Aslan Kadını ve Yay Erkeği Uyumu

25.02.2016
Aslan Kadını ve Yay Erkeği Uyumu

Aslan burcu kadını yapısı gereği oldukça sert bir yapıya sahiptir. Kolay bir şekilde çözülmesi imkansız ve her burçla kolay bir şekilde anlaşamaz. Kendi sürpriz yapmayı sevmese bile, kendisi için sürekli farklı fikirleri içerisinde barındıran sürprizleri de görmek ister. Bu yapısı ile de bir erkeği elinde tutmak isteyip, pek de çaba sarf etmeyen kadınlar olarak baş sırada gelmektedir.

Yay burcu erkeği ise; partnerlerinin tam zıttı olarak hem herkes ile oldukça rahat anlaşır hem de her ortama oldukça kolay bir şekilde uyum sağlar. Yumuşak tavırları sayesinde oldukça rahat anlaşabiliyor olmasının yanı sıra, tek kötü yanı; eğer birinin onu kullandığını düşünmeye başlarsa, asla o kişi ile bir daha muhatap olmaz ve tüm irtibatını da ne kadar sevse de koparacak bir yapıya sahiptir.

Aslan Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

İkisi de tam bir aşk burcudur

Aslan burcu sadıktır, aşık olduğu kişiye büyük bir güven ve bağlılık duyar. Ona göre tek ve gerçek aşk vardır ve tek bir kişiyle yaşanır. Sevdiği insana adeta tapar. Aşık olduktan sonra gözü hiçbir şey görmez. Onun için yalnızca sevdiği kişi kalır. Tek bir aşka olan inancıyla aşık olduğu kişiye ömrünü adeta adar. Gözü ondan başkasını görmez.

Yay burcu da aşka çok büyük bir önem verir; daha heyecanlı yaşamayı sever. Aşık olduğunda adeta ayakları yere basmaz. Bu heyecanlı aşık kolayca partnerini etkisi altına alabilir ve bir anda kendisine aşık edebilir. Onun idealist tavrı, kazanma hırsı, partnerini çok fazla etkiler. Kendisini bir anda ona aşık bulabilir. Partnerinin naif tavırlarından, sakin ve soğukkanlı yapısından çok etkilenir. Lider tavrı ona çekici gelir. Soğuk yapısı ile dikkat çekse de, aşk konusunda oldukça sıcak kanlı ve bir o kadar da cana yakındır. Bu sıcak tavırları ile de kısa sürede karşı tarafın dikkatini çekip, kendisine sırılsıklam aşık edebilir. Bu iki burç arasında güzel bir aşk ilişkisi yaşanır.

Birbirlerini dinlemeleri şart

Kusursuz ve uyumlu bir ilişki yaşamak isterlerse birbirlerini çok iyi anlayıp, dinlemeleri gerekir. Aksi takdirde aslan kadını sinirlendiğinde çok kırıcı sözler söyleyebilir. Partnerlerinin sabırlı ve anlayışlı olmaları gerekir. Bu ikili birbirlerini iyi anladıklarında, dolu dolu ve huzurlu bir aşk yaşarlar. Öncelikle birbirleri için iyi birer arkadaş olurlar. Daha sonra da anlayışlı ve iyi birer sevgili olmaları mümkündür.

Özgürlüğü severler

Yay erkeği; entelektüel, meraklı, duyarlı ve cana yakın yapısıyla iyi niyetli ve dürüst olan aslan kadınının ilgisi çekecektir. Hareketli ve enerjik yapıları sayesinde birlikte gezip, eğlenerek hiç sıkılmazlar. Açık havaları ve bağımsızlığı iki burç insanı da sever ve benimser. Maddi konularda ikisi de savurgandır. Bu yüzden birikim yapmakta çift olarak zorlanabilirler.

Güçlü karakter yapısı ile bilinen aslan burcu ve özgürlüğüne düşkün yapısı ile yay burcu karakter olarak çok farklı yapıdadır. Bu iki burç çok farklı olmasına rağmen birbirini tamamlar ve aşk ilişkilerinde oldukça büyük bir uyum sağlar.

