Boğa Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

17.02.2016
Boğa Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

Bu burçlar son derece uyumlu bir ikili olabilecek kabiliyet ve yeteneklere sahiptir. Burçlar alemi içinde en uyumlu ikililerden biri olmalarının çok somut nedenleri vardır. Aynı burç grubundan olmaları, hem de her iki burç insanının benzer karakterlerde olmaları ve birbirlerini tamamlamaları bu uyumu sağlamaktadır. İkisininde ortak özellikleri ve birbirlerini anlama kapasiteleri vardır. Bu açıdan öncelikle iki iyi arkadaş, iyi mesai arkadaşı olmasının yanında iyi bir evlilikte yürütebilirler.

Karizmatik görüntüsünün altında biraz utangaç ve içe dönük olan başak erkeği ilk adımı atmak asla istemez. Bunun altında reddedilme korkusu ağır basar. Burada özgüveni yüksek olan boğa burcuna iş düşmektedir. İkilinin genel özelliklerinden yola çıkarak ilk evre olan genel uyumları hakkında bazı detaylara dikkat etmeleri, ardından aşk, evlilik ve iş ortamındaki yönleriyle de uyumu yakalamaları söz konusudur.

Boğa Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Uyumları ile etkilenen ikili ikinci evreye geçmeyi başarırlar. Önemli olan zaten bu ilk evreyi geçirmek. Her iki burçta kendilerinden ve ne istediklerinden emin bir şekilde aşk hayatlarına devam ederler.

İkilinin aşk hayatlarındaki en büyük sorun romantizmde yaşanan eksiklik olacaktır. Boğa kadını mum ışığında yemek yemek, hediyeler almak ve sürprizlerle mutlu edilmek, kaliteli mekanlar ve lükse olan düşkün yapısı vardır. Bu yönü duygusal olmayan başak erkeğinin zorlanacağı bir durum. Bu konuda boğa kadını biraz anlayışlı olup, isteklerinde ve beklentilerinde kendini biraz kısıtlaması gerekir.

Güzelliğe Önem Verirler

Başak erkeklerini kadınsı ama hafif değil, bakımlı ama abartı değil, dikkat çekici ve güzel olması kadar, doğallığını ön planda tutarak abartıdan uzak bakımlı kadınlar dikkatini çeker. Modaya uygun şık giyinen, saç kıyafet ve makyajı ile uyumlu abartıdan uzak basit ama mükemmel bir görünüm ister.

Boğa burcu insanı, yıldızları olan Venüs’ün etkisi altındadırlar. Bu nedenle güzelliklere çok düşkündürler. Güzel olan ve estetik değeri taşıyan her şeyin onların gözünde kıymeti vardır. Güzel sanatlar ile son derece yakından ilgililerdir. Aşık olacakları kişinin de güzel ve özenli olmasına çok dikkat ederler. Başak burcu insanları için de güzelliğin yeri büyüktür. Özellikle maneviyatın getirdiği güzelliğe çok düşkündürler. Yani her zaman iyi ve güzel hisler içinde olmak isterler. Hayatlarında sorun olmasını veya olayların sürekli kötüye gitmesini istemezler. Aşık olacakları kişinin iyi yürekli kişiler olmasına dikkat ederler.

Hayatın Güzelliklerini Yakalarlar

İkilinin birbirlerini tamamlayacakları aşikardır. Çünkü bu burçlar aşktan ve hayattan neredeyse aynı şeyleri beklerler. Burçlar alemi içinde en uyumlu çiftlerden biri olmalarının en büyük nedeni birbirini her anlamda tamamlayan bir çift olmasıdır. Her iki tarafın da sorun sevmeyen ve sorun çıkarmaya yönelik olmayan, hayatın güzelliklerini yakalamaya çalışan kişilikleri sayesinde son derece uyumlu bir birliktelik sağlanacaktır. Yaşayacakları aşk, uzun yıllar devam edebilecek sağlamlıktadır.

Özveri ve Fedakarlık Sevgiyle Gerçekleşir

Huzurlu bir yaşam istekleri, aralarındaki bu sorunları uzatmadan halletmelerine neden olacaktır. Onlar için sadakat, güven ve huzur aile olmalarında etkili değerlerdir. Sadakati ve sorumluluğu kadar mükemmel bir eş olmak için elinden gelen her türlü fedakarlığı ve hoşgörüyü gösteren partnerine karşı, başak erkeği de elinden geleni yaparak mutlu olmak için elinden geleni yapacaktır. Bu özverili hareketlerde ilişkiye hak ettiği mutluluğu verecektir.

Güzelliğe, güzel olan şeylere bir sanatçı edası ile yaklaşan boğa burçları, aynı özelliklere sahip bir eş ister, çünkü değer verdiği şeylerin anlaşılır olmasını isterler. Başak erkeği de ondan farklı değildir. Hatta manevi güzelliklere ulaşma isteği içindedir.

