Kova Burcu Kadını ile İkizler Burcu Erkeği Uyumu

Kova Burcu Kadını ile İkizler Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 8.138 kez okundu.

İkili uyum konusunda oldukça yüksek bir seviyededir. Bu iki burçtaki insanlar bir araya geldiğinde herkesi kıskandıracak ilişkiler ortaya çıkar. İkilinin uyumunu etrafınızdaki canlı, neşeli ve konuşkan çiftlerde görebilirsiniz. Kova kadını insana güven ve umut veren bir yapıya sahiptir. Hem kendinden emin ve güçlü bir kadındır hem de kendisine sakladığı hassas yönleri bulunur. Bu yönlerini ikizler burcu erkeğine açtığı zaman ise, eğer anlayışla karşılanır ve güven bulabilirse bu ilişkiye sonuna kadar bağlanır.

İkizler burcu erkeği, kimi zaman dengesiz tutumları olsa da aslında duygusal dünyası çok geniş olduğu için ani değişimler yaşayabilen kişilerdir. Kova burcu kadını bu değişimlere uyum sağlayabilecek az sayıda kadından biridir. İki burçta entelektüel yapısı ile toplumda öne çıkar. Sergilerin, kitap söyleşilerinin, davetlerin her zaman aranan kişileridir.

Kova kadını aranan kadın olma potansiyeline sahiptir. Doğuştan gelen bir etkileyiciliği ve toplumsal bir yatkınlığı bulunur. Öte yandan, bu özellikleri ikizler burcu erkeğinin ona aşık olmasını sağlayacaktır. Bu iki burçtan insanlar birbirini bulduğu zaman, bu ilişki bazen kavgalara sahne olsa da, içinde bol miktarda tutku ve heyecan da barındıracaktır. Bu da hem kadın hem de erkeğin bu ilişkiden kopmak istememesini sağlar.

İletişim konusunda çok açık ve birbirlerine karşı oldukça dürüst olan bu çift bu sayede ayakları yere basan bir ilişki kuracaktır. Bu da ilişkinin uzun yıllar devam etmesine olanak tanıyacaktır. Bu canlı ve dolu dolu ilişki, evlilik ile sonuçlandığı zaman ise başlangıç safhasında bir takım sorunlar yaşanabilir. İkisi de sorumluluk almayı sevmeyen bu ki burç, bir evi idare etmenin gerçeği ile karşılaşınca kavgalar baş gösterebilir. Ancak bu ikili arasındaki uyum, bu sorunların da üstesinden gelmeye yetecek düzeydedir. Bu nedenle uzun ve güzel bir evlilik onları beklemektedir.

Kova kadının en çok eğlendiği, zevk aldığı, sohbetini sevdiği burçlardan biri ikizler erkeğidir. İki burçta havalı ve uyumlu bir yapıdadırlar. İlk başlarda hiç bir sorun yaşamadan bir araya gelebilirler. İkizler erkeği, yaratıcı ve aşk konusun da oldukça yenilikçi bir yapıdadır. Bu yapıları kova kadınının her zaman dikkatini çeker. İkizler erkeği kova kadınının sadece aşk hayatında değil, hayatla ilgili de olumlu etkiler yaratır. Kova kadınının yenilikçi tarafını ve hayata olumlu bakışını geliştiren ikizler erkeği, ilişki boyunca uyumlu, sosyal, anlayış konusunda iyi bir seviyeye ulaşan çift olmalarını sağlayacaktır. Evlilikleri süresinde ikisi de ortak kararlar alarak, sorumlulukları paylaşarak ilerleyecekleri için sorun yaşamazlar ve evlilikleri çok daha uzun ve kalıcı olur.

Kova burcu kadını özgürlüğüne düşkün gibi görünür fakat, ilişkiye başladığında karşısından ciddiyet görmek ister. Kova kadını ve ikizler erkeğinin ilişkisi aslında tam bir romantik komedi filmlerinde gördüğümüz aşklara benzer. Başlarda birbirlerine sinir olan, zaman geçtikçe doğru gelişen olaylar sayesinde filmin sonunda birlikte aşık olan çiftlerimiz, kova kadınının ve ikizler erkeğinin durumunu yansıtır.

