Yay Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Yay Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

Her iki burç da ateş grubuna ait olduklarından birbirlerine çok benzeyen ve her geçen gün birbirlerini daha da çok çekecek olan muhteşem bir ikilidir. Bu yorumda her iki burçtan ayrı ayrı bahsetme ihtimalimiz yoktur çünkü bu çiftin birçok düşüncesi neredeyse aynı olmaktadır. Hayatta her zaman ister aşk, evlilik, iş veya başka bir şey olsun mutluluk onları beklemektedirler. İşte bu iki ateş grubu mutluluğun birbirlerinde olduklarına inanır ise işte bu esnada önlerine geçecek bir şey kalmayacaktır. Uzun ilişkilerin ortaya çıktığı iki burçtur. Şimdi sevgili arkadaşlar cümleleri burada yarım kesip yay kadını ve koç erkeğinin uyumlarına daha detaylı bir şekilde göz atalım.

Yay Kadını ile Koç Erkeği Aşk Uyumu

İlk görüşte hissettikleri duygu ilişkilerine yön verecektir

Yay kadınlarının aşk konusunda en dikkat ettikleri şeylerden bir tanesi olmazsa olmaz ilk görüştür. Onlar ilk gördükleri anda içlerine sinen ve beğendikleri kişileri hayatlarının bir parçası yapmak isterler. Partnerleri dikkat çeken bir fiziksel görünüşe sahiptirler, hal böyle olunca da önemli aşama olan ilk intibayı olumlu geçmeyi başarır. Koç erkekleri özellikle çevresinde yer alan akrabaları ve dostları tarafından çok sevilmektedir. Böyle bir durumu gören partneri ise onu çok sevecek ve aynı zamanda daha yakından tanımak isteyecektir. Birbirlerini tanıdıkça kendilerini birbirlerinde görecek olan bu ikili kısa süre içerisinde çok mutlu ve renkli günlere şahit olacaklardır.

Kavgaları ilişkilerini bitirmekten ziyade geleceğe hazırlar

Kısa süre içinde birbirlerinden sıkılma dönemine girecektir. İşte böyle bir durumda birbirlerine karşı sevgileri azalmadıysa farklı uğraşlar bularak ilişkilerini toparlayıp daha da üst bir seviyeye çıkmayı başarabileceklerdir. Fakat bunu başarmak için her iki taraf da çaba göstermez ise ne yazık ki ilişkinin ilerlemesi çok zor olacaktır. Yüksek ihtimalle birbirlerinde kendilerinde rahatlıkla görebilecek olan bu iki güzel insan uzun ömürlü bir ilişkiye sahip olacaklardır. Az önce de dediğimiz gibi olur da yay kadını ve koç erkeği birtakım farklılıkları ilişkilerinde kabul eder ve bu şekilde ilerlemeyi tercih ederlerse ilişkileri bizden 100 üzerinden 80 puan ile başarılı bir not alacaktır. (Bu iki grup da oldukça hareketli bir yapıya sahip olduklarından ilişkileri esnasında bol kavgaya şahit olacaklardır. Ama bu kavgalar düşünülenin aksine onları birbirlerine daha da çok bağlamayı başaracaktır.)

Sözlerini kalbinden gelerek söyler

Patlamaya hazır doğanız olsa da aranızdaki uyum çok iyidir. Aralarında geçen kavgalar genellikle kısa sürer çünkü birbirleri için doğru eş seçimleridir. Yay kadınının güvenilir yapısı vardır ve son derece dürüsttür, partneri onunla olmanın çok şanslı bir birliktelik olduğunu anlayacaktır. Koç burcu erkeğinin kalbi ise dilindedir ve söylediği her şeyi kalbinden gelerek söylüyordur. Yani ne düşünüyorsa ne hissediyorsa odur. İlişkinin gidişatını genellikle o belirler ve son kararları her zaman o söyler. Onun için bağlanacağı kişiyi seçmek zor değildir ama partnerine karşı koyamaz.

Koç erkeği tutucu biridir ve kadınının çalışmasını istemez

Koç erkeği bağlanmak için yaratılmamış olsa da partnerine sonsuza kadar bağlanabilir. Her ne kadar kıskanılmak istemese de eşi çok kıskançtır ve kıskançlığını gizleyemez. Tutucu bir yapıya sahiptir, özgürlüğüne düşkün bir kadın istemese de yay kadınına karşı kendini alıkoyamaz ve kolay kolay bu duruma sinirlenmez. Evlendikten sonra eşinin çalışmasını istemez ama çalışmasına da engel olmaz, tabi zarar görmeyeceklerine inandıkları bir işte. Uyumlu ideal bir aile olarak çocuklarına iyi bir gelecek sunabilir ve mutlu çocuklar yetiştirebilirler.

Etkili bir karakter olması ile sözü dinlenir

Özgürlüğüne düşkün olup eğlenceyi seven kadınların büyük bir çoğunluğu yay burcu mensubu kadınlardır. Karakteristik özellikleri en keskin ve en net olan burçtur bir nevi. Bakımlı, alımlı, cilveli, baskın karakterli, inatçı, hırslı ve zeki kadınları bünyesinde barındırır. Tüm bu özellikler arasında ön planda olanları ise hırslı ve baskın karakterli olmalarıdır. İkili diyaloglarda, ailevi kararlarda, özel hayatında, arkadaş meclisinde gibi birçok ortam ve durumda etkili karakterlerdir. Dinlenilen bir kadın olduğundan konuşmayı oldukça çok severler.

