Akrep Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Akrep Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Uyumu
6 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.494 kez okundu.

Gururu, dişiliği ve oldukça çekici bakışları bilen akrep burcu kadınları özellikleri ile ön planda olan ve oldukça nefes kesen bir burçtur. Aynı zamanda şehvetin de karşılığıdır, oldukça gösterişi seven ve oldukça seksi görünümlü kadınlardır. Bunun yanı sıra büyüleyici ve son derece baştan çıkarıcı özellikleri de vardır. Bu durum erkekler tarafından da fark edilebilir. Bir ortamda bulunan akrep burcu kadınının dikkat çekmemesi mümkün değildir.

Akrep burcu erkeği ise oldukça abartı yaşamayı seven her şeyi dozundan fazla yaşayan erkeklerdir. Nefret, aşk ya da dostluk, bir sınır yoktur. Her şeyde abartılı yaşamayı ve çok fazla yoğun hisler ile yaşamaya bayılırlar.

İkili arasındaki uyum ise muhteşem bir birliktelik olabilir. Bu birlikteliğin muhteşemliği ise birbirlerinin ne istediğini bilmeleri ve aralarındaki uyumdur. Bu ilişkinin gücü sorgulanamayacak kadar iyidir. Güç konusunda bu ilişkinin önüne geçecek bir burç uyumu daha yok gibidir. Akrep erkeğinin aşkı da doruklarda olduğu için oldukça muhteşem bir ilişki yaşatacaktır kadınına. Duygularının kuvveti ve derinliği ile bu ilişkinin bitmesi neredeyse olanaksızdır.

Birbirlerinden aldıkları güç ile her şeye baş kaldırabilir ve her engelin üstünden atlayabilirler. Bunun yanı sıra ikili, birbirlerinin diğer yarısı gibidir. Bir takım arkadaşı, en yakın arkadaş ya da tutkulu iki aşık olabilirler. Evlilik için ise bundan daha iyi bir seçim olmayacaktır. İkili yatak hayatlarında da zevkin doruklarına çıkarlar. İkisi de birbirlerinin hareketlerinden anlayacağı için oldukça tutkulu bir ilişki olacaktır.

Bu ilişki hakkında çok bir şey söylenmez aslında fakat bu aşk kıskandıracak kadar güçlü olabilir. Hem akrep kadını hem erkeği oldukça güç, tutku ve ihtirası sevdiği için bu ilişkinin evliliğe gitmesi çok zor bir durum değildir. Oldukça mutlu bir ilişkinin sonucu tabii ki de evlilik olacaktır.

İkili arasındaki ilişkiyi tanımlamak oldukça zor bir durumdur. Söylenebilecek tek şey ise bu ilişkinin dünyevi özellikli olmayacağıdır. Hele ki klasik bir aile ilişkisinin olması asla söz konusu olmaz. İkili ilişkisinde iki aşıktan ziyade iki savaşçı niteliğinde olacaktır. Söz konusu akrep kadını ve akrep erkeği olgun çağındaki iki kişi ise ilginç bir ilişkinin doğması da söz konusu olabilir ancak ikisinden biri ya da her iki burç da yeterli olgunlukta değilse birbirlerinin sonu olabilirler. Söz konusu bu ilişkide aile trajedilerine kadar her şey görülebilir.

Olumlu durumlardan söz edecek olursak akrep kadını ve akrep erkeği ne istediğini bilen güçlü kişilerdir. Bu durum da her iki tarafın birbirlerini daha da yumuşatmasını sağlamaya yarayacak bir durumdur. Günlük tartışmalarında liderlik rolünü kimin üstleneceğini önceden belirlerlerse ilişkinin gidişatı açısından daha iyi olacaktır. Sonuçta akrep yapısı gereği kadın ya da erkek fark etmeksizin centilmen bir karakterdedir. Tartışmaları aşabilmeleri durumunda cinsel hayatları da oldukça renkli olacaktır çünkü akrep burçların en tutkulusudur.

Nedendir bilinmez -keşke bilsek- birbirinin aynı özelliklere sahip insanların hepsi demiyoruz ama büyük çoğunluğu kolay kolay anlaşamaz! Hepinizin bildiği bu gerçeği bir kere daha gözler önüne sermekten nefret ediyoruz! İnsan ırkı o kadar düalitelere konu olmuşken tarih boyunca türlü çelişkilere imza atmışken… Üstüne üstlük aşkın tam olarak nasıl meydana geldiğinin hakkını verememişken bir de bu birlikteliği asla demek istemiyoruz ama kaldıramaz!

