamaya çalıştıkları sürece ikili arasında tekrardan bir uyum sağlanacak ve ilişkilerinde bu konu aksi bir durum yaratmak yerine güzel günlerin görülmesine vesile olmuş olacaktır.

Kısaca bu çift arasında gerginlik yaratacak tek şey bu durumdur. Çünkü çok hassas yapıya sahip olan bu erkekleri anlamak onlarla yumuşak bir dille konuşmak gerekmektedir. Başak kadınları biraz fedakarlıkta bulunur ve sivri dilini yontmayı denerlerse aralarında herhangi bir sorun oluşmayacaktır.

Balık erkeği bakıldığı zaman neredeyse hemen hemen her burçla çok iyi bir şekilde anlaştığı şahit olunan bir erkek olarak görülmektedir. O kadar hassas yapıdalardır ki onlarla beraber birçok duygusal anlara şahit olmak çok yüksek bir ihtimal taşımaktadır.

Aynı zamanda bu erkeklerin sezgileri oldukça yüksek değerde olduğu için hayatında yer alacak başak kadını ile oldukça güzel günlere şahit olacağını daha en başından çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Çünkü sezgilerinden yola çıkarak partnerinin ne zaman ne isteyebileceğini kestirebilir, hal böyle olunca ikili arasında anlaşma ihtimali daha da yüksek bir değer kazanacaktır.

Öncelikleri ve hayat tarzları tamamen zıt

Bu burçlar eksik yönleri ile elbette birtakım problemler yaşayacaktır. Örneğin, başak kadını idealist ve kusursuzu arayan bir kişiliğe sahip iken partneri ise çevresine bakarken yalnızca güzel ve ilgi çekici şeyleri görmek ister. Bu sebeple onların bu konudaki eleştirileri zaman zaman bu erkeğin canını acıtabilir. Bu tutum karşısında sergileyecekleri umursamaz tavırları da kadının çileden çıkmasına sebep olacaktır. Öte yandan bu kadınlar kusursuzu aradığı için daima iş peşinde koşturur, balık erkeği ise çoğu şeyi iş hayatından önde tutacaktır. Bu durum aralarındaki iletişimi derinden etkileyebilir.

Yaratıcılığını ve hayallerini sanat ile birleştirir

Balık erkeği daha çok romantik ve duygusal bir kişiliğe sahiptir. Her şeyin duygular ile başarılabileceğine inanırlar, duyguları ile hareket eder. Bunun yanı sıra esnek bir kişiliğe sahiptirler, karmaşıklığı sever ve böyle ortamlarda oldukça yaratıcı olabilir. Genellikle yaratıcı kişiliğe sahiptirler, bir ressam ya da bir yazar olabilirler.

Dikkatli, düzenli ve çalışkandır

Başak kadını oldukça çalışkan olan yapısı ile dikkat çekmeyi başarmaktadır. Duygusal yapıya sahip olan balık erkekleri son derece evine bağlı olan erkeklerdir. Bu iki kişi duygusal anlamda bakıldığı zaman birbirlerine kazandırabilecekleri çok fazla şey ile göze çarparlar. Bu ikilinin mutsuz olma gibi bir ihtimallerinin dahi olmadığı direkt olarak söylenebilecek en mantıklı kelimedir. Yeri gelecek o kadar çok mutlu günler göreceklerdir ki evden dahi dışarı çıkmak istemeyeceklerdir.

Başak Kadını ile Balık Erkeği Evlilik Uyumu

Evet mi? Hayır mı?

Aşkta pek de uyum sağlayamayan bu iki burç söz konusu evlilik olduğunda da pek fazla uyum sağlayamayabilir. Buna rağmen kimi zaman birbirini dengelerler ve uyumlu bir evlilik hayatı yaşanabilir. Bu tamamen ikisinin de genel tavrına ve birbirine olan bakış açılarına kalmıştır. Mantıklı bir burç olan başak kadını ev idaresinde de iyi bir yönetici olacakken balık erkeği ise evliliğe gerekli olan romantizmi sağlayacak ve aşk hayatını zinde tutacaktır. Bu sayede bu çift uyumlu bir evlilik hayatı yaşayabilir.

Kısaca göz attığımız zaman bu iki kişinin birbirlerini çok iyi anlayabilecek ve birbirleriyle herhangi tatsız bir durum yaşamadan ömür boyu mutlu bir beraberlik geçirebilecekleri çok rahat bir şekilde dile getirebiliriz. Hatta aralarındaki ilişki sadece sevgililik olarak kalmayıp evlilik yolunda da hızla ilerleyerek oldukça mutlu bir evliliğe şahit olacaktırlar. Bu sebepten muhakkak ve muhakkak bu ikilinin bir araya gelerek hiç düşünmeden gözü kapalı bir şekilde bu ilişkiye adım atmalarını tavsiye ederiz.

Bir nasihat

Neredeyse hemen hemen her konuda çok rahat bir şekilde anlaşmayı başarabileceklerdir. Bizim bu ikiliye tek tavsiyemiz evliliğe adım atmaları ve bu yolda vakit kaybetmeden kesinlikle düz bir şekilde ilerlemeleri olacaktır. Çünkü birbirlerini anlamaya çalıştıkları sürece çok mutlu bir evliliğe ya da aşk hayatına sahip olduklarını göreceklerdir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.