Koç Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

10.03.2016
Koç Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

Koç burcu kadını popülariteyi ve modayı takip eder, günün modası neyse ona uyar. Arkadaş canlısı, entelektüel, akıllı, mantığına dayanarak kararlar veren, girişimci, enerjik, dürüst bir yapıya sahiptir. Bunca olumlu özelliklerine rağmen dik kafalı ve bildiğini okuyan bir karaktere de sahiptir. Kendince sınırları vardır ve bu sınırlara kimseyi dahil etmek istemez. Bu yüzden özgürlüğüne ve yaşam tarzına herhangi bir müdahaleyi kesinlikle kabul etmez. Bunun yanı sıra kıskanç ve şüpheci bir yapıya sahiptir. Biraz sabırsız davranmakta ve kendi bildiklerine ya da hissettiklerine dayanarak, kendilerince çeşitli senaryolar kurma yeteneğine de sahiplerdir. Partneri daima dikkatli olmalı ve bir terslik hissettiğinde durumu hemen açığa kavuşturmalıdır.

Özgür ruhlu, cömert, otoriter, kıskanç, ben merkezli, ailesine düşkün, duygusal; fakat bunu gizleyen, sevecen, esprili, muzip, tutkulu, yalandan nefret eden, sempatik, sıcakkanlı, başkasından emir almayı sevmeyen, cazibeli bireylerdir. Onu daha iyi tanımak için, çok çabuk arkadaşlık kurduğunu, sevecen, sıcakkanlı, cazibeli, kadınsı hatlara sahip, hırslı ve kibirli olduğunu; kova erkeğinin de yardımsever, insani duygulara önem veren, sevecen, otoriter, kariyerinde zirveye odaklı, mükemmeliyetçi, detaycı, esprili ve özgüveni yüksek olduğunu bilmeniz gerekir. Koç kadını her şeyin en gösterişli ve havalısını ister.

Kova burcu erkeği ise; kendi stilini kendi yaratan, kendine ait özgün ve farklı bir giyim tarzına sahiptir. Moda ile ilgisi sıfıra yakındır, ruh haline göre giyinir. Sıradan giyinmeyi sever. Her daim yaşadığı ve gördüğü her şeye olumlu bakar, olumlu özellikler atfeder. Daima mutlu ve neşeli olmasının sebebi de aslında her şeye pozitif yaklaşıyor olmasıdır. Farkları ve farklılıkları çok sever, özgürlüğüne bağlıdır. Geleneklerine bağlı değildir; daima yeniliklerin ve farklılıkların peşinden koşar. Yeni insanlar tanımayı, yeni yerler keşfetmeyi, arkadaş çevresini genişletmeyi sever. Hisleri oldukça kuvvetli, güvenilir ve açık sözlü bir kişiliğe sahiptir.

Fedakar, ağırbaşlı, sevmeyi seven, dost canlısı, yetenekli, sağ duyulu, aileye düşkün, vefalı, inatçı, daima olanlara olumlu yönleri ile bakan, hayalperest, ciddi, yüksekleri hedefleyen, kariyerinde basamak atlamayı isteyen, çalışkan, çılgın, kendine has tuhaflıkları olan narin bir yapıya sahiptir. Kova erkeği ise; düşünceli, hassas, derin duygular yaşayan, hayatı kendine göre anlamlandıran, sevecen, yetenekli, fikrine değer verilen, gücü seven, idealleri olan, pratik zekalı bireylerdir. Hoşlandığı kadınlar da akıllı ve kişiliği olan, tutkulu, zeki, yetenekli, azla yetinmek yerine rahatın içinde yaşamayı seçen, hayatını her zaman planlarına göre düzenleyen, çok yönlü kişilikleri ile tanınan, merhametli ve duygusaldır.

