Terazi Burcu Kadını ile Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Terazi Burcu Kadını ile Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
16 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 5.070 kez okundu.

Terazi burcu kadınının en bilindik özelliği güzelliğe olan düşkünlüğüdür. Bunun yanında ise maddiyata hiç önem vermeyen ve eğlenceye olan düşkünlüğü ile de bilinir. Daha çok mantığı ile hareket ettiği için çok fazla duygusallıktan yana değildir. Bunun yerine aklını kullanmayı tercih eder. Gerek arkadaşları gerek ise sevgilisi olsun hiç yalnız kalmayı tercih etmez. Yanında birileri olsun ister.

Oğlak burcu erkeği genellikle tamamen içine kapanık bir burç erkeğidir. Bunun yanı sıra hırs ile dolu olan ve beğenilme arzusu ile yanan bir yapısı da bulunur. Beğenilmek ve övülmek çok hoşuna gider. Çok güçlü olan yapısı ile etrafındaki insanları hayran bırakmaya bayılır. Bunun yanı sıra ise heyecan arayışı içinde olması ve maceraperest olan yapısı ile de çelişkili davranabilir. Aslında bu erkeklerin iki yüzü vardır. İlk yüzü herkesin görebildiği ve kendisinin izin verdiği kadar olan kısmıdır. Diğeri ise sadece çok yakınında olanların bildiği yüzüdür. Bu yüzünü herkese göstermediği gibi her yerde de farklı şekilde davranabilir.

Bu iki burcun uyumuna gelince ise orta halli bir uyum görebiliriz. Ne tamamen uzak ne de tamamen yakın demek yanlış olmaz. Biraz çaba ve emek sarf edip bu ilişkiyi yürütebilir ya da uğraşmak istemeyip bitirebilirsiniz. Bu durum genel olarak oğlak burcu erkeği ve terazi burcu kadınında görülebilir. İkili oldukça yakın olabilirler. Fakat bu yakınlık bir yere kadar sorun teşkil etmez. Birbirlerinin hayatlarına ne zaman ki müdahale ederler ise işte o zaman problemler ardı sıra gelecektir. İki burç birbirini eğer ki olduğu gibi kabul eder ise bu uyum tartışmasız ve sorunsuz devam edebilir. Oğlak erkeğinin çalışma aşkından bazen şikayet edebilir bir terazi burcu kadını. Fakat şikayet etmesi bu durumu değiştirmez. Çünkü oğlak burcu çalışmayı çok sever. Bu durumu da kabullenmek ve böyle devam etmek ister iseniz ilişkiniz düzenli bir hal alabilir. Böylelikle konuşarak bazı sorunları da ortadan kaldırabilirsiniz.

Terazi kadını, oğlak burcu erkeğinin hırsına hayrandır ve kendisinde de bu hırs yükselme arzusunun olmasını ister. İki burçta sosyal olaylardan çok fazla hoşlanırlar. Oğlak erkeğine, terazi kadınının şirket davetlerine ya da müşterisi ile yemeğe gitmek için yalvarması gerekmeyecektir.

Terazi burcu kadını, görünüşüne önem verir bu oğlak erkeğinin hoşuna gider. Bakım, makyaj ya da kendisine harcadığı zamandan dolayı oğlak erkeği şikayetçi olmaz. Genelde oğlak erkeği ciddi ve kaygılıdır fakat terazi kadını çok ciddi değildir bu nedenle oğlak erkeği rahat olur. İlişkide ki sorunlar oğlak erkeğinin çok çalışmasından dolayı olacaktır. Geç saatlere kadar çalışması, baş başa vakit geçirmelerine engel olacaktır. Bu nedenle aranızda soğukluk olabilir fakat bu durumun asıl sebebi burçların birbirine farklı açıda olmasıdır. Zaman içerisin de uğraşıp çözmeniz gereken bazı sorunlarınız olacaktır. Bu ilişki şans verdiğiniz sürece uyumlu olacaktır. Sıcak ve mutlu aile kurmak ortak isteğinizdir ve bu ilişki de istediğiniz gerçekleşebilir. Ailenin maddi yönünü oğlak erkeği karşılıyorsa kesinlikle hayal kırıklığına uğramazsınız çünkü iş koliktir ve son derece sorumluluk sahibidir. Terazi kadınına çok iş düşüyor, oğlak erkeğine aşık olduysa biraz daha yapıcı davranmalıdır.

