Oğlak Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Oğlak Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
11 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 10.259 kez okundu.

İnatçı oğlak kadınları dedikleri sözden dönmeyi hiçbir zaman sevmezler. Onlara göre onların doğruları bir tek doğrudur. Ancak mantıklı bir açıklamayla karşısına geçerseniz sizin dediklerinize hak verip kendi yanlışını dile getirebilir.

Yengeç burcu erkeği aşırı duygusal yapısıyla dikkat çekmeyi başarır. Bu erkekleri evlerine çok bağlıdır ve sürekli evlerinde olmak isterler. Aile onlar için çok anlam ifade eder. Peki bu iki burç arasında nasıl bir uyum vardır? Bu iki burç arasında başlarda güzel ilerleyebilecek ama sonları muamma olabilecek değişik bir hikaye oluşabilir.

Oğlak burcu kadını herkesin de bildiği gibi kesin çizgiler üzerinde hareket etmesini seven nadir kadınlardan birisidir. Yengeç burcu erkeği ise çok karamsar bir yapıya sahiptir. Her zaman her konuda hemen karar veremez bu özelliği sebebi ile karşısında ki insanı resmen delirtebilir.

Yengeç erkeği bugün çok mutluyken yarın bir anda hüzünlü bir yapıya sahip olur. Bu nedendir ki ilişkisinin bugün şahane olduğunu düşünüp oğlak kadınını mutlu etmeyi başarırken, yarın uyandığında ilişkisinden tat almadığını düşünüp ayrılığı seçebilir. Oğlak kadını ise bu saçma değişen hareketlerden hoşlanmayarak bu erkeği hayatından atar. Bu şekilde biri kesin kararlı yapıda ve bir diğeri her zaman değişen fikirde olunca anlaşmaları çok çok zor hatta imkansızdır.

Oğlak burcu kadını dıştan her ne kadar duygusuz gibi gözükse de aslında içten içe çok duygusal bir yapıya sahiptir. Yengeç erkeği ise aşırı duygusal yapısıyla bu kadını başlarda çok mutlu etmeyi başarır. Fakat bu ilişki ilk aylarda bu şekilde bulutlar üzerinde gezerken diğer aylarda patlak vermeye başlar.

Oğlak kadını hayatında güçlü erkek ister. Ona göre karşısındaki erkek gözyaşlarına sahip olmamalıdır. Fakat yengeç erkeği çok gözyaşı döken bir yapıdadır ve herkese duygularıyla yaklaşır. O sebeptendir ki bu erkekleri duygularıyla ele geçirebilirsiniz.

İkili arkadaşlık olarak iyi dost olabilirler. İkisi burçta sırdaş, sevdiklerine bağlı ve sadık insanlardır. Aşk ilişkisinde de iki tarafta romantik ve duygusaldır, fakat oğlak kadının da gizli bir çılgın vardır. İlişkide romantikliğin yanı sıra, eğlence ve çılgınlığı da ister. Bu isteği zamanla yengeç erkeğiyle olan duygusal ilişkisinden kaçmasına sebep olabilir. İki tarafta sadakat konusunda oldukça duyarlıdır ve bu yönden uyum oldukça yüksektir.

İkili ilişkiyi düzene sokabilirlerse, birliktelikleri için çok iyi şeyler söyleyebiliriz. Yengeç erkeği oldukça sadıktır ve güvenilirdir. Oğlak kadını güvenilmek ve güvenmek ister. Çoğu burçta güven bulamasalar da, yengeç erkeği ilişkinin başında kendini açtığı için ve güvenini gösterdiği için, güvenmesi ayrıca güvenilmesi uzun sürmez. Bu durum da oğlak kadınının kısa zaman da yengeç erkeğine güvenmesine sebep olur. Burçlar arasında yengeç erkeğinin beklentilerini karşılayan, oğlak kadını olacaktır.

Oğlak Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Oğlak burcu kadını yada erkeği hiç fark etmeksizin dışarıdan bakıldığı zaman oldukça soğuk ve katı duvarları olan birisi olarak görülmektedir. Buda doğal olarak bu kişilerin duygusuz bir şekilde bizlere yansıtmayı başarmaktadır. Fakat bu burca sahip kişilerin iç dünyalarına adım attığınız vakit oldukça hassas bir kalplerinin olduklarına şahit olursunuz. O kadar hassaslardır ki pamuk gibi yufka bir yüreğe sahiplerdir diyebiliriz. Bu yüzden dolayı siz ne derseniz deyin ancak onu yakından tanıdığınız vakit duygusal birisi olduğuna karar verirsiniz.

