Boğa Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu

Boğa Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu
17 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 12.555 kez okundu.

İki burçta benzer istekleri olan, birbirine uyumlu, birbirlerini çok iyi tamamlayan toprak grubu burçlarıdır. Bu yüzden eğer gerçek bir ilişki yaşamak isterseniz, birbiriniz için bazı özverilerde bulunursanız, bu ilişki mükemmel olacaktır. Üretkenlik, çalışkanlık, maddi birikimler yapabilmek iki burcun da temel özelliklerindendir. Birlikte çalışkan ve üretken bir yaşam sürebilirsiniz. Kültürel ve sosyal aktivitelere bol zamanınız olur. Ya da iki burç da evcimen yapıda olduğu için “evim evim güzel evim” tarzında bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Uyum ve huzur sizin ilişkinizde kendiliğinden var olan bir şeydir.

Başak burcu erkeğinin endişeli ve tedirgin yapısına, boğa burcunun sakin tavırları çok iyi gelir. Birbirinizi dengelersiniz. İki burcun da ayakları yere sağlam basar en önemlisi ikisi de hayalci değil gerçekçi düşünürler, huzur aradığından birbirine sadık, güzel bir ilişki kurabilirler. Başak burcunun keskin ve pratik zekasına, mantığına, yeteneklerine boğa burcu kadının kararlılığı, sabrı ve azmi eklendiği zaman hayatın gerçeklikleriyle kolayca baş edebilirler.

İki burçta ayrıntılara ve mükemmeliyete önem verir,lüks ve şatafat tutkusu ikisinde de oldukça yüksek düzeydedir.Ayakları yere güvenle ve sağlam basan bu çiftin, duygusal ilişkilerine verdikleri önem kadar maddiyata verdikleri önem de çok fazladır. Somut bir amaç için ortak hareket etmek, başarı için çabalamak ve mantıkla hareket etmek söz konusu olduğunda birbirlerine sıkıca kenetlenirler. Bu da çalışmayı seven başak erkeğinin ve sağduyulu düşünen boğa kadınının arasındaki maneviyatı daha da sağlamlaştırır.

İkisi de bedeni ve ruhu sembolize eden toprak elementi burçlarından olduğu için fiziksel olarak kolay etkilenen ve ihtiraslı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle uyumlu, aktif ve tatmin edici bir cinsel hayatınız olacaktır. Başak erkeğinin yeni fikirleri ve boğa kadının sabırlı tavırları ile bütün fantezileriniz ve hayalleriniz gerçek olacaktır. İki burçta birbiri yanında huzurlu ve mutlu olacaktır.

İkilinin resmen bir rüya gibi ilişkisi olur. Bir başak erkeğine ilgi duyuyorsanız, sakın bırakmayın ve sıkıca sarılın. İki burcunda istekleri aynıdır ve iki burçta topraktır. Beraber üretken, çalışkan bir hayatınız, yeterli birikiminiz ve sosyal faaliyetlere ayıracak zamanınız olur. Başak erkeği endişeli yapıya sahiptir, boğa kadını ise sakin ve teskin edici yapıya sahiptir. Başak burcu erkeği fazla sorumluluk sahibidir, bu durum da onu çok endişeli yapar. Aldığı bir işi zamanında yetiştirememekten çok korkar.

Boğa burcu kadını da başak erkeği gibi sözüne sadıktır fakat bu durumdan pek endişe duymaz. Başak erkeğinin endişeli tavırları boğa kadınının hoşuna gider ve yardımcı olmaya çalışır. İkisi de gerçekçi yapıya sahiptir, ayakları yere sağlar basar ve genelde bir çok konu da aynı fikirdedirler. Huzurlu olmak isteyen boğa kadını, başak erkeğiyle oldukça huzurludur. Aradığınız güveni ve sadakati birbiriniz de bulursunuz. Başak erkeği keskin zekaya sahiptir, mantığı sürekli devrededir ve hemen harekete geçebilir.

Başak iyi bir iletişimci ve iyi bir öğreticidir, düzenli ve son derece dakiktir. Boğa kadınının sorunlarına hemen çözüm getirir. Son derece akıcı konuşma yeteneğine sahip ve yeni fikirlerle doludur başak erkeği. Boğa kadını yatakta çok kabiliyetlidir ve tüm fantezilerini başak erkeğiyle gerçekleştire bilirler. Başak erkeği başta çekingen olsa da boğa kadınının çekiciliğiyle açılır. Yıldızlarınız çok uyumlu ve zaman içerisin de bir bakışta birbirinizi anlayabilirsiniz.