Astroloji haritasına birbirine oldukça yakın olan terazi ve oğlak burçları ilişki anlamında da birbirlerine o denli yakındırlar. Çünkü terazi burcu, oğlak burcunda fazlasıyla olan hırsa hayrandır ve kendisinde de bu hırstan olmasını istemektedir. Ayrıca her iki burcun mensupları da sosyal olaylardan hoşlandıkları için bu iki burç bir araya gelince oldukça eğlenceli maceralar yaşayabilir. Bu tecrübelerde bu iki burcu birbirine bağlayacak şeylerdir.

Aynı şekilde düğün, kokteyl, yemek gibi sosyal davetlere katılmakta her iki burcun da istekli olması ilişkide bu tür durumlarda yalvarma etmenini ortadan kaldıracak ve uyumu sağlayacaktır. Bunlar dışında her iki burçta çevrelerine karşı anlayışlı oldukları için birbirlerinin görüşlerine ve yaptıklarına saygı duyacak ve yeri geldiğinde birbirlerini destekleyeceklerdir ki bu her ilişkide aran bir olgudur. Aynı zamanda terazi burcu kadını oğlak burcu olan erkeğinde sürekli değişerek var olan ciddi ve tasalı halini en iyi şekilde tolere edebilecektir. Peki, “birbirleri için yaratılmışlar” deyimine neredeyse tam olarak uyan bu çiftte hiç sorun yok mu?

Tabi ki her ilişkide olduğu gibi oğlak burcu-terazi burcu eşleşmesinde var olan negatif özelliklerden dolayı sorun yaşanmaktadır. Bu sorunların en sık yaşananı ise oğlak burcu iş aşkı nedeniyle partnerine yeterli zaman ayıramamasından çıkan tartışmalardır. Ayrıca oğlak burcunun aşkı duygudan daha çok mantık çerçevesinde yaşaması da terazi burcunun yoğun duygularına karşılık bulamamasına sebep olacağından ilişkide sarsıntılara neden olabilir. Ancak terazi kadını bu noktada sabırlı olursa kendi duygularından daha fazlasını karşısındakinde bulacaktır.

Aynı zamanda ne kadar yumuşak kalpli olsalar da oğlak burçları mantık çerçevesinde hareket ettiklerinden dolayı genellikle ciddi ve ketumdurlar. Bu özellikleri terazi burcunun istekli ve heyecanlı duygu donanımıyla çatışabilir. Bunlar dışında terazi burçlarının sürekli kendi dediklerinin doğru olduğuna inanması yani halk arasında “çok bilmiş” olarak tabir edilen durumları oğlak burcu erkeği esnek düşünce tarzlarıyla uyuşmadığı ve kendini beğenen kişileri hazzetmedikleri için bir takıp ciddi tartışmalar yaşanabilir. Bunlar dışında her iki burçta güven, dürüstlük gibi erdemli ahlak ilkelerine önem gösterdiklerinden sadakatsizlik gibi ciddi problem yaşamaları güçtür.

