Aslan Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu

Aslan Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu
25 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.887 kez okundu.

İki burçta ateş elementine dahildir. Bu benzerlikten dolayı birbirlerine uyum sağlamaları da kolaydır. Her ikisi de sosyal ve eğlenceli burçlardır. Aslan burcu kadını liderlik özelliği ile sevilen, yay burcu ise çılgın yapısı ile sevilen burçlardır. Bu ikilinin konuşacak ve paylaşacak çok şeyleri olabilir. Birbirlerine vakit ayırıp baş başa kaldıklarında çok mutlu anlar yaşayabilirler. Birbirlerine zıt burçlar olduklarından zıt kutupların birbirini çekmesi nedeniyle anlaşmaları mümkün olacaktır.

Kusursuz ve uyumlu bir ilişki yaşamak isterlerse, birbirlerini çok iyi anlayıp dinlemeleri gerekir. Aksi takdirde aslan kadını sinirlendiğinde çok kırıcı sözler söyleyebilir. Yayların sabırlı ve anlayışlı olmaları gerekir. Bu ikili birbirlerini iyi anladıklarında dolu dolu ve huzurlu bir aşk yaşarlar. Öncelikle birbirleri için iyi birer arkadaş olurlar. Daha sonra da anlayışlı ve iyi birer sevgili olmaları mümkündür.

Yay erkeği, entelektüel, meraklı, duyarlı ve cana yakın yapısıyla iyi niyetli ve dürüst olan aslan kadınının ilgisi çekecektir. Hareketli ve enerjik yapıları sayesinde birlikte gezip eğlenerek hiç sıkılmazlar. Açık havaları ve bağımsızlığı iki burç insanı da sever ve benimser. Maddi konular da yay burcu erkeği de aslan kadını gibi savurgandır. Bu yüzden maddi anlamda birikim yapmakta çift olarak zorlanabilirler.

Evlilik hayatından ve bağlanmaktan korkan erkek, bu burç kadını için zorlu bir kişiliktir. Çünkü kadınlar evlilik ve ev hayatına bağlıdır, eşine sadıktır, çocukları çok sever ve ayrıca disiplinlidir. Bu nedenle yay erkeği, aslan kadınından uzaklaşabilir. Eğer sizi gerçekten tanımasını ve anlamasını sağlayabilirseniz evliliğe de sıcak yaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Onun sizde aradığı şey dış güzelliğinizin yanında kafa yapınızın da kendisine uygunluğudur.

Birçok konuda bilgili olan yay erkeği kültürlü ve bilgili kadınlar ile sohbet etmekten hoşlanır. Bu nedenle aslan burcu kadını girişken, dikkat çekici ve hırslı yapısı ile erkeğin dikkatini çabucak çekebilir. Hoş sohbeti ve sempatik yaklaşımı ile karşısındaki insanları etkilemeyi bildiği için bu burç grubu erkeğini de çabucak etkileyecektir.

Cinsel hayatlarında ikisi de aktif olmayı isteyeceklerdir. Fazlasıyla enerjik ve canlı yapıları birbirini tamamlayacaktır. Zaman zaman kendilerini birbirlerinin denetimine bıraktıkları anlarda da mutluluğu ve huzuru yakalayabileceklerdir.

Aslan Kadını ile Yay Erkeği Burç Uyumu

Aslan burcu kadını yapısı gereği ile oldukça sert bir yapıya sahiptir. Kolay bir şekilde çözülmesi imkansız olan aslan kadını ile de her burç öyle kolay bir şekilde anlaşamaz. Kendi sürpriz yapmayı sevmese bile kendisi için sürekli farklı fikirleri içerisinde barındıran sürprizleri görmek ister. Bu yapısı ile de bir erkeği elinde tutmak isteyip pek de çaba sarf etmeyen bayanlar olarak ilk baş sırada gelmektedir.

