Terazi Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

16.02.2016
Terazi Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Terazi burcu kadınının en bilindik özelliği güzelliğe olan düşkünlüğüdür. Bunun yanında maddiyata hiç önem vermeyen ve eğlenceye olan düşkünlüğü ile de bilinir. Daha çok mantığı ile hareket ettiği için çok fazla duygusallıktan yana değildir. Bunun yerine aklını kullanmayı tercih eder. Gerek arkadaşları gerek ise sevgilisi olsun hiç yalnız kalmayı tercih etmez. Yanında birileri olsun ister.

Oğlak burcu erkeği ise genellikle tamamen içine kapanıktır. Bunun yanı sıra hırs ile dolu olan ve beğenilme arzusu ile yanan bir yapısı da bulunur. Beğenilmek ve övülmek çok hoşuna gider. Çok güçlü olan yapısı ile etrafındaki insanları hayran bırakmaya bayılır. Bunların yanında heyecan arayışı içinde olması ve maceraperest olan yapısı ile de çelişkili davranabilir. Aslında bu erkeklerin iki yüzü vardır. İlk yüzü herkesin görebildiği ve kendisinin izin verdiği kadar olan kısmıdır. Diğeri ise sadece çok yakınında olanların bildiği yüzüdür. Bu yüzünü herkese göstermediği gibi her yerde de farklı şekilde davranabilir.

Bu iki burcun uyumu için ne tamamen uzak ne de tamamen yakın demek yanlış olmaz. Biraz çaba ve emek sarf edip bu ilişkiyi yürütebilir ya da uğraşmak istemeyip bitirebilirsiniz. Bu durum genel olarak oğlak burcu erkeği ve terazi burcu kadınında görülebilir. İkili oldukça yakın olabilirler ve bu yakınlık bir yere kadar sorun teşkil etmez. Birbirlerinin hayatlarına ne zaman ki müdahale ederler ise işte o zaman problemler ardı sıra gelecektir. İki burç birbirini eğer ki olduğu gibi kabul eder ise bu uyum tartışmasız ve sorunsuz devam edebilir.

Terazi Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerinin ilgi odağı olurlar

Astrolojiye göre pek uyumlu olmayan ama yükselenlerin etkisi ile ideal bir çift olabilecek terazi kadını ile oğlak erkeği birbirini çeken zıt kutuplardır. Oğlak burcu mantık insanıdır. Aşka da mantık çerçevesinde yaklaşır. Ön yargıları yüzünden insanları yanlış anlayabilir bir oğlak. Bir insan onda ilk anda nasıl bir izlenim bırakıyorsa o izlenim kolay kolay değişmez.

Terazi burcu kadını, görünüşüne önem verir ki bu oğlak erkeğinin hoşuna gider. Bakım, makyaj yada kendisine harcadığı zamandan dolayı partneri hiçbir zaman şikayetçi olmaz. Genelde oğlak burçları ciddi ve kaygılıdır fakat partneri çok ciddi değildir bu nedenle onun yanında o da rahat olur.

Bir oğlak erkeği sizi sevmişse her zaman sever, sevmemişse sizden her zaman uzak durmaya çalışır. Ama bazen yanılabilir izlenimleri doğru olmayabilir. Hiç sevmediği bir insanla sonra çok iyi arkadaş olabilir. Terazi kadınından ilk görüşte etkilenirse onu yakından tanımak için elinden geleni yapacaktır. Terazi burcunun kadınları zaten ilgi çeken, sempatik kimseler oldukları için onun ilgisini çekmesi zor olmayacaktır.

Oğlak erkekleri soğuk görünür dışarıdan ama içlerinde uslanmaz bir çocuk vardır. İşte bu çocuğu fark edebilirse bir terazi kadını onunla çok güzel zamanlar geçirir.

İlişkideki sorunlar oğlak erkeğinin çok çalışmasından dolayı olacaktır

Geç saatlere kadar çalışması, baş başa vakit geçirmelerine engel olacaktır. Bu nedenle aranızda soğukluk olabilir fakat bu durumun asıl sebebi birbirlerinden farklı karakter yapılarına olmalarıdır. Zaman içerisin de uğraşıp çözmeniz gereken bazı sorunlarınız olacaktır. Bu ilişki şans verdiğiniz sürece uyumlu olacaktır. Sıcak ve mutlu aile kurmak ortak isteğinizdir ve bu ilişkide istediğiniz gerçekleşebilir. Ailenin maddi yönünü oğlak erkeği karşılıyorsa kesinlikle hayal kırıklığına uğramazsınız çünkü işkoliktir ve son derece sorumluluk sahibidir.

Duygusal anlamda birbirlerini tatmin ederler

Terazi kadını yalnızlıkta zirve yapmış oğlak erkeğine sevgisini verdiğinde dünyanın en çekici kadını olabilir. Çünkü oğlak burcu sığınacak huzurlu bir limanı onun yanında bulacaktır. Gürültüden uzak bir ilişki için en ideal çiftlerden birisi olacaklardır. Duygularını yoğun yaşayan terazi aynı yoğunlukta duygulara sahip partneri ile iyi bir çift olabilir. Her iki burcunda birbirinden aşk adına öğrenecek çok şeyi vardır. Huzuru ve gerçek sevgiyi birbirlerinde bulabilirler.

