Yay Burcu Kadını ile Boğa Burcu Erkeği Uyumu

Yay Burcu Kadını ile Boğa Burcu Erkeği Uyumu
3 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.093 kez okundu.

Ateş grubundan olan yay kadını ile toprak grubundan olan boğa burcu erkeği, çok uyumlu ve eğlenceli bir ilişki kurabilirler ancak bunun için her iki tarafın da başlarda karşılaşacakları sorunlarla baş etmeleri gerekmektedir. Yay burcu kadını, fazlasıyla iyimser, enerjik, gezmeyi eğlenmeyi seven bir burçtur. Çok fazla arkadaşı vardır ve onlarla zaman geçirmeyi sever. Kaygısız oluşu ve uçarı halleri, ideal partner için güven vermeyecektir. Çünkü boğa erkeği, kadınının ayakları yere sağlam basan sorumluluk sahibi olmasını ister. Ancak kadın kendini bu konuda ispatlayabilirse ideal bir ilişkinin kapılarını aralayabilirler.

Yay burcu kadınının her daim bakımlı olması, klas zevkleri ve entelektüel yapısı erkeğin hemen dikkatini çekecektir. Ancak ilişkilerde pasif olması nedeniyle, kadınını yola getirmek erkeğin sorumluluğuna düşecektir ve ilk adımı bu noktada erkek atmalıdır.

Boğa burcu erkeği çok inatçıdır ancak bir o kadar da sevecen ve romantiktir. Konfora ve lükse olan düşkünlüğü ile kadınını el üstünde tutar. Tam bir aile babasıdır, çocuklarının topluma yararlı bireyler olarak yetiştirilmesinde ciddi özverili davranır. Bu özellikleri, çocuklara düşkün olan yay kadınının ilgisini çekecektir. Genellikle ses tonları etkileyici olur. Bu da yine kadını etkilemek için artı bir avantajdır.

Çoğu zaman dostluk arkadaşlık kavramlarını sevgili kavramı ile karıştıran yay kadını ilişkilerinde öncelikle karşı tarafın sadık bir dost ve güvenilir arkadaş olmasını bekler. Bu ise boğa burcu erkeğinin en bilinen özelliklerindendir. Özgürlüğüne düşkün olan kadın aradığı sadakati ve güveni boğa erkeğinde rahatlıkla bulabilir. Bu özellikler ve istekler, onları evliliğe kadar götürebilecek uzun soluklu bir ilişki vaat eder.

Bu iki burç cinsellikte de uyumu yakalayabilir. Romantizm bu ilişkide anahtar kelime olacaktır. İki tarafta ihtiyaç duyduğu tutku ve ateşi ortaya çıkarabilirse ideal bir partner olacaklardır. Başta da belirttiğimiz gibi sorunlarını aşmaları halinde umut verici  bir çift olarak görünen iki taraf, ideal bir ilişki için de aşılamayacak sorunlara sahip görünmüyorlar, ne dersiniz ?

Boğa erkeği hükmetmeyi sever ancak yay kadını kendisine hükmedilmesinden hoşlanmaz. Yay kadını ne kadar ateşli olsa da boğa erkeğinin ihtiraslarına cevap vermeye yetmeyecektir. İki burcun birçok konuda uyumlu olması sorumları çözmelerini de kolaylaştıracaktır. Bu burcun erkeği evcimen bir yapıya sahiptir. Pratik zekalı, gerçekçi ve esprili biridir. Bu özellikler ile karşı tarafın takdirini kazanacaktır. Boğa erkeği özgürlüğüne son derece düşkündür. Bu yüzden yay kadınının onu evliliğe ikna etmesi kolay olmayacaktır. Ancak gerçekten aşık olursa özgürlükten istifa edip evliliği düşünebilir. Bu burç grubunun erkeklerinin flörtlerine ise çok fazla güvenmemek gerekir. Çünkü bu girişimler daha çok onun kendini ispatlamasına yöneliktir.

Yay kadını eğer boğa erkeği ile bir birliktelik yaşamak istiyorsa inisiyatifi ele almak zorundadır. Eğer birbirlerini eş olarak seçtilerse iki tarafta kendini her haliyle adamasını bekler. Evlendikten sonra yay kadınının kendini işine adaması onun işine gelen bir davranış olmayacaktır. Boğa erkeğinin bu beklentileri de yay kadınının işine gelmeyecektir. Bu yüzden beklentilerin uyuşması durumu değerlendirip ilişkiye ondan sonra adım atılmalıdır.

Yay Burcu ile Boğa Burcu Uyumu

Yay- boğa burçlarının uyumu yükselenlerin etkisi yüksek ise kusursuz olur. Fakat bu etki zayıf ise biraz meşakkatli olabilir. Genellikle zorlu süreçlerin atlatıldığı burçlar olarak bilinmektedir. Daha doğrusu burçlar arasında kendi hayatıyla ilgili hep karamsar düşünen iki burçtur. Oysaki kendi yaşamlarını olabildiğince eğlenceli ve dolu yaşarlar. Fakat konu aşk oldu mu bu onlar için çıkılmaz sokak olur. Öylece kalakalırlar. Özetle birbirine çok benzerler. Tek farkları bir taraf olabildiğince şen şakrak, diğer taraf daha ağır başlı takılır. Ama özü itibariyle aşkta her iki tarafta aynıdır.

Birden çok ilişki yaşanır, doğru insan neden karşıma çıkmıyor denir. Oysa aradıkları hep burunlarının dibindedir. Genellikle kendi arkadaş çevresinden biri ile olurlar. Onları iyi tanıyan, ve kendi seçimi olan bireyler ile daha mutlu olurlar. İşin garibi de şu ki, her iki burçta asla kendi çevremden biriyle olmaz der, yeni aşklara yelken açarlar, her aşka işte bu diyerek başlarlar ve en sonunda biraz olgun bir yaşa gelince bu kararı verirler. Üstelik bu durum çoğu için geçerlidir.

