Aslan Burcu Kadını ve İkizler Burcu Erkeği Uyumu

25.02.2016
Aslan Burcu Kadını ve İkizler Burcu Erkeği Uyumu

Öncelikle aslan burcu için; kuvvetli, duygusal; fakat diktatör olacak kadar otoriter, baskın, kendini beğenen, cazibeli, sevecen, çabuk dost edinen, kibirli, kendini üstün gören, her şeyin en iyisine sahip olmak isteyen bir yapıya sahip oldukları söylenebilir. Tutumlu olmayı, birikim yapmayı sevmeyen, para konusunda oldukça savurgan, cömert, güçlü, kendine karşı özgüveni yüksek, ortam içinde farklı görünmeyi seven, bilmedikleri bir durumla karşılaşınca bozuntuya vermeyen, pratik zekaları ile her işin içinden çıkan, süsüne püsüne düşkün, bakımlı olmayı seven, arkadaşlarına fazlasıyla düşkün, yapısı gereği kıskanç ve sahiplenici bir karaktere sahiptir.

Diğer burcumuz olan ikizler burcu ise; değişken ruh hali olan, eğlenceli, ele avuca sığmayan, güvenilmez, bir dedikleri bir dediklerini tutmayan, hayatı kafasındaki yaşama göre yaşayan, çılgın, hoş sohbet, tatlı dilli, kurnaz, cin fikirli, içten ve samimi kişilerdir; fakat ikizler kadını; samimi , iyi bir dost, ikna kabiliyeti yüksek, çok fazla kararsızlık yaşayan, duygusal açıdan değişken, anlaşılması zor, etkili ve kadınsı konuşan, hareketli tavırları ile dikkatleri üzerine çekerken, ikizler burcu erkeği; çapkınlığı, ele avuca sığmayan tavrı, soğukkanlı duruşu, esprili konuşması, sevecen tavırları, sorumsuz yapısı ve kemikli yapısı ile dikkatleri üzerine çeken bir yapıya sahiptir. Özellikleri birbirine nadiren benzeyen bu iki burcun bir araya gelmesi, ilişki seyrini farklı etkiler.

Aslan Kadını ile İkizler Erkeği Aşk Uyumu

Aşk uyumları daha mümkündür. Aslan burcu kadını, partnerinin kendi hayatına ve yaşamına ayak uydurmasını sağlar. Uçsuz bucaksız hayaller kuran, bulutlar üzerinde yaşayan, rahat bir hayatı düşleyen, şıklığa önem veren, çekici ve dikkat çekmeyi seven bir karakteri olan aslan kadını, ikizler erkeğine biraz fazla gelebilir. Oldukça geleneksel ve sadeliği seven aslan kadının, ikizler erkeği severse eğer, hayatını biraz törpüleyerek ona ayak uydurabilir. Böylelikle aşk uyumları mümkün olur. Tarafların tartışma nedenleri; aslanın kıskançlıkları ve otoriter olma gayesi, ikizlerin giyim tarzı vb. gibi nedenler olmaktadır.

Dürüstlük ve hoşgörüye önem verirler

Aslan kadını aşk ilişkilerinde oldukça kıskançtır, sevgilisinin odak noktası olmayı bekler ve yönetmeyi çok sever. Kendi sözünü dinletemediği zaman, çok mücadele verir ve sinirleri gerilir. Bunun dışında, mizah anlayışı fazlasıyla gelişmiştir. Bu nedenle, mizahi yönü kuvvetli erkeklerden hoşlanırlar. Kesinlikle yalan söylemekten ve yalan söyleyen insanlardan hoşlanmazlar ve uzak dururlar. Dürüstlük ve hoşgörü onlar için hayat felsefesidir. Kendi ayakları üzerinde durabilirler. Başkasından yardım istemeyi kesinlikle sevmezler. Genelde yardım eden taraf olurlar ve zayıf yönlerini dışarıya göstermekten hoşlanmazlar.