Yay burcu erkeği ise aslan burcu kadınların tam zıttı olarak hem herkes ile oldukça rahat anlaşır hem de her ortama oldukça kolay bir şekilde uyum sağlar. Yumuşak tavırları sayesinde herkes ile oldukça rahat anlaşabiliyor olmasının yanı sıra tek kötü yanı eğer birinin onu kullandığını düşünmeye başlar ise asla o kişi ile bir daha muhatap olmaz ve tüm irtibatını da ne kadar sevse de koparacak olan bir yapıya sahiptir. Bir aslan burcu kadını ile yay burcu erkeği oldukça zıt karakterlere sahip olmasından dolayı bir ilişkiye başlayabilirler. Fakat bunun uzun sürmesine asla olanak yoktur da denilebilir. Çünkü aslan burcu kadını ben ne dersem o diye düşünür iken yay erkeği artık bir müddet sonra bundan rahatsız olmaya başlayarak kendisini de uzak tutmaya başlayacaktır. İlişkilerinde hep erkeğin alttan alması gerekiyor olmasından dolayı bir erkek buna uzun bir süre tahammül edemeyerek de kısa sürede başlamış olan bu ilişkileri sona erecektir.

Aslan ve Yay Aşk Uyumu

Güçlü karakter yapısı ile bilenen aslan burcu ve özgürlüğe düşkün yapısı ile yay burcu karakter olarak çok farklı yapıdadır. Bu iki burç çok farklı yapıda olmasına rağmen birbirini tamamlar ve aşk ilişkilerinde oldukça büyük bir uyum sağlar. Aşk ilişkilerinde aslan burcu sadık bir rol oynar. Ona göre tek ve gerçek aşk vardır ve aşk tek bir kişiyle yaşanır. Aslan burcu sevdiği insana adeta tapar. Aşık olduktan sonra gözü hicbir şey görmez. Onun için yalnızca sevdiği kişi kalır. Aslan burcu tam bir aşk burcudur. Tek bir aşka olan inancıyla aşık olduğu kişiye ömrünü adeta adar. Gözü ondan başkasını görmez. Aşık olduğu kişiye büyük bir güven ve bağlılık duyar. Aşk onun gözünü kör eder demek doğru bir tabir olacaktır.

Aslan Burcu gibi yay burcu da aşka çok büyük bir önem verir. Yay burcu aşkı daha heyecanlı yaşamayı sever. Aşık olduğunda adeta ayakları yere basmaz. Bu heyecanlı aşık kolayca aslan burcunu etkisi altına alabilir ve bir anda kendisine aşık edebilir. Yay burcunun idealist tavrı, kazanma hırsı aslan burcunu çok fazla etkiler. Aslan burcu bir anda kendini yay burcuna aşık bulabilir. Yay burcu ise aslan burcunun naif tavırlarından, sakin ve soğukkanlı yapısından çok etkilenir. Aslan burcunun lider tavrı ona çekici gelir. Aslan burcu soğuk yapısı ile dikkat çekse çekse de, aşk konusunda oldukça sıcak kanlı ve bir o kadar da cana yakındır. Bu sıcak tavırları ile de kısa süre de yay burcunun dikkatini çeker. Aslan burcu bu büyüleyici etkisi ile yay burcunu kendisine sırılsıklam aşık edebilir. Yay burcu ile aslan burcu arasında güzel bir aşk ilişkisi yaşanır.

Aslan ve Yay Evlilik Uyumu

Aslan kadını ile yay erkeği büyük oranda bir uyum göstermektedirler. İkisi de ateş grubuna mensup olan bu çift, özgür ruhları, enerjik ve sosyal yapıları ile iyi bir birlikteliğin kapısını arayabilirler ve mükemmele yakın bir evlilik yapabilirler.

Ama bir yay erkeğinin evliliğinden bahsediliyorsa öncelikle yapılması gereken aslan kadınını onu evliliğe ikna ettiği için tebrik etmek olmalıdır. Zira yay erkeği evlilik bağından çok ürker. Genellikle evliliğin imasını bile fark edince kaçan yay erkeğinin aslan kadını ile evlenmesi onun hayat arkadaşına ne kadar değer verdiğinin bir kanıtı olarak ele alınabilir. Kolaylıkla evlenebilecek bir erkek değildir ve evlilik hayatı boyunca da bu özgür yapısını koruyacak, kısıtlanmaya karşı ciddi bir tepki verecektir. Bu erkekle evlenen aslan kadınının ilk dikkat etmesi gereken konudur bu.

