Yay Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

03.02.2016
Yay Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

Yay ve boğa burçlarının uyumu yükselenlerin etkisi yüksek ise kusursuz olur. Fakat bu etki zayıf ise biraz meşakkatli olabilir. Genellikle zorlu süreçlerin atlatıldığı burçlar olarak bilinmektedir. Daha doğrusu burçlar arasında kendi hayatıyla ilgili hep karamsar düşünen iki burçtur. Oysaki kendi yaşamlarını olabildiğince eğlenceli ve dolu yaşarlar. Fakat konu aşk oldu mu bu onlar için çıkılmaz sokak olur. Öylece kalakalırlar. Özetle birbirine çok benzerler. Tek farkları bir taraf olabildiğince şen şakrak, diğer taraf daha ağır başlı takılır. Ama özü itibariyle aşkta her iki tarafta aynıdır.

Yay Kadını ile Boğa Erkeği Aşk Uyumu

Karakterlerine göre uzlaşmaları ve sorunları çözmeleri için zamana ihtiyaçları var

Yay kadını daima özgüveni yüksek, eğlenmeyi bilen, rahata düşkün, narin yapılı, kendi çıkarları öncelikli olan, ailesini seven fakat bağımlı bir birey olmayan, ortam içinde dikkat çeken, inatçı, sinirlenince kendini kaybeden, huysuz, söylenen, kendi isteklerinin olmasını dileyen, yetenekli ve sanatçı ruhlu baskın karakterli bir yapıya sahiptir.

Boğa burcu ise romantik, sevecen, dost canlısı, karizmatik, delikanlılık kavramını yaşam felsefesi olarak benimseyen, yapılı, sert ve güçlü bir duruşu olan, samimi, ailesine düşkün ve saygılı bir adamdır. Birbirlerine benzerlikleri genelde olumsuz yönlerini kapsadığı için ilişkilerinde törpülenmeye ihtiyaçları olacaktır.

Yola getirmek erkeğe düşecektir

Boğa burcu erkeği çok inatçıdır, ancak bir o kadar da sevecen ve romantiktir. Konfora ve lükse olan düşkünlüğü ile kadınını el üstünde tutar. Tam bir aile babasıdır, çocuklarının topluma yararlı bireyler olarak yetiştirilmesinde ciddi özverili davranır. Bu özellikleri, çocuklara düşkün olan yay kadınının ilgisini çekecektir. Genellikle ses tonları etkileyici olur. Bu da yine kadını etkilemek için artı bir avantajdır. Yay burcu kadınının her daim bakımlı olması, klas zevkleri ve entelektüel yapısı partnerinin hemen dikkatini çekecektir. Ancak ilişkilerde pasif olması nedeniyle, yayı yola getirmek partnerinin sorumluluğuna düşecektir ve ilk adımı bu noktada o atmalıdır.

Romantizm bu ilişkide anahtar kelime olacaktır. İki tarafta ihtiyaç duyduğu tutkuyu ortaya çıkarabilirse ideal bir partner olacaklardır. Başta da belirttiğimiz gibi sorunlarını aşmaları halinde umut verici bir çift olarak görünen iki taraf, ideal bir ilişki için de aşılamayacak sorunlara sahip görünmüyorlar, ne dersiniz ?

Mutlu ederken bir karşılık beklemez, gözlerinin gülmesi yeter

Sevgililik dönemi boyunca boğa erkeği, yay kadını için daima çabalar, elinden geleni yapar ve sürprizlerin ardı arkası gelmez. Yay burcu kadını da tüm bunlar olurken sevinmek ile meşgul olur. Boğa erkeği her şeyi, her sürprizi karşılıksız yapar. Partneri mutlu ise bu onun için en önemli karşılık olur. Sevgi odaklı yaşar ve hayatının merkezine sevdiği kadını alır. Bu nedenle yay kadınının aradığı erkek tipidir boğa. Tabi uygun şartlar sağlandığı sürece. Eğer beraberliğin kusursuzca devam edilmesi isteniyor ise, yay kadını baskın olma çabasını, yön vermeye çalışmayı bırakmalıdır. Akışına bırakıp aşkı özüyle yaşaması gerekir. Ayrıca mimiklerine ve aşırı tepkilerine de son vermelidir. Bu hem partnerine zarar verir hem de ilişkisine.