Aslan kadınları ölümüne sever

Aslan kadınının en belirgin özellikleri; inatçılığı, tutkulu olması, sevdiği kişinin üzerine fazlasıyla düşmesi, hatta zaman zaman onu ilgiye boğması ve deyim yerindeyse ‘dediğim dedik, çaldığım düdük’ olmasıdır. Geçinmesi son derece zor olan kadınlardır. Hele ki can damarına bastığınızda, en iyisi oradan kaçın ve uzaklaşın; ama sevdiler mi de tam severler ve asla nefes bile aldırmazlar. Kısacası; ölümüne severler. Sosyal ilişkilere çok önem verirler.

Kıskançlık sorun olabilir

Aslan kadını partnerini aşırı derecede kıskanır. Onun dizinin dibinden ayrılmasını, arkadaşları ile vakit geçirmesini ve dışarı çıkmasını asla istemez. İkizler erkeği ise kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz, özgürlükçü bir ruh haline sahiptir. Eğer ikizler erkeği partnerinin kıskançlığını dizginleyebilir ise, bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklardır. Bu durumda, biraz daha anlayışlı olmalı ve kıskançlığını partnerine belli etmeden, kendi içinde yaşamalıdır.

İkizler erkeğinin şıpsevdi ve havai ruhu, karşı tarafın çekiciliği ile yeni bir ruh haline bürünecektir. Onunla olabilmek için savaşmayı isteyecektir. Aslan kadını lider ve kıskanç burçlar arasında yer alır. Eğer ikizler, bu kıskanç tavırları dizginleyebilirse, eğlenceli ve heyecanlı birliktelikleri olabilir.

İlişki için beraber olan taraflar aslan kadını ile ikizler erkeği ise; aslan kadınının inatçı, otoriter, kıskanç, kendini beğenmiş özgüvenli duruşu ve baskıcı tavırları, partnerini zamanla boğabilir; çünkü onlar da aslan kadını gibi özgürlüğüne düşkün ve kısıtlanamaz bir şekilde hayatını yaşayan güçlü bireylerdir. Bu nedenle, otoriter olma huyunu baskın olarak kullanmaktan kaçınmalıdır. Bu huyu sadece ilişkide değil, dostlukta da yalnız kalmalarına neden olacaktır. Tabii ki aynı şey ikizler erkeği için de geçerlidir. Oda arkadaşları ile eğlencelere katılmaktan kaçınmalı, aslan kadınının güvenini kazanmak için çabalamalıdır.

Aslan güven problemi yaşayabilir

İkizler erkeği çapkınlıkları ile ün salmış, sosyal, şık görünmeye bayılan erkeklerdir. Bakışları bile çapkındır. Bu açıdan ilişkide yaşadıkları en büyük sorun budur. Haliyle aslan kadını ile bir ilişki veya arkadaşlık istiyorlarsa yapmaları gereken ya onu değiştirmek yada kendilerini değiştirmektir.

İkizler burcu erkeği zeki ve dikkat çekici bir kişiliktir. Aslan kadını da ilgi çekmeyi sevdiği için ilgi çekici ve zeki erkeklere ilgi duyar. Konuşmayı, hoş sohbeti çok seven ikizler erkeği, mantıklı ve iyi niyetli bir ilişki yaşama taraftarıdır. Ateş ve hava elementine dahil olan burçların birliktelikleri genellikle uzun ömürlü ve uyumlu olur.

İletişim uyumları sayesinde birbirlerini anlarlar

Çok gururlu olan aslan kadını, karşısındakini oldukça şaşırtabilir. Yalnız, mağrur edalarından kaçınmalıdır. İkisi de birbirini anlamaya çalışmalıdır. Canlı ve aktif, enerjik ve neşeli yapılarıyla birbirlerine kolaylıkla uyum sağlayabilir ve aynı zamanda uzun bir ilişki kurabilir hatta evlenebilirler. Birbirlerinin benzer yönleri kadar farklı yönleri de ilişkilerini besleyecektir.

