Su Çiçeğine İyi Gelen Kremler

19.07.2017
Su Çiçeğine İyi Gelen Kremler

Su çiçeği tedavisinde oluşan semptomları gidermek ve kaşıntıyı yok etmek adına eczanelerde bulabileceğiniz su çiçeğine karşı bazı etkili kremler vardır. Bu kremler ilgili doktorunuz tarafından reçete olarak size verilmediği sürece eczanelerden alınıp kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Yazı İçindekiler

Ovadril

Kaşıntıyı ortadan kaldıran bir krem olarak Lidokain hidroklorür ve Difrenhidramin, çinko oksit etken maddesi yardımıyla rahatsızlığın tedavisinde etkili olmaktadır. Ovadril krem, içinde local anestezi özelliği bulundurduğundan ötürü losyon kıvamında bir ilaç çeşididir. Lokal anestezik özelliği aracılığıyla bölgede oluşabilecek olan sinirlerin uyuşmasında da tesiri olacaktır. Ayrıca kaşıntı neticesinde oluşabilecek kızarıklığın ve şişliğin meydana çıkmasını önleyecektir. Su çiçeği hastalığında tedavi amaçlı kullanılan bu losyonu eczanelerden edinip lezyonlarınızın artmasına engel olabilirsiniz. İltihap kapmasını önlemek amacıyla uygulanacağı bölge üzerinde iyileşme fark edilecektir. İlacın içerdiği madde eğer ki kişiler üzerinde bir problemin oluşmasına sebep olursa örneğin alerjilerin artmasına neden olması halinde losyonun kullanılmaması gerekir. Doktor tarafından reçete edilmediği halde kullanılması durumunda da sakıncalı olacaktır. Hastalığın iyileşme sürecinde etkili olabilmesi adına oldukça ince bir tabaka biçiminde uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Kalmosan

Kaşıntılı hastalıkların tedavisini ve deri üzerinde gelişmekte ki herhangi bir böcek ısırmasının tedavisini gerçekleştirmek amacıyla bu kremden faydalanılır. Difrenhidramin etkin maddesi aracılığıyla rahatsızlıkların gelişimi neticesinde kişilerde oluşabilecek kaşıntının giderilmesinde önemli bir rol oynayacak türde bir ilaçtır. İlacı kullandığınız esnada ağız ya da göze yanlışlıkla temas ederse ilgili bölge bol su ile yıkanmalıdır. Kullanacağınız ilacın her ilaç gibi yan etkisi de bulunmaktadır. Local olarak kullanılan bölgede kızarıklığın meydana gelmesine sebebiyet verebilir. Kullandığınız bölge üzerinde kızarıklığın oluşması durumda kişilerde gelişebilecek iltihaplanmalara da sebebiyet verebilir. Bu tarz durumlarda bu ilaç kullanılmamalıdır.

Difestol

Su çiçeği rahatsızlığı neticesinde oluşabilecek bir kaşıntının şiddet göstermesi ve ağır geçmesi neticesinde Difenhidramin Hcl + Lidokain Hcl etken maddesi olan ilaç birden fazla rahatsızlığın kaşıntılı semptomlarını hafiflemesini sağlamak amacıyla reçete edilecek ilaçlardan biridir. Bu ilaç ince bir tabaka şeklinde yalnızca cilt yüzeyine uygulanması gerekir. Eğer ağız veya göz gibi organlara yanlışlıkla temas etmesi halinde bölgenin bol su ile yıkanılması gerekir. İnce bir tabaka biçiminde lokal olarak bölgeye uygulanması gerekir. Yan etkileri de bulunmaktadır. Bunlar cilt üzerinde kızarıklık veya kuruluk oluşması gibi semptomlar olabilir.

Purdox

Etken maddesi Doksepin Hidroklorür olduğundan dolayı kaşıntıya engel olan bir niteliği vardır. Genellikle kişilerin ciltleri üzerinde meydana gelen kaşıntının tedavisini gidermek amacıyla kullanılmaktadır. İlaç 8 gün boyunca kullanılmaktadır. Daha fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. İlacı kullanmaya başladıktan sonra gelişebilecek cilt kuruması veya kızarıklık gibi bir durum söz konusu olduğunda doktorunuzu bilgi vermelisiniz ve kremin kullanımına bir müddet ara verilmesi gerekir. Çocukların su çiçeği tedavisinde kullanılması sakıncalı bir krem olup hekimler tarafından önerilmemektedir.

Diyenil

Doktor tavsiyesi üzerine reçete edilerek satılan bir ilaçtır. Su çiçeğini iyileştirmek adına kullanılan etkili bir cilt kremidir. Alerjik reaksiyon gelişmesi gibi durum meydana gelmesi neticesinde hastalar tarafından kullanılmamalıdır. Tedavi amacıyla kullanılan bu ilacın lokal olarak uygulanması gerekir. Ama krem sürülmesi neticesinde hasta kişilerde oluşabilecek istenilmeyen yan etkiler görülebilir. Bilhassa da kullanılan bölgede alerjik reaksiyon gelişmesi durumunda kullanımı derhal kesilmelidir.

Bepanthol Sensiderm

Etken maddeleri sayesinde kaşıntıları giderme niteliği olan bu ilaç birden fazla kaşıntılı rahatsızlıkların tedavisi amacıyla kullanılmaktadır. Oluşan lezyonları tedavi özelliği bulunmaktadır. İçerisinde herhangi bir kortizon olmamasından dolayı kullanıldığı bölgede kaşıntının kısa süre içerisinde giderilmesine neden olacaktır. Ayrıca nemlendirici özelliği de vardır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.