Yay Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

03.02.2016
Yay Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Birisi ateş ve su mu dedi? Zıt kutupların çekiciliğine inanlardan mısınız Bilmiyorum ama biri ateş diğeri su grubu olan bu ikilinin ilişkisi çok uçlarda olacaktır. Evet ateş olan tabi ki yay kadın. Her daim kendisine ilgi gösteren, sevecen, düşünceli, dostlarının yanında olmasını bilen bir kişilik yapısına sahiptir. Akrep erkeğine bakacak olursak da iki kelime, ihtiras ve heyecan demektir. Gayet mülayim olan bu kadın ile uyumu pek iç açıcı görünmese de yine de bu ikiliye bir şans vermekte fayda olabilir, o da yaşayıp görmek istiyorum diyenler için. Yoksa kesinlikle yan yana gelmesi tavsiye edilmeyen iki burçtur. Haydi, hep birlikte detaylara bakalım.

Yay Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

Olmazı oldurmak gibi muhalif bir yapıya sahiptir

Akrep erkeği deyince aklınıza ilk gelen şey ne? Sizi bilmem ama onlar kesinlikle kendi kurallarıyla yaşar ve kendisinin istemediği hiçbir şeye kapılarını açtıramazsınız ki buna aşk da dahildir. Genel anlamda sabit fikirli oluşuyla eleştirmek bir yana bu insan kendisi isterse sizin en olmaz dediğiniz şeyleri yapmak için bu onun hayata dair kurallarına muhalif bir istek olsa bile can atacak hatta hemen harekete geçecektir. Çünkü o kuralları kendisinin yazdığının farkındadır ve istediği zaman değiştirebileceğinin bilincindedir. Yay kadını da genel anlamda bakıldığında sınırları sevmeyen, kısıtlanmaktan hoşlanmayan ve uçlarda olan şeyleri denemekten hoşlanan bir yapıya sahiptir. Partneriyle kısıtlanma konusunda sürtüşmeler yaşasa da renkli dünyası onu cezp edecektir.

Sahiplenmek yerine akışa bırakırlarsa başarabilirler

Akrep erkeği partnerine göre daha zayıf bir karakterdir bu yüzden onun yanında ayakları yere basmayacaktır. Yay kadını onu istediği her şekilde yönlendirecek ve ona bağlanmaktan şiddetle kaçınacaktır. Ancak hareketli yaşamının içinde yorulup bir yuva arayışına gireceği zaman bu erkek ona çekici gelebilir. Partneri hırslı ve özgüveni yüksek bir yapıya sahiptir ki bu özellikler de onu çekecek türdendir. Kendini dizginleyip onu sahiplenme fikrinden vazgeçmesi durumunda bir arada yaşamayı başarabilir ve bir birliktelik kurabilirler.

Ölümüne kıskanç kimseyle paylaşmak istemez

Akrep erkeği özgürlüğü sever fakat sevdiği insanı ölümüne kıskanır bu da Çingene ruhlu partnerinin hoşuna gitmeyecek bir durumdur. Çünkü onlar adeta insanlarla konuşmak, gezip tozmak için yaratılmıştır. O da gezmeyi sever fakat onu başkalarıyla paylaşmak zorunda olma hissi onu zamanla deliye çevirebilir. Onun kıskanç halleri yay kadınının sinirlerini gerse de partnerinin kendine has çekiciliği başını döndürecektir. Giyime kuşama önem veren her ikisinin de kendilerine özgü stilleri vardır ve değişimi severler. Bu yönden değerlendirildiğinde birbirine görsel anlamda hitap edebilecektir. Çok yönlü burçlardır, bunu bir örnekle açacak olursak iş yerinde aynı anda hem evrak hazırlayıp hem telefonla iş bitirdiklerini görebilirsiniz.

Ev kadınlığı üstünde emanet bir giysi gibi durur

Evlenmeyi düşünüyorlarsa akrep erkeğinin partnerinin kariyerini engelleme fikrinden uzaklaşması gerekir. Çünkü yay kadını ev kadını ve anne olmak için ideal bir tip olmayabilir. Böyle bir duruma hapsedildiğinde kendini işe yaramaz hissedecektir. Ancak ” kadınlık” görevlerini yerine getirmek konusunda sorun yaşamayacaktır ayrıca çocuklarla da çok iyi anlaşır. Çocukların yeteneklerini gözlemleyerek onları bu doğrultuda teşvik eder. Ancak yine de “evinin kadını” olarak doğmadığından bu rol onun üzerinde sırıtacaktır.

Geniş bir ufka sahip olduğu gibi geniş bir kalbe de sahiptir

Ciddi uyum sorunu yaşayacak bir çifttir aslında. Yay kadını maalesef hemen herkesi sevebilecek bir potansiyele sahiptir, sevgilisinden ayrılsa maksimum iki hafta gözyaşı döker sonra yeni aşklara yelken açar. Bu özelliği aslında onun en güçlü yanı olsa da akrep partneri karşısında onu itici yapmaktadır. Akrep erkeği sevdiği kadına her şeyini vermek için büyük çaba gösterir. Ama takdir edilmezse karşısındaki kadından bir anda soğumaya başlar.

