İkizler Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
İkizler Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Aslında bu iki burç tam zıt özelliklere sahiptir. Yengeç erkeği tıpkı annesi gibi bir kadın arar diyebilirim ve adeta kıskançlık konusunda mastır yapmıştır. Bu tutum ikizler kadınının hoşuna gitmez fakat evine bağlı oluşu da onu etkilemektedir. Yani özetle karakter olarak uyuşmaları çok zordur, evliliğe kadar giden bir ilişkiyi yakalamaları olasılığı da oldukça düşüktür. İki burç birbirleri için yaratılmamış olsa da ilişkileri oldukça uyumlu olabilir. Yengeç ilişkide her zaman daha fazla romantik de duygusaldır.

İkizler bu duygusallığı çok saçma bulsa da aşkları birçok engeli aşacaktır. Onlar her zaman maceracı ve özgürlüğüne düşkün bir burçtur. Bu yüzden yengeç burcu izin verirse onu da maceracı olmaya sürükleyecektir. Yengeç ise oldukça duygusal olduğundan partnerine duygusal bir bakış açısı verebilir. İki burç da birbirlerinin farklılıklarını bilip bu konularda birbirlerini anlamaya çalışırlarsa o derece mutlu olurlar. Yengeç burcu ikizlerin maceracı ve özgürlükçü ruhundan, ikizler ise onun romantik sözlerinden etkilenmiş olacaktır.

İkizler Kadını ile Yengeç Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerinden Çok Farklılar

Bu ikili ilişkiye başladıkları zaman asla sorunsuz ve uyumlu bir ilişki beklemeyin. İlişkileri başladığında oldukça sorumlu ve tartışmalı  olacaktır. Çünkü birbirlerine tamamen zıt iki burçtur. İlişkileri çoğu zaman kısa süreli ve heyecansız bir ilişki olur. Yani bu iki tarafın birlikteliğinden mutlu bir aşk beklemek yanlış olur. İkili mutluluğu yakalayamaz. Ne flört döneminde ne de evlilik döneminde başarılı olma ihtimalleri oldukça düşüktür.

Birbirlerini Dengelerler

Yengeç erkeği para konusunda tutumludur. Hatta bazılarına göre cimri bile sayılabilir. Onun için maddiyat güvence demektir ve kimseye borçlu kalmayı sevmez. Bu konuda o kadar bilinçlidir ki bir yatırım yapılması gerektiğinde ona danışılması yerinde bir seçim olacaktır. Aynı zamanda centilmendir. Özel günlerinde partnerini şımartmayı çok iyi bilir.

Parasını gereksiz lüks harcamalara kesinlikle yatırmaz ancak ikizler kadınını hiçbir şeyden de muhtaç etmeyecektir. Sessiz sakin yapısının altında her şeyi gözlemleyen cin gibi biri vardır. Yalnız kalmaya alışkındır, sorunları yalnız çözer ve kendini iyi hissetmek istediği zaman kabuğuna çekilmeyi tercih eder. Hiçbir şeyi aceleye getirmez ve bu durum aslında ikizler kadınını sinirlendirebilecek bir durumdur.

Takvime kısaca bir göz attığımız zaman bu iki burca ait bu iki kişinin birbirleriyle arka arkaya geldiklerini görmekteyiz. Genellikle arka arkaya gelen kişilerin birbirleriyle anlaşamadıklarını söylediğimiz doğrudur. İlk başlarda göz attığımız zaman bu iki kişinin birbirleri ile bir türlü anlaşamayacaklarını düşünürüz, fakat görünenler pek düşünülenler gibi olmamaktadır.

Zıt Karakterlere Sahip Oldukları İçin Birbirlerini Anlamaya Çalışmalıdırlar

İkizler burcu kadını çoğu kişinin bildiği gibi değişebilen ve ansızın ani tepkiler verebilme özelliğine sahip kadınlardır. Onların birdenbire sinirlerin halleri ve her şeye bazen olur olmayacak şekilde tepki göstermeleri, çok hassas bir yapıya sahip olan yengeç burcu erkeği için korkutucu bir özellik olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle bu kadın karşı cinse karşı duygu hissediyor ve hatta bu duygu dediğimiz şey onlar için aşk olarak ifade edilebiliyorsa onları biraz daha sarsacak derecede hareketler sergilemektedir. Hal böyle olunca yengeç erkeğinin karşı tarafın anlamaya çalışmasını tavsiye ederiz.

