Balık Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Balık burcu kadını hayalleri olmadan yaşamayan ve hayatının her alanını bir şeyler hayal ederek geçiren, narin yapıdaki insanlardır. Oldukça hassas ve duygusaldır. Yengeç erkeğiyle de bu özelliğiyle çok benzerler, bilinen en duygusal erkekler arasında yer almaktadır. Onu duygulardan yola çıkarak çok rahat ikna edebilirsiniz. Aynı zamanda çok kıskançtır fakat duygusal oldukları için kim ilgi gösterirse o tarafa kaymaya daha çok meyilli olmaları onların en kötü özellikleridir.

Gelelim bu iki burç arasında bir uyum olup olmadığına. Bilindiği gibi ikiside su grubuna aittir. Ortak yönleri, başta su grubu olmaları ve duygusal olmaları gibi çok fazladır. Bu yüzden aralarındaki uyumda çok fazladır. Çok güzel ve uzun bir ilişki oluşabilir.

Balık burcu alçak gönüllü, sevecen, merhametli, duygusal, narin yapılı, kırılgan, doğayı ve hayvanları seven, hoş sohbet, sakin bir yapısı olan, isteklerine yenik düşen, zayıf yapılı kişilerdir. Dikkat bozukluğu en çok şikayet ettikleri özelliklerindendir. Bu nedenle sınav dönemi, sözel konulara çalışmakta zorlanır ve şartları sağlamakla kafa yorarlar.

Balık Kadını ile Yengeç Erkeği Aşk Uyumu

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yengeç erkeği fazla içine kapanıktır. Bu yüzden ondan daha güçlü ve cesaretli birisinin karşısında olması gerekir ki ona güç vermelidir. Eğer ki siz zayıf bir balık iseniz bu burç erkeğine hiç bulaşmanız önermeyiz. Çünkü hassas yapınızı bu içine kapanık adam daha da üzebilir.

Birbirlerine benzerler

Birbirine fazlasıyla benzeyen bu iki burç, ilişkiyi yaşarken büyük bir uyum sergilerler. Aşk uyumları biraz saplantılı olur. Balık erkeğinin sorumsuz ve kayıtsız tavırları, duygusal ve bağlı yengeç kadınını çileden çıkarır. Öyle ki, bu durum yengeç erkeğini bazen gözyaşı krizlerine sokabilir. Fakat pes etmeyen yengeç erkeği, partnerini düzeltmeye ve bu konuda sürekli uyarmaya çalışır. Ta ki ilişkinin ciddiyetine varana kadar.

Eğer pes edip bunu yapmaz ise, ilişki sonlanan ve balığın sıradan ilişkilerinden birine döner. Bu ikilinin aşk uyumları müthiş bir şekilde olumlu olur. Birbirine benzeyen, ortak yanları çok olan, hayat görüşleri birbirine yakın olan, uyumlu bir çift olurlar.

Her ikisi de duygusaldır

Her iki burç da zayıf ve duygusaldır. Fakat ek olarak, merhametli, yuvasına bağlı, aile kurma isteği taşıyan, sevecen, ukala, kendini suçlayan, dağınık, kuşkucu bir bakış açısı olan, çok bilmiş ve değişken bir karaktere sahiptirler. Genel olarak özeti bu olsa da kadını ve erkeği farklıdır. Yengeç erkeği, tasarrufu olan, cömert, misafirperver, soru sormaya bayılan, çok çabuk kırılan, narin ve hassas kişilerdir. Eğer evine misafir giderse, gerekirse evindeki tüm her şeyi önlerine serebilir. Tamamen misafirin hoşnut olmasını ister. Ayrıca aşırı geleneksel ve kuralları olan bir yapısı vardır. Onlar neye inanır ise, ona göre davranır. Onları kararından vazgeçirmek neredeyse imkansızdır.

İkisi de burçlar aleminin en duygusal ikilisi olarak bilinirler. Ama yengeç erkekleri partnerine göre daha mantıklıdır. Bu kadınlara söylenen herhangi kırıcı bir sözde altüst olduğunu görebiliriz. Yengeç erkeği bu kadını bazen anlamasa da aşk hayatların da oldukça uyumlu ve neşelidirler. Aşk hayatlarında yüzde 95 denilebilecek kadar başarılıdır. İkisi de evine son derece bağlıdır. İkilinin aile kurmaları kaçınılmazdır. Romantik çift yatak hayatlarında da çok uyumludur. Duygusallığı sonuna kadar yaşarlar.

Çevreleri tarafından sevilirler

Balık burcu kadını genellikle herkes tarafından sevilen bir kişidir. Sıcakkanlı ve oldukça iyimserdir. Kendisi de sizin gibi duygusal olduğu için sizi en iyi anlayacak tek kadın odur ve bundan dolayı size hep sezgileriyle yaklaşacaktır. Siz en ufak kavgada kalp kırıcı sözler kullanabilirken, o sizi sakinleştirmek için elinden geleni yapacak ve sinirli hareketler göstermeyecektir. Bu durum sizi daha da hayrete düşünerek ve bir o kadar da ona çekecektir.

