Koç Burcu Kadını ile Kova Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcu Kadını ile Kova Burcu Erkeği Uyumu
10 Mart 2016 tarihinde eklendi, 6.905 kez okundu.

Bir o kadar çekici olan koç kadını gözleri üzerinde toplamayı bir o kadar becerir. Çok kıskanç bir yapıya sahip olduğu için sevdiğini fazlasıyla sahiplenir. Aynı zamanda şüpheci olan bu burç kadınları her şeyi kurcalamaktan da eksik kalmazlar.

Kova burcu erkeği ise her şeye iyimser yaklaşan ve herkesin gönlünü yapmak için elinden geleni yapan pamuk gibi insanlardır. Özgürlüğüne son derece düşkün olan bu burç erkeklerinin hayattaki en ama en nefret ettikleri şeyleri yaptıklarına karışılması ve kısıtlanmasıdır. Duygularını dile getirmekten çok hissettirmeyi tercih eden kova erkekleri ideal sevgili adaylarından birisidir. Peki şimdi gelelim bu iki burç arasında nasıl bir uyum olduğuna.

Bu iki deli dolu karakter birbirleriyle çok iyi anlaşırlar. İkisi de özgür yapıya sahip oldukları için kafa kafaya verdiklerinde dünyayı kurtaracak şahane fikirler oluşturabilirler. Aynı zamanda toplumun bazı saçma düşüncelerine kulak asmadan yaşayıp, yalnızca kendi düşüncelerini ve mantığını doğru bilen bu burçlar anlaşma konusunda hiç zorluk çekmezler.

Kova burcu erkeği eğer ki size aşık olursa sizi kazanabilmek için elinden gelenin fazlasını yapacaktır. Sizin bu yaptıklarıyla çok rahat eline alabilecek kova erkeği sizden karşılığında duygularınızı hissettirmenizi ve ona güven vermenizi isteyecektir. Fakat duygularını belli etmeyen bir kova erkeğiyle karşılaştığınızda bir adım geri atıp afallayacaksınız. Ama korkulacak bir şey yok aslında size çok aşık olan bu adam dile getiremediklerini hissettirince kalbinizi almayı başaracaktır ve ortaya maceralı şahane bir ilişki çıkmasını sağlayacaktır.

Kova erkeği sürpriz yapmayı çok seven ve yaptığı sürprizden çok mutlu olan bir yapıya sahip olduğu için size bol bol sürprizler yapacaktır. Sizi bu mutluluğa boğan bu erkekleri aşık olmamak elde değildir. Bu aşkın büyüsüne kapılacak olan koç kadınları kendilerini bir anda değişik bir şeyin içinde bulacaklardır. Fakat bazen sessiz kalan kova erkekleri koç kadınlarını korkutacaktır. Kapalı bir kutu gibi olan kova erkeklerini adeta bir matruşka gibi çözmeniz gerekecektir. Bu burç erkeklerini çözmeye başladıktan sonra büyüsüne kapılacak ve ona güvenmeye başlayacaksınızdır. Bu iki burç arasında neşeli ve canlı bir ilişki olacaktır.

Kova ilk görüşte aşka inanır. Eğer onu etkilemeyi başarırsanız sizi kazanmak için yapacaklarını hayal bile edemezsiniz. Bu durumlara şaşırabilir, çoğu zaman anlamayabilirsiniz. Tabi bu şaşırmalara oldukça dikkat etmelisiniz hatta gerekirse kendinizi sakınmalısınız. Çünkü sizin yapınıza oldukça ters durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Duygularını açıkça ifade etmekten her zaman çekinir. Onun bu açık ifadelerden kaçınması sizi oldukça sinirlendirebilir. Fakat iyi cümleler kurar. Onun bu kelime işçiliği mükemmel bir bilgi ile donatılırsa karşısında şaşkın kalabilirsiniz. Hatta bu durum hoşunuza da gidebilir.