Öneriler

  • Terazi burçları ne kadar ayrıntılı düşünseler ve konuşsalar da oğlak burcu erkeğine karşı açık ve net olmalıdırlar.
  • Otorite ve düzene alışık olan oğlak burçları hayatla barışık olan terazi burcu kadını üzerinde baskı oluşturmaktan kaçınmalıdır. Aksi takdirde öfkeli uzaklaşmalar yaşanabilir.
  • Terazi burçları genel olarak toplumun yargılarından çekinmezler ancak buna karşılık oğlak burçları toplumun kendi hakkındaki düşüncelerine fazla önem verdiğinden dolayı çekingendir. Dolayısıyla oğlak burcuna karşı bu konuda daha anlayışlı olmalı ve üzerinden bu çekingenliği almaya çalışmalısınız.
  • Oğlak burcu erkekleri terazi burcu kadınlarının aksine gelenekseldir ve ailesiyle olan bağlarına önem verir. Bu nedenle terazi burcu kadını olarak onun ailesine en az onun verdiği kadar değer vermeli ve isteklerine ve önerilerine kulak vermelisiniz.
  • Her iki burç için de cinsel tatmin önemli olduğu için birbirinize karşı açık olmalısınız.
  • Terazi burcu kadını her ne kadar kendinden emin olsa da arkasında kapı gibi duracak, ihtiyacı olduğunda sığınabilecek bir liman arayışındadır çoğu zaman. Dolayısıyla erkek tarafı ona karşı güven vererek onu koruması altına almalıdır.
  • Her ne kadar her iki tarafta sosyal yaşama önem verse de oğlak erkeği daha çok kendi içlerinde yaşarlarken terazi burçları hayattan zevk almak isterler ve hareketli bir yaşam sürmek hedefleridir. Eğer bu isteklere karşılık vermezseniz bir süre sonra sizden sıkılacaktır. Bu durum da ilişki için pek iyi olmayacağından dolayı kendi kabuğunuzdan çıkmalı ve ona ayak uydurmaya çalışmalısınız.

Terazi Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu

Burçlar dünyasında en hırslı ve ayaklarını yere sağlam basan burçtur oğlak. Bu hırsı yüzünden tam bir işkoliktir. Birçok burç oğlak burcunu bu nedenle anlayamazken terazi burcu anlayabilir. Bu durum oğlak burcu ve terazi burcunun uzlaşıp anlaşacağını gösterir. Terazi burcu oğlak burcunun hırsına, azmine ve mücadeleci tavrına hayrandır. Terazi burcu arkadaş canlısı bir burçtur. Sosyal olarak aktiftir. Arkadaşları ile vakit geçirmeyi ve eğlenmeyi çok sever. Oğlak burcu terazi burcu kadar sosyal alanda kendini gösteren bir burç değildir. Oğlak için sosyal hayattan daha önemli olan bir şey vardır. O da iş hayatıdır. Bir oğlak kendini işine adamak için yaratılmıştır. Aslında oğlakların işkolik olması hayatlarını güvence altına almaktan gelir. Oğlak burcu terazi burcu ile vakit geçirmeyi sever ve ona ayak uydurur. Bu iki burç çok iyi anlaşır. Ancak bir oğlak burcu işini çok önemser, terazi burcuna gereken ilgiyi göstermezse gerçekleri çok iyi görebilen terazi burçları bu durumda oğlak burcundan uzaklaşabilir. Aman siz, siz olun terazi burcuna karşı sevginizi hiç eksiltmeyin.

Oğlak burcu mantık insanıdır. Aşka da mantık çerçevesinde yaklaşır. Ön yargıları yüzünden insanları yanlış anlayabilir bir oğlak. Bir insan onda ilk anda nasıl bir izlenim bırakıyorsa o izlenim kolay kolay değişmez. Bir oğlak sizi sevmişse her zaman sever, sevmemişse sizden her zaman uzak durmaya çalışır. Ama bazen oğlak burçları yanıldığını anlar, İzlenimleri doğru olmayabilir. Hiç sevmediği bir insanla sonra çok iyi arkadaş olabilir. Terazi burcundan ilk görüşte etkilenirse bir oğlak onu yakından tanımak için elinden geleni yapacaktır. Terazi burçları zaten ilgi çeken, sempatik bir burç olduğu için oğlak burcunun ilgisini çekmesi zor olmayacaktır. Oğlak burçları soğuk görünür dışarıdan ama içlerinde uslanmaz bir çocuk vardır. İşte bu çocuğu fark edebilirse bir terazi burcu onunla çok güzel zamanlar geçirir.