Bu iki burç çok ortak noktaları olan ama bazı açılardan da çok zıt burçlardır. Özellikle yay burcu çift karakterli yapısıyla bilinir. İlişkileri ya zıtların çekiminin başarısı ya ortak noktaların fazlalığının başarısı ya da zıt kişiliklerin çatışması olarak seyredecektir. Genel olarak çok uyumlu kabul edildikleri halde bir kısım astrolog, aslan kadınının dediğim dedik yapısı ve yay erkeğinin de buna uzun süre dayanamayacak olması nedeniyle ilişkilerinin çok uzun süreli olmayacağı ve evliliklerinde problemler yaşayabileceklerini savunmaktadır.

Biz sadece arkadaştık aslında!

Aslan kadını ile yay erkeği öncelikle çok iyi anlaşan iki arkadaş olabilirler. Birlikte gezer tozar, eğlenir ve sosyalleşirler. Ortak hayat tarzları ve espri anlayışları onları birbirlerine çeker. Birlikte dünyanın tozunu atabilirler ve o sırada sadece arkadaştırlar! Ancak zamanla bu arkadaşlık romantik bir ilişkiye dönüşebilir. Bu durum, etraftakileri şaşırtmayacaktır. Zaten ne kadar uyumlu oldukları her zaman fark edilir. Bu iki çok iyi arkadaş soluğu nikah masasında aldıktan sonra da her zaman çok eğlenen iki arkadaş olacaklardır. Evliliklerinde paylaşım, heyecan ve neşenin eksik olmayacağı bir çifttirler. Bu iki burç insanı fiziksel olarak da birbirlerine yakışırlar. Yay erkekleri sadece samimi, entelektüel ve esprili yanlarıyla değil fiziksel görünüşleriyle de dikkat çeken gösterişli tiplerdir. Aslan kadını da zaten kendine iyi bakar ve fiziksel görünüşünü de diğer pek çok şey gibi çok önemser. Kılığı kıyafeti ve makyajıyla her zaman ön plandadır. Bu yüzden ikisi fiziksel görünüş açısından da iyi bir çift oluşturacaktır.

Neyse madem evlendik, beraber eğlenmeye devam edelim!

Her iki burçtan kişiler de son derece sosyal,girişken ve hareketlidirler. Bu faktör bu iki burç insanının uyumlu olmasının arkasındaki en önemli etkenlerdendir. Bu yüzden, “E evlendik artık, oturalım köşemize” demezler. Kaldıkları yerden eğlenmeye ve hayattan beraberce zevk almaya devam ederler. Her iki burç mensubu da arkadaşları tarafından çok sevilen, popüler tiplerdir. Böylece aslan kadını, seyahati de seven yay erkeği ile bol bol sosyalleşerek yeni insanlar tanıyabilir ve her iki taraf da bu durumdan çok zevk alır.

Eşi için özgürlüğünden fedakarlık etmeyenlerin mutlu beraberliği

Aslan kadını hayat arkadaşı için dahi özgürlüğünü feda edecek bir kadın değildir. Yay erkeğine ise böyle bir şey teklif dahi edilemez! Ve bir evlilikte nefes alma alanı bırakmak söz konusu ise herhalde bunu en iyi yapabilecek çift aslan kadını ile yay erkeğidir. Gerçi aslan kadını evliliğinde “biz”olmayı , bir çok şeyi eşiyle birlikte yapmayı sever. Ama bu onlar için yine de bir sorun olmayacaktır. Çünkü beraberken bile özgür hareket etmeyi becereceklerdir. İkisi de bunu karşı tarafın kendisini sevmediği yönünde yorumlamaz. İkisi de özgür bırakıldıklarında sadık olacaklarını ve seve seve kürkçü dükkanına döneceklerini bilirler. Çünkü dürüstlük her iki taraf için de çok önemlidir. İkisi de samimiyete önem verir. Bekarlıklarında bir miktar çapkın olarak bilinen yay erkekleri aslında aslan kadını kadar kendisini rahat bırakanını bulamadığı için sıkılıp gitmiştir. Böyle bir kadın bulduğunda ise yine özgürlüğünden taviz vermeyecek ama onun değerini de bilerek ona ihanet etmeyecektir.

Bu evlilikte eğitim şart!

Yay erkeği, entelektüelliğe ve bilgi edinmeye çok önem verdiğinden yanındaki kadının donanımlı olması bir avantajdır. Aslan kadını da hırslı ve genelde alanında çok başarılı bir kadın olduğundan yay erkeğinin bu beklentilerini karşılıyor olma ihtimali yüksek olacaktır. Hiçbir merakı, ilgi alanı olmayan bir kadın yay erkeğini çıldırtabilir. Aslan kadını ile böyle bir sorun yaşamaz. Hem havalı aslan kadını eşinin böyle bilgili olmasından da gurur duyacağından onu her zaman destekleyecektir.