Eğer birlikte anlaşma ve uzun süreli bir aşk yaşamak istiyorlarsa bazı özelliklerini değiştirmesi gerekir. Yoksa istedikleri mutluluğu asla ulaşamazlar. Yani boşu boşuna çaba sarf etmiş olurlar. Bu iki burç ilişkiye başladıkları zaman birbirlerini oldukça yıpratacak var ve sürekli bir tartışma içerisinde olacaklardır. Bunun sebebi de birbirlerine zıt karakterde olmalarıdır.

Her ikisi de oldukça alıngan ve çabuk kırılan bir yapıya sahiptir. Fakat ikizler burcu ise kızdığı zaman çok kırıcı olabilir. Bu yüzden, ilişkiyi başından itibaren sorunu bir ilişki olacaktır. Tabii ki bu problemi aşmak yine kendi ellerindedir. İlişkilerinin problemlerini ilişki başladığı zaman çözmeye kalsalar bile bu uzun süreli bir çözüm olmayacaktır.

Her İkisi de Fedakarlıkta Bulunmalıdır

Yengeç erkeği sevdiği kadına karşı son derece sadık olan ve kolay kolay dışarıya göze kaymayacak olan bir erkektir. Hayatında yer alan kadını aldatmaya hiçbir zaman düşünmeyen bu erkek, ikizler burcu kadınının paranoyak hareketlerinden oldukça etkilenecektir. Bu sebepten dolayı eğer ki ciddi bir ilişkiye adım atmak istiyorlarsa ilk olarak birbirlerinin hal ve hareketlerine saygı göstermeli ve birbirlerini anlamaya çalışmalıdır.

Ardından atacakları adım sonucunda oldukça renkli günlere şahit olacaklar ve güzel gidecek bir ilişkiye göre bileceklerdir. Her ne kadar zıt karaktere sahip olarak gözükse de aslında birbirlerini çekici bir özelliğe sahip olduklarından dolayı güzel bir ilişkiye sahip olurlar. Tek yapmaları gereken birbirleri için biraz fedakarlık da bulunmakta geri kalmamaya çalışmalarıdır.

Ortak İlgi Alanları Bulunması Şarttır

Bu iki burç aslında tam zıt özellikleri barındırırlar. İkizler kadını canlı, cıvıl cıvıl, neşeli bir karakteri yansıtırken, Ay’dan etkilenen partneri acı çeken, mutsuz ve karamsar bir hava taşır. Yengeç burcu erkeği çok duygulu bir yapıdadır ve değer yargıları ile ilgili şaka yapılmasından asla hoşlanmaz. Hesaplarını iyi yapar ve çalışkan bir yapıya sahiptir. Bunlar onun için önemlidir çünkü başarılı olmayı fazlasıyla ciddiye alır. Bunun dışında evcimen bir erkektir ve rahatına düşkündür ki bu da ikizler kadınını mutlu eden bir durum olacaktır. Eğer ortak ilgi alanlarınıza odaklanmazsanız bu ilişki kırılganlaşabilir, karşılıklı olarak tepkileriniz artabilir ve bir taraf diğerinin onu sevmediği hissine kapılabilir.

Yengeç İlişkiyi Yönlendirmelidir

Yengeç burcu ikizleri çok seviyorsa onu çok da fazla serbest bırakmamalıdır. Çünkü partneri serbest kaldığında direkt ayrılmayı düşünebilir. Yani özgürlüğünü düşünüp ondan uzaklaşabilir. Aslında bu iki burç hiçbir zaman tam uyum sağlayamaz. Her zaman kendi özgürlüğünü ve kendini düşünür. Birliktelikleri kusursuz olmasa da ilerleyebilecektir.

Bu ilişkide hem duygular hem de mantık konuşabilir. İkizler burcu normal hayatında entelektüel yapısı sayesinde yengeç burcunu kolay etkileyebilir. İkizler burcu ise bu burcun aşk ve tutkulu bakışlarından oldukça etkilenecektir. Bu ikilinin sevgisi uzun süre de sürebilir. Ancak bu ilişkide en fazla fedakarlık yengeç burcunun ellerindedir.