Eğer oğlak burcunun dıştan görünen soğuk yüzüne karşı olumsuz düşünceler kurarsa kafasında o zaman bu iki burç arasındaki iletişim kopar. Bir oğlak burcunu tanımak zaman ister. O herkese kendini açmaz. Onu en iyi tanıyan yakın dostlarıdır. Fakat terazi burcu her ortamda kendini belli eder. Her yerde tavırları sıcak ve samimidir. Bu durum ikilinin aralarındaki uyumu zedeleyebilir. Oğlak burcu terazi burcuna kendini ne kadar iyi anlatırsa bu ilişki o kadar uzun sürer. Çünkü oğlak burçları herkes kolay kolay çözemez. Terazi burçlarının oğlak burcunu anlamak için çaba göstermesi gerekir.

Terazi ve Oğlak Aşk Uyumu

Terazi burcu erkeği yalnızlıkta zirve yapmış oğlak kadınına sevgisini verdiğinde dünyanın en çekici erkeği olabilir.Çünkü oğlak kadını sığınacak huzurlu bir limanı terazi erkeğinde bulacaktır. Gürültüden uzak bir ilişki için en ideal çiftlerden birisi olacak bu burç uyumunda sosyal yaşam terazinin hızıyla, cinsel yaşam ise oğlak kadınının tutkusu ile zirveye çıkacak. İki burç içinde ilişkinin en önemli unsuru güven duygusu. İki burç da yalandan nefret ettiği için bu ilişkide dürüstlük çok önemlidir. Yalan söylenilen bir durumda ilişki biter.

Astrolojiye göre pek uyumlu olmayan ama yükselenlerin etkisi ile ideal bir çift olabilecek terazi kadını ile oğlak erkeği birbirini çeken zıt kutuplardır. Sosyalliğe düşkün terazi sürekli gezip eğlenmek isterken oğlak erkeği daha içine kapanık bir hayat tarzını özümser.Kendi dünyasında kaybolan oğlak için terazinin hareketli yaşamı cazip ve çekici gelir. Duygularını yoğun yaşayan terazi aynı yoğunlukta duygulara sahip oğlak ile iyi bir partner olabilir. Toprak grubuna mensup oğlak, hava grubuna mensup terazi ile sosyal hayata adım atmak isteyecektir. Her iki burcunda birbirinden aşk adına öğrenecek çok şeyi vardır. Huzuru ve gerçek sevgiyi birbirlerinde bulabilirler.

Terazi ve Oğlak Evlilik Uyumu

Bir terazi burcu için oğlağın duygusal olması ilk başta hoşunuza gidebilir. Ama oğlak burcu ile bazı görüşlerde ayrılabilirsiniz. Oğlak, maddeye çok düşkündür ve onun materyalistliği bir süre sonra sinirlerinizi alt üst edebilir. Bir terazi burcu oğlak burcu ile evlilik hayatında zorluklar yaşayabilir. Biri işine çok önem verirken diğeri eğlenmeyi çok sever bu durum tartışmalara yol açabilir. Yalnız birbirinize ayak uydurmayı başarabilirseniz çok mutlu bir evlilik sizi bekliyor.

Oğlak burcu, terazi burcunun güzelliğinden çok etkilenir. Zaten terazi burçları güzelliği simgeler. Terazi burçları narin ve duygusaldır. Sevgiye çok önem verir, eğer terazi burcu ile oğlak burcu evlenecekse çok nazik davranman gerekecektir. O da sana bu şekilde bağlı kalacaktır.Her zaman hassas davranmalısın. Terazi burcuna ne kadar çok değer verirsen o değerin karşılığını fazlasıyla alırsın. İki burç da birbirlerine karşı her zaman dürüst, sevgi dolu ve özverili olursa şahane bir evlilik yaşarlar. Oğlak burcu ve terazi burcunun birbirlerini tamamlamak için önce evliliğe başlamadan önce açık açık her şeyi konuşup anlaşmış olmaları gerekir. İki tarafta birbirlerini en iyi şekilde ifade ederlerse bu evlilik çok mutlu geçer.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git