Boğa Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Başak burcu ile boğa burcu son derece uyumlu bir ikilidir. Burçlar alemi içinde başak burcu ile boğa burcunun en uyumlu ikililerden biri olmasının çok somut nedenleri vardır. Hem başak burcunun ve boğa burcunun aynı burç grubundan olmaları, hem de her iki burcun insanının benzer karakterlerde olmaları ve birbirlerini tamamlamaları bu uyumu sağlamaktadır. İkisininde ortak özellikleri ve birbirlerini anlama kapasiteleri vardır. Bu açıdan öncelikle iki iyi arkadaş, iyi mesai arkadaşı olmasının yanında iyi bir evlilikte yürütürler. Başak erkeği içe dönük boğa kadını ise özgüveni yüksek, karizmatik görüntüsünün altında biraz utangaç olan başak erkeği ilk adımı atmak asla istemez. Bunun altında reddedilme korkusu ağır basar. İkilinin genel özelliklerinden yola çıkarak ilk evre olan genel uyumları hakkında bazı detaylara aşağıda yer verdik. Ardından aşk, cinsellik, evlilik ve iş ortamındaki yönleriyle inceleyelim.

Güzel ve Mantıklı

Boğa kadını güzelliği, giyimi, tavrı, tarzı, duruşu ile dikkat çeker. Bulunduğu ortamda fark yaratan az konuşup, çok dinleyen, çevresini gözlemleyen, seçici ve oldukça zor biridir. Sık eleyip ince dokuyan temkinli, romantizmden uzak, mantık abidesi başak erkeği de ondan kolay biri değil. Bu iki karakter bir araya gelirse ne olur? Muhteşem bir aşk ortaya çıkar.

İki Toprak Grubu

Her iki burçta toprak grubunun birer elemanıdır. Güçlerini dünyadan alırlar. Bu ikili burçlar içinde uyumlu çiftler arasında gösterilir. Birbirleri için yaratılmış denmese de ortak noktada birleşen yanları ilişkide etkili olur. Aşk başa gelince mantık tatile gidermiş sözü bu ikili için geçerli olmasa da aşk için öncelikleri sadakat, güven ve huzurlu ev ortamıdır.

Üretken ve Çalışkan

İki burçta önceliklerinden taviz vermeyen yapılarının yanında, mükemmeliyetçi, üretken, çalışkan, maddi değerlere verilen önem, kültürel ve sosyal hayatları açısından bakıldığında yaşamdaki temel yapı taşlarında birleşen burçlardır. Sorumluluk sahibi boğa kadını, sabırlı yapısı ile başak erkeğine özverili davranıp onu anlamaya çalışacaktır. Bu ikili için ev hayatı vazgeçilmez bir unsur olup, huzuru orada bulacakları kesin. Evleri kutsal mabetleridir.

Venüsyen Boğa Merküryen Başak

Boğa kadını, duygusal, sabit, sadık, sahiplenen ve inatçı bir yapıya sahiptir. Başak erkeği, değişken, düşünsel ve üretken yapıya sahiptir. İki burç için bir yastıkta bir ömür yaşayabilecek kadar uyumlu bir evlilik ihtimali yüksektir.

Boğa kadının sabit güven veren sorumlu yapısı ile başak erkeğinin dikkatini çekmeyi becerecektir. Mantıksal olarak yaklaşan başak erkeği, boğanın duygusal yönüne hitap etmekte biraz zorlanabilir. Başak erkeğinin ise eleştirel yaklaşımı boğa kadınını sinirlendirmeye yetecektir. Bu konuda boğa kadını, biraz alttan alıp isteklerine dikkat ederse, aralarında kolay kolay bir sorun yaşanmaz.

İlişkinin ilk zamanları ya başlar ya biter. Sorunlar ilk ilişki başladığında aşılırsa bir daha ayrılma ihtimali olmayan bir çifttir. Başak erkeği ile anlaşmak oldukça kolaydır. Onun kadınından beklediği sadakat güven ve sorumluluktur. Eğer bu konuda gereken özveriyi görürse, hizmet etmekten keyif alır, çok iyi bir aile babası olacaktır. Boğa kadını içinde sorumluluk önemli bir kriterdir. Duygusal yönünü doyura bilirse erkeğini mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır.

Görüntüye Önem Verir

Kadınsı ama hafif değil, bakımlı ama abartı değil. Dikkat çekici ve güzel olması kadar doğallığını ön planda tutarak abartıdan uzak bakımlı kadınlar dikkatini çeker. Modaya uygun şık giyinen, saç kıyafet ve makyajı ile uyumlu abartıdan uzak basit ama mükemmel bir görünüm ister.

Güvenmek İsterler

Her iki burç içinde güven önemli bir kriterdir. Bu nedenle temkinli yaklaşırlar, fakat iki burçta kendilerini kolaylıkla ifade etmekte zorluk çekmezler.

Dakiktir

Söze önem verir, düzenli ve tertiplidir, iyi yapılmış eleştirilerle desteklenmek ister. Lüks bir yerde yemek yerine güzel yapılmış ev yemeğini tercih eder.

Temkinli Yaklaşım 

İkili birbiriyle anlaşmakta zorlanmaz. Hatta başak erkeğinin keskin ve pratik zekası, yetenekli yapısı ve mantıksal yaklaşımı, boğa kadının sabrı, inatçı azmi, kararlı tavrı birleştiğinde ikisini kimse tutamaz. Tanışma, buluşma, anlaşma bu evrede yaşanılır. Eğer birbirleri ile uyum yakaladıklarına daha ileriye gitmekte sakınca görmediklerine karar verirlerse ikinci evreye geçerler. Çünkü temkinli başak erkeğinin değişken olduğu kadar temkinli yapısı ile kendisi için en uygun kadını arar. Boğa kadını içinde hayatı birlikte paylaşacağı ve bir ömür sürmesini istediği sadık, güvenilir ve iyi bir hayat süreceği erkeği bulmak önemlidir.

