Balık Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Balık burcu kadını yapı olarak uyumludur. İnatçı bir kişiliğe sahip değildir ki ilişkide de baskın taraf olma rolünü üstlenmez. Partnerinin söylediklerin dinler ilişki esnasında fazla sorun çıkarmamaya özen gösterir. Aynı zamanda duygusal bir yapıya da sahip olduğundan üzüldüğü, sinirlendiği durumlarda bağırıp çağırmak, kırıp dökmek yerine gözyaşını tercih eder. Zaten karşı tarafın bir şeyine kızmışsa bunu söyleyemez. İçine atar, içinde yaşar çünkü bu kadınlar kapanık bir karakterdedir.

Aslan burcu erkeğine gelecek olursak liderlik özelliğine sahiptir, ilişkide de iplerin elinde olmasını ister. Baskın karakter olduğu için ilişkisinde sözü geçen taraf olacaktır. Aralarında bu konumu elde etmek için büyük kavgalar çıkmayacaktır, çünkü balık kadını bu konuyu zorlaştırmayacaktır.

Değerli okurlar yazımızın bu bölümünde ise bu iki burç arasındaki aşk, evlilik uyumuna göz atacağız.

Balık Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

Ortak yönlerini keşfetmelidirler

Birisi çok duygusal diğeri ise fazla mantıklı olan bu burç anlaşabilir mi dersiniz? Balık, partnerine göre çok daha duygusal bir burçtur. Bunun yanında hep romantik yaşamak ister. Aşk onun ayaklarını adeta yerden keser. Balık, aslana kendini kolayca sevdirir. Onun duygusal ve bir o kadar da romantik halleri kısa bir süre içinde aslan burcunun dikkatini çeker. Kısa süre içinde tutkulu bir aşk başlayabilir. Balık romantizm ile aslan burcunu kendine bağlamayı başarır.

Romantiklik olmaz

Bu durumu ilişkinin avantajı olarak ele alabiliriz. Bu ikilinin dezavantajından da bahsedecek olursak duygusal balık kadını romantik sürprizlerden hoşlanır. Ancak bunun tam tersine partnerinde zerre romantiklik yoktur, öyle romantik şiirler okuyamaz, mükemmel sürprizler yapamaz ne düşünüyorsa ne hissediyorsa açıkça söyler. İkilinin bu özelliklerinden dolayı kadının biraz taviz vermesi gerekebilir.

Aksi takdirde aslan erkeğinden beklediği romantik tavırlar onu hayal kırıklığına uğratabilir. Bu da ilişkinin gidişatını etkileyebilir. Aslanın kendini biraz zorlayarak bazı küçük sürprizler yapması ilişkilerinin sağlam ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olabilir.

Birbirlerinin ilgi odağı olabilirler

Aslan burcu da lider ve bir o kadar da duygusal haliyle partnerinin dikkatini çeker. Bu iki burç birbirine anlayış ve çaba gösterirse güzel bir aşk ilişkisi yaşanır. Ruhsal özellikleri birbirinden çok farklı olsa da birbirini tamamlayıcı niteliktedir diyebiliriz. Aslan her zaman daha üstün gelecek ve partneri üzerinde bir baskı kuracaktır. Bu da aşk ilişkisinde iki tarafa da zarar verebilir. Bu nedenle iki burçta birbirine karşı çok anlayışlı olmalı ve bir süre iki tarafta birbirini dinlemeye özen göstermelidir.

Zorlukların üstesinden birlikte gelmelidirler

Aslan erkeği gücü ve heybeti, balık burcunun da narinliği göz önüne alındığında aslında uyumsuz bir çiftten ve olmayacak bir ilişkiden bahsediliyormuş gibi görünebilir. Ancak durum pek de öyle değildir çünkü bu çift uyumu çok yakalayamasalar da ilişkilerini şaşılacak derecede iyi yürütebilirler. Aslan erkeği ateş grubundan balık kadını ise su grubundandır yani aslında bir araya gelmeleri kolay değildir.

