Koç Burcu Kadını ile Kova Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcu Kadını ile Kova Burcu Erkeği Uyumu
10 Mart 2016 tarihinde eklendi, 6.179 kez okundu.

Bir o kadar çekici olan koç kadını gözleri üzerinde toplamayı bir o kadar becerir. Çok kıskanç bir yapıya sahip olduğu için sevdiğini fazlasıyla sahiplenir. Aynı zamanda şüpheci olan bu burç kadınları her şeyi kurcalamaktan da eksik kalmazlar.

Kova burcu erkeği ise her şeye iyimser yaklaşan ve herkesin gönlünü yapmak için elinden geleni yapan pamuk gibi insanlardır. Özgürlüğüne son derece düşkün olan bu burç erkeklerinin hayattaki en ama en nefret ettikleri şeyleri yaptıklarına karışılması ve kısıtlanmasıdır. Duygularını dile getirmekten çok hissettirmeyi tercih eden kova erkekleri ideal sevgili adaylarından birisidir. Peki şimdi gelelim bu iki burç arasında nasıl bir uyum olduğuna.

Bu iki deli dolu karakter birbirleriyle çok iyi anlaşırlar. İkisi de özgür yapıya sahip oldukları için kafa kafaya verdiklerinde dünyayı kurtaracak şahane fikirler oluşturabilirler. Aynı zamanda toplumun bazı saçma düşüncelerine kulak asmadan yaşayıp, yalnızca kendi düşüncelerini ve mantığını doğru bilen bu burçlar anlaşma konusunda hiç zorluk çekmezler.

Kova burcu erkeği eğer ki size aşık olursa sizi kazanabilmek için elinden gelenin fazlasını yapacaktır. Sizin bu yaptıklarıyla çok rahat eline alabilecek kova erkeği sizden karşılığında duygularınızı hissettirmenizi ve ona güven vermenizi isteyecektir. Fakat duygularını belli etmeyen bir kova erkeğiyle karşılaştığınızda bir adım geri atıp afallayacaksınız. Ama korkulacak bir şey yok aslında size çok aşık olan bu adam dile getiremediklerini hissettirince kalbinizi almayı başaracaktır ve ortaya maceralı şahane bir ilişki çıkmasını sağlayacaktır.

Kova erkeği sürpriz yapmayı çok seven ve yaptığı sürprizden çok mutlu olan bir yapıya sahip olduğu için size bol bol sürprizler yapacaktır. Sizi bu mutluluğa boğan bu erkekleri aşık olmamak elde değildir. Bu aşkın büyüsüne kapılacak olan koç kadınları kendilerini bir anda değişik bir şeyin içinde bulacaklardır. Fakat bazen sessiz kalan kova erkekleri koç kadınlarını korkutacaktır. Kapalı bir kutu gibi olan kova erkeklerini adeta bir matruşka gibi çözmeniz gerekecektir. Bu burç erkeklerini çözmeye başladıktan sonra büyüsüne kapılacak ve ona güvenmeye başlayacaksınızdır. Bu iki burç arasında neşeli ve canlı bir ilişki olacaktır.

Kova ilk görüşte aşka inanır. Eğer onu etkilemeyi başarırsanız sizi kazanmak için yapacaklarını hayal bile edemezsiniz. Bu durumlara şaşırabilir, çoğu zaman anlamayabilirsiniz. Tabi bu şaşırmalara oldukça dikkat etmelisiniz hatta gerekirse kendinizi sakınmalısınız. Çünkü sizin yapınıza oldukça ters durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Duygularını açıkça ifade etmekten her zaman çekinir. Onun bu açık ifadelerden kaçınması sizi oldukça sinirlendirebilir. Fakat iyi cümleler kurar. Onun bu kelime işçiliği mükemmel bir bilgi ile donatılırsa karşısında şaşkın kalabilirsiniz. Hatta bu durum hoşunuza da gidebilir.