Her zaman samimi gelmiştir. Bu kadınlar, yengeç burcu erkeği gibi hassas bir kişiliğe sahiptirler. Narin ve sessiz yapısı yengecin ilgisini çeker. Hassas olsa da ısındığı, alıştığı kişilere karşı baskın tavırları olduğunu zamanla görebilirsiniz. İkisi arasında genellikle yengeç erkeği daha baskın karakterdedir. Öncü yapısı sayesinde dilediklerini partnerine yaptırabilirler. Aşk hayatınızda yenilikler sayesinde birbirinize daha çok bağlanarak, romantizmin artmasını sağlayabilirler.

Birbirlerine anlayış göstermeleri gerekir

Balıklar kızdıkları zaman veya üzüldükleri zaman, onlara, yanında olduğunu söyleyin ve geri çekilin. Çok üstüne gitmeniz sizin de üzülmenize neden olur. Bu tarz duygusal anları yaşarken bencil ve kırıcı olabilirler. Fakat bunu istem dışı yaparlar. Yengeç erkeği ise, sevgi ve saygıyı her şeyden önde tutan, dürüst, ağırbaşlı, delikanlılık kavramını tam anlamıyla yaşayan, duygusal, zarif bir karakteri olan, yüzmeyi, deniz seyahati yapmayı seven, sevince tam seven, mağrur ve güçlü duruşu ile dikkatleri üzerine çeken, düşünceli ve kıskanç bir yapıya sahiptir. Kısmen birbirlerine benzeyen bu iki insan iyi bir dost ve iyi bir eş adayı olur.

Güvene çok önem verirler

Bu iki burç için güven kelimesi çok önemlidir. Karşılıklı bekleyiş içinde olurlar. Özellikle yengeç erkeği kendisini pek kabuğundan çıkarmaz. Kız gibi çok nazlıdır. Burada iş partnerine düşmektedir. Ona hem güven verip hemde kabuğunu aşmasını sağlamalıdır. Bu aşamayı atlattıktan sonra yolun en keskin çizgisini geçmişler demektir. Çünkü iki tarafta duygusal yapılarıyla birbirlerine karşı gerek hislerini gerek duygularını çok rahat hissederler. Buda onlar arasında farklı bir ilişki ortaya çıkmasına neden olur.

Balık Kadını ile Yengeç Erkeği Evlilik Uyumu

Her ikisi de sorumluluklarının bilincindedir

Evlilik ciddi bir müessesedir. Eğer taraflar birbiriyle uyumlu olursa, evlilik uzun süreli olur. Evlenen taraflar bu ikili ise, evliliğin nasıl olduğu büyük bir önem taşır. Sadece gerekli olduğu için, yaşı geldiği için veya karşısındaki kişi iyi biri olduğu için olamamalıdır, özellikle balık erkeği için. Eğer sevmeden, aşık olmadan evlenir ise, aldatması kaçınılmaz olur. Sevince sadık bir eşe dönüşen balık erkeği, bu kadın ile mutlu olabilir.

Balık kadını ile yengeç erkeği evlenir ise, her ikisinin evliliği sorunsuz ilerler. Karşılıklı olarak sorumluluklarının bilincinde olan, ebeveyn olunca iyi bir anne ve baba olan, dürüstlüğe karşılıklı olarak önem veren, sevgi dolu ve anlayışlı bir evlilik olur. Yengeç erkeği evinde vakit geçirmekten hoşlanan, eşine saygı gösteren, geleceğini planlayan, güçlü ve ılımlı bir erkektir ve ona karakter olarak benzeyen balık kadını, eş olursa evlilikleri uyumlu olur.

Uyumludurlar

Balık kadını, yaptıkları her işi aşkla yapan, aşkın insanın doğasında olduğunu düşünen, pembe düşüncelere sahip, iyi niyetli, güleç, altıncı hissi oldukça kuvvetli, saf, mağrur bir hali olan, güzelliklerine düşkün ve güzel olan her şeyi arzulayan bir karaktere sahiptirler. Bu nedenle, özleri gereği zenginliği değil rahatlığı isterler. Eşlerinin onlara karşı sevgi beslemelerini, arzulamalarını ve saygı duymalarını isterler. Eğer onlara duymak istediklerini söylerseniz aşkını kazanabilirsiniz.

Aynı zamanda başına buyruk, sorumsuz ve rahat yaşamayı tercih ederler. Kesin olarak evlilik kararı verene kadar, asla bu düzenlerini bozmazlar. Gezmeyi severler. Duygusal yapıları ile ortam içinde hemen fark edilirler. Ağlamaktan korkmayan, çabuk alınan, naif ruhlu, iyimser ve uyumlu kişilerdir. Bu özelliğinden midir bilinmez, insanlara çok çabuk güvenirler. Dostlukları çok yoğun başlayıp hüsranla bitebilir. Aynı durum aşkları için de geçerlidir. Çok çabuk aşık olup, büyük bir hışım ile aşkı sonlandırabilirler. Ayran gönüllü kişiler bu erkekler arasından çıkmaktadır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.