Ne zaman bitirdik yine parayı?

Yay erkeği maddi konular ve iş konularında çok sorumlu bir erkek değildir. Her ne kadar işinde başarılı da olsa çabucak sıkılıp bir anda her şeyi bırakabilir. Para kavramına biraz mesafelidir. Çok para harcayabilir çünkü paraya değer vermez. Bu haline maceraperest, heyecanlı yapısı da eklenirse evliliklerinde zaman zaman krizlere neden olacak maddi sorunlar yaşanabilir.

Bu durumda, onu en iyi anlayabilecek olan kendisi de sosyal olan ve gerektiğinde çok para harcayabilen aslan kadınıdır. Gerçekten aslan kadınının da çok tutumlu olduğu söylenemez. İkisi de yemeyi içmeyi gezmeyi çok sevdiklerinden harcamaları zamanla boylarını aşabilir. Evliliklerinde bu konuda dengeyi sağlayacak bir taraf olmaması bir dezavantajken, bu durumdan dolayı birbirlerini suçlamamaları da avantajdır.

Öte yandan yay erkeği aslan kadınının her zaman gösterişine düşkün olduğunu ve alışkın olduğu standartların altına düşüldüğünde rahatsızlık göstermeye başlayacağını bilerek hareket etmelidir.

Romantizmde de fark atarlar

Buraya kadar bu iki burç insanı hakkında sürekli sosyalleşip eğlenen, matrak bir çift tablosu çizmiş olabiliriz; ama sakın onların evliliklerinde liseli gibi arkadaş arkadaş takıldıklarına dahil yanlış bir kanıya kapılmayın!

Aslında her iki burç mensubu için de romantizm ve aşk önemlidir. Bu açıdan da çok uyumlu bir birliktelikleri vardır. Yay erkeği sürprizlerle dolu yapısıyla aslan kadınını romantik anlamda her zaman mutlu edecektir. Aslan kadını tam anlamıyla bir aşk kadınıdır. Bir erkeği sevdiği zaman ona çok hızlı ve aşırı bağlanabilir. Bu onda hayat arkadaşına aşırı bir düşkünlük hali yaratır. Ona göre evlilik ile birlikte eşiyle tek kişi olmuşlardır. Her aktivitede eşiyle birlikte olmak, her yere onunla gitmek ister. Aslan kadını, yay erkeğini özgür bırakarak yine de “biz” olmayı başarabilirse hayalindeki mutlu evliliği yaşayacaktır. Yay erkekleri kısıtlanmaya ve sıkıntıya gelmeyen ve serbest bırakıldıkları ilişkileri daha iyi yürüten erkekler olduklarından onlara bu özgürlüğü sağlayan kadınlara çok iyi yaklaşırlar.
“Heyecan” bu çiftin ilişkisindeki anahtar kelimelerden biridir. Her ikisi de çok heyecanlıdır. Bu heyecanlı halleri zaman zaman şiddetli kavgalara da sebep olabilir. Ancak genelde heyecan ilişkilerine renk katan bir faktördür.

Yay erkeği ilgiyi sever ama aşırıya kaçılmasından hoşlanmazken aslan kadını her zaman bütün ilginin kendi üzerinde olmasını ister. Öte yandan aslan kadını hayat arkadaşına ilgi göstermek konusunda kendi ilgi isteği kadar duyarlı değildir. Bir bütün olmayı çok ister ve kendisi için ilgi de ister. Ama erkeği elinde tutmak için özel bir çaba da sarf etmeyen kadınlardandır. Amiyane tabirle hayat arkadaşının huyuna suyuna gitmez. Bu da ikilinin ilişkisi açısından bir dezavantaj oluşturmadığı gibi avantaj olarak bile düşünülebilir. Çünkü yay erkeği zaten kendisiyle fazla ilgilenilmesini, çok üstüne düşüldüğü yönünde yorumlayacak ve bundan hoşlanmayacaktır.
Duruma aslan kadını açısından bakılırsa, o, erkekler tarafından beğenilmeyi çok önemsediğinden yay erkeğinin kendisi için istemediği ilgiyi hayat arkadaşına göstermesi gerektiği açıktır. Aslan kadını açıkça şımartılmak ister. Etrafından görmek istediği ilgiyi hayat arkadaşından da görmeyi isteyecektir. Ama bunu üstüne düşmekle karıştırmamak gerekir. Daha önce de söylediğimiz gibi, her ikisi de bir birlerine alan bırakabilen birer eştir.