Boğa ve Başak Güven Uyumu

Başak erkeğinin ilişkiye başlama konusunda bile kararsızlığı bilinen bir şeydir. Günü birlik gel git ilişkiler yaşamak istemez. Biri ile ilişkiye girecekse o ciddi uzun soluklu ve evlilik niyeti ile. Amacı tanışıp günü birlik ilişkiler yaşayım tarzı düşüncelerle olmaz. Bu kadar dürüst ve gelenekselci dürüst erkek profili çizen biri için istediği gibi biri ile birlikte olmayacaksa bekar kalmayı tercih eder. Mantığına uymayan kişi ile görüşmek istemez.

Duygusal açlığını saklamak için uğraş veren ve aşırı duygusal davranışları beğenmeyen yapısı ile iş, arkadaş ve evlilikte de önceliği güvendir. Güven duygusunu hissetmediği zaman seviyesini korur ve iletişim kurmaz. Temkinli bir yapısı olan başak erkeği, ilk tanıdığı herkese karşı aynı tavrı takınır. Boğa kadını içinde güven ve sadakat önemli bir değerdir. O yüzden seviyeli ve otoriter bir görünümü vardır. Onun için güven zor olur fakat güvendiğinde de kolay kolay bırakmaz sahiplenir.

Güvenmek İster

Güvensiz başak erkeği ilk başlarda oldukça temkinlidir. Endişeli ve tedirgin yapısı ile duygularını ifade etmekten kaçınır. Ona net olmak ve kendini ifade ederken abartıya kaçmadan, kim olduğunuzu, ne istediğinizi, ne beklediğinizi, güçlü yönleriniz kadar zayıf yönlerinizi de ifade etmekten kaçınmayın. Aşırıya kaçarak pembe panjurlu ev, beyaz atlı prens misali fazla yükseklere çıkmadan aşırı taleplerde bulunmamalı. Onun için derinliği olan istikrarlı bir kadın olmalı. Omuzunda ağlayıp zırlayacak bir kadın istemez. Güçlü kendi gibi analitik olan, din, politika, felsefe, güncel olaylar hakkında konuşup sohbet etmek ister. Güven konusunda aynı fikre sahip olan burçlar, fazla uğraş vermek zorunda kalmazlar.

Boğa ve Başak Aşk Uyumu

Uyumları ile etkilenen ikili ikinci evreye geçmeyi başarırlar. Önemli olan zaten bu ilk evreyi geçirmek. Her iki burçta kendilerinden ve ne istediklerinden emin bir şekilde aşk hayatlarına devam ederler.

İkilinin aşk hayatlarındaki en büyük sorun romantizmde yaşanan eksiklik olacaktır. Boğa kadını mum ışığında yemek yemek, hediyeler almak ve sürprizlerle mutlu edilmek, kaliteli mekanlar ve lükse olan düşkün yapısı vardır. Bu yönü duygusal olmayan başak erkeğinin zorlanacağı bir durum. Bu konuda boğa kadını biraz anlayışlı olup, isteklerinde ve beklentilerinde kendini biraz kısıtlaması gerekir.

Güzelliğe Önem Verirler

Boğa burçlu insanlar, yıldızları olan Venüs’ün son derece etkisi altındadırlar. Bu nedenle güzelliklere çok düşkündürler. Boğa burçlu insanlar için güzel olan ve estetik değeri taşıyan her şeyin kıymeti vardır. Güzel sanatlar ile son derece yakından ilgililerdir. Aşık olacakları kişinin de güzel ve özenli olmasına çok dikkat ederler. Başak burçlu insanlar için de güzelliğin yeri büyüktür. Özellikle maneviyatın getirdiği güzelliğe çok düşkündürler. Yani her zaman iyi ve güzel hisler içinde olmak isterler. Hayatlarında sorun olmasını veya olayların sürekli kötüye gitmesini istemezler. Aşık olacakları kişinin iyi yürekli kişiler olmasına dikkat ederler.

Hayatın Güzelliklerini Yakalarlar

Bu yönden bakınca da boğa burcu ve başak burcu insanlarının birbirlerini tamamlayacakları aşikardır. Çünkü boğalar da başaklar da aşktan ve hayattan neredeyse aynı şeyleri beklerler. Boğa burcunu ve başak burcunu burçlar alemi içinde en uyumlu çiftlerden biri olmasının en büyük nedeni birbirini her anlamda tamamlayan bir çift olmasıdır. Her iki tarafın da sorun sevmeyen ve sorun çıkarmaya yönelik olmayan; hayatın güzelliklerini yakalamaya çalışan kişilikleri sayesinde son derece uyumlu bir birliktelik sağlanacaktır. Boğa burcu ve başak burcunun yaşayacakları aşk, uzun yıllar devam edebilecek bir sağlamlıktadır.

