Yay Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

03.02.2016
Yay Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

Yay kadınını burçlar dünyasında belki de en iyi anlayan yine kendi burcunun erkeğidir. Genelde egosu yüksek ve özgüveni tavan kişilerdir bu yüzden onu anlamayacak burçlarla anlaşamaz. Bu çift benzer özelliklere sahiptir ancak benzer özelliklere sahip olması onlar için hem itici olabilir hem de çekici. Bu ikili genel olarak egoları ile hareket edecektir. Bu yüzden kendilerini biraz frenlemeleri gerekir. Aksi takdirde birbirlerinin egoları altında ezilebilir ve bunun ilişkilerini yansıtabilirler. Ancak çiftin birlikteliği oldukça keyifli ve eğlenceli olacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Yay Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

İlişkilerindeki sorunları konuşarak halledebilirler

Aynı özellikleri taşıdıklarından genellikle iyi anlaşırlar ancak aşk ilişkisinde bazı problemler ortaya çıkabilir. Bir yay kadını yay erkeğine ilgi duyuyorsa onun pratik zekası, kültür seviyesinin yüksek olmasından dolayı çekim gücüne katılacaktır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra diğer burçlar gibi kötümser olmadığından ilişkideki problemleri kolayca anlatabilirler bu yüzden de ikisi de ilişkilerinde mutlu olmayı bilirler.

En iyi arkadaşım sevgilim diyen burçlar

İkisi de gezmeye ve eğlenmeye çok düşkün kişilerdir bu yüzden bu birliktelik için umut var diyebiliriz. Yay burçları iyimser ve sevilen birisidir bu sebeple partnerler birbirlerine karşı aşırı hayranlık duyabilirler. Yay kadını sohbet etmeyi ve sosyal olmayı sever, can sıkıntısı ona göre değildir, buna asla dayanamaz. Açık sözlüdür ve dürüsttür bu nedenle onunla beraberken neyle karşı karşıya olduğunuzu bilirsiniz. Onun duygu eksikliği sizi şaşırtabilir. Yay erkeği ise daima sizin farklı ilgi alanlarınız olsun ister. Bu nedenle ne kadar çok ilgi alanınız olursa, ilişkiniz o kadar uzun süreli olur. Aynı zamanda iyi bir dinleyici olmasının yanında ayrıca sporla ilgilenmeyi seviyorsanız iyi bir arkadaş olabilirsiniz. Ona aşık olduğunuz kadar onunla iyi bir arkadaş da olmalısınız.

Paranın ne önemi var mühim olan AŞK

Hemen hemen her ortamda her sohbeti canlandırmayı bilirler. Onlar yönetilmeye boyun eğmezler ve onlara emir veremezsiniz, bunu asla sevmezler. Yay burcunun içi dışı birdir, otorite gibi görünse de onun içinde ne sakladığını siz çok iyi bilirsiniz. Finansal çiftin ayakları yere sağlam basmaz ancak buna rağmen ikili aile finansını göz önünde tutmalı ve gelecekte zor günler için para ayırmalıdır. Erkek kadının daima bakımlı ve çekici görünmesinden hoşlanır ve bunun için ne kadar para harcadığını sorun etmez. Daima ona karşı aşk ve tutkulu olduğunuzu hissettirmenizi ister böylelikle size olan ilgisini asla kaybettirmeyecektir.

Açık sözlü ve net karakterlerdir

Heyecan verici bir birlikteliğin iki tarafını oluştururlar. Birlikte sohbet etmekten, paylaşımlar yapmaktan büyük keyif alırken özellikle yay kadını ihtiyacı olduğunda partnerine büyük destek gösterir. Açık sözlü ve dürüsttür, onunla beraberken onun için her şey açık ve net olacaktır. Paylaşımcı ve aktif bir rol üstlenir bu yüzden yay erkeğinin ilgi alanları ne kadar çok ve çeşitli olursa bu ilişkinin ömrü o derece uzayacaktır.

