Yay Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu

Yay Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu
1 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.174 kez okundu.

Özgürlüğüne düşkün olup eğlenceyi seven kadınların büyük bir çoğunluğu yay kadınıdır. Karakteristik özellikleri en keskin ve en net olan burctur bir nevi. Bakımlı, alımlı, cilveli, baskın karakterli, inatçı, hırslı ve zeki kadınları bünyesinde barındırır. Tüm bu özellikler arasında ön planda olan hırslı ve baskın karakterli olmaktır. İkili diyaloglarda, ailevi kararlarda, özel hayatında, arkadaş meclisinde vb birçok ortam ve durumda etkili karakterdir. Dinlenilen bir kadın olduğundan konuşmayı oldukça çok severler.

Sosyal ortamları geniştir. Ve sosyal aktivitelere katılmayı severler. Boş durmayı sevmez vaktini eğlence odaklı şeyler üstünde değerlendirir. Kafa dengi bir arkadaş örneği demek şüphesiz yay kadını demek. Ona eğlence var deyin, o sizinle her yere gelir. Dostlarını da kendi gibi seçmeye dikkat eder. Onu yargılayan, kısıtlayan ve akıl veren kişileri değil, onun yerine eğlenmeyi bilen kişileri seçer. Yumuşak huylu, güleç ve sevecendirler. Girdikleri ortamda hemen sevilirler fakat sinirlendi mi gözleri bir şey görmez ve tozu dumana katar. Sevgisi gibi öfkesi de şiddetli olan yay burcu kadını sempatik, güven veren ve dürüst bir partner arar kendisi için.

Koç burcu erkeği ise bakımlı, yetenekli, erkeksi yüz hatlarına sahip, esprili, konuşkan olmayan, ağır başlı ve karizmatik bireylerdir. En büyük özellikleri de mükemmelliyetçi ve inatçı oluşlarıdır. Bu huyları yüzünden takıntılı ve huysuz, dediğim dedik bireyler ortaya çıkabilmektedir. Başladıkları işin kusursuz tamamlanmasını ister, istedikleri bir şey olana kadar gerekirse yıllarca bekleyebilir ve kafasında bir şeyi sonuçlandırdıysa o şeyle ilgili ne yaparsanız yapın fikri değişmez. Keskin ve net kararları vardır. Konuşkan değillerdir. Kalbinin kapılarını sadece sevip, güvendikleri insana açarlar. Değer verdikleri insanlar sayılıdır. Bu kategoride en başı annesi ve sevdiği kadın alır. Kendini anlatmayı sevmeyen koç erkeği, anlatmadan anlaşılmak ister. Tavırlarının onu yeterince anlattığını düşünür. Bu yüzden de onu anlayan, sıkmayan, değer ve saygı veren bir hayat arkadaşı arar.

Bu iki karakterin aşk uyumu oldukça iyidir. İkisi de totalde aynı beklenti içindedir. Ve bu yüzden anlaşırlar. Uzun ilişkilerin ortaya çıktığı iki burçtur.

Patlamaya hazır doğanız olsa da, aranızda ki uyum çok iyidir. Ve yay burcu kadınıyla aranızda geçen kavgalar genellikle kısa sürer. Yay burcu kadını doğru bir eştir. Güvenilir yapısı vardır ve son derece dürüsttür. Koç burcu erkeği yay burcu kadınıyla olmanın çok şanslı bir durum olduğunu bilmelisiniz. Koç burcu erkeğinin kalbi dilindedir ve söylediği her şeyi kalbinden gelerek söylüyordur. Yani ne düşünüyorsa ne hissediyorsa odur. Yay Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği arasında ki ilişkiyi genellikle koç belirler ve son kararları her zaman o söyler. Koç burcu erkeği için bağlanacağı kişiyi seçmek zor değildir ama yay burcu kadınına karşı koyamaz.

Koç burcu erkeği bağlanmak için yaratılmamış olsa da yay burcu kadınına sonsuza kadar bağlanabilir. Yay burcu kadını çok kıskançtır. Koç burcu erkeği her ne kadar kıskanılmak istemese de yay burcu kadını kıskançlığını gizleyemez. Koç burcu erkeği özgürlüğüne düşkün bir kadın istese de yay burcu kadınına karşı alıkoyamaz ve kolay kolay bu duruma sinirlenmez. Koç erkeği tutucu bir yapıya sahiptir. Yay burcu kadınıyla evlendikten sonra çalışmasını istemez ama çalışmasına da engel olmaz. Tabi zarar görmeyecekleri bir işte. Yay Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu ideal bir aile olabilirler. Çocuklarına iyi bir gelecek sunabilir ve mutlu çocuklar yetiştirebilirler.

Yay Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Bir yanda yay burcu ve diğer yanda koç burcu. Her ikisi de ateş grubuna ait olan iki burç.. Birbirlerine çok benzeyen ve her geçen gün birbirlerini daha da çok çekecek olan muhteşem bir ikili… Bu yorumda her iki burçtan ayrı ayrı bahsetme ihtimalimiz yoktur. Çünkü bu iki kişinin bakıldığı zaman birçok düşüncesi neredeyse aynı olmaktadır. Özellikle yay burcu ya da koç burcu hiç fark etmez hayatta her zaman (ister aşk olsun ister evlilik ister iş isterse başka bir şey) mutluluk beklemektedirler. İşte bu iki ateş grubu mutluluğun birbirlerinde olduklarına inanır ise işte bu esnada önlerine geçemeyecek bir şey kalmayacaktır.