Her zaman destan yazmanın peşinde, sadece özgür ruhlarının esiri olan bu kadınlar için dış görünüşü de iç görünüşü de iyi olan adamlar yakışır! Güçlü yanları her ne kadar bu erkekleri her zaman korkutacak olsa da… Eninde sonunda kova burcu kadınlarını elde etmek isteyecek olan bu adamlar için aman aman bir soru işareti olmayacak gibidir ilişkide. Zira aradıkları kadında istedikleri tüm yetenekler bu kadında… Hayatın her zaman sürprizler ile dolu olduğunun farkında olan bu kadın aşık olacağı adam ile geçireceği hayatın gerçeklerinin de hayallerinin de çok iyi hesabını yapabilir. Ve kolay kolay yanılmaz da! Bu da bu adamı haddinden fazla etkiler! Sarsıcı bir hamle olmuş olur.

Nefes kesici ve bir o kadar da zengin bir ilişkinin arefesinden bakıyor gibiyiz! Nedendir bilinmez içimizden bir ses bu birlikteliklerin sayısının da fazla olacağı yönünde! Her iki burcun özellikleri de zaten son derce uyumlu ve ılımlı olması ile meşhur. Onların önünde pek kimse duramaz! Her ikisinin de ruh hallerinin çok sık değiştiği gerçeğini atlamazsak istenilen kıvama gelir bu ilişki. Öyle Nasreddin hocanın dediği gibi: ” Ya tutarsa…” mantığı da değil. Tutar, mutlaka tutar da birazcık zaman alır hepsi o kadar. İkizler burcu erkeği ve kova burcu kadını şıklık düzeyleri birbirini o kadar tamamlar ki, neredeyse tüm hayatları kendilerininki gibi zannetmeye başlayıp gerçek hayattan bile kopabilirler. Tutkunun baş döndürücü etkisi olarak da alabiliriz bunu, sorun yok yani. Her ikisinin de arkadaş çevresinin biraz kabarık olmasından dolayı birbirlerine istedikleri zamanı ayıramayacak olmaları da minnacık bir problem olma hususu! Ama akıllı davranabilirler ise hem arkadaşlarını hem de sevdiğini üzmezler gibi geldi bize. Ha! Etrafta başkaları için kavga eden çok çift var doğru diyorsunuz! Ama bu ikilinin karakterlerindeki insanlar genelde çok aşırı kıskanç olmadıklarından olsa gerek olayı çok iyi bir şekilde kapatabilirler.

Mesela; taraflardan uzun süredir yapmak isteyip de bir türlü zaman ayıramadığı bir şeyi ötekinin, onun bu isteğini ayaklarına sermesi durumunda kavga başlamadan bitmiş demektir. Helal olsun! Yine ikilimiz ciddi ilişkilerin insanları oldukları için lakayt kaçabilecek ne kadar hareket varsa hepsinden itina ile uzak duracaklardır! İyi de yaparsınız. Sizin gibi karakterleri oturmuş, eli-ayağı düzgün insanlara başka yakışmazdı zaten! Beraber oldukları kişileri asla yarı yolda bırakama gibi kötü alışkanlıkları hiç olmadı. Bu nedenle anlaşamadıklarını düşündükleri zaman bile kimse kırılmadan bitirmeyi de en güzel şekilde başarabilecek ender çiftlerden bu ikili.

Bir kere daha tebrik ediyoruz. AMAN NAZAR FALAN DEĞMESİN! Nerede ne yapacakları belli olmayan, bir öyle bir böyle davranan uçarı- kaçarı hallerin onları rahatsız etmemesi kadar harika bir diğer şey ne olabilir dersiniz? Tabii ki de hayatlarına gereğinden fazla müdahil olmamaları. Ne olmuş yani birbirlerini sevdiler ise? Her şeylerine ama neredeyse nefes alıp-vermelerine bile karışacak değiller ya! Kim ne istiyorsa onu yapmaya devam edebilmeli. Bu derece de modern olabilecek güçte ve kuvvetteler. Herkesin başına konmaz!

