Kova Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Kova Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
11 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.455 kez okundu.

Kova burcu kadınları kendilerine özgü tarzları, kurallara aykırı kişilikleri, geleneklere karşı gelen yapısıyla bilinirler. Onlar için özgürlükleri çok önemlidir. Özgürlükleri onlar için vücutlarına aldıkları solunum kadar önemlidir. Eğer vücut soluk almazsa nasıl ki vücut paniğe girerse, özgürlüğü kısıtlanan ya da kısıtlanma tehlikesine girdiğini hisseden kadın için de aynı durum söz konusudur. Paniğe kapılırlar ve belki de yengeç burcu erkeğiyle aralarındaki yegâne anlaşmazlık bu şekilde ortaya çıkar. Çünkü insanlara kolay kolay güvenemeyen yengeç erkekleri sorgulamayı ve bilgi edinmeyi doğal olarak isterler.

Yengeç erkeği, tıpkı sudan karaya çıkan yengecin insan temasında kabuğuna çekilmesi gibi kendi kabuğunda yaşamak isterler. Bu kabuğun sınırlarındaki özgürlüğü severler ve sınırları içine aldıkları insanları da zorluklarla kabul ederler. Çünkü hayatlarına bir kez aldıkları kişiyle ömürlük düşünecek kadar ileri görüşlü ve kalp kırıklıkları yaşamak istemeyecek kadar da gururludurlar. Gururları onlar için çok önemlidir. Tükürdüklerini tekrar yalamamak için, gururlarına zarar verecek durumdan kaçınmak için, insan ilişkilerinde kova kadının girişken ve canlı yapısına karşın daha içe dönüktür.

Yengeç burcu erkeği fazlasıyla evcimen ve hatta tam bir ev erkeğidir desek yeridir. Tam bir aile babasıdır. Evlerinin korunaklı yuvasını, kendisini güvenli hissettiği yerde kalmayı isterler. Kova kadını yengeç erkeğine göre özgürlüklerini sınırlı bir alanda yaşamaktansa, dünyayı gezmeyi, farklı insanlarla tanışmayı, yeni bilgiler öğrenebilecekleri her ortamı uzun süre durağan kalmaya tercih ederler.

Kova burcu kadını zayıf karakterli ya da yanında kendisini güçsüz olarak hissettiği erkeklerden haz etmezler ve uzun süreli bir ilişki düşünülemez. Karşı tarafın sessiz ve sakin yapıda olması kendisini hayal ettiği güvendiği kollarda bulamadığını hissettirecektir.

İlk görüşte aşk olsun ya da anlık bir hoşlantı sayesinde başlanılan ilişkiler başlangıçta karşılıklı anlayış sayesinde yürüyor gibi gözükse de zamanla kişilerin birbirlerinin huy, tavır ve bakış açılarındaki farklılıkların ortaya çıkmasıyla durum süreğen gitmeyecektir. Taraflar birbirleri için uygun yapıda olmadıklarını anladıktan sonra eğer, anlaşarak ayrılabilirler. Çünkü sürekli ve uzun süreli bir ilişki ihtimali çok azdır.

Aşk konusunda kova kadınının en son uyum sağlayacakları burç Yengeç erkeğidir. Yengeç erkeği özel bir ilişki peşinde koşarken kova kadını sosyal ve aktif şekilde yaşamayı tercih eder. Bu nedenle ilişkilerinde farklı bir yaşam tarzı, farklı bir bakış açısı söz konusu olur. Kova kadını ve Yengeç erkeğinin evli olduklarını düşünürsek, kova kadını dışarıya yönelik olacaktır. Sürekli aklı sosyal yaşam, sosyal çevre, eğlenceli gruplar da olacaktır. Yengeç erkeği ise sakin, evinde oturmaya önem veren ilişkisine sahip çıkan bir kadın hayal edecektir. Durum böyle olunca ilişkilerinde kavgalar, istenmeyen sonlar, atışmalar söz konusu olacaktır. Kova ve yengeç ilişkilerinde çok dikkatli olmak gerekir çünkü her an ne olacağı belli olmaz. Yengeç erkeği duygusal yapıdadır ve aşkı tutkuyu iliklerine kadar yaşamak ister. Hayatında ki kadını dünyanı en mutlu insanı yapar, sevdiğini göklere çıkarır desek az olmaz.