Özgürlüğüne düşkün ve uçarı tavırları olsa da ihaneti kendine yakıştıramaz

Yay kadını tek düzelikten o kadar çok kolay sıkılır ki ilgisini çekmeyen bir durumda havası sönmüş balon gibi kalacaktır. Böyle düşününce ikilinin ilişkisi çok ama çok hareketli ve eğlenceli olacaktır. Tabii kadının çevresini saran karşı cins arkadaşlardan uzak kalınabildiği ölçüde. Akrep erkeği kesinlikle sadakate önem verir ve karşısındakinden de aynısını ister. Partneri ise ateş grubu olmanın verdiği bir ekstra gurura sahiptir. Dolayısıyla aldatmak ve aldatılmak istemeyecek, istemenin de dışında bunu gururuna yediremeyecektir. Bu nedenle dışarıdan her ne kadar hovarda bir tip gibi gözükse de sevdiği insanı üzmemek adına bu tarz bir eyleme girişmeyecektir.

Cimrilik ve savurganlık nereye kadar gider sizce?

Yay kadını biraz havai bir mizaca sahip olduğu için bu durum ikisinin de canını sıkabilir. Akrep erkeği ihtiras isterken o gezmek tozmak ister, parasını savurmaktan çekinmez ve partneri bu duruma oldukça sinirlenebilir. Cebinde akrep bulunan bu adam ile parayı savuran kadın için kaçınılmaz son ayrı yollara gitmeleridir. Uyumsuzluk sertifikası verilecek olsa mutlaka bu çifte verilmelidir. Zıt kutuplar birbirini çeker hikayesi bile onlar için maalesef geçerliğini kaybetmektedir.

Tahammülleri zorlanan ve ilişkiye yön verecek olan Akrep

Akrep erkeğinin ihtirası belki bir noktaya kadar ikisini götürse de bir süre sonra o da artık yetememe bunalımına girmeye başlar. Tek taraflı ihtiras insanı hem aptallaştırır hem de çok yorar. Bunun farkına varan erkek için bu ilişki bitmiş demektir, yay kadınının davranışlarına, hareketlerine artık tahammül edememeye başlar. Uyumsuz bir ikili olduklarına kanaat getirirse anında uzaklaşır.

İkisine bu dünya dar gelebilir

Yay kadını yine hırpalanmış, üzülmüş, yalnız bırakılmış bir konumda kalır. İkilinin birlikteliği bol üzülmeli ve ağlamalı sahneler içerdiği için ikisinin de iyiliği için mümkün olduğunca sansürlenir. Eğer bir araya gelirlerse de bu dünya ikisine de dar olur. Bu narin kadın sinirli akrep erkeği karşısında hırpalanır, çok üzülür. Bu uyarıları dikkate almakta fayda var. İlişkinizin gidişatı için, hayallerinizin suya düşmemesi için bir araya gelmemeliler.

Yay Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Evlilik kararı verdiklerinde geriye adım atmazlar

İkisi de evliliğe ilk evrede sıcak bakabilen tipler değillerdir. Onlar önce hayatın keşfedilmemiş yönlerini bulmak, özgürlüğün tadına varmak isterler. Bu açıdan bakıldığında anı yaşamak ve birlikte vakit geçirmek için çokça zamanları olacaktır. Fakat evlilik için net bir karara vardıklarında ikisi de bu kararından dönmeyecektir. Çünkü her ikisi de kendi kararlarını yaşamayı seven, kendi kararları uğrunda savaşan ve bundan korkmayan kişilerdir. Netice itibariyle evliliklerinin sade ve kendi yakınlarının bulunduğu bir törenle gerçekleşmesi olasıdır. Yay kadını biraz Çingene ruhludur demiştim bu yüzden doğa ile iç içe olan örneğin kır düğünü niteliğinde bir organizasyon hazırlayabilir, akrep erkeği de buna hayır demeyecektir. Çünkü hem bir karar verdiyse bunun için en iyisini yapmak ister hem de karşısındaki kişiden emindir. Üstelik en az partneri kadar o da doğa aşığıdır.

Engeller aşıldığında mutlu sonun yaşanması kaçınılmaz

Yay kadını her ne kadar çingene ruhlu ve hareketli olsa da eşini mutlu etmek için sadık bir ev kadınına dönüşecektir. Yer yer romantik yer yer de çılgın olabilen bu kadınla eşi çok uyumlu bir çift olur. Çocuklar konusunda ikisi de oldukça titizdir. Çocukları daha çok çocuksu bir ruhla seven bu kadın eşine bu haliyle adeta ikinci çocukluğunu yaşıyor gibi hissedecektir. Akrep erkeği ise çocuk yetiştirme konusunda son derece disiplinli, sevecen ve aynı zamanda özgürlükçü olacaktır. Eşi çocukların neşeli hallerini çok sever dolayısıyla kalabalık bir aile ortamı özlemi çekmektedir. Onun bu yönü, ona iyi bir ebeveyn olmak anlamında çok artı katar. Sade, huzur dolu ve sessiz bir evleri ve çocuklarıyla iç içe geçen bir yaşamları olacaktır. Evlilikleri için ve karşısındakini mutlu etmek adına her iki burç da oldukça cömerttir ki bu da onların uyumlu olması ve evliliklerinin uzun yıllar sürmesi için yeterli bir sebeptir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.