Kaldıramaz da kaldıramaz! Bir akrep kadını veya akrep erkeği şu dünyaya fazla gelir, sığamazken iki akrep deyince orada durmak lazım. Suların tersten aktığı zaman dilimlerine gitmek lazım. Lazım da lazım!

Ne kadar imkansız hikayeleri varsa gelin hep beraber hatırlayalım; sonlarının nasıl bittiğini! Eh! Gam yüklü koca dünya, eh! Neden bu kadar acımasızsın. Ne var sanki aynı karakterde olan insanları da sırtında taşıyabilsen! Neden böyle olmak zorunda, neden?

Her zaman kendi varlığını ön planda tutacak olan bu iki akrep burcu için an gelecek nefes alıp-vermek dahi güçleşecek! Kalpleri o kadar daralacak o kadar daralacak ki bir yataklara düşmedikleri kalacak. Bir köprüde karşılaşan iki inatçı keçi hikayesini hatırlarsınız. O küçük dünyalarımızda bir türlü anlam veremedik belki neden o köprüden düşüp, can verdiklerine keçilerin. Ama meğer tam da size bu ilişkiyi anlatmamız için varmış o hikaye!
Hemen hemen her konuda verecekleri her tepkinin aynı olacağını bir düşünün. Oturun da düşünün ama! Biz asla müneccimlik yapmıyoruz. Bizimki sadece basit akıl yürütmeleri olabilir sadece. Bunu değiştirecek olan yalnızca ve yalnızca sizsiniz!

Akrep erkeği ile akrep kadını aldıkları kararlarda ki alabilirlerse pek de güzel işlere ön ayak olabileceklerini söyleyemeyiz, zira o bir türlü yok olmak nedir bilmeyen gururları var ya ah o gururları, yaptıkları işten zevk almalarına bir türlü izin vermeyecek. Beraber ne yapmaya karar verseler sonuç değişmeyecek; hüsran. Ama lütfen bunun için bizi suçlamayın! Bir kere bir ilişki karşılıklı alttan almalar ile ancak yol alır. Soruyorum size bu ilişkide bu fedakarlığı kim yapacak?

Her iki taraf da bu bahsettiğimiz olayı karşısından bekleyecek. Ve sonuçsuz bekleyişler… Tanrı her ikinizin de yanında olsun çocuklar. Biz ikinizin de mükemmel -bir kadın ve erkek- olduğunuzu biliyoruz. Ama işte bazen beraber olmak için mükemmel olmak ne yazık ki yeterli gelmiyor! Çok çok üzgünüz. Ama yine de Tanrı sizi kutsasın! Ancak öyle mucizelere inandığınız vakit sizin için belki yeşil ışık yakabiliriz.

Bir yaşlının duasını aldıysanız ya da bir çocuk kalbine dokunup, iyi hissettirdiyseniz bu aşk sizi mutlu kılabilecektir. Yani; aşırı iyiliklere ve şanslara ihtiyacınız olacak. Bunun yanında iyi yönden bakmak gerekirse ki bu bizim işimiz asla ama asla göze gelemeyeceksiniz. Diyelim ki oldu da yan yana geldiniz ve nasılsa dışarıda yemek yiyorsunuz; derken birden masanıza iyi hizmet ile karşılaşmadığınız ve bekletildiğiniz için açlığı hissetme oranınızla sinir kat sayılarınız arasındaki o derin bağ gelişti ve birbirinizi suçlamaya başladınız.

Derken o kadar kaptırdınız ki kendinize bunu yan masaların size kulak verdiğini duyamaz oldunuz. Eh, işte tam da o anlarda diğer çiftler o sıkıcı ve klişe cümleler ile -hayatım biz iyi ki onlar gibi değiliz dimi?, Biz bir kere bile onların birbirlerine yaptıklarını kendimize yamadık dimi?- sizi yeriyor olacakları için ilişkinize kem gözlerin değmesine imkan yok, değemez öyle bir şey! Yani; bu da sizi farklı kılar, bizce.

Diğer taraftan bakacak olursak diğer insanlara kötü gelen -gerçekte de kötü olan- bu çekişmelerinize kim bilir belki siz ikiniz alınmamayı da tercih edebilirsiniz. Ya da hemen barışıp, sevişip, tatlıya bağlayabilirsiniz kime ne? Kime ne ha?