Kova burcu kadını çapkındır ve yengeç erkeğini rahatsız eder. Yengeç sadık olmayı ve karşısındakinden de sadakatli olmasını bekler. Kova kadını yengeç erkeğiyle arasında ki ilişkinin ciddi olduğunu unutmamalı. Eğer ciddi düşünmüyorsa da yengeç ile olan ilişkisini noktalandırmaları gerekir. Çünkü yengeç erkeği bir ilişkiye başladığı an kendini kadınına adar.

Yengeç burcu erkeği hayatlarında yer alacak olan ilişkinin önemli bir değere sahip olmasını ve bu ilişkinin çok özel bir ilişki olmasını istemektedir. Kova kadını ise her ne kadar ilişki isteyecek durumda olsa dahi her zaman ilk olarak özgürlüğünün elinden alınmaması için çaba sarf edecek ve sosyal yaşamından asla ve asla vazgeçmeyecektir. Peki birbirlerine bu kadar ters olan iki grubun uyumuna baktığımız zaman diyebileceğimiz şey ne olabilir? Biz kısaca dile getirelim. Bu iki kişi göz atıldığı zaman en son bir araya gelebilecek iki insan olurlar.

Kova burcu kadını ister evli olsun isterse de ilişki içerisinde olsun her daim bir gözünü sosyal hayatında yer alan kişilerden eksik tutulmayacaktır. Hem hayatındaki kişiye hem de aynı zamanda etrafında yer alan arkadaşlarına vakit ayırmak için bir ayağını dışarı tutmuş olacaktır. Fakat kova burcu kadını her şeyden önce her zaman evinde ve ailesinin yanında olmaktan daha fazla huzur alacak ve dışarıda sakınmak onun için çok da önemli bir şey olmayacaktır. İşte birbirleri için bu kadar zıt karakterlere sahip bu iki kişinin bir araya gelmesi her zaman bir tarafının kırılmasına sebep olacaktır.

Bu ilişki esnasında hassas olan yengeç burcu sürekli hayal kırıklığı yaşadığını düşünecektir. Bu ikilinin bir araya gelmesi bu sebepten dolayı pek hoş olabilecek bir ilişkinin ortaya çıkabileceğini bizlere söyleyemez. Birbirinden çok farklı olan bu iki kişi birbirleri arasındaki değişik düşünceleri fark etti ise daha da çok kavga etmeye ve böylece birbirlerini yıpratmaya başlayacaklardır. Bu sebepten dolayı bu ikilinin birbirlerinden uzak durması en mantıklı olandır.

Yengeç burcu erkeği her zaman hayatında yer alan kadına sadık kalmayı ve bir tek onunla beraber ciddi bir yolda ilerlemeyi düşünmektedir. Fakat kova kadını ciddi ilişki konusunda bazen ürkeklik yaşayabilir. Eğer ki bu kadın ciddi bir ilişki düşünüyorsa bu erkeği hayatını almalıdır. Yoksa bu erkeğin üzecek hareketler sergiler. Su grubunun üyesi olan yengeç burcu erkeği oldukça sabırlı bir yapıya sahiptir. Hava grubundan olan kova ise rahat yapısı ile dikkatleri çekmektedir. Birbirlerinden farklı olan bu iki kişi ilk başlarda çok güzel günler görmekte ve ardından birbirlerinin huylarını tanımaya başladıkça tartışmalar içerisinde girmeyi başarmaktadır. Fakat bazen bu iki kişiyi birbirinden oldukça farklı olan bu karakterleri sayesinde birbirlerini daha da çok çekip daha fazla duygu içerisinde kendilerini bulabilmektedirler.