Birini alttan alması gerekebilir

Çift, oldukça zıt karakterlere sahip oldukları için bir ilişkiye başlayabilirler; fakat bunun uzun sürmesi pek ihtimal değildir; çünkü aslan burcu kadını “ben ne dersem o” diye düşünürken, sevgilisi artık bir müddet sonra bundan rahatsız olmaya başlayarak kendisini de uzak tutmaya başlar. İlişkilerinde hep erkeğin alttan alması gerektiğinden dolayı, partneri buna uzun bir süre tahammül edemez ve kısa sürede başlamış olan bu ilişkileri sona erecektir.

“Heyecan” bu çiftin ilişkisindeki anahtar kelimelerden biridir. Her ikisi de çok heyecanlıdır. Bu halleri zaman zaman şiddetli kavgalara da sebep olabilir; ancak genelde ilişkilerine renk katan bir faktördür.

Zıtlıklar oldukça fazladır

Bu iki burç çok ortak noktaları olan ama bazı açılardan da çok zıt burçlardır. Özellikle yay burcu çift karakterli yapısıyla bilinir. İlişkileri; ya zıtların çekiminin başarısı ya ortak noktaların fazlalığı yada kişiliklerin çatışması olarak seyredecektir. Genel olarak çok uyumlu kabul edildikleri halde bir kısım astrolog; aslan kadınının dediğim dedik yapısı ve partnerini de buna uzun süre dayanamayacak olması nedeniyle ilişkilerinin çok uzun süreli olmayacağı ve problemler yaşayabileceklerini savunmaktadır.

Sosyal oldukları için paylaşacak çok şeyleri olur

İki burç da ateş elementine dahildir. Bu benzerlikten dolayı birbirlerine uyum sağlamaları da kolaydır. Her ikisi de sosyal ve eğlenceli burçlardır. Aslan burcu kadını liderlik özelliği ile sevilen, partneri ise çılgın yapısı ile dikkat çeken burçlardır. Bu ikilinin konuşacak ve paylaşacak çok şeyleri olabilir. Birbirlerine vakit ayırıp, baş başa kaldıklarında çok mutlu anlar yaşayabilirler. Zıt burçlar olduklarından, zıt kutupların birbirini çekmesi nedeniyle anlaşmaları mümkündür.

Sohbetleri hiç bitmez

Birçok konuda bilgili olan yay erkeği, kültürlü ve bilgili kadınlar ile sohbet etmekten hoşlanır. Bu nedenle aslan burcu kadını girişken, dikkat çekici ve hırslı yapısı ile partnerinin dikkatini çabucak çekebilir. Hoş sohbeti ve sempatik yaklaşımı ile karşısındaki insanları etkilemeyi bildiği için partnerini de çabucak etkileyecektir.

Biz sadece arkadaştık aslında

Aslan kadını ile yay erkeği öncelikle çok iyi anlaşan iki arkadaş olabilirler. Birlikte gezer tozar, eğlenir ve sosyalleşirler. Ortak hayat tarzları ve espri anlayışları onları birbirlerine çeker. Birlikte dünyanın tozunu atabilirler ve o sırada sadece arkadaştırlar! Ancak zamanla bu arkadaşlık romantik bir ilişkiye dönüşebilir. Bu durum, etraftakileri şaşırtmayacaktır. Zaten ne kadar uyumlu oldukları her zaman fark edilir. Bu iki çok iyi arkadaş soluğu nikah masasında aldıktan sonra da her zaman çok eğlenen iki arkadaş olacaklardır.

Aslan Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

Yayı evliliğe alıştırmak gerekebilir

Büyük oranda bir uyum göstermektedirler. İkisi de ateş grubuna mensup olan bu çift, özgür ruhları, enerjik ve sosyal yapıları ile iyi bir birlikteliğin kapısını aralayabilirler ve mükemmele yakın bir evlilik yapabilirler; ama bir yay erkeğinin evliliğinden bahsediliyorsa, öncelikle yapılması gereken partnerini onu evliliğe ikna ettiği için tebrik etmek olmalıdır. Zira yay erkeği evlilikten çok korkar. Genellikle evliliğin imasını bile fark edince kaçacakken partneriyle evlenmesi, onun hayat arkadaşına ne kadar değer verdiğinin bir kanıtı olarak ele alınabilir. Kolaylıkla evlenebilecek bir erkek değildir ve evlilik hayatı boyunca da bu özgür yapısını koruyacak, kısıtlanmaya karşı ciddi bir tepki verecektir. Bu erkekle evlenen aslan kadınının ilk dikkat etmesi gereken konu budur.