Bir diğer güzel özellik olarak değineceğimiz nokta da şu olur siz sevgili takipçilerimize; akrep kadını ve akrep erkeği yani iki tarafın da olgun oldukları gerçeğinin altını çizdikten sonra aşırı fedakar olmaları bu ilişkiyi ayakta tutacak olmasıdır. Yani; o kadar ki sevginin en saf hali inişli-çıkışlı, kavgalı-gürültülü olanı makbul sevenler için biçilmiş kaftan ola da bilir bu ilişki.

Son olarak değer nedir bilen iki yürek olacaksa bu bahsettiğimiz kişiler hangi uyumsuzluk onların karşısında durabilir ki? Hiç! Laf işte…

Akrep Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Sizlerle iki akrebin uyumu hakkında konuşmak istiyorum. Günlük hayatınızda arkadaşlarınızla oturup sohbet ederken hepiniz sık sık karşılaşırsınız akrebin lafı geçtiğinde insanların bir aman aman ye tepki verdiğini. O kadar abartıldığı gibi bir burç değil aslında akrep diyemiyorum tam olarak öyle hatta fazlası var eksiği yok. İnatçı kinci akıllı gizemli soğuk vesaire vesaire.. Bu iki burcun uyumundan bahsetmeden önce burcumuzun özelliklerini detaylıca inceleyelim. Akrep burcu kadının da erkeğinin de çekici bir yanı vardır. Çok güzel ya da çok yakışıklı olmasalar bile bir ortamda bakışlarıyla tavırlarıyla dikkat çekmeyi başarırlar. Bu akreplerin doğasında vardır.

Bir akrep burcu ve karşısında bir akrep burcu insanı uyumları nasıl olur? Onları nasıl bir ilişki bekler? Aynı burca mensup iki insanın ilişkisi tabi ki ilginç olacaktır. Tutkulu, duygulu, inatçı, ama bir o kadar da iyi insanlardır. Akrepler bir araya geldiklerinde keyifli bir ilişkileri olması kaçınılmazdır. Hayata dair bakış açıları, olay ve durumları değerlendirmeleri, hobileri, zevkleri, aşk ve sevgideki halleri birbirlerine o kadar yakındır ya da aynıdır ki ortak noktalarda buluşmamaları için bir neden yoktur. Bu ilişkiyi zorlayacak konular elbet olacaktır, her ilişki de olduğu gibi. Eğer iki tarafta gereken özveriyi, anlayışı, fedakarlığı gösterirse uzun bir ilişki yaşayabilirler. Kaldı ki her ilişki özveri, anlayış ve fedakarlık istemez mi? Elbette ister. O halde akrep burcu ve akrep burcu ilişkisi mutluluk verici bir ilişki olacaktır.

Akrep erkeği , akrep kadınının gururlu tavırları ve sağlam duruşundan etkilenir. Akrep kadınının mücadeleci tavrı akrep erkeğinin hoşuna gider. Kendi gibi kolay vazgeçmeyen biriyle birlikte olmak onu mutlu eder. Akrep erkeği kıskanç biridir. Akrep kadınının kıskançlığını anlar.Bu erkeklerin şüphecilikleri vardır. Akrep kadını da şüphecidir. Birbirlerine dürüst oldukları sürece bu konuda da sorun yaşamazlar. Akrep erkeği sadıktır, sadakate çok önem verir. Akrep kadının da bu konuda hassas ve duyarlı olması akrep erkeğinin içini rahatlatır. Akrep erkeği akıllı ve kıvrak zekaya sahip bu kadına hayranlığı bitmez. Akrep kadınının ateşli, tutkulu bir aşık olması akrep erkeğinin duygularını körükler. Aşkı en güzel haliyle yaşarlar.

Akrep kadını tuttuğunu koparan, çalışkan, azimli, hemen pes etmeyen bu adamdan her zaman etkilenecektir. Akrep kadını bu erkeğin sahiplenici, koruyucu tavrını sever ve o gücü erkekte görmek akrep kadınını memnun eder. Duygularında ciddi olan bu kadın gizli duygusal bu erkeğin bakışından, tavrından sevildiğini hisseder. Akrep erkeğinin tutkuları da tıpkı kendisi gibidir. Akrep erkeği oldukça sosyaldir, aktivitelere katılmayı, arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sever. Akrep kadını da sosyalliği sevdiği için birlikte bir çok aktivite yapacaklar ve keyifli zaman geçireceklerdir. Akrep kadını, son derece merhametli olan bu adamın bu tarafını da hep sevecektir. Cinsel hayatlarında ise akrep erkeği akrep kadınını sevgiye ve tutkuya doyuracaktır.

