Boğa Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2016
Boğa Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Zodyak’ın inatçılığı ile ünlü iki burcunun ilişkisi nasıl olurdu diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz sevgili okur. Birbirinin tam karşıtı olan ama tıpkı bir ayna gibi birbirini yansıtan bu iki insanın ilişkisi parmakla gösterilecek kadar görkemli olacaktır. Boğa burcu insanı mükemmeli sever ve kendisine iyi hissettirecek olanı arar, akrep burcu ise hırslıdır ve eğer bir şeyi yapması gerekiyorsa o, en iyisini yapmalıdır. Bu iki inatçı burcun bir araya gelmesi harika bir karışımdır. İki burç da enleri yaşamaktadır. Yani ya siyah ya beyaz gri yoktur onlarda. İkisinin de egoları büyüktür ve alttan alma huyları yoktur. Demek istediğim o ki ikisinin de benzer çok noktası vardır. Bu açıdan bakıldığında bile birbirini nasıl tamamladıklarını görebilirsiniz.

Boğa Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

İyi birer arkadaş olabilirler

Benzer karakterleri sebebiyle birbirleriyle çok iyi arkadaş olabilirler. Birbirlerine arkadaşken çok iyi yardımda bulunup her konuda paylaşımda bulunabilirler. O zaman birbirlerini çok iyi anlayacaklardır.

Tutkulu ve duygusal bağları güçlü olsa da ortada buluşmaları zaman alır

Akrep burcu yatırım yapmayı sever, lükse ve pahalı şeylere para harcamayı sevmez, zevkleri daha basit ve sadedir. Boğa ise lükse ve zenginliğe daha fazla düşkündür satın almayı sever. Boğa kadını güçlü ve tutkuludur. Akrep erkeği ise daha çok derinlik arar, konuya daha duygusal ve romantik yaklaşır. Yine de arasında uyum oldukça kuvvetlidir.

Öfkelerine sahip olabilirlerse müthiş bir aşk hikayesi onlarınki

Ortada çok büyük bir tezat var dostum! Akrep burcu insanının bir yanı kısıtlanmaktan nefret ederken bir yanı kısıtlamaya bayılır. Boğa burcu da özgürlüğüne son derece düşkün olan bir burçtur. Hal böyle olunca akrebin kıskançlık krizleri onu biraz öfkelendirebilir. Ama hemen korkmayın, zira boğa burcu insanı o kadar sakin görünür ki son ona kadar size katlandığını düşünebilirsiniz. Ta ki o burnundan soluyarak etrafı dağıtana kadar.

Şaka bir yana boğa insanının sakin görünümü biraz aldatıcıdır, aslında partneri için de aynı durum geçerlidir fakat aradaki fark, akrep duygularını net yaşar, eğer bir ilişkinin içinde ise öfkesini saklama gereği duymayacaktır. Boğa ise bu anlamda daha ketumdur ve öfkesini yansıtmamak için kendi sınırlarını zorlayacak en sonunda da dayanamayıp patlayacaktır. Bu öfke nöbetlerine karşılıklı sabır ve anlayış ile yaklaşabilirlerse ne mutlu bu çifte.

Sevgisini göstermekte zorluk çeker

Akrep burcu erkeği sevgisini belli edebilen bir burç değildir. Ondan duygusallık beklemek büyük bir hata olur. Seviyor olsa da gelip seviyorum demez. İlgi bekleyen boğa kadını ile arasında kırgınlıklara yol açabilir bu durum.

Macera ve huzurun buluştuğu bir ikili olurlar

Bu zor evre aşıldığında her iki burç da birbirlerine olan güveni sağlamış ve aralarında bulunan o görünmez duvarı indirmiş olur. Aradan kalkan sınırlarla birlikte samimiyetleri artar ve duygusal yoğunluk her iki burç için de oldukça yoğun olduğundan birbirinin kalp ritmini çok güzel bir şekilde yakalarlar. Her iki burç da küçük sürprizleri seven bir yapıya sahiptir ve rahatı severler. Maceracı ruhları onları hem serüvenlere koşturacak hem de nasıl rahat ederiz sorusunun cevabını arayacaklardır. Bu aşk ilişkisi hem duygusal hem de sosyal yönlerden bu burçlar için çok kazançlı olacaktır.

Haksızlığa ve kendisine ithamda bulunmasından nefret eder

Şüpheci olan akrep erkeği bazen partnerine haksız suçlamalarda bulunabilir. Aralarında çok güven problemi yaşayabilirler. Oysa ki kendinden emin olan boğa kadını haksızlığa tahammül edemez. Alttan alabilecek bir karakteri olmadığı için küçük tartışmalar büyüyebilir.

Gizemli akrep erkeğini kendini belli etmeden ilerler

Akrep erkeği kendine güvenen, tutkulu ve ilişkide hükmedici rolü oynamak isteyen taraftır. Aslında ikiside birbirine zıttır ancak aralarındaki uyum zıtlıklardan doğan uyumu yansıtır. İkiside güçlü karakterlerdir. Akrep erkeği gizemlidir, partneri kendini açığa vurmadan anlamaya çalışır çünkü akrep erkeği kolay kolay güvenmez. Gizemli olduğu kadar karşıdakinin gizemini çözmeyi de bilir. Akrep erkeği aşırı tutkuludur ve bu tutkuyu kontrol altına almakta zorlanır. Bu yüzden de iniş çıkışlarla dolu bir hayatı olur.