Dünyadaki bütün problemler için kaygı yaşar ve üzülür. Ev idaresi konusunda ondan yardım beklemeyin hele çocuklara bakmak mı? Kova rahat olmak ister bu yüzden rutin gündelik işlerinizden onu uzak tutmanız gerekir. Koç burcu kadını tüm bu kıtlığa ciddi bir sabır ve anlayış göstermesi gerekir. Savunduğu görüşün karşısındaki insanlar haklı ise onların yanında olur ve destek verir. Kova erkeği için adalet önemlidir. Kova burcu erkeği aşkı sever, aşık olmayı sever. Onun için fiziksel ihtiyaçlardan önce duygusal ilişkiler gelir. Onun bu durumu size karşı ilgisi kalmamış gibi hissetmenize neden olabilir. Bu tarz kaygılara kendinizi kaptırmayın. Böyle durumlarda kesinlikle yardıma ihtiyacı olan biriyle tüm enerjisini harcamıştır. Koçun bağımsız yapısını bilir, bildiği içinde sizin yardıma ihtiyacınız olmadığını düşünür. Sizi serbest bırakır kova, istediğiniz hayatı bağımsızca yaşamanıza izin verir.

Eğer kıskanç erkeklerden hoşlanmıyorsanız kova bunun için en ideal seçimdir. Onun doğasında kıskançlığa yer yoktur. Kovayla yapacağınız evlilikte iki tarafında kimliğini kaybetmemesi önemlidir. İlişkinin yürüme sırrı tarafların birbirine olan saygısında saklıdır.

Koç burcu kadını ile Kova burcu erkeği arasındaki ilişki aslında çok zor ve çetrefilli bir ilişki olacaktır. Bu iki burcun ortak noktaları olsa da onlar için en zorlu süreç bir ilişkiye başlamaktır. Başlangıç süresinde birbirlerini anlaşılmaz, aksi bulabilirler. Bu noktada kova burcu erkeği ve koç burcu kadını ortak özellikleri güvenilir ve dürüst insanlar olmaları ve güvene çok önem vermeleridir. Buna ek olarak kıskanç aynı zamanda özgürlüklerine düşkün bir yapıya sahip olmalarıdır. Son olarak arkadaş çevrelerine ve sosyal hayatlarına çok önem verirler. Ancak bu ortak noktalar uyumlu bir ikili olmaları için yeterli değildir.

Koç burcu kadını popülariteyi ve modayı takip eder, günün modası neyse ona uyar. Arkadaş canlısı, entelektüel, akıllı, mantığına dayanarak kararlar veren, girişimci, enerjik, dürüst bir yapıya sahiptir. Bunca olumlu özelliklerine rağmen dik kafalı ve bildiğini okuyan bir karaktere sahiptir. Kendince sınırları vardır ve bu sınırlara kimseyi dahil etmek istemez. Bu yüzden özgürlüğüne ve yaşam tarzına herhangi bir müdahaleyi kesinlikle kabul etmez. Bunun yanı sıra kıskanç ve şüpheci bir yapıya sahip olan koç burcu kadını biraz sabırsız davranmakta ve kendi bildiklerine ya da hissettiklerine dayanarak kendilerince çeşitli senaryolar kurma yeteneğine de sahiplerdir. Partneri daima dikkatli olmalı ve bir terslik hissettiğinde durumu hemen açığa kavuşturmalıdır.

Kova burcu erkeği ise kendi stilini kendi yaratan, kendisine ait özgün ve farklı bir giyim tarzına sahiptir. Moda ile ilgisi sıfıra yakındır, ruh haline göre giyinir. Sıradan giyinmeyi sever. Her daim yaşadığı ve gördüğü her şeye olumlu bakar, olumlu özellikler atfeder. Daima mutlu ve neşeli olmasının sebebi de aslında her şeye pozitif yaklaşıyor olmasıdır. Farkları ve farklılıkları çok seven kova erkeği özgürlüğüne bağlıdır. Kendisini herkese açmaz, duygularını açığa çıkarmaz. Onu duygusuz sanmanız olasıdır. Lakin kova erkeğinin bu suskunluğunun sebebi duygularıyla ilgili iç hesaplaşmasından kaynaklanmaktadır. Öncelikle kendisi emin olmak ister. Kova erkeği geleneklerine bağlı değildir; daima yeniliklerin ve farklılıkların peşinden koşar. Yeni insanlar tanımayı, yeni yerler keşfetmeyi,arkadaş çevresini genişletmeyi sever. Hisleri oldukça kuvvetli olan Kova erkeği güvenilir ve açık sözlü bir kişiliğe sahiptir.