Akrep ve Akrep Aşk Uyumu

Diğer özelliklerine gelecek olursak akrepler aşk hayatında sıkıntılıdırlar. Kolay kolay kimseye aşık olmazlar ancak olduklarında da akrebin ne hırçınlığı kalır ne kini süt dökmüş kediye dönerler ancak bu durum sadece ve sadece sevdikleri kişiye karşıdır. Yoksa başkalarına kan kusturmaya yine devam ederler. Öncelikle akrep nasıl aşık olur sorusuyla başlayalım. Akrepler öyle mantıkla kafaların uymasıyla tanımayla aşık olmaz. Onların aşk dünyası çok farklıdır. Onlar tam anlamıyla ilk görüşte aşk insanıdırlar. İlk görüşte birinden etkilendilerse onlara kendilerini çok fena kaptırırlar ancak ilk görüşte etkilenmedilerse bir daha asla etkilenmezler. Zaten ilk başta etkilendilerse daha sonra mantık konusu pek işlemez. Karşı tarafın olumsuz yönlerini ve diğer özelliklerini pek görmezler. Zaten akrep burcu kadını veya erkeği birine aşık olduysa onun kötü yönlerini asla görmezler.

Aşk hayatında korkutucu akrep özelliklerinin hiç birini görmezsiniz. Sevdiklerime adeta taparlar. Onlara o kadar sadıktırlar ki gözleri sevdikleri kişiden başka kimseyi görmez. O ne derse ona inanır onu bir yana dünyayı bir yana bırakırlar. Onların canını yakacak onları üzecek zarar verecek hiç bir şeye izin vermezler. Öyle bir koruma altına alırlar ki sevdiklerini kimse dokunamaz. Akrep burcunun birbiriyle olan ilişkisine gelelim. Başta iki akrep birbirinden hoşlandıysa ikisi de kolay kolay birbirine açılamaz. Küçük bir bakış küçük bir jest birbirlerini anlamalarını sağlar ancak başta açıkça birbirlerine söyleyemezler. Daha sonra akrep burcu erkeği adım atınca konuşma dönemi başlar. Bu sırada yavaş yavaş kendilerini kaptırırlar. Olumsuz yönlerini gözleri görmez. Birbirlerini her şeyleriyle kabul ederler. Bu akrebin doğasında vardır.

Akrep ve Akrep Evlilik Uyumu

Bu iki burcun uyumundaki en sıkıntılı şey ayrılıktan sonra iki tarafında dönmemesidir. İnatlarından gururlarından deli gibi sevdikleri adamdan veya kadından vazgeçerler. Bunu öyle mantık çerçevesine oturturlar ki onlayken böyle şimdi hayatım böyle daha iyi şöyle daha iyi diyerek kendilerini kandırır dururlar. Aslında kendilerini kandırmaz akrepler etraflarındaki insanları kandırırlar. Çünkü onlar duygularını belli etmeyi sevmezler. Bir dertleri olduğunda gelip birine anlatamazlar kendi içlerinde yaşarlar. Bir akrebin dert yandığını birinin omzunda hüngür hüngür ağladığını görmeniz neredeyse mümkün değildir. Onlar bu durumu acizlik olarak görürler. Dışarıdan her zaman sert akıllı güçlü görünmek isterler. Halbuki hepsinin içinde fırtınalar kopar. Yalnız kaldıklarında geceleri yatarken sessiz sessiz ağlarlar ama onların bu en masum en duygusal hallerini kimsenin görmesine izin vermezler, kimsenin görmesini istemezler.

İşte onlar öyle bir burçtur hepimizin bildiği o hırçın intikamcı kinci dudak uçuklatan akrep burcunun içinde kimseye gösteremediği kimseye söyleyemediği kırılgan bir yürek yatar. Konumuza dönecek olursak iki akrebin burç uyumu aslında mükemmel olabilir. Çünkü birbirlerini ancak onlar anlarlar. Ancak durum ayrılık boyutuna hiç bir zaman getirilmemelidir. Eğer ki ilişki o boyuta gelirse bu iki akrebimiz birbirini ne kadar çok severse sevsin gurur yapar inat eder geri barışmak için herhangi bir adım atmazlar. İki taraf da alttan almayınca ilişki kaybolur gider. Size tavsiyem ne güzel bulduysanız iki akrep birbirinizi biraz fedakarlık yapın.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git