İlişkiyi Tepkileri Belirler

İkinci evrede aşılması gereken iyi yönlerinden çok kötü yönleridir. Bu konuda boğa kadını, partnerinin iç dünyasında nasıl iyi biri olduğunu, sıcak kalbini görebilirse, başak erkeği de partnerinin dediğim dedikliğinden ziyade özgürlüğüne müdahale edilmesine karşı gösterdiği tepkiyi, aslında kişiliğine bir saldırı gibi algıladığını ve herhangi bir tartışmaya girmeden onu yönetmek yerine anlamaya çalışırsa ikinci evrede tamamlanmış olur.

Gitmek Kalmaktan Daha Zor

Çiftin ilişkide doğru zamanın geldiğini hissetmeleri gerekir. Onlar için önemli olan uzun vadede bir ilişki yaşamak ve bu ilişkiyi en iyi şekilde yaşamaktır. O yüzden de ilişkide acele edip ani kararlar vermezler. Birbirleri ile uyum kadar, birbirlerini tamamlayan yönlerini de görmeleri onlarda bağlayıcı etki eder. Bu kadar yol aldıktan sonra her iki burç içinde gitmek zor olacaktır. İlişkinin doğruluğuna inanmaları halinde bazı sorunları ufak tefek incinmeleri görmezden gelip, fazla uzatmadan halledebilirler.

Mükemmeliyetçi ve kendini bile eleştiren yapısı ile ilişkisinde ters giden şeyleri masaya yatırıp, hatalarından dersler çıkaran başak erkeği, inandığı ilişki için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapar. Çünkü onun için kalmaktan daha zordur gitmek. Boğa da tutkulu ve sahiplenici yapısı ile gitmekte zorlanır. Gitmenin daha zor olduğuna karar verdikleri için, bundan sonra birbirlerinin değerini bilerek hareket ederler.

Neden Ayrılır?

Başak erkeği için onun hayalini, kurduğu mükemmel eşini bulmaktır. Düşünceli ve duygusal bir görünüme sahiptir. Ayrıldıktan sonra da aynı çizgisini korur. Genellikle çok seçici ve mükemmeliyetçidir. Dağınık ve düzensiz bir evde yaşamaktansa ayrı kalmayı ve bekarlığa devam etmeyi ister. Boğa kadını içinde güven ve sadakat kırmızı çizgisidir. Eğer güveninde bir sarsılma hissederse asla affetmez.

İkili arasında sadakat konusunda bir sorunun yaşanma ihtimali oldukça düşüktür. Fakat boğanın inatçı ve dediğim dedik tavırlarına, lükse olan düşkünlüğüne, partnerinin verdiği tepkiler ve eleştirileri ile onurunun kırılması sorunlar yaşatabilir. Bu sorunlara karşı ortak bir yol bulamazlarsa başak erkeği soğuk ve ilgisiz tavırlar içine girebilir. Boğa kadını da onu ikna edemezse hayatına girdiği gibi gidecektir.

Ayrılık Sinyalleri Yanıyorsa

İşler yolunda gitmediğinde hataları ve nedenlerini görmek için analiz yapar. Endişelenir, kendi eksiklerini ve onun düşünceleri ile yaklaşımını gözden geçirir. İlişkiyi yürütmek için yapması gerekenleri yaptığından emin olmak ister. Ders çıkartıp bir daha yapmayacağından emin olmak ister. Kararının doğru olduğunu bilmek ister.

Barışma Şansları Var mı?

İlişkilerinde yanlış giden bir şeyler var ve başak kendine göre analiz etti, aldığı kararı partnerine söyler. İlişkinin düzelmesi için bir şansları olduğunu ifade etmek ister gibidir. Fakat alacağı cevap ile verdiği kararı tekrar sorgular ve net kararını verir. Verdiği karardan emin olduğunda da ağlama, zırlama çekmek istemez ve kadından uzaklaşıp gider.

Boğa tutkulu ve verdiği kararlarından geri adım atmak istemediği için kolay kolay ayrılmak istemeyecek, elinden geleni yapacaktır. Fakat başak erkeği bu ilişkiye inanmalı ve bir daha aynı hataların yapılmayacağından emin olması durumunda barışmaları ve yollarına aynı hatalardan ders alarak devam etmeleri gerekir.

Boğa Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

Evliliğe Karar Vermekten Zor Yürütmek

Hayatın akışında belirleyici bir faktör olan evlilik herkes için önemli bir gelişmedir. Evlilik kararı vermekten daha zor olan şey evliliği sürdürmektir. Bunun için hayatınıza girin kişiyi daha yakından tanımak, onunla hayatını sürdürmenin nasıl bir şey olacağını bilmek ister. Bunun için burç uyumluluk durumuna bakmak onu daha yakından tanımak, nasıl davranmanız gerektiğine dair fikir sahibi olmak için bu etkili bir yol olabilir.

