Boyun Ağrısına Hangi Krem İyi Gelir?

19.07.2017
Boyun Ağrısına Hangi Krem İyi Gelir?

Boyun ağrısı için kas gevşetici kremler kullanarak ağrılarınızın yatışmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıda listediğimiz kremleri doktorunuza başvurmadan kullanmamalısınız.

1. Voltaren Krem

Etken maddesi diklofenak dietilamonyum olan jel şeklinde bir ilaçtır. Voltaren krem, burkulma, boyun ağrısı, ezilme, incinme gibi spor yaralanmaları ve ufak kazaların neden olduğu ağrılar, iltihaplanma veya şişmelerde, yumuşak doku iltihaplarının yaşandığı durumlarda ve bölgesel romatizma rahatsızlıklarda kullanılır.

2. Bengay Krem

Etken maddesi metil salisilat ve mentol olan ilaç vücutta iltihap ve ağrıya neden olan faktörleri azaltmaktadır. Uygulanan bölgedeki damarları genişleterek verdiği serinlik hissini ağrı kesici etkisi takip eder. Bengay krem, sinir ve kasların gevşemesini sağlar, boyun ve omuz tutulmaları, bel ağrısı, kas ağrıları için ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

3. Fixoline Krem

Etken maddesi tiyokolşikosid olan ilaç, kas gerginliğini azaltan ve tedavi eden bir etkiye sahiptir. Ağrılı kas spazmları, kas ağrıları ve kas gerginliği, bel ve sırt ağrısı ile boyun tutulmalarında kullanılmaktadır.

4. Maxrelax Merhem

Etken maddesi tiyokolşikosid olan ilaç, ana özellik olarak kas gevşetici etkiye sahiptir. Bu özelliği ile ağrılı kas spazmlarının tedavisinde kullanılmakta olan ilaç bel ve boyun ağrılarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

5. Maxthio Merhem

Bu ilaç kasların, beyin ve omurilik kaynaklı olarak aşırı derecede gerilmesi durumlarında kas gevşetici olarak kullanılan, kasların gerginliğini azaltan ve ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir.

6. Muscoflex Krem

İlacın 30 g’lik alüminyum tüpü içerisinde 75 mg etkin madde (tiyokolşikosid) içermekte olup esas itibarı ile kas gevşetici bir özelliğe sahiptir. Ağrılı kas spazmlarının semptomik tedavisinde kullanılmaktadır. Kremi veya hap alabilirsiniz. Reçetesiz hap kullanırken aşırı doza kaçmamalı 12 saatte bir alınan doz uygun görülmektedir. Ya da direkt olarak boyun, kas ve romatizmal ağrılar için faydalı olabilecek

7. Muscomed Merhem

İlaç, ağrının eşlik ettiği kas kasılmalarının ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. İlaç, bir hasar veya zedelenmeye bağlı olarak meydana gelen sinir sistemi rahatsızlıklarından kaynaklanan ağrılı ve istem dışı kas gerginliklerinin tedavisinde, bel, sırt ve boyun tutulması gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

8. Muscoril Merhem

Bu ilaç, tiyokolşikosid etken maddesini içermekte olup genel olarak kas gevşetici özelliğe sahiptir. Bunun yanında antienflamatuar ve ağrı kesici özelliği nedeniyle gerek romatizmadan kaynaklanan gerekse ağrı hissedilen diğer durumlarda kullanım alanı bulmaktadır. Sırt, boyun ve siyatik ağrılarında, spor yaralanmaları ve diğer travmalarda, ameliyat sonrası görülen ağrılı sendromlarda kullanılmaktadır.

9. Musfixa Merhem

Yukarıdaki kremler gibi etken maddesi tiyokolşikosid olan bu krem de esas olarak kas gevşetici özelliğe sahiptir. Bu nedenle ağrılı kas spazmlarının tedavisi ile birlikte, genel olarak kas gerginliğinin azaltılması, bel, sırt ve boyun tutulmalarından kaynaklanan ağrılı durumların tedavisinde kullanılmaktadır.

10. Tyoflex Merhem

Tyoflex Merhem, kas gerginliğini azaltan ve tedavi eden kas gevşetici ilaçlardandır. Ağrılı kas kasılmaları ile birlikte görülen kas rahatsızlıklarının giderilmesinde, sinir sistemindeki sorunlardan kaynaklanan kas ağrılarının giderilmesinde, bel, boyun ve sırt ağrılarının tedavisinde kullanılır.

11. Dermaderm Krem

Masaj yaparken kullandığınız ürünün yanında masajı doğru hareketlerle yapmak da oldukça önemlidir. Daireler çizerek yapacağınız hafif masaj kan dolaşımına katkı sağlayacağından o bölgede pozitif bir etki oluşturacaktır. Ya da yine doğal bir bileşimden oluşan Dermaderm masaj kremi kullanarak da istenilen etkiyi sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.