Aslan erkeği hediyelere, küçük notlara ve sevgi sözcüklerine boğacaktır. Bu burcun kadını da ilgiye, sevgiye, sarılıp sarmalanmaya ihtiyaç duyar ki bu noktada o da aslan erkeğinin sıcakkanlı, dışa dönük ve cömert oluşu da onun çok hoşuna gidecektir. Ancak aslan erkeğinin balık kadınının yalnız kalmasına izin vermelidir çünkü balık içine kapanıktır ve dertlerinden kurtulabilmek için de yine yalnız kalmaya ihtiyacı vardır.

Sıkıntı olabilecek konu

İlişkinin dezavantajı sayılabilecek diğer bir durumsa aslanın dengesizliğidir. Gelgitlerle dolu aslan erkeğinin ne yapacağı belli olmayan hareketleri ve bir saati diğerine uymaz tavırları partnerini baya bir zorlayacaktır. Bu konuda balık kadınının çok takıntılı olmaması gerekir. Ancak bu dezavantajların yanı sıra bazı küçük fedakarlıklarla ikili çok uyumlu bir ilişki yaşayabilir.

Balık Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirlerine ayak uydurmayı öğrenmeleri gerekir

Bu iki burç için evlilik yaşantısı sevgili hayatına göre biraz daha zor olabilir. Yaşantılarında balık kadını daha sakin ve kararlıdır. Aslan erkeği, eşine ve diğer insanlara karşı her zaman lider konumda olmak ister. Ayrıca ilgisizliğe asla tahammül edemez. Balık kadını bu konuda oldukça başarılıdır. Partnerine istediği ilgiyi gösterecektir. Eşlerinden romantizm bekler. Bu nedenle evlilikleri sürecinde partneri onu bu konuda anlamaya çalışmalı ve onun duygusal isteklerini karşılamaya çalışmalıdır. Fakat her iki burç da merhametli ve cana yakın kişilik özelliklerine sahiptir. Bu nedenle evlerinde hem birbirlerine hem de çocuklarına karşı sevgi dolu yaklaşacaklardır.

Sosyal yaşamları farklıdır

Bu evlilikte en sosyal olan taraf aslan erkeği olacaktır. O oldukça hareketlidir ve enerji dolu, kıpır kıpır bir kişilik yapısına sahiptir. Gün içerisinde ne yaparsa yapsın yorulmak, yerinde durmak nedir bilmez. Girdiği her ortamda rahatlıkla herkesle samimi olabilir. İnsanlara çabuk uyum sağlayan bir yapısı bulunmaktadır. Balık kadını ise partnerine göre daha soğuk bir yapıya sahiptir. Evlilikleri sürecinde eşine ne kadar uyum sağlamaya çalışsa da insanlara karşı hep ön yargılıdır.

Böyle olmasının temel nedeni insanların onun kalbini kırmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü çok hassas bir kalbi vardır. Ama bu durum evlilik süreçlerine olumsuz yansımayacaktır. Her zaman eşinin enerjisine ve hareketliliğine karşı anlayışlı yaklaşarak uyum sağlamaya çalışacaktır.

Evlilik yaşantıları enerjik ve hareketli geçecek, sıkılmaya vakitleri kalmayacaktır. Bu çift evlilikleri boyunca gezip tozacak, arkadaşları ile eğlenceli vakitler geçireceklerdir. Evliliklerinde sosyal yaşantı onlar için olmazsa olmazlardandır. Evlerine ve ailelerine her ne kadar düşkün olsalar da sosyal hayatlarından asla ödün vermezler. En güzel tarafı da birbirleri olmadan eğlenmek ve gezmek istemezler.

