Terazi Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Terazi Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
16 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.191 kez okundu.

Yengeç burcu erkeği oldukça kararsız ve oldukça annelerine düşkün olan yapısı vardır. Bunun yanı sıra genellikle kendisine uygun olmayan eş adayı seçme konusunda uzmandır. Annelerine olan düşkünlükleri ile ev hayatına olan bağlılığının doğru orantılı olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak evden dışarı çıkmayı sevmez. Bu burç erkekleri tam anlamı ile aile babası olarak doğmuşlardır.

Terazi burcu kadını ise burçlar arasında anne olmaya en yakın burçtur. Annelik onun için her şey demektir. Anne olmak mutluluğun anahtarı gibidir. Bunun yanı sıra çoğu zaman güzelliklerine önem verseler de bu durum çocukları olunca da çocukları üzerinden devam edecektir. Maddi yönden hiçbir şey beklemez çok yükseklerde gözü yoktur. Eşini tam olarak bir patron olarak görür ve ona olan saygısızlığı kendisine yapılmış sayar.

Bu iki burcun uyumu ise oldukça başarılıdır. İki burç da sanki mutluluk için bir araya gelmiş gibilerdir. Genellikle sorunları küçük şeylerden ibarettir ve çözülemeyecek kadar büyük sorunları da yoktur. Biraz anlayış ve biraz saygı, büyük aşkları ile beraber harika bir birliktelik olabilir. Bu ikili ilişkide evlilik öncesi düşünmek oldukça önemli bir karar olacaktır. Düşünmek ve ona göre bir karar vermek onlar için çok önemlidir.

İkili çok iyi anlaşabilir. Fakat tek sorunları ise evlilik kararlarını düşünmeden almak olacaktır. Bu iki burç evlendikleri zaman birkaç sorunla karşı karşıya kalacaktır. Terazi kadını dışarı çıkmak isterse yengeç burcu erkeği evde kalmak isteyecek, yengeç burcu erkeğinin ev aşkı terazi burcu kadınını belki de çileden çıkaracaktır.

Bunun yanı sıra yengeç erkeği akrabalarına oldukça düşkündür. Terazi burcu kadını da arkadaşları için aynı şeyleri hisseder. Terazi burcu kadını arkadaşları ile zaman geçirmek ister iken yengeç burcu erkeği ise akrabaları ile ya da ailesi ile zaman geçirmek isteyecektir. Bunun yanı sıra ise yengeç burcu erkeği duygusal bir yapıya sahip iken terazi burcu kadını ise duygusallık ikinci plandadır. Çünkü terazi burcu kadını için mantık daha önemlidir.

Terazi burcu kadını ve yengeç erkeği bu ilişkiye girmeden kesinlikle iyi düşünmelidir. Çok farklı karakterlere sahip iki burç olduğu için bu ilişkiyi yürütebilmek için uğraşmanız gerekir ve orta nokta bulma konusun da çok sıkıntı çekebilirsiniz. Yengeç erkeği evde oturmayı severken, terazi kadını mümkün olduğunca dışarı çıkmak ister.

Terazi burcu kadını yeniliklere açıktır sürekli yeni insanlar tanımak yeni deneyimlere sahip olmak isterken, yengeç erkeği yeniliklerin vakit kaybı olduğunu düşünür. Yengeç erkeğinin evcimen yapısı terazi kadınını çıldırtır ve yengeç erkeklerinin çoğu ev hayatlarının eski zamanlarda ki gibi olması gerektiğini düşünür. İlişkinin başlarında yengeç erkeğinin bu yönünü anlamak zordur, başta terazi kadını da sıcak bir yuva ister fakat yengeç evde akrabalarını ağırlamak isterken, terazi kadını arkadaşlarını ağırlamak ister. Yengeç kadını hava elementidir, iletişimci, analitik, entelektüeldir. Yengeç erkeği ise su elementidir, hassas, duygusal ve romantiktir. Yatak ilişkisi uyumu zaman zaman iyidir.

Yengeç erkeği terazi kadınını romantizm ve ilgisi ile şımartır. Terazi kadını için başlar da bu durum harikadır fakat yengeç erkeğinin sahiplenici yapısı bir zaman sonra çileden çıkartır. Her gün hesap sorar, detayları ile gün içinde terazi kadınının neler yaptığını bilmek ister. Bir terazi kadını olarak yengeç erkeğine aşıksanız aşamayacağınız derece de büyük engeller yok. Her şey kadının elinde.