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir

Ateş grubundan olan yay kadını ile toprak grubundan olan boğa burcu erkeği, çok uyumlu ve eğlenceli bir ilişki kurabilirler ancak bunun için her iki tarafın da başlarda karşılaşacakları sorunlarla baş etmeleri gerekmektedir. Yay burcu kadını, fazlasıyla iyimser, enerjik, gezmeyi eğlenmeyi seven bir burçtur. Çok fazla arkadaşı vardır ve onlarla zaman geçirmeyi sever. Kaygısız oluşu ve uçarı halleri, ideal partner için güven vermeyecektir. Çünkü boğa erkeği, partnerinin ayakları yere sağlam basan sorumluluk sahibi olmasını ister. Ancak kadın kendini bu konuda ispatlayabilirse ideal bir ilişkinin kapılarını aralayabilirler.

Önce iyi bir arkadaş olmak ister

Çoğu zaman dostluk arkadaşlık kavramlarını sevgili kavramı ile karıştıran yay kadını ilişkilerinde öncelikle karşı tarafın sadık bir dost ve güvenilir arkadaş olmasını bekler. Bu ise boğa burcu erkeğinin en bilinen özelliklerindendir. Özgürlüğüne düşkün olan kadın aradığı sadakati ve güveni onda rahatlıkla bulabilir. Bu özellikler ve istekler, onları evliliğe kadar götürebilecek uzun soluklu bir ilişki vaat eder.

Özgürlüğüne düşkün olduğu için evliliğe yanaşmayacaktır, ayrıca oldukça da çapkındır

Boğa erkeği hükmetmeyi sever ancak yay kadını kendisine hükmedilmesinden hoşlanmaz. İki burcun birçok konuda uyumlu olması sorumları çözmelerini de kolaylaştıracaktır. Bu burcun erkeği evcimen bir yapıya sahiptir. Pratik zekalı, gerçekçi ve esprili biridir. Bu özellikler ile karşı tarafın takdirini kazanacaktır. Boğa erkeği özgürlüğüne son derece düşkündür. Bu yüzden yay kadınının onu evliliğe ikna etmesi kolay olmayacaktır. Ancak gerçekten aşık olursa özgürlükten istifa edip evliliği düşünebilir. Bu burç grubunun erkeklerinin flörtlerine ise çok fazla güvenmemek gerekir. Çünkü bu girişimler daha çok onun kendini ispatlamasına yöneliktir.

Beklentileri masa yatırıp konuşmaları gerekir

Yay kadını eğer boğa erkeği ile bir birliktelik yaşamak istiyorsa inisiyatifi ele almak zorundadır. Eğer birbirlerini eş olarak seçtilerse iki tarafta kendini her haliyle adamasını bekler. Evlendikten sonra yay kadınının kendini işine adaması onun işine gelen bir davranış olmayacaktır. Boğa erkeğinin bu beklentileri de partnerinin işine gelmeyecektir. Bu yüzden beklentilerin uyuşması durumunu konuşarak değerlendirip ilişkiye ondan sonra adım atılmalıdır.

Kendi çevrelerinden biri ile olmak istemeler

Birden çok ilişki yaşanır, doğru insan neden karşıma çıkmıyor denir. Oysa aradıkları hep burunlarının dibindedir. Genellikle kendi arkadaş çevresinden biri ile olurlar. Onları iyi tanıyan, ve kendi seçimi olan bireyler ile daha mutlu olurlar. İşin garibi de şu ki, her iki burçta asla kendi çevremden biriyle olmaz der, yeni aşklara yelken açarlar, her aşka işte bu diyerek başlarlar ve en sonunda biraz olgun bir yaşa gelince bu kararı verirler. Üstelik bu durum çoğu için geçerlidir.