Eğer ki birbirlerini çok seven bu iki kişi birbirlerini anlamak için biraz hatta bayağı bir fazla çaba sarf etmeye kalkarlarsa birbirleriyle çok mutlu günler yaşayacaklardır. Çünkü kova kadınının rahat ve macera dolu hayatı yengeç erkeği sabırlı hareketleri ile birleştiği zaman birbirlerini orantılı olacak bir hal alabilmektedir. Bu kadın zaman içerisinde bu erkeğin yavaş olan hareketlerini tutulacak ve kendini onun içerisinde iç dünyasını çözerken bulacaktır.

Yngeç erkeği ise bu kadının içerisinde yer alan enerjiyi fark ettiğinde onu dünyası içerisinde koşturmak isteyecek ve o rutin olan hayatından çıkıp adeta rengarenk olan farklı bir dünyanın içerisinde kendini bulacaktır. Bunun için bu iki kişi biraz çaba sarf eder ve birbirlerinin bu şekilde farkına varıp anlarsa adeta çok güzel bir ilişkiye sahip olabilirler. Yani bu ilişki yarı yarıya olan, olur veya olmaz olarak kişilere bağlı olabilecek bir sonucu bize göstermektedir. 100 üzerinden bakıldığı zaman 50 puan ile olma ihtimali ya da olmama ihtimali yer almaktadır.

Kova Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Kova burcu oldukça özgürlükçü ruha sahip yapısı ile kendi başına buyruk takılmayı çok sevmektedir. Bu burcu sahip olan kişilere ne ailesi ne sevgilisi nede herhangi bir arkadaşı akıl veremez. Çünkü fazla dik başlı hareketler sergileyen kova işin sonunda yine de kendi istediğini yapar. Bu sebepten dolayı hayatında yer alacak kişileri büyük bir sınav beklemektedir. Bir yanda ise dünyanın en duygusal burçlarından bir tanesi olan yengeç burçları yer almaktadır. Yengeç burcu ise etrafında yer alan her kim olursa olsun sözüne ve düşünsene önem veren ve çevresinde yer alan sevdiği kişilerden her daim akıl almasını seven kişilerdir. Hal böyle olunca tatlı yengeçler ile anlaşmak hem zevkli hemde keyif verici olmaktadır. Peki bu ikili arasında nasıl bir uyum vardır biraz göz atalım.

Kova ve Yengeç Aşk Uyumu

İlk olarak yengeç burcuna sahip olan kişilerin evlerine son derece bağlı olduğunu dile getirerek cümlelere başlamak istiyorum sevgili dostlarım. Yengeçler dışarıda orada burada gezmekten ise evde aileleri ile bir masa etrafında toplanıp sohbet etmeyi tercih etmektedirler. Diğer yandan kova burcuna sahip olan kişilere hafif göz attığımız zaman ise evde takılmaktan son derece sıkıldıklarını rahatlık ile dile getirebiliriz. Bu kişiler daha çok sosyal alanlara yönelip takılmaktan zevk almaktadır. Peki sadece bu bahsettiğimiz özelliklere bakarak yorumlayacak olursak bu iki burcun arasında yer alan aşk uyumunu nasıl yorumlarız ? Bence hepimiz aynı şekilde yorumlarız. Birbirinden tamamen bambaşka özelliklere sahip olan bu ikilinin anlaşması demek dünyanın ters dönmeye başlaması demektir.