Aslan Kadını ile İkizler Erkeği Evlilik Uyumu

Bu iki burç arasında kusursuz bir uyum vardır. İkisi de girişken, hareketli, öz güvenli ve enerjisi yüksek burçlardır. Yaşam tarzları ve sosyal hayatları birbirlerine çok benzemektedir. Evlilikleri sürecinde de anlaşabilmeleri için sadakat çok önemlidir. Fedakarlıklarda bulunabilir ve bazı huylarından vazgeçebilirler ise uzun bir evlilik süreci geçirebilirler. İki burç da aşık olduklarında mükemmel bir eş olurlar. Sevdikleri zaman ölümüne severler diyebiliriz.

Birbirlerinin benzer yönleri kadar farklı yönleri de bulunmaktadır; fakat bu farklılıklar ilişkilerini besleyen en önemli etmenler olacaktır. Eğlenceli bir evlilik süreci geçirecek ve iyi bir ebeveyn olacaklardır. Eğer bu iki burç birbirine aşık olursa, çok tutkulu bir süreç onları bekler. Etrafındaki kişiler tarafından özenilen ve kıskanılan bir evlilik yaşarlar. Evlilik süreçlerinde karşılarına çıkan engellere karşı beraber hareket ederler ve mücadeleci ruhlarını hiç kaybetmezler. Her ikisi de iyi niyetli ve etrafındaki insanlara karşı sıcak kanlıdır.

Her iki burç da hareketli ve enerjiktir

Dışarıda gezmek ve eğlenmekten çok hoşlanırlar. Evlilikleri boyunca sürekli bir geziye katılırlar. Her iki burcun da arkadaş çevreleri oldukça geniştir. Genellikle ortak arkadaşları ile birlikte vakit geçirmekten hoşlanırlar. Birbirlerinden ayrı gezmeyi sevmeyen bu çift, sosyal hayat konusunda gayet uyumludurlar ve hiç bir sorun ile karşılaşmazlar.

Aslan aşırı ilgi bekler

Evlilikte sorun olabilecek bir diğer durum da aslan kadınının beklediği aşırı ilgidir; çünkü ikizler erkeği ilgi göstermeyi pek sevmez ve doğalarında da ilgi göstermek pek yoktur. Kendilerini ağırdan satmayı pek severler. Kısacası; ikizler burcu erkeği ile düzgün bir ilişki isteyen partneri ya çok sabırlı olup, ilgisizliğine ve çapkınlığına göz yummalı ya kendilerini değiştirmeli yada oradan koşarak uzaklaşmalarıdır diyelim gerisini siz anlayın.

İlişkide otoriter olan taraf aslan kadınıdır

Evlilik sürecinde liderlik ruhu ile öne çıkan aslan kadını, her konuda son sözü söylemek ister. Ortak alınması gereken kararlarda partnerine karşı daha baskın çıkmaya çalışır. Partneri ilk zamanlar bu durumu idare ederek anlayış göstermeye çalışır; fakat evliliğin ilerleyen dönemlerinde partnerinin bu tavrı önemli sorunlar çıkmasına neden olacaktır. Dolayısıyla, dengeyi yakalamalı ve partnerine de söz hakkı tanımalıdır.

İkizler erkeğinin çapkınlığı partnerini rahatsız eder

Kişilik özellikleri gereği ikizler erkeği kolay kolay aşık olamaz. Sürekli ilişkiden ilişkiye koşar. Girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır ve çapkın bakışları ile etrafındakileri inceler. Evlilik sonrasında da aynı davranışları sergiler ise partneri ile arasında büyük sıkıntılar oluşabilir. Kıskanç olan aslan kadını, partnerinin bu davranışına asla tahammül edemez.