Dünyadaki bütün problemler için kaygı yaşar ve üzülür. Ev idaresi konusunda ondan yardım beklemeyin hele çocuklara bakmak mı? Kova rahat olmak ister bu yüzden rutin gündelik işlerinizden onu uzak tutmanız gerekir. Koç burcu kadını tüm bu kıtlığa ciddi bir sabır ve anlayış göstermesi gerekir. Savunduğu görüşün karşısındaki insanlar haklı ise onların yanında olur ve destek verir. Kova erkeği için adalet önemlidir. Kova burcu erkeği aşkı sever, aşık olmayı sever. Onun için fiziksel ihtiyaçlardan önce duygusal ilişkiler gelir. Onun bu durumu size karşı ilgisi kalmamış gibi hissetmenize neden olabilir. Bu tarz kaygılara kendinizi kaptırmayın. Böyle durumlarda kesinlikle yardıma ihtiyacı olan biriyle tüm enerjisini harcamıştır. Koçun bağımsız yapısını bilir, bildiği içinde sizin yardıma ihtiyacınız olmadığını düşünür. Sizi serbest bırakır kova, istediğiniz hayatı bağımsızca yaşamanıza izin verir.

Eğer kıskanç erkeklerden hoşlanmıyorsanız kova bunun için en ideal seçimdir. Onun doğasında kıskançlığa yer yoktur. Kovayla yapacağınız evlilikte iki tarafında kimliğini kaybetmemesi önemlidir. İlişkinin yürüme sırrı tarafların birbirine olan saygısında saklıdır.

Koç burcu kadını ile Kova burcu erkeği arasındaki ilişki aslında çok zor ve çetrefilli bir ilişki olacaktır. Bu iki burcun ortak noktaları olsa da onlar için en zorlu süreç bir ilişkiye başlamaktır. Başlangıç süresinde birbirlerini anlaşılmaz, aksi bulabilirler. Bu noktada kova burcu erkeği ve koç burcu kadını ortak özellikleri güvenilir ve dürüst insanlar olmaları ve güvene çok önem vermeleridir. Buna ek olarak kıskanç aynı zamanda özgürlüklerine düşkün bir yapıya sahip olmalarıdır. Son olarak arkadaş çevrelerine ve sosyal hayatlarına çok önem verirler. Ancak bu ortak noktalar uyumlu bir ikili olmaları için yeterli değildir.

Koç burcu kadını popülariteyi ve modayı takip eder, günün modası neyse ona uyar. Arkadaş canlısı, entelektüel, akıllı, mantığına dayanarak kararlar veren, girişimci, enerjik, dürüst bir yapıya sahiptir. Bunca olumlu özelliklerine rağmen dik kafalı ve bildiğini okuyan bir karaktere sahiptir. Kendince sınırları vardır ve bu sınırlara kimseyi dahil etmek istemez. Bu yüzden özgürlüğüne ve yaşam tarzına herhangi bir müdahaleyi kesinlikle kabul etmez. Bunun yanı sıra kıskanç ve şüpheci bir yapıya sahip olan koç burcu kadını biraz sabırsız davranmakta ve kendi bildiklerine ya da hissettiklerine dayanarak kendilerince çeşitli senaryolar kurma yeteneğine de sahiplerdir. Partneri daima dikkatli olmalı ve bir terslik hissettiğinde durumu hemen açığa kavuşturmalıdır.

Kova burcu erkeği ise kendi stilini kendi yaratan, kendisine ait özgün ve farklı bir giyim tarzına sahiptir. Moda ile ilgisi sıfıra yakındır, ruh haline göre giyinir. Sıradan giyinmeyi sever. Her daim yaşadığı ve gördüğü her şeye olumlu bakar, olumlu özellikler atfeder. Daima mutlu ve neşeli olmasının sebebi de aslında her şeye pozitif yaklaşıyor olmasıdır. Farkları ve farklılıkları çok seven kova erkeği özgürlüğüne bağlıdır. Kendisini herkese açmaz, duygularını açığa çıkarmaz. Onu duygusuz sanmanız olasıdır. Lakin kova erkeğinin bu suskunluğunun sebebi duygularıyla ilgili iç hesaplaşmasından kaynaklanmaktadır. Öncelikle kendisi emin olmak ister. Kova erkeği geleneklerine bağlı değildir; daima yeniliklerin ve farklılıkların peşinden koşar. Yeni insanlar tanımayı, yeni yerler keşfetmeyi,arkadaş çevresini genişletmeyi sever. Hisleri oldukça kuvvetli olan Kova erkeği güvenilir ve açık sözlü bir kişiliğe sahiptir.