En Doğru Kişiyi Bulduklarından Emin Olmak İsterler

Aceleci davranmasalar bile akıllarında tek gecelik ilişki yaşama isteği yoktur. Her ikisininde niyetleri evliliktir. Bu niyetle de hareket ederken kendileri için en doğru kişi olup olmadığına karar vermek için ağırdan alırlar. Boğa burcunun kararlı ve tutarlı davranışları, endişeli ve kaygılı partneri üzerinde etkili olur. Onu yatıştırmak ve partnerinin kuralcı ve ilişkisini bile adım adım ilerletmesi boğa kadını için sorun teşkil etmeyecektir. İkili dost olarak başlasa bile bu dostluğun sonu evlilikle bitmesi kuvvetle muhtemel olacaktır.

Aşk Uyumu Evliliklerinin Provasıdır

İkilinin ikinci evrede yaşadıkları ilişki onların hatalarını, kaygılarını, beklentilerini, kişiliklerini ortaya koydukları süreçtir. Aşk evresi en zorlu ve sancılı oldukları dönemdir. Çünkü başak erkeği inanmadığı yola girmek istemez. Kırmızı çizgileri vardır, ihaneti ve onur kırıcı davranışları, sadakat ve bütünlük konusunda ne olursa olsun affetmez.

Boğa içinde kırmızı çizgisi ihanet ve özgürlüğüne müdahale edilmesidir. Her ikisi de bu sorunlarla baş etmeyi becerdiklerinde beklenen soru da gelir “iyi günde, kötü günde, sağlıkta, hastalıkta, benimle hayatının kalanını paylaşır mısın?” üçüncü süreç ise böylelikle başlar.

Depremlere Dayanıklı Temellerle Başlar Evlilik

Çiftin evliliği sağlam temellere oturmuş olarak başlar. Çünkü başak erkeği doğru ve ömür boyu sürdüreceği bir eş bulmadıktan sonra, evlenmektense bekar kalmayı yeğler. Eğer evlenmeye karar verdilerse ikili için birlikte yaşlanacakları bir eş ve birlikte paylaşıp yaşayacakları bir ev ile tamamen bir aile olmayı seçmişlerdir.

Mutlu İnsan Mutlu Eder

Duygularını göstermekte zorlanan başak erkeği, aşkın etkisi ile kadınının mutluluğu için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışır. Aslında iç dünyasında son derece nazik kibar ve iyi kalpli bir erkektir. Bunu dışa vurması zor olsa da sevgi ve bunu hak etmek onun için önemlidir. Boğa kadını içinde mutlu insan mutlu eder felsefesi ile hareket eder ve mutluluk, huzur evlerinden eksik olmaz.

Ev ve Dekorasyon Ondan Sorulur

Boğa burçları hem Venüs gezegeninin etkisinde olduklarından hem de toprak grubunun burcu olduklarından ev dekoruna son derece önem veren kişilerdir. Hatta tüm burçlar içinde ev dekoruna en fazla önem veren burç olduğu söylenir. Bu nedenle evlerinin rahat ve şık olması için para harcamaktan asla çekinmezler.

Başak burçları ise hem ev ortamlarının hem de iş ortamlarının rahat olması kadar düzenli olmasına da çok önem verirler. Disiplini ve düzeni temsil eden Merkür yıldızının etkisinde oldukları için, evlerinin temiz ve kullanışlı olması için ellerinden geleni yaparlar. Yaşama alanları da son derece önemli olduğundan, bu burcun insanları da evleri için para harcamaktan çekinmezler.

Hayatın Güzelliklerini Doyasıya Yaşarlar

Her iki burcun da insanı bu yönleriyle benzerlik gösterdiği için, beraber yaşayacakları eve masraf yapmaktan kaçınmazlar. Ortak paralarını, ortak zevkleri için harcayacak bu çiftin evleri hem şık hem de rahat ve de temiz olacaktır. Uyumun simgesi olan bu çift evlilik aşamasında sorun yaşamayacakları gibi evlilikleri de sağlam temellere dayanacaktır ve uzun yıllar devam edecektir. Bunun yanı sıra bu çift hayatın güzelliklerini doyasıya yaşamak için dünyaya geldiklerinden, birbirlerinde aradıklarını bulacaklardır.