Kova erkeği aşkını, sevgisini, öfkesini şiddetli yaşamaz. Genel mizacı bakımından sakindir. Yalandan nefret ederler. Eğer güvenleri kırılır, aldatılır veya yalan söylenirse, hemen o kişiden uzaklaşır ve kendi içine kapanır. İntikam almak ister; fakat hemen vazgeçecek kadar yufka yüreklidir. Sürekli değişim içinde olurlar, kültürlü ve bakımlı birine dönüşürler. Tırtıl kelimesi, onun için söylenmiş olmalı. Nasıl görünümler içinde olursa olsun, değişim geçirmekten bıkmazlar. Kendine has bir kelebeğe, dönüşünceye kadar… Ortam içindeki iyimser ve sevecen tavrı ile dikkatleri üzerine çekerken, erkeksi ve güçlü duruşu ile kadınları etkisi altına alabilir.

Koç Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

Koç kadını uyum sağlamaktansa net ve despotik tavırları, mantıklı yönleri ile karşılarındaki kişinin de bu şekilde olmasını bekler. Bu yüzden bu iki burç arasında bir uyum sağlamak oldukça zordur. Bu noktada koç burcu da kendisini biraz geri çeker ve sevgilisini kendisiyle baş başa bırakır, sürecin kontrolünü karşı tarafa bırakırsa ve despotik, her daim netlik bekleyen bir tavra kapılmazsa, bu ilişki zamanla ve yavaş yavaş gelişerek muazzam bir uyum ve mutlulukla sonuçlanacaktır. Bu sürecin sonunda; sanki kova erkeğinin fikirleri ve istekleri yapılıyor gibi göstererek, kendi fikir ve istekleriyle bu ilişkiyi yöneten gizli güç olarak tüm ipleri eline alabilecektir.

Karakter yapıları benzer

Koç kadınları beklemekten fazla hoşlanmazlar, fazlasıyla acelecidirler. Anlaşılması oldukça zor olan eşleri de; her zaman ön yargısız, hızlı, akıllı ve heyecanlı bir tutum sergilerler. Hayata bakış açıları ön yargıları yıkmak, ayrıca yüzeysel davranış kurallarından kurtulmak üzerinedir. Koç kadınları oldukça duygusaldırlar; ama bazı durumlarda fazlasıyla asi ve sert olabilirler.

Anlaşmaları zordur

Sevgili olmayı hep isteyen, birbirine karşı ilk görüşte hoşlanan; fakat beraber kalmayı başaramayan ve ayrıldıkları zaman çok iyi anlaşan taraflar daima bu çift olmuştur. Koçun kararsızlıkları, partnerinin istediği ilgiyi görememesi, ilişkide sorumsuz davranması, ben buyum demesi, en ufak bir tartışmada kendisiyle tehdit etmesi (ayrılık gibi), sevgilisini yetersiz ve eksik bulması; kovanın aşırı gururlu tavırları, burnundan kıl aldırmaması, sürekli haklı çıkmaya çalışması vb. daha birçok nedenle severek ayrılırlar.

İki taraf da anlaşamayacağını bilir ve bir tarafın bunu dile getirmesi ile sonlanır. Aşklarında uyumun olabilmesi için koçun; sevgilisinin üzerine titremesi, sevgisini göstermesi, geleceğe dair plan yapması, partnerinin de; inatçılığından, gururundan, sinirlenince susma huyundan vazgeçmesi gerekir. Ancak bu şekilde bir uyum söz konusu olabilir.

Eğer koç kadını günlük yaşamında partnerinin geleneksel ve yapılmasını istemediği şeyleri yapmaz, kova erkeği de eşini kıskançlıklardan dolayı kısıtlamaktan vazgeçip güvenmesi, sorunun çözümü olabilir ve bu da uyumu beraberinde getirir.

İlişkinin başında problemler olabilir

Çiftin arasındaki ilişki aslında çok zor ve çetrefilli bir ilişki olacaktır. Bu iki burcun ortak noktaları olsa da, onlar için en zorlu süreç bir ilişkiye başlamaktır. Başlangıç süresinde birbirlerini anlaşılmaz, aksi bulabilirler. Son olarak arkadaş çevrelerine ve sosyal hayatlarına çok önem verirler; ancak bu ortak noktalar uyumlu bir ikili olmaları için yeterli değildir.

