Akrep Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2016
Akrep Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Günlük hayatınızda arkadaşlarınızla oturup sohbet ederken hepiniz sık sık karşılaşırsınız akrebin lafı geçtiğinde insanların bir aman aman ye tepki verdiğini. O kadar abartıldığı gibi bir burç değil aslında diyemiyorum tam olarak öyle hatta fazlası var eksiği yok. İnatçı kinci akıllı gizemli soğuk vesaire vesaire.. Bu iki burcun uyumundan bahsetmeden önce burcumuzun özelliklerini detaylıca inceleyelim. Akrep burcu kadının da erkeğinin de çekici bir yanı vardır. Çok güzel yada çok yakışıklı olmasalar bile bir ortamda bakışlarıyla, tavırlarıyla dikkat çekmeyi başarırlar. Bu akreplerin doğasında vardır.

Gururu, dişiliği ve oldukça çekici bakışları bilen akrep burcu kadınları özellikleri ile ön planda olan ve oldukça nefes kesen bir burçtur. Aynı zamanda şehvetin de karşılığıdır, oldukça gösterişi seven ve oldukça seksi görünümlü kadınlardır. Bunun yanı sıra büyüleyici ve son derece baştan çıkarıcı özellikleri de vardır. Bu durum erkekler tarafından da fark edilebilir. Bir ortamda bulunan akrep burcu kadınının dikkat çekmemesi mümkün değildir.

Akrep burcu erkeği ise oldukça abartı yaşamayı seven her şeyi dozundan fazla yaşayan erkeklerdir. Nefret, aşk yada dostluk, bir sınır yoktur. Her şeyde abartılı yaşamayı ve çok fazla yoğun hisler ile yaşamaya bayılırlar. Olumlu durumlardan söz edecek olursak aynı burca sahip bu iki kişi ne istediğini bilen güçlü kişilerdir. Bu durum da her iki tarafın birbirlerini daha da yumuşatmasını sağlamaya yarayacak bir durumdur. Günlük tartışmalarında liderlik rolünü kimin üstleneceğini önceden belirlerlerse ilişkinin gidişatı açısından daha iyi olacaktır. Sonuçta akrep yapısı gereği kadın yada erkek fark etmeksizin centilmen bir karakterdedir.

Akrep Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

Akrep kadını ve erkeği uyumları nasıl olur? Onları nasıl bir ilişki bekler? Aynı burca mensup iki insanın ilişkisi tabi ki ilginç olacaktır. Tutkulu, duygulu, inatçı, ama bir o kadar da iyi insanlardır. Akrepler bir araya geldiklerinde keyifli bir ilişkileri olması kaçınılmazdır. Hayata dair bakış açıları, olay ve durumları değerlendirmeleri, hobileri, zevkleri, aşk ve sevgideki halleri birbirlerine o kadar yakındır yada aynıdır ki ortak noktalarda buluşmamaları için bir neden yoktur. Bu ilişkiyi zorlayacak konular elbet olacaktır, her ilişki de olduğu gibi. Eğer iki tarafta gereken özveriyi, anlayışı, fedakarlığı gösterirse uzun bir ilişki yaşayabilirler. Kaldı ki her ilişki özveri, anlayış ve fedakarlık istemez mi? Elbette ister. O halde iki akrep burcu ilişkisi mutluluk verici bir ilişki olacaktır.

Olgun davranmaları gerekir

İkili arasındaki ilişkiyi tanımlamak oldukça zor bir durumdur. Söylenebilecek tek şey ise bu ilişkinin dünyevi özellikli olmayacağıdır. Hele ki klasik bir aile ilişkisinin olması asla söz konusu olmaz. İkili ilişkisinde iki aşıktan ziyade iki savaşçı niteliğinde olacaktır. Söz konusu iki akrep burcu olunca olgun çağındaki iki kişi ise ilginç bir ilişkinin doğması da söz konusu olabilir ancak ikisinden biri yada her iki burç da yeterli olgunlukta değilse birbirlerinin sonu olabilirler. Söz konusu bu ilişkide aile trajedilerine kadar her şey görülebilir.

Birbirlerini anlamaları gerekir

Bir yaşlının duasını aldıysanız yada bir çocuk kalbine dokunup, iyi hissettirdiyseniz bu aşk sizi mutlu kılabilecektir. Yani; aşırı iyiliklere ve şanslara ihtiyacınız olacak. Bunun yanında iyi yönden bakmak gerekirse ki bu bizim işimiz asla ama asla göze gelemeyeceksiniz. Diyelim ki oldu da yan yana geldiniz ve nasılsa dışarıda yemek yiyorsunuz; derken birden masanıza iyi hizmet ile karşılaşmadığınız ve bekletildiğiniz için açlığı hissetme oranınızla sinir kat sayılarınız arasındaki o derin bağ gelişti ve birbirinizi suçlamaya başladınız.

Derken o kadar kaptırdınız ki kendinize bunu yan masaların size kulak verdiğini duyamaz oldunuz. Eh, işte tam da o anlarda diğer çiftler o sıkıcı ve klişe cümleler ile -hayatım biz iyi ki onlar gibi değiliz dimi?, Biz bir kere bile onların birbirlerine yaptıklarını kendimize yamadık dimi?- sizi yeriyor olacakları için ilişkinize kem gözlerin değmesine imkan yok, değemez öyle bir şey! Yani; bu da sizi farklı kılar, bizce.