Hoşlanmak sadece yetmez karar vermesine çevre, statü ve işte etkili bir faktördür

Boğa erkeği delikanlılık kavramını hayat felsefesi olarak benimseyen bir yapıdadır. Ağır başlı, ama sevgisini her daim gösteren, romantik, aşkının arkasında duran, sürprizler ile dolu bir adamdır. Yay kadını ise eğlenmeyi, şöhreti, unvanı ve gücü sever, iyimserdir daima. İçten tavırları ile herkesin gönlünde taht kurar, dost canlısı, sevgiye ve ilgiye aç bir kadındır. Dışarıdan odun gibi görünse de, özü itibariyle ilgi delisidir.

Bu nedenle boğa erkeği ile beraberlik yaşar ise müthiş bir uyum yakalarlar fakat ilk görüşte hoşlanmak yay kadını için geçerli değildir. Mantığı da konuştuğu için, sizden hoşlansa dahi, çevreniz, işiniz, statünüz bu etkiyi değiştirebilir. Bu bilgiler hoşlantıyı aşka da dönüştürebilir, sıradan bir beğeniye de. Yay kadını için aşk tüm bu kavramlar var ise güzeldir. Bu şartlar konusunda olumlu iseniz, karşısına çıkabilir ve sevgili olabilirsiniz.

Yay Kadını ile Boğa Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirlerine karşı sabırlı olmalılar

Yay kadını ile boğa erkeği evlilik uyumu ilk başlarda bazı sıkıntılardan dolayı engeller ile karşılaşabilir. Bu noktada birbirlerini iyi tanımaları ve engelleri en güzel şekilde atlatmaları çok önemlidir. Sonrasında birbirlerine uyum sağlayacaklar ve güzel bir beraberlik süreci yaşayacaklardır. Evlilik süreçlerinde karşılaşacakları sorunlarda birbirlerine karşı ılımlı yaklaşmaları evliliklerinin devamı için önemli bir noktadır. Zor bir ilişki süreçleri olabileceği gibi kusursuz bir evlilikleri de olabilir.

Evliliklerinde güven oldukça önemlidir

Evlilik süreçlerinde mutlu ve huzurlu ilerleyebilmeleri için gerekli olan en önemli nokta güvendir. Özellikle boğa erkeği partnerine son derece güven duymak isteyen bir burçtur. Yay kadını ise rahat tavırları ile bilinen bir burçtur. Bu noktada ilk başlarda güven duygusunu partnerine tam olarak veremeyebilir. Bu durum evlilik süreçlerinde huzursuzluğu beraberinde getirir. Hareketlerine daha dikkat eder ve partnerine karşı dürüst tavırlar sergiler ise güzel bir evlilik uyumu yakalayabilirler.

Kıskançlık durumu evliliklerinde sorunlara neden olabilir

Boğa erkeği oldukça kıskanç olarak bilinen burçlardan bir tanesidir. Sevdiği insanı hiç kimseyle paylaşmak istememekte ve bu aşırı kıskançlığı nedeniyle partnerinin hayatına müdahale etmektedir. Yay kadını ise özgürlükçü bir ruh haline sahiptir ve kısıtlanmaya asla dayanamaz. Bu noktada evlilik süreçlerinde problemler yaşanabilir. Her aktiviteyi beraber yaparak kıskançlık durumu ortaya çıkaracak davranışlardan her iki burç da kaçınmalıdır. Partnerini kıskandığını içinde yaşayarak bu duyguyu bastırmalı ve tam anlamı ile güven duygusu vermeyi başarmak için çaba göstermelidir. Birbirlerine karşı anlayışlı davrandıkları sürece bu sorunun üstesinden gelebilirler.