Koç kadını ile Kova erkeğinin uyumlu bir ikili olması oldukça çetrefilli, bol ayrılıkların olduğu bir sürecin sonunda mümkün olabilir. Koç kadını uyumlu, diksiyonu düzgün olan, bakımlı, giyimine ve dış görünüşüne önem veren bir yapıya sahiptir. Kova erkeği ise içinden geldiği gibi yaşayan, ‘Elalem ne der?’ kaygısı taşımayan kendisini rahat ve huzurlu hissettiği şekilde davranan bir yapıya sahiptir. Koç kadını partnerini benimseyen ve partnerinin de kendisine sürekli ilgi göstermesini beklerken Kova erkeği partnerini hayatının merkezine koymaz. Ev hayatına ve ailesine her ne kadar düşkün olsa da Kova erkeğinin hayatının merkezi kendisidir. Bu yüzden ilişkilerinde ilgisiz, sorumsuz ve duyarsız davranabilir zaman zaman anlaşılmaz olabilirler.

Kendisine uyum sağlayan kadınlardan hoşlanırlar. Koç kadını ise uyum sağlamaktansa net ve despotik tavırları, mantıklı yönleri ile karşılarındaki kişinin de bu şekilde olmasını beklerler. Bu yüzden bu iki burç arasında bir uyum sağlamak oldukça zordur. Bu noktada Koç burcu kadını da kendisini biraz geri çeker ve Kova erkeğini kendisiyle baş başa bırakırsa, sürecin kontrolünü Kova erkeğine bırakırsa, despotik ve her daim netlik bekleyen bir tavra kapılmazsa bu ilişki zamanla ve yavaş yavaş gelişerek muazzam bir uyum ve mutlulukla sonuçlanacaktır. Bu sürecin sonunda Koç kadını Kova erkeğini önde gösterir, sanki onun fikirleri ve onun istekleri yapılıyor gibi göstererek kendi fikir ve istekleriyle bu ilişkiyi yöneten gizli güç olarak tüm ipleri eline alabilecektir.

Koç Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Kova burcu fedakar, ağırbaşlı, sevmeyi seven, dost canlısı, yetenekli, sağ duyulu, aileye düşkün, vefalı, inatçı, daima olanlara olumlu yönleri ile bakan, hayalperest, ciddi, yüksekleri hedefleyen, kariyerinde basamak atlamayı isteyen, çalışkan, çılgın, kendine has tuhaflıkları olan narin bir yapıya sahiptir. Ve bu yapıların çoğunu kova kadını kendinde barındırır. Kova kadını, düşünceli, hassas, derin duygular yaşayan, hayatı kendine göre anlamlandıran, sevecen, yetenekli, fikrine değer verilen, gücü seven, idealleri olan, evcimen ve pratik zekalı bireyler iken, kova erkeği, akıllı ve kişiliği olan kadınlardan hoşlanan, tutkulu, zeki, yetenekli, azla yetinmek yerine rahatın içinde yaşamayı seçen, hayatını her zaman planlarına göre düzenleyen, çok yönlü kişilikleri ile tanınan, zor anlaşılan, merhametli ve duygusal bireylerdir.

Kova kadını aşkını, sevgisini, öfkesini şiddetli yaşamaz. Genel mizacı bakımından sakindir. Yalandan nefret ederler. Eğer güvenleri kırılır, aldatılır veya yalan söylenirse, hemen o kişiden uzaklaşır ve kendi içine kapanır. İntikam almak ister fakat hemen vazgeçecek kadar yufka yüreklidir. Sürekli değişim içinde olurlar, kültürlü, bakımlı ve seksi birer kadına dönüşürler. Bu evreden sonra erkeğin pişman olduğu evre başlar. Özetle farkında dahi olmadan intikamını bu şekilde almış olur. Tırtıl kelimesi, kova kadını için söylenmiş olmalı. Nasıl görünümler içinde olursa olsun, değişim geçirmekten bıkmazlar. Kendine has bir kelebeğe, dönüşünceye kadar. Kova erkeği ise kadınına göre daha ağır başlıdır. Ortam içindeki iyimser ve sevecen tavrı ile dikkatleri üzerine çekerken, erkeksi ve güçlü duruşu ile kadınları etkisi altına alabilir.