İkizler erkeğinin değişken ruh hali sorun yaratabilir

Duygusal açıdan değişken bir ruh haline sahip olan ikizler erkeğinin, bir anı diğer anını tutmaz. Net tavırlar ve kararlar sergilemez. Evlilik sürecinde de bu şekilde davranır ise partneri ile sorun yaşayabilir; çünkü aslan kadını net olan ve kararlı kişilerden hoşlanır. Değişkenlik onun kafasını karıştıracak ve partnerine karşı güvenini kaybedecektir. Evliliklerinin güzel devam etmesi için ikizler erkeği partnerine karşı daha içten ve kararlı tavırlar sergilemelidir.

Evliliklerindeki en önemli iki şey; güven ve sadakattir

Özellikle aslan kadını için evlilikteki olmazsa olmazlar arasında güven duygusu ve sadakat gelmektedir. O partnerine karşı sonsuz güven veren, sadakatli bir kişidir. Partnerini ilgiye boğar ve gözü ondan başkasını asla görmez. Partnerinden de aynı şekilde tavır sergilemesini bekler. Eğer ikizler erkeği gereken güveni partnerine veremez ise evlilikleri bitme noktasına kadar gidebilir.

Uyumlu kişiliktedirler

Bu çift evlilik süreçlerinde birbirlerinin sosyal yaşamlarına ve kişiliklerine karşı uyum gösterebilirler. Enerjileri daima yüksektir. Bu nedenle birbirlerinin isteklerini karşılayabilecek potansiyele sahiplerdir. Uzun süre sıkılmadan beraber vakit geçirebilir ve sohbet edebilirler. Her ikisi de ev hayatına çok fazla düşkün değildir. Bu nedenle ortamların aranılan çiftidir diyebiliriz. Anlaşamayacakları tek nokta; ikizler erkeğinin sürekli yer değiştirmek istemesi ve tek bir noktada sabit kalamamasıdır. Bu durum, partnerini ilerleyen süreçlerde sıkabilir.

Aralarındaki uyum nedeniyle iyi anlaşabilirler. Her ikisi de hareketli, girişken ve özgüvenli burçlardır. İki burç da dışarıda olmaktan, gezmekten, eğlenmekten hoşlanırlar; fakat ikili ilişkilerinde birbirlerine sadık olabilmeleri zordur. Eğer birbirleri için bazı fedakarlıklarda bulunabilirlerse uyumlu ve güzel bir evlilikleri olacaktır.

İkizler erkeğinin sorumsuz olması evliliklerinde sorun yaratabilir

Değişken ve kararsız bir ruh hali içerisinde olduğundan dolayı çok fazla sorumluluk altına girmek istemez. Evlilik süreçlerinde sorumluluk gerektiren tüm yükümlülükleri partnerinin üzerine yüklemek ister. Evin ekonomik yönden eksikleri ile ilgilenmek istemez. Bu durum aslan kadını tarafından olumsuz olarak karşılanır. O evliliklerinin ilk yıllarında sorumluluk almayı kabullenecektir; fakat ilerleyen yıllarda çocukları olduğunda, eşinin de sorumluluk alması gerektiğini düşünecek ve bu durumdan rahatsızlık duyacaktır. Bu nedenle, evlenmeden önce bu konuyu konuşmaları ve bir çözüm yolu bulmaları evlilikleri açısından daha uygun olacaktır.

İlgisizlik evliliklerini olumsuz etkiler

Aslan kadını için eşinden ilgi görmek son derece önemlidir. Sürekli sürprizler yapılmasını, güzel sözler söylenmesini ve hatta övgüler yağdırılmasını bekler. Bu özellikleri karşısındaki kişiden göremediğinde ise soğur ve evlilik sürecini bu şekilde devam ettirmek istemez. İkizler erkeği ise kişilik yapısı gereği partnerine pek fazla ilgi göstermez. Özel günler haricinde sürpriz yapmaktan, sürekli partnerine övgüler yağdırmaktan hoşlanmaz. İnce düşünceli ve romantik bir erkek değildir. Bu konuda aralarında anlaşmazlık çıkabilir. İkizler erkeği evliliğinin uzun ömürlü olması için partnerine güzel yaklaşımlarda bulunmalı ve romantik kişilik özelliklerini ön plana çıkartmaya çalışmalıdır.