Dediğim dedik keskin kararlı, konuşmadan anlaşan biridir

Koç erkeği ise bakımlı, yetenekli, erkeksi yüz hatlarına sahip, esprili, konuşkan olmayan, ağır başlı ve karizmatik bireylerdir. En büyük özellikleri de mükemmelliyetçi ve inatçı oluşlarıdır. Bu huyları yüzünden takıntılı ve huysuz, dediğim dedik bireyler ortaya çıkabilmektedir. Başladıkları işin kusursuz tamamlanmasını ister, istedikleri bir şey olana kadar gerekirse yıllarca bekleyebilir ve kafalarında bir şeyi sonuçlandırdıysa o şeyle ilgili ne yaparsanız yapın fikirleri değişmez. Keskin ve net kararları vardır, fazla konuşkan değillerdir. Kalbinin kapılarını sadece sevip, güvendikleri insana açarlar. Değer verdikleri insanlar sayılıdır, bu kategoride en başı annesi ve sevdiği kadın alır. Kendini anlatmayı sevmeyen bu erkek anlatmadan anlaşılmak ister, tavırlarının onu yeterince anlattığını düşünür. Bu yüzden de onu anlayan, sıkmayan, değer ve saygı veren bir hayat arkadaşı arar.

Zamanını eğlence için planlar, sosyal biridir

Sosyal ortamları geniştir ve sosyal aktivitelere katılmayı severler. Boş durmayı sevmez, vakitlerini eğlence odaklı şeyler üstünde değerlendirir. Kafa dengi bir arkadaş örneği demek şüphesiz yay kadını demektir. Ona eğlence var deyin sizinle her yere gelir. Dostlarını da kendi gibi seçmeye dikkat eder, onu yargılayan, kısıtlayan ve akıl veren kişileri değil onun yerine eğlenmeyi bilen kişileri seçer. Yumuşak huylu, güleç ve sevecendirler. Girdikleri ortamda hemen sevilirler fakat sinirlendi mi gözleri bir şey görmez ve tozu dumana katar. Sevgisi gibi öfkesi de şiddetli olan bu kadın kendisi için sempatik, güven veren ve dürüst bir partner arar.

Sosyalliklerini devam ettirdikçe aşkları uzun soluklu olacaktır

Yay kadını ve koç erkeğinin en kötü ortak özellikleri çoğu şeyden kısa süre içerisinde sıkılıyor olmalarıdır. Hal böyle olunca ilişkinin hangi boyut ile devam edeceğini kestirmek zor olmaktadır. Fakat ikili, ilişkileri esnasında sıkıldıkları sırada kendilerine değişik bir sosyal aktivite bulmayı tercih ederlerse daha uzun süreli bir ilişkinin ortaya çıkmasını sağlayabileceklerdir.

Yay Kadını ile Koç Erkeği Evlilik Uyumu

Gündelik rutin yaşam onlar için uygun değildir

Her ikisi de hareketli olduklarından en önemlisi de en ama en ateşli burçlardan olmalarından standart hareketler yerine daha çok değişik durumlarda dolu dolu yaşamak isterler. Belli başlı kalıplar içindeki ilişkiler ya da gündelik şeyler hiç onlara göre değildir. İlişkilerinde sürekli olarak bir hareketlilik söz konusu olacaktır. Özellikle içlerinde yer alan ateşi dışarı yansıttıkları vakit birbirlerine daha da çekici gelmeyi başaracaklardır. Eğer ki yay kadını ve koç erkeği karşılıklı olarak birbirlerine göstermiş oldukları tutkuyu kaybetmeden yaşamayı başarabilirler ise evlilik yolun sonunda onlara gözükmeyi başaracaktır.

Elindekinin kıymetini bilmezlerse ömür boyu pişman olurlar

Evlilik hayatları esnasında tabi ki aşk yaşantılarında olduğu gibi kavgalara bolca şahit olacaklardır. Ama ne olursa olsun birbirlerine karşı hissetmiş oldukları tutku kavgayı yok edecektir ve bu iki kafadar güzel bir evliliğe şahit olacaklardır. Fakat evlilik gibi ciddi bir müesseseye şahit olabilmeleri için ikisinin de birbirlerinden tam olarak emin olması gerekmektedir. Onun dışında evliliklerinde hiçbir zaman tutku eksik kalmayacaktır. Onları ayakta ve beraber tutan da bu olacaktır zaten. Sevgili yay kadınları ve koç erkekleri, sizler çok güzel bir evliliğe sahip olabilirsiniz. Bu sebepten biraz aklınızı başınıza toplamalı ve bir an önce kendinize çeki düzen vermelisiniz. Yoksa elinizdeki güzel fırsatı kaçırdığınıza yıllar sonra pişman olabilirsiniz, bizden size söylemesi…


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.