İkisi de çocukları ile vakit geçirmeyi sever

Her iki burç da aile ve ev hayatını çok önemserler. Çocukları ile vakit geçirmek, onlara zaman ayırmak oldukça önemlidir. Fakat balık kadını partnerine göre ev hayatını daha çok sevdiğini söyleyebiliriz. Evi ve ailesi için sosyal yaşantısından ödün verebilir. Aslan erkeği, arkadaşlarından ve sosyal yaşantısından kopamaz. Çocukları ve ailesi ile vakit geçirmeyi de çok sever ama onlar için kendi zevklerinden ödün veremez. Bu durum evliliklerini zaman zaman çıkmaza sokar. Balık kadını çok hassas ve kırılgan olduğu için eşinin bu davranışlarına çok üzülür. Bu durumda aslan erkeğine daha anlayışlı olmak ve ailesine karşı ilgisini asla eksik etmemek düşer. O böyle davrandığı sürece evlilikleri güzel bir şekilde devam edecektir.

İlişkide lider olan taraf aslan erkeğidir

Bu evlilikte lider konumda olmak isteyecek ve her zaman sözünün geçmesini isteyecek olan taraf aslan erkeğidir. Alınan tüm kararlarda hep son sözü söylemek ister. İlişkide tüm ipleri eline almak ve eşine karşı üstünlük sağlamak ister. Bu durum karşısında balık kadını partnerine karşı anlayışla yaklaşacaktır. Onun için partnerinin daha baskın karakterde olması bir sorun teşkil etmemektedir. Bu nedenle aslan erkeğinin bu tutumu evlilik yaşantılarını olumsuz yönde etkilemez. Ama yine de eşinin kararlarını da önemsemesi ve evlilikte ortak kararlar alınmasını tavsiye ediyoruz.

Çocuklar üzerinde de partnerine göre daha fazla baskın olan taraf aslan erkeğidir. Çocukları üzerinde otorite kurmayı, onları belirli kurallar çerçevesinde yetiştirmeyi istemektedir. Onlara karşı aşırı korumacı tavır sergileyebilir. Bu durum çocuklarını zaman zaman rahatsız edecektir. Balık kadını, daha özgürlükçü ve anlayışlı bir annedir. Çocuklarının aldığı kararlara saygı duyar ve müdahale etmez. Fakat aslan erkeği çocuklarının okul hayatına, iş hayatına ve hatta eş seçimlerine kadar her konuda müdahale eder. Onun bu davranışı ev yaşamında problemler yaşanmasına neden olabilir. Çünkü balık kadını eşi ile çocuklarının arasında kalacak ve en çok kırılan taraf olacaktır.

Sorumluluk sahibidirler

Her iki taraf da evliliklerinde eşlerine ve çocuklarına karşı sorumluluk sahibidir. Özellikle aslan erkeği partnerine göre bu konuda daha baskın bir kişiliktedir. Üstlendiği işleri mutlaka yerine getirir. Asla sorumsuz bir eş profili olarak görünmez. Evin geçimini ve tüm ihtiyaçları ile aslan erkeği ilgilenecektir. Bu durum partnerinin oldukça hoşuna giden bir olaydır. Evde her şeyin sorumluluğunu eşinin üstlenmesinden asla rahatsızlık duymaz. Aksine bu onun hayatını kolaylaştıran bir etkendir. Aslan erkeği de zaten yapısı gereği lider özellikte olduğu için, bu tür işleri evin erkeğinin halletmesi gerektiğini düşünür. Kısacası her ikisi de sorumluluk sahibidir fakat aslan erkeği bazı durumlarda partnerine karşı daha baskın çıkmaktadır.

İlişkinin belirleyicisi balık kadınıdır

Bu çiftin evliliğinde ilişkinin gidişatını belirleyen ve şekillendiren taraf her zaman balık kadınıdır. Eğer partnerine karşı kırılgan ve alıngan olmaz ise çok mutlu bir evlilik süreçleri olacaktır. Aksi taktirde ilişkide çok büyük problemler yaşanabilir. Bu kadınlar sakin yapıları ile aslan erkekleri ise enerjik yapıları ile ön plana çıkarlar. Zaman zaman aslan erkekleri eşlerine karşı kaba konuşmalar ve tavırlar sergileyebilir. Balık kadını alınganlığını evliliklerinde sürdürür ise ortaya çözülemeyen sorunlar çıkabilir. Bu nedenle her iki taraf da evlilik öncesinde iyi düşünmeli ve o şekilde evliliğe adım atmalıdırlar.