Maceralar ile dolu bir evlilik süreci yaşarlar

Her iki burç da yeni arkadaşlıklar edinmekten ve yeni ortamlara girmekten çok hoşlanır. Maceracı bir ruh haline sahip bu çift, evlilik süreçlerinde kendilerini hep bir aksiyonun içerisinde bulurlar. Dağ yürüyüşleri, kamp maceraları, yurt dışı gezileri ve gece hayatı tam da onlara göredir. Eve hapsolmak asla onlara göre değildir. Bu nedenle çocukları olduğunda ev içerisinde geçecek olan yeni hayatlarına alışmak için de oldukça zorlanırlar. Genel olarak bu burçlar, evlilik süreçlerinin ilk zamanlarda çocuk sahibi olmak istemezler. Bunu daha ileri yaşlara bırakırlar.

Aslan kadınının maddi istekleri partnerini sıkabilir

Aslan kadını lüks ve konforlu bir yaşam tarzını tercih eder. Her şeyin en iyisine sahip olmak ister, maddiyata çok önem verir. İstediği konforu elde edebilmek için gece gündüz çalışabilir. Partnerinin kendisine aldığı hediyelerin de pahalı ve gösterişli hediyeler olmasını ister. Bu beklentileri karşılanmaz ise büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir. İkizler erkeği bu konuyu partneri kadar önemsemez. Maddiyat onun için önemli olmadığı gibi konforlu bir yaşamın ve lüks eşyaların da hiç bir önemi yoktur.

Partnerine hediye alırken, en pahalısı ve en güzeli olsun diye düşünmez. Onun için hediyenin manevi değeri daha çok önemlidir. Evliliklerinde sorun yaşamamaları için birbirlerini çok yakından tanımaları ve beklentilerini en başta konuşmaları gerekmektedir. Birbirlerinin isteklerine ve yaşam tarzlarına anlayış göstermelerinde fayda vardır.

Çocuklarına yaklaşım tarzları farklıdır

Her iki burç da çok iyi birer ebeveyn olacaklardır. Çocuklarına ilgi gösterecekler ve onlar ile sürekli iletişim halinde olmaya çalışacaklardır; fakat çocuklarına yaklaşım tarzları oldukça farklı olduğundan anlaşmazlık içerisine düşebilirler. Aslan kadını, partnerine karşı olduğu gibi çocuklarına da otoriter davranacak ve sert görünümlü bir anne olacaktır. Çocuklarını kısıtlayacak ve özel yaşamlarına, aldıkları tüm kararlara karışmak isteyecektir.

Meslek seçiminden eş seçimlerine kadar birçok konuda müdahalede bulunacaklardır; ama ikizler erkeği partnerinin bu davranışlarını anlamsız bulacak ve tam tersi onların kendi istedikleri hayatı yaşamalarına izin verecektir. Onları hiçbir zaman kısıtlamayacak ve tüm kararlarını destekleyecektir. Bu nedenle, evlilik süreçlerinde bu çift aradaki dengeyi yakalayamaz ise hem çocukları hem de kendileri bu durumdan zarar görebilirler.