Çiftin uyumlu bir ikili olması oldukça çetrefilli, bol ayrılıkların olduğu bir sürecin sonunda mümkün olabilir. Koç kadını uyumlu, diksiyonu düzgün olan, bakımlı, giyimine ve dış görünüşüne önem veren bir yapıya sahiptir. Partneri ise içinden geldiği gibi yaşayan, ‘Elalem ne der?’ kaygısı taşımayan, kendisini rahat ve huzurlu hissettiği şekilde davranan bir yapıya sahiptir.

Koç kadını, partnerini benimser ve onun da kendisine sürekli ilgi göstermesini beklerken, eşi onu hayatının merkezine koymaz. Ev hayatına ve ailesine her ne kadar düşkün olsa da, sevgilisinin hayatının merkezinde kendisi vardır. Bu yüzden ilişkilerinde ilgisiz, sorumsuz ve duyarsız davranabilir, zaman zaman anlaşılmaz olabilirler. Kendine uyum sağlayan kadınlardan hoşlanırlar.

Neşeli ve canlı bir ilişki olur

Kova erkeği sürpriz yapmayı çok seven ve yaptığı sürprizden çok mutlu olan bir yapıya sahip olduğu için size bol bol sürprizler yapacaktır. Sizi mutluluğa boğan bu erkeklere aşık olmamak elde değildir. Bu aşkın büyüsüne kapılacak olan partnerleri, kendilerini bir anda değişik bir şeyin içinde bulacaklardır; fakat bazen sessiz kalan kova erkekleri eşlerini korkutacaktır. Kapalı bir kutu gibi oldukları için adeta bir matruşka gibi çözmeniz gerekecektir. Onları çözmeye başladıktan sonra büyüsüne kapılacak ve ona güvenmeye başlayacaksınızdır.

Sevdiğini hissettirir

Kova ilk görüşte aşka inanır. Eğer onu etkilemeyi başarırsanız sizi kazanmak için yapacaklarını hayal bile edemezsiniz. Bu durumlara şaşırabilir, çoğu zaman anlamayabilirsiniz. Tabii bu şaşırmalara oldukça dikkat etmelisiniz, hatta gerekirse kendinizi sakınmalısınız; çünkü sizin yapınıza oldukça ters durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Duygularını açıkça ifade etmekten her zaman çekinir. Onun bu açık ifadelerden kaçınması sizi oldukça sinirlendirebilir; fakat iyi cümleler kurar.

Onun bu kelime işçiliği mükemmel bir bilgi ile donatılırsa karşısında şaşkın kalabilirsiniz. Hatta bu durum hoşunuza da gidebilir. Dünyadaki bütün problemler için kaygı yaşar ve üzülür. Savunduğu görüşün karşısındaki insanlar haklı ise onların yanında olur ve destek verir. Kova erkeği için adalet önemlidir. Aşkı ve aşık olmayı sever. Onun için önce duygusal ilişkiler gelir.

Çok rahat anlaşırlar

Bu iki deli dolu karakter birbirleriyle çok iyi anlaşır. İkisi de özgür yapıya sahip oldukları için kafa kafaya verdiklerinde dünyayı kurtaracak şahane fikirler oluşturabilirler. Koçun bağımsız yapısını bilir, bildiği için de yardıma ihtiyacı olmadığını düşünür. Sizi serbest bırakır, istediğiniz hayatı bağımsızca yaşamanıza izin verir. Aynı zamanda, toplumun bazı saçma düşüncelerine kulak asmadan yaşayıp, yalnızca kendi düşüncelerini ve mantığını doğru bilen bu burçlar, anlaşma konusunda hiç zorluk çekmezler.