Eğlenceye Bakış Açıları Farklıdır

Bu iki burcun birlikteliği genel olarak baktığımızda yengeç burcunun zorlayacak bir ilişki olacaktır. İkizler burcu oldukça sosyal ve aktif bir burç olması dolayısıyla partnerini kıskançlık krizlerine sokabilir. Onlar için sosyal çevre ve arkadaşları en az sevgilisi kadar değerlidir. Bu burcun erkekleri birini çok sevdiğinde ve güvendiği zaman sahiplenir ve onu başka kimseyle paylaşmak istemez.  Özellikle boş vakitlerinde sürekli olarak arkadaşlarıyla bir yerlerde eğlenebilir. Evcimen olan bu erkekler ise sevdiği ile daima baş başa vakit geçirmek ister. İkizler burcu başlarda ona uyum sağlasa da uzun vadede eski hayatını özleyecek ve özgürlüğünü yeniden kavuşmak isteyecektir.

Sadakatliler

Her iki burç da romantik ve tutkulu bir burçtur. İkizler burcu çok şüphecidir ve zaman zaman paranoyak tavırlar sergileyebilir. Aşık olduğunda ve sevdiği insanlar üzerinde oldukça şüpheci davranır. Ancak partneri aşık olduğu vakit sadakatine sonuna kadar gösterecektir ve aldatması çok da kolay değildir. Bu yüzden ikizlerin ona güvenmesi gerekir. Bu ikili aşk hayatında uyum yakalamaları ve mutlu olmaları neredeyse imkansızdır. Sürekli olarak geçmişteki problemlerle uğraşırlar ve sorunlarını bir türlü çözüme kavuşturamazlar. Bugünkü burç normal hayatta da çok fazla anlaşamazlar.

İkizler Burcu Karakter Özellikleri

İkizler burcu kadını ortama girdiği andan itibaren gözleri üzerine çekmeyi başarır. Kıyafetleri konusunda oldukça seçicidir modayı takip ettiği her halinden belli olur. Son derece neşeli ve enerji doludur. Birbirinden farklı kişiliklere sahip olduğu için karar verme konusunda pek de iyi olduğu söylenemez. Fikirleri sık sık değişiklik göstermektedir.

Çok pratik zekaya sahip olan ikizler kadını çok hızlı düşünebilir ve hızla harekete geçer. Acelecidir, sabretmek nedir bilmez. Yolculuk yapmak onun için bir tutkudur. Aynı fikri taşıdığını düşündüğü insanlarla konuşmaktan hoşlanır. Çok hırslıdır, aklına koyduğu bir şeyi başarana kadar pes etmez.

Etkili bir konuşmacı özelliği taşıdığından karşısındaki insanı hemen etkisi altına alıp kolayca savunduğu düşünceye ikna edebilir. Çok meraklıdır, okuyup yeni şeyler öğrenmekten hoşlanır. Para konusunda tutumludur. Çok ve gereksiz para harcamaktan hoşlanmaz maddi güç onun için önemlidir çünkü isteklerine ulaşmanın yolunun parayla kesişeceğini düşünür.

Yengeç Burcu Karakter Özellikleri

Yengeç burcu erkeği tıpkı partneri gibi giyimi konusunda oldukça dikkatlidir. Modayı takip etmekten ziyade kendine has moda yaratmaktan yanadır. Son derece nazik ve bir o kadar da ağır başlıdır. Duygusal anlamda hassas ve kırılgandır. Tıpkı onun insanları sevip her görüşlerine saygı duyduğu gibi onlardan da aynı şekilde karşılık bekler. İnsanlara destek olmaktan hoşlanır adeta onların mutluluğuyla mutlu olur.

Son derece neşeli ve hayat dolu hali her insana güven ve huzur verir yengeç erkeğinin. Güveninde sınır yoktur, her insana sonsuz güvenebilir. Evine aşırı düşkündür. Öyle ki ailesinin yanına geldiğinde bütün gün yaşadığı olayları kapı ardında bırakabilir. Bundan dolayı da sosyal hayatları çok hareketli değildir. Arkadaşları konusunda çok seçicidir herkesle dost olmaktan kaçınır.