Sorunları Duyguları Değil Akılcı Yaklaşımla Çözerler

Aralarındaki uyumu yakalayan ve birbirleri ile anlaşmanın yolunu öğrenen ve tüm kusurlarını ortaya dökerek evlilik kararı veren çift, evliliklerinde de zaman zaman sorun yaşasalar da bunu akılcı bir şekilde çözmeyi başarırlar. Birlikteliklerinin ömür boyu sürmesi için ellerinden geleni yaparlar. Birlikte zaman geçirmekten oldukça fazla keyif alırlar. Eğlence zevkleri aynı olsa da eğlenme sebepleri farklılık gösterebilir.

Golf yapmak, uzun yürüyüşler yaparak tabiatla iç içe olmak, tenis oynamak, hobi bahçesi düzenlemek, diktikleri sebzeleri görmek ve onlarla beslenmek en çok hoşlarına giden etkinliklerdendir. Toprak insanı olmak ve toprakla ilgilenerek enerjilerini atmak doğalarından gelir.

Şanslı Çocuklar

İyi bir eş olduğu kadar iyi bir annedir de. Eh başak erkeği de ondan aşağı kalmaz. İyi bir eş iyi bir ebeveyn olmaları sevgi ile şanslı çocuklar yetiştirmelerine sebep olacaktır.

Sonuç olarak ikisi de toprak grubu, birbirlerini çekerler. Sadakat ve güven beklentileri samimi içten ve enerjik oluşları yaşam tarzları, hayattan beklentileri birbiri ile benzerlik gösterdiği için ilişki uyumunu baştan yakalamış olurlar. Bu durumu kendi lehlerine çevirerek rüya gibi bir ilişki yaşarlar. Dünyaya getirdikleri çocuklarda bu aşkın en değerli hediyesi olur. Masallardaki gibi onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.

Nasıl Ebeveynlerdir?

Boğa burcunun karakteristik özellikleri ve yönetilmesine etki eden işaretler onun iyi bir anne olmasına neden olur. Son derece şefkatli, ilgili ve başarılı bir annedir. Kuralcı sorumluluklarını bilen bir anne olması, partnerinin de takdirini kazandırır. Gelenekselci başak erkeği de iyi ve ilgili bir baba olmasına rağmen, biraz disiplinli davranmaktadır. Ara sıra bu yönü yüzünden boğa kadını ile tartıştıkları da olur.

Evlilikte Ortak Faaliyetleri

Boğa, ev kuşu olarak görünebilir. İtici bir güç olmadıkça tembelliği üstündedir. Güzel bir restorana gidip yemek dışında evden çıkmak istemez. Bu durum başak için sıkılmaya başladığı ve bardağı dolduğu anda bir değişikliğe ihtiyaç duyarlar. Birlikteliklerinin selameti için bu gerekli bir ihtiyaçtır.

Başak burcunun sağlıklı beslenme için gösterdiği özene ara sıra fırsat vererek atıştırmalık bir şeyleri birlikte hazırlamak, bu arada sohbet edip şakalaşmak onların aktivitelerinden bir tanesidir.

Merkür’ün yönettiği ve dünya elementi olan başak için ara sıra hareket etmesi gerekir. Boğa daha çok statiktir ve eşini takip etmesi evliliklerinin selameti için gerekli bir davranış olacaktır. Atalet tarafından yönlendirilir, hareket kabiliyeti bu nedenle kısıtlıdır. Fakat başak ile uyumlu ilişkilerini sürdürmek için bu durumu aktifleştirip, hayatlarına kalıcı hale getirirler. Birlikte oldukları sürece dünyayı dolaşmayı isterler. Tatillerini buna göre planlarlar.

Evlilikte İletişimleri

Fikirleri güçlü başak burcu, partnerinin dünyayı daha iyi anlamasında ihtiyacı olan her şeydir. Konuşmayı sevmemesi ve inatçı yapısı, başak sayesinde farklı yaklaşımları bulmak için değişken yönlerini kullanacaklardır. Boğa burcu, inançlarına sadık olduğu kadar başkalarının bakış açısını kabul etmek istemez. Ancak partnerinin zekası birbirlerini anlamalarına yardımcı olacak, ortak bir dili bulmalarına yardımcı olacaktır.

Evlilikte İş Hayatları

Çalışma hayatlarında kariyer sahibi olmak, başarılı ve maddi kazanç sağlamak birinci hedefleridir. En iyi yaptıkları işi yapmaları, onların iş alanında da verimli ve istekli çalışmalarında etkendir. En iyi performansı kendi işlerinde verirler. İş yerinde düzeni sağlamak, iş gereçlerini tedarik etmek asli görevidir. Çalışanlara fazla karışmaz sadece işle ilgili raporlamalar ister ve işle ilgili eleştirilerde bulunur. Dengeyi boğa kadını sağlar. Onun otoriter ve çalışkanlığı iş koordinesine etki eder. Ekip çalışmasında etkisini ve yeteneğini konuşturur.