Kova burcu erkeği eğer ki size aşık olursa, sizi kazanabilmek için elinden gelenin fazlasını yapacaktır. Bu yaptıklarıyla sizi çok rahat eline alabilir ve sizden karşılığında duygularınızı hissettirmenizi ve ona güven vermenizi isteyecektir; fakat duygularını belli etmeyen biriyle karşılaştığınızda bir adım geri atıp, afallayabilirsiniz. Aslında korkulacak bir şey yok, size çok aşık olan bu adam dile getiremediklerini hissettirince kalbinizi almayı başaracaktır ve ortaya maceralı şahane bir ilişki çıkmasını sağlayacaktır.

İstediklerinde kapalı kutu gibi kalabilirler

Duygularını belli etmekten hoşlanmayan bu kadınlar, aslında içlerinde oldukça duygusal ve romantiktirler. Dolayısıyla yaratıcı ve romantik olan partnerlerinin bu kadınların dikkatini çekip, etkisi altına alması daha kolaydır. Aşık oldukları kadına karşı bütün hislerini göstermek için çaba sarf eden kova erkekleri, bunu anlatmakta zorlanırlar. Hem cesur hem çekingen tavırları karşı tarafı etkilemek için yeterlidir.

Kendisini herkese açmaz, duygularını açığa çıkarmaz. Onu duygusuz sanmanız olasıdır. Lakin kova erkeğinin bu suskunluğunun sebebi; duygularıyla ilgili iç hesaplaşmasından kaynaklanmaktadır. Öncelikle kendisi emin olmak ister.

Her ikisi de oldukça sosyaldir

Koç kadınları tam bir hanımefendi görünümüne sahip kadınlardır. Kendileri ile ilgili her durumu avantaja çevirebilen kadınlar, ayrıca oldukça sosyal ve dost canlısıdır. Sevgilileri de aynı partneri gibi yeni insanlarla tanışmayı çok sever, oldukça sosyal bir yapıya sahiptirler. Bu ikili etraflarındaki insanlar tarafından oldukça ilgi görürler.

Her ortama kolayca uyum sağlayabilen kova erkekleri, partneri gibi son derece merhametlidir, ayrıca empati konusunda oldukça başarılılardır. Sosyal ve duygusal ilişkiler yönünden birbirleriyle oldukça uyumlu ve benzer olan bu iki burç bağlanmaktan fazla hoşlanmaz. Başlangıçta hayatlarına giren kişiyi kendi evrenlerinin merkezine alırlar; fakat daha sonra bir sebebi olmadan ilgilerini kaybedebilirler; ancak kalplerini tam olarak kaptırdıklarında sadık ve destekleyici olurlar.

Kolay mutlu olurlar

Çok kolay mutlu olurlar ve mutluluk verirler. Bu sebeple romantik kova erkekleri için partnerini etkilemek kolay sayılabilir. Her zaman her şeyin çok daha iyisini isteyen koç kadınları, zorla hiç bir şeyi yapmazlar ve kendi ilgilendikleri şeylerin peşinden giderler. Vaktinin çoğunu dış ortamlarda geçirmekten çok hoşlanırlar, ayrıca kaliteli arkadaşlık kurmayı severler. Gerçekten bağlandıklarında çok severler, asla özel günleri unutmazlar ve sevdikleri insanlara asla laf söyletmezler.

Güven çok önemlidir

Bu noktada ikisinin ortak özellikleri; güvenilir ve dürüst insanlar olmaları ve güvene çok önem vermeleridir. Buna ek olarak kıskanç, aynı zamanda özgürlüklerine düşkün bir yapıya sahip olmalarıdır.

Bu ikilinin ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için birbirlerinden ne kadar etkilendikleri oldukça önemli bir faktördür. Başka bir yönden bakıldığında ise her ikisi de kimseye kolay kolay güvenen burçlar olamadığından, birbirlerinin güvenlerini kazanmak için sadakatlerini göstermelidirler.

Koç Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

Anlayışlı bir yapıya sahiptirler

Kova erkekleri; sevecen, fedakar, dost canlısı, güler yüzlü, inatçı ayrıca ailesine de oldukça bağlıdır. Tasarruflu, anlayışlı bir yapıya sahiptirler. Bu yapıya sahip bir ikilinin evliliğinde, genellikle koç tarafının ani çıkışları, sert tepkileri nedeniyle sorunlar yaşanabilir. Bir diğer yandan, yıkamadığı tabuları, kıskançlığı ve otoriter tavrı da oluşabilecek yeni sorunlara neden olabilir. Bu ikilinin evliliğinde bu tavırlar her iki tarafın da birbirinde hazzetmediği durumlardır.