Sevdikleri zaman tam sevecekleri gayet güzel bir şey fakat; sevgiye yükledikleri anlam zaman içinde değişmeye başlar ise ki başlar bu da bir anlaşmazlık konusu olabilir. Her ne kadar son derece mantıkları başlasalar da ilişkilerinde zaman geçtikçe bu kadınlar daha hassas olmaya başlayabilirler. Yani; onu tanıdıkça, son derece şık giyimli ve bakımlı ikizler erkeğine daha da bağlanır hale gelebilirler. Bu yakışıklılar da aynı bağlanma ile karşılık verirler ise ne ala… Ama yok veremezler ise giderler, yani; kaçarlar! O zaman kova kadını çok yaralanabilir, hatta; hiç toparlanamayacak gibi de hissedebilir ama toparlanır. Fakat; yukarıdaki durum bahsi geçen erkeğin başına gelirse ki gelebilir! İşte o zaman kurtuluşu yoktur. Pek toparlanamaz o. Bu yüzdendir belki kadınlara pek güvenmeyişi. Ama yine de cesur olmak zorunda olduğunu bilmeli! Gelişi güzel yaşayan bir adam olmak… Daha nice kalp kırgınlıkları doğuracak sebep bulmak istesek buluruz da buna gerek yok! Tek dileğimiz gerçek bir ilişkinin hakkını verebilecek özellikleri taşıyan kişilerin bir araya gelmesi olur. Öte yandan duyguların değişken olduğu malum!

Kova Burcu ile İkizler Burcu Uyumu

Kova ve ikizler burçlarının tesiri altında doğan kişilerin yaşamlarında bazen yolları kesişmekte. Ve bu yolların başında ise aşk yer almaktadır. Her iki burcun birbirine karşı sevgisi, tavrı, tutkusu ve idealleri elbette ki farklılık gösterebilir. Fakat bu farklılıkların avantaja çevrilmesi için burçlardan yardım alınabilir. Bu burçlardan birine sahipseniz ve partneriniz diğer guruptan ise daha bilinçli adımlar ile aşkınızı daha verimli yaşayabilirsiniz. Bunun için öncelik olarak her iki burcu da kendi içinde değerlendirerek uyumlarını belirlemek gerekir.

İlk olarak kova burcu tesiri altında doğan kişilerin karakteristik özelliklerini anlatalım. Kova burcu zekanın ve sağduyunun burcudur. Vefa, fedakarlıklar, merhamet, duygusallık fakat tüm bunların gizlenildiği bir burçtur. Sert ve soğuk bir duruş ile bu hoş özellikler gizlenmektedir. Ve bunun da tek nedeni güçlü bir duruş sergilemek. Duygusallığın bilinmesini zaaf olarak gördüğünden bunu pek belli etmezler. Sadece onları tanıyanlar sempatik, içten, neşe dolu vb gibi kavramlar kullanır. Onları tanımayanlar çoğunlukla önyargılara dayanarak onları samimiyetsiz ve soğuk bulurlar. Hatta bazıları onları kendini beğenmiş , kibirli olarak tanırlar. Oysaki tanıştıktan sonra :” İyi biriymişsin, düşündüğüm gibi değilmişsin.” Gibi ifadeler kullanırlar. Ve işin tuhafı, tüm kovalar bu cümleleri sıklıkla duyduğundan hiç şaşırmazlar.

Bu burcun etkisi altındaki erkekler , kadınlarına göre daha sert ve maço bir görüntüye sahiptir. Dediğim dedik, sağlam bir duruşu olan, çok fazla konuşmayan, ağır başlı, eğlence şekli kendine has, yetenekli, şaşırtıcı özellikleri olan bireylerdir. Kova kadını ise ev işlerine yatkın, önceden öğrenmese bile el lezzeti olan, tasarruflu, gezmeyi ve eğlenmeyi seven, sohbet etmeyi seven, duygusal, zor aşık olan, tatminkar, insanları kendince deneyen bir yapıya sahiptir. Size şakayla söylediği bir cümle, sizin ona cevabınız bile onun sizi denediği bir yol olabilir. Ve basit bir cevabınız onun sizin hakkınızda kesin yargılara ulaşmasını sağlayabilir. Ön yargıları, sezgileri ile ortaya çıkıp asla yanıltmazlar. Eğer biriyle alakalı bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, kova kadınının sezgilerine güvenebilirsiniz.