Bağlanma korkuları ilişkilerini sürüncemede bırakacaktır

Aslında pek çok yönden eğlenceli ve uyumlu bir çift olabilmenin vaadini sunarlar. Yay erkeğinin dışa dönük, okulun popüler çocuğu havaları her burçtan kadın gibi yay kadınının da hoşuna gidecektir. Kendi zevkleriyle örtüşen zevklerinin bulunması, kendisi gibi güler yüzlü ve insancıl olması, kendisine yakın hissetmesi nedeniyle bir eğilimde bulunacağı şüphesizdir. Ancak her ne kadar birlikte zaman geçirebilme potansiyelleri olsa da evlilik ve bağlanma korkuları onlar için bu ilişkinin resmiyete dökülmesini geciktirici bir neden olabilir hatta olacaktır da.

Sorumluluk sahibi olmalarına rağmen birbirlerinin sorumluluklarını almaktan kaçınırlar

Yay erkeği kendi burcunun kadınından daha fazla sorumluluk sahibidir ve onlar için adeta bir görevdir. İnsanlara yardım etmeyi gönülden isterler ve başta annesi, babası, kardeşleri ve arkadaşlarına olan sorumluluklarını fazlasıyla ciddiye alırlar. Onlar için kendi mutluluklarından daha önemli olan çevresindeki ve yakındakilerin mutluluğudur. Bu nedenle de evlilikle ilgili sorumluluklarını daha hafife alacaklardır. Aslında bu durum yay kadını için de problem oluşturur diyebilmek zordur. Çünkü içlerindeki bağımsızlık sevgisiyle bağlı olmak ve başkasıyla hayatlarını paylaşmaktan korkmaları nedeniyle evliliği geciktirirler.

Çapkın ve hedefini elde edene kadar cesurdur

Cesur bir burç olan yaylar, her daim etraflarına güzel enerji ve heyecan saçarlar. Aşkı bulduğu zaman kendini aşkına adar ve partnerine düşüncelerini açıkça belirtmekte hiç zorlanmazlar. Özellikle gençliğinde cesur ve çapkındır, beğendiğini elde edene kadar uğraşır, bundan da oldukça mutlu olur. Çünkü o hedefine ulaşmayı ister ancak elde edince bütün heyecanını yitirir. Yani, ilişki rayına oturduktan sonra duygularını saklamak onlar için oldukça güçtür. Şundan emin olabilirsiniz ki eşiniz bir yay ise artık hayatınız sıradanlıktan çıkacaktır. Aşk hayatında sıcakkanlı, ateşli ve romantiktir, flört etmek onun doğasında vardır. Onun cazibesinden az sürede etkilenip, yelkenleri fora edecek çok kadın vardır. Onu fazla sıkmak, yapacağınız son iş olmalıdır çünkü onlar ilişkiye hazır olana dek sıkıştırılmayı sevmezler. Aşk ve evlilik ilişkilerini zorlama olmaksızın uygun bir denge üzerine kurmayı isterler. Partnerini her zaman mantık ve fizik güçleriyle etkiler, onların hayatı renkli kılarlar.

Sosyal yönden birlikte uyumlu hareket ederler

İkilimim kafalarına göre hareket etme gibi bir huyları vardır. Girdikleri her ortamda çok sevilecekleri kesindir. Çünkü bu burcun çiftleri insanları kendilerine çeken sempatik tavırları ve candan olmalarıyla ünlüdürler. Birlikte pek sosyal sorumluluk projelerinde çok uyumlu ve verimli olabilirler. Yay burcunun elementinin ateş olması, bu ilişkinin daima besleneceğini ve birbirlerini tamamlayacaklarını gösterir.