Tanrı her ikinizin de yanında olsun çocuklar. Biz ikinizin de mükemmel -bir kadın ve erkek- olduğunuzu biliyoruz. Ama işte bazen beraber olmak için mükemmel olmak ne yazık ki yeterli gelmiyor! Çok çok üzgünüz. Ama yine de Tanrı sizi kutsasın! Ancak öyle mucizelere inandığınız vakit sizin için belki yeşil ışık yakabiliriz.

Birbirlerinden etkilenirler

Bu iki burç birbirlerinin gururlu tavırları ve sağlam duruşundan etkilenir. Akrep kadınlarının mücadeleci tavrı partnerinin hoşuna gider ve kendi gibi kolay vazgeçmeyen biriyle birlikte olmak onu mutlu eder. Akrep erkeği kıskanç biridir ve partnerinin kıskançlığını anlar. Bu erkeklerin şüphecilikleri vardır ve partneri de şüphecidir. Birbirlerine dürüst oldukları sürece bu konuda da sorun yaşamazlar. Erkeği sadıktır, sadakate çok önem verirken partnerinin de bu konuda hassas ve duyarlı olması onların içini rahatlatır. Akrep erkeğinin akıllı ve kıvrak zekaya sahip partnerine hayranlığı bitmez, ayrıca partnerinin ateşli, tutkulu bir aşık olması onun duygularını körükler. Aşkı en güzel haliyle yaşarlar.

Birbirlerinden aldıkları güç ile her şeye baş kaldırabilir ve her engelin üstünden atlayabilirler. Bunun yanı sıra ikili, birbirlerinin diğer yarısı gibidir. Bir takım arkadaşı, en yakın arkadaş yada tutkulu iki aşık olabilirler. Evlilik için ise bundan daha iyi bir seçim olmayacaktır.

İlk izlenim ikisi için de önemlidir

Diğer özelliklerine gelecek olursak akrepler aşk hayatında sıkıntılıdırlar. Kolay kolay kimseye aşık olmazlar ancak olduklarında da akrebin ne hırçınlığı kalır ne kini, süt dökmüş kediye dönerler. Ancak bu durum sadece ve sadece sevdikleri kişiye karşıdır. Yoksa başkalarına kan kusturmaya yine devam ederler. Öncelikle akrep nasıl aşık olur sorusuyla başlayalım. Akrepler öyle mantıkla kafaların uymasıyla tanımayla aşık olmaz.

Onların aşk dünyası çok farklıdır. Onlar tam anlamıyla ilk görüşte aşk insanıdırlar. İlk görüşte birinden etkilendilerse onlara kendilerini çok fena kaptırırlar ancak ilk görüşte hoşlanmadılarsa bir daha asla etkilenmezler. Karşı tarafın olumsuz yönlerini ve diğer özelliklerini pek görmezler. Zaten akrep burcu kadını veya erkeği birine aşık olduysa onun kötü yönlerini asla görmezler.

Birbirlerine çok bağlanabilirler

Aşk hayatında korkutucu akrep özelliklerinin hiç birini görmezsiniz. Sevdiklerime adeta taparlar. Onlara o kadar sadıktırlar ki gözleri sevdikleri kişiden başka kimseyi görmez. O ne derse ona inanır onu bir yana dünyayı bir yana bırakırlar. Onların canını yakacak onları üzecek zarar verecek hiç bir şeye izin vermezler. Öyle bir koruma altına alırlar ki sevdiklerini kimse dokunamaz. Akrep burcunun birbiriyle olan ilişkisine gelelim.

Başta iki akrep birbirinden hoşlandıysa ikisi de kolay kolay birbirine açılamaz. Küçük bir bakış küçük bir jest birbirlerini anlamalarını sağlar ancak başta açıkça birbirlerine söyleyemezler. Daha sonra bu burcun erkeği adım atınca konuşma dönemi başlar. Bu sırada yavaş yavaş kendilerini kaptırırlar. Olumsuz yönlerini gözleri görmez. Birbirlerini her şeyleriyle kabul ederler. Bu, akrebin doğasında vardır.

Sevgilerini birbirlerine hissettirirler

Akrep kadını tuttuğunu koparan, çalışkan, azimli, hemen pes etmeyen bu adamdan her zaman etkilenecektir. Bu kadınlar partnerinin sahiplenici, koruyucu tavrını sever ve o gücü erkekte görmek onu memnun eder. Duygularında ciddi olan akrep kadını gizli duygusal partnerinin bakışından, tavrından sevildiğini hisseder.

Ortak noktaları çoktur

Akrep erkeğinin tutkuları da tıpkı kendisi gibidir, ayrıca oldukça sosyaldir, aktivitelere katılmayı, arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sever. Aynı şekilde kadını da sosyalliği sevdiği için birlikte birçok aktivite yapacaklar ve keyifli zaman geçireceklerdir. Akrep kadınları, son derece merhametli olan partnerinin bu tarafını da hep sevecektir.

Ne istediklerini bilmeleri önemlidir

İkili arasındaki uyum ise muhteşem bir birliktelik olabilir. Bu birlikteliğin muhteşemliği ise birbirlerinin ne istediğini bilmeleri ve aralarındaki uyumdur. Bu ilişkinin gücü sorgulanamayacak kadar iyidir. Güç konusunda önüne geçecek bir burç uyumu daha yok gibidir. Akrep erkeğinin aşkı da doruklarda olduğu için oldukça muhteşem bir ilişki yaşatacaktır partnerine. Duygularının kuvveti ve derinliği ile bu ilişkinin bitmesi neredeyse olanaksızdır.