Sosyal hayata bakış açıları farklıdır

Sosyalliğe düşkün terazi sürekli gezip eğlenmek isterken oğlak, daha içine kapanık bir hayat tarzını özümser. Kendi dünyasında kaybolan oğlak erkeği için onun hareketli yaşamı cazip ve çekici gelir. Her ne kadar her iki taraf da bir noktada sosyal yaşama önem verse de oğlak erkeği daha çok kendi içlerinde yaşarlarken partneri ise hayattan zevk almak isterler ve hareketli bir yaşam sürmek hedefleridir. Eğer bu isteklere karşılık vermezseniz bir süre sonra sizden sıkılacaktır. Bu durum da ilişki için pek iyi olmayacağından dolayı kendi kabuğunuzdan çıkmalı ve ona ayak uydurmaya çalışmalısınız.

İlişkileri baskıdan uzak olmalıdır

Terazi kadınları genel olarak toplumun yargılarından çekinmezler ancak partneri toplumun kendi hakkındaki düşüncelerine fazla önem verdiğinden daha çekingendir. Dolayısıyla ona bu konuda daha anlayışlı olunmalı ve üzerinden bu çekingenliği almaya çalışılmalıdır.

Oğlak burcu erkekleri partnerinin aksine gelenekseldir ve ailesiyle olan bağlarına önem verir. Bu nedenle birlikte olduğu kişinin onun ailesine en az onun kadar değer vererek isteklerine ve önerilerine kulak vermesi gerekmektedir. Ancak otorite ve düzene alışık olan oğlak burçlarının bu konularda hayatla barışık olan terazi kadını üzerinde baskı oluşturmaktan kaçınmalıdır. Aksi takdirde ilişkilerinde öfkeli uzaklaşmalar yaşanabilir.

Dürüstlük ve güven önemlidir

Terazi kadınları ne kadar ayrıntılı düşünseler ve konuşsalar da partnerlerine karşı açık ve net olmalıdırlar. Aynı zamanda bu burcun kadınları her zaman kendinden emin olsa da arkasında kapı gibi duracak, ihtiyacı olduğunda sığınabilecek bir liman arayışındadır çoğu zaman. Dolayısıyla erkek tarafı ona karşı güven vererek onu koruması altına almalıdır.

Anlayışlıdırlar

Her ikisi de çevrelerine karşı anlayışlı oldukları için birbirlerinin görüşlerine ve yaptıklarına saygı duyacak ve yeri geldiğinde birbirlerini destekleyeceklerdir ki bu her ilişkide aranan bir olgudur. Aynı zamanda terazi burcu kadını oğlak burcu olan erkeğinde sürekli var olan ciddi ve tasalı hali en iyi şekilde törpüleyecektir.

Eğer oğlak erkeğinin dıştan görünen soğuk yüzüne karşı olumsuz düşünceler kurarsa kafasında o zaman bu iki burç arasındaki iletişim kopar. Bir oğlak burcu erkeğini tanımak zaman ister, o herkese kendini açmaz. Onu en iyi tanıyan yakın dostlarıdır. Fakat terazi kadını her ortamda kendini belli eder, her yerde tavırları sıcak ve samimidir. Bu durum ikilinin aralarındaki uyumu zedeleyebilir. Oğlak erkeği ona kendini ne kadar iyi anlatırsa bu ilişki o kadar uzun sürer. Çünkü onu herkes kolay kolay çözemez, birlikte oldukları kişilerin onları anlamak için çaba göstermesi gerekir.

Zaman zaman mantık ve duygu arasında kalabilirler

Aynı zamanda ne kadar yumuşak kalpli olsalar da oğlak burçları mantık çerçevesinde hareket ettiklerinden genellikle ciddi ve ketumdurlar. Bu özellikleri partnerinin istekli ve heyecanlı duygu donanımıyla çatışabilir. Bunlar dışında bu burcun kadınlarının sürekli kendi dediklerinin doğru olduğuna inanması yani halk arasında “çok bilmiş” olarak tabir edilen durumları erkeğin esnek düşünce tarzlarıyla uyuşmadığı ve kendini beğenen kişileri hazzetmedikleri için bir takıp ciddi tartışmalar yaşanabilir. Bunlar dışında her iki burç da güven, dürüstlük gibi erdemli ahlak ilkelerine önem gösterdiklerinden sadakatsizlik gibi ciddi problem yaşamaları oldukça güçtür.