Evlilik hayatından ve bağlanmaktan korkan erkek, partneri için zorlu bir kişiliktir; çünkü aslanlar evlilik ve ev hayatına bağlı, eşine sadıktır, çocukları çok sever ve ayrıca disiplinlidir. Bu nedenle yay erkeği, sevgilisinden uzaklaşabilir. Eğer sizi gerçekten tanımasını ve anlamasını sağlayabilirseniz, evliliğe de sıcak yaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Onun sizde aradığı şey; dış güzelliğinizin yanında, kafa yapınızın da kendisine uygunluğudur.

Dış görünüşe önem verirler

Evliliklerinde paylaşım, heyecan ve neşenin eksik olmayacağı bir çifttirler. Bu iki burç insanı fiziksel olarak da birbirlerine yakışırlar. Yay erkekleri sadece samimi, entelektüel ve esprili yanlarıyla değil, fiziksel görünüşleriyle de dikkat çeken, gösterişli tiplerdir. Aslan kadını da zaten kendine iyi bakar ve fiziksel görünüşünü de diğer pek çok şey gibi çok önemser. Kılığı kıyafeti ve makyajıyla her zaman ön plandadır. Bu yüzden ikisi fiziksel görünüş açısından da iyi bir çift oluşturacaktır.

Neyse madem evlendik, beraber eğlenmeye devam edelim

Her iki burçtan kişiler de son derece sosyal, girişken ve hareketlidirler. Bu faktör bu iki burç insanının uyumlu olmasının arkasındaki en önemli etkenlerdendir. Bu yüzden, “E evlendik artık, oturalım köşemize” demezler. Kaldıkları yerden eğlenmeye ve hayattan beraberce zevk almaya devam ederler. Her iki burç mensubu da arkadaşları tarafından çok sevilen, popüler tiplerdir. Böylece aslan kadını, seyahati de seven partneri ile bol bol sosyalleşerek yeni insanlar tanıyabilir ve her iki taraf da bu durumdan çok zevk alır.

Eşi için özgürlüğünden fedakarlık etmeyenlerin mutlu beraberliği

Aslan kadını, hayat arkadaşı için dahi özgürlüğünü feda edecek bir kadın değildir. Partnerine göre ise böyle bir şey teklif dahi edilemez. Bir evlilikte nefes alma alanı bırakmak söz konusu ise herhalde bunu en iyi yapabilecek çifttirler. Gerçi aslan kadını, evliliğinde “biz”olmayı , birçok şeyi eşiyle birlikte yapmayı sever; ama bu onlar için yine de bir sorun olmayacaktır; çünkü beraberken bile özgür hareket etmeyi becereceklerdir. İkisi de bunu karşı tarafın kendisini sevmediği yönünde yorumlamaz. İkisi de özgür bırakıldıklarında sadık olacaklarını ve seve seve kürkçü dükkanına döneceklerini bilirler; çünkü dürüstlük her iki taraf için de çok önemlidir.

İkisi de samimiyete önem verir. Bekarlıklarında bir miktar çapkın olarak bilinen yay erkekleri aslında partneri kadar kendisini rahat bırakanı bulamadığı için sıkılıp gitmiştir. Böyle bir kadın bulduğunda ise yine özgürlüğünden taviz vermeyecek; ama onun değerini de bilerek ona ihanet etmeyecektir. Aslan kadını, partnerini özgür bırakarak yine de “biz” olmayı başarabilirse, hayalindeki mutlu evliliği yaşayacaktır. Yay erkekleri kısıtlanmaya ve sıkıntıya gelmeyen ve serbest bırakıldıkları ilişkileri daha iyi yürüten erkekler olduklarından onlara bu özgürlüğü sağlayan kadınlara çok iyi yaklaşırlar.