Her ikisi de doğa ile iç içe olmayı sever

Her iki burcun da ortak noktası doğa ile iç içe olmaktır. Bu konuda çok iyi anlaşabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirler. Boğa erkeği için doğa huzur partneri için ise macera demektir. Bu ortak noktalarını beraber çok büyük bir avantaja çevirerek baş başa değerlendirebilirler. Evlilikleri sürecinde sürekli kamplara katılacaklar, doğa yürüyüşleri yapacaklar ve hayvanlar ile vakit geçireceklerdir.

Her iki burç da karamsar bir ruh haline sahiptir

İkili kendi hayatı ile ilgili karamsar ve olumsuz düşünen burçlardır. Bu özellikleri nedeniyle evlilikleri olumsuz etkilenebilir. Karşılaştıkları her engelde hemen karamsarlığa düşerek pes etmeleri onların evliliğinin bitmesine dahi neden olabilmektedir. Bir tarafın motive edici ve iyimser olması evliliklerinde bu sorunu ortadan kaldırmaya yetecektir. Bu nedenle birbirlerine karşı daha yapıcı olmaları ve hayata karşı da olumlu yaklaşmaları tavsiye edilmektedir.

Evliliklerinde baskın olan taraf kadındır

Daima özgüveni yüksek, eğlenmeyi çok seven ve rahatına düşkün bir kadındır. Daima sözünün geçmesini ve her ortamda lider konumda olmayı istemektedir. Evlilikleri sürecinde de partnerine karşı bu tavrı sergileyecektir. İlişkileri hakkındaki her konuda son sözü söylemek isteyecek ve partnerine bazen söz hakkı bile tanımayacaktır. Bu durum ilişkilerinde ciddi problemlere neden olabilir. Ağır başlı olan partneri ilk başlarda bu huyunu görmezden gelmeye çalışsa da ilerleyen süreçlerde idare edemeyecek duruma gelebilir. Bu nedenle bu özelliğini törpülemeyi başarmalı ve empati duygusunu geliştirerek, partnerine söz hakkı tanımalıdır.

Sosyal yaşamları farklılık göstermektedir

Farklı yaşam tarzlarına ve sosyal hayata sahip olan burçlardır. Yay kadını genellikle eğlenceli ve enerjik yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Arkadaş ortamı çok fazladır ve neredeyse tüm boş vakitlerini arkadaşları ile birlikte geçirmeyi tercih etmektedir. Girdiği ortamda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, lider karakterdeki bir burçtur. Yalnızlıktan ise hiç haz etmemektedir. Partneri ise daha ağır başlı yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Dışarıda çok fazla vakit geçirmeyi sevmeyen ve yalnız kalmayı tercih eden bir burçtur. Bu anlamda evlilik süreçlerinde aralarında bir denge yakalamaları oldukça zordur. Her ikisi de kendi hayatından ödün vermek istemeyecek karakterde burçlardır. Eğer aralarında ortak bir nokta bulmayı başaramazlar ise evlilikleri oldukça olumsuz etkilenecektir.

Evliliklerinde kurallar olacaktır

Özellikle boğa erkeği kuralcı bir kişiliğe sahiptir. Hayatını planlayarak devam ettirmek istemektedir. Evlilik süreçlerinde partneri gibi hayatı gelişigüzel yaşamayı tercih etmeyecektir. Bu nedenle de partneri ile birlikte evlilik süreçlerinde etkili olacak planlamalar yapmak ve kurallar koymak ister. Bu ilk başlarda partnerinin doğasına ters bir durum olsa da anlayışla karşılamaya çalışacak ve onunla beraber hareket etmek için adım atacaktır. Bu kuralcı tavrını çok fazla abartmadığı sürece herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaklardır.