Oğlak erkeğinin çalışma aşkından bazen şikayet edebilir bir terazi burcu kadını. Fakat şikayet etmesi bu durumu değiştirmez. Çünkü oğlak burcu çalışmayı çok sever. Bu durumu da kabullenmek ve böyle devam etmek ister iseniz ilişkiniz düzenli bir hal alabilir. Böylelikle konuşarak bazı sorunları da ortadan kaldırabilirsiniz.

Ortak hobileri vardır

Her iki burcun mensupları da sosyal olaylardan hoşlandıkları için bu iki burç bir araya gelince oldukça eğlenceli maceralar yaşayabilir. Bu tecrübelerde bu iki burcu birbirine bağlayacak şeylerdir. Aynı şekilde düğün, kokteyl, yemek gibi sosyal davetlere katılmakta her iki burcun da istekli olması ilişkide bu tür durumlarda yalvarma etmenini ortadan kaldıracak ve uyumu sağlayacaktır.

Burçlar dünyasında en hırslı ve ayaklarını yere sağlam basan burçtur oğlak. Bu hırsı yüzünden tam bir işkoliktir. Birçok burç onu bu nedenle anlayamazken partneri onu anlayabilir. Bu durum uzlaşıp anlaşacaklarını gösterir. Zaten terazi kadını onun hırsına, azmine ve mücadeleci tavrına hayrandır. O, daha arkadaş canlısı bir kimsedir ve sosyal olarak daha aktiftir. Arkadaşları ile vakit geçirmeyi ve eğlenmeyi çok sever. Oğlak erkeği ise onun kadar sosyal alanda kendini gösteren bir burç değildir. Onun için sosyal hayattan daha önemli olan bir şey vardır, o da iş hayatıdır. Bir oğlak kendini işine adamak için yaratılmıştır ki aslında işkolik olması hayatlarını güvence altına almak istemelerinden gelir.

Oğlak burcu terazi burcu ile vakit geçirmeyi sever ve ona ayak uydurur. Bu iki burç çok iyi anlaşır. Ancak bir oğlak erkeği işini çok önemser ve ona gereken ilgiyi göstermezse gerçekleri çok iyi görebilen partneri, bu durumda ondan uzaklaşabilir. Aman siz, siz olun terazi burcuna karşı sevginizi hiç eksiltmeyin.

Terazi Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Astroloji haritasına birbirine oldukça yakın olan terazi ve oğlak burçları ilişki anlamında da birbirlerine o denli yakındırlar. Çünkü terazi burcu, oğlak burcunda fazlasıyla olan hırsa hayrandır ve kendisinde de bu hırstan olmasını istemektedir.

Hayata bakış açıları farklıdır

Bir terazi burcu için oğlağın duygusal olması ilk başta hoşuna gidebilir ancak onunla bazı görüşlerde ayrılabilirler. Oğlak erkeği maddiyata çok düşkündür ve onun materyalistliği bir süre sonra sinirleri alt üst edebilir. Bir terazi kadını onunla evlilik hayatında zorluklar yaşayabilir. Biri işine çok önem verirken diğeri eğlenmeyi çok sever bu durum tartışmalara yol açabilir. Yalnız birbirlerine ayak uydurmayı başarabilirlerse çok mutlu bir evlilik onları beklemektedir.

Güzelliğe ve duygulara önem verirler

Oğlak burcu, terazi burcunun güzelliğinden çok etkilenir ki zaten o da güzelliği simgeler. Terazi kadını narin ve duygusaldır. Sevgiye çok önem verir, eğer evleneceklerse birbirlerine çok nazik davranması gerekecektir. Oğlak erkeği her zaman hassas davranmalıdır. Eşine ne kadar çok değer verirse o da bu değerin karşılığını fazlasıyla alır.

Güven son derece önemlidir

İki burç için de ilişkinin en önemli unsuru güven duygusudur. İki burç da yalandan nefret ettiği için bu ilişkide dürüstlük çok önemlidir. Yalan söylenilen bir durumda ilişki biter.

İki burç da birbirlerine karşı her zaman dürüst, sevgi dolu ve özverili olursa şahane bir evlilik hayatı yaşarlar. Birbirlerini tamamlamak için önce evliliğe başlamadan önce açık açık her şeyi konuşup anlaşmış olmaları gerekir. İki taraf da birbirlerini en iyi şekilde ifade ederlerse ilişkileri ve evlilikleri çok mutlu geçer.

Sorunlar yaşarlar ancak üstesinden gelirler

Tabi ki her ilişkide olduğu gibi oğlak burcu ile terazi burcu eşleşmesinde var olan negatif özelliklerden dolayı sorun yaşanmaktadır. Bu sorunların en sık yaşananı ise oğlak erkeğinin iş aşkı nedeniyle eşine yeterli zaman ayıramamasından çıkan tartışmalardır. Ayrıca aşkı duygudan daha çok mantık çerçevesinde yaşaması da partnerinin yoğun duygularına karşılık bulamamasına sebep olacağından ilişkide sarsıntılara neden olabilir. Ancak terazi burcu kadını bu noktada sabırlı olursa kendi duygularından daha fazlasını karşısındakinde bulacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.