Bir yandan ise yengeç burcuna sahip kadın yada erkeğe göz attığımız zaman bu kişilerin gerek dış görünüşlerinin gerekse iç dünyalarının çok duygusal olduğunu rahatlıkla dile getirebilirsiniz. Bu kişiler o kadar duygusaldır ki bunu adete dışarıya yansıtarak kendilerini daha ilk görünüşte fark ettirmeyi başarırlar. Peki duygusal oğlak ve ondan daha duygusal yengeç burcu arasında gerek aşk gerek iş gerekse başka konularda nasıl bir uyum vardır sizce? Gelin bizlere biraz kulak verin ve tüm sorularının cevabını öğrenin.

Oğlak ve Yengeç Aşk Uyumu

İlk olarak kadın yengeç ve erkek oğlak olanlar için aşk uyumundan bahsedelim. Yengeç burcuna sahip kadınlar duygu ve düşüncelerini tatlı dile ile ortaya dökmektedirler. Hatta çok fazla duygusal olduklarından dolayı hayatlarında yer alan adamlara sürekli duygularını yansıtmayı kısacası söz olarak dile getirmeyi bayılırlar. Özellikle romantik kelimeler ve anlar yaşamaktan fazlasıyla zevk almaktadırlar. Oğlak erkeği ise bu kadının bu hallerine eriyip bitmektedir ve adeta ağzı açık bir şekilde bu kadının peşinden koşmaktadır. Zaten oldukça olgun bir özelliğe sahip olan oğlak erkekleri ideal evlenilecek bir eş olarak görünmektedirler. Aynı zamanda evlilikten yana olan bu erkekler direk olarak bu kadın ile evlenmek isteyeceklerdir. Yani kısaca bu ikili arasında ciddi bir adım atılarak evlilik temellerine dayalı bir ilişki meydana gelecektir diyebiliriz.

Şimdi ise kadın oğlak burcuna sahip ve erkek yengeç burcuna olanlarda aşk uyumuna bir göz atalım. Bakıldığı zaman başarıya sahip olan çoğu kadının oğlak burcuna sahip olan bir kadın olduğu göze çarpmaktadır. Bu sebepten dolayı bu kadınların hayatlarında ilk sıralamanın kariyer olduğunu bilerek onlarla ilişkiye başlamak gerekmektedir. Oğlak burcu kadını başarının peşinde koştuğu kadar hayatında yer alan kişilere de öncülük etmeye bayılmaktadır. İşte yengeç burcuna sahip erkekler hayatlarında yer alan kadının her zaman ona doğru yolu göstermesini istemektedir. Hatta hayatlarında yer alacak kadından aradıkları en büyük ve tek özellik bu diyebiliriz. (çünkü bu burca sahip olan erkekler çok kararsızdır ve hal böyle olunca bir şeyi seçmek konusunda günler hatta aylarını alacak düşüncelere kapılabilirler)

Oğlak burcu kadını bilgilerini ve tecrübelerini kullanarak yengeç erkeğinin kararsız hayatına girerek ona akıl vermeyi büyük bir ustalık ile başarabilmektedir. Hal böyle olunca her iki tarafta birbirlerinin eksiklerinin kapatarak güzel bir bütün olmayı sağlamaktadır. Çünkü yengeç erkeği de oğlak kadınının hayatında yer alan duygusal eksikliğe en iyi gelecek erkektir. Kısaca bu ikili arasında oluşacak bir ilişkinin kesinlikle evlilik temellerine dayalı bir ilişki olduğunu dile getirebiliriz. Her ikisi de aşk konusunda ideal evlenilecek bir aday aradıklarından dolayı birbirlerini bulduklarının pazılın bütün parçalarını birleştirmeyi başarmış olacaklardır. Aynı zamanda her ikisi kavgadan çok uzlaşma taraftarı olduklarından dolayı aralarında arada sırada olacak ufak tefek tartışmalar olacak ama bunlar kesinlikle kalp kırıcı olmayacaktır. Bu ikilinin küslükleri bile sadece birkaç dakika sürer diyebiliriz.

