Balık Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Balık Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
1 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 5.821 kez okundu.

Balık burcu kadını hayalleri olmadan yaşamayan ve hayatının her alanını bir şeyler hayal ederek geçiren, narin yapıdaki kadınlardır. Hassastır bu burç kadınları ve oldukça duygusaldır. Yengeç erkeğiyle de bu özelliğiyle çok benzerler bu burç erkekleri bilinen en duygusal erkekler arasında yer almaktadır. Onu duygulardan yola çıkarak çok rahat ikna edebilirsiniz. Aynı zamanda çok kıskançtır fakat duygusal oldukları için kim ilgi gösterirse o tarafa kaymaya daha çok meyilli olmaları onların en kötü özellikleridir.

Gelelim bu iki burç arasında bir uyum olup olmadığına. Bu iki burç bilindiği gibi su grubuna aittir. Ortak yönleri, başta su grubu olmaları ve duygusal olmaları gibi çok fazladır. Bu yüzdendir ki aralarındaki uyumda çok fazladır. Çok güzel ve uzun bir ilişki oluşabilir.

Bu iki burç için güven kelimesi çok önemlidir. Karşılıklı aynı bekleyiş içinde olurlar her zaman. Özellikle yengeç erkeği kendisini pek kabuğundan çıkarmaz. Kız gibi çok nazlıdır. Burada iş balık kadınına düşmektedir. Ona hem güven verip hemde kabuğunu aşmasını sağlamalıdır. Bu aşamayı atlattıktan sonra yolun en keskin çizgisini geçmişler demektir. Çünkü iki tarafta duygusal yapılarıyla birbirlerine karşı gerek hislerini gerek duygularını çok rahat hissederler. Buda onlar arasında farklı bir ilişki ortaya çıkmasına neden olur.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yengeç erkeği fazla içine kapanıktır. Bu yüzden ondan daha güçlü ve cesaretli birisinin karşısında olması gerekir ki ona güç vermelidir. Eğer ki siz zayıf bir balık iseniz bu burç erkeğine hiç bulaşmanız önermeyiz. Çünkü hassas yapınızı bu içine kapanık adam daha da üzebilir.

Balık burcu kadını genellikle herkes tarafından sevilen bir kişidir. Sıcakkanlıdır balık kadınları ve oldukça iyimserdir. Kendisi de sizin gibi duygusal olduğu için sizi en iyi anlayacak tek kadın odur ve bundan dolayı size hep sezgileriyle yaklaşacaktır. Siz en ufak kavgada kalp kırıcı sözler kullanabilirken, o sizi sakinleştirmek için elinden geleni yapacak ve sinirli hareketler göstermeyecektir. Bu durum sizi daha da hayrete düşünerek ve bir o kadar da ona çekecektir…

Her zaman samimi gelmiştir. Balık kadınları, yengeç burcu erkeği gibi hassas bir kişiliğe sahiptirler. Balık kadınının narin ve sessiz yapısı yengeç burcu erkeğinin ilgisini çeker. Yengeç burcu erkeği hassas olsa da ısındığı, alıştığı kişilere karşı baskın tavırları olduğunu zamanla görebilirsiniz. İkisi arasında genellikle yengeç erkeği daha baskın karakterdedir. Öncü yapısı sayesinde dilediklerini balık burcu kadınına yaptırabilirler. Aşk hayatınızda yenilikler sayesinde birbirinize daha çok bağlanarak, romantizmin artmasını sağlayabilirler.

Balık kadını ile yengeç erkeği uyumu, ikisi de burçlar aleminin en duygusal ikilisi olarak bilinirler. Ama yengeç erkekleri balık kadınına göre daha mantıklıdır. Balık burcu kadınına söylenen herhangi kırıcı bir sözde altüst olduğunu görebiliriz. Yengeç erkeği balık burcu kadınını bazen anlamasa da aşk hayatların da oldukça uyumlu ve neşelidirler. Aşk hayatlarında yüzde 95 denilebilecek kadar başarılıdır. Balık burcu da yengeç burcu da evine son derece bağlıdır. İkilinin aile kurmaları kaçınılmazdır. Romantik çift yatak hayatlarında da çok uyumludur. Duygusallığı sonuna kadar yaşarlar.

Balık Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Balık burcu alçak gönüllü, sevecen, merhametli, duygusal, narin yapılı, kırılgan, doğayı ve hayvanları seven, hoş sohbet, sakin bir yapısı olan, isteklerine yenik düşen, zayıf yapılı kişilerdir. Dikkat bozukluğu en çok şikayet ettikleri özelliklerindendir. Bu nedenle sınav dönemi sözel konulara çalışmakta zorlanır ve şartları sağlamakla kafa yorarlar.

Balık kadını, yaptıkları her işi aşkla yapan, aşkın insanın doğasında olduğunu düşünen, pembe düşüncelere sahip, iyi niyetli, güleç, altıncı hissi oldukça kuvvetli, saf, mağrur bir hali olan, güzelliklerine düşkün ve güzel olan her şeyi arzulayan bir karaktere sahiptirler. Bu nedenle, özleri gereği zenginliği değil rahatlığı isterler. Eşlerinin onlara karşı sevgi beslemelerini, arzulamalarını ve saygı duymalarını isterler. Eğer onlara duymak istediklerini söylerseniz aşkını kazanabilirsiniz.