Kova burcu dışında bilmemiz gereken diğer burç ise ikizler burcudur. Kararsızlık ve şeytan tüyü özellikleri en ayırıcı tanımları olsa gerek. Asla net değillerdir. Ne aşk hayatında ne de gündelik yaşamlarında. Aynı anda birkaç ruh halini beraber yaşayabilme gibi ender rastlanan bir özellikleri bulunmaktadır. Sizi hem sevebilir hem sevmeyebilir. Ve bu tamamen kararsızlıklarından meydana gelmektedir. Ne istediklerini tam olarak ifade edemeyip bilemezler. Daha iyisi çıkar mı acaba karşıma ? Bu düşünce daima kafalarında yer alır. Ve bu özellik daha çok erkeklerinde görülmektedir. Eğer bir ikizler erkeği ile ilişki yaşıyor iseniz, onun biraz olgun olması gerekir. Eğer 26 yaşından küçük ise ilişki sallantıda olabilir. Ama dış dünyayı gören, daha iyisi düşüncesini barındırmayan ikizler burcu erkeği, genellikle 26 yaşından sonra ciddi ilişkilere yelken açar.

Çok iyi yalan söyleme özellikleri olan ikizler erkeği, tatlı dilli olduğundan istediği her şeyi yaptırabilme gücüne sahiptir. Ve eğer gerçekten severse , sevginin en güzelini partnerine hissettirir. Tutkulu ve eğlenceli bir partner olur. Gelecek hayalleri kurmanıza sebep birçok neden verir. Asla kimseyi kandırmaz. Kelime oyunlarını çok iyi yaptığı için bunu size mutlaka söyler. Örneğin beni seviyor musun? Diye sorarsınız, eğer seviyorsa net bir ifade ile söyler ve bundan çekinmez. Ama sevmiyor ise , sevmeseydim niye yanında olayım, sevmesem şöyle böyle olmazdı gibi geçiştirme dolu cümleler kurar. İkizler burcu kadını ise çılgın ve muzip halleri ile akılda kalır. Sevimli ve çekiciliği aynı anda barındırırlar. Bu nedenle girdikleri ortamda hemen dikkatleri üzerine çeker. Kadınsı, seksi ve cilveli yapısı olduğundan eşleri tarafından oldukça sevilirler.

Kova ve İkizler Aşk Uyumu

İşte bu iki farklı burcun uyumu biraz değişik. Yer yer uyumsuzluk görünse de, çoğu kişide büyük bir uyum gözlenmiştir. Uyumun olduğu kişilerin, yükselenlerinden ötürü uyumlu olduğu düşünülmektedir. İkizler erkeği ile kova kadını çatışma ile geçen bir ilişki hayatı yaşarlar. Kova kadını daima ikizlerin etkisi altında olduğundan söz dinleyen , uslu ve hanım hanımcık bir kadın olur bu ilişkide. İkizler erkeği ise kısıtlayan, kıskanan ve çapkınlıkları ile ilişkide minik çaplı sarsıntılar yaratmaktadır. Ve bu zamanla ilişkiye zarar verdiğinden , kovanın kendi hayatına devam etmesi ile sona erer. İkizler erkeği, ben yerde kalmam, her türlü yalnız kalmam, kimse vazgeçilmez değildir düşüncesi ile kendini avutur. Kendilerine de fazla güvendikleri için de bunu başarırlar. Ama hayatlarının belli dönemlerinde eskiyi yad ederler. Ve keşkeleri en çok olan burçtur. Ama asla bunu belli etmezler. Güçlü bir duruşları bulunur.