İkizler Kadını ile Yengeç Erkeği Evlilik Uyumu

Hayata Bakışları Farklıdır

Evlilik uyumlarına baktığımız zaman. İkizler aşk ve evlilik gibi kurumlara biraz uzak durmaktadır. Onların hayatında öncelikleri vardır ve arkadaşlarınız ile sosyalleşmek onun için oldukça önemlidir. Bu ilişkide her iki tarafa da büyük sorumluluk düşmektedir. Yengeç burcu hayatı daha çocuksu bakar, bu da aslında onun duygusal ve ince ruhlu oluşundandır. Evlilikleri de sorunlu ve mutsuz geçecektir.

İkizler Evliliğe Karşı Temkinlidir

İkizler kadını evlilik konusunda korkuları olan kadınlardır. Daha çok arkadaşlarıyla olan ikili bağlara önem verdiğinden dolayı evlilik onlar için sanki herkes ile olan bağlarını koparacak bir şey hissi yaratmaktadır. Fakat yengeç erkeği her ne olursa olsun yuva kurmak ve o yuvanın içerisinde mutlu mesut yaşamak istemektedir.

Birbirlerine Karşı Saygı Duymaları Gerekir

Bu ilişkinin ciddi bir boyut kazanabilmesi için her iki kişinin de birbirleri için büyük fedakarlıkta bulunması gerekmektedir. Yengeç erkeği fazla duygusal yapısından dolayı bazen çocuk gibi hareketler sergileyebilmektedir. Onun bu şımarık yapısına partnerinin saygı duyması gerekir ve aynı şekilde bu kadının sosyal hayatında da bu ayın sonuna kadar saygı duyması gerekir. Böyle bir durumda iki kişi arasında anlaşılmayacak pek bir mesele ortada kalmaz.

Aşk Onları Toplarlar

İlk olarak ikizler burcu kadınına göz attığımız zaman bu kadının daha çok dışarıda sosyal hayata takılmaktan hoşnut olduğunu ve sürekli olarak bunu yapmaktan zevk aldığını görebilmekteyiz. Yengeç erkeği üzerine göz attığımız zaman ise sürekli olarak yerinde ve ailesiyle vakit geçirmekten zevk aldığını ve hatta evden hiç çıkmasını istemezseniz hiç çıkmayacağını çok rahat bir şekilde dile getirebilirsiniz.

Bu sebepten dolayı birbirleriyle anlaşılmaz gibi gözükürler ve bu düşünceleri alındığı zaman aralarında bir uçurum olduğu anlaşılır. Fakat az önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu iki kişi her ne kadar aralarında uçurum var gibi gözükse de yengecin romantik olan tavırları karşısında bütün uçurumların kapanmış olduğu görülür. Çünkü yengeç erkeği romantik olan yapısı ve aynı zamanda tutkusu ile ikizler kadınını çok rahat bir şekilde etkilemeye başaracak ve kendi alanına çekmiş olacaktır. Böylece bu ikili arasında dağlar kadar çok gözüken fark bir anda sıfıra inmiş olacaktır.

Ayak Uydurmakta Zorlanırlar

Bu iki burcun arasında bir aşk ilişkisi yaşanması ve bu ilişkinin uyumlu olması oldukça zordur. Her zaman ilişkilerini ve kendilerine ait psikolojik problemler yaşayabilirler. İkizler burcu değişimi ve yeniliği seven, ayrıca sürekli bir değişim içinde olan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden ilişkiye başlarken yengeç burcunun onun bu özelliğini göz önünde bulundurulması gerekir. Ancak onlar için bu hiç de kolay olmayacaktır. Bundan dolayı bu iki burç evlilik sürecinde mutlu olmaları ve evliliğini uzun yıllara aktarmaları oldukça zor olacaktır. Bu ikili ilişkilerin başında çok farklı gibi görünen ve aslında doğum tarihleri de birbirlerine yakın olan iki burçtur.

Öncelikleri Farklıdır

Yengeç burcu için aile ve ev her şeyin önünde gelir. İkizler burcu ise daha çok arkadaşlarıyla gezip eğlenmeye önem vermektedir. Biri evin içerisinde gayet mutlu iken, diğerini evin içinde tutmak oldukça zor olacaktır. Ancak yine de bu erkeklerin romantik ve aşkı olan tutkusu sayesinde bu burcun kadını ona inanacak ve mutlu bir beraberlik yaşayacaklardır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.