Balık erkeği ise, başına buyruk, sorumsuz ve rahat yaşamayı tercih ederler. Kesin olarak evlilik kararı verene kadar , asla bu düzenlerini bozmazlar. Gezmeyi severler. Duygusal yapıları ile ortam içinde hemen fark edilirler. Ağlamaktan korkmayan, çabuk alınan, naif ruhlu, iyimser ve uyumlu kişilerdir. Bu özelliğinden midir bilinmez, insanlara çok çabuk güvenirler. Dostlukları çok yoğun başlayıp hüsranla bitebilir. Aynı durum aşkları için de geçerlidir. Çok çabuk aşık olup, büyük bir hışım ile aşkı sonlandırabilirler. Ayran gönüllü kişiler bu erkekler arasından çıkmaktadır.

Diğer burcumuzdan olan yengeç burcu, balık burcu gibi zayıf ve duygusaldır. Fakat ek olarak, merhametli, yuvasına bağlı, aile kurma isteği taşıyan, sevecen, ukala, kendini suçlayan, dağınık, kuşkucu bir bakış açısı olan, çok bilmiş ve değişken bir karaktere sahiptirler. Genel olarak özeti bu olsa da kadını ve erkeği farklıdır. Yengeç kadını, tasarrufu olan, cömert, misafirperver, soru sormaya bayılan, çok çabuk kırılan, narin ve hassas kişilerdir. Eğer yengeç kadınının evine misafir giderse, gerekirse evindeki tüm her şeyi önlerine serebilir. Tamamen misafirin hoşnut olmasını ister. Ayrıca aşırı geleneksel ve kuralları olan bir yapısı vardır. Onlar neye inanır ise ,ona göre davranır. Onları kararından vazgeçirmek neredeyse imkansızdır.

Kızdıkları zaman veya üzüldükleri zaman, onlara, yanında olduğunu söyleyin ve geri çekilin. Çok üstüne gitmeniz sizin de üzülmenize neden olur. Bu tarz duygusal anları yaşarken bencil ve kırıcı olabilirler. Fakat bunu istem dışı yaparlar. Yengeç erkeği ise, sevgi ve saygıyı her şeyden önde tutan, dürüst, ağırbaşlı, delikanlılık kavramını tam anlamıyla yaşayan, duygusal, zarif bir karakteri olan , yüzmeyi, deniz seyahati yapmayı seven, sevince tam seven, mağrur ve güçlü duruşu ile dikkatleri üzerine çeken, düşünceli ve kıskanç bir yapıya sahiptir. Kısmen balık burcuna benzeyen yengeç insanı iyi bir dost ve iyi bir eş adayı olur.

Balık ve Yengeç Aşk Uyumu

Birbirine fazlasıyla benzeyen iki burç olan balık ve yengeç, ilişkiyi yaşarken büyük bir uyum sağlarlar. Eğer beraber olanlar, balık erkeği ile yengeç kadını ise bu aşk uyumu biraz saplantılı olur. Balık erkeğinin sorumsuz ve kayıtsız tavırları , duygusal ve bağlı yengeç kadınını çileden çıkarır. Öyle ki, bu durum yengeç kadınını bazen gözyaşı krizlerine sokabilir. Fakat pes etmeyen yengeç kadını, balık erkeğini düzeltmeye ve bu konuda sürekli uyarmaya çalışır. Ta ki ilişkinin ciddiyetine varana kadar.

Eğer yengeç kadını pes edip bunu yapmaz ise, ilişki sonlanan ve balığın sıradan ilişkilerinden birine döner. Şayet beraber olan taraflar, balık kadını ile yengeç erkeği ise aşk uyumları müthiş bir şekilde olumlu olur. Birbirine benzeyen, ortak yanları çok olan, hayat görüşleri birbirine yakın olan , uyumlu bir çift olurlar.

Balık ve Yengeç Evlilik Uyumu

Evlilik ciddi bir müessese. Eğer taraflar birbiriyle uyumlu olursa , evlilik uzun süreli olur. Evlenen taraflar balık erkeği ile yengeç kadını ise, evliliğin nasıl olduğu büyük bir önem taşır. Sadece gerekli olduğu için, yaşı geldiği için veya karşısındaki kişi iyi biri olduğu için olamamalı. Özellikle balık erkeği için. Eğer sevmeden, aşık olmadan evlenir ise, aldatması kaçınılmaz olur. Sevince sadık bir eşe dönüşen balık erkeği, yengeç kadını ile mutlu olabilir.

Yok eğer tersi bir beraberlik olursa, yani balık kadını ile yengeç erkeği evlenir ise, her ikisinin evliliği sorunsuz ilerler. Karşılıklı olarak sorumluluklarının bilincinde olan, ebeveyn olunca iyi bir anne ve baba olan, dürüstlüğe karşılıklı olarak önem veren, sevgi dolu ve anlayışlı bir evlilik olur. Yengeç erkeği evinde vakit geçirmekten hoşlanan, eşine saygı gösteren, geleceğini planlayan, güçlü ve ılımlı bir erkektir. Ve bu erkeğe karakter olarak benzeyen balık kadını, eş olursa evlilikleri uyumlu olur.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git