Melek Balığı Cinsiyet Ayrımı Resimli Anlatım

10.02.2016
Melek Balığı Cinsiyet Ayrımı Resimli Anlatım

Melek balığı cinsiyet ayrımı resimli anlatım ile melek balığının erkek mi dişi mi olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Melek balıkları ile ilgili merak ettiklerinizi konu altından yorum olarak bize iletebilirsiniz.

Melek balıkları, orta tecrübedeki akvaristler için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Gösterişli bir balık olduğundan dolayı akvaryumunza renk katacaktır. Oldukça farklı renk ve vücut formlarında birbirinden güzel melek balıkları bulunmaktadır. İyi bir şekilde beslenmesi ve yeterli akvaryum koşullarına sahip olduğu takdirde hızlı bir şekilde gelişim gösterebilirler. Hem otçuk hem de etçil olarak beslenmektedir. Melek balıkları için yem tercihini pul ve granül yemden yana yapabilirsiniz. Aynı zamanda canlı ve dondurulmuş yemlerden de oldukça hoşlanacaklardır.

Melek balıklarında cinsiyet ayrımı yapabilmek için dikkatli bir şekilde balıklarınızı gözlemlemelisiniz. 12 ay ve üzerindeki meleklerin cinsiyetleri rahatlıkla belirlenebilirken 5-6 aylık melekler için cinsiyet belirleme oldukça zorludur. Fakat genel olarak erkek melekler, dişilere oranla daha büyük yapıya sahiptir ve agresif davranışlar sergilemektedirler. Dişiler ise yumurta döktüklerinden dolayı gelişimleri yavaştır ve erkenden gelişimlerini tamamlarlar. Eğer balıklarınızı aynı alda aldıysanız ve balıklarınızın boyutları hemen hemen birbirine yakınsa ; erken büyüyen ve diğerini rahatsız eden balığınız büyük ihtimalle cinsiyeti erkek olabilir.

Erkek Melek Balığı

Dişi melek balıklarına oranla daha büyük ve dairesel bir vücuda sahiptir. Alında belirgin derecede tümsek vardır. Ön yüzgeçleri çatallıdır. İnce ve sivri tüpçükleri bulunur. Ayrıca dişilere göre daha agresif davranışlara sahiptir.

Dişi Melek Balığı

Erkeklere oranla daha küçük ve köşeli bir yapıya sahiptir. Alınlarında tümsek vardır. Ön yüzgeçleri düzdür ve kalın yapıda tüpçüklere sahiptir.

melek balığı cinsiyet ayrımı

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.