Hayatın asla boşluk kaldırmadığının farkında olan bir kadın ve karşısında da son derece ince düşünen bir adam mı dediniz? Bu kadın ununu elemiş göreceğini görmüş havasındayken öyle bir kayaya rastlamıştır ki bu adam aşkı için sürekli yeni şeyler denemekten çok keyif alıyor! Yani; hiç öyle bizden geçti aşk meşk gibisinden laflar eden bu kadını şaşırtamaz değil. O kadar güzel bir yüreği var ki bu adamın… Tüm vazgeçişlerine tüm yenilmişliklerine kırmızı ışık yakmasını sağlayacak kadının. Belki umut olacak yengeç burcu erkeği, kadına belki yol… Ne derseniz deyin, iyi bir şeyler olacağı kesin! Mesela; bu iyi gelişlerin içinde bol bol seyahat etmek gelebilir. Umut, güzel şey ne olsa. Kadının bitmeyen merakı sadece merak olmaktan çıkması için bu adamı bekliyordu demek ki. Hani herkeste olur ya gitmeye dahası yapmaya hazırsınızdır -düşüncelerinizi harekete geçirmeye- da bir türlü yerinizden kalkamazsınız! Hoş terazi kadını hepsi için bunu söylemek zordur; onların bir çoğu şu güne kadar ne istedilerse oldu! Başarılıdırlar yani onda sıkıntı yok zaten! Bizim mevzu ettiğimiz konu başka. İnce işler, gönül meseleleri bizim söylemek istediğimiz. Ah! İşte iş oraya gelince son derece kariyer sahibi diyebileceğimiz; zeki ve çalışkan bu kadınlar ne yazık ki çuvallayabiliyor! Eh, ne diyelim, aşk olsun! Sağlık da bunların başında tabii.

Nezaketin adresi olan bu adamın kendine has tavırları ve modayı takip etmediği halde son derece iyi görünümlü olmaları, bir erkekte incelik ve bakım arayan bu kadının kalbini derinden sarsacaktır! Ve hiç bir kural tanımayan bu iki kişi yan yana geldiğinde asıl şıklık ve zarafet ne demekmiş tüm insanlığa öğreteceklermiş gibi duruyor! İkisinin de tek istediği azıcık huzur! Bunu beraber oldukları insanda aradıkları da su götürmez bir gerçek! Durum böyle olunca hayatlarında yaptıkları en ender güzel şeyden birinin yan yana durmaları gerektiğine karar vermek olacaktır. Bu kararı aldıktan sonra istemsiz huzur onların oldu demektir! Her durumda ikisinin de kazanacağı bir ilişki çeşidi. Doğru kararlar almalarında yengeç erkeği ve terazi kadını birbirlerinin sürekli destekçisi olabilecekler. Dürüstlüğe son derece önem veren bu iki karakter gerçek bir ilişki yaşayacaklardır! Yalansız, dolansız… Olduklarından daha fazlasını istemezler. Nasılsalar öyle! Fakat zaman zaman sorunlar da yaşayabilirler. Bu sorunların temelinde de erkek olacaktır genelde. Çünkü; bazen bu burcun erkekleri aşırı bencil davranabiliyorlar. Üstelik bunu duygusal, romantik bir adamım adı altında yapabilirler! Buna hiç bir kadının yüreği dayanamazken terazi burcu kadını un ufak olmuş, daralmış da daralmış yüreciği nasıl katlanır? Zaman zaman da entelektüel kaygılardan dolayı kadınını üzebilecek potansiyelde olan bu adamlar lütfen bunu ne kendinize ne de aşık olduğunuz kadına yapın!

Problemlerinizin Üzerine Gitmeyi Deneyin!

Eğer bu tarz tartışmalarınızın üzerini kapatacak olursanız vay halinize! Üstelik her ikiniz de affetmeye kolay kolay sıcak bakmayan tiplersiniz! Nerede,ne zaman gemileri yakacağınız kayıp ve ikiniz için de bu durum hiç de ihtimal haricinde değil. Her an ikinizden birinin çok küçük bir kızgınlığı bu ilişkinin bitmesine zemin hazırlayabilir. Kolay vazgeçecek gibi değilsiniz biliyoruz çok azimlisiniz normalde ama iş duygulara gelince ikiniz de gerektiğinden fazla fevri çıkışlar yapabilirsiniz. Sağ duyunuza sahip çıkın deriz!