Diğer burcumuz olan koç burcu ise, özgür ruhlu, cömert, otoriter, kıskanç, ben merkezli, ailesi düşkün, duygusal fakat bunu gizleyen, sevecen, esprili, muzip, tutkulu, yalandan nefret eden, sempatik, sıcakkanlı, başkasından emir almayı sevmeyen , cazibeli bireylerdir. Koç insanını daha iyi tanımak için, koç kadınının, çok çabuk arkadaşlık kurduğunu, sevecen, sıcakkanlı, cazibeli, kadınsı hatlara sahip, hırslı ve kibirli olduğunu, koç erkeğinin de yardımsever, insani duygulara önem veren, sevecen, otoriter, kariyerinde zirveye odaklı, mükemmelliyetçi, detaycı, esprili ve özgüveni yüksek olduğunu bilmeniz gerekir. Koç kadını her şeyin en gösterişli ve havalısını isterken, koç erkeği her şeyin en iyisini ister. Üstelik öncelik kendisidir her daim. Daha sonra sevdikleri sırada yer alabilir. Bu konuda bencil olsalar da annelerine fazlasıyla düşkün ve sevgi doludur.

Koç ve Kova Aşk Uyumu

Sevgili olmayı hep isteyen, birbirine karşı ilk görüşte hoşlanan, fakat beraber kalmayı başaramayan ve ayrıldıkları zaman çok iyi anlaşan taraflar, daima kova burcu kadını ile koç burcu erkeği olmuştur. Koçun kararsızlıkları, kovanın istediği ilgiyi görememesi, koçun ilişkide sorumsuz davranması, ben buyum demesi, en ufak bir tartışmada kendisiyle tehdit etmesi (ayrılık gibi), kova kadınını yetersiz ve eksik bulması, kovanın aşırı gururlu tavırları, burnundan kıl aldırmaması, sürekli haklı çıkmaya çalışması vb. daha birçok neden ile SEVEREK ayrılırlar. İki tarafta anlaşamayacağını bilir ve bir tarafın bunu dile getirmesi ile sonlanır. Aşklarında uyumun olabilmesi için Koç’un, kovanın üzerine titremesi, sevgisini göstermesi, geleceğe dair plan yapması, kovanın da inatçılığından, gururundan, sinirlenince susma huyundan vazgeçmesi gerekir. Ancak bu şekilde bir uyum söz konusu olabilir.

Eğer taraflar koç kadını ile kova erkeği ise aşk uyumları daha normaldir. Eğer Koç kadını günlük yaşamında kova erkeğinin geleneksel ve yapılmasını istemediği şeyleri yapmaz ise, kova erkeğinin de koç kadınını kıskançlıklardan dolayı kısıtlamaktan vazgeçip güvenmesi, sorunun çözümü olabilir. Ve buda uyumu beraberinde getirir.

Koç ve Kova Evlilik Uyumu

Anlayışlı bir yapıya sahiptirler

Kova erkekleri sevecen, fedakar, dost canlısı, güler yüzlü, inatçı ayrıca ailesine de oldukça bağlıdır. Tasarruflu, anlayışlı bir yapıya sahiptirler. Bu yapıya sahip bir ikilinin evliliğinde, genellikle koç tarafının anı çıkışları, sert tepkileri nedeniyle sorunlar yaşanabilir. Bir diğer yandan, kova erkeğinin yıkamadığı tabuları, kıskançlığı ve otoriter tavrı da oluşabilecek yeni sorunlara neden olabilir. Bu ikilinin evliliğinde bu tavırlar her iki tarafın da birbirinde haz etmediği durumlardır.

Karakteristik yapılarının farkındadırlar

Koç kadınları oldukça mükemmeliyetçi, detaycı, sevecen, esprili, iletişim yetenekleri kuvvetli, ailesine düşkün, duygusal ayrıca oldukça tutkulu bir yapıya sahiptirler. Her iki tarafında kendilerinin negatif yönlerinin farkında olup, zamanla sorunların yaşanmaması için tarafların karşılıklı olarak bunları dile getirip, konuşup, uzlaşıp zamanla törpülemeleri gerekmektedir. Bu ikili arasındaki bu denge sağlandığında, eğlenceli, bol aksiyonlu, kahkahaların eksik olmadığı bir ilişki ve mutlu bir evlilik yaşanmış olur.

İlgiden hoşlanırlar

Koç kadını, havalı, gösterişi seven, bulunduğu ortamda ilgi odağı olan, bakımlı, anı yaşamayı seven, gelecek planları yapmaktan hoşlanmayan, rahata düşkün, yetenekli ve gezmeyi seven bireylerdir. Bunların yanı sıra kova erkeği ise, güçlü, otoriter, bakımlı, alımlı, çok konuşmayı sevmeyen, akılcı, ileri görüşlü, zeki, esprili fakat sadece sevdiği yakın kişilere, kendini anlatmayı sevmeyen, çevresi kısıtlı , güvenilir ve duygusaldırlar. Bu ikili evlilik için gayet uyumludurlar. Yüksek anlayış düzeyinin olduğu, nadir tartışmalar yaşanan bir evlilik olmakla beraber, her şeyden önemlisi kaliteli ebeveyn olmaya aday bireylerdir.