Romantik bir evlilik süreci yaşayacaklardır

Bu evlilikte en romantik olan taraf boğa erkeği olacaktır. Sürekli sürprizler yapmaktan, partnerini şaşırtmaktan ve mutlu etmekten çok hoşlanır. Partnerinin mutlu olması için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. Partnerini hayatının merkezine koyacaktır. Fakat bu süreçte partnerine sadece teşekkür etmek ile yetinecek ve onun romantik davranışlarını karşılıksız bırakacaktır. Fakat bu hiçbir sorun yaratmayacaktır çünkü boğa erkeği yaptığı her şeyi karşılıksız olarak yapacaktır. Bu durum da evliliklerine renk katacak ve güzel bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Evlilikleri sürecinde daha hassas olan taraf erkektir

Boğa erkeği kırılgan ve duygusal bir yapıya sahiptir. Partnerinin küçük bir davranışı ile hemen kalbinin kırılması mümkündür. Fakat genel olarak bu kırılmışlık hissini ve duygusallığını partnerine yansıtmamayı ve içinde yaşamayı tercih eder. Partneri eğer çok sık olarak kalbini kırar ise bunu ilk başlarda sakin ve yumuşak bir şekilde dile getirecektir. Fakat bu anlayışına karşılık bulamaz ise artık sesini yükseltmeye başlayarak o da kırıcı olabilir. Bu nedenle partnerine karşı kibar ve nazik olmalı, onu incitmekten uzak durmalıdır.

Her iki burç da sorumluluk sahibidir

Evlilik süreçlerinde ikisi de kendi sorumluluklarını tam anlamı ile yerine getirebilmek için çabalayacaktır. Birbirlerine karşı anlayışlı davranacaklar ve hiçbir sorumluluktan kaçınmayacaklardır. Hem iş hayatlarında hem de ev içerisinde bu anlamda uyum yakalamayı başarırlar ve denge içerisinde evliliklerini yürütürler. Bu konudaki uyumları evliliklerine oldukça olumlu bir şekilde yansıyacak ve ilişkilerini kusursuzlaştıracaktır.

Birbirlerine karşı dürüst davranacaklardır

Evlilik süreçlerinde her ikisi de dürüstlüğe çok önem vermekte ve yalan söylemekten kaçınmaktadırlar. Özellikle boğa erkeği için bir ilişkinin olmazsa olmazı yalansız ve dürüst davranmaktır. Bu nedenle partneri ile daha ilişkilerinin en başında bu konuyu konuşmuş ve kurallar koymuş olacaktır. Yay kadını da ne yaparsa yapsın ilişkisinde daima doğru söylemekten yanadır. Bu davranışı ile de partnerinin gönlünü kazanmayı başaracaktır. Bu noktada tam anlamı ile birbirlerini bulmuşlardır diyebiliriz.

Evliliklerinde tercih ettikleri yaşam tarzları farklıdır

Evlilik sürecinde tam bir ev erkeğidir. Evde eşi ve çocukları ile vakit geçirmekten çok hoşlanır. Dış hayatı fazla sevmez. Fakat partneri ile ortak bir nokta bulma çabası içerisinde olduğu için uyumu yakalayacaktır. Yay kadını ise partnerinin tam tersine sürekli dışarıda olmayı sevmekte ve ev içerisinde kendini iyi hissetmemektedir. Bu durum çocukları olduktan sonra sıkıntı yaratmaya başlayacaktır. Bu nedenle ilerleyen süreçlerde zorlanmamak için kendini ev ortamına ve eşi ile vakit geçirmeye biraz alıştırmalıdır.

Eğlenceli ve hareketli bir evlilik yaşarlar

Bu ikili birbirine karşı sonsuz sevgi ve saygı duyar ise evlilik süreçlerini problemsiz bir şekilde geçireceklerdir. Farklı kişiliklere sahip olmalarını bir avantaja dönüştürerek hayatın tadını çıkarabilirler. Özellikle yay kadını enerji dolu ruhu ve esprili tavırları ile partnerini eğlendirmeyi başarır. Boğa erkeği her ne kadar içine kapanık ve ağır başlı olsa da partnerinin yanındayken farklı bir kişilik yapısına bürünerek ona uyum sağlayacaktır. Bu nedenle birbirleri ile mutlu olacaklar ve eğlenceli bir yaşam geçireceklerdir.