Koç kadını ile Kova erkeğinin uyumlu bir ikili olması oldukça çetrefilli, bol ayrılıkların olduğu bir sürecin sonunda mümkün olabilir. Koç kadını uyumlu, diksiyonu düzgün olan, bakımlı, giyimine ve dış görünüşüne önem veren bir yapıya sahiptir. Kova erkeği ise içinden geldiği gibi yaşayan, ‘Elalem ne der?’ kaygısı taşımayan kendisini rahat ve huzurlu hissettiği şekilde davranan bir yapıya sahiptir. Koç kadını partnerini benimseyen ve partnerinin de kendisine sürekli ilgi göstermesini beklerken Kova erkeği partnerini hayatının merkezine koymaz. Ev hayatına ve ailesine her ne kadar düşkün olsa da Kova erkeğinin hayatının merkezi kendisidir. Bu yüzden ilişkilerinde ilgisiz, sorumsuz ve duyarsız davranabilir zaman zaman anlaşılmaz olabilirler.

Kendisine uyum sağlayan kadınlardan hoşlanırlar. Koç kadını ise uyum sağlamaktansa net ve despotik tavırları, mantıklı yönleri ile karşılarındaki kişinin de bu şekilde olmasını beklerler. Bu yüzden bu iki burç arasında bir uyum sağlamak oldukça zordur. Bu noktada Koç burcu kadını da kendisini biraz geri çeker ve Kova erkeğini kendisiyle baş başa bırakırsa, sürecin kontrolünü Kova erkeğine bırakırsa, despotik ve her daim netlik bekleyen bir tavra kapılmazsa bu ilişki zamanla ve yavaş yavaş gelişerek muazzam bir uyum ve mutlulukla sonuçlanacaktır. Bu sürecin sonunda Koç kadını Kova erkeğini önde gösterir, sanki onun fikirleri ve onun istekleri yapılıyor gibi göstererek kendi fikir ve istekleriyle bu ilişkiyi yöneten gizli güç olarak tüm ipleri eline alabilecektir.

Koç Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Kova burcu fedakar, ağırbaşlı, sevmeyi seven, dost canlısı, yetenekli, sağ duyulu, aileye düşkün, vefalı, inatçı, daima olanlara olumlu yönleri ile bakan, hayalperest, ciddi, yüksekleri hedefleyen, kariyerinde basamak atlamayı isteyen, çalışkan, çılgın, kendine has tuhaflıkları olan narin bir yapıya sahiptir. Ve bu yapıların çoğunu kova kadını kendinde barındırır. Kova kadını, düşünceli, hassas, derin duygular yaşayan, hayatı kendine göre anlamlandıran, sevecen, yetenekli, fikrine değer verilen, gücü seven, idealleri olan, evcimen ve pratik zekalı bireyler iken, kova erkeği, akıllı ve kişiliği olan kadınlardan hoşlanan, tutkulu, zeki, yetenekli, azla yetinmek yerine rahatın içinde yaşamayı seçen, hayatını her zaman planlarına göre düzenleyen, çok yönlü kişilikleri ile tanınan, zor anlaşılan, merhametli ve duygusal bireylerdir.

Kova kadını aşkını, sevgisini, öfkesini şiddetli yaşamaz. Genel mizacı bakımından sakindir. Yalandan nefret ederler. Eğer güvenleri kırılır, aldatılır veya yalan söylenirse, hemen o kişiden uzaklaşır ve kendi içine kapanır. İntikam almak ister fakat hemen vazgeçecek kadar yufka yüreklidir. Sürekli değişim içinde olurlar, kültürlü, bakımlı ve seksi birer kadına dönüşürler. Bu evreden sonra erkeğin pişman olduğu evre başlar. Özetle farkında dahi olmadan intikamını bu şekilde almış olur. Tırtıl kelimesi, kova kadını için söylenmiş olmalı. Nasıl görünümler içinde olursa olsun, değişim geçirmekten bıkmazlar. Kendine has bir kelebeğe, dönüşünceye kadar. Kova erkeği ise kadınına göre daha ağır başlıdır. Ortam içindeki iyimser ve sevecen tavrı ile dikkatleri üzerine çekerken, erkeksi ve güçlü duruşu ile kadınları etkisi altına alabilir.

