Boyun Tutulmasına İyi Gelen Kremler

19.07.2017
Boyun Tutulmasına İyi Gelen Kremler

Boyun ve ense ağrıları genellikle boyun tutulmasına bağlı olarak meydana gelmekte olup insanların doktorlara en çok gitmesine neden olan ağrılardandır. Aşağıda boyun tutulmasına bağlı ağrısını gidermek için kullanılabilecek kremler belirtilmiş olup doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamaları önerilir.

Voltaren Krem

Voltaren Emulgel Krem

Voltaren kremin etken maddesi diklofenak dietilamonyumdur. Krem yapısı itibarı ile jel şeklinde bir ilaçtır. Burkulma, ezilme, incinme gibi spor yaralanmalarından kaynaklanan problemler ile ufak kazaların neden olduğu ağrılarda, bel, boyun ve sırt tutulmalarından kaynaklanan ağrılı durumlarda, iltihaplanma veya şişmelerde, yumuşak doku iltihaplarının yaşandığı rahatsızlıklarda ve bölgesel romatizmaların tedavi edilmesinde kullanılır.

Bengay Krem

Bengay Krem

Bengay kremin etken maddesi metil salisilat ve mentoldür. İlaç, vücutta iltihap ve ağrıya neden olan faktörlerin etkilerini azaltmaktadır. Uygulanan bölgedeki damarları genişleterek serinlik hissi verir ve bunu ilacın ağrı kesici etkisi takip eder. İlaç, sinir ve kasların gevşemesini sağladığı gibi boyun ve omuz tutulmalarında, bel ağrılarında ve çeşitli kas ağrılarında ağrı kesici olarak kullanılır.

Fixoline Krem

Etken maddesi tiyokolşikosid olan ilaç, kas gerginliğini azaltan ve tedavi eden bir etkiye sahiptir. Ağrılı kas spazmları, kas ağrıları ve kas gerginliği, bel ve sırt ağrısı ile boyun tutulmalarında kullanılmaktadır.

Maxrelax Merhem

Fixoline kremin etken maddesi tiyokolşikosiddir. İlacın temel özelliği kas gevşetici bir etkiye sahip olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı da ağrılı kas spazmlarının tedavisinde kullanılmakta olan ilaç, bel ve boyun tutulmalarından kaynaklanan ağrılarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Maxthio Merhem

Bu ilaç kasların, beyin ve omurilik kaynaklı olarak aşırı derecede gerilmesi durumlarında kas gevşetici olarak kullanılan, kasların gerginliğini azaltan ve ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir.

Muscoflex Krem

Maxthio merhemin etken maddesi tiyokolşikosiddir. İlaç 30 g’lik alüminyum tüpler halidne satılmakta olup bir tüp ilaç içerisinde 75 mg etkin madde ihtiva etmektedir. İlaç genel olarak kas gevşetici bir özelliğe sahip olması nedeniyle ağrılı kas spazmlarının semptomik tedavisinde, bel boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

Muscomed Merhem

Muscomed merhem, ağrılar ile birlikte görülen kas kasılmalarının ortadan kaldırılması için kullanılan bir ilaçtır. Bu merhem, bir hasar veya zedelenmeye bağlı olarak meydana gelen sinir sistemi hastalıklarından kaynaklanan ağrılı ve istem dışı kas gerginliklerinin tedavi edilmesinin yanı sıra bel, sırt ve boyun tutulması gibi rahatsızlıklar neticesinde oluşan ağrıların da tedavisinde kullanılmaktadır.

Muscoril Merhem

Muscoril merhem, tiyokolşikosid etken maddesini içermektedir. İlaç genel olarak kas gevşetici bir özelliğe sahiptir. Bunun yanında antienflamatuar ve ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Bu bakımdan gerek romatizmadan kaynaklanan ağrıların gerekse ağrı hissedilen diğer durumlarda kullanılır. Sırt, boyun ve siyatik ağrılarında, spor yaralanmaları ve diğer travma hallerinde ve ameliyat sonrasında görülebilen ağrı şikayetlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Musfixa Merhem

Musfixa merhemin de etken maddesi yukarıda bahsedilen ilaçlarda olduğu gibi tiyokolşikosiddir. Bu merhem de ana özellik olarak kas gevşetici bir yapıya sahiptir. Bu bakımdan ağrılı kas spazmlarının tedavisinde ve genel olarak kas gerginliğinin azaltılmasında kullanılır. Bel, sırt ve boyun tutulmalarından kaynaklanan ağrılı durumların tedavisinde de endikedir.

Tyoflex Merhem

Tyoflex merhem, kas gerginliğinden kaynaklanan sorunları azaltan ve tedavi eden kas gevşetici ilaçlardandır. İlaç, ağrılı kas kasılmaları ile birlikte görülen kas rahatsızlıklarının giderilmesi ile birlikte sinir sisteminde yaşanan sorunlardan kaynaklanan kas ağrılarının giderilmesinde kullanılır Ayrıca bel, boyun ve sırt tutulmalarından kaynaklanan ağrılarının tedavisinde de endikedir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.