İkizler erkeğinin sinirli yapısı evliliklerini olumsuz etkileyebilir

İkizler erkeği çok kolay sinirlenebilen bir yapıya sahiptir. Sinirlendiği zaman gözü hiçbir şey görmez ve partnerine karşı kaba sözler söyleyebilir. Aslan kadını ise sakin yapılı ve uyumlu erkeklerden hoşlanır. Partnerinden kaba davranışlar görmek, onun için ayrılık sebebi dahi olabilir. Eşinde en önem verdiği şeylerden ikisi; sakinlik ve sinir kontrolünü sağlayabilmesidir. Eğer evlilik sürecinde ikizler erkeği eşine karşı çabuk sinirlenir ve küçük tartışmaları dahi çıkmaza sokar ise evlilikleri bitme noktasına gelebilir. Bu noktada duygularını kontrol edebilmeyi öğrenmesi gerekmektedir.

Yeniliklere açıktırlar

Evlilik süreçlerinde yeniliklere açık bir yaşam tarzları olacaktır. Değişik aktivitelere katılmak ve kendilerine yeni hobiler bulmak çok hoşlarına gider. Evliliklerinde, birbirlerine karşı sürekli farklı sürprizler yapma çabası içerisinde olurlar. Rutin bir hayat yaşamaktan mümkün olduğunca kaçınırlar. Bu durum ilişkilerine renk katar ve asla sıkıcı hale gelmez. Beraber geçirdikleri her günden keyif alırlar. Aşkları da hep ilk günkü gibi taze kalır.

Aslan kadını kalbi, ikizler erkeği mantığı ile hareket eder

Evlilik süreçlerinde aldıkları tüm kararlarda aslan kadını duygusallığı ile ön plana çıkmaktadır. Mantığını devre dışı bıraktığı için beklentileri karşılanmadığında oldukça üzülürler. Çok hassas ve kırılgan olurlar. Özellikle de partnerine karşı daha hassas olan bu burç, mantığı ve kalbi ile ortak hareket etmeye çalışmalıdır.

İkizler erkeği ise duygusallıktan oldukça uzak bir yaşam tarzı benimsemiştir. Onun için duygular değil, mantık ön plandadır. Bu nedenle partneri ile aynı bakış açısından bakamaz hayata. Partnerinin beklentilerini karşılama konusunda yetersiz kalır ve evlilikleri de bu nedenle olumsuz etkilenir. Mutlu bir evlilik için, aralarındaki denge ve uyumu yakalamaları çok önemlidir.

Birbirlerinin eksiklerini tamamlamaya çalışırlar

Her iki burç da farklı karakter yapılarına sahiptir ve hayata farklı pencerelerden bakarlar. Her insanın olduğu gibi onların da eksik olduğu noktalar bulunmaktadır. Fakat bu eksikleri birbirlerinin yüzüne vurmaktan kaçınırlar. Evlilik süreçlerinde birbirlerinin eksikliklerini tamamlamaya çalışmaları etraftaki insanlar tarafından da takdir ve beğeni toplamaktadır. Onların evlilikte uyum ve mutluluk yakalamalarının sırrı burada saklıdır. Birbirleri ile zıtlaşmaktan hoşlanmazlar. Farklı düşündükleri bir konu var ise saygı duymayı bilirler. Bu nedenle de mutlu ve huzurlu bir evlilikleri olur.

Mücadelecidirler

Evliliklerinde bir sorun ile karşılaştıklarında pes etmek yerine sonuna kadar mücadele etmeye çalışırlar. Özellikle aslan kadınının mücadeleci ruhu partnerine de yansımaktadır. Partnerini belki de en çok bu yönü ile etkilemeyi başarmıştır da diyebiliriz. Aralarına üçüncü bir kişinin girmesine kesinlikle izin vermezler. İkisi de çözüm odaklı yaklaşır ve olaylara pozitif bakmaya çalışırlar. Bu nedenle ne sorun yaşarlarsa yaşasınlar hiç bir güç onların aralarındaki bağı kopartmaya ve evliliklerine zarar vermeye yetmez. Bir evliliğin olmazsa olmazlarından olan bu özelliklere sahip olmaları, onların en büyük şansıdır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.