Karakteristik yapılarının farkındadırlar

Koç kadınları; oldukça mükemmeliyetçi, detaycı, sevecen, esprili, iletişim yetenekleri kuvvetli, ailesine düşkün, duygusal bir yapıya sahiptirler. Her iki tarafın da kendilerinin negatif yönlerinin farkında olup, zamanla sorunların yaşanmaması için tarafların karşılıklı olarak bunları dile getirip, konuşup, uzlaşıp zamanla törpülemeleri gerekmektedir. Bu ikili arasındaki bu denge sağlandığında, eğlenceli, bol aksiyonlu, kahkahaların eksik olmadığı bir ilişki ve mutlu bir evlilik yaşanmış olur.

İlgiden hoşlanırlar

Koç kadını; havalı, gösterişi seven, bulunduğu ortamda ilgi odağı olan, bakımlı, anı yaşamayı seven, gelecek planları yapmaktan hoşlanmayan, rahata düşkün, yetenekli ve gezmeyi seven bireylerdir. Bunların yanı sıra partneri; güçlü, otoriter, bakımlı, alımlı, çok konuşmayı sevmeyen, akılcı, ileri görüşlü, zeki, esprili; fakat sadece sevdiği yakın kişilere, kendini anlatmayı sevmeyen, çevresi kısıtlı, güvenilir ve duygusallardır. Bu ikili evlilik için gayet uyumlulardır. Yüksek anlayış düzeyinin olduğu, nadir tartışmalar yaşanan bir evlilik olmakla beraber, her şeyden önemlisi kaliteli ebeveyn olmaya aday bireylerdir.

Özgürlük ve kıskançlık arasında denge

Yaşanabilecek sorunların başında koç kadınının özgürlükçü ruhu, gezme merakı ve sadece kendini düşünmesi, partnerinin de aşırı kıskançlıkları, kuşkucu ve kısıtlayıcı tavırları, soğuk davranışları, dengesiz tavırları ve karmaşık ruh hali gelmektedir. Her ikisi de özgürlüğüne düşkün olduğundan beraber yeni yerler keşfedip, dünyayı dolaşabilirler. Bir o kadar çekici olan koç kadını gözleri üzerinde toplamayı iyi becerir. Çok kıskanç bir yapıya sahip olduğu için sevdiğini fazlasıyla sahiplenir. Aynı zamanda şüpheci oldukları için her şeyi kurcalamaktan da eksik kalmazlar.

Eğer kıskanç erkeklerden hoşlanmıyorsanız kova bunun için en ideal seçimdir. Onun doğasında kıskançlığa yer yoktur. Onunla yapacağınız evlilikte iki tarafın da kimliğini kaybetmemesi önemlidir. İlişkinin yürüme sırrı tarafların birbirine olan saygısında saklıdır. Her şeye iyimser yaklaşan ve herkesin gönlünü yapmak için elinden geleni yapan, pamuk gibi insanlardır. Özgürlüğüne son derece düşkün olan bu kişilerin hayattaki en; ama en nefret ettikleri şey; yaptıklarına karışılması ve kısıtlanmasıdır. Duygularını dile getirmekten çok hissettirmeyi tercih ederler ve ideal sevgili adaylarından birisidir.

Bazen fedakarlık gerekir

Her ikisi de birbirinden ketum olduğu için her iki tarafın da biraz fedakarlık yapması gerekmektedir. Bu iki burcun beraber iyi vakit geçirmesi hiç de zor değildir, çünkü benzer zevkleri vardır. Bu durum olanlar için olumludur; yalnız ev idaresi konusunda kovadan yardım beklemeyin. O rahat olmak ister, bu yüzden rutin gündelik işlerinizden onu uzak tutmanız gerekir. Eşinin tüm bu ilgisizliğe ciddi bir sabır ve anlayış göstermesi gerekir.