İletişimde İyidirler

Konuşarak anlaşmayı becerebilen insanlardır. Yeter ki boğanın damarına basılmasın. Boğa oldukça sinirli yapısı ile kırıcı olabilir. Burada dengeleri korumak için biraz hassasiyet göstermek ve geri adım atmamak gerekir. Boğa için geri adım atmak inatçı yapısına aykırı bir davranış olsa da ilişkide bir ömür beklentisi onda acaba? sorusunu sordurabilir. Gülü seven dikenine katlanır her ilişkide olduğu gibi sorunlar bu ilişkide de olacak. Ama kazanan aşk olacak diye umuyorum.

Kimse Mükemmel Değildir

Genel olarak artıları ve eksileri ile bakıldığında kimse mükemmel değil sözünü hak eden bir ilişki. Evet onlarda mükemmel değil ama birbirlerini taşıyabilecek, istedikleri hayatı yaşayabilecek özelliklere sahipler. Birbirleri ile olan iletişimleri başak erkeğinin konuşma kabiliyeti, ikna kabiliyeti ile birleştiğinde kadınını ikna etmesi zor olmayacaktır.

Sadakat Öncelikli Değer

Huzurlu bir yaşam istekleri aralarındaki bu sorunları uzatmadan halletmelerine neden olacaktır. Onlar için sadakat, güven ve huzur aile olmalarında etkili değerlerdir. Sadakati ve sorumluluğu kadar mükemmel bir eş olmak için elinden gelen her türlü fedakarlığı ve hoşgörüyü gösteren kadınına karşı, başak erkeği de elinden geleni yaparak mutlu olmak için elinden geleni yapacaktır. Bu özverili hareketlerde ilişkiye hak ettiği mutluluğu verecektir.

Güzelliğe, güzel olan şeylere bir sanatçı edası ile yaklaşan boğalar, aynı özelliklere sahip bir eş ister, çünkü değer verdiği şeylerin anlaşılır olmasını isterler. Başak erkeği de ondan farklı değildir. Hatta manevi güzelliklere ulaşma isteği içindedir.

İlişkiyi Tepkileri Belirler

İkinci evrede aşılması gereken iyi yönlerinden çok kötü yönleridir. Bu konuda boğa, başak erkeğinin iç dünyasında nasıl iyi biri olduğunu sıcak kalbini görebilirse, başak erkeği de boğanın dediğim dedikliğinden ziyade özgürlüğüne müdahale edilmesine karşı gösterdiği tepkiyi aslında kişiliğine bir saldırı gibi algıladığını anlaması ve herhangi bir tartışmaya girmeden onu yönetmek yerine anlamaya çalışırsa ikinci evrede tamamlanmış olur.

Gitmek Kalmaktan Daha Zor

Çiftimiz ilişkide doğru zamanın geldiğini hissetmeleri gerekir. Onlar için önemli olan uzun vadede bir ilişki yaşamak ve bu ilişkiyi en iyi şekilde yaşamaktır. O yüzden de ilişkide acele edip ani kararlar vermezler. Birbirleri ile uyum kadar birbirlerini tamamlayan yönlerini de görmeleri onlarda bağlayıcı etki eder. Bu kadar yol aldıktan sonra her iki burç içinde gitmek zor olacaktır. İlişkinin doğruluğuna inanmaları halinde bazı sorunları ufak tefek incinmeleri görmezden gelip, fazla uzatmadan halledebilirler. Mükemmeliyetçi yapısı ve kendini bile eleştiren yapısı ile ilişkisinde ters giden şeyleri masaya yatırıp, hatalarından dersler çıkaran başak erkeği, inandığı ilişki için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapar. Çünkü onun için kalmaktan daha zordur gitmek. Boğada tutkulu ve sahiplenici yapısı ile gitmekte zorlanır. Gitmenin daha zor olduğuna karar verdikleri için, bundan sonra birbirlerinin değerini bilerek hareket ederler.

Neden Ayrılır?

Başak erkeği için onun hayalini, kurduğu mükemmel eşini bulmaktır. Düşünceli ve duygusal bir görünüme sahiptir. Ayrıldıktan sonra da aynı çizgisini korur. Genellikle çok seçici ve mükemmeliyetçidir. Dağınık ve düzensiz bir evde yaşamaktansa ayrı kalmayı ve bekarlığa devam etmeyi ister. Boğa kadını içinde güven ve sadakat kırmızı çizgisidir. Eğer güveninde bir sarsılma hissederse asla affetmez.

Başak ile boğa arasında sadakat konusunda bir sorunun yaşanma ihtimali oldukça düşüktür. Fakat boğanın inatçı ve dediğim dedik tavırlarına, lükse olan düşkünlüğüne, başak erkeğinin verdiği tepkiler ve eleştirileri ile onurunun kırılması ile sorunlar yaşayabilir. Bu sorunlara karşı ortak bir yol bulamazlarsa başak soğuk ve ilgisiz tavırlar içine girebilir. Boğa kadını eğer başak erkeğini ikna etmezse hayatına girdiği gibi gidecektir.