Nedendir bilinmez -keşke bilsek- birbirinin aynı özelliklere sahip insanların hepsi demiyoruz ama büyük çoğunluğu kolay kolay anlaşamaz! Hepinizin bildiği bu gerçeği bir kere daha gözler önüne sermekten nefret ediyoruz! İnsan ırkı o kadar düalitelere konu olmuşken tarih boyunca türlü çelişkilere imza atmışken… Üstüne üstlük aşkın tam olarak nasıl meydana geldiğinin hakkını verememişken bir de bu birlikteliği asla demek istemiyoruz ama kaldıramaz!

Bu burcun hem erkeği hemde kadını şu dünyaya fazla gelir, sığamazken iki akrep deyince orada durmak lazım. Suların tersten aktığı zaman dilimlerine gitmek lazım. Diğer taraftan bakacak olursak diğer insanlara kötü gelen -gerçekte de kötü olan- bu çekişmelerinize kim bilir belki siz ikiniz alınmamayı da tercih edebilirsiniz. Ya da hemen barışıp, sevişip, tatlıya bağlayabilirsiniz kime ne? Kime ne ha?

Ne kadar imkansız hikayeleri varsa gelin hep beraber hatırlayalım; sonlarının nasıl bittiğini! Eh! Gam yüklü koca dünya, eh! Neden bu kadar acımasızsın. Ne var sanki aynı karakterde olan insanları da sırtında taşıyabilsen! Neden böyle olmak zorunda, neden?

Akrep Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Uç noktalara yaşarlar

İki aynı burca sahip olan kişiden nasıl bir evlilik uyumu çıkar? Ya mükemmel bir birliktelik sürerler yada çok fazla sıkıntı çekerler. Aynı burca sahip kişilerde ortası yoktur. Her şeyi en üst yada en alt kısımda yaşarlar. İkilinin birlikteliği için söylenecek şey çok fazla sıkıntı çekmeyecek olmalıdır. İkisi de su gurubuna mensuptur ve nitelikleri sabittir. İkisininde gezegeni mars ve plutodur.

Benzer şeylerden hoşlanırlar

İki burcunda genel ilgi alanları, sevdikleri ve sevmedikleri şeyler benzerdir. Bu tarz konularda fazla sıkıntı çekmezler. Elbette yaşayacakları sorunlar da olacaktır. Ancak bu sorunlar diğer sorunlara göre daha azdır ve daha kısa süreli olacaktır. Akrep burcu en belirgin özelliklere sahip burçtur.

Bu ilişki hakkında çok bir şey söylenmez aslında fakat bu aşk kıskandıracak kadar güçlü olabilir. Hem akrep kadını hem erkeği oldukça güç, tutku ve ihtirası sevdiği için bu ilişkinin evliliğe gitmesi çok zor bir durum değildir. Oldukça mutlu bir ilişkinin sonucu tabii ki de evlilik olacaktır.

Değişken ruh halleri vardır

Genelde astrolojik olaylardan çabuk etkilenirler bu yüzden ruh halleri değişmeye meğillidir. Ancak ikisi de aynı burç olunca etkilenme süreleri ve çeşitleri de aynı olur. Bundan dolayı da fazla sıkıntı yaşamazlar. Burçlar kuşağının en gizemli kişileri olan akrep burçları bu gizemlerini ilişkilerinde de belli ederler. Her ikisi de akrep olunca bu ikilinin evliliği çok gizemli olacaktır. Dışarıya fazla yansıtmadan bir ilişki süreceklerdir. Evlilik uyumlarıyla alakalı bazı özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Aşk dolu bir evlilik

Bu ikilinin evlilikleri için ilk başta kesinlikle aşk dolu olacağını söyleyebiliriz. Akrep denince akla gizemli bir aşık gelir. Çiftimiz aşık olmaya bayılırlar. Biraz şıpsevdi olduklarını söyleyebiliriz ancak bu durum gerçek aşkı bulana kadar geçerlidir. Gerçek aşkı buldukları zaman gözleri sevdiklerinden başkasını görmez, sadece onu severler ve isterler. Bu durum evliliklerinin ne kadar güzel geçeceğine işaret eder. İkisi de akrep burcu olduğu için ikisi de aşk dolu kişiler olacaktır.

Aşklarını her zaman korurlar ve el üstünde tutarlar. İçlerindeki yüksek duygular ve derin hisler asla azalmaz. Her zaman ilk günkü aşkı taşırlar ve yaşatırlar. Bu yüzden evlilikleri asla sıkıcı geçmez. Adeta film gibi bir aşk sürerler. Hayatta en değer verdikleri şey sevgileri olacaktır. Aşkı pek çok şeyden üstün tutarlar. Evliliklerinde bir süre sonra rutin bir hayat oluşmaz. Her gün her saat bir farklılık mutlaka olur, birbirlerini el üstünde tutmaya gayret gösterirler ve yıllar geçse dahi aşklarından ödün vermezler. Ne olursa olsun birbirlerine aşkla bakmaya devam ederler. Bu çiftin hayatları, evlilikleri aşk dolu geçecektir, asla aşksız bir evleri olmayacaktır.

Romantiklik

İkili oldukça romantiktir. Aşk dolu oldukları için aşklarını en güzel şekilde yaşarlar. Diğer kişilerin ne diyeceği, ne düşüneceği umurlarında değildir sadece birbirlerini düşünürler ve severler bu da çok yoğun bir aşka sahip olmalarına neden olur. Evliliklerinde hep bir sürpriz hep bir güzel söz olacaktır. Sıkıcı bir evlilik kesinlikle olmayacaktır ve her saniyesi farklı bir güzellikte olacaktır.