Özgürlük ve kıskançlık arasında denge

Yaşanabilecek sorunların başında koç kadınının özgürlükçü ruhu, gezme tozma merakı ve sadece kendini düşünmesi, kova erkeğinin de aşırı kıskançlıkları, kuşkucu ve kısıtlayıcı tavırları, soğuk davranışları, dengesiz tavırları ve karmaşık ruh hali gelmektedir. Her ikisi de özgürlüğüne düşkün olduğundan beraber yeni yerler keşfedip, dünyayı dolaşabilirler.

Güven çok önemlidir

Bu ikilinin ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için birbirlerinden ne kadar etkilendikleri oldukça önemli bir faktördür. Başka bir yönden bakıldığında ise her ikisi de kimseye kolay kolay güvenen burçlar olamadığından, birbirlerinin güvenlerini kazanmak için sadakatlerini göstermelidirler.

Bazen fedakarlık gerekir

Her ikisi de birbirinden ketum olduğu için her iki tarafında biraz fedakarlık yapması gerekmektedir. Bu iki burcun beraber iyi vakit geçirmesi hiç de zor değildir, çünkü benzer zevkleri vardır. Bu durum olanlar için olumludur.

Bu ikili gayet uyumlu bir çift olurlar

Her ikisi de direkt ilişkiye başlamak yerine, öncelikle birbirlerini tanımayı tercih ettiklerinden, öncelikle birbirleri ile vakit geçirmeye çalışmalıdırlar. Ancak bu şekilde ilişkilerini çok güçlü ve sağlam temellere oturtabilirler. İlişki ve evlilikteki performansları tamamen onların karakterlerine bağlıdır. Birbirlerini sıkmadan ve aşırı kıskanç davranışlardan kaçınıldığı takdirde bu ikili gayet iyi bir çift ve birbirlerine gayet iyi birer eş olabilirler.

Romantiktirler

Kova erkekleri sürpriz yapmayı çok severler. Ayrıca yaptıkları sürprizlerden çok mutlu olan bir yapıya sahiptirler. Tüm evlilik hayatı boyunca çeşitli sürprizler koç kadınını bekleyebilir. Kova erkekleri oldukça romantiktir, ilk görüşte aşka inanırlar ve evlilikleri aşk üzerine kurarlar.

Oldukça dürüsttürler

Duygularını açıkça ifade etmekten çekinen kova erkekleri, koç kadınlarının konuşkan yapısını çekici bulurlar. Beraber vakit geçirirken, meydana gelen tartışmalar zamanla büyüyebilir, bu yüzden özellikle evlilik hayatı boyunca birikimlere izin vermeyip her şey açık açık konuşulmalıdır.

Başkalarının kendileri hakkında düşündüklerini önemsemezler

Geleceğe yönelik ve evliliğe olan bakış açıları ortak olan bu iki burç, toplum baskısını fazla umursamazlar. Evliliklerini bunun üzerine kurmazlar. Bu ikili aşklarına oldukça düşkün bireyler haline gelebilirler. Eğer zamanla aynı kanaldan iletişim kurmayı öğrenirlerse, aralarında kopmaz bir bağ kurmaları kaçınılmaz olabilir ve evlilik  yolunda rahatlıkla yürürler. Gerçekten uyumlu olduklarında evliliğe doğru adım atabilirler ya da birlikteliklerini sonlandırabilirler.

Her ikisi de oldukça dik kafalı ve açık sözlüdür

İkilinin birbirinden ayrıldığı noktalar da vardır, kova erkekleri sinirlendiklerinde bile ne kadar kibar ve naifse, koç kadınları o kadar kontrolsüzdür. Bu durum genellikle tartışmaları esnasında sorun yaşanmasına sebep olur. Aynı şekilde koç kadınlarının aşırı kıskanç durumları kova erkeklerinin hayatını zindana çevirebilir. Koç kadınlarının açık sözlü olması kova erkeklerinin hoşuna gitse de bazen kendine uygun bulmazlar. Sizden duygularının karşılığını alamayan kova erkeği, bir adım geri atar. Bazen kova erkeklerinin sessiz kalan halleri koç kadınlarını korkutur.