Çiftin uyumu ve iş planlaması, tüm ofis içinde etkisini gösterir. Verimli bir çalışma ortamı da piyasada tutulma ve iyi bir kazanç demektir. Detaycı yapısı ile kafasında detaylara ayırıp netleştirmekle uğraşırken zaman kaybeden başak erkeğini motive ederek onun daha kısa sürede çözüm üretmesine katlı sağlar. Birlikte beyin fırtınası yaparak hem keyif alırlar hem de kısa sürede çözüm üretirler. İşte de yakalanan bu uyum aşkla yapılır. İşten eve aşkla gelirler ve işi eve taşıyarak kahve içerken de sohbet ederler.

Evliliklerinde İhanet Olur mu?

Evliliklerinde mükemmel uyumu yakalamış bir çift olmalarına rağmen ihanet söz konusu olur mu? derseniz, sorumluluğunu asla unutmayan boğa kadını ile bu mümkün olmayacaktır.

Eğer başak erkeği aldatma eylemi içine giriyorsa, evliliğinde bazı sorunlar söz konusu olmuştur. Bu sorunlar içinde en çok ihtiyaç duyduğu teşvik edilme isteği ve evlilikte beklediği sorumlulukların yerine gelmemesi, aşırı titiz olan başak erkeğinin obsesif ve takıntılı ruh halinin, partneri tarafından dayanılmaz boyutlara ulaşması olabilir. Her gün karşılaştığı ve sohbet ettiği bir kadına karşı yönelebilir. Kötü alışkanlıklara sahipse ki mantıksal olarak hata yapma eğiliminde olmayan birinin, bu hatayı ancak alkol alması ile gerçekleştirmesi mümkün olacaktır. Böyle bir hata yapması durumunda ise içi içini yer ve eşine yalan söylemek istemez.

İhaneti Asla Affetmez

Boğa, sadakatsizliği kesinlikle affetmez. Her şey için göğüs gerecek ve ömrünün sonuna kadar verdiği sözü tutmak için uğraşmasına rağmen, ihanet onun için telafisi olmayan bir güven ve sadakat sorunudur.

Ayrılık Kararı Çıkar mı?

Boğa kadını için ayrılık kararı vermek, başak erkeğinden daha zordur. Bu kendine olan güven eksikliği ile ilgili değildir. Hem bir ömür diye verdiği söz hem de yapısındaki sahiplenme içgüdüsü evlenirken nasıl çok düşündürdüyse ayrılık kararı vermek içinde bir o kadar düşünür.

Başak Erkeği İçinde Aynı Şartlar Geçerlidir

Eğer evlilikte artık iletişim kurmakta zorluk çekiliyor ve sorumluluklar aksıyorsa, bunun altında yatan tüm sebepleri enine boyuna düşünür. Nerede hata yaptıklarını analiz etmeye çalışır. Tüm eksik yönlerini, artısı eksisi ile ele alır. Kadınının değiştirmesi gereken yönlerini gözden geçirir. İlişkilerini yürütmek için neler yapmaları gerektiğini bunun için neleri yaptığını, her şeyi sınıflandırır. Hepsinden önemlisi kendinde de boğa kadınında da aynı hatalardan ders alıp bir daha yapmayacaklarından emin olmak ister. Bu konuyla ilgili boğa kadını da onun ne düşündüğüne dair fikrini almak ister.

İkinci Şans

İkinci bir şans vermek için olası sorunlara ve hatanın kimde ve hatanın niteliğine bağlı olarak ancak gerçekleşir. Evlenmek kadar ayrılmakta her ikisi içinde zor olacaktır. Eğer başak erkeği kafasında evliliği bitirmişse asla geri dönmeyecektir. Çünkü ayrılmadan önce ikinci şansı kendileri için tanımış olur. Neden ayrıldığını da açık yüreklilikle ifade eder.

Ayrılık eğer boğa kadınının bir hatasından kaynaklandıysa başak erkeği onun ders alması ve telafi etmesi için bir şans verecektir. Boğa evliliğinden vazgeçmek istemez ve hatasını telafi etmek için elinden geleni yapar. Başak ne kadar geri adım atmayı sevmese de, evliliği güven ve sadakat noktasında bir sorundan kaynaklanmadı ise ancak özrünü kabul edecektir.

Boğa içinde sadakat ve güven konusu hariç, sorunlar karşısında evliliğini kurtarmak için başak erkeğinin özrünü kabul edecektir. Fakat unutulmaması gereken partneri asla unutmaz ve intikam duygusu da sevgisi kadar güçlüdür.