Ayrılık Sinyalleri Yanıyorsa!

İşler yolunda gitmediğinde hataları ve nedenlerini görmek için analiz yapar. Endişelenir, kendi eksiklerini ve onun düşünceleri ile yaklaşımını gözden geçirir. İlişkiyi yürütmek için yapması gerekenleri yaptığından emin olmak ister. Ders çıkartıp bir daha yapmayacağından emin olmak ister. Kararının doğru olduğunu bilmek ister.

Barışma Şansları Var mı?

İlişkilerinde yanlış giden bir şeyler var ve başak kendine göre analiz etti ve aldığı kararı, boğa kadınına söyler. İlişkinin düzelmesi için bir şansları olduğunu ifade etmek ister gibidir. Fakat alacağı cevap ile verdiği kararı tekrar sorgular ve net kararını verir. Verdiği karardan emin olduğunda da ağlama, zırlama çekmek istemez ve kadından uzaklaşıp gider. Boğa tutkulu ve verdiği kararlarından geri adım atmak istemediği için kolay kolay ayrılmak istemeyecek, elinden geleni yapacaktır. Fakat başak erkeği bu ilişkiye inanmalı ve bir daha aynı hataların yapılmayacağından emin olması durumunda barışmaları ve yollarına aynı hatalardan ders alarak devam ederler.

Boğa ve Başak Evlilik Uyumu

Hayatın akışında belirleyici bir faktör olan evlilik herkes için önemli bir gelişmedir. Evlilik kararı vermekten daha zor olan evliliği sürdürmektir. Bunun için hayatınıza girin kişiyi daha yakından tanımak, onunla hayatınızı sürdürmenin nasıl bir şey olacağını bilmek istersiniz. Bunun için burç uyumluluk durumunuza bakmak onu daha yakından tanımak, nasıl davranmanız gerektiğine dair fikir sahibi olmak için bu etkili bir yol olabilir.

Aceleci davranmasalar bile akıllarında tek gecelik ilişki yaşama isteği yoktur. Her ikisininde niyetleri evliliktir. Bu niyetle de hareket ederken kendiler için en doğru kişi olup olmadığına karar vermek için ağırdan alırlar. Boğa burcunun kararlı ve tutarlı davranışları, endişeli ve kaygılı başak erkeği üzerinde etkili olur. Onu yatıştırmak ve başağın kuralcı ve ilişkisini bile adım adım ilerlemesi boğa için sorun teşkil etmeyecektir. İkili dost olarak başlasa bile bu dostluğun sonu evlilikle bitmesi kuvvetle muhtemel olacaktır. Gelelim ikilinin ilişkilerini evlilikle noktalamaları ve evlilik hayatlarında nasıl bir uyum içinde olacaklarına.

İkilinin ikinci evrede yaşadıkları ilişki onların hatalarını, kaygılarını, beklentilerini, kişiliklerini ortaya koydukları süreçtir. Aşk evresi en zorlu ve sancılı oldukları dönemdir. Çünkü başak erkeği inanmadığı yola girmek istemez. Kırmızı çizgileri vardır, ihaneti ve onur kırıcı davranışları, sadakat ve bütünlük konusunda ne olursa olsun affetmez. Boğa içinde kırmızı çizgisi ihanet ve özgürlüğüne müdahale edilmesidir. Her ikisi de bu sorunlarla baş etmeyi becerdiklerinde  beklenen soru da gelir “iyi günde, kötü günde, sağlıkta, hastalıkta, benimle hayatının kalanını paylaşırmısın?” üçüncü süreç ise böylelikle başlar.

Boğa ile başak erkeğinin evliliği sağlam temellere oturmuş olarak başlar. Çünkü başak erkeği doğru ve ömür boyu sürdüreceği bir eş bulmadıktan sonra, evlenmektense bekar kalmayı yeğler. Eğer evlenmeye karar verdilerse ikili için birlikte yaşlanacakları bir eş ve birlikte paylaşıp yaşayacakları bir ev ile tamamen bir aile olmayı seçmişlerdir.

Duygularını göstermekte zorlanan başak erkeği, aşkın etkisi ile kadınının mutluluğu için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışır. Aslında iç dünyasında son derece nazik kibar ve iyi kalpli bir erkektir. Bunu dışa vurması zor olsa da sevgi ve bunu hak etmek onun için önemlidir. Boğa kadını içinde mutlu insan mutlu eder felsefesi ile hareket eder. Ve mutluluk, huzur evlerinden eksik olmaz.

Ev ve Dekorasyon Ondan Sorulur

Boğa burcundaki kişiler hem Venüs yıldızının etkisinde olduklarından hem de toprak grubunun burcu olduklarından ev dekoruna son derece önem veren kişilerdir. Hatta tüm burçlar içinde ev dekoruna en fazla önem veren burç olduğu söylenir. Bu nedenle boğa kadını da boğa erkeği de evlerinin rahat ve şık olması için para harcamaktan asla çekinmezler.