Yay kadını daima özgüveni yüksek, eğlenmeyi bilen, rahata düşkün, narin yapılı, kendi çıkarları öncelikli olan, ailesini seven fakat bağımlı bir birey olmayan, ortam içinde dikkat çeken, inatçı, sinirlenince kendini kaybeden, huysuz, söylenen, kendi isteklerinin olmasını dileyen, baskın karakterli bir yapıya sahiptir. Yay burcu erkeği de tersi gibi uysal, evcimen, ailesine düşkün, seksi, çekici, anlayışlı, inatçı, abici, modern ve kültürü seven bir yapıya sahiptir. Kendine has eğlence anlayışı olan, dikkatleri üzerine çekmekte başarılı, yetenekli ve sanatçı ruhlu bir karaktere sahiptirler.

Diğer burç olan boğa burcu ise ayrı ayrı değerlendirilecek olursa eğer, öncelikle boğa erkeği, romantik, sevecen, dost canlısı, karizmatik, delikanlılık kavramını yaşam felsefesi olarak benimseyen, ailesine düşkün ve saygılı bir adamdır. Boğa kadını ise tam anlamıyla özü itibariyle geleneksel, modernliği kendi anlayışı doğrultusunda yaşayan, kendine ait çizgileri ve kuralları olan, sert ve güçlü bir duruşu olan, samimi ve seksi yapılı bir yapıya sahiptir.

Yay ve Boğa Aşk Uyumu

Yukarıda da değildiği üzere, boğa erkeği delikanlılık kavramını hayat felsefesi olarak benimseyen bir yapıdadır. Ağır başlı, ama sevgisini her daim gösteren, romantik, aşkının arkasında duran, sürprizler ile dolu bir adamdır. Yay kadını ise eğlenmeyi, şöhreti, unvanı ve gücü sever. İyimserdir daima. İçten tavırları ile herkesin gönlünde taht kurar, dost canlısı, sevgiye ve ilgiye aç bir kadındır. Dışarıdan odun gibi görünse de, özü itibariyle ilgi delisidir. Bu nedenle boğa erkeği ile beraberlik yaşar ise müthiş bir uyum yakalarlar fakat, ilk görüşte hoşlanmak yay kadını için geçerli değildir. Mantığı da konuştuğu için, sizden hoşlansa dahi, çevreniz, işiniz, statünüz bu etkiyi değiştirebilir. Bu bilgiler hoşlantıyı aşka da dönüştürebilir, sıradan bir beğeniye de. Yay kadını için aşk tüm bu kavramlar var ise güzeldir. Bu şartlar konusunda olumlu iseniz, karşına çıkabilir ve sevgili olabilirsiniz.

Sevgililik dönemi boyunca boğa erkeği, yay kadını için daima çabalar, elinden geleni yapar ve sürprizlerin ardı arkası gelmez. Yay burcu kadını da tüm bunlar olurken sevinmek ile meşgul olur. Boğa erkeği her şeyi, her sürprizi karşılıksız yapar. Partneri mutlu ise, bu onun için en önemli karşılık olur. Sevgi odaklı yaşar ve hayatının merkezine sevdiği kadını alır. Bu nedenle yay kadınının aradığı erkek tipidir boğa. Tabi uygun şartlar sağlandığı sürece. Eğer beraberliğin kusursuzca devam edilmesi isteniyor ise , yay kadını baskın olma çabasını, yön vermeye çalışmayı bırakmalıdır. Akışına bırakıp aşkı özüyle yaşaması gerekir. Ayrıca mimiklerine ve aşırı tepkilerine de son vermelidir. Bu hem partnerine zarar verir hem de ilişkisine.

Yay ve Boğa Evlilik Uyumu

Her iki tarafın evliliği sorunsuz olur denilirse bu yalan olur. Ve bu hiçbir burç için geçerli değildir. Elbette ki tartışmalar ve atışmalar yaşanır fakat bunların şekli ve konusu nasıl olur gibi konularda burçlardan yardım alınabilir. Eğer yay kadını ile boğa erkeği evlenir ise, evlilikleri boyunca mutlu olabilirler. Şayet, boğa erkeği zamanla karşılıksız yaptığı bu sürprizlere karşılık bekler ise zamanla bu nedenle tartışmalar yaşanabilir. Yay kadını sürpriz yapılmaya alışıldığı için, sürpriz yapmak aklına gelmez. Bunu hafif hissettiren boğa burcu erkeği karşılık alamaz ise bu tartışma yaratabilir.

Yapısı gereği romantik ve duygusal olduğundan, herhangi bir tepki verilmediği zaman kırılır, ve bu kırgınlık birikerek öfkeye neden olur. Eğer Yay erkeği ile boğa kadını evlenir ise, daha uyumlu bir çift olurlar. Çok fazla beklentisi olmayan, sevginin söylenmesinin değil hissettirilmesi gerektiğini düşünen, sürprizlerin çok olmasından hoşlanmayan, özel günlerin çokluğunu anlamsız bulan sert, ama net bir yapısı bulunan boğa kadını evlilik hayatı boyunca uyumlu bir eş olur. Yapmacıklıktan nefret ettiği için doğal tavırlardan yana olur hep. Yay erkeği ise sürpriz yapmayı sevmeyen , sorumluluk duygusu biraz zayıf fakat ailesine ve eşine olan sevgisini gözleriyle konuşturan zarif bir yapıya sahiptir. Her iki tarafın tartışma ve kavga nedenleri genellikle İnatçılık, kıskançlık ve sorumluluk nedeniyle ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git