Yengeç burcuna sahip olan kişiler birisi ile beraber bir ilişki yaşadığı zaman ona son derece aşık ve sadık bir şekilde ilişki yaşarlar. Hatta ilişki esnasında duygularını karşı tarafa çok güzel bir şekilde iletmeyi başarmaktadırlar. Hal böyle olunca karşı tarafa güzel duygular yaşatan yengeçler kendileri de bu duyguyu yaşasın isterler. Fakat yengeçlerin hayatlarında yer alan kişiler kova burcuna sahip olan kişiler ise ne yazık ki bunun olmasının pek mümkün atı yoktur. Çünkü kova burcuna sahip olan kişiler çapkın karaktere sahip olan kişilerdir. Gözü sürekli dışarıda fıldır fıldır gezdiğinden dolayı hayatlarında yer alan kişiye pek fazla ilgi göstermezler. Yengeçler ise her daim ilgi ve sevgiye muhtaç olduklarından dolayı bu ilişki esnasında kendilerini hep yalnız hissederler.

İşte böyle bir durumda ikisi arasında son demler yaşanır ve ne yazık ki ilişki kısa süreli olacak bir şekilde son bulur. (yengeçler pek kavga taraftarı olmadıklarından dolayı ilişkilerini güzel ve anlaşarak bitirmekten yana olacaklardır. Fakat anı anını tutmayan kovalar bu durumda umarım ki ters tepki verip yengeçlerin damarına basmazlar) Fakat her şeye rağmen bu ikili birbirlerini çok severse ve bir takım büyük fedakarlıklarda bulunmayı (en çokta kovalar) tercih ederse güzel ve heyecan dolu bir ilişki ortaya çıkabilmektedir. Bu tamamen kişilerin kendisine bağlıdır aslında. Bu sebepten dolayıdır ki bu ilişki tam olarak yarı yarıya olma yada olmama ihtimaline sahiptir. Kısacası siz isterseniz olur istemezseniz olmaz. Bu bu kadar nettir aslında sevgili arkadaşlar. Unutmayın her şey sizin elinizde…

Kova ve Yengeç Evlilik Uyumu

Kova burcuna sahip olan kişiler sosyal ortamlarda sevdiği kişiler ile takılan kişiler olarak az önce yukarıda yorumlamıştık. İşte bu burca sahip olan kişiler evlilikleri esnasında da neyse o olacaktır. Kısaca bu cümleyi biraz açacak olursak bu kişilerin evlilikleri boyunca asla sosyal yaşantısından taviz vermeyeceğini rahatlık ile dile getirebiliriz. Yine az önce dile getirmiş olduğumuz bir başka cümleye göz atalım. O da yengeçlerin evlerine ve ailelerine ne kadar düşkün olduğu olacaktır. Evli olan yengeç burcu kadını yada yengeç erkeği hiç fark etmez, her daim eşi ile birlikte evde karşılıklı oturup bir şeyler konuşmak, yemek yemek yada film izlemek isteyecektir. Hatta yengeçler kovalardan önce eve geldiklerinde onlara hoş sürprizler yapacak fakat ara sıra kovaların dışarıda arkadaşları ile takıldıklarını duyduklarında büyük bir yıkıma uğrayacaktır. Bu olay tek bir kez değil birkaç kez meydana geldiğinde işte evin içerisinde bir takım problemle ortaya çıkacaktır.

İlk olarak hafif olacak tartışmalar meydana gelecek iken zaman ilerledikçe bu tartışmalar dahada alev alıp daha ağır bir şekilde ilerleyecektir. Bu olay ya yıllarca birbirini kırıp inciterek devam edecek yada boşanma kararı ile son bulacaktır. Çünkü bu ikili oldukça farklı hayata bakış açısına sahip olduğundan dolayı bir türlü ortak nokta bulma konusunda anlaşamayacaklar dır. Bu yüzden dolayı bu ikili eğer ki nikah masasına oturmak istiyor ise kesinlikle ilk olarak eğriyi ve doğruyu düşünüp iyi bir karar vermelidir. Aksi taktirde birbirlerini kırıcı bir hayata imza atabilirler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git