Bu ikilinin aşkı yasakları delen bir aşktır. Ne olursa olsun birlikte olurlar, bir şekilde yolunu bulurlar ve evlenmeyi başarırlar. Aileleri karşı çıksa dahi bu ikili aşklarından vazgeçmez, çünkü hayatta en çok değer verdikleri şey aşktır ve kaybetmekten çok korkarlar. Eğer ters giden bir durum varsa düzeltmek için ellerinden gelen ne varsa yapmaya çalışırlar. Her akşam farklı bir sürpriz akrep kadınını bekler. Partneri sürpriz yapıp eşini mutlu etmeye bayılır. Ayrıca ikisinin de ağzından her an güzel bir söz çıkabilir. Birbirlerini daima överler ve daima şımartırlar. Beraberken mutsuz olmalarına neden yoktur çünkü daima güzel sözler ile enerjileri yüksek olacaktır.

Enerjikler

Bu ikili her şeyden çok çabuk etkilenir, özellikle astrolojik olaylar akrep burçları için oldukça karmaşık bir olaydır. Gezegen olaylarının sık yaşandığı dönemlerde ikisi de gelgitler yaşayabilir. Bu olaylar genelde enerjilerinin çok yüksek olmasını sağlar, asla yorulmazlar ve hareketleri asla azalmaz. Her daim enerjik ve zinde bir yaşam sürerler. Kendilerine yapılan herhangi bir hareketi analiz etmede de oldukça başarılılardır. Hemen dikkati o noktaya toplayıp oraya yoğunlaşabilirler.

İkisi de akrep olduğu için dikkat konusunda aynı özelliğe sahiplerdir. Bu evliliklerinde bazen sıkıntılara, bazen güzel anlara neden olabilir. Enerjileri uyuştuğu için uyumu yakalarlar. Uyum yakalamak için enerji uyuşması gerekir. Bu sayede daha anlayışlı bir evlilik sürdürülebilir. Evlerinde her zaman bir hareketlilik olur. Beraber asla sıkılmazlar, sıkıldıkları zaman ya oyun oynarlar ya çılgın şeyler yaparlar yada saat kaç olursa olsun dışarı çıkarlar. Bu evlilik çok çılgın bir evlilik olabilir, uyumu bu enerjileri sayesinde yakalayabilirler.

Birbirlerini rahat anlarlar

Birbirlerini anlamakta zorluk yaşamazlar. Aksine çok rahat anlarlar. Bu durum çok güzel uyum yakalamalarını sağlar. Her konuda birbirlerini tamamlayabilirler. İma konusunda usta oldukları için bir kaş göz işareti ile dahi anlaşabilirler. Kızgınlıklarını bu sayede çok fazla belli ederler, hemen suratları düşer ve yüksek enerjileri bir anda azalır. İksi de aynı olduğu için birbirlerini rahat bir şekilde çözebilirler hatta bu uyuma bir de uzun seneler eklenirse neden mutsuz olduklarını dahi çok kolay bir şekilde anlayabilirler. Özellikle kalabalık bir ortamda harika bir uyumla anlaşırlar.

Ufak bir göz kırpma çok sıkıldıklarını ve kalkmaları gerektiğini belli edebilir ancak bunu sadece ikisi anlar. Bu mükemmel uyum, anlaşmaları sayesinde yakalanır. Sadece ima anlamında değil diğer tüm duygusal olaylarda da anlayışlı tavırlar sergilerler. Birbirlerinin neyi sevip sevmediğini kendilerinden dolayı bildikleri için bu konuda zorluk yaşamazlar. Örneği sevmedikleri bir şeyse eşinin onu yapması için zorlamazlar çünkü bilirler ki kendileri de bunu sevmiyor. Empati kurarak çok güzel bir uyum yakalarlar. Zaten sevdikleri ve sevmedikleri şeyler genelde aynı olacağı için fazla sıkıntı yaşamazlar.

İletişim

Bu ikili aynı oldukları için sevince beraber severler, özleyince beraber özlerler ve aynı yolda yürürler. İkisinin de hayata ve olaylara bakış açısı aynıdır. Bu durum genelde iyi bir uyum yakalamalarını sağlasa da bazen sıkıntılara neden olabilir. Bu sıkıntılar iletişim bozukluğu ile alakalı olacaktır. Bu ikili arasında iletişim problemi olabilir ve genelde evlilikte iletişim yüzünden sıkıntı çekerler.

Bir olaya karşı verdikleri tepki aynı veya benzer olacağı için biri sinirleniyorsa diğeri de sinirlenebilir ve ikisinin de sakinleşmesi zaman alır çünkü ikisi de diğerinin sakinleşmesini, susmasını bekler. En son kendilerinin konuşmasını isterler. Kavgaları böyle bir durumda uzayıp gidebilir. Olay ne olursa olsun durumu karşı tarafa daha fazla aktarmak isterler. Yani sinirlenen biri varsa, kendileri daha fazla sinirlenmek ister. Karşılarındaki kişiyi sakinleştirmek yerine yangına körükle gitmeyi tercih ederler ve tolere etmeyi bilmezler.