Boğa Kadını ile Başak Erkeği İletişim ve Akıl Uyumu

İletişimde İyidirler

Konuşarak anlaşmayı becerebilen insanlardır. Yeter ki boğa burcunun damarına basılmasın. Oldukça sinirli yapısı ile kırıcı olabilir. Burada dengeleri korumak için biraz hassasiyet göstermek ve geri adım atmamak gerekir. Onun için geri adım atmak, inatçı yapısına aykırı bir davranış olsa da ilişkide bir ömür beklentisi onda acaba? sorusunu sordurabilir. Gülü seven dikenine katlanır her ilişkide olduğu gibi sorunlar bu ilişkide de olacaktır. Ama kazananın aşk olma ihtimali büyüktür.

Endişeli ve Tedirgin Yapısını Sükunetle Dengeler

Başak burcu erkeğinin endişeli ve tedirgin yapısına, boğa burcunun sakin tavırları çok iyi gelir ve birbirlerini dengelerler. İki burcun da ayakları yere sağlam basar en önemlisi ikisi de hayalci değil gerçekçi düşünürler, huzur aradıkları için birbirine sadık, güzel bir ilişki kurabilirler. Başak burcunun keskin ve pratik zekasına, mantığına, yeteneklerine boğa burcu kadının kararlılığı, sabrı ve azmi eklendiği zaman hayatın gerçeklikleriyle kolayca baş edebilirler.

Kimse Mükemmel Değildir

Genel olarak artıları ve eksileri ile bakıldığında kimse mükemmel değil sözünü hak eden bir ilişki. Evet onlarda mükemmel değil ama birbirlerini taşıyabilecek, istedikleri hayatı yaşayabilecek özelliklere sahipler. Birbirleri ile olan iletişimleri başak erkeğinin konuşma kabiliyeti, ikna kabiliyeti ile birleştiğinde kadınını ikna etmesi zor olmayacaktır.

Güzel ve Mantıklı

Boğa kadını güzelliği, giyimi, tavrı, tarzı, duruşu ile dikkat çeker. Bulunduğu ortamda fark yaratan az konuşup, çok dinleyen, çevresini gözlemleyen, seçici ve oldukça zor biridir. Sık eleyip ince dokuyan temkinli, romantizmden uzak, mantık abidesi partneri de ondan kolay biri değildir. Bu iki karakter bir araya gelirse ne olur? Muhteşem bir aşkın fitili ateşlenir.

Venüs’ten Boğa Merkür’den Başak

Boğa kadını, duygusal, sabit, sadık, sahiplenen ve inatçı bir yapıya sahiptir. Başak erkeği, değişken, düşünsel ve üretken yapıya sahiptir. İki burç için bir yastıkta bir ömür yaşayabilecek kadar uyumlu bir evlilik ihtimali yüksektir.

Sabit güven veren sorumlu yapısı ile başak erkeğinin dikkatini çekmeyi becerecektir. Mantıksal olarak yaklaşan başak erkeği, boğanın duygusal yönüne hitap etmekte biraz zorlanabilir. Ayrıca eleştirel yaklaşımı da partnerini sinirlendirmeye yetecektir. Bu konuda sinirlerine hakim olup, biraz alttan alıp isteklerine dikkat ederse, aralarında kolay kolay bir sorun yaşanmayacaktır.

Boğa Kadını ile Başak Erkeği Güven Uyumu

Her iki burç da sözüne sadıktır, bu durumdan pek fazla endişe duymazlar. Başak erkeğinin endişeli tavırları partnerinin hoşuna gider ve yardımcı olmaya çalışır. İkisi de gerçekçi yapıya sahiptir, ayakları yere sağlar basar ve genelde birçok konuda aynı fikirdedirler. Huzurlu olmak isteyen boğa kadını, başak erkeğiyle oldukça huzurludur. Aradıkları güveni ve sadakati birbirlerinde bulurlar. Başak erkeği keskin zekaya sahiptir, mantığı sürekli devrededir ve hemen harekete geçebilir.

İki Toprak Grubu

Her iki burç da toprak grubunun birer elemanıdır. Güçlerini dünyadan alırlar. Bu ikili burçlar içinde uyumlu çiftler arasında gösterilir. Birbirleri için yaratılmış denmese de ortak noktada birleşen yanları ilişkide etkili olur. Aşk başa gelince mantık tatile gidermiş sözü bu ikili için geçerli olmasa da aşk için öncelikleri sadakat, güven ve huzurlu ev ortamıdır.

Birliktelikten Beklentileri Güven Sadakat ve Sorumluluk

İlişkinin ilk zamanları ya başlar ya biter. Sorunlar ilk ilişki başladığında aşılırsa bir daha ayrılma ihtimali olmayan bir çifttir. Başak erkeği ile anlaşmak oldukça kolaydır. Onun kadınından beklediği sadakat güven ve sorumluluktur. Eğer bu konuda gereken özveriyi görürse, hizmet etmekten keyif alır, çok iyi bir aile babası olacaktır. Boğa kadını içinde sorumluluk önemli bir kriterdir. Duygusal yönünü doyurabilirse erkeğini mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır.