Başak burcundaki kişiler ise hem ev ortamlarının hem de iş ortamlarının rahat olması kadar düzenli olmasına da çok önem verirler. Disiplini ve düzeni temsil eden Merkür yıldızının etkisinde oldukları için, evlerinin temiz ve kullanışlı olması için ellerinden geleni yaparlar. Yaşama alanları başak burcundaki kişiler için de son derece önemli olduğundan, bu burcun insanları da evleri için para harcamaktan çekinmezler.

Her iki burcun da insanı bu yönleriyle benzerlik gösterdiği için, beraber yaşayacakları eve masraf yapmaktan kaçınmazlar. Ortak paralarını, ortak zevkleri için harcayacak bu çiftin evleri hem şık hem de rahat ve de temiz olacaktır. Uyumun simgesi olan bu çift evlilik aşamasında sorun yaşamayacakları gibi evlilikleri de sağlam temellere dayanacaktır ve uzun yıllar devam edecektir. Bunun yanı sıra bu çift hayatın güzelliklerini doyasıya yaşamak için dünyaya geldikleri için, birbirlerinde aradıklarını bulacaklardır. Beraber tatil yapmaktan, beraber farklı lezzetleri tatmaktan, beraber konsere gitmekten, film veya tiyatro izlemekten, sergileri gezmekten son derece haz alacaklardır. Aslında ilişkileri sıkı bir arkadaşlık da barındıran bu çiftin evliliği çok doğru bir karar olacaktır.

Ev Yemeği İsterler

Ev hayatını seven çift birlikte kahve içip sohbet etmekten, birlikte eğlenceli zaman geçirmekten keyif alırlar. Sosyal açıdan enerjileri yüksek, gezmekten eğlenmekten hoşlanırlar. Hatta ilişkileri monotonluk göstermeye başladığında sıkılır ve değişiklik isterler. Başak erkeği, ev yemeklerine düşkün olmaları kadar damak zevkleri de gelişmiştir. Sağlıklarına özen gösterirler. Ne  yediklerine de dikkat ederler. Boğa kadını için ev hayatında geçirilen anlar kıymetlidir. Eşi için lezzetli yemekler yapmaktan büyük keyif alır.

Aralarındaki uyumu yakalayan ve birbirleri ile anlaşmanın yolunu öğrenen ve tüm kusurlarını ortaya dökerek evlilik kararı veren çift, evliliklerinde de zaman zaman sorun yaşasalar da bunu akılcı bir şekilde çözmeyi başarırlar. Birlikteliklerinin ömür boyu sürmesi için ellerinden geleni yaparlar. Birlikte zaman geçirmekten oldukça fazla keyif alırlar. Eğlence zevkleri aynı olsa da eğlenme sebepleri farklılık gösterebilir. Golf yapmak, uzun yürüyüşler yaparak tabiatla iç içe olmak, tenis oynamak, hobi bahçesi düzenlemek, diktikleri sebzeleri görmek ve onlarla beslenmek en çok hoşlarına giden etkinliklerdendir. Toprak insanı olmak ve toprakla ilgilenerek enerjilerini atmak doğalarından gelir.

Şanslı Çocuklar 

İyi bir eş olduğu kadar iyi bir annedir de. Eh başak erkeği de ondan aşağı kalmaz. İyi bir eş iyi bir ebeveyn olmaları sevgi ile şanslı çocuklar yetiştirmelerine sebep olacaktır.

Sonuç olarak ikisi de toprak grubu, birbirlerini çekerler. Sadakat ve güven beklentileri samimi içten ve enerjik oluşları yaşam tarzları, hayattan beklentileri birbiri ile benzerlik gösterdiği için ilişki uyumunu baştan yakalamış olurlar. Bu durumu kendi lehlerine çevirerek rüya gibi bir ilişki yaşarlar. Dünyaya getirdikleri çocuklarda bu aşkın en değerli hediyesi olur.

Nasıl Ebeveylerdir?

Boğa burcunun karakteristik özellikleri ve yönetilmesine etki eden işaretler onun iyi bir anne olmasına neden olur. Son derece şefkatli ve ilgili ve başarılı bir annedir. Kuralcı sorumluluklarını bilen bir anne olması, başak erkeğinin de takdirini kazandırır. Gelenekselci başak erkeği de iyi ve ilgili bir baba olmasına rağmen, biraz disiplinli davranmaktadır. Ara sıra bu yönü yüzünden boğa kadını ile tartıştıkları da olur. Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine….

Evlilikte Ortak Faaliyetleri

Boğa, ev kuşu olarak görünebilir. İtici bir güç olmadıkça tembelliği üstündedir. Güzel bir restorana gidip yemek dışında evden çıkmak istemez. Bu durum başak için sıkılmaya başladığı ve bardağı dolduğu anda bir değişikliğe ihtiyaç duyarlar. Birlikteliklerinin selameti için bu gerekli bir ihtiyaçtır.

Başak burcunun sağlıklı beslenme için gösterdiği özene ara sıra fırsat vererek atıştırmalık bir şeyleri birlikte hazırlamak, bu arada sohbet edip şakalaşmak onların aktiviteleri içinden bir tanesidir.