Özgürlüklerine oldukça düşkün olan koç kadınları kısıtlanmaktan nefret ederler. Bu yönü eşleriyle oldukça uyum sağlamaktadır. Kısmen kıskanç olan eşleri, aynı partnerleri gibi özgürlüklerine oldukça düşkündür. Bu kadınlar aşık olduklarında, her türlü fedakarlığı yapmaya hazırlardır. Ayrıca her şeyi karşılıksız yaparlar.

Bu ikili gayet uyumlu bir çift olurlar

Her ikisi de direkt ilişkiye başlamak yerine, öncelikle birbirlerini tanımayı tercih ettiklerinden, öncelikle birbirleri ile vakit geçirmeye çalışmalıdırlar; ancak bu şekilde ilişkilerini çok güçlü ve sağlam temellere oturtabilirler. İlişki ve evlilikteki performansları tamamen onların karakterlerine bağlıdır. Birbirlerini sıkmadan ve aşırı kıskanç davranışlardan kaçınıldığı takdirde bu ikili gayet iyi bir çift ve birbirlerine gayet iyi birer eş olabilirler.

Maddi konularda tutumlu oldukları pek söylenemeyen koç kadınları, para harcamayı severler ve lükse düşkünlerdir. Aynı zamanda bir o kadar da cömerttirler. Arkadaşları için gözleri kapalı her şeyi yapabilirler. Maddi konularda kova erkekleri, partnerine göre tutumludur. Harcama yapmayı seven bu kadınları dengelemesi gereken aslında eşidir.

Romantiklerdir

Kova erkekleri sürpriz yapmayı çok severler, oldukça romantiktir. İlk görüşte aşka inanırlar ve evlilikleri aşk üzerine kurarlar. Ayrıca yaptıkları sürprizlerden çok mutlu olan bir yapıya sahiptirler. Tüm evlilik hayatı boyunca çeşitli sürprizler partnerini bekleyebilir.

Başkalarının kendileri hakkında düşündüklerini önemsemezler

Geleceğe yönelik ve evliliğe olan bakış açıları ortak olan bu iki burç, toplum baskısını fazla umursamazlar. Evliliklerini bunun üzerine kurmazlar. Bu ikili aşklarına oldukça düşkün bireyler haline gelebilirler. Eğer zamanla aynı kanaldan iletişim kurmayı öğrenirlerse, aralarında kopmaz bir bağ kurmaları kaçınılmaz olabilir ve evlilik  yolunda rahatlıkla yürürler. Gerçekten uyumlu olduklarında evliliğe doğru adım atabilirler yada birlikteliklerini sonlandırabilirler.

Her ikisi de oldukça dik kafalı ve açık sözlüdür

İkilinin birbirinden ayrıldığı noktalar da vardır, kova erkekleri sinirlendiklerinde bile ne kadar kibar ve naifse, eşleri bir o kadar kontrolsüzdür. Bu durum genellikle tartışmaları esnasında sorun yaşanmasına sebep olur. Aynı şekilde koç kadınlarının aşırı kıskanç durumları, eşlerinin hayatını zindana çevirebilir. Onların açık sözlü olması kova erkeklerinin hoşuna gitse de bazen kendine uygun bulmazlar. Sizden duygularının karşılığını alamazsa bir adım geri atabilirler. Bazen onun bu sessiz kalan halleri partnerlerini korkutur.

Anlık hisleriyle hareket eden koç kadınları, dik kafalı olmayan sessiz erkeklerden hoşlanırlar. Kısıtlayıcı ve aşırı kıskanç davranışlardan da hiç haz etmeyen bu kadınlar, asil duran, karizmatik ve entelektüel erkekleri tercih ederler. Fiziksel özelliklerden çok karaktere önem verdikleri için, kuracakları ilişki zihinsel olarak oldukça sağlıklı bir ilişki olmalıdır.