İkizler kadını ile kova erkeği ise nadiren uyum göstermekte. Kuralları ve geleneksel bir yapısı olan kova erkeği, çizgisinin dışına çıkıldığı zaman, kendinden ödün vermekten ise ayrılmayı tercih ederler. Ve bu ayrılıkların çoğu severek olan ayrılıklardır. Koşullar, çevre, yaşam şekli, aileler, düşünce tarzı veya kültür gibi engellerin aşılamaması gibi durumlarda meydana gelmektedir. Ve çoğu zaman kovanın , ikizler kadınını hayatı boyunca anımsaması ile devam eder.

Her iki tarafta gururlu ve güçlü bir yapıya sahip olduğundan, tutkular ile bir araya gelinir fakat sevgi ile sona erer. Bazı durumlarda nadiren de olsa şiddetli kavgaların olduğu ayrılıklar da gözlenmektedir. Bunların büyük bir çoğunluğu uzun yıllar boyu beraber olan çiftlerde görülmektedir. Özetle uyumları mümkün fakat iyi bir tanıma evresi geçirilir ve sağlıklı adımlar atılır ise. Eğer karakteristik özellikler törpülenip anlayış sağlanmaz ise yukarıda değinilen tüm sorunların yaşanması kaçınılmaz olur. Özetle her iki tarafın anlayışı ile uyum mümkündür.

Kova ve İkizler Evlilik Uyumu

Genel olarak bu iki burçta özgürlüklerine düşkün ve kısıtlamalardan hoşlanmamaktadır. Değişik yerler görmekten ve farklı insanlar tanımaktan hoşlanırlar. Kova burcu genelde duygusal , dost canlısı ve zekidir. Kendisine benzer özelliklere sahip olan ikizler burcu konuşkan, dışa dönük ve seve can tavırlarıyla göze çarpar. Bu yüzden birbirlerinin bireysel özgürlüklerine ayak uyduracaklardır. İsmi gibi çift karakterli ikizler ilişkilerinin insanı değildir. Birçok ruh halini beraber yaşayan bu burç ne istediğini tam olarak ifade edememektedir. Bu yüzden ikizleri kendisine aşık edecek kişiden onu çeken büyük bir şey olmalıdır. Kovanın soğuk ve ilgisiz tavrı ikizler tarafından ilgi çekici bulunur. Her ortama uyum sağlayabilen ama pekte ilişkilerin insanı olmayan kova burcu ikizlerin çekimine kapılabilir. Onun ruh halimdeki değişimleri anlayarak nasıl davranması gerektiğini belirleyebilir. Bu ikili birbirlerini anlayarak birbirlerinin bireysel özgürlüklerine ayak uyduracaklardır. Bu ikili tutkulu bir ilişkiye sahip olacaktırlar. İkisi de entelektüel olan bu çift birlikte güzel uyum yakalayacaklardır. Bu ikili İkisi de pek evlilik burcu değildir. Evlenmeleri uzun zaman alabilir.

Eşlerine sadıktır ve onların yaşamlarında kısıtlamalar yapmaz. Evlilik boyunca kendini güvende hissetmek ister. Kendini tekrarlayan bir ilişki istemez sürekli yenilik arayışındadır. Bu yüzden kendisini kısıtlayan ve kurallar koyan bir ilişki onlar için problem yaratır. Özgürlüğüne düşkün olan bu burç sürekli aynı kişiyle zaman geçirmekten hoşlanmaz sürekli onunla olan bir eş ilişkilerini etkileyebilir. İkizlerin canlı, dışa dönük ve sosyalleşmeye arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sevmesi onların ilişkilerinde kova için istediği özgürlüğü yakalamasını sağlayabilir. Aynı zamanda ikizlerin aşktan uzak oluşu ilişkide ciddiyet arayan kova için problem oluşturabilir. Kova için özgürlükçü olmasına rağmen ilişki de ciddiyet istemektedir. İkizleri en iyi anlayacak ve onunla güzel bir uyum yakalayabilecek burçta kovadır. Kova kadını ile ikizler erkeği arasında ilişki genelde çatışmalar geçer. Kova kadın erkeğinden üzerinde aktif rol oynamasını ister. İkizler erkeği de evlikte rolleri üstüne alır. Zamanla kurulan bu baskı kova kadını için ağır geldiğinde ilkinin boşanmasıyla son bulur.