Başkaları için sevdiği kadını geri plana atacak olan öte yanınızı mümkün olduğu kadar ötede beride tutun beyler! Tamam onun kararlarına siz de saygılısınız ve o her ne yapmak istiyorsa izin veriyor ve aynen onun da size izin vermesini istiyorsunuz. Anlıyoruz, biz anlıyoruz da işte dedik ya terazi kadınından bahsediyoruz. Paylaşmak nedir öğrenemediler gitti, üstelik sevdiği adamı! ASLA!!! Zaten kıskançlar bir de siz üzerilerine gitmeyin ama! Ne olacak alttan alsanız. İlla çekip gitmeleri mi lazım anlamanız için bu kadınların. Zor kadın olduklarını söylemeyi unutmuşuz. Hay Allah! Aman ne önemi var canım. Bir yengeç erkeği olarak siz de zaten kolay elde edebildiğiniz kadınlardan hep kaçmadınız mı şu güne kadar? Kaçtınız! O zaman bu durumun icabına nasıl bakacağınıza bizsiz karar verin! Zaten biz sizin kadın ruhundan anlayan yapınızın hakkını veren ender rastlananlardan değil miyiz ?

Terazi Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Terazi ve yengeç burçları birçok burçla çok iyi anlaşma kurabilir. Ancak konu ikisinin birlikteliği olduğu zaman yengeç ve terazi burçları için biraz zorluk yaşanabilir. Astroloji kitaplarında bu ikilinin uyumsuz bir çift oluğu öne sürülüyor olsa da arada aşk, sevgi, birliktelik ve bağlılık olduktan sonra terazi ve yengeç burçları birçok engelin üstesinden gelebilir. Birbirlerinden oldukça farklı olan yengeç ve terazi burçları bazen birbirlerine zıt karakterli uyum sağlayabilirler. Terazi burcu ile arkadaşlarıyla birlikte dışarıda gezmek arkadaşlarıyla vakit geçirmek enerjisini tamamen değiştirmeye yetebilir. Bir terazi dışarı çıkıp saatlerce eve gelmek istemediği zamanlar olur fakat bu durumun zıddına yengeç burcu için evden çıkmak ona ölüm gibi gelebilir. Bir tanesi evcimen bir tanesi de dışarı dönük olan bu çift birlikte vakit geçirme konusunda orta yol bulabilirse işte o zaman bu gerçek vaat edebilecek seviyeye ulaşabilir demektir.

Terazi burcu ve yengeç burcu birlikteliği duygusal ve romantik bir ilişki için harika bir karışımdır. Yengeç burcu belirli dönemlerde sevdiklerini biraz fazla sahiplendiğinden bu durumun yarattığı etki bazı burçların korkup kaçmasına neden olabilir. Ama terazi burcunun bundan pek fazla şikayetçi olacağı kanısına varmıyoruz. Bu ikili birbirlerine zıt bir çift olarak görünseler de birbirlerini zıtlıkları ile tamamlayacakları bir çift olacaklar. Terazi burcu yerinde verdiği kararlarla mantık çerçevesinde yengeç burcunun yörüngesini değiştireceğini ve doğru kararlara ulaşmasını sağlayacaktır. Bu durum teraziye nazaran yengeç burcunun hoşuna gidecektir. Yeri geldiğinde yengeç burcunun kararsız kaldığı bazı durumlarda terazi burcundan fikir alacağı ve terazi bundan her ikisinin memnun birer çift olması yolunda yeni adımların ortaya yeni aşklar yeni hayatlar ve yeni mutluluklar çıkaracağını gözlemleyeceksiniz. Ama terazi burcunun ilgisini çekmek için yengeç burcunun bir hayli uğraşması gerekecek ama nitekim sonuç olarak birbirlerine sadık birer çift olacakları aşikar.