Merkürün yönettiği ve dünya elementi olan başak için ara sıra hareket etmesi gerekir. Boğa daha çok statiktir ve eşini takip etmesi evliliklerinin selameti için gerekli bir davranış olacaktır. Boğa atalet tarafından yönlendirilir, hareket kabiliyeti bu nedenle kısıtlıdır. Fakat başak ile uyumlu ilişkilerini sürdürmek için bu durumu aktifleştirip, hayatlarına kalıcı hale getirirler. Birlikte oldukları sürece dünyayı dolaşmayı isterler. Tatillerini buna göre planlarlar.

Evlilikte İletişimleri

Fikirleri güçlü başak, boğanın dünyayı daha iyi anlamasında ihtiyacı olan her şeydir. Boğanın konuşmayı sevmemesi ve inatçı yapısı, başak sayesinde farklı yaklaşımları bulmak için değişken yönlerini kullanacaklardır. Boğa, inançlarına sadık olduğu kadar başkalarının bakış açısını kabul etmek istemez. Ancak başağın zekası birbirlerini anlamalarına yardımcı olacak, ortak bir dili bulmalarına yardımcı olacaktır.

Evliliklerinde İhanet Olur mu?

Evliliklerinde mükemmel uyumu yakalamış bir çift olmalarına rağmen ihanet söz konusu olur mu? diye soracak olursanız sorumluluğunu asla unutmayan boğa kadını ile bunun mümkün olmayacağını söyleriz.

Eğer başak erkeği boğa kadınını aldatma eylemi içine giriyorsa, evliliğinde bazı sorunlar söz konusu olmuştur. Bu sorunlar içinde en çok ihtiyaç duyduğu teşvik edilme isteği ve evlilikte beklediği sorumlulukların yerine gelmemesi, aşırı titiz olan başak erkeğinin obsesif ve takıntılı ruh halinin, boğa kadını tarafından dayanılmaz boyutlara ulaşması olabilir. Her gün karşılaştığı ve sohbet ettiği bir kadına karşı yönelebilir. Alkol sorunu yaşıyorsa ki mantıksal olarak hata yapma eğiliminde olmayan birinin, bu hatayı ancak alkol alması ile gerçekleştirmesi mümkün olacaktır.  Böyle bir hata yapması durumunda ise içi içini yer ve eşine yalan söylemek istemez.

İhaneti Asla Affetmez.

Boğa, sadakatsizliği kesinlikle affetmez. Her şey için göğüs gerecek ve ömrünün sonuna kadar verdiği sözü tutmak için uğraşmasına rağmen, ihanet onun için telafisi olmayan bir güven ve sadakat sorunudur.

Ayrılık Kararı Çıkar mı?

Boğa kadını için ayrılık kararı vermek, başak erkeğinden daha zordur. Bu kendine olan güven eksikliği ile ilgili değildir. Hem bir ömür diye verdiği söz hem de yapısındaki sahiplenme içgüdüsü evlenirken nasıl çok düşündürdüyse ayrılık kararı vermek içinde bir o kadar düşünür.

Başak Erkeği İçinde Aynı Şartlar Geçerlidir

Eğer evlilikte artık iletişim kurmakta zorluk çekiliyor ve sorumluluklar aksıyorsa, bunun altında yatan tüm sebepleri enine boyuna düşünür. Nerede hata yaptıklarını analiz etmeye çalışır. Tüm eksik yönlerini, artısı eksisi ile ele alır. Kadınının değiştirmesi gereken yönlerini gözden geçirir. İlişkilerini yürütmek için neler yapmaları gerektiğini bunun için neleri yaptığını, her şeyi sınıflandırır. Hepsinden önemlisi kendinde de boğa kadınında da aynı hatalardan ders alıp bir daha yapmayacaklarından emin olmak ister. Bu konuyla ilgili boğa kadını da onun ne düşündüğüne dair fikrini almak ister.

İkinci Şans

İkinci bir şans vermek için olası sorunlara ve hatanın kimde ve hatanın niteliğine bağlı olarak ancak gerçekleşir. Evlenmek kadar ayrılmakta her ikisi içinde zor olacaktır. Eğer başak erkeği kafasında evliliği bitirmişse asla geri dönmeyecektir. Çünkü ayrılmadan önce ikinci şansı kendileri için tanımış olur. Neden ayrıldığını da açık yüreklilikle ifade eder.

Ayrılık eğer boğa kadınının bir hatasından kaynaklandıysa başak erkeği onun ders alması ve telafi etmesi için bir şans verecektir. Boğa evliliğinden vazgeçmek istemez ve hatasını telafi etmek için elinden geleni yapar. Başak ne kadar geri adım atmayı sevmese de, evliliği güven ve sadakat noktasında bir sorundan kaynaklanmadı ise boğa kadınının özrünü kabul edecektir.

Boğa içinde sadakat ve güven konusu hariç, sorunlar karşısında evliliğini kurtarmak için başak erkeğinin özrünü kabul edecektir. Fakat unutulmaması gereken boğa kadını asla unutmaz ve intikam duygusu da sevgisi kadar güçlüdür.