Diğer burcumuz olan koç burcu ise, özgür ruhlu, cömert, otoriter, kıskanç, ben merkezli, ailesi düşkün, duygusal fakat bunu gizleyen, sevecen, esprili, muzip, tutkulu, yalandan nefret eden, sempatik, sıcakkanlı, başkasından emir almayı sevmeyen , cazibeli bireylerdir. Koç insanını daha iyi tanımak için, koç kadınının, çok çabuk arkadaşlık kurduğunu, sevecen, sıcakkanlı, cazibeli, kadınsı hatlara sahip, hırslı ve kibirli olduğunu, koç erkeğinin de yardımsever, insani duygulara önem veren, sevecen, otoriter, kariyerinde zirveye odaklı, mükemmelliyetçi, detaycı, esprili ve özgüveni yüksek olduğunu bilmeniz gerekir. Koç kadını her şeyin en gösterişli ve havalısını isterken, koç erkeği her şeyin en iyisini ister. Üstelik öncelik kendisidir her daim. Daha sonra sevdikleri sırada yer alabilir. Bu konuda bencil olsalar da annelerine fazlasıyla düşkün ve sevgi doludur.

Koç ve Kova Aşk Uyumu

Sevgili olmayı hep isteyen, birbirine karşı ilk görüşte hoşlanan, fakat beraber kalmayı başaramayan ve ayrıldıkları zaman çok iyi anlaşan taraflar, daima kova burcu kadını ile koç burcu erkeği olmuştur. Koçun kararsızlıkları, kovanın istediği ilgiyi görememesi, koçun ilişkide sorumsuz davranması, ben buyum demesi, en ufak bir tartışmada kendisiyle tehdit etmesi (ayrılık gibi), kova kadınını yetersiz ve eksik bulması, kovanın aşırı gururlu tavırları, burnundan kıl aldırmaması, sürekli haklı çıkmaya çalışması vb. daha birçok neden ile SEVEREK ayrılırlar. İki tarafta anlaşamayacağını bilir ve bir tarafın bunu dile getirmesi ile sonlanır. Aşklarında uyumun olabilmesi için Koç’un, kovanın üzerine titremesi, sevgisini göstermesi, geleceğe dair plan yapması, kovanın da inatçılığından, gururundan, sinirlenince susma huyundan vazgeçmesi gerekir. Ancak bu şekilde bir uyum söz konusu olabilir.

Eğer taraflar koç kadını ile kova erkeği ise aşk uyumları daha normaldir. Eğer Koç kadını günlük yaşamında kova erkeğinin geleneksel ve yapılmasını istemediği şeyleri yapmaz ise, kova erkeğinin de koç kadınını kıskançlıklardan dolayı kısıtlamaktan vazgeçip güvenmesi, sorunun çözümü olabilir. Ve buda uyumu beraberinde getirir.

Koç ve Kova Evlilik Uyumu

Koç kadını nadiren kova erkeği ile evlilik için bir araya gelir. Eğer bu beraberlik meydana gelmiş ise, yükselenlerin etkisi yüksektir. Veyahut iki tarafın da bazı yönlerini törpülediği söylenebilir. Koç’un, sosyal yaşamını, giyim tarzını, yaşam şeklini kovanın istediği gibi yapması, kovanın da Koç’a ilgi gösterip, sevgi ve saygı sunup ona güvenini gösterdiği anlamına gelir. Kova nadiren değişir fakat çoğunlukla değiştiren taraf olur. Karşılıklı fedakarlık ve değişim ile evlilik uyumları mümkündür. Eğer bu taraflar koç erkeği ile kova kadını ise, evlilik için birbirine en iyi gelebilecek fakat bir türlü olmayan bir beraberliktir.

Koç erkeğinin hayallerinde yer alan kadın tipidir kova, sert duruşu, gururlu, yapısı, evcimen hâlleri, fedakar, merhametli ve dürüst olması onları koç için evlenilecek insan yapar. Fakat kova kadını istediği kadar sevip aşık olsun, eğer karşısındaki adam, düşüncelerine, hayallerine ve ailesinin yapısına uymuyorsa asla evlenmez. İki defa düşünür. Değişme potansiyeli var ise, koç erkeğinin gerçekten sevgisine inanırsa, onun için her şeyi yapabileceğine güvenirse bu evlilik gerçekleşebilir. Ve gerçekleşirse çok mutlu olurlar. Gerçekleşmez ise, birbirini severek ayrılan, her zaman saygı duyan iki ayrı birey olurlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git