Enerji konusunda çok çabuk etkilenen bir burç olduğu için karşı tarafın enerjisini alır ve kat kat daha fazlasını geri verir. Bu sadece kızgınlıkta ortaya çıkmaz.  İyilik konusunda da aynıdır. Birinden iyilik görürse misli bir şekilde iyilik verir. Evlilikte bu konuda orta yolu bulamazlarsa hep bir rekabet halinde olmak zorunda olurlar. Biri sürpriz yapınca diğeri daha fazlasını yapmak ister, hediye alında daha güzelini ve daha pahalısını almaya çalışır.

Bu rekabet evliliklerine zarar verebilir. Orta yolu bulmak ise çok zor olacaktır çünkü akrep burcunun değişmeyen özelliği ya hep ya hiç düşüncesine sahip olmasıdır. Eğer bu yönlerini fark ederlerse ikisi de aynı olduğu için düzelmeye çalışırlar ve daha kolay bir şekilde tatlıya bağlarlar. Aşk konusunda çok fazla inatçılıkları yoktur çünkü birbirlerini kaybetmekten korkarlar.

Kendilerini bilirler

Bu ikilinin uyum içinde bir evlilik sürmelerinin nedenlerinden biri kendilerini biliyor olmalıdır. Huylarını, sevdiklerini ve sevmediklerini bilirler ve ona göre hareket ederler. Bu durum sayesinde evliliklerini daha rahat sürdürebilirler çünkü yapacakları şeyi her zaman düşünmeden yapabilirler. Bu durum kendilerinden bir tane daha varmış gibi hissetmelerine neden olur. Benzer özellikler onları daha yakınlaştırır ve uyumlu yapar. Evlerinde huzurlu bir hava olur. Birbirlerinin ruh eşi olduklarını düşünürler ve başkasıyla asla olamayacaklarını bilirler. Bu yüzden asla ayrılığı ve başkasıyla beraber olmayı düşünmezler çünkü birbirlerini sadece birbirlerinin çekeceğini ve anlayışla karşılayacağını bilirler.

Tepkileri sert olur

Akrep burcunun genel özelliklerinden biri tepkilerinin sert olmasıdır. Bu özellik hem kadın hem de erkek için geçerlidir. Bu yüzden olaylara yaklaşımları da aynı olur. Genelde kavga esnasında bu olay daha fazla ortaya çıkar ve sıkıntıya neden olur. Tepkileri çoğunlukla karşı tarafı şaşırtacak ve korkutacak kadar çok olur, dengesiz bir burç olduğu için bazen fazla kızılmayacak bir olaya bile çok kızabilirler ve büyük tepkiler gösterebilirler. Bu durum karşıdaki kişinin şaşırmasına neden olur. İlk tepkileri her zaman çok sert olur. Hem kadında hem de erkekte tepkiler aynı derecede serttir. Kadında daha az olur diye düşünülse de ikisi de aynıdır.

Enerjileri çok yüksek olduğu için bunu çok fazla dışa yansıtabilirler. Sadece duygularıyla sinirlenmezler, fiziksel anlamda da sinirlerini gayet açık bir şekilde belli ederler. Sinirlenince ne yapacakları belli olmaz, kendilerini durduramazlar ve olay bitip kendilere geldikleri zaman olayın nasıl bu boyuta geldiğine kendileri bile şaşırırlar. Evlerinde kavga ediyorlarsa komşular korkabilir, birbirlerine zarar vermelerinden endişe duyabilirler. Çünkü çok şiddetli, sert ve sesli kavga ederler.

Şiddet akrep erkeğinde asla yoktur çünkü birbirlerini çok sevdikleri için asla kıyamazlar ancak gürültü ve fazla tepki mutlaka olacaktır. Bu çiftin damarına fazla basmamak gerekir. Genelde sözleriyle kırmayı becerirler. Bu durumda aşk, eş, dost kimse fark etmez. Fazla ağır konuşup karşısındaki kişiyi incitebilirler. Bu kavgalar ve ağır sözler evliliklerini zedeleyebilir. Bu durumdan dolayı akrep kadını ve erkeği evliliği bir noktadan sonra yıpratıcı olabilir, çiftler birbirlerini yorabilirler. Bu yüzden daha anlayışlı olmalılardır ve alttan almayı öğrenmelilerdir.

Birbirlerine bağlılardır

Bu ikili birbirlerine bağlı bir evlilik süreceklerdir çünkü aşka çok önem verirler ve ona göre davranırlar. Birbirlerini kaybetmekten korkarlar ve kavga etseler dahi barışmak isterler. Bağlılıkları evlilikte güzel bir uyum yakalamalarını sağlar. Ne olursa olsun eve gelmeyi bilirler, birbirlerinden kopmazlar ve dışarıda kalmaktansa eve gitmeyi yeğlerler. Bu bağlılık çoğu zaman iyi gibi görünse de bazen kötü yanları da olabilir. Bir araya geldiklerinde yaşadıkları iletişim sorunu birazda bu nedenden dolayıdır. Birbirleri arasındaki rekabet bitmezse uyumu kaybederler. Aşkta rekabet kesinlikle olmamalıdır. Kimin daha çok sevdiği, kimin daha pahalı hediye aldığı fazla konuşulmamalıdır. Önemli olan bir olabilmektir.