Boğa ve Başak İş Uyumu

Dünyevi Güç İçin Birliktelik

Boğa burcu, dünya işaretinin ilk burcu olup, duyuları ile en çok temasta olan kişilerdir. Onlar için lezzetli yemekler yemek, güzel kokular, saten çarşaflar, müzik ve sanat keyif aldıkları şeylerdir. Dünyevi güzelliklere sahip olmak ister. Venüs ise boğanın gezegenidir dünyevi güzellik verir.

Uyumlu İş Ortaklığı İçinde Olurlar

İkilinin ortak özelliği, yaşamın maddi temelleri üzerine aynı anlayışa sahiptirler. Hedefleri iyi bir gelir elde etmek ve dünyanın güzelliklerini hayatlarına katmak. Başak erkeği, değişken yapısı ve teşvik edilme ihtiyacı için boğa kadını artı bir avantajdır. İyi bir motivasyon kadar akılcı öneri ve fikirlerle başak erkeğine destekte olacak kapasiteye sahiptir. Her ikisi için güven, mükemmeliyetçilik, çalışma ve kazanma hırsı, işlerinde de geçerli özellikleridir. Birlikte uyum içinde çalışıp işlerini ileriye götürme konusunda oldukça uyumlu bir çifttir.

Uyumları Akılcı

Uyum sağlamada çok zorlanmazlar. Belli bir kaç nokta harici işte sorun yaşamaları söz konusu olmayacaktır. Başak tutumlu, gelecek kaygısı ile biriktirmek isterken, boğa kazandığı ile lüks ve pahalı isteklere olan eğilimi aralarında sorun yaratabilecek konulardan biridir. Bu konuda boğa biraz alttan alıp başak erkeğini akıllıca yönetebilirse ihtiyaçlarına ulaşması zor olmayacaktır.

Geri Adım Atmaz

Güven ve sadakat iki burç için öncelikli değerleridir. Hatta boğa burcu, başak erkeğine göre daha zor karar verir. Fakat karar verdikten sonra geri adım atmaz. Sahiplenir. Başak erkeği içinde aynı değer önceliklidir. Bu iki burcun birlikte güvensizlik ve sadakat konusunda sorunlar yaşaması kolay kolay mümkün değildir. O nedenle iş ortaklıklarında birlikte verdikleri kararların arkasında dururlar ve sorun yaşamazlar.

İyi bir dost iyi bir ikili olurlar. Birlikte sohbet etmekten, işle ilgili analiz yapıp nasıl yol almaları gerektiği konusunda beyin fırtınası yapmaktan oldukça keyif alırlar. Burada dikkat edilmesi gereken birbirleri üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmamaları gerektiği. Başak erkeğinin eleştirel yaklaşımı, boğa kadını üzerinde olumsuz etki yapmak yerine kamçı etkisi yapıp, daha çok hırslandırır. Boğanın da başak için olumlu geri bildirim yapması aralarında ileri götüren bir güç oluşturur.

Uyumlu Çalışma Ekibi

Çalışma hayatlarında kariyer sahibi olmak, başarılı ve maddi kazanç sağlamak birinci hedefleridir. En iyi yaptıkları işi yapmaları, onların iş alanında da verimli ve istekli çalışmalarında etkendir. En iyi performansı kendi işlerinde verirler. İş yerinde düzeni sağlamak, iş gereçlerini tedarik etmek asli görevidir. Çalışanlara fazla karışmaz sadece işle ilgili raporlamalar ister ve işle ilgili eleştirilerde bulunur. Dengeyi boğa kadını sağlar. Onun otoriter ve çalışkanlığı iş koordinesine etki eder. Ekip çalışmasında etkisini ve yeteneğini konuşturur. Başak ve boğanın uyumunun iş planlaması, tüm ofis içinde etkisini gösterir. Verimli bir çalışma ortamı da piyasada tutulma ve iyi bir kazanç demektir. Detaycı yapısı ile kafasında detaylara ayırıp netleştirmekle uğraşırken zaman kaybeden başak erkeğini motive ederek onun daha kısa sürede çözüm üretmesine katlı sağlar. Birlikte beyin fırtınası yaparak hem keyif alırlar hem de kısa sürede çözüm üretirler. İşte de yakalanan bu uyum aşkla yapılır. İşten eve aşkla gelirler ve işi eve taşıyarak kahve içerken de sohbet ederler.

Muhteşem İkili

Evli çiftler için birlikte çalışmalarının sorun teşkil edeceği düşünülerek, aynı ortamlarda bulunmaları istenmez. Fakat bu sorun işte profesyonel davranan boğa ve mantıklı başak için geçerli olmayacaktır. Boğa zaman zaman kıskançlık belirtileri içine girebilir. Çoğu zaman belli etmek istemese de kıskandığını fark eden başak erkeği onu sarıp sarmalayarak ve güven ve sadakatinden şüphe ettirmez. Kolay kolay kavga etmezler. Etseler bile seslerini yükseltmekten kaçınırlar. Her zaman sorunları pratik zekaları ile çözüp tatlıya bağlama potansiyeline sahipler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git