Oğlak ve Yengeç Evlilik Uyumu

Evet mi hayır mı?

Bu ikili arasında tek zor olarak ilerleyecek olan durum oğlak burcu kadınını nikah masasına oturtmak olacaktır. Bunun için yengeç erkeği, bazı şeyleri görmemeye çalışacak ve sabredecektir. Ancak bir oğlağın isteklerini ve kurallarını yerine getirebilen yengeç onunla evlenmeyi başarmış olur. Bu ikili son derece ailesine sadık bir özelliğe sahip olduğundan dolayı evlilikleri sorunsuz bir şekilde ilerleyecektir.

Oğlak burcuna sahip bir kişi her ne kadar işini ilk sıralarda tutarsa tutsun, asla ailesine olan ilgisini de ihmal etmemek için elinden ne geliyor ise yapacaktır. Zaten yengeç burcuna sahip olan kişiler her daim ilgi ve şefkat beklediklerinden dolayı bu ikili evlilikleri boyunca birbirlerinin isteklerine saygı duyarak yaşamayı en güzel bir şekilde başarmış olacaktır. Özellikle evlilik sırasında saygının hiç bitmesini hiç istemeyiz. İşte bu ikili arasında evlilikleri boyunca her zaman saygı ve birbirlerini anlama bitmeyecektir. Her daim birbirlerine destek veren ve hep yan yan olarak yaşayan bir ikili olarak evliliklerini sürdüreceklerdir. Bu yüzden bu ikili kesinlikle evlenmelidir.

Aynı evde bir gün!

Aynı ev içerisinde birbirinin tam zıttı iki insanın yaşaması ilişkilerinin başında çok farklı ve eğlenceli gibi gözükse de zamanla yaşanabilecek sorunları aşmaları zorlaşacaktır. Yengeç burcu, her anlamda duygularıyla ön planda olurken oğlak burcunun düşüncelerinin %80ini mantığı oluşturur. Bu bağlamda olaylara bakış açıları, düşünce yapıları, sorun çözme düzenleri birbirinden çok farklı olacaktır.

Mantık ve duygu çekişmesi daha sabah saatlerinde kendini belli eder. Güne bazen neşeli bazen negatif uyanan yengeç erkeği bu dengesiz ruh haliyle oğlak kadınını zorlayacaktır. Sinirlerine çoğu zaman yenik düşer oğlak burçları. Sabah güne gergin başlamak istemez. Düzenli, planlı yaşamdan yanadır. Belli saatlerde kalkıp, güne canı istediği gibi başlamalıdır. Ancak yengeç erkeği alabildiğine spontane yaşar. O an canı nasıl isterse, o an ruh hali neyi gerektiriyorsa öyle yaşamaya çabalar. Bu konuda daha sabah saatlerinde uyumsuz bir ‘günaydın’ görüyoruz.
Kariyer odaklı oğlak kadını, işinde ve kafasının yoğun olduğu zamanlarda rahatsız edilmekten hoşlanmaz, sürekli konuşmak, telefonla ilgilenmek ona göre değildir. Tam tersi partneri ise sevdiği insanla nerede olursa olsun konuşmak, gününün tamamını onunla geçirmek isteyecektir. Ancak burada, günlük hayatta yapması gereken işleri, planları aksayacak, bu durumu toparlamaya çalışmak için daha fazla uğraşacaktır. Bu durum oğlak kadınına plansızlık, düzensizlik olarak yansır ve bir erkekte görmek isteyeceği özellik değildir. Sürekli telefona bakmaktan hoşlanmayan ve bu durumdan sıkılan oğlak kadını da partnerine göre ilgisiz gözükecektir. Gün ortasına kadar pek çok tartışma yaşayacaktır bu çift, ta ki akşam birbirlerini görene kadar! Birbirlerine hissettikleri sevgiyi o an anlayacaklardır. Edilen kavgaların işte o an pek bir önemi kalmaz.

Mutluyken harikalar!