Her iki burç içinde güven önemli bir kriterdir. Bu nedenle temkinli yaklaşırlar, fakat iki burç da kendilerini kolaylıkla ifade etmekte zorluk çekmezler. Başak erkeği söze önem verir, düzenli ve tertiplidir, iyi yapılmış eleştirilerle desteklenmek ister.

Temkinli Yaklaşım

İkili birbiriyle anlaşmakta zorlanmaz. Hatta başak erkeğinin keskin ve pratik zekası, yetenekli yapısı ve mantıksal yaklaşımı, partnerinin sabrı, inatçı azmi, kararlı tavrı birleştiğinde ikisini kimse tutamaz. Tanışma, buluşma, anlaşma bu evrede yaşanılır. Eğer birbirleri ile uyum yakaladıklarına daha ileriye gitmekte sakınca görmediklerine karar verirlerse ikinci evreye geçerler. Çünkü temkinli başak erkeğinin değişken olduğu kadar temkinli yapısı ile kendisi için en uygun kadını arar. Boğa kadını içinde hayatı birlikte paylaşacağı ve bir ömür sürmesini istediği sadık, güvenilir ve iyi bir hayat süreceği erkeği bulmak önemlidir.

Aradığı Kadını Bulamazsa Ebedi Bekar Kalmaya Razıdır

Başak erkeğinin ilişkiye başlama konusunda bile kararsızlığı bilinen bir şeydir. Günübirlik gel git ilişkiler yaşamak istemez. Biri ile ilişkiye girecekse o ciddi uzun soluklu ve evlilik niyeti ile. Amacı tanışıp günü birlik ilişkiler yaşayım tarzı düşüncelerle olmaz. Bu kadar dürüst ve gelenekselci erkek profili çizen biri için istediği gibi biri ile birlikte olmayacaksa bekar kalmayı tercih eder. Mantığına uymayan kişi ile görüşmek istemez.

Gelenekselci Sakin Bir Maçodur

Duygusal açlığını saklamak için uğraş veren ve aşırı duygusal davranışları beğenmeyen yapısı ile iş, arkadaş ve evlilikte de önceliği güvendir. Güven duygusunu hissetmediği zaman seviyesini korur ve iletişim kurmaz. Temkinli bir yapısı olan başak erkeği, ilk tanıdığı herkese karşı aynı tavrı takınır. Boğa kadını içinde güven ve sadakat önemli bir değerdir. O yüzden seviyeli ve otoriter bir görünümü vardır. Onun için güven zor olur fakat güvendiğinde de kolay kolay bırakmaz sahiplenir.

Güvenmek İster

Güvensiz başak erkeği ilk başlarda oldukça temkinlidir. Endişeli ve tedirgin yapısı ile duygularını ifade etmekten kaçınır. Ona net olmak ve kendini ifade ederken abartıya kaçmadan, kim olduğunuzu, ne istediğinizi, ne beklediğinizi, güçlü yönleriniz kadar zayıf yönlerinizi de ifade etmekten kaçınmayın. Aşırıya kaçarak pembe panjurlu ev, beyaz atlı prens misali fazla yükseklere çıkmadan aşırı taleplerde bulunmamalı. Onun için derinliği olan, istikrarlı bir kadın olmalı. Omuzunda ağlayıp zırlayacak bir kadın istemez. Güçlü kendi gibi analitik olan, din, politika, felsefe, güncel olaylar hakkında konuşup sohbet etmek ister. Güven konusunda aynı fikre sahip olan burçlar, fazla uğraş vermek zorunda kalmazlar.

Boğa Kadını ile Başak Erkeği Aktivite Uyumu

İki burç da benzer istekleri olan, birbirine uyumlu, birbirlerini çok iyi tamamlayan toprak grubu burçlarıdır. Bu yüzden eğer gerçek bir ilişki yaşamak isterseniz, birbiriniz için bazı özverilerde bulunursanız, bu ilişki mükemmel olacaktır. Üretkenlik, çalışkanlık, maddi birikimler yapabilmek iki burcun da temel özelliklerindendir. Birlikte çalışkan ve üretken bir yaşam sürebilirsiniz. Kültürel ve sosyal aktivitelere bol zamanınız olur. Yada iki burç da evcimen yapıda olduğu için “evim evim güzel evim” tarzında bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Uyum ve huzur sizin ilişkinizde kendiliğinden var olan bir şeydir.