Bu evlilikte eğitim şart

Yay erkeği, entelektüelliğe ve bilgi edinmeye çok önem verdiğinden partnerinin donanımlı olması bir avantajdır. Eşi de hırslı ve genelde alanında çok başarılı bir kadın olduğundan partnerinin bu beklentilerini karşılıyor olma ihtimali yüksektir. Hiçbir merakı ve ilgi alanı olmayan bir kadın yay erkeğini çıldırtabilir. Aslan kadını ile böyle bir sorun yaşamaz. Hem havalı eşinin böyle bilgili olmasından da gurur duyacağından onu her zaman destekleyecektir.

Ne zaman bitirdik yine parayı?

Yay erkeği maddi konular ve iş konularında çok sorumlu bir erkek değildir. Her ne kadar işinde başarılı da olsa çabucak sıkılıp, bir anda her şeyi bırakabilir. Para kavramına biraz mesafelidir. Çok para harcayabilir; çünkü paraya değer vermez. Bu haline maceraperest, heyecanlı yapısı da eklenirse evliliklerinde zaman zaman krizlere neden olacak maddi sorunlar yaşanabilir.

Bu durumda, onu en iyi anlayabilecek olan kendisi de sosyal olan ve gerektiğinde çok para harcayabilen aslan kadınıdır. Gerçekten onun da çok tutumlu olduğu söylenemez. İkisi de yemeyi içmeyi gezmeyi çok sevdiklerinden harcamaları zamanla boylarını aşabilir. Evliliklerinde bu konuda dengeyi sağlayacak bir taraf olmaması bir dezavantajken, bu durumdan dolayı birbirlerini suçlamamaları da avantajdır.

Öte yandan yay erkeği, partnerinin her zaman gösterişine düşkün olduğunu ve alışkın olduğu standartların altına düşüldüğünde rahatsızlık göstermeye başlayacağını bilerek hareket etmelidir.

Romantizmde de fark atarlar

Buraya kadar bu iki burç insanı hakkında sürekli sosyalleşip, eğlenen bir çift tablosu çizmiş olabiliriz; ama sakın onların evliliklerinde liseli gibi arkadaş arkadaş takıldıklarına dahil yanlış bir kanıya kapılmayın!

Aslında her iki burç mensubu için de romantizm ve aşk önemlidir. Bu açıdan da çok uyumlu bir birliktelikleri vardır. Yay erkeği sürprizlerle dolu yapısıyla, partnerini romantik anlamda her zaman mutlu edecektir. O tam anlamıyla bir aşk kadınıdır. Bir erkeği sevdiği zaman ona çok hızlıca ve aşırı bağlanabilir. Bu da hayat arkadaşına aşırı bir düşkünlük hali yaratır. Ona göre evlilik ile birlikte eşiyle tek kişi olmuşlardır. Her aktivitede eşiyle birlikte olup, her yere onunla gitmek ister.

İlgiyi severler

Yay erkeği ilgiyi sever; ama aşırıya kaçılmasından hoşlanmazken, sevgilisi her zaman bütün ilginin kendi üzerinde olmasını ister. Öte yandan aslan kadını hayat arkadaşına ilgi göstermek konusunda kendi ilgi isteği kadar duyarlı değildir. Bir bütün olmayı çok ister ve kendisi için ilgi de ister; ama partnerini elinde tutmak için özel bir çaba da sarf etmez. Yani, hayat arkadaşının huyuna suyuna gitmez. Bu da ikilinin ilişkisi açısından bir dezavantaj oluşturmadığı gibi avantaj olarak bile düşünülebilir; çünkü yay erkeği zaten kendisiyle fazla ilgilenilmesini, çok üstüne düşüldüğü yönünde yorumlayacak ve bundan hoşlanmayacaktır.

Duruma aslan kadını açısından bakılırsa, erkekler tarafından beğenilmeyi çok önemsediğinden partnerinin kendisi için istemediği ilgiyi hayat arkadaşına göstermesi gerektiği açıktır. Açıkça şımartılmak ister. Etrafından görmek istediği ilgiyi hayat arkadaşından da görmeyi isteyecektir; ama bunu üstüne düşmekle karıştırmamak gerekir. Daha önce de söylediğimiz gibi, her ikisi de birbirlerine alan bırakabilen birer eştir.