İki taraf da romantiktir

Aslan erkeği o kadar cömert bir kişilik yapısına sahiptir ki evlilikleri boyunca partnerini hediyelere boğacak ve şık yemeklere götürecektir. Balık kadını da zaten romantik ilişkilerin insanıdır. İlgi görmek, sevilmek ve önemsenmek ilişkisinde görmek ve yaşamak istediği durumlardır. Bu nedenle aslan erkeği partnerinin isteklerine karşılık verebilecektir. Sadakat, romantizm ve tutku balık kadınında toplanmıştır. Bu özellikleri partnerinin oldukça hoşuna gitmektedir. Bu nedenle romantizmin doruklarına kadar yaşanacağını ve bu durumun da evliliklerine renk katacağını söyleyebiliriz.

Evliliklerinde hem mantık hem de duygusallık hüküm sürer

Aslan erkeği mantığı ile hareket eden bir kişiliğe sahip iken eşi tamamen duygusallığı ile hareket etmektedir. Bu nedenle aralarında zaman zaman anlaşmazlıklar görülebilir. Fakat bu iki özelliği dengeleyip o şekilde karar vermeye çalışırlar ise son derece düzgün ve önemli kararlar alabilirler. Evlilik süreçlerinde çocukları ile yada herhangi başka bir konu ile ilgili karar verirlerken birbirleriyle düzgün ve saygı çerçevesinde iletişim kurmaları oldukça önemlidir. Aslan erkeği bu noktada partnerine göre daha ben merkezci olduğu için kendi kararlarının geçerli olmasını isteyebilir. Fakat partneri her zaman ve her konuda onu idare edemez. Bu nedenle evlilikleri sürecinde özellikle aslan erkeğinin partnerinin kararlarını da önemsemesini tavsiye ediyoruz.

İki taraf da ilişkisine sadıktır

Her iki burç da yapıları gereği eşlerine sadık kalmayı tercih ederler. Özellikle aslan erkeği için evliliğin olmazsa olmazlarından biri güvendir. O güçlü yapılarının altında aslında oldukça hassas bir kalpleri vardır. Karşısındaki kişiye güven duymaz ise ilişkisinde sürekli problemler ortaya çıkar. Balık kadını partnerinin tüm bu isteklerine en iyi karşılık verebilecek burçlardan bir tanesidir. Eşine o kadar sadıktır ki gözü başka hiç kimseyi görmez. Eşinin sözünden çıkmaz. Bağımsızlığına çok da düşkün olmadığı için partnerinin güvenini sarsan ortamlarda çok fazla bulunmamaya çalışır. Aslan erkeğinin istediği de budur zaten.

Birbirlerine hayranlık duyarlar

Bu çift çok farklı karakter yapılarına sahiptirler. Belki de onları birbirlerine bağlayan en önemli nokta zıt kişiliklere sahip olmalarıdır. Hayatları boyunca birbirlerinden öğrenecekleri o kadar çok şey vardır ki. Bu durum onların evliliğinin her zaman dinç kalmasını sağlamaktadır. Birbirlerini keşfettikçe hayranlık duymaya başlarlar. Sürekli yeni şeyler öğrenmek için daha çok vakit geçirmek isterler. Bu da aralarında özel ve çok güçlü bir bağ oluşmasına neden olur. Tam bir aşk evliliği yaşarlar.