Birbirlerini ne kadar sevseler ve bağlı olsalar dahi bu iletişim sorunundan kurtulmak için arada birbirlerini özlemeli, kısa kopuşlar ve ayrılıklar olmalıdır. Bu ayrılıklar birbirlerinin değerini daha iyi anlamalarını sağlar. İkisi de aynı oranda özleyeceği için değerlerini anlayacaklardır. Önemli olan birbirlerini iyi tanıyor olmalarıdır. Eğer bunu başarabiliyorlarsa aşkları her defasında daha fazla artar ve sağlamlaşır. Hassas oldukları noktaları oturup konuşarak daha iyi bir uyum yakalayabilirler. Sorun yaşadıkları konuları gözden geçirmeleri evliliklerini sağlamlaştırır.

Sosyallik

İkili aynı oranda sosyaldir ve genelde kendi mutlulukları için bir şeyler yapmayı tercih ederler. Akrep burcu ile sosyallik anlamında beraber olmak zordur ancak çiftlerin ikisi de akrep ise bu durum oldukça kolay bir hale gelecektir. Çünkü birbirlerini anlayabilirler ve benzer hatta aynı şeylerden zevk alırlar. Genelde gitmek istedikleri, yapmak istedikleri şeyler aynı olur. Beraber sosyalleşmeyi severler. Bu durum evlilik için oldukça önemlidir. Ayrı ayrı takılmak evliliğe zarar verecektir. Beraber aynı arkadaş ortamında takılabilirler, geniş bir arkadaş ortamları olur ve beraber eğlenceli vakitler geçirebilirler.

Beraberken asla sıkılmazlar. Yüksek enerjileri sayesinde evde bile uğraşacak ve zevk alacak bir şey bulurlar. Genelde iç dünyalarındaki hedefleri doğrultusunda sosyalleşirler. Başkalarının kurallarına uymak istemezler, kuralları kendi kurarlar. Çiftimiz için eğlence daha çok macera ve heyecan demektir. Zirvede olmaya bayılırlar, genelde adrenalin dolu şeyler yaparlar.

Korkusuz bir çift oldukları için heyecan ve korku onlara zevk verir. Heyecan dışında beraber baş başa vakit geçirecekleri, kafa dinleyebilecekleri yerleri de tercih ederler. Adrenalin dışında huzur bulmak da onlar için çok önemlidir. Duygularının daha yoğun bir hale geldiği sonbahar mevsimine bayılırlar ve yaprakların sarardığı, kuruduğu doğal ortamlarda bulunmaktan zevk alırlar. Çok enerjik oldukları için evde oturmak çoğu zaman onlara zor gelebilir. Böyle bir durumda bir anda dışarıya yürüyüşe çıktıklarını görebilirsiniz.

Kıskançlık

Bu ikilinin evliliklerinde kıskançlık çok fazla olabilir. Genelde rahat gibi görünseler de özellikle akrep erkeği çok da rahat olmayacaktır ve eşini sıkacaktır. Akrep kadınları ise daha rahat ve özgür olmak isteyecektir. Bu durum uyumun bozulmasına ve kavgaların çıkmasına neden olabilir. Aralarındaki fazla aşk ve bağlılık sadece birbirleri ile konuşma, birbirleri ile vakit geçirme ve dış dünya ile bağlantıyı kesmeye kadar çıkabilir. Bu durum çok fazla meydana gelmez ancak geldiği zaman tam gelir. Özellikle bazı akrep erkekleri çok kıskançtır ve eşlerine zor anlar yaşatabilirler.

Genelde sabırlı olsalar dahi kıskançlık konusunda sabır devre dışı kalır ve sert tepkilerini ortaya çıkartırlar. Kıskançlık sevgilerini pekiştirebilir ancak çok fazla kavga etmelerine neden olabilir. Akrep erkeği buna son vermezse aralarında ciddi sıkıntılar yaşanabilir, iletişim sıkıntısı çekmeleri bu noktada onlara zorluk yaşatır ancak oturup bu konuyu konuşmaları gerekir. Sadece akrep erkeği kıskançmış gibi görünse de partneri de oldukça kıskançtır bazen akrep erkeği daha ağır basar, bazen ikisi birden kıskançlık krizine girer. İkisinin birden bunu yapması daha çok kavga etmelerine neden olur.

İkisi de inadım inattır

Bu burcun erkeği ve kadını aldıkları kararlarda ki alabilirlerse pek de güzel işlere ön ayak olabileceklerini söyleyemeyiz, zira o bir türlü yok olmak nedir bilmeyen gururları var ya ah o gururları, yaptıkları işten zevk almalarına bir türlü izin vermeyecek. Beraber ne yapmaya karar verseler sonuç değişmeyecek; hüsran. Ama lütfen bunun için bizi suçlamayın! Bir kere bir ilişki karşılıklı alttan almalar ile ancak yol alır. Soruyorum size bu ilişkide bu fedakarlığı kim yapacak?

Bir diğer güzel özellik olarak değineceğimiz nokta da şu olur siz sevgili takipçilerimize; akrep kadını ve erkeği yani iki tarafın da olgun oldukları gerçeğinin altını çizdikten sonra aşırı fedakar olmaları bu ilişkiyi ayakta tutacak olmasıdır. Yani; o kadar ki sevginin en saf hali inişli-çıkışlı, kavgalı-gürültülü olanı makbul sevenler için biçilmiş kaftan olabilir bu ilişki.

Her zaman kendi varlığını ön planda tutacak olan bu iki akrep burcu için an gelecek nefes alıp-vermek dahi güçleşecek! Kalpleri o kadar daralacak o kadar daralacak ki bir yataklara düşmedikleri kalacak. Bir köprüde karşılaşan iki inatçı keçi hikayesini hatırlarsınız. O küçük dünyalarımızda bir türlü anlam veremedik belki neden o köprüden düşüp, can verdiklerine keçilerin. Ama meğer tam da size bu ilişkiyi anlatmamız için varmış o hikaye!