Monotonluktan hoşlanmazlar

Kova rahat olmak ister bu yüzden rutin gündelik işleri yapmayı tercih etmezler bu yüzden bu durum koç kadınlarının hoşuna gitmeyecektir. İsteklerini açıkça belirtmeyen kova erkeklerinin bu tavırları, koç kadınlarını oldukça sinirlendirebilir.

İçlerinden geldiği gibi hareket ederler

Anlık hisleriyle hareket eden koç kadınları, dik kafalı olmayan sessiz erkeklerden hoşlanırlar. Kısıtlayıcı ve aşırı kıskanç davranışlardan da hiç haz etmeyen bu kadınlar, asil duran, karizmatik ve entelektüel erkekleri tercih ederler. Fiziksel özelliklerden çok karaktere önem veren koç kadınlarının, kuracakları ilişki zihinsel olarak oldukça sağlıklı bir ilişki olmalıdır.

İstediklerinde kapalı kutu gibi kalabilirler

Duygularını belli etmekten hoşlanmayan bu kadınlar, aslında içlerinde oldukça duygusal ve romantiktirler. Dolaysıyla oldukça yaratıcı ve romantik olan kova erkeklerinin bu kadınları dikkatini çekip etkisi altına alması daha kolaydır. Aşık oldukları kadına karşı bütün hislerini göstermek için çaba sarf eden kova erkekleri fakat anlatmakta zorlanırlar. Bu erkeklerin hem cesur hem çekingen tavırları koç kadınlarını etkilemek için yeterlidir.

Yaratıcı fikirleri severler

Yaratıcılıktan hoşlanan koç kadınları klasik romantik bir akşam yemeğinde yapılan evlilik tekliflerinden fazla etkilenmezler. Spontane hareket etmek de her daim mottoları olduğundan kova erkekleri ile uyum sağlarlar. Bu doğrultuda onları hazırlıksız anlarında yakalayacak basit bir sürpriz teklif bile olabilir. Yalnızca doğru kelimeleri seçmeyi bilmek gerekmektedir. Bu teklif aslında tam da yaratıcı kova ereklerine göredir.

İyi birer ebeveyn olurlar

Çabuk parlayıp çabuk sönen, sinirli anlarında kendini kaybeden, yarım saat sonra hiç bir şey yaşanmamış gibi davranabilen koç kadınlarının yanı sıra kova erkekleri son derece sabırlı olabilirler. Dolayısıyla iyi birer baba olmaya aday erkeklerdir. Fazlasıyla enerjik olan ve bu enerjilerini etraflarına saçan koç kadınları ise yapılarına ve yaşam tarzlarına her ne kadar aykırı olduğunu düşünseler de anne olduklarında, son derece evcimen ve koruyucu bir karaktere bürünürler.

Sevdiklerini paylaşmak istemezler

Eşini ve sevdiklerini kimseyle paylaşamayan bu kadınlar, çocuklarını bile sevdiklerinden hatta eşinden bile kıskanabilirler. Kıskançlık konusunda birbirlerinden pek de farkları yoktur. Bu ikilinin ebeveyn olarak dikkatli olması gereken neredeyse tek konu kıskançlıktır. Zihinsel zorluğu seven ve dostane bir karaktere sahip olan bu ikili, çocuklarıyla genellikle arkadaş gibi oldukça uyum içerisinde olabilirler. Yalandan nefret edip, güven duygusuna önem veren bu ikilinin, ebeveyn olarak ilk öğretecekleri güven, saygı ve dürüstlük kavramları olacaktır.

Birbirlerini dengelerler

Maddi konularda tutumlu oldukları pek söylenemeyen koç kadınları, para harcamayı severler ve lükse düşkünlerdir. Aynı zamanda bir o kadar da cömerttirler. Arkadaşları için gözleri kapalı her şeyi yapabilirler. Maddi konularda kova erkekleri, partnerine göre tutumludur. Harcama yapmayı seven bu kadınları dengelemesi gereken aslında bir kova erkeğidir.