Şüpheciliği güven timsali olan boğayı bile çıldırtabilir

Yani ikilinin ilişkisi çok kısa süreli olur. Akrep erkeğinin şüpheciliği ve partnerinin otoriterliği çok çatışır ve sürekli kavga ederler. Bu da uzun olmayacak bir ilişkiye sebebiyet verir. Fiziksel olarak birbirlerini etkileyebilirler ama bu çok uzun sürmeyecektir. Bir müddet sonra kavgalar ön plana çıkacaktır. O sebeple aşkları da çok yol kat etmeyecektir. Görüldüğü gibi bu iki burç arkadaşlığa yakın ama aşka uzak burçlar arasında yer alır.

Olursa olur olmazsa canın sağ olsun

Her iki burç da zor güvenen ve kendi içinde çok soru işaretleri taşıyan burçlardır. Yani sizin 5 yıl önce kiminle ne yapmış olabileceğinize kadar sorgular ve size güvenmesi çok zaman alır. Bu boğa için sorun değildir çünkü kendisinin hayat mottosu “olursa olur olmazsa can sağlığı”dır. Yani hiçbir işi aceleye getirmeyen bu burcun insanı ilişkinin yavaş ilerlemesini sorun etmeyecek bilakis bu hoşuna gidecektir. Tıpkı lezzetli bir yemeğin damağında tadını bırakmak istercesine yavaş yavaş adım atacak fakat kendisinden emin bir tavır sergileyecektir.

Akrep burcu insanı ise her ne kadar mücadeleci bir yapıya sahip olsa da boğa kadar sabır sebat sahibi biri değildir. O bir şeyi istiyorsa mutlaka ona sahip olmalıdır. Onun hayat mottosu “ya hep ya hiç”tir. Dolayısıyla boğa burcunun o yavaş tavırları partnerini ilgisiz olduğu yönünde bir yanılgıya düşürebilir. Ama ne olursa olsun boğanın sıcak ve samimi tavırları akrebin hoşuna gidecek ve zamanla bu durumu kabullenmesini sağlayacaktır.

Yönetirken ruhun bile duymaz

Akrep erkeği boğa kadınına göre daha araştırmaya meraklı ve daha gizemlidir. Bazen olan biteni anlatmak yerine eşinin onu anlamasını bekler. Yorum yapmasını ister, olan biteni unutmaz. Kinci bir yanları vardır yani. O konu orada kapandı sanırsınız ama yanılırsınız. Çünkü belki yıllar sonra bile o konu açılabilir ve haklılığını size karşı bir maşa gibi kullanır. Boğa kadını ise haksızlığa tahammül edemez. Ayrıca partneri yönetmeyi çok sever. Ama bunu anlamak pek mümkün olmaz. Her olaya karışır ama karıştığını anlamak pek kolay olmaz. Otoriter olan boğa kadını ise bu durumu fark ettiğinde katlanamaz, tepkisini koyar. Her iki burç inatçı olduğu için orta noktayı bulmak çok zor olur.

Sezgileri ile yaptığı tahminler doğru çıkar

Boğa kadınının sakin ve dengeli yapısı partneri açısından çekici gelecektir. Ancak akrep erkeği gizemli havası içinde kırgınlıklar da yaşayabilir ve bunu dile getirmez. Bu durumda da boğa kadınının duyarlı olması gerekir. Akrep erkeğinin sezgileri çok güçlüdür. Tahmin ettiği şeyler çoğunlukla doğru çıkar. Bu yüzden ona ihanet etmek kişinin ancak kendini kandırması anlamına gelir. İkisi de sabırlı burçlardır ve anlaşmazlığa düşüldüğünde işin içinden çıkmaları oldukça zordur. Finansal konularda bakış açıları hemen hemen aynıdır.

Boğa Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Evlilik için güven, sevgi ve sorumluluk duygusunda hem fikir olmak isterler

Akrep burcu insanı daha önce de belirttiğim gibi hemen evliliğe adım atabilecek biri değildir. Bu onun şıpsevdi oluşundan ziyade evliliğe sorumluluk bazında yaklaşmasından kaynaklanır ve güvenmediği biriyle imza atmak istemez. Pek tabii olarak aşık da olması lazım. Şimdi hal böyle olunca boğa burcu insanı ile akrep evlilik konusunda sorun yaşamayacaktır. Neden derseniz partneri ilişkilerde aceleden kaçındığını belirtmiştim.

Yavaş ama sağlam bir evlilik temeli atarlar

Yavaş ilerleyen bir ilişkide evlilik hemen söz konusu olmayacağı için akrep gönül rahatlığı ile flört edecek ve boğayı tanıyıp ona ısındıkça evliliğe de hazır bir hale gelecektir. Boğa açısından baktığımızda albenilidir ve karşısındaki insanın enerjisinden etkilenmek ister. Akrepte bu durum oldukça mevcuttur. Boğanın istediği gibi mantıklı, güvenilir ve sadık olmasının yanında son derece etkileyicidir ve bu özelliklerin bir arada olması baş döndürücüdür. Eğer maddi anlamda kendisi rahatsa ve karşısındaki insanın yanında türlü kıskançlıklarına rağmen kendini rahat hissediyorsa bu ilişkiyi zamanla evliliğe taşımak isteyecektir.

Evlerini rahat ve toprak renkleriyle döşeyecek olan bu iki burç için evlilik sıcak bir yuva demektir ve ikisi bu yuvada huzur içinde ve sevgi dolu yaşamanın yollarını bulacaktır. Çocuk konusunda ise akrep burcu, partnerine göre daha ketumdur ve bu dünyaya çocuk getirmenin doğruluğunu kendi içinde sürekli sorguladığı için ebeveyn olmak istemeyebilir. Boğa için bu sorun değildir. Çünkü o her şeyi yavaş yavaş yaşamaktan memnundur ve ebeveyn olursa çok sahiplenici bir anne olacaktır. Her ikisi de ne istediğini bilen burç olduklarından çocuklarına güvenli ve rahat bir aile ortamı sunmak için ellerinden geleni yapacaklardır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.