Macera, nereye kadar? Kariyerimiz ne olacak peki?

Aslan kadınının evliliklerinin şu ya da bu döneminde mutlaka yay erkeğine sarf edeceği bir cümledir bu!

Yay erkeği görüşlerine sıkı sıkı bağlıdır. Asla bağnaz, tutucu değildir. Tam tersine, entelektüel birikimi sonucu edindiği fikirlerin savunucusudur. Bu yüzden kendisini bir ideale ya da fikre adadığı ya da büyük ve riskli maceralara atıldığı bir hayatı olabilir.

Bu durum hırslı ve kariyerinde yükselmek isteyen aslan kadını için zaman zaman itici olabilir. Aslan kadını da macerayı sever ama yay erkeği kadar hayalperest değildir; ayakları yere basar. Oysa yay erkeği bazen kendini maceraya kaptırarak sorumluluklarını ihmal edebilir. Flört sırasında o kadar da sorun yaratmayan hatta yay erkeğinin atak yapısından etkilenen aslan kadınının hoşuna giden bu durum, evlilik sırasında ciddi bir problem oluşturabilir.

Yay erkeğinin evlendikten sonra bütünüyle sorumsuz olduğunu da söyleyemeyiz. O her zaman çocuk kalmaya çalışan, romantik, maceraperest ve hayalci yapısıyla zaman zaman gerçeklikten uzaklaşabilir. Öte yandan vicdanlı yapısı, özellikle çocuklarının da olması durumunda onu sorumluluklarına geri çağıracaktır.

Yay erkeği de aslan kadınının aşırı hırslı, kariyerist, inatçı ve iddiacı yapısını zamanla itici bulabilir.

Bu evde herkes eşit

Bu evlilikte her iki taraf için de otoriter bir yapı söz konusu olamaz. Aslan kadını her zaman saygı görmek ister. “Gurur” kavramı onun için çok değerlidir. Gururunun kırılması ilişkisini ciddi olarak gözden geçirmesine sebep olur. Bu yüzden, eşit haklara sahip olduğu, söz hakkı olan bir evlilik isteyecektir. Yay erkeğinin de modern ve entelektüel yapısından dolayı buna itiraz etmesi söz konusu değildir. Onların evliliği birlikte karar alınan, çağdaş bir evlilik olacaktır. Sonuçta her iki taraf da bağımsızlığını seven ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kişilerdir.

Her şey her zaman tozpembe olmayacak

Bu evlilikte sorun olabilecek en önemli konular yay erkeğinin maceraperestliği ve savurganlığı ile aslan kadınının kızdığında çok agresif olabileceği gerçeğidir. Gurur, ilgi görme isteği, lükse düşkünlük, kariyeristlik aslan kadınının zaaflarıdır. Yay erkeği ise bazen aşırı ilgisiz ve kırıcı derecede dobra, evliliğini ikinci plana atacak kadar özgürlükçü, bir çok sorumluluğunu göz ardı edecek kadar maceraperest olabilir. Zıt kutuplar oldukları unutulmamalıdır. Genel olarak zıt kutuplar birbirini çekse de zaman zaman her iki tarafın bu zaafları onları birbirlerinden uzaklaştırıcı bir rol oynar. Bu noktada yay erkeğinin çift karakterli yapısını da göz ardı etmemek gerekir. Astrologların çoğu bu iki burç mensubunun çok iyi bir çift olacağını söylese de, her iki tarafın da bu zaaflarından dolayı ikilinin evlilik ilişkisine temkinli bakan astrologlar da vardır.

Genel olarak, Aslan kadını ile yay erkeği evlilik uyumu pek çok noktada güçlüdür. Özellikle aslan kadını yay erkeğinin özgürlüğüne saygı duyar, maceralarına ve bazen sorumsuz davranmasına katlanabilirse; yay erkeği de aslan kadınına beklediği ilgiyi gösterip, ona karşı biraz alttan alırsa çok başarılı ve mutlu bir evlilikleri olabilecektir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git