Macera, nereye kadar? Kariyerimiz ne olacak peki?

Aslan kadınının evliliklerinin şu yada bu döneminde mutlaka yay erkeğine sarf edeceği bir cümledir bu! Yay erkeği görüşlerine sıkı sıkı bağlıdır. Asla bağnaz, tutucu değildir. Tam tersine; entelektüel birikimi sonucu edindiği fikirlerin savunucusudur. Bu yüzden kendisini bir ideale, fikre adadığı yada büyük ve riskli maceralara atıldığı bir hayatı olabilir.

Bu durum hırslı ve kariyerinde yükselmek isteyen partneri için zaman zaman itici olabilir. Aslan kadını da macerayı sever; ama onun kadar hayalperest değildir; ayakları yere basar. Oysa yay erkeği bazen kendini maceraya kaptırarak sorumluluklarını ihmal edebilir. Flört sırasında o kadar da sorun yaratmayan hatta atak yapısından etkilenen aslan kadınının hoşuna giden bu durum, evlilik sonrası ciddi bir problem oluşturabilir.

Yay erkeğinin evlendikten sonra bütünüyle sorumsuz olduğunu da söyleyemeyiz. O her zaman çocuk kalmaya çalışan, romantik, maceraperest ve hayalci yapısıyla zaman zaman gerçeklikten uzaklaşabilir. Öte yandan vicdanlı yapısı, özellikle çocuklarının da olması durumunda onu sorumluluklarına geri çağıracaktır. Kendisi de aslan kadınının aşırı hırslı, kariyerist, inatçı ve iddiacı yapısını zamanla itici bulabilir.

Bu evde herkes eşit

Bu evlilikte her iki taraf için de otoriter bir yapı söz konusu olamaz. Aslan kadını her zaman saygı görmek ister. “Gurur” kavramı onun için çok değerlidir. Gururunun kırılması ilişkisini ciddi olarak gözden geçirmesine sebep olur. Bu yüzden, eşit haklara sahip olduğu, söz hakkı olan bir evlilik isteyecektir. Partnerinin de modern ve entelektüel yapısından dolayı buna itiraz etmesi söz konusu değildir. Onların evliliği birlikte karar alınan, çağdaş bir evlilik olacaktır. Sonuçta her iki taraf da bağımsızlığını seven ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kişilerdir.

Her şey her zaman tozpembe olmayacak

Bu evlilikte sorun olabilecek en önemli konular; yay erkeğinin maceraperestliği ve savurganlığı ile partnerinin kızdığında çok agresif olabileceği gerçeğidir. Gurur, ilgi görme isteği, lükse düşkünlük, kariyeristlik aslan kadınının zaaflarıdır. Partneri ise bazen aşırı ilgisiz ve kırıcı derecede dobra, evliliğini ikinci plana atacak kadar özgürlükçü, bir çok sorumluluğunu göz ardı edecek kadar maceraperest olabilir. Zıt kutuplar oldukları unutulmamalıdır.

Genel olarak zıt kutuplar birbirini çekse de zaman zaman her iki tarafın bu zaafları onları birbirlerinden uzaklaştırıcı bir rol oynar. Bu noktada yay erkeğinin çift karakterli yapısını da göz ardı etmemek gerekir. Astrologların çoğu bu iki burç mensubunun çok iyi bir çift olacağını söylese de, her iki tarafın da bu zaaflarından dolayı ikilinin evlilik ilişkisine temkinli bakan astrologlar da vardır.

Birbirlerini anlamaları gerekir

Genel olarak, bu iki burcun evlilik uyumu pek çok noktada güçlüdür. Özellikle aslan kadını partnerini özgürlüğüne saygı duyar, maceralarına ve bazen sorumsuz davranmasına katlanabilirse; yay erkeği de sevgilisinin beklediği ilgiyi gösterip, ona karşı biraz alttan alırsa, çok başarılı ve mutlu bir evlilikleri olabilecektir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.