Bir diğer önemli noktalardan birisi ise terazi burcunun güzelliğe bir hayli önem vermesidir. Karşısında ki kadın da olsa erkek de olsa bakımlı ve hoş olmasını ister. Terazi burcu bunların yanında da sağlığa da önem vermesi gözden kaçmayan noktalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Terazi burçlarını spor salonlarında sabah koşuların da sıkça görebilirsiniz. Bu durum da yengeç burunun evde oturmayıp bir spor salonuna yazılması gerekiyor. Her iki burç birbirlerine zıt yaşam tarzlarına sahip birer ikili olsa da birbirlerini tamamlamak uğruna kendilerinden ödün vererek birbirlerinin hoşuna giden zevk veren şeyler yapması gerekiyor. Bu ilişkiyi monotonluktan kurtarmak için birlikte sinemaya gidebilirler akşam yemeğini dışarıda yiyebilirler ve farklı şehir gezmelerine katılarak farklı konular hakkında bilgi sahibi olup böylece sürekli konuşacak farklı konulara sahip olabilirler.

Terazi ve Yengeç Aşk Uyumu

Yengeç kadın tam bir evcimendir. Sokaklarda onu iten bir şey varmış gibi genellikle evden çıkmayı asla istemez. Partneri ile ayrı düşeceği tek konu sosyalliktir. İkili sohbetleri ne kadar uyumlu olduklarını kendi gözlemleriyle görecekleri gibi sosyal hayatta da bir o kadar zıt olduklarının farkına varacaklar. Beraber vakit geçirmeye alıştıkları zaman terazi erkeğinin gözü yengeç kadının aşkıyla onu alıp götürecektir uzaklara ve terazi burcunu yengecin bu tavrı teraziyi kendinden edecektir. Uzun ömürlü ve uzun dönemli bir evlilik onların ilişki seviyelerini evlilik noktasına dek taşıyacaktır ve cinsel hayatlarında bir problem olmaksızın uyumlu bir ikili olacaklardır.

Astrolojinin zıt karakterli burçlarından ikisi de terazi ve yengeçtir. Birçok burçla iyi anlaştıkları gibi birbirleri ile didişmek fikir zıtlığına girmek onlar için kaçınılmaz bir problem olduğunu göreceksiniz. Terazi gözü yükseklerde hayata toz pembe bakan pozitif enerji ile dolup taşan bir burç iken aksine yengeç ise kendi içine kapanıklığı negatif bir enerji ile kendi içine kapanıklığı sosyal hayatının da kaçınılmaz büyük problemlere yol açan sorun olarak gözler önüne serilecektir ve bu demek oluyor ki yengeç için üstesinden gelmesi güç olan bir problem olarak öne çıktığını göreceksiniz. Evden çıkmak istemeyen yengeç erkeğini ancak terazi kadınının aşkı monoton hayatını bozmaya ve sosyalleşmeye yöneltebilir. İki burç orta yolu buldukların da ise mükemmel bir aşka sahip olabilirler. Sosyal hayatta anlaşma sağladıkların da ise yatak odası terazi ve yengeç için ilişkinin ödüllendirildiği bir tören gibi kutsaldır.

Terazi ve Yengeç Evlilik Uyumu

Beraber yemek yapmak, film izlemek, seyahat etmek, alışverişe çıkmak tiyatroya gitmek sosyalleşmeyi amaç eden etkinliklere katılmak bu ikiliyi birbirine bağlı kılan sebepler arasında yerini alacaktır ve asla bu iki burç için anlaşmazlıkların problem yaratmayacağı ilişki seviyesine doğru yönelteceği doğru bir gerçek olacaktır. Yengeç burcunun bu olası ihtimallere karşı teraziyi dengelediği zamanları da elbet göreceğiz ama nitekim evcimen olan yengeç burcu elbet bir gün olacak terazi burcu ile aynı fikir aynı görüşlerin üstesinden gelecekler ve evlilik dışında çok iyi arkadaşlıklar dostluklar edineceklerini göreceğiz sadece zaman bıraktığımız bu ilerisi için düşündüğümüz etmenler eninde sonun da kendilerini gözler önüne serecek astroloji kitaplarında birbirlerini zıt gibi görünen ve asla kendi fikirlerini amaç eden burç olmadıklarını göreceksiniz. Demek o ki astroloji kitaplarının etkisine kapılmak yerine terazi erkeği ve yengeç kadını hayatlarını dopdolu ve eğlence içinde birbirlerinden zevk alarak geçirdikleri zaman işte astrolojinin de üstesinden geldiğinin kanısına varacağız ve etkilerini diğer uyumsuz gibi görünen burçlara sıçrayacak ve aşkın, sevginin, mutluluğun önüne hiçbir şeyin geçemeyeceğini anlayacağız elbet bir gün aşk sevgi mutluluğun eksik olmaması dileği ile.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git