Her iki burç da kendi içlerinde ilişkilerinde ve kendi yaşamlarında çok dikkatli, özenli, hayatlarındaki insanı gerçekten mutlu etmeye çalışacak niteliklere sahip insanlardır. Tartışmadıkları zaman, yengeç burcu erkeği mantığını, partneri ise duygusunu konuşturur. Her ikisi de aslında çok romantik, baş başa kalındığında eşinin duygularına hitap etmeyi bilen insanlardır. Ancak yengeç burcu erkeği bunu, her daim göstermek ister. Her daim mutlu etme, eşini mutlu görme çabası içindedir. Oğlak kadını duygularını göstermek ve duygusal anlar yaşamak istediğinde partnerinin bu özelliği ona müthiş iyi gelecektir. Birbirleriyle çok eğlenirler, benzer zevklere sahiptirler. Yengeç erkeğinin “hadi şuraya gidelim!” önerisine söz konusu kariyeri olmadıkça asla hayır demeyecek oğlak kadını, hayatında ciddiyet olduğu kadar çocuksu eğlencenin olduğunu da görüp kendini bir aşk hikayesinde gibi hisseder.

Hangisi daha iyi ebeveyn? Cevap belli…İkisi de!

Yengeç erkeği kalabalık ailelere bayılır. Sıcak ortamlar, kalabalık yemekler, eğlenceler tam ona göredir. Haliyle evliliğinde de çocuğu olsun isteyecektir. Peki kariyer kariyer diye söylenen oğlak kadını, çocuğu olsun istemez mi? Tabi ki ister. Yalnızlık kadar kalabalık da ona iyi gelir. Her iki burç da, bencillikten uzak olduğu için, çocuklarına kurmak istedikleri gelecek için ellerinden gelen her şeyi yapacaktır. Sevgi dolu, şefkatli, düşünceli yengeç erkeğinin yanında, partnerinin düzenli, sevgi dolu, geleceğe yönelik planları, kaliteli dolu dolu yaşama çabası sayesinde evlatları en iyi şekilde büyüyecektir. Doğduğu andan, belki evlendikten sonra da her zaman evladını düşünecektir bu çift. Oyunlar oynamaktan, gezmekten, yeni şeyler keşfetmekten onu asla alıkoymayacak, eğlendirdiği kadar da bilgilendirecektir. Uzayı da öğretecek, yemek yapmayı da. Bu çiftin çocuğunun daha doğmadan emin olması gereken 2 şey vardır. 1, doğduğundan ölümüne kadar sevileceği. 2, doğduğu ilk günden itibaren dolu dolu yaşayıp, dolu dolu öğreneceği.

Hangisi kariyerine düşkün?

Yengeç erkeği ne kadar duygusal, hassas olursa olsun, karşısında eşi olduğunu, beraber bir hayat sürdürdüklerini bilir ve sadece kendisi için değil onun için de hayatta en iyisini ister. Çalışmaktan asla gocunmaz. Rahat bir yaşamı kendisinden çok eşi ve evliliği için ister. Çok fazla kariyer odaklı yaşadığı söylenemez ama bu iş hayatında olmayacağı anlamına gelmez. Söz konusu evliliğinde her iki tarafında hayatını kaliteli, dolu dolu yaşaması varsa, yengeç erkeği sabah akşam yorulmadan çalışabilir. Fakat bazı dönemlerinde duygusal değişimlerine yenik düşerse, partnerine hoş gelmeyecektir.

Kavgalar, evliliklerinde tuz biber mi?

Oğlak burcu kendi başına sorunları çözmede ciddi çaba ve mantık harcar. Çözüme ulaştırmak, kavgalar söz konusuysa onun için en önemli şeylerden biridir. Tartışır, konuşur, anlatır ne gerekirse sorunun ortadan kalkması için yapmaya hazırdır. Yapabileceğinin en iyisini yaptığına inandıktan sonra oğlak burcu kadınını hiçbir olay, hiçbir kişi geri döndüremez, geçmişe baktıramaz. Ancak yengeç erkeği, yaşanan olayları olması gerekenden fazla duygusal karşıladığından dolayı, geri dönük yaşaması partnerine göre daha olasıdır. Takıntılı hali oğlak kadınını yoracaktır. Tekrar aynı şeylerin gündeme gelmesi de bir hayli öyle. Yengeç erkeği ise çözümselliğe eşi kadar önem vermez, o an içinden nasıl geliyorsa, bazen sorunu ertelemek bazen de üstünü örtmek, elbet gündeme gelecektir. Günlük hayata ve yaşananlara da oldukça takıntılı ve karamsar bakan yengeç erkeği, eşinin mantıksal yaklaşımlarında ilişkisinin birçok zamanında kendini bulamayacak. İlişki dışındaki fikirlerde uyumlu gözüken bu iki burcun, söz konusu ilişki ve evlilik olduğunda birbirlerinden çok farklı olduklarını anlamaları uzun sürmeyecektir.