İstedikleri şeyi elde ederler

Koç kadınları her konuda yaptıkları hataların farkına çok çabuk varırlar ve kabul ederler, ayrıca istedikleri şeyi mutlaka elde ederler. Bazı zamanlarda oldukça huysuz ve inatçı olabilen kova erkeklerini frenlemek bazen koç kadınlarına düşer. Bu ikili ilişki ve evliliklerinde uyumlu olduğu gibi iş hayatlarında da oldukça uyumlu olabilirler. Analitik ve entelektüel yapıdaki kova erkekleri için koç kadınları oldukça açık sözlü, güvenilir ve kültürlüdür.

Karakter olarak benzerlik gösterirler

Koç kadınları beklemekten fazla hoşlanmazlar, fazlasıyla acelecidirler. Anlaşılması oldukça zor olan kova erkeklerinin hayata bakış açıları ön yargıları yıkmak, ayrıca yüzeysel davranış kurallarından kurtulmak üzerinedir. Koç kadınları oldukça duygusaldırlar ama bazı durumlarda fazlasıyla asi ve sert olabilirler. Anlaşılması oldukça zor olan bu erkekler her zaman ön yargısız, hızlı, akıllı ve heyecanlı bir tutum sergilerler.

Emir almaktan hoşlanmazlar

Koç kadınları emir içerikli cümlelerden nefret ederler. Bu tarz kelime ve cümleler, koç kadınlarının gıcık olmasına yeterlidir. Bu yüzden özellikle ev işleri konusunda emir vermek yerine yardımsever bir yaklaşımda bulunmak önemlidir. Aynı durum kova erkekleri için de böyle gelişebilir genellikle kurallardan hoşlanmayan bu erkeler, kendi başına hareket etmeyi severler. Özellikle ev ortamlarında rahat olmayı ve kısıtlanmamayı tercih ederler. Bu erkekler kaygısız ve spontane olan her şeyi denemeyi çok severler.

Oldukça yardımseverdirler

Oldukça yardımsever olan kova erkekleri her konuda olduğu gibi ev işleri konusunda da yardımcı olmaktan hoşlanırlar. Aynı durum koç kadınları için de geçerlidir. Bu ikili kendi alanlarına karışılmadığı ve kurallara bağlı yaşamak zorunda bırakılmadığı sürece ev yaşamında da beraber uyum içerisinde yaşayabilirler.

Her ikisi de oldukça sosyaldir

Koç kadınları tam bir hanımefendi görünümüne sahip kadınlardır. Kendileri ile ilgili her durumu avantaja çevirebilen akıllı kadınlardır ayrıca oldukça sosyal ve dost canlısıdırlar. Kova erkekleri de aynı partneri gibi yeni insanlarla tanışmayı çok severler, oldukça sosyal bir yapıya sahiptirler. Bu ikili etraflarındaki insanlar tarafından oldukça ilgi görürler.

Kolay mutlu olurlar

Çok kolay mutlu olurlar ve mutluluk verirler. Bu sebeple romantik kova erkekleri için partnerini etkilemek kolay sayılabilir. Her zaman her şeyin çok daha iyisini isteyen koç kadınları, zorla hiç bir şeyi yapmazlar ve kendi ilgilendikleri şeylerin peşinden giderler. Vaktinin çoğunu dış ortamlarda geçirmekten çok hoşlanırlar, ayrıca kaliteli arkadaşlık kurmayı severler. Gerçekten bağlandıklarında çok severler, asla özel günleri unutmazlar ve sevdikleri insanlara asla laf söyletmezler.

Fedakar ve bir o kadar da özgürlüklerine düşkündürler

Özgürlüklerine oldukça düşkün olan koç kadınları kısıtlanmaktan nefret ederler. Bu yönleriyle kova erkekleriyle oldukça uyum sağlamaktadırlar. Kısmen kıskanç olan kova burcu erkekleri aynı partneri gibi özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Bu kadınlar aşık olduklarında, her türlü fedakarlığı yapmaya hazırlardır. Ayrıca her şeyi karşılıksız yaparlar.

Kolay uyum sağlarlar

Her ortama kolayca uyum sağlayabilen kova erkekleri, partneri gibi  son derece merhametlidirler, ayrıca empati konusunda oldukça başarılıdırlar. Sosyal ve duygusal ilişkiler yönünden birbirleriyle oldukça uyumlu ve benzer olan bu iki burç bağlanmaktan fazla hoşlanmaz. Başlangıçta hayatlarına giren kişiyi kendi evrenlerinin merkezine alırlar fakat daha sonra bir sebebi olmadan ilgilerini kaybedebilirler. Ancak kalplerini tam olarak kaptırdıklarında sadık ve destekleyici olurlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git