Bu ikili arasında ortak olan en kötü özellikleri çoğu şeyden kısa süre içerisinde sıkılıyor olmalarıdır. Hal böyle olunca ilişkinin hangi boyut ile devam edeceğini kestirmek zor olmaktadır. Fakat ikili ilişkileri esnasında sıkıldıkları sırada kendilerine değişik bir sosyal aktivite bulmayı tercih ederlerse işte bu esnada daha uzun boyutta bir ilişkinin ortaya çıkmasını da sağlayabileceklerdir. Şimdi sevgili arkadaşlar cümleleri burada yarım kesip bu iki burcun uyumlarına daha detaylı bir şekilde göz atalım.

Yay ve Koç Aşk Uyumu

Yay burcuna sahip olan kişilerin aşk konusunda en dikkat ettikleri şeylerden bir tanesi olmazsa olmaz ilk görüştür. Onlar ilk gördükleri anda içlerine sinen ve beğendikleri kişileri hayatlarının bir parçası yapmak isterler. Koç burçları ise biraz araştırma yapıldığı zaman her zaman dikkat çeken bir fiziksel görünüşe sahip olduklarını söylemekteyiz. Hal böyle olunca önemli aşama olan ilk görünüşte yaylar için olumlu geçmeyi başarır. Koç burçları özellikle çevresinde yer alan akrabaları ve dostları tarafından çok sevilmektedir. Böyle bir durumu gören yay burcu ise koç burcunu daha da çok sevecek ve aynı zamanda dahada yakından tanımak isteyecektir. Birbirlerini tanıdıkça kendilerini birbirlerinde görecek olan bu ikili kısa süre içerisinde çok mutlu ve renkli günlere şahit olacaklardır.

Fakat az öncede dediğimiz gibi kısa süre içerisinde… Çünkü bu ikili zaman çok geçmeden sıkılma dönemine girecektir. İşte böyle bir durumda birbirlerine karşı sevgileri azalmadıysa farklı uğraşlar bularak ilişkilerini toparlayıp daha da üst bir seviyeye çıkmayı başarabileceklerdir. Fakat bunu başarmak için her iki tarafta çaba göstermez ise ne yazık ki ilişkinin ilerlemesi çok zor olacaktır. Yüksek ihtimal ile birbirlerini kendilerinde rahatlık ile görebilecek olan bu iki güzel insan uzun ömürlü bir ilişkiye sahip olacaklardır. Az öncede dediğimiz gibi olur da bu ikili birtakım farklılıkları ilişkilerinde kabul eder ve bu şekilde ilerlemeyi tercih eder ise ilişkileri bizden 100 üzerinden 80 puan ile başarılı bir not alacaktır. (bu iki grupta oldukça hareketli bir yapıya sahip olduklarından dolayı ilişkileri esnasında bol kavgaya şahit olacaklardır. Ama bu kavgalar düşünülenin aksine onları birbirlerine dahada çok bağlamayı başaracaktır.)

Yay ve Koç Evlilik Uyumu

Bu iki burçta oldukça hareketli olduklarından dolayı, en önemlisi de en ama en ateşli burç olduklarından dolayı standart hareketler yerine daha çok dolu dolu hareketler sergileyerek değişik durumlar yaşamak isterler. Belli başlı kalıp olan ilişkiler yada ilişkide değil gündelik şeyler hiç onlara göre değildir. Hal böyle olunca ilişkilerinde sürekli olarak bir hareketlilik söz konusu olacaktır. Özellikle içlerinde yer alan ateşi dışarı yansıttıkları vakit birbirlerine dahada çekici gelmeyi başaracaklardır. Eğer ki yay burcuna sahip olan kişi ve koç burcuna sahip olan kişi karşılıklı olarak birbirlerine karşı göstermiş oldukları tutkuyu kaybetmeden yaşatmayı başarabilirler ise evlilik yolun sonunda onlara gözükmeyi başaracaklardır.

Evlilik hayatları esnasında tabi ki aşk yaşantılarında olduğu gibi kavgalara bolca şahit olacaklardır. Ama ne olursa olsun kavgayı birbirlerine karşı hissetmiş oldukları tutku yok edecektir ve güzel bir evliliğe bu iki kafadar şahit olacaklardır. Fakat evlilik gibi ciddi bir müesseseye şahit olabilmeleri için bu iki kişininde birbirlerinden tam olarak emin olması gerekmektedir. Onun dışında evliliklerinde hiçbir zaman tutku eksik kalmayacaktır. Onları da ayakta ve beraber tutanda bu olacaktır zaten. Ben sevgili yaylar ve koçlar sizler çok güzel bir evliliğe sahip olabilirsiniz. Bu sebepten dolayı biraz aklınızı başınıza toplamalı ve biraz önce kendinize çeki düzen vermelisiniz. Yoksa elinizdeki güzel fırsatı kaçırdığınıza yıllar sonra pişman olabilirsiniz bizden size söylemesi.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git