Kova erkeği ve ikizler kadını arasında kovanın kurallara ve geleneklere bağlı oluşu ikizler kadının ne karda sevse de ayrılmasına sebep olabilir. Genelde severek ayrılan burçlarda ayrılıklarında dış etmenler etkili olmaktadır. Bu yüzden evlenmeden önce bir birlerini iyice tanımalıdırlar. Kova ve ikizlerin evlilikleri genel olarak mutlulukla son bulur. Bu ikili genel anlamda birbirini tamamlayan ve ilişkilerinde eğlencenin, yeniliklerin ve değişimle gelen mutluluğun eksik olmadığı bir yaşama sahip olurlar. Kişisel olarak farklılıklarından kaynaklanan zıtlıkları yoksa genel olarak uyumlu bir çifttir.

Kova ve İkizler Cinsel Uyumu

Kova burcu (20 Ocak- 18 Şubat) için cinsellik bayanı da erkeği de olsa özgürlüğüne düşkün olarak bilinirler. Tek eşe bağlanması biraz mümkün olmayan kovalar biraz uçarı kaçarıdır. Bağımsızlığına oldukça düşkün bundan dolayı kendini tamamen partnerine bırakmaz, açılamaz, bırakamaz. Cinsel hayatta değişik fantezilere, farklı alışkanlıklara, davranışlara sahip bir burçtur. Cinsel anlamda adım atabilmesi uyarılabilmesine bağlıdır. Tıpkı oğlaklar gibi.

Sabit niteliklidir kova cinsellik konusunda da yavaştır. Tadını çıkara çıkara yapmaya bayılır ama olmazsa olmazı değildir. Aslında müthiş bir erkek burcu değil mi ? Zaten kendisini beyniyle, düşünceleriyle özdeşleştiren ve bireysellikten oldukça uzak bir karaktere sahip olan kova durgunluğu sever. Cinsellikte partnerini düşünür, eşitlik olsun ister ve eşitlik ilklerine göre davranır.

Kova kadını olsun erkeği olsun her ikisi de cinselliğe ilk adımı atmaktan hiç çekinmezler. Ama sonraki davranışlarını karşıdakine göre ayarlarlar kovaya bu konu da ikizler gibi balık gibi kendini heyecanın kollarına bırakan burçlar olmalıdır. Bu durumda ikizler burcuyla müthiş bir uyum sağlayacaklardır. Bu eşitlikçi yapısı, partnerin ihtiyaçlarına arzularına karşı duyarlılık da geliştirmesine ve düşünceli bir eş olmasına yardım eder. Sadece bedenle ilgilenen, düşüncelerine, zekâsına ve kapasitesine önem vermeyen bir partner ile kovanın tek geceden fazlasını yaşaması mümkün değildir aksi kovayı rencide eder ki kova buna izin vermez. Soğuk durmasına rağmen, yeterince uyarıldığı zaman kova, ateşli bir âşık halini alır.

İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran) burcu, değişken bir karaktere sahiptir. Karşısındakine her birlikteliklerinde sanki başka biriyle oluyormuş hissi verir. Bu da kovanın tek eşe bağlı kalamamasını dizginler. İkizler insan ilişkilerinde çok başarılı olup, kolayca arkadaşlık kurabilmesine rağmen, özel ilişkilerin sürekli olanından kaçar. Kaçamazsa boğulur. İkizler ile kova arasında ikisinde de bir bağımsızlık var fakat ikizler kadın olduğunda ne kadar bağımsız olsa da kovanın bağımsızlığı ikizleri üzebilir. İkizler tek gecelik aşklara çok yatkındır. Kendisi kendini dizginleyemediği gibi, bir başkasının da üzerinde kontrol kurmasına dayanamaz ve izin vermez bu da kova burcuyla mükemmel bir uyum yapıyor ki kova partnerine istediğini verebilecek bir burçtur. Cinsellik yaşanırken ikizler yine susmaz. Anlatmayı konuşmayı seven ikizler kovanın soğukluğunu bir anda sıcacık yapacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git