Bakışlarıyla Anlaşacak Kadar Mükemmeli Yakalayabilirler

Başak iyi bir iletişimci ve iyi bir öğreticidir, düzenli ve dakiktir. Boğa kadınının sorunlarına hemen çözüm getirir. Son derece akıcı konuşma yeteneğine sahip ve yeni fikirlerle doludur. Boğa kadını ikili ilişkilerde çok kabiliyetlidir ve tüm isteklerini başak erkeğiyle gerçekleştirebilir. Başak erkeği başta çekingen olsa da partnerinin ilgi ve çekiciliğiyle açılır. Yıldızları çok uyumlu ve zaman içerisin de bir bakışta birbirini anlayabilirsiniz.

Birlikte Eğlenmekten Keyif Alırlar

Beraber tatil yapmaktan, beraber farklı lezzetleri tatmaktan, beraber konsere gitmekten, film veya tiyatro izlemekten, sergileri gezmekten son derece haz alacaklardır. Aslında ilişkileri sıkı bir arkadaşlık da barındıran bu çiftin evliliği çok doğru bir karar olacaktır.

Ev Yemeği İsterler

Ev hayatını seven çift birlikte kahve içip sohbet etmekten, birlikte eğlenceli zaman geçirmekten keyif alırlar. Sosyal açıdan enerjileri yüksek, gezmekten eğlenmekten hoşlanırlar. Hatta ilişkileri monotonluk göstermeye başladığında sıkılır ve değişiklik isterler. Başak erkeği, ev yemeklerine düşkün olmaları kadar damak zevkleri de gelişmiştir. Sağlıklarına özen gösterirler. Ne yediklerine de dikkat ederler. Lüks bir yerde yemek yerine güzel yapılmış ev yemeğini tercih ederler. Boğa kadını için ev hayatında geçirilen anlar kıymetlidir. Eşi için lezzetli yemekler yapmaktan büyük keyif alır.

Boğa Kadını ile Başak Erkeği İş ve Kariyer Uyumu

Maddiyat İstedikleri Yaşam İçin Önceliklidir

İki burç da ayrıntılara ve mükemmeliyete önem verir, lüks ve şatafat tutkusu ikisinde de oldukça yüksek düzeydedir. Ayakları yere güvenle ve sağlam basan bu çiftin, duygusal ilişkilerine verdikleri önem kadar maddiyata verdikleri önem de çok fazladır. Somut bir amaç için ortak hareket etmek, başarı için çabalamak ve mantıkla hareket etmek söz konusu olduğunda birbirlerine sıkıca kenetlenirler. Bu da çalışmayı seven başak erkeğinin ve sağduyulu düşünen boğa kadınının arasındaki maneviyatı daha da sağlamlaştırır.

Uyumlu İş Ortaklığı İçinde Olurlar

İkilinin ortak özelliği, yaşamın maddi temelleri üzerine aynı anlayışa sahiptirler. Hedefleri iyi bir gelir elde etmek ve dünyanın güzelliklerini hayatlarına katmak. Başak erkeği, değişken yapısı ve teşvik edilme ihtiyacı için boğa kadını artı bir avantajdır. İyi bir motivasyon kadar akılcı öneri ve fikirlerle başak erkeğine destekte olacak kapasiteye sahiptir. Her ikisi için güven, mükemmeliyetçilik, çalışma ve kazanma hırsı, işlerinde de geçerli özellikleridir. Birlikte uyum içinde çalışıp işlerini ileriye götürme konusunda oldukça uyumlu bir çifttir.

Üretken ve Sorumluluk Sahibi Burçlardır

İkilinin resmen bir rüya gibi ilişkisi olur. Bir başak erkeğine ilgi duyuyorsanız, sakın bırakmayın ve sıkıca sarılın. İki burcunda istekleri aynıdır ve iki burç da topraktır. Beraber üretken, çalışkan bir hayatınız, yeterli birikiminiz ve sosyal faaliyetlere ayıracak zamanınız olur. Başak erkeği endişeli yapıya sahiptir, partneri ise sakin ve teskin edici yapıya sahiptir. Başak erkeği fazla sorumluluk sahibidir, bu durum da onu çok endişeli yapar. Aldığı bir işi zamanında yetiştirememekten çok korkar.

Sorumluluk ve Sabrın Dayanışması

İki burç da önceliklerinden taviz vermeyen yapılarının yanında, mükemmeliyetçi, üretken, çalışkan, maddi değerlere verilen önem, kültürel ve sosyal hayatları açısından bakıldığında yaşamdaki temel yapı taşlarında birleşen burçlardır. Sorumluluk sahibi boğa kadını, sabırlı yapısı ile başak erkeğine özverili davranıp onu anlamaya çalışacaktır. Bu ikili için ev hayatı vazgeçilmez bir unsur olup, huzuru orada bulacakları kesin. Evleri kutsal mabetleridir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.