Fazla ilgi evliliklerini olumsuz etkileyecektir

Özellikle yay kadını fazla ilgi görmekten ve göstermekten hiç hoşlanmaz. Partnerinin sürekli kendisi ile ilgilenmesi onu rahatsız edecek ve bunaltacaktır. O ilgiyi tadında görmek isteyenlerdendir. Bu nedenle partnerini de ilgiye boğan bir eş olmayacaktır. Boğa erkeği çok romantik bir kişilik yapısına sahip olmasına ve partneri ile ilgilenmeyi çok sevmesine rağmen partnerinin bu düşüncesine saygı duyacak ve bu durumu abartmamaya çalışacaktır. Çünkü abarttığında mutsuz olduklarını çoktan fark etmiş olacaktır.

Birbirine sadık kalacaklardır

Eğer bu ikili arasında aşk evliliği yapılmış ise birbirlerine karşı sadık kalacaklar ve yanlış yapmayacaklardır. Özellikle boğa erkeği aşık olduğunda gözü sevdiği kadından başkasını görmeyecektir. Her anlamda hayatının merkezine koyduğu partnerini prensesler gibi yaşatacaktır. Partneri ise aynı şekilde karşılık verecek ve eşinden başka hiç kimseyi aklından bile geçirmeyecektir. Bu noktadaki uyumları evliliklerinin güzel bir temele oturmasını sağlayacaktır.

Konforlu bir yaşam sürmek isterler

Bu çift evliliklerinde yaşayacakları evin, alacakları arabanın ve tüm eşyalarının iyi bir kaliteye sahip olmasını isteyecektir. Bu nedenle konforlu bir yaşam sürebilmek için gece gündüz çalışarak istediklerini elde etmek için çabalarlar. Fakat iki burcun da gözü çok da yükseklerde değildir. Orta halli bir yaşam sürmek onlar için yeterli olacaktır. İş yaşamlarına kendilerini çok kaptırıp birbirlerini ihmal etmeyeceklerdir. Bu noktada iş yaşamlarında ve yaşam koşulları konusunda uyumlu olduklarını söyleyebiliriz.

İyi bir ebeveyn olacaklardır

Her iki burç da çocuklarına çok iyi bir anne ve baba olacaktır. Çocuk sahibi olduklarında çocuklarını hayatlarının merkezine koyacaklar ve hayatlarını onlara adayacaklardır. Özellikle yay kadını çocuğu için tüm fedakarlıkları yapmak için hazırdır. Onun için ev yaşamına bile kendini alıştırmaya çalışacaktır. Fakat partneri ile aralarında olan tek uyumsuzluk çocuklarına davranış şekilleri olacaktır.

Baba olarak çocuklarına karşı otoriter ve kuralcı bir şekilde yaklaşırken partneri tam tersi onları özgür bırakmayı tercih edecektir. Bu noktada aralarında oluşan tutarsızlıktan çocuklar olumsuz etkilenebilirler. Bu nedenle ortak bir noktada buluşarak çocuklarına karşı aynı dilden konuşmaya çalışmaları onlar için daha iyi olacaktır.

Çevrelerinde saygı duyulan ve sevilen kişilerdir

Normal hayatlarında sevilen ve saygı duyulan kişiler olan yay kadını evlendiği zaman bu özelliklerini ikiye katlar. Yakın çevreleri tarafından takdir edilen ve sürekli aranılan bir çift olacaklardır. Bu nedenle her ikisinin arkadaşları da zamanla ortak arkadaşa dönüşecektir. Bu noktada sosyal hayat konusundaki farklılıkları kapanarak ortak bir noktada buluşmayı başarır ve bu sorunun üstesinden gelirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.