Aslında ne görmek isterler?

Oğlak kadını hayatında güçlü, sağlam görünen erkek ister. Bu ilişkilerinde de evliliğinde de değişmeyecektir. Yengeç erkeğinin duygusal, hassas tavırları partnerini bir süre sonra tatmin etmemeye başlayacaktır. Aynı şekilde partneri duygusallıktan uzak tavır ve hareketleri yüzünden, mantığıyla hareket ettiği için ‘duygusuz’ görüntüsünden kaçamayacaktır. Yengeç erkeği de bu görünüş karşısında eşinin olaylara duygularıyla yaklaşmayacağını, üzülmeyeceğini, kalbini dinlemeyeceğini düşüneceğinden, aradan geçen uzun zamanlar bu iki burç için tartışmalı, kavgalı ve yıpratıcı geçecektir.

Bunların yanında yengeç burcunun duygusal temelli takıntılı, derin sorgulamalı, uzatmaya müsait ruh hali, partnerini bir süre sonra bıktıracaktır. Yengeç erkeğinin sadık olmasının her ilişkide aranacak bir özellik olmasının yanında, duyduğu sevgiye bazen fazla kafayı takması kıskançlıkların artmasına neden olabilir. Mantık temelli düşünen ve duygularıyla bunu dengelemeye çalışan oğlak kadını sert yapıda, ayakları üstünde tek başına durmaya ve buna göre yaşamaya çalışan bir tip olduğundan, yengeç erkeğinin kıskançlıkları, bundan çıkan kavgalar onu yorabilir. Her zaman olmasa da bazı dönemlerinde oğlak kadını içine kapanık yaşamayı sever. İnsanlardan uzaklaşmanın ona iyi geleceğini bildiğinden yalnızlığı seçer. Bu dönemlerde partneri, aslında yapılması gerektiği gibi yanında olmaya çalışacak, ancak alacağı olumsuz yanıtla istenmediğini düşünecektir. Bu gibi zamanlarda yıpranmayla başlayan sorunlar büyüdükçe, çözümden de uzaklaşılacaktır.

Uyumları 10 üzerinden kaç puan alır?

Yengeç erkeği ilişkilerinde ve kendi hayatında çoğu zaman duygu değişimlerine kapılır. Bir gün hayata çok olumlu yaklaşırken, ertesi gün çok karamsar bakabilir. Dengeyi yakalayamadığı zamanlarda da evliliğinde ve ilişkisinde bu sorununu istemeden karşısındakine yansıtacaktır. Normalde çok büyük bir problem olmayan bu özellik, oğlak kadını için katlanılamaz bir durumdur. Çünkü genel olarak net olmayı ve karşısında kim olursa olsun kendisinde net yaklaşılmasını ister. Nedeni olmayan sorunlar, çözümsüz bırakılan olaylar oğlakların mantığını çok zorlar ve işin içinden çıkılamaz hale geldiğinde geri çekilmeyi, bitirmeyi tercih eder.

Yengeç erkeğinin dengesiz duyguları ve ani duygu değişimi oğlak kadını tarafından güçsüzlük göstergesidir. Ona göre erkek güçlü, net, ne dediğini bilen, duygularına kapılıp saçma düşüncelere kapılmayan insan olmalıdır. Ve yengeç erkeği de uzun soluklu ilişkilerinde bu dengeyi koruyamayacağını bilse de, bitmesi gereken ilişkisini sevgisinden ötürü devam ettirmeye inat eder. Toparlayacağını düşünür ancak kabul etmediği acı gerçek, gerçekten anlaşamadıklarıdır. Onun bu inatçı tavrı, mantığını dinleyen, daha fazla yıpranmak, yıpratmak istemeyen oğlak kadınını ilişkisinden soğutur. Bu iki burcun zıt karakterli olduğunu konunun başında belirtmiştik, derinlemesine baktığımızda da zıtlığın evlilikte pek sözünün geçmediğini görüyoruz. Haliyle uyum konusunda bu ikili biraz sınıfta kalıyor. 10 üzerinden evliliğin 3, istisnai durumlarda da 6 diyebiliriz.