Hemen hemen her konuda verecekleri her tepkinin aynı olacağını bir düşünün. Oturun da düşünün ama! Biz asla müneccimlik yapmıyoruz. Bizimki sadece basit akıl yürütmeleri olabilir sadece. Bunu değiştirecek olan yalnızca ve yalnızca sizsiniz! Son olarak değer nedir bilen iki yürek olacaksa bu bahsettiğimiz kişiler hangi uyumsuzluk onların karşısında durabilir ki? Hiç! Laf işte…

Benzer fiziksel özellikler

Benzer fiziksel özelliklere sahiptir. Özellikle bakışları çok çekicidir. Evlenmeden önce daha yeni tanışma evresinde birbirlerini bakışları ile çekebilirler çünkü ikisinin de bakışları aynıdır ve oldukça dikkat çekicidir, bakan kişiyi adeta hipnoz eder, büyüler. Gizemli özelliklerini dış görünüşleri ile de belli ederler ve ikisi de akrep olunca iş daha gizemli bir hal alır. İki gizemli birbirleri ile tanışmak için can atar.

Evlilikleri boyunca gizemlerini korurlar ve iç dünyalarında yaşadıkları şeyleri dışarıya yansıtmazlar. Başkalarına ihtiyaç duymadan her işi beraber yapmaya çalışırlar, birbirlerine yeterler. Genelde ikisinin de çene yapıları geniştir ve kemiklidir. Odaklanma konusunda oldukça usta oldukları için bunu bakışları ile belli ederler, ikisi de güçlü ve kemiklidir. Dışarıdan gayet güçlü bir duruşa sahiptir, kolay kolay yıkılmazlar.

Evlilikte inişler ve çıkışlar çok fazla olur. Maddi ve manevi sıkıntılar mutlaka olur. Bu ikili olaylar üstünde fazla takılmaz ve geleceğe odaklanırlar, düzeltme odaklı bir evlilik olacaktır. Oldukça bakımlı bir çift olurlar ve mutlaka bir bakım rutini oluşturacaklardır. Kendilerinin kurduğu kuralları uygulamaya bayılırlar, haftada bir mutlaka maske yaparken görebilirsiniz. Ayrıca kıyafet zevkleri de oldukça benzerdir.

Genelde beraber rahat alışveriş yapabilirler çünkü aynı şeyleri almaya odaklanırlar. Giyimlerine karışmazlar çünkü beğenirler, karışmalarına gerek kalmaz. Genelde aynı renklerdeki kıyafetleri tercih ederler, sonra bir fark ederler ki takım gibi giyinmişler. Bu konuda ne kadar uyumlu bir çift olacaklarının konuşulmasına gerek bile yoktur.

Sahiplenirler

Bu ikilinin evlilik uyumu en çok sahiplenici yanlarıyla ortaya çıkar. Birbirlerini öyle bir sahiplenirler ki ne olursa olsun bırakmazlar. İkisi de kalabalıktan çok fazla hoşlanmaz. Kalabalık ortamda dahi birbirleri ile vakit geçirmek isterler. Ancak en çok evde beraber vakit geçirmekten zevk alırlar. Beraberken başka bir şey düşünmezler, sadece birbirlerini düşünürler ve birbirleri için yaşarlar. Gereksiz olaylara fazla takılmazlar ve sebepsiz yere kavga etmezler. Büyütmeyi sevmezler ve gönül almayı becerirler. Ne kadar tartışsalar da, anlaşmazlık yaşasalar da eninde sonunda yine birbirlerini bulurlar ve bir bütün olurlar. Evden asla kopmazlar.

Güvenilir bir evlilik

Bu ikilinin evlilikleri oldukça güven içinde geçecektir. Güven onlar için oldukça önemlidir. Güven olmayan bir ilişki ve evlilik düşünemezler. Ne olursa olsun eşlerine güven duymak isterler. Evliliklerini uyum içinde geçirmelerindeki en büyük etmenlerden biri güven duygularının yüksek olmasıdır. Genelde bu konuyla alakalı fazla sıkıntı yaşamazlar çünkü ikisi de aynı olduğu için ne yaptıklarını, ne yapacaklarını bilirler, ona göre davranırlar. Bilirler ki eşleri onları kendilerinden daha iyi bilir. Bu yüzden onları yüz üstü bırakacak bir şey yapmazlar, arkalarından iş çevirmezler. Bu durumda güven duygularının hiç azalmamasını sağlar.

Evlilikleri gerçek bir güven temeline bağlıdır, asla yıkılmaz ve kaç sene geçse dahi bozulmaz. Hatta her gün, her sene güvenleri daha da artar. Önemli olan birbirlerini tam anlamıyla tanıyabilmeleridir ve hassas noktalarını çözmeleridir. Zaten algıları yüksek olduğu için arkadan çevrilen bir işi mutlaka anında anlarlar. İkisinin de kafası aynı çalışır, bu durum gizli gizli iş çevirmelerini engeller. Evlilikleri gerçek bir güven duygusu içinde ilerler. Bu konuda akrep erkeği daha şüpheci olan yönde olacaktır. Çünkü genelde olaylara şüpheyle yaklaşan kişi o olacaktır. Akrep kadınına göre daha şüpheci, detaycı ve endişelidir. Kimseye hemen güvenemez ve ilk zamanlar çok daha fazla şüpheci davranır. Bu durum evliliğin ilerleyen zamanlarında kaybolur ancak kişiliği böyle olduğu için ara ara ortaya çıkabilir.