Kariyer de yaparım evime de bakarım

Yay erkeği iyi bir paylaşımcıdır ve maceracı ruhludur. Bu nedenle evlenmekte biraz zorlanacaktır ancak zaten partnerinin derdi de hemen evlenmek değildir. Ayrıca bu ilişkide lider rolünü üstlenmek isteyecektir. Yay kadını partneri ile olan ilişkisi evliliğe gidecek olsa bile işine ve hayatına karışılmasından hoşlanmaz ve emir almaya kesinlikle dayanamaz. Ancak yine de sorumluluklarını bilir, çalışması evi ve ailesi ile ilgilenmesine engel değildir. Bu kadar yoğun bir hayatın arasında eşine gereken yerde beklediği desteği verecektir.

Özgürlük istekleri daha ağır basabilir

Ancak aynı burcun iki cinsi için ortak olan bir değer de bağımsızlığa olan düşkünlüklerinin had safhada olması bir tarafın daha ağır ve alttan alan yapıda olmasını gerekli kılmaktadır. Bu bağımsızlık isteği çiftleri bile birbirinden ayırabilir çünkü özgür olmaya düşkünlükleri eşit derecededir. Bu ilişki daha çok arkadaşlık ve dostluk sınırları içerisinde de olabilir. Kafa yapıları mükemmel derecede uyumlu olsa da bir bakmışsınız aşk ve tutku için gerekli potansiyeli partnerinizde bulamamışsınız. Bu durum çok olası ve ihtimal dahilindedir. Eğer tarafların ikisi de yay burcunun karakter özelliklerini en uçlarda taşıyorlarsa bu ilişkinin uzun sürmesi zayıf bir ihtimaldir.

Kapalı ortamlardan ve hareketsiz kalmaktan sıkılırlar

Yay burçları entelektüel, duyarlı, meraklı, neşeli ve cana yakın yapılarıyla bilinirler. İyi niyetli ve konuşkandırlar. Her zaman dostlarına düşkündür ve tam anlamıyla bir dost canlısıdır. Hareketsizlik onları sıkabilir, hep hareketli olmalı ve açık havada bulunmalıdırlar çünkü kapalı ortamlarda çok uzun süre kalmaktan hoşlanmazlar.

Yay  Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

Sosyalleşmekten vakit buldukları zaman, uzun soluklu ve güzel bir evlilik sahibi olabilirler

Ufak detaylarla uğraşmaktan hoşlanmazlar. Yay burcu için evlilik demek duygusal bir macera ve özgürlüğe düşkün bir hayattır. Ancak biraz zaman sonra bu heyecanın bittiği zaman problemler oluşmaya başlayabilir. Sadakat anlamında bu partnerler birbiri için güvenilir sayılmazlar. İkisi de her işi beraber yapmaktan ziyade bireysel yapmayı daha çok severler. Daha çok birbirlerini başka ilgi alanları bulmaya teşvik ederler ancak bu çoğu zaman işe yaramaz ve hatta kıskançlık krizlerine yol açabilir. Bir yay kadını ve erkeğinin evlilikte gerçekleştirmek istedikleri hayalleri vardır.

Kısıtlanmadıkları müddetçe iyi bir eş olacaklardır

İstedikleri olmadığı zaman yaşadıkları hayal kırıklıklarında eşlerinin daima kendilerine yardımcı olmasını beklerler. Özellikle yay kadınları evcimendir ve çocuk sahibi olmayı severler ancak hiçbir zaman eşlerine bağımlı olmaktan hoşlanmaz, kişiliklerinden taviz vermezler. Yay erkekleri ise doğru kadını buldukları takdirde kendilerini nikah masasında bulabilir ancak genç yaşlarda büyük bir coşkuyla hayatlarını yaşamayı isterler. Evliliği bir bakıma mutluluklarının garantisi olarak görürler ama heyecanları bitince kendileri ile baş başa kalırlar. İlişkilerin daha da kuvvetlenmesi için eşlerinin ihtiyaçlarını ön planda tutmak yeterli olacaktır. Evlendikten sonra onu hiçbir konuda kısıtlamazsanız o sizin için iyi bir eş iken ailesine de düşkün olacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.