Hayata karşı pozitif yaklaşırlar

Her iki burç da hayatta sevgi dolu ve enerjik olmayı tercih ederler. Yaşadıkları tüm olumsuzluklara bardağın dolu tarafından bakmayı bilirler. Bu nedenle evlilik süreçlerinde tartışmalar yada karşılarına çıkan engeller onları asla yıkamaz. Aksine onların bu pozitiflikleri birbirlerine yansıdıkça aralarındaki sorunlar kendiliğinden çözülür. Bulundukları ortama renk katarlar. Kötümserlik yerine iyimser olmayı tercih ederler. Çocuklarını da aynı pozitiflik ile yetiştirmeye özen gösterirler. Evlilik yaşamlarında her zaman birbirlerine destek olurlar.

Eleştiriden nefret ederler

İkisi de eleştiriden ve eleştirilmekten nefret ederler. Karşılarındaki insandan bir anda soğurlar. Böyle kişilikteki insanlar ile de vakit geçirmekten hiç hoşlanmazlar. Özellikle aslan erkeği hep iltifatlar duymak isteyen biridir. Partnerinin onu eleştirmesine, eksik yönlerini söylemesine asla tahammül edemez. Balık kadınları ise duygusal ve kırılgan yapılarından dolayı eleştirilmekten hiç haz etmezler. Bu nedenle evlilikleri sürecinde birbirlerini eleştirmemeli aksine sürekli birbirlerine iltifatlarda ve övgülerde bulunmalılar.

Evliliklerinde kaba davranışlara yer yoktur

Özellikle balık kadınları hassas yapıya sahip kişilerdir. Partnerlerinin sert bir bakışına dahi kırılıp kendilerini harap edebilirler. Hep ilgi odağı olmak, sevmek ve sevilmek isterler. Her konuda anlayışlı davrandıkları için partnerlerinden de aynı yaklaşımı beklerler. Fakat aslan erkekleri yapıları gereği daha sert ve hükmedici davranışlara sahiptir.

Bazen düşünmeden konuşup, eşlerinin kalplerini kırabilirler. İlişkilerinde emredici ifadelere yer vererek kaba davranışlar sergileyebilirler. Fakat partnerlerine bu şekilde yaklaşırlar ise onları kısa sürede kaybederler. Çünkü balık kadını bu duruma çok fazla katlanamaz. Bu noktada partneri daha anlayışlı, yumuşak ve nazik davranışlar sergileyerek eşlerinin kalbini kazanmalıdırlar.

İlişkide daha fedakar olan taraf balık kadınıdır

Aslında her iki burç da aşık olduklarında oldukça fedakar davranışlarda bulunurlar. Fakat aslan erkeğinin partnerine göre daha sert çizgileri vardır. Evlilik sürecinde istedikleri olmaz ise sorun çıkartırlar. Balık kadını, her konuda eşine karşı fedakar yaklaşımlarda bulunur. Eşinin tüm olumsuz özelliklerine karşı anlayış gösterebilir. Sert çizgileri ve olmazsa olmazları yoktur. Aşık oldukları adama ve çocuklarına karşı ellerinden ne geliyorsa yapmak için uğraşırlar.

Tüm hayatlarını sevdikleri adama adarlar. Yeri geldiğinde kendi düşüncelerini, kararlarını ve inandıkları şeyleri hiçe sayarlar. Asla gurur yapmazlar. Bu nedenle evliliklerinde en fedakar olan taraf balık kadınıdır. Aslan erkeği eşinin değerini bilmeli ve ona yaklaşım tarzını biraz olsun değiştirmelidir. Çünkü bu konuda oldukça şanslıdırlar.

Rahat ve konforlu bir yaşam isterler

Çiftin evlilik süreçlerinde yaşadıkları evin rahat ve konforlu olmasını çok önemserler. Her şeyin en iyisine sahip olmak isterler. Özellikle balık kadınları ev hayatına çok düşkündürler. Neredeyse bütün vakitlerini ev içerisinde geçirirler. Bu nedenle eşyaların lüks olması onlar için daha önemlidir. Evlerini zevklerine göre tasarlamak ve dizayn etmek isterler. Partnerleri de onlarla aynı fikirde olduğu için bu konuda da iyi anlaşırlar ve herhangi bir problem ile karşılaşmazlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.