Çocuklar

Bu ikili çocukları çok sever ve çocuk sahibi olmak için can atarlar. İkisi de çok iyi anne baba olacaklardır ve evlilikleri bu sayede daha da canlanır, evleri bereketlenir. Ancak çocuk sahibi olmaları için biraz zamana ihtiyaçları olabilir. Yaş olarak iyice olgunlaşmaları ve evliliğe tam anlamıyla uyum sağlamaları gerekir. Bunları yapmayıp erken davranırlarsa çocuk eğitiminde, gelişiminde sıkıntı yaşayabilirler. Oldukça enerjik oldukları için çocuk büyütmek onları biraz zorlayabilir. Alışmaları zaman alır hatta bazen çocuklarını unutup gezmeye gitmeyi planlayabilirler. Bu duruma elbette alışacaklardır ancak zaman alacaklardır.

Macera düşkünü kişilerdir, adrenalin hayatlarında mutlaka bulunmalıdır. Çocuk olunca buna ara verirler ancak hayatlarından tamamen çıkarmazlar, hatta çocuklarını bile dahil ederler. Çok iyi ve eğlenceli bir anne baba olacakları çok aşikardır. Hareketli ve enerji dolu evlerine bir neşe daha gelecektir. Özellikle akrep kadını, çocuklarının psikolojisinden çok iyi anlar ve ona uygun hareket eder, onları fazla sıkıp bunaltmamaya çalışır, eğer istemedikleri bir şey varsa yapmaları için zorlamaz.

Çocuklarının ruh haline uygun hareket eder ve incitecek olan her şeyden kaçmaya çalışır. Gayet anlayışlı bir anne olacaktır, ayrıca partnerine göre daha hızlı adapte olur ve nasıl yetiştireceğine daha hızlı karar verir. Mücadeleci yönü nadir de olsa çocuklarından uzaklaşmasına yada baskı yoluyla yetiştirmeye çalışmasına neden olabilir. Akrep erkeği ise çocuklarının her şeyini çok rahat bir şekilde anlayacaktır.

Gözünden hiçbir şey kaçmaz, eğer arkasından iş çevriliyorsa yada yalan söyleniyorsa anında anlar. Algıları her zaman açıktır ve çok dikkatlidir, gözünden hiç bir ayrıntı kaçmaz. Çoğu zaman dışa vurup çocuğunun gururunu incitmek istemez ancak bir şekilde yolunu bulup bir daha olmaması için çaba sarf eder. Öğüt verme konusunda oldukça başarılıdır, çocuklarını tehlikeli bir durum yoksa sıkmaz, psikolojik olarak bunaltmaz. Her zaman iyi, eğlenceli ve öğretici bir baba olmaya çalışır. Macera tutkunu bir anne babaya sahip olduğu için muhtemelen çocuk küçük yaşından itibaren pek çok yeri görecektir ve kültürü öğrenecektir.

Maddiyat

Bu evlilikte maddiyat oldukça önemli olacaktır. Özellikle akrep erkeği maddiyata, paraya çok daha fazla önem verir ve paranın güven getirdiğine inanır. Para kazanmayı ve başarılı olmayı sever. Çoğu zaman parasını harcamakta zorluk çeker çünkü emek içeren bir para olduğunu bilir. Ancak cimri olduğunu söyleyemeyiz, harcaması gereken yerde rahat bir şekilde harcar sadece tutumludur.

Para kazanmanın kolay bir şey olmadığını bilir ve ona göre davranır. Akrep kadını, partnerine göre daha müsriftir. Para harcamasını, alışveriş yapmayı daha çok sever. Genelde birikim yapma taraftarı değildir, harcama taraftarıdır. Ancak evlilikte maddi konuların uyumunu yakalayabilirler. Beraber para tutma konusunda başarılı olurlar, birikim yapıp geleceğe yatırım yaparlar. Evliliklerinde mutlaka bu konuları konuşurlar ve planlamasını yaparlar.

Evleri

Evleri oldukça ilginç bir o kadar da konforlu olacaktır. Rahatlıklarından ödün vermezler ve kullanışlı bir şekilde dekore ederler. Bu konuda genelde akrep kadını daha baskın olur ve kararları o verir, partneri ise eşinin sözünü dinler ve onun istekleri doğrultusunda hareket eder, eşinin mutluluğunu her şeyden üstün tutar. Yalnız maddiyat bakımından konuya el atabilir. Çünkü kendini zorlayacak topa girmek istemez ve bütçesine uygun hareket etmeye çalışır. Ancak akrep kadını bu konuda daha çok zevklerinin sesini dinleyecektir.

Evlerinde göze çarpan, tutkulu parçalar mutlaka olacaktır. Tıpkı kendileri gibi çılgın bir o kadar rahat bir evleri olacaktır. Evde mutlaka ikisinin beraber koyduğu kurallar olacaktır. Özellikle akrep kadını oldukça sorumluluk sahibi bir yapıya sahiptir. Evdeki düzeni her daim ayakta tutar ve herkesin görevlerini yerine getirmesi için tembih eder. Mutlu ve huzurlu bir evlilikleri olacaktır, uyum içinde geçinebilirler. Evlerinde genelde ses hakim olur buda duygularını çok baskın bir şekilde yaşamalarından kaynaklanır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.