Aslan Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2016
Aslan Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Su elementine dahil olan akrep burcu ile ateş elementine dahil olan aslan burcu birlikteliği ilk başlarda çok uyumlu ve mutlu bir görüntü çizer; fakat kısa bir süre sonra o tutku ve heyecan sönebilir. Uzun süreli bir birliktelikte uyumu ve mutluluğu yakalayamazlar. Yalnız tutkulu bir aşka sahiplerse, birbirleri için fedakarlık yaparak ilişkilerini sürdürebilirler.

Akrep erkeğinin çekim gücü ve tutkusu partnerinin yanında fazlasıyla çoğalacaktır; çünkü doğuştan tutkulu ve enerjiktir. Birbirlerine rastladıkları an tüm duyguları nehirler gibi birbirlerine akacaktır; ancak dikkat etmezlerse ilişkileri kısa süreli olabilir. Kişilik özellikleri olarak akrepler aşırı kincidirler. Onların canını yakarsanız er yada geç intikamlarını alırlar. Sadık bir dost oldukları gibi ezeli bir düşman da olurlar. Ayrıca aşırı inatçı bir ruhları vardır. Onlara istemedikleri bir şeyi yaptırmanız mümkün değildir. Egoist ve liderlik ruhu ön planda olan aslan ile; kinci, inatçı ve bir o kadar da çekici akrep arasındaki ilişki çok kırılgandır.

Aslan Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

İkisi de zor bir yapıya sahiptir

Aslan burcu erkeği her şeyin en iyisi ve en güzeli kendisinin olsun ister. Buna ek olarak da aşık olmadıkları sürece bir kadına bağımlı değillerdir. Daldan dala konmayı daha güzelini buldukça ona ilgi göstermeyi severler. Yani bir ortamda bakımlı, dikkat çekici bir kadın onun için dayanılmazdır. Elde etmek için bütün kozlarını kullanır ve elde edince de hevesini alarak kendisine yeni maceralar arar.

İkisi de çekici ve merak uyandıran burçlardır. Toplumda ilgi odağı olmayı sever. Aslan kadını son derece çok dikkat çekicidir. Onlar da bunun farkında olduklarından, çok ben merkezci ve gururludur. Bu iki burcun arasında gerçek bir aşk olmadıkça birbirlerini önemsemeleri çok zordur.

Bir zaman sonra birbirlerinden sıkılırlar

Bu iki burcun ilişkisi; başta aslan burcu, akrep erkeğinin çekiciliğine kapılır ve onu elde etmek ister. Bunun içinse partnerinin peşinde koşmak yerine egoist tavrıyla onun dikkatini çeker. Akrep erkeği peşinden koşan kadın yerine, rahat tavırlı olandan etkilenir. Kendisini zorlayan kadını da  onun gizemine kapılır. Başta iki tarafın da zoru oynadığı ilişki, zaman içerisinde düşüşe geçer.

Hayal gücü yüksek olan aslan burcu sıkılmış ve kendilerine engeller üretmiştir. Partneri ise bu süreç içerisinde kendisini iyice kaptırmıştır. Aslanın umursamaz tavırları, egoist hareketleri sevgilisini hem baştan çıkarır, hem de çıldırtır. Bu nedenle partneri iyice sıkıştırmaya devam eder ve bunaltır. Partneri de sıkılarak kendisine yavaş yavaş kaçacak yer arar ve bu iki burcun ilişkisi kısa bir zaman sonra sona erer.

Sevdiğine sadıktır

Akrep burcu erkeğinin adı konulamayan çekiciliği, ilginç gizemleri vardır. Onları tanıdıkça yeni yeni şeyler öğrenir ve onları tekrar keşfedersiniz. Aşık olduğu kadının karşısında sütten düşmüş bir kediye döner. Sadakatinden asla ödün vermez, onun için bütün fedakarlıkları yapabilir; ancak zor aşık olur, bu nedenle onların biricik aşkı değilseniz pek de kıymetli olmayacaksınızdır; çünkü sevdikleri adam dışında, herkesin canını gözleri kapalı yakabilirler ve bunu yaparken de zerre vicdan azabı çekmezler. Onların merhameti, sevgisi ve ilgisi sadece aşık oldukları adam içindir.

Birbirlerinin hayatından çıkamazlar

Bu iki çift aslında birbirlerini çok severler; ancak inatçı akrep, asla bir adım atmaz. Eşi de sürekli pohpohlanmaya alışık olduğu ve ilişkide genellikle karşı taraf peşinden geldiği için, akrebe dönmeye cesaret edemez; ancak bu ikilinin ilişkilerinde aslanın pişman olup geri döndüğü de çok olur. Bu döngü ikilinin yolları ayrılana kadar devam eder. Sonra ikisi de birbirini bekler durur. Yani bu ikili birbirinin hayatına girmeyi başaramaz; ancak tamamen çıkmayı da beceremez. İki taraf da birbiri için bir yara olarak kalır ve birbirlerini kolay kolay unutamaz.

Aslan ve akrep burçlarının oldukça ilgi çekici bir uyumu vardır. Aslan kadını lider ruhlu bir yapıya sahiptir ve bu durum partnerinin ilgisini çeker. Bu yüzden bu ilişki akrep erkeği için aslında zorlayıcıdır; çünkü kendisi de en az sevgilisi kadar lider ruhlu ve önde olmayı sever. Aslan kadınının geride kalması gerektiği noktalarda hırçınlaşabilir. Ancak partnerinin ilgisi onu yumuşatacaktır.

Aslan Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Eğer birbirlerini gerçekten severlerse ve gerçek anlamda uzun bir ilişki sürdürmek isterlerse, bunu tutkulu kişilikleri sayesinde başarabilirler. Hatta bu uyumu yakaladıklarında evlilik yolunda da hızla ilerleyebilirler. Akrep erkeği uyumlu bir eş ve iyi bir baba olacaktır. Çocuklara ve evine düşkün olan aslan kadını da bu duruma oldukça sevinecektir. İkisi de evlerine ve eşlerine oldukça sadık burçlar olduklarından, güvenilir ve samimi bir evlilik hayatları olacaktır. Aslan kadını ise arkadaşlarından ve sevdiği ortamlardan vazgeçemez; ancak evlilik hayatına adım attığında sorumluluklarının farkında iyi bir eş iyi bir baba olacaktır.

İkisi de kıskançtır

Aslan kadını ateş grubu, partnerinin su grubu olması başta bu ilişkinin zorlamasına sebep olsa da bu zorlukların aşılması durumunda son derece mutlu bir beraberlik doğacaktır. İki burç da aslında birbirleri için son derece dişli rakiplerdir. Her ikisi de ilişkide yöneten tarafta olmak ister. Kıskançtırlar; ama kıskanılmaktan da bir o kadar nefret ederler. Karşıdakinin kıskanç olması ilişkinin başında ikisini de korkutabilir.

Kısıtlanmaya gelmez

Aslan kadını; partnerinin üzerinde egemenlik kurmaya, ona hükmetmeye çalışırsa, hiç acımadan zehrini ona akıtabilir. Sert tepki ve tavırlarıyla ünlüdür ve üstüne çok gidilirse ters tepkiler verebilirler. Bu nedenle kendi özgürlüklerine verdiği önemi, karşı tarafın kişisel dünyasına da vermelidir.Her ikisi de duygusal burçlardır; fakat bu yapılarını güçsüzlük olarak algılayıp, saklarlar. İki burç da geri adım atmayı kabul etmez. İkisi de son derece inatçı ve gururludur. Bu özelliklerinin aynı olması, onları birbirinden uzaklaştıran nedenlerdir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.