Peki hep mi biter bu burçların evlilik arkadaşım? Hayır!

Aslında bu kadar olumsuzluk arasında bu iki burç gerçek sevgi ve derin saygıyla ilişkisini uzun süreler devam ettirebilir. Mutlu olmaktan yana da çok büyük sorunlar yaşamayabilirler. Hayalleri benzerdir, gezmek, eğlenmek, geleceği beraber yaşamak konuşulduğunda ne kadar aynı hayallere sahip olduklarını görüp mutlu hissederler, fakat o hayallere ulaşana kadar yaşanan şeylerde uyumlu olup olmayacaklarını düşünmezler. Bazen günler kavgalarla geçer, o hayallere dalıp önemsemezler gerçekleri, anı yaşarlar beraber. Birbirlerine olan saygılarını yitirmemeye çalışırlar, kalp kırmak istemezler. Önemli günleri hatırlar ikisi de. Çiftlerin en çok tartıştığı bu sorunda onların hiç derdi yoktur. İkisi de birbirlerinin önem verdiği olay ve günleri unutmaz.

Oğlak kadını akşam eve döndüğünde gördüğü romantik akşam yemeğiyle mest olur, güzel geçen akşamlar, baş başa geçirilen zamanlar onlara çok iyi gelir. Mutlu oldukları her anda birbirlerini görmek isterler. Özlemden hoşlanmazlar, özlemek değil, özleyecek kadar uzak kalmak korkutur onları. Beraberken olduklarından daha güçlüdürler, beraber yemek yapar, ev işlerinde asla sorun yaşamazlar. Yengeç erkeği, eşinin işte ne kadar yorgun düştüğünü bilir, ona göre yardımcı olur, bencillik etmez. Zıt kutupların birbirini çekmesi her zaman olumlu sonuçlanmaz ama olduğu zaman da en tutkulu evliliklerden biri olacaktır!

Hayalindeki insan mı?

Standart oğlak kadını ilişkisinde sorunları görene kadar, sorunların çözülüp çözülmediğine bakana kadar her şey oldukça iyidir. Sorunların nasıl çözüldüğüne çok takılır. Çözümsüz kalan her olay, yarın tekrar gündeme gelecektir, bu nedenle bu durumu kabul edemez. Yengeç erkeğinin bu konuda pek sorumlu olduğu da söylenemez. İlişkinin başında olduğu gibi evliliğin de başında bu konular sorun değildir iki burç için. Günler eğlenceli geçer, hayallerini gerçeğe döndürürler, dolu dolu yaşarlar ancak bir gün gelir ki, oğlak kadının mantığına verdiği kulak, aslında uyumlu olmayı ne kadar sevdiğini hatırlaması, bazı şeyleri değiştirmeye başlayacaktır.

Sevgisinden bir şey kaybetmez oğlak, aşkı sevgisi yerindedir ancak geri dönüp aslında hayatlarında nasıl insanlar isterlerdi diye sordukları zaman, birbirlerinden farklı özellikleri göze batmaya başlar. Mantığını dinleyen oğlak kadını bu gerçeği fark eder, ona göre tavırlarını ve yaşantısını değiştirmeye çalışır. Yengeç erkeği ise bu acı gerçeği göremeyecek kadar duygusaldır. Göze batmaların ardından yaşanan olaylarda, kavgalarda olan sorunlar çözülmekten ziyade üstü örtülür ve zamanla tahammül edilmez seviyeye gelebilir. Bu tahammülsüzlüğün ardından bazı şeyler bitmeye yakın olacaktır. Yengeç erkeği, partnerinin bitirme çabasını sevgisizliğine yoracak, aradan uzun zaman geçmeden de gerçekleri fark etmek istemeyecektir. Bu şekilde, ne kadar güzel giderse gitsin, ne kadar birbirlerine katlanmaya çalışırlarsa çalışsınlar, bu iki burç arasındaki evlilik ilişkisi çoğu zaman sonlanmaya gider.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git