Yaratıcı fikirleri severler

Yaratıcılıktan hoşlanan koç kadınları klasik, romantik bir akşam yemeğinde yapılan evlilik tekliflerinden fazla etkilenmezler. Spontane hareket etmek de her daim mottoları olduğundan eşleri ile uyum sağlarlar. Bu doğrultuda onları hazırlıksız anlarında yakalayacak basit bir sürpriz teklif bile olabilir. Yalnızca doğru kelimeleri seçmeyi bilmek gerekmektedir.

Bu teklif aslında tam da yaratıcı kova erkeklerine göredir. Monotonluktan hoşlanmazlar, rahat olmak ister bu yüzden rutin gündelik işleri yapmayı tercih etmezler, bu durum eşlerinin hoşuna gitmeyecektir. Yalnız isteklerini açıkça belirtmedikleri için, karşı taraf oldukça sinirlenebilir.

İyi birer ebeveyn olurlar

Çabuk parlayıp çabuk sönen, sinirli anlarında kendini kaybeden, yarım saat sonra hiçbir şey yaşanmamış gibi davranabilen koç kadınlarının yanı sıra partnerleri son derece sabırlıdır. Dolayısıyla iyi birer baba olmaya aday erkeklerdir. Fazlasıyla enerjik olan ve bu enerjilerini etraflarına saçan koç kadınları ise yapılarına ve yaşam tarzlarına her ne kadar aykırı olduğunu düşünseler de anne olduklarında, son derece evcimen ve koruyucu bir karaktere bürünürler.

Sevdiklerini paylaşmak istemezler

Eşini ve sevdiklerini kimseyle paylaşamayan bu kadınlar, çocuklarını bile sevdiklerinden hatta eşinden bile kıskanabilirler. Kıskançlık konusunda birbirlerinden pek de farkları yoktur. Bu ikilinin ebeveyn olarak dikkatli olması gereken neredeyse tek konu kıskançlıktır. Zihinsel zorluğu seven ve dostane bir karaktere sahip olan bu ikili, çocuklarıyla genellikle arkadaş gibi oldukça uyum içerisinde olabilirler. Yalandan nefret edip, güven duygusuna önem veren bu çift, ebeveyn olarak ilk öğretecekleri şeyler; güven, saygı ve dürüstlük kavramları olacaktır.

İstedikleri şeyi elde ederler

Koç kadınları her konuda yaptıkları hataların farkına çok çabuk varırlar ve kabul ederler, ayrıca istedikleri şeyi mutlaka elde ederler. Bazı zamanlarda oldukça huysuz ve inatçı olabilen sevgililerini frenlemek bazen onlara düşer. Bu ikili ilişki, evliliklerinde uyumlu olduğu gibi iş hayatlarında da oldukça uyumlu olabilirler. Analitik ve entelektüel yapıdaki kova erkekleri için partnerleri oldukça açık sözlü, güvenilir ve kültürlüdür.

Emir almaktan hoşlanmazlar

Koç kadınları emir içerikli cümlelerden nefret eder. Bu tarz kelime ve cümleler, onların gıcık olmasına yeterlidir. Bu yüzden özellikle ev işleri konusunda emir vermek yerine yardımsever bir yaklaşımda bulunmak önemlidir. Aynı durum eşleri için de böyle gelişebilir; genellikle kurallardan hoşlanmayan bu erkekler, kendi başına hareket etmeyi severler. Özellikle ev ortamlarında rahat olmayı ve kısıtlanmamayı tercih ederler. Kaygısız ve spontane olan her şeyi denemeyi çok severler.

Oldukça yardımseverlerdir

Yardım etmeyi seven kova erkekleri her konuda olduğu gibi ev işleri konusunda da yardımcı olmaktan hoşlanırlar. Aynı durum partnerleri için de geçerlidir. Bu ikili kendi alanlarına karışılmadığı ve kurallara bağlı yaşamak zorunda bırakılmadığı sürece, ev yaşamında da beraber uyum içerisinde yaşayabilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.